PDA

View Full Version : Issiar Dia

SaLviO
08.Mart.2012, 00:53
Profil alabilirmiyiz.

http://img2.ressim.net/out.php/i5531107_dia-png (http://www.ressim.net/i/5531107_dia-png.html)

LaigLeNoiR
08.Mart.2012, 01:04
Profil eklendi.

Jaswege
08.Mart.2012, 02:58
Dia çok kötü. Düşüş mü var ya? Teknik en az 16 olmalı.

Klavooz
08.Mart.2012, 04:21
Bu adam hemen hemen hiç oynamadı.

Bu sene doğru dürüst izleyemedik diyelim ya da.

Neden düştü özellikleri?

lakin1907
08.Mart.2012, 04:25
Injury P. 14 çok doğru olmuş çok dikkatsiz koşuyor her an sakatlanma riski altında malesef.

meddah
08.Mart.2012, 04:31
Toplamda düşüş olmuş. Crossing, Finishing, Technique gibi bir kaç değer de artmış. Düşen özelliklerin ekserisi mekkisiyle doğrudan alakalı olmayan özelliklerdir muhtemelen.

Neden düştü özellikleri?

Hemen hemen hiç oynamadığı için düşmüş olmasın.

byariff
08.Mart.2012, 04:36

Neden düştü özellikleri?

oynamayan oyuncunun ozelligi yukselirmi ?

Klavooz
08.Mart.2012, 07:14
oynamayan oyuncunun ozelligi yukselirmi ?

Yükselmesi lazım gibisinden bir şey mi dedi bay arif?

Klavooz
08.Mart.2012, 07:24
Oynamadığı zaman profilinin yükselmeyeceği gibi düşmemesi de gerekiyor bana göre.
Yaşı henüz genç.
30 yaşında olsa tamam derim.

SI'nin inşallah böyle saçma sapan bir kuralı yoktur.

Bekq
08.Mart.2012, 14:44
Toplamda düşüş olmuş. Crossing, Finishing, Technique gibi bir kaç değer de artmış. Düşen özelliklerin ekserisi mekkisiyle doğrudan alakalı olmayan özelliklerdir muhtemelen.

Hemen hemen hiç oynamadığı için düşmüş olmasın.
Daha önceki mesajlarda "Oynamayan oyuncunun değeri değişmez" gibi birşey dendiğini hatırlıyorum. Oyuncu oynamazsa değeri düşmezde, artmazda. Yani en azından ben bu şekilde yapıldığını biliyorum.

byariff
08.Mart.2012, 15:12
Oynamadığı zaman profilinin yükselmeyeceği gibi düşmemesi de gerekiyor bana göre.
Yaşı henüz genç.
30 yaşında olsa tamam derim.

SI'nin inşallah böyle saçma sapan bir kuralı yoktur.

Klavuz kardes bir oyuncu 7-8-9-10 mac oynamazsa ozelligi duser fm"de bile boyledir bu.:)

malpince
08.Mart.2012, 17:58
Klavuz kardes bir oyuncu 7-8-9-10 mac oynamazsa ozelligi duser fm"de bile boyledir bu.:)

neye göre kime göre? sadece diadan mı bahsettiniz, sakatlık geçiren oyunculardan mı yoksa herhangi şekilde oynayamayan oyunculardan mı? oynamayan oyuncu özelliği yükselebilir de. akla gelen ilk örnek Stoch

byariff
08.Mart.2012, 18:34
dia sakatlik gecirdi uzun zaman oynamadi ve hic bir lig macinda oynamadi ozelliklerinin dusmesi normal degilmi

perpetua
08.Mart.2012, 18:54
Oyuncu bu kadar hizliysa, teknik ve mental ozelliklerinin yuksek olmasini beklemeyin.

Bakin Theo Walcott'a veya Antino Valencia'ya. Ki bu adamlar Dia'dan 1 kademe ustte olan oyuncular.

slayer34
08.Mart.2012, 22:58
Oyuncu bu kadar hizliysa, teknik ve mental ozelliklerinin yuksek olmasini beklemeyin.

