PDA

View Full Version : Felipe Melo

berkay123456
07.Mart.2012, 23:23
Profili rica edebilirmiyim

http://img2.ressim.net/out.php/i5531149_melo-png (http://www.ressim.net/i/5531149_melo-png.html)

LaigLeNoiR
07.Mart.2012, 23:24
Profil eklendi.

byariff
07.Mart.2012, 23:27
Long Throws : 6 Dalgami geciyorsunuz arastirmaci arkadaslarin meloyu her mac izlediklerini dusunmuyorum melo her mac en az 1-2 tane uzun pas atiyor isabetlimi evet isabetli.

berkay123456
07.Mart.2012, 23:28
Long Throws : 6 Dalgami geciyorsunuz arastirmaci arkadaslarin meloyu her mac izlediklerini dusunmuyorum melo her mac en az 1-2 tane uzun pas atiyor isabetlimi evet isabetli.
Long Throws, uzun taç demek yalnız.

ReaList
07.Mart.2012, 23:29
Long Throws uzun taç değil mi ya : )

europeanconquer
07.Mart.2012, 23:30
Arif abi iyimisin :D

byariff
07.Mart.2012, 23:30
Pardon ya :D karistirdim :D

Alicanfmfan
08.Mart.2012, 20:59
Penalty Taking 16 olsa sırıtır mıydı acaba ?

Bu sene kullandığı penaltıların çoğunda tekniği ile kalecileri ters köşeye yatırmıştı.

perpetua
08.Mart.2012, 21:08
Penalty Taking 16 olsa sırıtır mıydı acaba ?

Bu sene kullandığı penaltıların çoğunda tekniği ile kalecileri ters köşeye yatırmıştı.

Ters koseye yatirma daha cok soguk kanlilik ile ilgili. :)

Penalty Taking vurus kalitesi.

Alicanfmfan
08.Mart.2012, 21:50
Sonuçta vuruş kalitesini teknik belirliyor değil mi ? Abanarak vurmak birde teknik ile vurmak var.

Yani penaltıdaki vuruşları oldukça kaliteliydi onu belirtmek istedim ben , yani 1-2 daha fazla verilse sırıtmazdı bence onu demek istiyorum. :)

Corpus
09.Mart.2012, 01:21
Influence oyunda ritmin bozulduğu anlarda takımın panik olmasını engelleyen, oyunculara bağırarak pozisyonları hatırlatan, hata yapan oyuncuya doğrusunu yönlendiren ve uyaran, takımı ritme sokmak için toplu ve topsuz oyunda yönlendiren oyunculardır.

Başka bir konuda yazılan bu bilgilere dayanarak. Melo' nun influence' nin 11 olmasının mantıklı olmadığını görmenizi rica ediyorum :) Maç içinde oyundan kopan futbolculara bağırıp pozisyonlarına geçmelerini sağlayan, duran toplarda markajda tutması gereken adama kendi takım arkadaşını gönderen bir Melo izliyorum ben sahada. Bu yüzdendir ki influence değerinin sizinde mantıklı göreceğiniz bir seviyeye çekilmesini öneriyorum.

Peki siz ne düşünüyorsunuz ?

Corpus
09.Mart.2012, 01:23
Başka bir konuda yazılan bu bilgilere dayanarak. Melo' nun influence' nin 11 olmasının mantıklı olmadığını görmenizi rica ediyorum :) Maç içinde oyundan kopan futbolculara bağırıp pozisyonlarına geçmelerini sağlayan, duran toplarda markajda tutması gereken adama kendi takım arkadaşını gönderen bir Melo izliyorum ben sahada. Bu yüzdendir ki influence değerinin sizinde mantıklı göreceğiniz bir seviyeye çekilmesini öneriyorum.

Peki siz ne düşünüyorsunuz ?

Koyu kısımda anlatım bozukluğu olmuş. Kısaca oyuncularını kaçıran takım arkadaşlarına bağıran ve konsantrasyonlarını arttırmaya çalışan bir Melo görüyorum ben.

perpetua
09.Mart.2012, 02:03
Sonuçta vuruş kalitesini teknik belirliyor değil mi ? Abanarak vurmak birde teknik ile vurmak var.

