PDA

View Full Version : Alex

SaLviO
08.Mart.2012, 00:52
Profil alabilirmiyiz .

http://img2.ressim.net/out.php/i5531106_alex-png (http://www.ressim.net/i/5531106_alex-png.html)

LaigLeNoiR
08.Mart.2012, 01:05
Profil eklendi.

byariff
08.Mart.2012, 01:11
Teamwork Takim oyunu neden dusuk acaba 15 hak ediyor..

nannar
08.Mart.2012, 01:20
Bence de takım oyunu 17-18 yapılabilirmiş. fiziksel olarak da daha güçlü yapılabilirmiş gibi.

RasAnt
09.Mart.2012, 02:08
Fiziksel duruma daha önce değinmiştik yaşı bahane gösterip arttırılmadı bu saatten sonrada birşey değişmez,artık fiziksel kısmı görmezden gelip profile öyle bakıcaz gerçi oyunda fizik yoksa birşey olmuyor ama yapacak birşey yok adam efsane ya

attirson
09.Mart.2012, 02:13
Hadi tüm fiziksel özelliklere neyse diyelim ama Jumping'in 7 olması çok ilginç.Teamwork hakkında zaten birşey diyemiyorum.

Corpus
09.Mart.2012, 02:14
Hadi tüm fiziksel özelliklere neyse diyelim ama Jumping'in 7 olması çok ilginç.Teamwork hakkında zaten birşey diyemiyorum.

Jumping' in boy ile alakalı olduğu defalarca söylendi.

sarianet
09.Mart.2012, 02:15
2011 de 2.sezonda pert oluyodu bu sezonda öyle ama adam her sene takır takır oynuyor bi çelişki var ama ne anlamadım teknik bilgisizliğimden de kaynaklanıyor olabilir :)

Klavooz
09.Mart.2012, 05:47
sakatlanma eğilimi 7 fazla.

2 ya da 3 olmalı.

Alex en son ne zaman sakatlandı dersem kim cevap verebilir?

Walter Sakana
09.Mart.2012, 05:58
Muazzam bir profil olmuş, tek bir özelliğe bile düşük veya yüksek diyemem elinize sağlık.

Deus Dominus
09.Mart.2012, 06:21

Jumping'ten ziyade Alex kafa vuruşlarını ve gollerini anticipation, off the ball ve heading'le yapıyor.

BaGa TaRKaN
09.Mart.2012, 06:33
Alex Çok Uzağa Gitmeye Gerek Yok 17.Haftada Sakatlandı

Klavooz
09.Mart.2012, 09:45
Alex Çok Uzağa Gitmeye Gerek Yok 17.Haftada Sakatlandı

Belinden sakatlandı ki bel çok hassas bir bölge.

Fenerbahçe'nin oynadğı son 68 maçta sadece 3 maçta oynayamadı. 1 hafta belinden sakatlandı o da o kadar muhım bir sakatlık değildi. Hoca onu riske etmeyip Ordu maçında oynatmadı.

Diğer 2 maç ise kırmızı kart yüzündendi ;)

Daha da derine inersem emin ol 140-150 maçta 5-6 kez oynayamamıştır en fazla sakatlık yüzünden.

Cengo
09.Mart.2012, 14:36
2011 de 2.sezonda pert oluyodu bu sezonda öyle ama adam her sene takır takır oynuyor bi çelişki var ama ne anlamadım teknik bilgisizliğimden de kaynaklanıyor olabilir :)

Oyun ne olursa olsun 30+ üzerinde her sezon yavaş yavaş oyuncuları fiziksel geriletip mental ilerletiyor. En az seviyede gerileyecek şekilde ayarlamıştık, belki Natural Fitness'ı biraz yükseltebiliriz bunun için.

KanaKe
10.Mart.2012, 14:25
Muazzam bir profil olmuş, tek bir özelliğe bile düşük veya yüksek diyemem elinize sağlık.

profile bakinca güzel fakat önemli olan profilin nasil göründügü degil mac motorunda oyuncunun etkisi, alex daha gecen sezon gol krali oldu oyunda ise zar zor 5 gol attirabiliyorsun adama en fazlada 10 asist yapiyor.

Corpus
10.Mart.2012, 15:34
profile bakinca güzel fakat önemli olan profilin nasil göründügü degil mac motorunda oyuncunun etkisi, alex daha gecen sezon gol krali oldu oyunda ise zar zor 5 gol attirabiliyorsun adama en fazlada 10 asist yapiyor.