Bakin Theo Walcott'a veya Antino Valencia'ya. Ki bu adamlar Dia'dan 1 kademe ustte olan oyuncular.

o zaman burdan cıkarıcagımız sonuc oyuncu hızlı ise zihinsel anlamda bisey beklemeyelim adam arsenal de oynamıs ya da manchester da oynamıs farketmez ronaldoymus hızlıymıs beyinsiz olması lazım cunku adam hızlı...

yapmayın hocam allah askına mahalle maclarında hızlı kosan bi cocuktan bi farkı kalmamıs dia nın

fbdevil190737
08.Mart.2012, 23:07
Ömer abi bu benzetme olmamış hakikaten bir oyuncu'nun hızlı olması , teknik ve mental'den yoksun olmasına illa sebep midir ? Shelton'da da bu durum çok net ortada.

lakin1907
08.Mart.2012, 23:58
Belki de hem hızlı olup hem tekniği normal girilen oyuncular oyunda çok etkili oluyor diye böyle bir kısıtlamaya gidilmiştir?

berkay123456
09.Mart.2012, 00:25
Belki de hem hızlı olup hem tekniği normal girilen oyuncular oyunda çok etkili oluyor diye böyle bir kısıtlamaya gidilmiştir?

Katılıyorum, sonuçta oyuna göre konuşuyoruz.Dediklerinizide yaparsak oyunda karşımıza çok değişik bi oyuncu çıkar.

sui generis
09.Mart.2012, 00:32
bana kalırsa oyunda hızın etkisi çok fazla. hızlı oyuncuya gerçekte yapamayacağı şeyler yaptırabilirsiniz. kanat ve forvetler için konusuyorum tabii

RasAnt
09.Mart.2012, 01:56
Arda geçen sene kaç maça çıktı bana açıklarmısın sayın araştırmacı ona rağmen düşmedi profili bu nedir ya adamı yerle bir etmişsiniz bi hızla hızlanmayı verince oluyor demi adamı bitirmişiniz ayıptır ya

RasAnt
09.Mart.2012, 01:58
Farka bakın pa ya bakın off offf

http://dosya.turksportal.net/research/2012/Fenerbahce_Issiar_Dia.jpg

perpetua
09.Mart.2012, 02:25
Ömer abi bu benzetme olmamış hakikaten bir oyuncu'nun hızlı olması , teknik ve mental'den yoksun olmasına illa sebep midir ? Shelton'da da bu durum çok net ortada.

Tabii ki degildir.

Bir oyuncunun hizli olmasi bir cok zaafini kapatir. Mesela tank gibi agir bir oyuncu ust duzey futbol oynamak istiyorsa sezilerinin, topsuz oyun bilgisinin cok cok kuvvetli olmasi gerekir ki tutunabilsin. Ayni tank gibi oyuncu, saha icinde siritmamak icin cok calisan, kendisini paralayan bir oyuncu olmasi gerekir.

Ama hizli bir oyuncunun etkili olmasi icin bunlara ihtiyaci yoktur. Hiziyla bu zaaflarini kapatir. Ama hem hizli, hem de bu ozellikleri gelismis bir oyuncuysa zaten dunya capinda, durdurulamaz bir yildizdir.

Mesela Shelton'un topu rakibin arkasina atip depar atmasi yuzunden dripling'i iyi olsun deniliyor. Ama dar alanda calim atmaya kalktigi zaman ayaklari birbirine dolaniyor adamin. Top ayagina geldiginde ileriye durtup pesinden kosmazsa veya pas vermezse kaybediyor topu. Zaten bunlar olmasa adam Karabukspor'da degil gider Barcelona'da oynar. Hazir Guardiola da Shelton'un Usain Bolt kadar hizli oldugunu soylemis Shelton Barcelona'ya rakip oldugunda.

