PDA

View Full Version : Gerçekçi fm 12 için

israfil
10.Mart.2012, 23:58
arkadaşlar geçen sene fm11 de bitürlü hatırlayamadığım bi ayar vardı.yeni oyun kurarken ülkeleri seçme olayı azdı ve gelişmiş ayar gibi bişey vardı ordan asya avrupa amerika kıtası gibi bişeyi seçiyoduk tabi hepsini değil 1 kaçını sadece.ve oyun fazla kasmıyodu ve çok gerçekçi oluyodu hiç transferlerde saçmalık olmuyodu.nerdeyse her ülkeden oyuncu yetişiyodu.ayarı hatırlayan varmı acaba veya bana önerebilen.

Walter Sakana
11.Mart.2012, 00:16
Sorunu doğru anladıysam şu şekilde;

Yeni oyun seçeneğini seçtikten sonra ilk olarak ülke seçimi ekranı geliyor. Oradan hangi ülkenin ligini oynayacaksan seçiyorsun ve ardından sonraki ekrana geçiyorsun. Bu ekranda veritabanı (database) seçimini "Özel (Custom)" olarak seçtiğinde bir pencere açılıyor ve bahsettiğin seçimleri oradan yapabiliyorsun.

israfil
11.Mart.2012, 04:25
tşkler kardeş ilgilendiğin için.evet dediğin doğru ama özel ''custom'' kısmındaki ayar hangisiydi işte onları bulamıyorum,yani hangi seçenekleri (kıta'lar vs.) seçsem oyun daha orjinal gerçekçi ve fazla kasmadan devam eder.inşallah cevap bulurum.

Walter Sakana
11.Mart.2012, 04:37
Sen çıkan seçenekleri yazarsan daha iyi yardımcı olabilirim çünkü oyun yüklü değil benim pcde bakamıyorum.

"players from region" diye (veya benzer) bir seçenek varsa odur. Bayadır oynamadığım için net hatırlayamıyorum ne yazdığını.

martymcfly
11.Mart.2012, 05:35
Oyunun kasmama gibi bir şansı yok yanlız. Custom database den ne kadar çok oyuncu yüklersen o kadar yavaşlar oyun.
Ben oyun kurarken "...... top divisions ......" lı seçenek var onu kullanıyorum ve asya - afrika - g.amerika - avrupayı seçiyorum, en son 82.000 oyuncu çıktı.

israfil
11.Mart.2012, 14:07
players based in nation. players of nationality. players from top division clubs. players from top clup. players wirh continental reputation. players with national reputation. current international players. players in division. seçenekler bunlar kardeş.

israfil
11.Mart.2012, 14:09
Oyunun kasmama gibi bir şansı yok yanlız. Custom database den ne kadar çok oyuncu yüklersen o kadar yavaşlar oyun.
Ben oyun kurarken "...... top divisions ......" lı seçenek var onu kullanıyorum ve asya - afrika - g.amerika - avrupayı seçiyorum, en son 82.000 oyuncu çıktı.
martymcfly kardeş. senin deiklerini yaptım ama oyun hızı 1 yıldıza düştü.bu inanılmaz bi yavaşlık demektir.aşırı kasar oyn ve oynanmaz hale gelir.yinede teşekkürler ilgilendiğin için.

martymcfly
11.Mart.2012, 14:49
Bilgisayarın özellikleri ne durumda ? Bilgisayar performansına 5 yıldız, hıza 1 yıldız verdi ama o kadar da yavaş ilerlemiyor yıldızlara çok takılma.

israfil
11.Mart.2012, 15:41
Bilgisayarın özellikleri ne durumda ? Bilgisayar performansına 5 yıldız, hıza 1 yıldız verdi ama o kadar da yavaş ilerlemiyor yıldızlara çok takılma.
pc hızım güzel amd athlon 2x4 640 processor 3.00ghz. 3gb ram. 1gb 256 bit ekrankartı. özellikler nerdeyse en iyisi denilebilir. pc performansına bendede 5 yıldız verdi,ama ben şu anda 3.5- 4 yıldız hız olarak oynuyorum bundan yavaş olmamalı bence yoksa çıldırırım.

Deus Dominus
11.Mart.2012, 18:57
İsterse hiç yıldız vermesin, benim bilgisayar külüstür, yine de martymcfly'ın anlattığı şekilde oynuyorum. Kabul fikstür ağır ilerliyor ama elimde geniş bir oyuncu yelpazesi oluyor. Senin yine iyi ben ne yapayım 1 gb ram, 256 mb ekran kartı, amd Sempron :D yarım yıldız zor alıyorum oyundan :D

israfil
11.Mart.2012, 19:52
İsterse hiç yıldız vermesin, benim bilgisayar külüstür, yine de martymcfly'ın anlattığı şekilde oynuyorum. Kabul fikstür ağır ilerliyor ama elimde geniş bir oyuncu yelpazesi oluyor. Senin yine iyi ben ne yapayım 1 gb ram, 256 mb ekran kartı, amd Sempron :D yarım yıldız zor alıyorum oyundan :D
helal valla iyi sabrediyomuşsun. :D neyse deniyeceğiz artık teşekkürler herkese yorumlarınız için.

