PDA

View Full Version : Ricardo Quaresma

LaigLeNoiR
09.Mart.2012, 16:35
http://img2.ressim.net/out.php/i5533589_q7-png (http://www.ressim.net/i/5533589_q7-png.html)

Walter Sakana
09.Mart.2012, 18:07
En başarılı profillerden birisi bence.

ForCimbom
13.Mart.2012, 05:44
tekniği 2 puan düşürmek aşırı anlamsız bence. topla bu kadar rahat etkileşime girebilen bir oyuncu fazla sayıda yok dünyada. doğru değerlendirme yanlışa çevrilmiş. boşu boşuna. crossing 18 olsaydı asist sayısı çok daha fazla olurdu bence. 15-16 çok daha reel olurdu.

lakin1907
13.Mart.2012, 14:58
Çok başarılı buldum ben de.

ttarlabasi
14.Mart.2012, 20:29
Natural pozisyonunun AMR olarak düzeltilmesi iyi olmuş.

pele96
29.Nisan.2012, 23:25
Çok başarısız bulan tek benim herhalde.
Bitiriciliği 10 değilde 12-13 beklerdim
Tekniği 18 olsa iyi olurdu.
Pas özelliği tamamen kötü olmuş Sağ ayak dışını Türkiyede kullanabilen kaç oyuncu var? En az 16.
Takım Oyununun iyi olduğunu savunmuyorum ama 5 olacak kadarda kötü değil en az 9-10

Sir FRD
10.Mayıs.2012, 20:58
important matches özelliği yükseltilmeli her derbide en az 1 golü ya da asisti var 10 değerliyle oyun sırasında önemli maçlarda pek etkili olamayabilir

perpetua
10.Mayıs.2012, 23:38
Pas özelliği tamamen kötü olmuş Sağ ayak dışını Türkiyede kullanabilen kaç oyuncu var? En az 16.

Pas yuzdesi bu sezon %63 ve ligin en kotulerinden birisi.

Paslari 16 olursa, herhalde kararlarinin da 2 olmasi lazim. :)

malpince
11.Mayıs.2012, 16:54
Pas yuzdesi bu sezon %63 ve ligin en kotulerinden birisi.

Paslari 16 olursa, herhalde kararlarinin da 2 olmasi lazim. :)

futbolun bu kadar istatistiğe vurulması taraftarı değilim, pasları hakkında bir fikrim yok ama ligin en kötüsü olup olmadığı bence böyle bir istatistikle mümkün olmaz eğer sadece böyle değerlendiriliyorsa. çünkü adamın bütün pasları gollük olur geçse goldür, adam pasları böyle atıyorsa %50 olur ama en milimetrik pas atan adam olur.

perpetua
13.Mayıs.2012, 01:01
futbolun bu kadar istatistiğe vurulması taraftarı değilim, pasları hakkında bir fikrim yok ama ligin en kötüsü olup olmadığı bence böyle bir istatistikle mümkün olmaz eğer sadece böyle değerlendiriliyorsa. çünkü adamın bütün pasları gollük olur geçse goldür, adam pasları böyle atıyorsa %50 olur ama en milimetrik pas atan adam olur.

Pas teknigi cok iyiyse ama yine de takim arkadasina gitmeyen cok pas atiyorsa, demek ki cok kotu karar veriyordur.

Sonucta oyuncularin nasil oynadigini ozellikleri belirliyor. Eger bir oyuncunun paslari da, kararlari da yuksekse bu oyuncu yuksek pas yuzdesiyle oynar. Degilse, yuksek pas yuzdesiyle oynamaz.

Quaresma'nin iyi yaptigini dusundugunuz her fantastik hareket flair ile alakali. Onun icin de 20 verilmis durumda ve sonuna kadar hak ediyor bence.

Ama bu demek degil ki bu fantastik hareketler surekli sonuc getiren hareketler.

malpince
13.Mayıs.2012, 02:32
Pas teknigi cok iyiyse ama yine de takim arkadasina gitmeyen cok pas atiyorsa, demek ki cok kotu karar veriyordur.

Sonucta oyuncularin nasil oynadigini ozellikleri belirliyor. Eger bir oyuncunun paslari da, kararlari da yuksekse bu oyuncu yuksek pas yuzdesiyle oynar. Degilse, yuksek pas yuzdesiyle oynamaz.

Quaresma'nin iyi yaptigini dusundugunuz her fantastik hareket flair ile alakali. Onun icin de 20 verilmis durumda ve sonuna kadar hak ediyor bence.

Ama bu demek degil ki bu fantastik hareketler surekli sonuc getiren hareketler.

öyle demeye çalışmadım. lugano'nun bekir'in pas yüzdesi alex'ten yüksek olabilir. niye çünkü biri yana-geriye oynuyor. birinin attığı isabetli pas direk gol pozisyonuna sokabiliyor. alex'inkilerinin isabetli olması daha zor ama olunca gol oluyor demeye çalıştım. atıyorum maldonado: %90la oynar, ama alex %60la.

perpetua
13.Mayıs.2012, 14:16
öyle demeye çalışmadım. lugano'nun bekir'in pas yüzdesi alex'ten yüksek olabilir. niye çünkü biri yana-geriye oynuyor. birinin attığı isabetli pas direk gol pozisyonuna sokabiliyor. alex'inkilerinin isabetli olması daha zor ama olunca gol oluyor demeye çalıştım. atıyorum maldonado: %90la oynar, ama alex %60la.

Sadece Quaresma ile ayni mevkide oynayan oyuncularla karsilastirdigimda en kotu pas yuzdelerinden birisine sahip. Lig genelinde veya stoperlerle, defansif orta saha oyunculariyla degil.

Bir oyuncu pasi zorlayip topu kaybetmek yerine, bazen yan pas yapip daha uygun pozisyonda topu almayi ve kullanmayi da bilmeli.

excaliburuA
13.Mayıs.2012, 14:55
Flair 20 sizce de şişirmenin ötesine geçmemiş mi?

perpetua
13.Mayıs.2012, 16:54
Flair 20 sizce de şişirmenin ötesine geçmemiş mi?

Bence degil. Ne yapiyorsa flair. Quaresma'nin ne kadar yetenekli oldugunu tartisamayiz bile bence. Ama bu yetenegi ne kadar etkili kullaniyor, esas sorun burada. Etkili kullanmamasi da teknik ve zihinsel ozelliklerdeki zaaflar ve ozellikle gerektiginde basit oynamamasi.

ForCimbom
13.Mayıs.2012, 17:12
quaresma'nın tekniği de bence 20'yi çok net hakediyor. 25 üzerinden değerlendirilse ben yine 25 verirdim.

myres
19.Mayıs.2012, 12:38
özelliklerini hakediyor.tekniği 20 verilir doğru.ama takım oyunu 0. adamın kimseyi salladığı yok.adapdasyon 0.interdende bu yüzden yollanmadımı zaten.takım oyunu olsa real madridde oynardı zaten.