Adam hizlidir, bir de etkilidir. Yani goller atar, asistler yapar oyunun icinde surekli vardir, sahada her yaptigiyla paril paril parlar, oyun kuracak kadar yeteneklidir. O zaman zaten dunyanin en buyuk takimlarindan birisi kapar Dia'yi.

Sonucta bu oyunun degerlendirmesine gore herhangi bir ozellik icin 1 alan bir oyuncu bile profesyonel futbol oynayanlar arasinda en zayif oyuncu. Mahalle topcusu degil. O en zayif ozellikteki profesyonel futbolcu bile mahalleye gelip top oynasa mahalle takimini dagitir.

Oynatin Dia'yi ve gorun. Evet hatalar yapacaktir. Her yaptigi dogru olmayacaktir. Ama hizi sayesinde cok defa deneyerek bazen basarili da olacaktir. Shelton icin de gecerli bu. Sonucta bu oyuncular bu tip oyuncular. Alex'in antitezi olan oyuncular. Biz diyoruz ya Alex kossa Real Madrid'de oynar. Eh bu adamlar da becerikli olsa Real Madrid'de oynar.

slayer34
09.Mart.2012, 12:12
vallahi pes diyorum ıvır zıvır memleketlerden cıkma elemanlar var 19 yasında fln hızıyla hızlanması 17-18 aralıgında mental ozellıklerı dia ya kıyasla ucup gitmis biz hala hızlı adam teknik olamazmıs onun yorumunu yapıyoruz fm serilerinde gordugum en kotu fenerbahce guncellemesi...

RasAnt
09.Mart.2012, 19:23
Neden pa sı düştü Aboo bi açıklama yapar mısın ?

perpetua
09.Mart.2012, 22:34
Neden pa sı düştü Aboo bi açıklama yapar mısın ?

Cunku son 1.5 yilda geriye gitmesiyle cikabilecegi seviye revize edildi. Daha yuksek potansiyele sahip olabilecegi dusunulen ama bu potansiyele erisme dogrultusunda ilerleme gosteremeyen her oyuncuda yapildigi gibi. Yarin farkli bir goruntu verirse, o zaman tekrar dusunuruz.

Su anda sizce Turkiye'deki en uc sag kanat oyuncusu kim diye sorsam, hangi oyunculari soylersiniz?

lakin1907
10.Mart.2012, 00:04
Ben perpetua'nin aciklamalarindan tatmin oldum, pa'sinin dusmesi de cok normal kendini gram gelistirmedi geldigindendir.
Bu arada perpetua hocam reto ziegler hakkinda yorumunu merak ediyorum, ozellikle crossingi konusunda o konuda fikirlerini aciklarsan sevinirim.

RasAnt
10.Mart.2012, 00:39
Cunku son 1.5 yilda geriye gitmesiyle cikabilecegi seviye revize edildi. Daha yuksek potansiyele sahip olabilecegi dusunulen ama bu potansiyele erisme dogrultusunda ilerleme gosteremeyen her oyuncuda yapildigi gibi. Yarin farkli bir goruntu verirse, o zaman tekrar dusunuruz.

Su anda sizce Turkiye'deki en uc sag kanat oyuncusu kim diye sorsam, hangi oyunculari soylersiniz?

Bugün fena değildi görevini yaptı asistini yaptı ilk yarıda defansa dönüp 2 top kaptı baya yardımcı oldu geriye ileride kendini çok yormadı gerektiği gibi oynadı takım zaten kontrollü oynamayı seçti bence sahanın iyilerindendi.

