PDA

View Full Version : Emre Belözoğlu

Sheriff
09.Mart.2012, 03:58
Biraz bi değişiklik gördüm sanki, bi profil almasakmı?

http://img2.ressim.net/out.php/i5533023_emre-png (http://www.ressim.net/i/5533023_emre-png.html)

LaigLeNoiR
09.Mart.2012, 04:09
Profil eklendi.

William Rookwood
09.Mart.2012, 04:10
Flair 16 biraz fazla olmuş sanki

BaGa TaRKaN
09.Mart.2012, 04:15
Emre'nin Yeteneğinden Şüphe Duymak Futbola İhanet Olur Heralde, Emre'yi Emre Yapan Hırçın, Yılmayan ve Oyun Zekasıdır

BleedingMoon
09.Mart.2012, 04:17
passing ve finishing yükseltilmiş. emre 30 yaşından sonra mı geliştirdi bu özelliklerini? yoksa daha önceki serilerde hak ettiği değerler verilmiyor muydu?

Sheriff
09.Mart.2012, 04:23
Her sezon gözlemlenerek özellikler oyuna daha net yansıtılır, geçen yıl iyi gözlemlenemeyen bir yeteneği bu yıl daha belirgin gözlenebilir. Bir çok oyuncunun özellikleri sürekli değişiklik gösteriyor, artıyor veya azalıyor. Mesela atıyorum Ronaldinho'nun first touch düşmüş bu demek değilki adam 30 yaşından sonra top tutmayı unutmaya başlamış, belki geçen senede topla ilk temasları bukadar iyi değildi ama net şekilde görülemiyordu.

Corpus
09.Mart.2012, 04:44
Flair değeri benimde gözüme çarptı. Emre yetenekli ancak 16 alacak kadar özel yeneteğe sahip bir oyuncu değil. Öte yandan work rate i 13 olarak düşük gözüktü. Emre çalışkan bir oyuncu ancak eskisi kadar stamina' ya sahip olmadığı için ( sakatlıklar ve yaşından dolayı) bunu 90 dakikaya yayamıyor.

RasAnt
09.Mart.2012, 04:47
Yıllardır beklediğimiz profile bu seride ulaşmış sonunda first touch 15 olsada olurmuş

Walter Sakana
09.Mart.2012, 05:28
Dirtiness ve Controversy düşürülebilir, onun dışında gayet güzel elinize sağlık...

lakin1907
09.Mart.2012, 11:53
Controversy dusuk bile olmus bir fenerbahceli olarak rahatsiz oluyorum mac icinde surekli kavga halinde olmasindan. dirtiness ise sert ve acimasiz adamlara verilen deger verilmis biraz abartilmis sanki.

Walter Sakana
09.Mart.2012, 17:20
Controversy dusuk bile olmus bir fenerbahceli olarak rahatsiz oluyorum mac icinde surekli kavga halinde olmasindan. dirtiness ise sert ve acimasiz adamlara verilen deger verilmis biraz abartilmis sanki.

Controversy - çok yönlülük değil mi? Yani farklı mevkilere uyum sağlayabilme.

perpetua
09.Mart.2012, 17:25
Controversy - çok yönlülük değil mi? Yani farklı mevkilere uyum sağlayabilme.

Hayir. Saha disinda sorun cikartma, takim arkadaslari ve teknik direktoruyle didisme olarak dusunebiliriz. Sizin dusundugunuz Versatility.

Esasinda controversy, pressure, temperament, professionalism vs. gibi ozelliklerin oyunda isleyisi ile ilgili bazi sorunlar var. Umarim bunlar gelecek donemde tekrar dusunulur ve oyuncularin bu ozelliklerini degerlendirmek biraz daha mantikli olur.

Walter Sakana
09.Mart.2012, 18:18
Ah evet haklısınız karıştırdım. Profilde göremeyince direk buydu diye düşündüm hiç kelime anlamına bakmakta aklıma gelmedi. Teşekkür ederim düzelttiğiniz için.