Yani penaltıdaki vuruşları oldukça kaliteliydi onu belirtmek istedim ben , yani 1-2 daha fazla verilse sırıtmazdı bence onu demek istiyorum. :)

Vurus kalitesini teknik ozellik olan penalty taking belirliyor.

Melo vurmadan once kaleciyi yatirip, kaleci yatmasa kurtarilabilecek bir yere basit bir vurus yapiyor. Mesela kaliteli penalti Alex'in vurdugu gibi kalenin ic aglarina yapilan vuruslar, Simao'nun yaptigi gibi ust koselere yapilan vuruslar veya Burak'in yaptigi gibi yerden direk dibine sert vuruslar.

Walter Sakana
09.Mart.2012, 02:17
Bilgim olmadığından birşey sormak istiyorum;

Şimdi bildiğim kadarıyla bir takıma yeni gelen (diğer ülkelerin liglerinden) oyuncular o ülkenin araştırmacıları tarafından oluşturulan profille geliyor ve siz bu profiller üzerinde ara transfer dönemine kadar bir değişiklik yapmıyorsunuz. Gerektiği taktirde ara transfer yaması için bazı müdahaleleriniz oluyor (sanırım?). Peki kiralık oyuncularda durum nasıl? Yani sezon sonunda kulübüne geri dönmesi muhtemel bir oyuncunun profilinde değişiklik yapabiliyor musunuz? Melo'nun bu profili size sezon başında gelen profil mi yoksa sizin ufak tefek düzeltmeler yaptığınız ara dönem profili mi?

europeanconquer
09.Mart.2012, 02:27
Oyuncu kiralık diye özellikleri değişmez mi yahu ?

Walter Sakana
09.Mart.2012, 03:29
Oyuncu kiralık diye özellikleri değişmez mi yahu ?

Değişir de o değişikliği hangi ülkenin araştırmacıları yapıyor onu soruyorum :)

Şöyle düşün; diyelim ki Man Utd genç bir oyuncusunu İspanya liginden bir takıma kiraladı 2011/12 sezonunda. Ertesi sezon ise İtalya liginden bir takıma kiraladı. Şimdi bu oyuncunun profilini ilk olarak İngiliz araştırmacılar oluşturdular değil mi? İspanya ligine gitti geldi, o sıra ara dönemde İspanyol araştırmacılar üzerinde değişiklik yaptı diyelim. Ardından İtalyan araştırmacılar... Sonra Man Utd'a geri döndüğünde tekrar İngilizler. Yani eğer bu 3 farklı ülkenin araştırmacıları birbirlerinden daha farklı şekillerde değerlendiriyorlarsa her sene sürekli belirgin bir şekilde değişen bir profil olacaktır. O yüzden kiralık oyuncular için farklı bir durum söz konusu mu diye sordum.

BaGa TaRKaN
09.Mart.2012, 04:07
Mesela Bebe'nin Özellikleri Nolacak :)

europeanconquer
09.Mart.2012, 04:16
Değişir de o değişikliği hangi ülkenin araştırmacıları yapıyor onu soruyorum :)

Şöyle düşün; diyelim ki Man Utd genç bir oyuncusunu İspanya liginden bir takıma kiraladı 2011/12 sezonunda. Ertesi sezon ise İtalya liginden bir takıma kiraladı. Şimdi bu oyuncunun profilini ilk olarak İngiliz araştırmacılar oluşturdular değil mi? İspanya ligine gitti geldi, o sıra ara dönemde İspanyol araştırmacılar üzerinde değişiklik yaptı diyelim. Ardından İtalyan araştırmacılar... Sonra Man Utd'a geri döndüğünde tekrar İngilizler. Yani eğer bu 3 farklı ülkenin araştırmacıları birbirlerinden daha farklı şekillerde değerlendiriyorlarsa her sene sürekli belirgin bir şekilde değişen bir profil olacaktır. O yüzden kiralık oyuncular için farklı bir durum söz konusu mu diye sordum.

