PDA

View Full Version : Volkan Demirel

ParduS
09.Mart.2012, 20:44
Profilni rica edebilir miyim ?

http://img2.ressim.net/out.php/i5543514_volkan-png (http://www.ressim.net/i/5543514)

RasAnt
11.Mart.2012, 14:39
Profil alsak arada kaçmış galiba

RasAnt
13.Mart.2012, 00:15
Bi profil alabilir miyiz :D:D

sarianet
13.Mart.2012, 02:12
idare edin bununla :D

http://img42.imageshack.us/img42/4146/64513246.jpg

LaigLeNoiR
13.Mart.2012, 03:17
Profil eklendi.

Jaswege
13.Mart.2012, 14:35
Bire Bir'i bir iki tık arttırabilir. Onun dışında profiline söylenecek pek birşey yok gayet yerinde.

barahir
13.Mart.2012, 14:53
Ambition --> Hırs

değilmiydi? 4 değeri çok çok az bana göre, özellikle de bu son olaylardan sonra..

lakin1907
13.Mart.2012, 15:02
O ambition büyük takımlara gitmeyi falan tetikliyor o yüzden düşük bırakılmıştır.

Cengo
13.Mart.2012, 16:22
O ambition büyük takımlara gitmeyi falan tetikliyor o yüzden düşük bırakılmıştır.

Evet. Daha büyük liglerde oynama, daha popüler olma isteği gibi de düşünebilirsiniz. Aynı zamanda potansiyeline ulaşmasını da tetikler. Lakin artık tepe noktasına ulaştı gibi Volkan, bir müddet daha belki devam edecek, ardından ilerleyen yıllarda düşüş başlayacak. 3 Temmuz olaylarının ardından basın toplantısında ettiği 3. Lige bile düşsek ayrılmayacağım sözü, bahsettiği Fenerbahçeliliği ve vefası ile Loyalt 20'ye karar verdik aynı sebepten ötürü. Oyunda Fenerbahçe, Volkan'dan vazgeçebilir belki ama Volkan'ın Fenerbahçe'den pek vazgeçmemesi gerekli bu değerler ile.

KanaKe
13.Mart.2012, 16:58
Bire Bir'i bir iki tık arttırabilir. Onun dışında profiline söylenecek pek birşey yok gayet yerinde.

bire birde volkan cok kötü bir kaleci.. 10 fazla bile olmus.

Jaswege
13.Mart.2012, 18:41
bire birde volkan cok kötü bir kaleci.. 10 fazla bile olmus.

Bundan 1-2 senesine öncesine göre haklısın. Ama son 2 yılda hiç bir maçı kaçırmadan izliyorum ve Volkan doğru zamanda açılıp açıyı çok iyi kapatıyor ve rakibin gol atmasına engel oluyor. Bacak arasından yediği goller hariç neredeyse hiç üzerine gelen topu kaçırıp yediğini hatırlamıyorum. Sadece bacak arasından gol yiyor diye de 10 verileceğini düşünmüyorum.

RasAnt
13.Mart.2012, 21:38
One on One yıllardır söylenen bir şey artık söylemenin manası yok okadar sene değişmedi artık değişmez zaten ayrıca yediği gollere bakarsanız hep savunma hatası ver birebir kalınan pozisyonlar,çok iyi kurtarışları oluyor misal geçen seneki Almeida ama genele yayarsak Volkanın tek sorunu birebir olarak göze çarpıyor bu da maç motoruna ve oyuna iyi yansıtılmış.Eksik yönleri olan birebir değeri ve konsantrayon tam anlamıyla oyuna yansıtılmış ne düşük nede yüksek olmalı.Güzel profil

Addolorato
25.Nisan.2012, 10:24
Influence kesinlikle 12'den fazla bir değeri hak ediyor. Takımda en çok sözü dinlenen adamlardan bir tanesi Volkan.

malpince
25.Nisan.2012, 18:44
one on one için önce ts maçındaki serkanın pozisyonu şimdi de buradaki sayısız pozisyon. ama gelinip bunun bile fazla olduğu söyleneceği için artması gerek demeye gerek duymuyorum. haa bi de schalke maçındaki örnek verilecek, başka kalecilerin proiline ya da defans oyuncularının sayfalarına göz attığımızda ise 2-3 hatalı pozisyonu her oyuncunun yapabileceği söylenecek vs. vs. . bu konuyu da kanıksadım ben artık.

perpetua
25.Nisan.2012, 22:28
one on one için önce ts maçındaki serkanın pozisyonu şimdi de buradaki sayısız pozisyon. ama gelinip bunun bile fazla olduğu söyleneceği için artması gerek demeye gerek duymuyorum. haa bi de schalke maçındaki örnek verilecek, başka kalecilerin proiline ya da defans oyuncularının sayfalarına göz attığımızda ise 2-3 hatalı pozisyonu her oyuncunun yapabileceği söylenecek vs. vs. . bu konuyu da kanıksadım ben artık.