Türkiyedeki en iyi üç sağ kanatmı demek istediniz öyleyse Q7-Grosicki-Amrabat-Dia 4 lüsünü sayarım Grosickiyle Amrabat sadece sağda oynamıyorlar gerçi ama aklıma bunlar geldi

berkay123456
10.Mart.2012, 00:51
Koca sezonda 1 maç kıstas alınmamalı, hele ki Ankaragücü maçıysa.

perpetua
10.Mart.2012, 01:22
Bugün fena değildi görevini yaptı asistini yaptı ilk yarıda defansa dönüp 2 top kaptı baya yardımcı oldu geriye ileride kendini çok yormadı gerektiği gibi oynadı takım zaten kontrollü oynamayı seçti bence sahanın iyilerindendi.

Türkiyedeki en iyi üç sağ kanatmı demek istediniz öyleyse Q7-Grosicki-Amrabat-Dia 4 lüsünü sayarım Grosickiyle Amrabat sadece sağda oynamıyorlar gerçi ama aklıma bunlar geldi

Dia'nin CA'si Amrabat ile ayni, Grosicki'den de yuksek. Genelde sag acik oynayan Kamara ile de ayni.

CA olarak Turkiye liginde ilk 3 sag kanat oyuncusu Quaresma, Cangele ve Dia. Cangele surekli sakat 2 sezondur. Dia da ligin en iyi 3 sag kanat oyuncularindan birisi oldugunu gostermedi simdiye kadar. Ama buna ragmen bir efsane oldu adam nedense. Geldigi yarim sezonda oynadigi futbolla yerden yere vurulan Riera daha yararli oldu Dia'dan. Sakatlik falan demeyin. Oynadigi maclarda da rakibin ustune hizli kosmaktan baska bir meziyet gostermedi adam.

Hizi daha yuksek olsun istediniz, hizini yukselttik. ama bunun icin bazi diger ozellikleri dustu. Simdi diger ozellikleri yukari ciksin diyorsunuz. Burada cok ciddi bir tutarsizlik var. Ya sandiginiz kadar hizli olmadigini kabul edin ve diger ozellikler yukselsin. Veya bu hiziyla teknik/zihinsel ozelliklerinin bu kadar olabilecegini kabullenin.

Escochae
10.Mart.2012, 02:58
Bana kalırsa PA düşürme konusunda saçmalamışsınız .. Dia dediğimiz futbolcu 24 yaşında henüz. Belirli bi atılım gerçekleştirebilecek yaşta. Bunun en kolay örneğinide Trabzonda oynayan Burak'ı ele alarak görebiliriz. Bu PA'ya erişemez diye PA'sından kesmek saçmalıktan başka bişey değil. Ayrıca 2 sorum var mademki özelliklerinde ki bu düşüşü hakediyordu neden sene başından yapılmadı? Ve 1 sene boyunca sakat olan Arda'da neden böyle bir uygulamaya gidilmedi?

slayer34
10.Mart.2012, 04:51
Bana kalırsa PA düşürme konusunda saçmalamışsınız .. Dia dediğimiz futbolcu 24 yaşında henüz. Belirli bi atılım gerçekleştirebilecek yaşta. Bunun en kolay örneğinide Trabzonda oynayan Burak'ı ele alarak görebiliriz. Bu PA'ya erişemez diye PA'sından kesmek saçmalıktan başka bişey değil. Ayrıca 2 sorum var mademki özelliklerinde ki bu düşüşü hakediyordu neden sene başından yapılmadı? Ve 1 sene boyunca sakat olan Arda'da neden böyle bir uygulamaya gidilmedi?

riera dia dan daha yararlı demis arkadas arda nın ozelliklerinin neden dusmedıgı sorusunun cevabı sence nerde?

malpince
10.Mart.2012, 12:06
Geldigi yarim sezonda oynadigi futbolla yerden yere vurulan Riera daha yararli oldu Dia'dan. Sakatlik falan demeyin. Oynadigi maclarda da rakibin ustune hizli kosmaktan baska bir meziyet gostermedi adam.

riera: 1321 dakika 1 gol 6 asist.
dia: 438 dakika 3 gol 1 asist.

az süre almasaydı da diyorsanız o zaman biz de bir güzel sakatlık diyebiliriz. dia biraz daha süre bulduğu taktirde neler yapabileceğini gösterdi geçen yıl ki oynadığı derbilerde bile iyi performans gösterdi. bkz. 2 beşiktaş maçı,kadıköydeki trabzon maçı. en büyük şanssızlığı Miroslav Stoch'un bu yıl olağanüstü performansı. + olarak Caner'in yükselişi de cabası.

