PDA

View Full Version : Kaptan'ı Nasıl Seçersiniz?

zalim0773
18.Mart.2012, 17:59
Soru Çok Basit Kaptan Yapıcagınız Futbolcuyu Niye Kaptan Yaparsınız ve Yaparken Neye Önem Verirsiniz ?

HeracLes
18.Mart.2012, 18:02
Şu an Beşiktaş'ı yönetiyorum ve kaptanım Egemen. Hem sevdiğim bir futbolcu, hem sürekli oynattığım bir futbolcu ve uzun süre oynatacağımı düşündüğüm bir futbolcu olduğı için. Üstüne söz geçirme ve kararlılık gibi özellikleri de yüksek.

Diğer takımlarda ise söz geçirme ve kulüpte kalma süresi ilk baktıklarım.

ForCimbom
18.Mart.2012, 18:04
oyunda kaptanlığın bir işe yaradığına şahit olmadım olanı da görmedim . çalışmayan bir özellik.

RasAnt
18.Mart.2012, 18:24
Influence özelliği yüksek olana kaptanlık verilir ben genelde defanstaki 1 tane stoperimi bu özelliğe bakarak alırım ve kaptanlığı ona veririm müthiş etkisi var savunmayı çok iyi toparlıyor takıma direk etki ediyor,kaptanımı satmıştım yerinede o özelliği yüksek olan bir oyuncu almadım kaptanlığı defans bölgesi haricinde birine verdim ve kolay gol yer oldum benim deneyimim bu.

martymcfly
18.Mart.2012, 18:25
Kaptanı ilk seçtiğinizde çok farkediyor, oyuncular hemen iyi yada kötü tepki veriyor. Bazılarının profillerinde de influence ından etkilendiği yazıyor uzun süre.

BaGa TaRKaN
18.Mart.2012, 19:19
Kaptan Çok Etkiliyor Takımdaki Oyuncuları O Yüzden Çok Önemli

Bir Kaptan Seçebilmenin Şartı;

Mental Özelliklerinin İyi Olması Zorunludur, Özellikle;

- Söz Geçirme
- Kararlar
- Kararlılık/Azim
- Takım Oyunu

Bu Özellikleri Yüksek Olan Oyuncu Kaptanlığa Layıktır.

Dipnot: Ayrıca Olgun, Tecrübeli ve Mental Özellikleri İyi Bir Oyuncu Kaptan İçin Olmazsa Olmazdır. Ama Genç Oyuncularda Olabilir

ForCimbom
18.Mart.2012, 19:32
Kaptanı ilk seçtiğinizde çok farkediyor, oyuncular hemen iyi yada kötü tepki veriyor. Bazılarının profillerinde de influence ından etkilendiği yazıyor uzun süre.

çok minimal bir etki bu. kaptanlığın reel tanımlamasıyla pek bir uyuşması yok. kaptan dediğin takımı yönetir maç içinde gençlere eliyle koluyla telkinlerde bulunur yönlendirir. fm'de buna benzer bir etkiye rastlamadım ben şahsen.

HeracLes
18.Mart.2012, 20:09
çok minimal bir etki bu. kaptanlığın reel tanımlamasıyla pek bir uyuşması yok. kaptan dediğin takımı yönetir maç içinde gençlere eliyle koluyla telkinlerde bulunur yönlendirir. fm'de buna benzer bir etkiye rastlamadım ben şahsen.

Team Meeting gibi olaylarda bir şey söyledikten sonra kaptana soruyor, bir şey eklemek ister misin diye. Orada kaptan çoğu kişiyi etkilerse yani söz geçirebilirse moralleri daha çok artıyor. Yani genel olarak kaptan morali artırıyor bu da fmde çok önemli bir şey.

martymcfly
18.Mart.2012, 20:19

Zaten tek kaptanın büyük bir etki yapmasını bekleyemezsin ki oyuncunun da içinde olması lazım birşeyler, workrate, ambition, determination vs....
Sadece gol atmak için bile bir sürü özelliğin bir arada olması gerekiyor ki kaptanın saha içinde Fatih Terim etkisi yapması imkansız.

ForCimbom
18.Mart.2012, 20:31
influence yıllardır fm'de olan bir özellik . eskiden bu tarz moral motivasyon zımbırtıları olmazdı. yani influence benim dediğim gibi bir etkisinin olması planıyla oyuna koyulmuş bir özellik. bilmem anlatabildim mi.

Gncl1905
18.Mart.2012, 20:35
Influence'ı yüksek olan, çok genç veya yaşlı olmayan, ilk 11 düşündüğüm ve uzun yıllar takımda düşündüğüm adamları yaparım genelde bir de Türk takımlarında kaptanın Türk olmasını yeğlerim kişisel bu :) Örnek Selçuk İnan şu anki kaptanım...

lofthei
18.Mart.2012, 21:49
Influence ve determination'un ortalamasını alırım, öyle seçerim. Yerli olması da büyük bir etken benim için.

ToRoSKaPLaNı
18.Mart.2012, 21:54
Takımda en uzun süredir bulunan kişiyi kaptan yaparım.

europeanconquer
18.Mart.2012, 22:01
Kaptan Çok Etkiliyor Takımdaki Oyuncuları O Yüzden Çok Önemli

Bir Kaptan Seçebilmenin Şartı;

Mental Özelliklerinin İyi Olması Zorunludur, Özellikle;

- Söz Geçirme
- Kararlar
- Kararlılık/Azim
- Takım Oyunu

Bu Özellikleri Yüksek Olan Oyuncu Kaptanlığa Layıktır.

Dipnot: Ayrıca Olgun, Tecrübeli ve Mental Özellikleri İyi Bir Oyuncu Kaptan İçin Olmazsa Olmazdır. Ama Genç Oyuncularda Olabilir

Mehmet abi gayet güzel açıklamış :0:

alper3
18.Mart.2012, 22:59
İnfluence ve Determination özelliklerinin yüksek olması lazım. Ayrıca bunu kaptan seçim ekranında da görebilirsin.