JohnConner
11.Mart.2012, 01:00
gerçek hayatta izlediğmiz emreden çok çok daha iyi bir emre profili yapılmış bence abartılı bir profil olmuş

Önder HOCA
11.Mart.2012, 04:03
gerçek hayatta izlediğmiz emreden çok çok daha iyi bir emre profili yapılmış bence abartılı bir profil olmuş

http://www.youtube.com/watch?v=fZH6aidht-Q form tuttuğunda profilin üstüne bile çıkıyor bence

Corpus
11.Mart.2012, 04:13
http://www.youtube.com/watch?v=fZH6aidht-Q form tuttuğunda profilin üstüne bile çıkıyor bence

Maalesef 2011-2012 sezonundayız ve o Emre' yi uzun bir süredir göremiyoruz :)

William Rookwood
11.Mart.2012, 04:15
Herşey tamamda Flair ve First Touch'un 16 olması bana biraz fazla geldi. First Touch 15, Flair 14 olabilirdi. Diğer özellikler gayet iyi

goosfraba
11.Mart.2012, 04:21
üstteki videoda her iki özelliği de fazlasıyla görebiliyoruz.

sui generis
11.Mart.2012, 04:22
bana kalırsa Alex'in gerisinde oynuyor diye size öyle geliyor.

Önder HOCA
11.Mart.2012, 04:37

profılın cok cok altında gozuktugunu soylemıste 30 yasına gelmıs mental olarak olgunlasmıs hatta 4 senedır aynı ulkede aynı arastırmacı tarafından gozlemlenen bır futbolcunun profiliyle fazla oynanıcağını düşünmüyorum. son haftalardaki oyununa gelirsek emre daha çok geriye dönük oynuyor baroni daha çok hücuma destek veriyor tahminim özetleri izliyorsan eğer orda o yüzden görmemiş olabilirsin ki takımı hücuma kaldıran kişi emredir bjk maçının 2. yarısı hemn farkediliyor

malpince
11.Mart.2012, 16:52
m. fernandes'in flair'i 18se emreninki de 16dır en az. bence sorun yok o konuda.

malpince
11.Mart.2012, 16:54

Fenerbahçe maçlarını izliyor musun bilmiyorum, ne kadar takip edip etmediğini de bilmiyorum, ama etseydin Emre'nin ne kadar önemli olduğunu görür ve bilirdin. eski Emre'yi izlemek için önce Fenerbahçe'nin maçlarını izlemek lazım. Emre şuan Fenerbahçe için çok önemli bir futbolcu.

JohnConner
11.Mart.2012, 16:54
emre nin profilinin çok iyi olmasına sevindim ama Corpus unda dediği gibi 2011-2012 sezonundayız ve şuanki emre için bu profil abartılı olmuş

Corpus
11.Mart.2012, 17:40
Hemen hemen her maçı izlediğim halde maçları izlemediğime karar verilmiş ve onun üzerinde yorum yapılmış. Emre önemli bir oyuncudur ve Fener orta sahası Emre olmadan berbattır. Belki de yerine gelebilecek başka bir oyuncu kadroda olmadığı içindir. Ben sadece gördüğümü söylüyorum. Muhammet' in söylediği sebep mantıklı olabilir. Alex in arkasını topladığı için o kat eden, rakibi bozan, orta sahayı rahatlatan Emre' yi göremiyoruz. Ama ya öyle değil de eski Emre sahada yoksa ?

licentia
19.Nisan.2012, 22:31
Emre Belozoglu'nun controversy 16 ve dirtiness 17 olmasini cok cok acayip buldum dogrusu. Ikisinide 20 yapsaniz kimse birsey diyemez herhalde zira kariyeri skandal ile dolu tam 4 kere irkcilik ile suclanmis sahadaki tripleri ve mimikleri ile herkezi asiri provoke ve sinir eden bir adam sonucta. Ha Turkiye'de kolay kolay kart gosterilmiyor Emre'ye o cesaretde hakem pek yok ama o haraketleri Ingiltere veya Italya'da yapsa senede 1-2 kirmizi gorur. Simdi diyeceksinzi orada oynadi neden gormedi e Emre oralarda buradaki oldugu kadar rahat degildi. En fanatik Fenerbahce'li bile bunu kabul eder sanirim.