KanaKe
10.Mart.2012, 13:07
riera'dan az süre bulmasina ragmen 3 gol atmis ki zaten riera ile dia nin kiyaslanmasi cok sacma ikiside cok farkli tipte oyuncular.. dia yi kiyaslayacaksan ambarat quaresma gibi teknik, süratli ve golü sürekli koklayan kanat oyunculariyla karsilastiracaksin riera dedigin adam kimdir ki? düz bir kanat oyuncusu türkiyeden her sene riera gibi adamlar cikiyor... he tabi arastirma sefinin gs li oldugunu ve riera nin gs de oynadigini unuttum :))

perpetua
10.Mart.2012, 13:51

Arda'nin FM 2011 basi ve FM 2012 basindaki ozelliklerini karsilastirirsaniz farki gorebilirsiniz. Hiz, hizlanma, ceviklik, dayaniklilik, calisma orani ozelliklerininin hepsi dustu. CA olarak gordugu dusus 5 puandi. Yani Dia'ya yapilan 3 puanlik dususunden daha fazla dusus oldu Arda'da. Ustelik kotu gecirdigi gectigimiz yilda 28 macta 11 gol atip, 5 asist yapmasina ragmen bunlar yapildi.

Sezon basinda neden dusmedi Dia? Cunku ilk sezon hala takima alisiyordur, belki kendisini yeterince gosteremiyordur dusuncesinden yola cikilmistir. Ama 1.5 sezonda cok az sey gosteren bir oyuncu icin dusus kacinilmaz degil mi? Ustelik ufak bir dusus gordu. Mesela Riera gibi geldikten sonra 6 ay icinde 15 CA puani dusmedi. Ustelik Riera'nin bile simdiye kadar yaptiklari Dia'dan daha fazla olmasina ragmen. Bu sezon topu topu Aydin Yilmaz kadar oyuna katkisi var Dia'nin. Ama hala daha yuksek olmasini istemek bana gore aciklanmasi cok zor bir istek.

Dia hala genc ve hala kariyerinin gidisini degistirme sansi var ama eski potansiyelinin mantikli olmasi icin su anda 140-145 arasinda CA'ya sahip olmasi ve ilerlemeye devam etme ihtimali gostermesi gerekli. Bazen oyuncu cok iyi kontrat alir ve ilerlemek yerine geriye gitmeye baslar. Daha once bir cok oyuncuda gormedik mi bu durumu?

Verilen 147 potansiyel (yani Quaresma'nin su anki seviyesinden sadece 3 puan altta) bile oldukca iyi niyetli bir seviye son 1.5 yila gore. Ozellikle Dia'nin 24 yasinda oldugunu ve o potansiyele erisebilmek icin onunde 2, en fazla 3 yil oldugunu goz onunde bulundurursak. Mesela ornek olarak tipki Dia gibi daha cok fiziksel ozellikleriyle one cikan ve 25-26 yasindan sonra dususe gecmeye baslayan Tuncay'i dusunun. Hizi yavasladikca sahada baska seyler gostermeye baslamasi gerekir Dia'nin. Zaten bu baska seyleri gosteremedigi icin yedek beklemiyor mu?