Ben biraz da soyle bakiyorum olaya.

Son iki sezonda Fenerbahce'nin mac basina yedigi gol sayisi 1. Hatta gecen sezon ligin ilk yarisindaki 17 macta 21 golluk istatistik var, ligin ikinci yarisinda vites arttirmadan once. Bu sezon da ligin ikinci yarisinda 17 macta 20 gol var.

Gecen yilki degerlendirmemize gore Lugano ve Yobo ligin en iyi iki savunma oyuncusuydu. Gokhan Gonul ligin en iyi sag beki. Andre Santos ligin en iyi sol beki. Volkan da tabii ligin en iyi kalecisi. Hatta 15 CA puani fark ile. Bu sezon Ziegler ligin en iyi sol beki olarak geldi Italya'dan. Serdar Kesimal ise ligdeki kalburustu stoperlerden bir tanesi.

Bu savunma nasil mac basina 1 gol yer?

Peki oyunda neler oluyor? Fenerbahce'nin 34 macta yedigi gol sayisi 20'yi gecmiyor. Bir yerde hata olmasi lazim, degil mi?

Ne demisiz? Eger Fenerbahce'nin iyi savunmasi hata yapar da, adam kacirirsa Volkan bu hatalari telafi etmekte cok iyi degil demisiz. Bu yanlis mi? Belki oyledir ama en azindan bir aciklamadir.

Bana farkli bir aciklama getirin tartisalim.

Escochae
25.Nisan.2012, 23:12

Son iki sezonda Fenerbahce'nin mac basina yedigi gol sayisi 1. Hatta gecen sezon ligin ilk yarisindaki 17 macta 21 golluk istatistik var, ligin ikinci yarisinda vites arttirmadan once. Bu sezon da ligin ikinci yarisinda 17 macta 20 gol var.

Gecen yilki degerlendirmemize gore Lugano ve Yobo ligin en iyi iki savunma oyuncusuydu. Gokhan Gonul ligin en iyi sag beki. Andre Santos ligin en iyi sol beki. Volkan da tabii ligin en iyi kalecisi. Hatta 15 CA puani fark ile.

Peki oyunda neler oluyor? Fenerbahce'nin 34 macta yedigi gol sayisi 20'yi gecmiyor. Bir yerde hata olmasi lazim, degil mi?

Ne demisiz? Eger Fenerbahce'nin iyi savunmasi hata yapar da, adam kacirirsa Volkan bu hatalari telafi etmekte cok iyi degil demisiz. Bu yanlis mi? Belki oyledir ama en azindan bir aciklamadir.

Bu Volkanın Birebirlerinin düşük olması için yeterli sebep midir ? Bir hatayı bir hata ile kapatmak bence yanlış. Özellikle son zamanlardaki Volkan'a bakarsak bu değeri hak etmediği bir gerçek. O yüzden kesin bir yükselişe gidilmeli .. Gol mevzusuna gelelim .. Öncelikle bu bir oyun ve ne kadarda geliştirilse geliştirilsin gerçek gibi olmayacağı bir gerçek. Ve oyundaki oyuncularda gerçekte ki gibi düşünemez ve hareket edemez. Gerçekteki oyuncularının duygu ve düşüncelerinin olduğunu herşeyden önce bir yaşamının olduğunu bilmek gerek o yüzdendir ki ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın gerçek hayat gibi olamayacak .. Neyse fazla uzatmak istemiyorum sizin göreviniz oyuncunun profilini gerçeğe en yakın şekilde yansıtmaktır .. Oyunu yapanların görevi ise bu oyunun gerçeğe en yakın şekilde yapıp müşterilerine sunmak. Ama ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın bu iniş ve çıkışların oyuna yansıtılamaması oyunun yapay zekasından kaynaklı bir durum olduğu için bunu bir neden olarak sunmanın yada bakın gerçekde şu kadar gol yemiş ama oyunda yemiyor demenin bir anlamı yok bana kalırsa ..

perpetua
26.Nisan.2012, 02:05
Bu Volkanın Birebirlerinin düşük olması için yeterli sebep midir ? Bir hatayı bir hata ile kapatmak bence yanlış. Özellikle son zamanlardaki Volkan'a bakarsak bu değeri hak etmediği bir gerçek. O yüzden kesin bir yükselişe gidilmeli ..

