PDA

View Full Version : Durduk Yerde Oyuncunun Özelliklerinin Düşmesi

bearyn
26.Mart.2012, 21:47
Öncelikle belirteyim antrenman programında bir sorun yok, antrenörler 4-5 yıldızlı ve bahsettiğim durum genç, ilk 11 ve form grafiği yüksek oyuncular için geçerli. Ayrıca oyuncu moralsiz veya programdan rahatsız vs de değil.
Aklıma esiyor bi bakıyım şu oyuncunun profile diyorum, bi açıyorum en az 10 önemli yeteneği düşüşte gözüküyor. Mesela bir kanat oyuncusu dribling, hız, teknik, orta açma falan hepsi düşmüş. Antreman programı da özellikle bu özellikleri geliştirmeye odaklı. Sorun ne olabilir?

El Barto
27.Mart.2012, 12:03
Sakatlık sonrası oluyor genelde bu durum öyle bir şey var mı? Ya da yaş ilerleyince olabiliyor.

ForCimbom
27.Mart.2012, 12:53
benim de çok başıma gelen bir olay.

martymcfly
27.Mart.2012, 14:16
Özelliklerin yanındaki oklar düşüşü gösterse de o kadar keskin inişler olmuyor. Özellikler direk 15 den 14 e düşmüyor mesela, 15.2 den 15.1 e düşebiliyor. Rakamlara tıklarsanız ne kadar düştüğünü görebilirsiniz.

lofthei
27.Mart.2012, 17:54
Ben de acayip kıl oluyorum bu duruma. Yardım edebilecek varsa çok sevinirim.

serkan1520
27.Mart.2012, 23:35
Sakatlık,antrenman ve oynamama durumları dışında genç bir oyuncunun özellikleri kesinlikle düşmez.En azından ben hiçbir zaman böyle bir durumla karşılaşmadım, mutlaka bir yerde yanlış yapıyorsunuzdur.

Deus Dominus
27.Mart.2012, 23:44
Match Preparation'ı düşürürseniz antrenmana daha fazla vakit ayırabilir oyuncularınız, böylece özelliklerinde de durup dururken düşüş olmaz.

bearyn
28.Mart.2012, 00:30
Sakatlık,antrenman ve oynamama durumları dışında genç bir oyuncunun özellikleri kesinlikle düşmez.En azından ben hiçbir zaman böyle bir durumla karşılaşmadım, mutlaka bir yerde yanlış yapıyorsunuzdur.
Bi yanlışlık olmadığına eminim kendi açımdan. Fakat denildiği gibi 15.2'den 15.1'e inme gibi gerçekleşiyo düşüşler, zaten bi iki ay sonra artıyo özellikler, ama bu düşmenin oyundaki mantığını anlamadım.

Ayrıca Match Prep de low'da hep.

Artul
28.Mart.2012, 01:12
Bi yanlışlık olmadığına eminim kendi açımdan. Fakat denildiği gibi 15.2'den 15.1'e inme gibi gerçekleşiyo düşüşler, zaten bi iki ay sonra artıyo özellikler, ama bu düşmenin oyundaki mantığını anlamadım.

Ayrıca Match Prep de low'da hep.

Oyuncunun azim ve çalışkanlık gibi özellikleri ve bazı gizli özellikleri -hırs gibi- bu düşüşlere neden olabilir.

martymcfly
28.Mart.2012, 02:03
Sürekli yükselmesi imkansız zaten bu oyun gerçekçi yapılmaya çalışılıyorsa bunlar olmak zorunda. Messi, Cr yada Rooney de zaman zaman düşüşler yaşıyor gayet normal.

JohnConner
28.Mart.2012, 02:32
aynı sorun bende de var oyundan soğudum resmen match preple alakası yok onu orta düzey yapıyorum hiçbir sebep yokken özelliklerde ciddi düşüşler oluyor ilk defa bu seneki oyunda başıma geldi bu serinin önceki oyunlarında böyle bir sorunla karşılaşmamıştım

egelikartal_
28.Mart.2012, 16:59
Benim 2018e kadar geldiğim bir önceki kariyerimde Van Perise ve Walcott (Real Madrid scoutlarına göre) 2 yıldız gözüküyolardı ve özellikle Walcott'un profili yerlerdeydi. Yani Arsenal mi geliştirememiş bunları, neden böyle düşüş yaşadılar anlamadım.

alper3
28.Mart.2012, 17:13
Benim 2018e kadar geldiğim bir önceki kariyerimde Van Perise ve Walcott (Real Madrid scoutlarına göre) 2 yıldız gözüküyolardı ve özellikle Walcott'un profili yerlerdeydi. Yani Arsenal mi geliştirememiş bunları, neden böyle düşüş yaşadılar anlamadım.