malpince
19.Nisan.2012, 22:36
Emre Belozoglu'nun controversy 16 ve dirtiness 17 olmasini cok cok acayip buldum dogrusu. Ikisinide 20 yapsaniz kimse birsey diyemez herhalde zira kariyeri skandal ile dolu tam 4 kere irkcilik ile suclanmis sahadaki tripleri ve mimikleri ile herkezi asiri provoke ve sinir eden bir adam sonucta. Ha Turkiye'de kolay kolay kart gosterilmiyor Emre'ye o cesaretde hakem pek yok ama o haraketleri Ingiltere veya Italya'da yapsa senede 1-2 kirmizi gorur. Simdi diyeceksinzi orada oynadi neden gormedi e Emre oralarda buradaki oldugu kadar rahat degildi. En fanatik Fenerbahce'li bile bunu kabul eder sanirim.

4 kere ırkçılık iddiasında bulunulmuş ne demektir? o kadar iddia olup olmadığı meçhulken 4 kere ırkçılık yaptı gibi söylemişsiniz. ırkçılık yapıldığını söyleyip aklandığını söylememek bir enteresan olmuş.

licentia
19.Nisan.2012, 22:50
4 kere ırkçılık iddiasında bulunulmuş ne demektir? o kadar iddia olup olmadığı meçhulken 4 kere ırkçılık yaptı gibi söylemişsiniz. ırkçılık yapıldığını söyleyip aklandığını söylememek bir enteresan olmuş.

Ben irkcilik meselesini controversy ile ilgili yazdim. Controversy'lerin sonunda aklanmis olmasinin bir onemi yok ki bunlar cok karisik konular ama Everton olayinda Tim Howard'in aciklamalari mevcut.

Sen belki bilmezsin ama O.J. Simpson'da Amerika'da cinayet isledigini herkezin bilmesine ragmen cok iyi avukatlari oldugu icin "aklandi." 4 kere olan bir olay artik ates olmayan yerden duman cikmaz Emre'nin ne tur bir kafa yapisinda bir insan oldugunu hepimiz biliyoruz. Neyse irkcilik yapti veya yapmadi adamin wikipedia sayfasindaki controversy kismi en dolu futbolculardan birisi ve konu da zaten bu.

Dirtiness icin birsey demeye gerek yok Emre'yi senelerdir izliyoruz su ana kadar bu kadar dusuk tutulmasi hata olmus kanimca. Rakibi ile tartismaya cok rahat giren ve onlara karsi kasti haraketler yapabilen bir oyuncu

malpince
20.Nisan.2012, 16:56
Ben irkcilik meselesini controversy ile ilgili yazdim. Controversy'lerin sonunda aklanmis olmasinin bir onemi yok ki bunlar cok karisik konular ama Everton olayinda Tim Howard'in aciklamalari mevcut.

Sen belki bilmezsin ama O.J. Simpson'da Amerika'da cinayet isledigini herkezin bilmesine ragmen cok iyi avukatlari oldugu icin "aklandi." 4 kere olan bir olay artik ates olmayan yerden duman cikmaz Emre'nin ne tur bir kafa yapisinda bir insan oldugunu hepimiz biliyoruz. Neyse irkcilik yapti veya yapmadi adamin wikipedia sayfasindaki controversy kismi en dolu futbolculardan birisi ve konu da zaten bu.

Dirtiness icin birsey demeye gerek yok Emre'yi senelerdir izliyoruz su ana kadar bu kadar dusuk tutulmasi hata olmus kanimca. Rakibi ile tartismaya cok rahat giren ve onlara karsi kasti haraketler yapabilen bir oyuncu

müthiş alaka kurmuşsunuz. evet yıllarca süren bir dava, emre adam öldürüyor haksızca serbest kalıyor aklanıyor :D yobo da o zaman zaten ilerde emreyle aynı takımda oynayacağını bildiği için emrenin yanında durdu değil mi? gerçi anlaşılan gs taraftarısınız, şikeden de aklanınca avukat diye ağlamazsanız ben bir şey bilmiyorum.
howard'ın açıklamaları var demişsiniz, ben de açıklıyorum, geçen maça gittim tam soyunma odasına girerken muslera bana küfretti ağırca ve pis adanalı dedi. işime çünkü musleranın ceza alması geliyor.
rakibin verdiği ifadeyle aklanmış birine nasıl ırkçı diyorsunuz, hangi kafada hangi dünyada yaşıyorsunuz bilmiyorum.