lakin1907
11.Mart.2012, 20:34

Yok artık, o bilgisayarda oynanır mı ya :D

Walter Sakana
11.Mart.2012, 23:47
players based in nation. players of nationality. players from top division clubs. players from top clup. players wirh continental reputation. players with national reputation. current international players. players in division. seçenekler bunlar kardeş.

ben açıklamalarını yapayım sen ona göre seçersin;

players based in nation: Seçeceğin bir ülkedeki tüm oyuncuları yükler.
players of nationality: Seçeceğin bir ülkenin vatandaşı olan tüm oyuncuları yükler.
players from top division clubs: Seçeceğin bir ülkenin en üst ligindeki tüm kulüplerin oyuncularını yükler.
players from top clubs: Seçeceğin bir ülkenin en üst seviye kulüplerinin oyuncularını yükler.
players with continental reputation: Kıtalararası (continental) tanınırlığa sahip olan tüm oyuncuları yükler.
players with national reputation: Ulusal tanınırlığa sahip olan tüm oyuncuları yükler.
current international players: milli olmuş (oyunun başında) oyuncuları yükler.
players in division: Seçeceğin bir ligdeki tüm oyuncuları yükler.

Bu seçeneklerden bazılarını birden çok kez kullanabilirsin. Mesela "players in nation" seçeneğini çoğaltıp her bir seçenekte farklı ülkeleri ekleyebilirsin. Ben kendi kariyerlerimde martymcfly arkadaşım gibi "players from top clubs" seçeneğini kullanıyorum daha çok. Bilgisayarımın özellikleri çok iyi olmadığı için sadece oynayacağım ligi seçip ardından İngiltere, İspanya, İtalya, Almanya, Fransa ve Hollanda 1.liglerindeki tüm oyuncuları yükletiyorum. Bazen bunlara Brezilya, Arjantin, Türkiye, Rusya ve Portekiz gibi ülkelerin liglerini de dahil ediyorum. Bu şekilde yüklenecek oyuncu sayısını daha iyi kontrol altında tutabiliyorum.

Deus Dominus
12.Mart.2012, 00:40
Yok artık, o bilgisayarda oynanır mı ya :D

Oynuyorum vallahi :D hem sadece fm 2012'de değil, World of Warcraft, Pes 2010 (diğerlerini denemedim o kadar da yüklenmeyeyim makineye :p) Dragon Age origins gibi oyunları bile çalıştırıyor emektar :)

israfil
12.Mart.2012, 02:23
ben açıklamalarını yapayım sen ona göre seçersin;

players based in nation: Seçeceğin bir ülkedeki tüm oyuncuları yükler.
players of nationality: Seçeceğin bir ülkenin vatandaşı olan tüm oyuncuları yükler.
players from top division clubs: Seçeceğin bir ülkenin en üst ligindeki tüm kulüplerin oyuncularını yükler.
players from top clubs: Seçeceğin bir ülkenin en üst seviye kulüplerinin oyuncularını yükler.
players with continental reputation: Kıtalararası (continental) tanınırlığa sahip olan tüm oyuncuları yükler.
players with national reputation: Ulusal tanınırlığa sahip olan tüm oyuncuları yükler.
current international players: milli olmuş (oyunun başında) oyuncuları yükler.
players in division: Seçeceğin bir ligdeki tüm oyuncuları yükler.

Bu seçeneklerden bazılarını birden çok kez kullanabilirsin. Mesela "players in nation" seçeneğini çoğaltıp her bir seçenekte farklı ülkeleri ekleyebilirsin. Ben kendi kariyerlerimde martymcfly arkadaşım gibi "players from top clubs" seçeneğini kullanıyorum daha çok. Bilgisayarımın özellikleri çok iyi olmadığı için sadece oynayacağım ligi seçip ardından İngiltere, İspanya, İtalya, Almanya, Fransa ve Hollanda 1.liglerindeki tüm oyuncuları yükletiyorum. Bazen bunlara Brezilya, Arjantin, Türkiye, Rusya ve Portekiz gibi ülkelerin liglerini de dahil ediyorum. Bu şekilde yüklenecek oyuncu sayısını daha iyi kontrol altında tutabiliyorum.
çok teşekkür ederim emek verip yazdıklarından dolayı.açıklamalar çok güzel olmuş.eline sağlık kardeşim.

israfil
12.Mart.2012, 02:23
Oynuyorum vallahi :D hem sadece fm 2012'de değil, World of Warcraft, Pes 2010 (diğerlerini denemedim o kadar da yüklenmeyeyim makineye :p) Dragon Age origins gibi oyunları bile çalıştırıyor emektar :)
yuuh diyorum sana arkadaşım başkada bişey demiyorum :D