Kime, neye gore gercek? Olsa olsa hipotez olabilir. Gercek olmasi icin yeterli kanit sunmak gerekir.

Gol mevzusuna gelelim .. Öncelikle bu bir oyun ve ne kadarda geliştirilse geliştirilsin gerçek gibi olmayacağı bir gerçek. Ve oyundaki oyuncularda gerçekte ki gibi düşünemez ve hareket edemez. Gerçekteki oyuncularının duygu ve düşüncelerinin olduğunu herşeyden önce bir yaşamının olduğunu bilmek gerek o yüzdendir ki ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın gerçek hayat gibi olamayacak .. Neyse fazla uzatmak istemiyorum sizin göreviniz oyuncunun profilini gerçeğe en yakın şekilde yansıtmaktır .. Oyunu yapanların görevi ise bu oyunun gerçeğe en yakın şekilde yapıp müşterilerine sunmak. Ama ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın bu iniş ve çıkışların oyuna yansıtılamaması oyunun yapay zekasından kaynaklı bir durum olduğu için bunu bir neden olarak sunmanın yada bakın gerçekde şu kadar gol yemiş ama oyunda yemiyor demenin bir anlamı yok bana kalırsa ..

Oyundaki gol sayisi cok dert degil. Benim esas cozemedigim, ligin CA acisindan en iyi savunma hattina sahip olan Fenerbahce'nin, nasil oluyor da bu kadar fazla pozisyon vermesine ve gol yemesine ragmen hala oyuncularin profillerinin yukselmesinin istendigi. Oyunda cok buyuk zaaf gosterse Fenerbahce savunmasi, bunu bir referans alalim. Ama bu zaaf da yok. Zaten oyundaki gol sayisini yazarken anlatmak istedigim bu ozelligin ortalama bir seviyede olmasinin gozle gorulur bariz bir sorun ortaya cikartmadigiydi.

Diyelim ki Volkan bire birlerde daha iyi ve bir cok da kurtariyor (oyunu biraz oynarsaniz oyunda da kurtardigini gorebilirsiniz - ozellikle ligimizde bitiricilik ozelligi yuksek olan pek oyuncu olmadigi icin - ama neyse). Volkan'in bire birde bir cok gol yemesini aciklamak icin, rakip takimlarin Volkan ile bire birde daha fazla kalmasi gerekli diyebiliriz. Yani Volkan'in bire birleri iyidir ama savunmadan ve orta sahadan kaynaklanan savunmaya geri kosmama, top kapamama gibi sorunlar nedeniyle Volkan cok fazla bire birde kaliyor ve normal olarak yemesi gerekenleri yiyor diyebiliriz. Bu da bir bakis acisidir.

Escochae
26.Nisan.2012, 03:33
Kime, neye gore gercek? Olsa olsa hipotez olabilir. Gercek olmasi icin yeterli kanit sunmak gerekir.

Oyundaki gol sayisi cok dert degil. Benim esas cozemedigim, ligin CA acisindan en iyi savunma hattina sahip olan Fenerbahce'nin, nasil oluyor da bu kadar fazla pozisyon vermesine ve gol yemesine ragmen hala oyuncularin profillerinin yukselmesinin istendigi. Oyunda cok buyuk zaaf gosterse Fenerbahce savunmasi, bunu bir referans alalim. Ama bu zaaf da yok. Zaten oyundaki gol sayisini yazarken anlatmak istedigim bu ozelligin ortalama bir seviyede olmasinin gozle gorulur bariz bir sorun ortaya cikartmadigiydi.

Diyelim ki Volkan bire birlerde daha iyi ve bir cok da kurtariyor (oyunu biraz oynarsaniz oyunda da kurtardigini gorebilirsiniz - ozellikle ligimizde bitiricilik ozelligi yuksek olan pek oyuncu olmadigi icin - ama neyse). Volkan'in bire birde bir cok gol yemesini aciklamak icin, rakip takimlarin Volkan ile bire birde daha fazla kalmasi gerekli diyebiliriz. Yani Volkan'in bire birleri iyidir ama savunmadan ve orta sahadan kaynaklanan savunmaya geri kosmama, top kapamama gibi sorunlar nedeniyle Volkan cok fazla bire birde kaliyor ve normal olarak yemesi gerekenleri yiyor diyebiliriz. Bu da bir bakis acisidir.