Doğru olması gereken bu düşünce tarzı ama şu ana kadar bunun pek uygulandığını görmedim. Türkiye liginden birçok isim sayabiliriz gerçeği ile profili aynı olmayan ama biz hep çok daha iyi performans göstersin istiyoruz. Alex istisna olmuş sanırım gerçeğinden kötü performans gösteren tek kişi olarak. Doğru olan profildeki değerlerin gerçekçi olmasıysa Alex iyi yapılmış, yok performans ise evet kötü yapılmış. Ancak 2.şıkkı seçersek diğer 15 gol 20 asist yapan oyuncuları ne yapacağız o ayrı bir sorun.

Ralph
10.Mart.2012, 15:37
Takım oyunu 13 olması bence komik olmuş. Alex'in de takım oyunu 13'se diğer oyuncuları düşünemiyorum. Tuhaf buldum açıkçası.

Walter Sakana
10.Mart.2012, 17:37

Oyunda denemedim ama dediğin doğru, gerçekle kıyaslayarak o yorumu yaptım. O yüzden haklısın, oyunda gerçekteki performansını ne ölçüde yansıtabildiği konusunda bir fikrim yok.

Ancak şunu da ekleyeyim, kendi kariyerinizdeki performansı değilde başka bir takımı aldığınızda yani Fenerbahçe'yi bilgisayar yönettiği zamanki performansı baz alınmalıdır diye düşünüyorum. Çünkü oyuncu platformunda da dikkat edersen örneğin Quintero yorumlarında bazı arkadaşlar oyuncudan çok yüksek verim aldıklarını, leblebi gibi gol attığını söylerken bazıları ise "ya bir tek verim alamayan ben miyim" gibisinden yorumlar yazıyor. Dolayısıyla oyuncuların performansı -taktiksel farklılıklara bağlı olarak- kişiden kişiye değişiyor.

Son olarak tekrar edeyim; senin dediğin doğru, daha gerçekçi bir oyun için önemli olan profillerin maç motorundaki yansıması olmalıdır.

meddah
10.Mart.2012, 18:34
Takım oyunu 13 olması bence komik olmuş. Alex'in de takım oyunu 13'se diğer oyuncuları düşünemiyorum. Tuhaf buldum açıkçası.

Teamwork, Quaresma gibi kafasına göre iş yapan futbolcularda düşük bir değer: Saha içinde pek kimseyle yardımlaşma ihtiyacı hissetmez, maçtan önce "şu şekilde oyna" dersin, gider tam tersini yapar vs.

Alex pek öyle bir oyuncu sayılmaz: Mesela, bir Aragones gelir, "seni orta yuvarlağa çekiyorum, pas dağıtacaksın" der, Alex de efendi efendi kalenin 50 metre uzağında ne yapabiliyorsa onu yapar.

Ralph
10.Mart.2012, 18:37
Teamwork, Quaresma gibi kafasına göre iş yapan futbolcularda düşük bir değer: Saha içinde pek kimseyle yardımlaşma ihtiyacı hissetmez, maçtan önce "şu şekilde oyna" dersin, gider tam tersini yapar vs.

Alex pek öyle bir oyuncu sayılmaz: Mesela, bir Aragones gelir, "seni orta yuvarlağa çekiyorum, pas dağıtacaksın" der, Alex de efendi efendi kalenin 50 metre uzağında ne yapabiliyorsa onu yapar.

Anlamadım demek istediğini. Benim demek istediğim şu; Alex, takım oyunu çok yüksek olan bir oyuncu. Quaresma mesela 2-3 ise onunda en az ama en az 15 olması lazım ki bence 15 bile az. Alex'i hepimiz tanıyoruz. Saha içerisinde sürekli pas alır ve pas dağıtır. Bencil bir oyuncu olmadı hiç. İlk tercihi hep yardımlaşma ve pas atmaktan yana oldu.

meddah
10.Mart.2012, 18:40
Ben bir an tam tersini kastediyorsun zannettim, affet. Öyle bir kalıp var ya hani; "Alex koşmuyor, pres yapmıyor, amuda kalkıkken kafasıyla top sektirmiyor". 3-5 sene önceki Alex, açıkçası 10'un altında bir teamwork değerini hakediyordu. Aklım oralara gitti benim.

sui generis
10.Mart.2012, 18:43
Oyunda denemedim ama dediğin doğru, gerçekle kıyaslayarak o yorumu yaptım. O yüzden haklısın, oyunda gerçekteki performansını ne ölçüde yansıtabildiği konusunda bir fikrim yok.