Bunu genele soylemek istiyorum. Oyuncularin olmasini umit ettiginiz gibi degil, olduklari gibi degerlendirmeye calisirsak bence cok daha iyi sonuclar aliriz karsilikli olarak.

sui generis
10.Mart.2012, 14:02
Dia'nın katkısına bence fazla takılmışsınız. Dia malum sakat ve Stoch'un müthiş formu var. ikisinin de aynı anda oynaması söz konusu değil. ki bence Dia yavaş yavaş ısınmaya başladı.

ben potansiyelini kısmanıza bir şey demiyorum. kısılabilir. ama Trabzonsporlu Henrique'nin 151 PA olduğu yerde Dia'nın 147 PA olması adaletsizliktir.

perpetua
10.Mart.2012, 14:16
riera'dan az süre bulmasina ragmen 3 gol atmis ki zaten riera ile dia nin kiyaslanmasi cok sacma ikiside cok farkli tipte oyuncular.. dia yi kiyaslayacaksan ambarat quaresma gibi teknik, süratli ve golü sürekli koklayan kanat oyunculariyla karsilastiracaksin riera dedigin adam kimdir ki? düz bir kanat oyuncusu türkiyeden her sene riera gibi adamlar cikiyor... he tabi arastirma sefinin gs li oldugunu ve riera nin gs de oynadigini unuttum :))

Hah iste ne guzel yazdin karsi oldugum mantaliteyi gostermek icin.

Turkiye'de Riera gibi oyunu okuyabilen, pozisyon almasini bilen, ayagi duzgun o kadar cok oyuncu cikiyor ki bu adamlarin degeri az.

Ama Turkiye'de hizli, iki tane fiyakali hareket yapan adam bastaci ediliyor. Yaptiklarinin cogu esasinda takima yarar vermek yerine zarar verse de.

Riera cikmis 90 dakika basina 4.7 net top kaptirmis. Dia ise 8.27 top kaptirmis. Dia'nin bu takim oyunu farkini kapatmak icin Riera'dan cok daha fazla skora katki yapmis olmasi gerekli degil mi? Daha 1. dakikadan bitmis Genclerbirligi maci ve Ankaragucu macinda skora etki yapan oyuncuyu mu bastaci ediyorsunuz? Gecen yil da Dia'nin en etkili iki maci kume dusen Kasimpasa'ya karsiydi. Ek olarak Riera daha yeni geldi Turkiye'ye. Dia'nin 1.5 yili ile Riera'yi karsilastirin bir de. Kume dusecek gibi gorunen 3 takima (Manisa, Ankaragucu, Kasimpasa) karsi 2 gol 3 asist. Toplamda attigi 5 gol, 4 asist. Yani kume dusmeyen takimlara karsi 3 gol, 1 asist, gectigimiz 1.5 yilda. Bu adam mi ligin en iyi 3. veya 4. kanat oyuncusu olmali?

Amrabat icin de durum farkli degil. Tamam yetenekli ama takim oyuncusu degil. Takim oyuncusu degil diyerek sadece bir ozellikten bahsetmiyorum. Sahada dogru kararlar vermekten ve oyunu okumaktan da bahsediyorum. Adam surekli calim atmaya calisip bir suru top kaybediyorsa, zekasiyla oynamiyorsa sadece takim arkadaslarinin ustundeki yuku arttirir. Tipki Quaresma'nin yaptigi gibi. Bu tip oyuncuya tolere etmek icin de da skor uzerinde katkisinin cok fazla olmasi gerekli.

Boyle oynayan adam bir de savunmaya yardim icin kendisini paralamiyorsa, o zaman bu adam takim uzerinde yuktur. Alex evet cok kosmuyor ama genelde gereksiz top kayiplari da yapmiyor. Bu adamlar hem kosmuyor, hem de gereksiz top kayiplari yaparak rakibe yarar sagliyorlar.

Fiyakali hareket yapmak bir ozelliktir. Flair. Kalite ise farkli bir sey.

perpetua
10.Mart.2012, 14:19
Dia'nın katkısına bence fazla takılmışsınız. Dia malum sakat ve Stoch'un müthiş formu var. ikisinin de aynı anda oynaması söz konusu değil. ki bence Dia yavaş yavaş ısınmaya başladı.

ben potansiyelini kısmanıza bir şey demiyorum. kısılabilir. ama Trabzonsporlu Henrique'nin 151 PA olduğu yerde Dia'nın 147 PA olması adaletsizliktir.