Sekopej
20.Nisan.2012, 17:43
Oyunda ırkçılıkla alakalı bir bölüm, özellik olmamasına rağmen, bunun üzerine yorum getiriliyor ve buna karşı attığım mesaj silinirken, o mesaj duruyor.

Ya hiç silinmesin ya da o silinsin yoksa aynı cevabı yine vermek durumunda kalacağım.

licentia
20.Nisan.2012, 21:42
Oyunda ırkçılıkla alakalı bir bölüm, özellik olmamasına rağmen, bunun üzerine yorum getiriliyor ve buna karşı attığım mesaj silinirken, o mesaj duruyor.

Ya hiç silinmesin ya da o silinsin yoksa aynı cevabı yine vermek durumunda kalacağım.

SImdi konudan sapmak istemiyorum (karsidan yogun israr var) ama oynadiginiz oyunu ve onu yapanlari iyi tanimak lazim. Oyunu ilk actiginda karsina cikan ilk seylerden birisi ne? Emre'nin bu skandallarindan birisi kanitlansa oyundan bile cikartmayi dusunebilirlerdi eminim ki.

Neyse konumuz irkcilik degil hatda ben Emre'ye irkci dahi demiyorum. Lutfen mesajlari istediginiz gibi degil de birazcik objektif bir sekilde keyfinzie gore sekil vermeden okumaya calisiniz. Emre'nin bu tur (ve baska) polemiklere sik girmesi ve cok fazla controversial bir ouncu olmasidir asil konu. Medya ile olsun, takim arkadaslari, hocalari, rakipleri, vs. Simdi bu durumda controversy kelimesinin anlamini bilmek gerekiyor tabi. Gerci bu ozeligin su anda oyunda ne kadar etkisi var emin degilim ama veri girildigine gore tartismaya deger.

perpetua
21.Nisan.2012, 01:22

Controversy = birisinin hos olmayan konularla medyada ne kadar fazla anildigi

Irkcilik da hos bir olay olmadigina gore, bir oyuncunun bununla anilmasi da hos bir durum olmasa gerek.

Mesajlarini da ben sildim cunku karsindakinin ne yazdigini okumadan, kendine gore kilif uydurup cevap yaziyorsun, konu Fenerbahce olunca. Licentia hic bir yerde Emre irkcilik yapti yazmadi. Irkcilikla suclandi yazdi. Sen de cikip soylentilere bakarak birisine irkci demek diye cevap yaziyorsun. Kimse Emre icin irkci yazmadi. Irkcilikla suclandi yazdi. Aradaki farki idrak edebilecegini saniyorum.

Bolumun 1. kuralini lutfen iyice oku ve ona gore davran artik burada. Senin keyifin kacik diye baskalarinin keyfini kacirmak zorunda degilsin. Git baska yerde desarj ol lutfen.

Cengo
26.Nisan.2012, 12:33
Controversy ve Dirtiness'in en üst seviyede olmasına katılıyorum. Geçen sezon yüksek değer düşünüyordum ama Emre'nin durulduğuna dair eleştirileri dinleyerek bir karar verdik. Can çıkar huy çıkmaz dediğimde kızmıştınız ama boşuna deyim olmamış. Ne yazık ki alışkanlıklardan kolay vazgeçilmiyor.

Prowler84
26.Nisan.2012, 15:57
Controversy ve Dirtiness'in en üst seviyede olmasına katılıyorum. Geçen sezon yüksek değer düşünüyordum ama Emre'nin durulduğuna dair eleştirileri dinleyerek bir karar verdik. Can çıkar huy çıkmaz dediğimde kızmıştınız ama boşuna deyim olmamış. Ne yazık ki alışkanlıklardan kolay vazgeçilmiyor.

Evet Cengiz, maalesef karakterin değişmesi pek mümkün değil. Oyuncu ancak belli ölçüde dizginleme eğilimi gösterebilir ama bu da mutlaka bir noktada patlak verecektir..

malpince
26.Nisan.2012, 22:50
Controversy medyayla alakalı bir şeymiş, ben yanlış anlamışım. fazla olması çok haksız olmaz bence.