Eğer bonservisinin sahibi olan kulübün araştırmacıları değer veriyorsa baya zor olmazmı takip etmesi?Birde sadece bir oyuncu da değil o kulüp bir çok oyuncusunu kiralamış olabilir ve araştırmacılara fazladan iş çıkar.Ben sanmıyorum öyle bir şey olacağını ama yinede belli olmaz.

mkkadi
09.Mart.2012, 04:20
Futbolcu hangi takımda oynuyorsa, o takımın araştırmacıları değerlendiriyor. Melo'yu biz değerlendirdik mesela. Ama İtalyan araştırmacıları da takip ediyorlar.

byariff
10.Mart.2012, 22:16
melo gercekten uzun paslari cok iyi atiyor hep izledigim icin biliyorum uzun ve kotu pasini gormedim hic bu uzun pas , passing"e giriyor galiba.

Alicanfmfan
11.Mart.2012, 00:22
melo gercekten uzun paslari cok iyi atiyor hep izledigim icin biliyorum uzun ve kotu pasini gormedim hic bu uzun pas , passing"e giriyor galiba.

Yok yok Long Throws'a giriyor. :zuhaha

byariff
11.Mart.2012, 00:27
haha bir anlik acemilige denk geldi yuzumuze vurma :D

JohnConner
11.Mart.2012, 00:45
geçen sene kötü geçirdiği sezondan sonra melo kendini tekrar ispatladı profilinede yansımış bunlar

Gncl1905
12.Mart.2012, 22:15
Adaptability ve Ambition arttırılabilir :)

ForCimbom
13.Mart.2012, 13:34
çok güzel profil. elinize sağlık.

yalnız sormak istediğim;

melo'nun dar alanlardan topu bileklerini kullanarak çıkarması, pas açısının dışındaki veya pres yediği yöndeki takım arkadaşına topuğuyla ince hareketlerle aktararak oyuna müthiş bir esneklik akıcılık katması sizce 15 flair ile yansıtılmış olabilir mi? başka bir özellik mi kontrol ediyor acaba bu dediklerimi. melosırf bu özelliğiyle bile bence müthiş değerli bir oyuncu. savunmada pres altında bu şekilde pas akışını devam ettirebilen bir oyuncu bunu compusure ile mi sağlıyor acaba gerçekten merak ediyorum. ömer abi mümkünse detaylı bir cevap bekliyorum. sırf bu özellik bir oyuncuyu dünya pahasına ulaştırı bence günümüz pres futbolunda.

ForCimbom
13.Mart.2012, 13:35

yalnız sormak istediğim;

melo'nun dar alanlardan topu bileklerini kullanarak çıkarması, pas açısının dışındaki veya pres yediği yöndeki takım arkadaşına topuğuyla ince hareketlerle topu aktararak oyuna müthiş bir esneklik akıcılık katması sizce 15 flair ile yansıtılmış olabilir mi? başka bir özellik mi kontrol ediyor acaba bu dediklerimi. melo sırf bu özelliğiyle bile bence müthiş değerli bir oyuncu. savunmada pres altında bu şekilde pas akışını devam ettirebilen bir oyuncu bunu compusure ile mi sağlıyor acaba gerçekten merak ediyorum. ömer abi mümkünse detaylı bir cevap bekliyorum. sırf bu özellik bir oyuncuyu dünya pahasına ulaştırır bence günümüz pres futbolunda.

mesaj bu şekilde olması gerekiyor düzeltme yaptım.

mpaker66
14.Mart.2012, 18:13

yalnız sormak istediğim;

melo'nun dar alanlardan topu bileklerini kullanarak çıkarması, pas açısının dışındaki veya pres yediği yöndeki takım arkadaşına topuğuyla ince hareketlerle aktararak oyuna müthiş bir esneklik akıcılık katması sizce 15 flair ile yansıtılmış olabilir mi? başka bir özellik mi kontrol ediyor acaba bu dediklerimi. melosırf bu özelliğiyle bile bence müthiş değerli bir oyuncu. savunmada pres altında bu şekilde pas akışını devam ettirebilen bir oyuncu bunu compusure ile mi sağlıyor acaba gerçekten merak ediyorum. ömer abi mümkünse detaylı bir cevap bekliyorum. sırf bu özellik bir oyuncuyu dünya pahasına ulaştırı bence günümüz pres futbolunda.

teknik ile alakalı.

ForCimbom
14.Mart.2012, 20:36
teknik ile alakalı.

