PDA

View Full Version : İngiltere Alt Ligler Sohbet Alanı (7. 8. lig DB İçerde!)

lakin1907
28.Mart.2012, 22:23
Öncelikle 7. 8. ligleri açabilmek için gerekli olan Database'i paylaşayım,

FMUpdates England Levels 7 & 8 - Southern, Isthmian & Northern Leagues
http://i52.photobucket.com/albums/g13/aaronswindon/FMUpdates.png
V 6.21 İndir (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.box.com%2Fs%2F h0nee1mobq84io3703lj)
*İndirdiğiniz dosyadan çıkan "v6.21 FMUpdates FM2012 England Levels 7 & 8.dbc" dosyasını Belgelerim/Kullanıcı Adı/Sports Interactive\Football Manager 2012\editor data içine atın diğer dosyalarla herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor.
*‘Preferences’ - ‘Display/Sound’ sekmesinde, use skin cache nin tikini kaldırın, ‘Always Reload Skin on Confirm’ tikleyin.
*Oyundan çıkıp Cache dosyasını silin tekrar oyuna girip başlarken yüklediğiniz bu dosyayı seçerseniz oyununuzda 7. ve 8. liglere de sahip olmuş olacaksınız.
*An itibariyle 12.2.2 yamasıyla uygundur ve stabil olarak çalışır, iyi oyunlar.

Buradan oyuncu, taktik vs konularda ipuçları, öneriler verebilirsiniz. Genel olarak alt lig menajerliğine gönül vermişlerin buluştukları bir konu olsun başınızdan geçenleri paylaşmaktan çekinmeyin :)

-FC United Of Manchester takımını tavsiye ediyorum. (7.ligde)
-Oyuncu alırken ilk baktığınız yer fizik bölümü olsun çok çok çok önemli alt liglerde.
-Oyuncu sıkıntısı çekmemek için ve gerçekçiliği artırmak adına Custom Database'den Uk&Ireland ve Reunion ülkelerindeki tüm oyuncuları yükleyin (Large DB).
(Custom database i seçip oradan add condition'dan players of nationality olarak Reunionese'u seçip o ülkedeki tüm oyuncuları açabilirsiniz.)
-Kariyerlerde alt ligden takım yönetenlerin Omar Koroma adlı vasat oyuncuya büyük rağbet gösterdiklerini görüyorum ve diyorum ki sakın maaş bütçenizi harcamayın team work'ü çok düşük olduğundan saç baş yolduruyor, ayrıca orta da açamaz(crossing çok kötü) kısacası vazgeçin bu oyuncudan :)
--Reunion ülkesi Fransa'nın yakınında küçük bir ada, buradan çıkan oyuncular direk fransız 2. vatandaşlığını elde etmiş oluyorlar, böylece çalışma iznine takılmıyorlar. Ayrıca kendi ülkelerinde çok az maaş aldıklarından en alt liglere 2 3 beden üst oyuncuları bile geliyor. Mesela Eric Farro'yu kaçırmayın yaşına rağmen canavar gibi adamdır, sol kanadı baştan aşağı kullanmakla kalmaz takımı yönetir ve asist yükünü tek başına çekebilir. Ama buradaki oyuncular arama kısmında çıkmıyor kendiniz tek tek o ülkenin milli takımlarını(u23 gibi) ve kulüplerini gezip bulmalısınız.
-12.2 yüklü değilse bug olarak Jamil Adam'ı alabilirsiniz neler yapabildiğini görmek istiyorsanız sizi buraya alalım (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=104522). Fakat 12.2'de sıradan bir oyuncuya dönüşmüş malesef.

Jaswege
28.Mart.2012, 22:41
Teşekkürler.

martymcfly
29.Mart.2012, 00:20
7. ligde kaç grup var hocam, oyun baya yavaş ilerler heralde.

kalemci
29.Mart.2012, 00:22
22-24-24-24-24-24-20 yanlış hatırlamıyorsam aşağıdan yukarı liglerin takım sayısı bu.

Gannicus
29.Mart.2012, 00:37
hocam bende hiçbir güncelleme yok.Bu dosyayı yüklersem sorun olur mu

lakin1907
29.Mart.2012, 00:40
@Gannicus sorun olacağını düşünmüyorum, sorun olursa http://community.sigames.com/showthread.php/276730-FM2012-FMUpdates-England-Levels-7-amp-8-Southern-Isthmian-amp-Northern-Leagues-*Out-Now* buradan ilk çıkan DB'lerden birini indirebilirsin.

Bursaspor
29.Mart.2012, 12:05
Takım öneriyorsak Queen's Park'ı öneririm. Rahat rahat istediğiniz gibi bedava oyuncu alabilir, gönderebilirsiniz. İlk sezonlarda hiçbir şekilde finansal zorluk yaşamıyorsunuz.

İyi oyuncu bulabilmek için Reunion benzeri bir durum Curaçao ve Sint Maarten için de var. Ha keza bütün Fransız, Hollandalı, Portekiz ve Polonyalı oyuncular yüklemek de büyük kolaylık oluyor.

Fiziksel avantaj çok önemli, illa çok güçlü olması ya da teknik olması şart değil, Johann Smith gibi hız makinesi bir oyuncu bile büyük farklar yaratabiliyor.