Kanıta gerek yok son maçını izlediğiniz zaman bile birebir konusunda bu kadar acımasız davrandığınızı anlayabilirsiniz ki bu sene Volkan birebirlerde baya başarılı (yakın tarih açısından trabzon maçı serkanın karşı karşıya şutu ) ..
Benim söyleyeceklerimin hepsini zaten sen söylemişsin takım savunması bireysel hata vs vs kaldı ki bu Volkanla direk alakalı olan şeyler değil .. Ha gol yemeyecekmi karşı karşıya yiyecek yiyorda ama özellikle bu sezon baya iyi ve gelişim hakediyor diye düşünüyorum .. En azından Muslerada göstediğiniz iyimserliği Volkanada gösterin ..

malpince
26.Nisan.2012, 22:39

Gecen yilki degerlendirmemize gore Lugano ve Yobo ligin en iyi iki savunma oyuncusuydu. Gokhan Gonul ligin en iyi sag beki. Andre Santos ligin en iyi sol beki. Volkan da tabii ligin en iyi kalecisi. Hatta 15 CA puani fark ile. Bu sezon Ziegler ligin en iyi sol beki olarak geldi Italya'dan. Serdar Kesimal ise ligdeki kalburustu stoperlerden bir tanesi.

sizce dış etkenler yüzünden Fenerbahçe bu yıl takım gibi oynama şansını ne kadar buldu? hepsi tek tek incelendiğinde iyi ama bütünü oluşturamamıştı sezonun genel bölümünde.

sui generis
26.Nisan.2012, 22:42

siz bunları test ediyorsunuz peki bu sıkıntı sadece Fenerbahçe ' de mi oluyor ?

perpetua
27.Nisan.2012, 00:47
Kanıta gerek yok son maçını izlediğiniz zaman bile birebir konusunda bu kadar acımasız davrandığınızı anlayabilirsiniz ki bu sene Volkan birebirlerde baya başarılı (yakın tarih açısından trabzon maçı serkanın karşı karşıya şutu ) ..

Sadece son maclara bakarak Eskisehir karsisinda Kamara'nin golu. Galatasaray'a karsi Hakan Balta'nin ve Elmander'in golleri, Burak Yilmaz'in golunde Volkan'in oldugu yerde cakilmasi gibi pozisyonlari da hatirlamak mumkun.

Benim söyleyeceklerimin hepsini zaten sen söylemişsin takım savunması bireysel hata vs vs kaldı ki bu Volkanla direk alakalı olan şeyler değil .. Ha gol yemeyecekmi karşı karşıya yiyecek yiyorda ama özellikle bu sezon baya iyi ve gelişim hakediyor diye düşünüyorum .. En azından Muslerada göstediğiniz iyimserliği Volkanada gösterin ..

Muslera'da iyimserligi biliyorsun ki biz gostermedik. Italyanlarin yorumu. Ayrica bire birlerde Muslera ile Volkan'i ayni, hatta birbirine yakin kefeye kesinlikle koyamam. Muslera'nin Volkan'a oranla cok daha cabuk ve cevik olmasi onun bire bir pozisyonlari daha iyi savusturmasini sagliyor. Vucudunu da bu konuda cok iyi kullanabiliyor. Ama mesela bence Muslera'nin Volkan kadar guclu bir kaleci olmamasi, onun ozellikle hava toplarini kazanma konusunda ve toplari tutma konusunda Volkan kadar iyi olmamasinin da bir nedeni.

Volkan'in birebirleri ile Muslera'nin bire birlerini karsilastirmak, bana, Muslera'nin hava hakimiyeti ile Volkan'in hava hakimiyetini karsilastirmak gibi geliyor.

Mesela Muslera'nin gucunu de Volkan'in gucu 18 diye yukseltmek mi gerekli?

Her futbolcunun zaaflari vardir. Bunlari bulmaya calisalim. Zayif olan yonlerinin daha yuksek olmasinin gerekip, gerekmedigini tartismak yerine.

perpetua
27.Nisan.2012, 01:26
sizce dış etkenler yüzünden Fenerbahçe bu yıl takım gibi oynama şansını ne kadar buldu? hepsi tek tek incelendiğinde iyi ama bütünü oluşturamamıştı sezonun genel bölümünde.

Bence gecen yil ile bu yil arasinda cok buyuk bir fark yok oyun olarak. Degisen personeller bu oyunun etkinligini degistirdi.

Sol bekte Andre Santos ayagina cok hakim ve geriden oyun kurabilen bir oyuncuydu. Yerine bu isi yapamayan Ziegler geldi. Stoch, Andre Santos'un gecen yil ustlendigi skor yukunu bu yil ustlendi ama savunmadan top cikartma konusunda Ziegler eksik kaldi.

