PDA

View Full Version : İşte Premier Lig Bu

sokullu
19.Mart.2012, 10:48
ingiltere premier ligi her zaman çok zordur. oyunda da gerçek hayatta da heyecanı eksik olmaz. ben de bir sürü organizasyon olan bir ligde kariyer yapmayı planlarken neden olmasın, her sene oynuyoruz şimdi de oynayalım dedim. QPR ile kariyere başladım. taktiği oturtamayıp, küçük takımlara fark atıp,büyüklerden fark yedim. 13-15 arası gidip gelirken 25. haftada beni memlekete yolladılar. sineye çektim.

şanlı liverpool'umla zevkli bir kariyer yapaym dedim. yeni oyuna başladm. bütçe sıkıntısından transfersiz, gerrard'sız başladım lige. 4 ay da suarez sakatlanınca kısıtlı kadromla oldukça iyi sonuçlar aldım. ilk 15 haftayı lider bitirdim. sonraki 10 haftada 2-3 arası gittim geldim. deplasmanda blackburn'e yenilince 4. oldum ve galibiyet yüzdem %64 iken ve (takımın tahmini 5.lik) 4. iken yine kovuldum. daha önce hiç kovulmamış 10 yıllık cm&fm oyuncusu ben karalar bağladım tabi.

medya ile iyi anlaştım, oyuncuları çok sevdim, onlar da bana boş değildi, para harcamadım. başkanla abi kardeş gibiydik, arkamdan vurdular. yerime van gaal geldi, ligi 6. bitirdi.

şimdi ben kendimi yarı-pro topçu diye tanıtıyorum ondan mı böyle oldu?

hayallerim vardı, emeklerim harcandı. premier lig'de tutunmak bu sefer mi zor, nedir?

bir de aston villa'ya "başkanım beni al" diye yalvardım boşta kalınca. aston villa gururumla oynadı, kalbimi kırdı. fransa ikinci liginden takım bile benimle alay edince buraya geldim.

ligin en az gol yiyen takımıydım la. iyi gidiyorduk bence. hadi qpr neyse de liverpool bana çok koydu.

yalnız yürüyeceğim artık.

böyle bitirmeyeyim de takım önerisi olur, tutunma taktikleri olur, premier ligde 2. sezonu görmek istiyorum.

Deus Dominus
19.Mart.2012, 11:04
Üzülme kardeşim, gururunu ayaklar altına almalarına izin verme! Gün gelecek, yaptıklarından pişman olacaklar, kapında diz çökecekler. 'Kurtar bizi!' diye yalvaracaklar sana. İşte o gün zaferini doyasıya kutlayıp hepsini geri çevireceksin, alay etme sırası sana gelecek!
Championship'ten bir takım al, onlar daha kıymet bilir ve başarını taçlandırırlar. Birkaç yıl içinde pişman edersin sana sırt çevirenleri :)

sokullu
19.Mart.2012, 11:09
başımı yere eğmeyeceğim tabii. herkes rütbesini bilec...

neyse ben şimdi kendimi biliyorum. 313 hafta şampiyonşip çekemem ben. hemen city'yi alayım da keyfime bakayım mantığını da demiyorum. liverpool mesela çok uygundu orası için, bir daha mı kassam acaba? ama daha ne yapayım ama? ligi en kötü 4. bitirecektim ben. uluslarası futbolcu etkiler mi acaba?

Deus Dominus
19.Mart.2012, 11:17
Etkiler, her zaman teknik direktörü göndermeyi, bir oyuncu ya da başkanı göndermekten daha kolay bulurlar :) Hele birde yeteri kadar saygınlığı yoksa bu kişinin, (reputation) kapı önüne koyulması çok daha kolaydır kulüpler için. Suç hep biz teknik direktörlerde zaten... Herkes sütten çıkma ak kaşık! ehem... neyse :D kaptırıyorum arada kendimi böyle :) Liverpool'u falan boş ver. Hedefi Avrupa kupalarına katılmak olan bir takım sana uygun olur bence. Fulham, Sunderland güzel takımlar.

attirson
19.Mart.2012, 11:58
Baya içerlenmişsin. :n:

Okan Kalo
19.Mart.2012, 13:12
Kulüp güvenine baksaydın ya. Mesela bütçe ayırırken kulüp sana, şampiyonluk sözü vermiş olabilirsin, ligi 4. bitirmiş olabilirsin. Sevilmeyen bi futbolcuyu getirmiş olabilirsin, sevilen bir oyuncuyu göndermiş olabilirsin, maaşları ve kulübün finansını iyi idare etmemiş olabilirsin, derbilerde tatmin edici sonuçlar almamış olabilirsin. Herşey olabilir, herşey.