Ancak şunu da ekleyeyim, kendi kariyerinizdeki performansı değilde başka bir takımı aldığınızda yani Fenerbahçe'yi bilgisayar yönettiği zamanki performansı baz alınmalıdır diye düşünüyorum. Çünkü oyuncu platformunda da dikkat edersen örneğin Quintero yorumlarında bazı arkadaşlar oyuncudan çok yüksek verim aldıklarını, leblebi gibi gol attığını söylerken bazıları ise "ya bir tek verim alamayan ben miyim" gibisinden yorumlar yazıyor. Dolayısıyla oyuncuların performansı -taktiksel farklılıklara bağlı olarak- kişiden kişiye değişiyor.

Son olarak tekrar edeyim; senin dediğin doğru, daha gerçekçi bir oyun için önemli olan profillerin maç motorundaki yansıması olmalıdır.

oyunu az önce 2 yıl ileri attım. işsiz menajer olarak Alex'in istatistikleri... ama bence kendiniz oynatınca çok daha iyisini yapıyor.

http://www.netteresim.com/pictures/31edd0e193dc6e6a21bcfb55b8602d27.png (http://www.netteresim.com)

Ralph
10.Mart.2012, 18:44
Ben bir an tam tersini kastediyorsun zannettim, affet. Öyle bir kalıp var ya hani; "Alex koşmuyor, pres yapmıyor, amuda kalkıkken kafasıyla top sektirmiyor". 3-5 sene önceki Alex, açıkçası 10'un altında bir teamwork değerini hakediyordu. Aklım oralara gitti benim.

Estafrullah. Fenerbahçe araştırmacısı arkadaşın fikrini merak ediyorum ama bu konuda. Neye göre 13 verdi acaba.

Walter Sakana
10.Mart.2012, 19:17
oyunu az önce 2 yıl ileri attım. işsiz menajer olarak Alex'in istatistikleri... ama bence kendiniz oynatınca çok daha iyisini yapıyor.

2011/12 sezonu için gol sayısı düşük, asist sayısı ise -şu ana kadarki istatistiklere göre- normal.
2012/13 sezonunda 36 yaşında olacak bir oyuncunun 7.56 AvR ortalaması yakalaması ise çok çok iyi.

Yani ben hala yerinde bir profil olduğu görüşündeyim. Belki fiziksel özelliklerde (hız, hızlanma ve kondisyon) 1'er-2'şer puanlık artışlarla 2011/12 sezonunda gol sayısı bakımından daha gerçeğe yakın bir performans gösterebilmesinin sağlanması hedeflenebilir (ne acayip bir cümle oldu yahu :D ).

sui generis
10.Mart.2012, 19:31
bana kalırsa az 6 gol 7 asist. bu adam geçen sezon hem gol kralı hem de asist kralı oldu ama dediğim gibi Alex'i oynatınca oynatabiliyorsunuz, bundan çok çok daha iyisi oluyor.

JohnConner
11.Mart.2012, 00:54
efsanaye bi efsane profili yakışırdı zaten :) fiziksel özellikleri bence gayet normal bir tek natural fitness yüksek yapılmalı diye düşünüyordum öylede olmuş

Önder HOCA
25.Mart.2012, 00:00
bugün de gördük alex in ppmine comes deep to get ball eklenmesi lazım

Klavooz
04.Nisan.2012, 17:17
http://i.imgur.com/JL9fF.jpg

Baya bi gerçekçi.

perpetua
04.Nisan.2012, 17:45
Baya bi gerçekçi.

"Bunun olmasi gercekci degil bence. Onune gecmek icin birseyler yapabilirseniz iyi olur." seklinde bir mesaj daha iyi olurdu sanki. (::)

Klavooz
04.Nisan.2012, 18:32
"Bunun olmasi gercekci degil bence. Onune gecmek icin birseyler yapabilirseniz iyi olur." seklinde bir mesaj daha iyi olurdu sanki. (::)

Seni mi kıracağım :)

Bence bunun olması hiç gerçekçi değil, bu sorunun aşılması lazım.

Cengo
08.Nisan.2012, 00:26
Seni mi kıracağım :)

Bence bunun olması hiç gerçekçi değil, bu sorunun aşılması lazım.

Bunun araştırma ile doğrudan bir bağlantısı yok ne yazık ki.

Serbest kalan her oyuncu favorite team 20 olsa dahi, rakip takımı seçebiliyor sözleşme dolgun olur ise. Fenerbahçe ile Galatasaray arasında rekabet 21, alıp satmazlar kendi aralarında. O yüzden sözleşmeli iken pek mümkün değil gibi, muhtemelen küçümser zaten ama serbest iken olabilmesi muhtemel. Oyunun yapay zekası ile alakalı bir konu bahsettiğiniz.

SI Games kanadında ne olabilir, onu da şeflere sorabilirsiniz.

perpetua
08.Nisan.2012, 11:30
Long term career'den halledebilirsin Cengiz.