Lugano'nun duran toplardaki skor uretme becerisi kapatilamayan bir eksiklik. Ama Lugano'nun top kullanma konusundaki beceriksizligini de Serdar kapatti. Yani bir bakima Andre Santos/Ziegler degisiminden kaynaklanan bir sorunu Lugano/Serdar degisimi kapatti.

Forvette Niang top ayaginda oldugu anlarda topu saklayabilen, kanatlara tasiyarak takimin rakip sahaya yerlesmesini saglayabilen bir oyuncuydu. Bu isi yapamayan Bienvenu ve Sow'un gelmesiyle Fenerbahce Guiza/Kezman tipinde santraforlar ile oynamaya donus yapti ve bu da Fenerbahce'nin topu ileriye tasimasini zorlastirdi. Her ne kadar bireysel gol uretimi konusunda Sow en azindan Niang kadar basarili olsa da, Fenerbahce'nin oyunun temposunu istedigi gibi ayarlayamadi Sow ile.

Ama bu sezon, Fenerbahce, gecen sezondan daha fazla rakiplerden baski yedi cunku ileride topu tutabilecek, ileriye tasiyabilecek Niang yerine, daha cok vuruslari ile one cikan oyuncular ile oynadi. Fenerbahce sonucta cok kosan, rakibe cok pres yapan bir takim degil. Boyle oyunculari da pek yok. Bu da mecburen Fenerbahce'nin rakibi geride karsilamasina neden oluyor. Ozellikle sol kanatta Caner'in yerine Stoch oynadigi zaman. Savunma gorevine yeterince cabuk don( e)meyen Stoch, rakibin pas verebilecek bos adam bulmasini ve Fenerbahce'nin ustune gelmesini kolaylastiriyor.

Bu sure icinde belki de iki oyuncunun performansinda ciddi dusus goruldu ama bu iki dususu de acikcasi sike surecine baglamakta zorlaniyorum.

Birincisi, sezon sonu kontrati bitecek olan Emre. Bu performans dusuklugu de gayet dogal. Fenerbahce icin oynarken bacagi kirilsa, Emre bu yaz belki de umdugundan cok daha dusuk bir fiyata kontrat bulabilecek. Belki de hic bir kontrat bulamayacak. Bu durumda bir oyuncudan kendisini degil, takimi dusunmesini beklemek saflik olur bence. Ozellikle bu oyuncu kendisini kanitlamis bir oyuncuysa. Benzer bir durum daha once Alex ile de yasanmisti.

Digeri de Gokhan Gonul. Medyaya gore Gokhan yurt disina gitmek istiyor. Bu mumkun olmayinca da kafasi dagilmis, futbolu biraz ikinci plana atmis. Fenerbahce'ye geldiginden beri en kotu futbolu oynadi bu sene ve bence bunu sike surecine pek baglamamak lazim. Benzer bir durumu Arda'da da gormustuk.

perpetua
27.Nisan.2012, 01:44
siz bunları test ediyorsunuz peki bu sıkıntı sadece Fenerbahçe ' de mi oluyor ?

Hayir degil. Bu tip durumlari gorunce neden ariyor ve duzeltmeye calisiyoruz.

Fenerbahce'nin az gol yemesi ikinci seviyede onemli cunku bunu etkileyen bir cok faktor olabilir. Bu faktorleri degerlendirirken, bu durumu daha da yanlis boyuta tasiyabilecek degisimlere soguk bakilmasi herhalde normal karsilanmalidir diye dusunuyorum.

sui generis
27.Nisan.2012, 01:51
geçen sezonki profilleri pek hatırlamıyorum ama bu sene oluşan büyük farklılığın sebebi bana kalırsa Ziegler. hatta yeni yamayla defansif özellikleri iyileşti bana kalırsa defansif açıdan berbat. çoğu golü o kanadında olmadığı için ya da çok kolay devre dışı bırakıldığı için yiyoruz.

perpetua
27.Nisan.2012, 14:55
geçen sezonki profilleri pek hatırlamıyorum ama bu sene oluşan büyük farklılığın sebebi bana kalırsa Ziegler. hatta yeni yamayla defansif özellikleri iyileşti bana kalırsa defansif açıdan berbat. çoğu golü o kanadında olmadığı için ya da çok kolay devre dışı bırakıldığı için yiyoruz.

Onu Ziegler konusunda konusalim. Ama bence Stoch/Caner'in, Serdar Kesimal/Bekir ve Yobo'nun her birinin yedikleri calimlar ve gole neden olan hatalari Ziegler'den fazladir bu sezon.