Van Perise'nin yaşı 2018'de baya olmuştur ona o derece normal. Walcott'da büyük sakatlık filan geçirmiştir muhtemelen bir iki tane yoksa 29 yaşında o kadar düşmez.

martymcfly
28.Mart.2012, 23:08
Walcott zaten işe yaramaz hızından başka birşeyi yok. Van Persie de arkadaşın dediği gibi yaşlıdır.

mad butcher
03.Nisan.2012, 23:19
antreman ile alakalı. 157/158 lik bir oyuncuya fazlasıyla hız antremanı yaptırın önce özellikleri düşer 156/158 olur. 2 ayda da hız artar profilde. tekrar 157/158 olur.

profili düşen oyuncunun da sebebi budur. fazlaca güç - hız antremanı yapmışsınıdır teknik özellikleri düşer , fiziği artar sonuçta ca pa yı geçemez. bi yerden düşer diğeri artar. tabi oyuncu yaşlı değilse

Stormlord
22.Eylül.2012, 07:50
Yukarıda yazdığınız herhangi hiçbir sebeple alakası yok bu olayın. Tek mantıklı açıklama martymclfy'dan gelmiş. Oyun gerçekçi olsun diye yapılmış bir şey olabilir ama 5 - 6 tane ya da daha fazla özelliğin birden düşmesi de ne kadar gerçekçi tartışılır. Bu nedenle oyunun hatası olduğunu düşünüyorum. Ben de çok araştırdım bu konuyu ama kimse sebebini bilmiyor. Bir ara editörden kusursuz oyuncular yaptım. Azim, hırs vs ne varsa 20 yaptım hiçbir şey değişmedi. Tamam düşer arada bir ama genel olarak da yerine gelmiyor düşen bazı özellikler. Oyundan soğutuyor adamı. Oyunda maç yenip adamı geliştirmek dışında zevk veren bir şey yok sonuçta.

Walter Sakana
22.Eylül.2012, 09:57
Hangi aylarda düşüyor buna dikkat ettiniz mi? Şöyle açıklayayım;

Sezonu sezon başı, sezon ortası ve sezon sonu olmak üzere 3 sürece bölersek yaklaşık 10 aylık bir sezonda her süreci 3 aylık dilimler olarak kabul edebiliriz. Geriye kalan 2 aylık süre ise tatil.

Sezon sonunda oyuncular tatile gidiyor ve antrenmansız geçen yaklaşık 2 aylık sürenin ardından bazı özelliklerinde düşüşler olabiliyor. Tatilden dönüp antrenmanlara başladığında yani sezon başı sürecinde ise kaybettiği özellikleri geri kazanıyor. Ve bu süreçte birçok özelliğinin birden arttığı görülüyor. Bu aslında artıştan ziyade kaybettiği özellikleri geri kazanmasıdır. Antrenman programları paylaşanlara (hepsi değil tabi) dikkat ederseniz aldıkları ekran görüntüleri hep sezon başındaki ilk bir kaç aylık süreçten oluyor. Yani biraz bu durumdan faydalanıyorlar göz boyamak adına veya bahsettiğim özellik artışlarının tamamen hazırladıkları programdan dolayı olduğuna inanıyorlar.

İyi hazırlanmış bir antrenman programının farkı ise asıl sezon ortası sürecinde ortaya çıkıyor. Yani Ağustosta başlayıp Mayısta biten bir ligi esas alırsak Kasımdan Şubata kadar olan süreçte. Normal şartlarda bu süreçte oyuncuların özelliklerinin pek düşmemesi ama aynı zamanda pekte artmaması gerekir. Oyuncunun özelliklerini bu süreçte arttırmayı başarabiliyorsanız iyi bir antrenman programı kullanıyorsunuz demektir.

Sezon sonu sürecinde -yani gene Ağustosta başlayıp Mayısta biten bir lig esas alındığında Şubattan Mayıs sonuna kadar olan süreçte- ise oyuncuların özelliklerinde düşüş başlıyor. Çünkü sezonun yorgunluğu bu süreçte ortaya çıkıyor. Yani demek istediğim şu ki; eğer oyuncularınızın özellikleri Şubat ayından sonra düşmeye başlıyorsa bu normal, antrenman programıyla pek bir alakası yok. Hatta sezonun son birkaç ayında antrenman yükünü biraz hafifletmek daha iyi sonuçlar verebiliyor. Tavsiyem; sezon başı yüklenin, sezon ortası normal seviyede tutun, sezon sonu ise hafifletin.