CaTaL
29.Mart.2012, 12:35
Alt liglerde daha önceki serilerde oynayamıyordum.Sıkılıp bırakıyordum.Bu seride Blyth ile bir kariyere başladım Championshipe kadar çıkardım takımı.Kalemcinin kariyerini zevkle takip ediyorum oyunu oynamaktan sıkıldığımda kalemci ve biribirkarayı okuyorum gaza gelip başlıyorum oynamaya.9 gün falan açık kalmış oyun.Ömrümü yedin fm....

lakin1907
29.Mart.2012, 13:24
Takım öneriyorsak Queen's Park'ı öneririm. Rahat rahat istediğiniz gibi bedava oyuncu alabilir, gönderebilirsiniz. İlk sezonlarda hiçbir şekilde finansal zorluk yaşamıyorsunuz.

İyi oyuncu bulabilmek için Reunion benzeri bir durum Curaçao ve Sint Maarten için de var. Ha keza bütün Fransız, Hollandalı, Portekiz ve Polonyalı oyuncular yüklemek de büyük kolaylık oluyor.

Fiziksel avantaj çok önemli, illa çok güçlü olması ya da teknik olması şart değil, Johann Smith gibi hız makinesi bir oyuncu bile büyük farklar yaratabiliyor.

Peki bu oyuncuları yükleyince kaç kişi oluyor DB ?
Laptop'ım yeni 31.000 oyuncuyu 4,5 yıldızla açıyor fakat kasmasın diye daha fazlasını yüklemiyorum, siz hangi ligleri ekliyorsunuz tam olarak SS falan koyabilir misiniz o ekrandan(Custom DB)?

Bursaspor
29.Mart.2012, 13:50
Ben genelde 75.000-89.000 aralığında oyuncu yüklemeye çalışıyorum.

Players of nationality - UK & Ireland
Players of nationality - Scandinavia
Players of nationality - French
Players of nationality - Dutch
Players of nationality - Reunionese
Players of nationality - Caribbean

Seçildiğinde 75.000 oyuncu açılıyor. Performans takibi için ada ligleri dışında hiçbir lig açmıyorum. O da yaklaşık 5 ülkeden 16-18 arası lig yapıyor.

lakin1907
29.Mart.2012, 15:42
Ben genelde 75.000-89.000 aralığında oyuncu yüklemeye çalışıyorum.

Players of nationality - UK & Ireland
Players of nationality - Scandinavia
Players of nationality - French
Players of nationality - Dutch
Players of nationality - Reunionese
Players of nationality - Caribbean

Seçildiğinde 75.000 oyuncu açılıyor. Performans takibi için ada ligleri dışında hiçbir lig açmıyorum. O da yaklaşık 5 ülkeden 16-18 arası lig yapıyor.

Bu ülkelerden çıkan oyuncuları tek tek ligleri gezerek mi arıyorsun peki çünkü oyun başında player search kısmında çıkmıyor çoğu. Bir de bu yüklenmeye karşılık kaç yıldız alabiliyorsun oyun performansı olarak ? Ayrıca ada liglerini açmandaki amacı tam anlayamadım ben sadece İngiltere'yi açıyorum.

Bursaspor
29.Mart.2012, 16:36
Ada liglerini oyuncu performanslarını gözlemlemek için açıyorum, gözden kaçırabildiğimiz oyuncular oluyor. Reunion ve Karayiplerde (Curaçao'da özellikle) tek tek bakıyorum takımlara (Az takım var zaten) Fransa ve Hollanda için player search ekranında çoğunlukla özellik bazlı arama ile bulabiliyorum.

Zaten her oyun başında genel bir transfer politikam var, çoğunlukla aynı oyuncularla çalışıyorum, hangi takıma gitsem. O yüzden çok zorlanmıyorum transfer bulma sırasında.

Oyun hızı 1-1,5 yıldız arasında değişiyor. Zaten sorun olmuyor benim için.

lakin1907
29.Mart.2012, 18:02
Ada liglerini oyuncu performanslarını gözlemlemek için açıyorum, gözden kaçırabildiğimiz oyuncular oluyor. Reunion ve Karayiplerde (Curaçao'da özellikle) tek tek bakıyorum takımlara (Az takım var zaten) Fransa ve Hollanda için player search ekranında çoğunlukla özellik bazlı arama ile bulabiliyorum.

Zaten her oyun başında genel bir transfer politikam var, çoğunlukla aynı oyuncularla çalışıyorum, hangi takıma gitsem. O yüzden çok zorlanmıyorum transfer bulma sırasında.

Oyun hızı 1-1,5 yıldız arasında değişiyor. Zaten sorun olmuyor benim için.

En azından şu karayipleri bir kere denemek lazım, teşekkürler bilgiler için :)

ozzymanborn
31.Mart.2012, 03:08
Röünyon işi gerçekten güzel ama adamların resimleri hiçbir yerde yok galiba...

Ben de rezzah sullimann'ı tavsiye edeyim...

lakin1907
31.Mart.2012, 03:19
Röünyon işi gerçekten güzel ama adamların resimleri hiçbir yerde yok galiba...

Ben de rezzah sullimann'ı tavsiye edeyim...

Scorfield'ı almasaydım onu alacaktım ilk oyunumda çok iyi bir sol bek gerçekten :) Cut-Out megapack kullanıyorum 7. 8. ligdeki oyuncuların çoğunun yok zaten yüzleri malesef.

Dave S Mustaine
17.Kasım.2012, 18:09
Bunun 2013 versiyonu ne zaman çıkar bir bilgisi olan varsa söylesin lütfen.

Edit: fmscout.com'da varmış.