:) eğer bahsettiğim hareketlere girişirse şayet bu hareketin kalitesini belirleyebilir ama bu hareketleri DÜŞÜNÜP UYGULAMASI mental özelliklere dayanıyor olmalı. benim görüşüme göre flair ve baskı altında buna cesaret edebilmesini sağlayan compusure olabilir ama birincil etken olan flair bu durumda 15'ten fazlasını hakediyor. ppm eklenebilir ama oyuncunun futbolunun kalitesine bu denli etki eden bir özellik ppm lerle yansıtılamaz kanımca.

ben perpetua'ya sormuştum ama ben sorduklarımı pek takmıyor anladığım kadarıyla :icon_eek:

ForCimbom
14.Mart.2012, 21:07
ekleme: melo kadar sık uzun pas atıp neredeyse kusursuz isabet oranına sahip bir adam 13'ten daha çok bir pas değerine sahip olması gerekmez mi?

William Rookwood
16.Mart.2012, 20:35
Melo'yu ne önce ki versiyonlarda nede şimdi k versiyonda bir türlü takıma katamıyorum. Juventus bonservis bedelini kabul ediyor Felipe Melo sözleşmeyi reddediyor daha doğrusu ilgilenmiyor bile. Gerçekte Galatasaray'da oynamaya can atan bir adamın sözleşme imzalamaması oldukça saçma

Prowler84
17.Mart.2012, 12:59
Melo'yu ne önce ki versiyonlarda nede şimdi k versiyonda bir türlü takıma katamıyorum. Juventus bonservis bedelini kabul ediyor Felipe Melo sözleşmeyi reddediyor daha doğrusu ilgilenmiyor bile. Gerçekte Galatasaray'da oynamaya can atan bir adamın sözleşme imzalamaması oldukça saçma

Daha önce De Sanctis'de de yaşanmıştı bu durum. Malesef oyuncu Türkiye ligini tercih etmiyor. Galatasaray'a olan sempatisini eklesek bile oyuncu Türkiye ligini tercih etmeyecektir. Bunu ekarte etmenin tek yolu editörden Melo için future transfer eklemek :)

Alicanfmfan
29.Mart.2012, 03:25
De Sanctis'i 5-6 tane farklı kariyerimden birinde zor bela kabul ettirebilmiştim sözleşmeyi. Ama peşinde kimse yoksa en son çare olarak gelebilir belki, gerçi geçen datada böyle birşey imkansızdı ama:)

Ben halen penalty taking artırılmalı diyorum.

Jaswege
29.Mart.2012, 17:20
Profilinde Galatasaray için oynamak istediği yazıyor ama ona rağmen mi getiremiyorsunuz arkadaşlar ?

perpetua
29.Mart.2012, 18:22
Daha önce De Sanctis'de de yaşanmıştı bu durum. Malesef oyuncu Türkiye ligini tercih etmiyor. Galatasaray'a olan sempatisini eklesek bile oyuncu Türkiye ligini tercih etmeyecektir. Bunu ekarte etmenin tek yolu editörden Melo için future transfer eklemek :)

Saniyorum kiralik sozlesmesi bittikten sonra bu teklifi kabul ettirmek daha kolay oluyor. Ben kendim denemedim ama yapay zeka'nin yonettigi Galatasaray Melo'yu bu sekilde alabiliyordu. Oyunun transfer sistemindeki sacmaliklardan bir tane dana. :)

mkkadi
29.Mart.2012, 20:42
Saniyorum kiralik sozlesmesi bittikten sonra bu teklifi kabul ettirmek daha kolay oluyor. Ben kendim denemedim ama yapay zeka'nin yonettigi Galatasaray Melo'yu bu sekilde alabiliyordu. Oyunun transfer sistemindeki sacmaliklardan bir tane dana. :)

Bu yamada değil ama ilk yamada oyuncu gittikten sonra denedim, takımla anlaştım ama Melo gelmedi.

europeanconquer
29.Mart.2012, 20:56
Bu yamada da gelmiyor Melo.

William Rookwood
30.Mart.2012, 03:09
Kiralık sözleşmesi bitince de gelmiyor. Ne kiralık ne bonservis i ile. 8 milyon euroya anlaştım Juventusla Melo sözleşmeye bile bakmıyor malesef

myres
19.Mayıs.2012, 12:35
şuna bir çözüm gelseydi iyiydi.bence bunun en önemli nedeni türkiyedeki popularite durumu.eskiden kimleri alırdık şimdi kimleri.