PDA

View Full Version : Reto Ziegler

lakin1907
08.Mart.2012, 00:13
Profil alalım.

http://img2.ressim.net/out.php/i5531115_zigler-png (http://www.ressim.net/i/5531115_zigler-png.html)

LaigLeNoiR
08.Mart.2012, 00:46
Profil eklendi.

lakin1907
08.Mart.2012, 00:48
Genel olarak doğru noktalarda düşüşe gidilmiş ama crossing 12'den yukarı olmamalıydı bence. Maçlarda dikkatli izleyin orta yaparken topa bakıyor resmen ve %80 rakibin sırtına orasına burasına çarpıyor ortaları.

lakin1907
10.Mart.2012, 17:09
Şu özetten 1:30la 1:35 arasını izler misiniz lütfen? Adamın tüm ortaları böyle topa bakarak yapıyor ve kolay pozisyon dahi olsa rakibin kı*ına başına çarpıyor, nasıl crossing 16 anlamıyorum ben. Ayrıca topa bakarak yapmasını creativityle de alakası olabilir diye düşünüyorum onun 8 9 civarı olması doğru olur.

lakin1907
10.Mart.2012, 17:10
http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2011-2012/30/mke-ankaragucu-fenerbahce
linki unutmuşum.

perpetua
10.Mart.2012, 18:34
Şu özetten 1:30la 1:35 arasını izler misiniz lütfen? Adamın tüm ortaları böyle topa bakarak yapıyor ve kolay pozisyon dahi olsa rakibin kı*ına başına çarpıyor, nasıl crossing 16 anlamıyorum ben. Ayrıca topa bakarak yapmasını creativityle de alakası olabilir diye düşünüyorum onun 8 9 civarı olması doğru olur.

Simdi ilk once bir seyi kabul edelim. Dunyada en iyi orta yapan oyuncularin bile ortalari takim arkadasi ile denemelerin %25-30'unda bulusuyor. Yani iyi orta yapan oyuncular bile genelde 4 ortanin 1'ini veya 10 ortanin 3'unu takim arkadaslari ile bulusturuyor.

Mesela cok iyi ortalari olan Jesus Navas bu sezon simdiye kadar 187 orta yapmis, 45 tanesi takim arkadasiyla bulusmus (%24).
Santi Cazorla 136 denemis, 40 tanesi takim arkadasini bulmus (%29)
Diego 28/117 = %24

Pirlo %31
Sneijder %27
Maicon %22

Seb Larsson %27
Juan Mata: %26
Bale: %29

Orta yapmak zaten bir sey cikma ihtimali az olan durumda spekulatif top atmaktir. Ortayi, oyuncular mecbur kaldiklari icin veya yetenekli olmadiklari icin yaparlar. Bu yuzden de en iyi orta yapan oyuncular icin bile ortalarda basari az olur.

Crossing'i 20 olan bir oyuncu bile yaptigi 10 ortanin 6-7 tanesini harcayacaktir.

Ozellikle dripling becerisi ve cabuklugu pek iyi degil ve rakibini ekarte edebilecek bir oyuncu degildi. Tabii kararlar ve yaraticilik va dar isin icinde.

Bu nedenle ortalar hem sadece teknik ozellik ile sinirli degil, hem de zaten en iyilerin bile isabet yuzdesi dusuk oldugu bir konu.

sui generis
10.Mart.2012, 18:38
hız ve hızlanmada kısılmaya gidilmesi çok doğru olmuş. ama jumping sanki biraz daha iyi olurmuş gibi. dünkü Ankaragücü maçında dikkat ettim. çok hava topu aldı defansta. tabii Ankaragücü bir kıstas olamaz. izleyip görmek lazım.

Tuskarr
10.Mart.2012, 18:59
Pozisyon alma 13 çok olmuş gibi geldiğinden beri iyi pozisyon alamadığını gözlemledim ben.

BleedingMoon
10.Mart.2012, 19:22
bu adamın bütün tekniksel özellikleri 10 olabilir.

RasAnt
11.Mart.2012, 14:52
Yeni profille çok rahat iş yapar dl mevkisinde ama önceki profil daha gerçekciydi tack 10 du sanırım mark değerleri falanda bu kadar yüksek değildi bu adam savunma yapmayı bilmiyor solbek oyuncusuda değil aslında caner gibi orta dahanın soluna koycan bunu,değiştirilmese iyiymiş tahminime göre bu profille defansta daha iyi oynar

barahir
11.Mart.2012, 14:57
Uzun Şut konusunda soru işareti var kafamda, bi yandan dokunulmaması iyi olmuş çünkü daha şut çektiğini görmedim kendisinin.. Ancak düşürülseydi de bi sorun teşkil etmezdi..

Jaswege
11.Mart.2012, 15:17
Pozisyon alma 13 çok olmuş gibi geldiğinden beri iyi pozisyon alamadığını gözlemledim ben.

Aksine ben yerinde olduğunu görüyorum. Neden mi? Rakibin sağ bizim sol kanattan gelen ataklarda çok iyi yerini alıyor. Yerinde müdahlelerle çok temiz top kapıyor. Hatta bazen stoperler geride kalınca içeri girip onların açığını bile kapatıyor. Çok top engellediğini gördüm böyle seyrettiğim maclarda. Hücum yönünün düşürülmesi iyi olmuş, geldiğinden beri ne bir ortasını ne bir asistini gördük neredeyse. Fenerbahçe'de arka kanat gibi değil şuan tam bir bek gibi oynuyor.

Cengo
11.Mart.2012, 16:14
Uzun Şut konusunda soru işareti var kafamda, bi yandan dokunulmaması iyi olmuş çünkü daha şut çektiğini görmedim kendisinin.. Ancak düşürülseydi de bi sorun teşkil etmezdi..

Evet hiç şut çekmediği için hangi ölçüde şut çekebileceğini bilemiyoruz ve hangi puana düşmesi gerektiğine de karar veremiyoruz.