Ayrıca bu hiçbir şey. Dikkat ettiyseniz oyunda artık ikinci ligden birinci lige takımı çıkarsanız bile size yol verebiliyorlar. Bazıları buna çok içerlenir, bug bile zanneden olur ama gerçekte de durum böyle.

sarianet
19.Mart.2012, 14:24
vay be adam oyunu yaşıyor vallaha yaşıyor sen manulara çelsilere layıksın hocam :D

Trabzonspor
19.Mart.2012, 14:35
Yalnız İngilterede hep böyle mi ya?

Bende Blackburn'ü aldım ilk yıl ligi 4. sırada bitirdim.Başkan ve oyuncular kulübün gidişatından memnun değillermiş ve sezon sonu görevime son verdiler.Anlamadığım nokta daha ilk yıl Blackburn ile daha ne yapabilirdim de mutlu ederdim bunları? :)

sokullu
19.Mart.2012, 15:44
Kulüp güvenine baksaydın ya. Mesela bütçe ayırırken kulüp sana, şampiyonluk sözü vermiş olabilirsin, ligi 4. bitirmiş olabilirsin. Sevilmeyen bi futbolcuyu getirmiş olabilirsin, sevilen bir oyuncuyu göndermiş olabilirsin, maaşları ve kulübün finansını iyi idare etmemiş olabilirsin, derbilerde tatmin edici sonuçlar almamış olabilirsin. Herşey olabilir, herşey.

Ayrıca bu hiçbir şey. Dikkat ettiyseniz oyunda artık ikinci ligden birinci lige takımı çıkarsanız bile size yol verebiliyorlar. Bazıları buna çok içerlenir, bug bile zanneden olur ama gerçekte de durum böyle.

yok hocam güven orta ve üstüydü. şampiyonluk sözü ne kelime orta sıralar dedim, avrupa'yı zorlarız dedim basın toplantılarında falan. hiç oyuncu almadım zaten. finansa da hiç karışmadım, ne sözleşme yeniledim, ne bir şey. city'yi yendim, tothenham'ı yendim. manu acımadı ama lig daha bitmeden kovuldum.

içerlemişsin, abartmışsın diyen kardeşlerime de siz ne anlarsınız liverpool'dan ve liverpoollu'luktan demek istiyorum. :D

sokullu
19.Mart.2012, 15:49
Yalnız İngilterede hep böyle mi ya?

Bende Blackburn'ü aldım ilk yıl ligi 4. sırada bitirdim.Başkan ve oyuncular kulübün gidişatından memnun değillermiş ve sezon sonu görevime son verdiler.Anlamadığım nokta daha ilk yıl Blackburn ile daha ne yapabilirdim de mutlu ederdim bunları? :)

kariyerine bugün denk geldim hocam. fazla devam etmemişsin zaten. sen de o kovulma şokunu yaşamışsın. epl o tarz demek ki. beklenti çok yüksek ve ne yapsan olmuyor bazen.

sarianet
19.Mart.2012, 15:52
demekki adamlar olağanüstü başarılardan kıl kapıyolar :D olağan başarı elde edin sizde:D

Trabzonspor
19.Mart.2012, 16:04
kariyerine bugün denk geldim hocam. fazla devam etmemişsin zaten. sen de o kovulma şokunu yaşamışsın. epl o tarz demek ki. beklenti çok yüksek ve ne yapsan olmuyor bazen.

Aynen oyun 1 yıl sürdü burada yayınlıyordum işte ama kaldı orda.Şimdi birdaha denyecem bakalım ne olacak.

vego
19.Mart.2012, 16:15
İngiltere'de bende beceremeyenlerdenim.Newcastle kariyerim tam faciaydı.