Henrique geldiginden beri 6 ay oldu ve bu karari verdiniz. Biz Dia icin cok daha insafli davrandik ve bekledik bu dusus icin.

Eger 1.5 yilda Henrique'de bir seyler gormezsek onun da potansiyeli duser.

sui generis
10.Mart.2012, 14:33
o zaman siz Dia'nın PA sını hep düşürmek istemişsiniz. çünkü; adam yarım sezon oynamayınca direkt düştü. anladığım kadarıyla geçen sezonki oynundan da memnun değilsiniz. hatta şuanki CA, PA ve hız-hızlanma değerlerini de hak etmediğini düşünüyorsunuz.

Dia'nın çok top kaptırdığını kabul etmeyen yoktur. Dia geniş alanda, savunmanın önde kurulduğu takımlara karşı etkili olabilir. Aykut Hoca; bu sezon onu hep sonradan oyuna aldı ve hep rakip skor olarak avantajlıydı ve kendi yarı alanına gömülüyorlardı. dar alanda ve kapalı savunmayı Stoch açar ama Dia açamaz. Dia daha bu sezon kendi gösterebileceği ortam bulamadı.

perpetua
10.Mart.2012, 15:35
o zaman siz Dia'nın PA sını hep düşürmek istemişsiniz. çünkü; adam yarım sezon oynamayınca direkt düştü. anladığım kadarıyla geçen sezonki oynundan da memnun değilsiniz. hatta şuanki CA, PA ve hız-hızlanma değerlerini de hak etmediğini düşünüyorsunuz.

Dia'nın çok top kaptırdığını kabul etmeyen yoktur. Dia geniş alanda, savunmanın önde kurulduğu takımlara karşı etkili olabilir. Aykut Hoca; bu sezon onu hep sonradan oyuna aldı ve hep rakip skor olarak avantajlıydı ve kendi yarı alanına gömülüyorlardı. dar alanda ve kapalı savunmayı Stoch açar ama Dia açamaz. Dia daha bu sezon kendi gösterebileceği ortam bulamadı.

Mevcut CA ve PA gosterdiklerine oranla bence oldukca iyimser bir seviyede ama Fransa'daki kariyerine saygi gostererek daha dusuk olmasi bence dogru da olmaz.

Dia cok top kaptiriyorsa, dar alanda kapali savunmayi acacak bir oyuncu degilse neden dripling ve teknigin daha ust seviyede, zihinsel ozelliklerinin daha ust seviyede olmasi gerektigi yaziliyor peki? Zaten hizliysa, genis alanda etkili olmak icin yuksek seviyede zihinsel ve teknik ozelliklere, ve bilhassa teknik ozelliklere, ihtiyaci yok. Zaten ben de bunu anlatmaya calisiyorum.

lakin1907
10.Mart.2012, 15:41
Dia bu sene takımdan ayrılacak büyük ihtimalle zaten, uyum sağlayamadı bir türlü çünkü ayrıca her an sakatlanabilecek bi oyuncu görünümünde özellikle türkiye liginde.

sui generis
10.Mart.2012, 15:45
o konuda zaten size katılıyorum. dia'nın tekniksel ve zihinsel özellikleri artarsa zaten durdurulamaz bir şey olur. ki zaten Dia öyle biri değil. en azından şimdiye kadar izlediğimiz kadarıyla.

serkan1520
11.Mart.2012, 01:13
arkadaşlar allah aşkına neyi tartışıyorsunuz diaya bence 147 pa bile fazla 14 teknik almasına ise anlam veremiyorum bana kalırsa en fazla 12 verilebilir sadece hızlı bir oyuncu yani taraftarın seveceği tipte bir oyuncu ama oyuna katkısına baktığımız zaman '?' doğru olan yapılmış.