Okan Kalo
19.Mart.2012, 16:57
Güven derecesi dokunulmaz diyor da bizi de kovmasınlar Epl şampiyonluğundan sonra :)

Yalnız Bonaventura'dan çok verim aldım. Her kariyere gerekli böyle bir oyuncu.

http://img24.imageshack.us/img24/8216/barclayspremierleaguege.png
By okankalo (http://profile.imageshack.us/user/okankalo) at 2012-03-19

http://img594.imageshack.us/img594/3595/newcastleunitedtaktikle.png (http://imageshack.us/photo/my-images/594/newcastleunitedtaktikle.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img208.imageshack.us/img208/5348/newcastletransferlergem.png
By okankalo (http://profile.imageshack.us/user/okankalo) at 2012-03-19

lofthei
19.Mart.2012, 21:25
Aynısı bana da oldu! Arkadaşlarla online kariyer yapıyorduk, hepimize ek bütçeler eklediğimiz için ilk sezon Walcott, dos Santos ve Chedjou gibi oyuncular kattım takımıma ama sakatlıklar yakamı bırakmadı; medya tahmini 5. olan takımla, ve yönetime en kötü Avrupa'ya katılma sözü verdiğim sezonda 4.'yken ve liderle puan farkım 5 falanken kovdular beni. Fakat ezeli rakibim Everton'a üst üste 2 kere 3-0 yenilmiştim, bunun da etkisi olmuştur herhalde. Sende de böyle bir olay mı oldu acaba hocam?

Ketchaup
19.Mart.2012, 22:43
Ağlayarak okudum yazını :D

heavy86
20.Mart.2012, 21:06
aa çok sert bi yazı , içim acıdı . :(

kalemci
20.Mart.2012, 21:25
Biri İngiltere mi dedi :0:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=104522&page=1

perpetua
21.Mart.2012, 01:37
şimdi ben kendimi yarı-pro topçu diye tanıtıyorum ondan mı böyle oldu?

Liverpool'da ligde 4. siradayken kovulman biraz agir olmus ama basina gelenlerin nedeni bu yazdigin. Oyunun zorluk derecesi yarattigin menajere verdigin itibar. Ne kadar itibarli baslarsan, o kadar cok kredin var. Dusuk seviyede baslarsan, hem oyunculari motive etmen zorlasiyor hem de yonetim cok fazla arkanda durmuyor. Ozellikle buyuk itibarli takimlari alirsan.

sokullu
21.Mart.2012, 07:00
Liverpool'da ligde 4. siradayken kovulman biraz agir olmus ama basina gelenlerin nedeni bu yazdigin. Oyunun zorluk derecesi yarattigin menajere verdigin itibar. Ne kadar itibarli baslarsan, o kadar cok kredin var. Dusuk seviyede baslarsan, hem oyunculari motive etmen zorlasiyor hem de yonetim cok fazla arkanda durmuyor. Ozellikle buyuk itibarli takimlari alirsan.

haklısın herhalde hocam. uluslararası futbolcu yaptım bu sefer. yine,yeniden liverpool ile kariyer açtım.

aynı düzeyde gidiyorum. çünkü liverpool'un kadrosu kısıtlı ilk sene malumunuz. 1-2-3 arası gidiyorum ilk kariyerdeki gibi.

ama bana saygıları büyük. başkan el-pençe divan.

futbolculara bir kızıyorum,çıt yok bu sefer.

carragher falan hep atarlanırdı. "hocam öyle diyosun da, şimdi..." falan diye atarıma atar yapardı.

şimdi çıt çıkmıyor.

hatta bir maçtan sonra "ben bugüne kadar hakemler hakkında hiç konuşmadım ama" diyip hakeme çok sert sövdüm, mençıstırasyon hemen bana ceza verdi. yönetim normalde kızar böyle şeylere ama bu sefer dedi ki "hocamızın arkasındayız".

gerçi türkiye'den alışık olduğumuz üzere "arkasındayız" denince en fazla 15 gün dayanıyor hoca. ama orası ingiltere.

bu en baştaki futbolculuk geçmişimizi seçtiğimiz yer baba parası gibiymiş. insanların bakışını değiştirirmiş, bilemedim.