PDA

View Full Version : Kurtarılacak 15 Takım

Xlazi
03.Nisan.2012, 02:00
Zamanında efsane olan ya da şimdilerde efsane yazma potansiyeli olan ekipler zor durumda, siz kurtarıcılarını bekliyorlar!

1) Kaiserslautern: Beşiktaş'ın eski Alman santrforu Stefan Kuntz'un şu anda başkanlığını yaptığı bir zamanların efsane takımı. Uzun yıllar süren Bayern Münih hegemonyasını durduran ve üstüne Bayern'i ikinci plana iten Kaiserslautern geçen sene az daha 3. kademeye düşüyordu. Kaiserslautern'le yeniden Avrupa'da güneş gibi açmak zevkli bir mücadele olacaktır. Hatırlatalım: Almanya futbol tarihinde 2. ligden çıktığı sezon şampiyonluğa ulaşan tek ekip Kaiserslautern'dir.

2) Stade de Reims: Puşkaş'lı, Di Stefano'lu efsane Real Madrid'in 1956 ve 1959 yıllarında Şampiyon Kulüpler Kupası'nda rakibi olan Stade Reims artık Fransa' nın 3. kademe liginde varolma ayakta kalma savaşı veriyor. Sizde bu savaşta Reims'le ortak olabilirsiniz.

3) 1860 Münih: Bayern'in popülerliğinden çok daha önce Münih'in hâkimi 1860'dı. Yeniden 1860 Münih'i Bayern'den popüler yapmak sizlerin etinde.

4) IFK Göteborg: 1982 ve 1987'nin UEFA Kupası sahibi artık ülkesi dışına namını duyuramıyor. İskandinavların sesini tekrar duyururken beklenen kurtarıcı görevini üstlenmek zevkli olacaktır.

5) AS Cannes: Nereden nereye? Sen tut Fenerbahçe'yi Avrupa'da hüsrana uğrat, Clichy'leri yetiştir ama yıllardır CFA'da takılıp kal! Cannes'ın festival ve turizminden sonra futbolda da aranan isim olması ellerinizde.

http://askmen.mynet.com/images/yasam/aktuel/kurtar-takim1.jpg

6) FC Saint Pauli: Her şeyiyle ilginç bir takım. Başkanıyla, taraftarıyla, yapısıyla, renkleriyle... Hamburg'un "öteki" takımıyla önce şehrin sonra Almanya'nın hükümdarı olmak ilgi çekici olacaktır.

7) Notts County: Dünyanın en eski kulübü, İtalyan devi Juventus'un forma babası. Milyarder Peter Trembling bu tarihi çınarın daha fazla alt kümelerde sürünmesine dayanamadı ve pamuk elini cebine sokmaya başladı. Peter'la beraber Notts County efsanesini diriltmek için hazırsanız "Add Manager" butonu sizi bekliyor.

8) Nottingham Forest: Clough, Clough, Clough... Forest efsanesinin baş mimarı Clough'ın oğlu şimdilerde ezeli rakibi Derby'nin başında. Dünyanın ardı ardına lig terfilerinden sonra katıldığı Kupa 1'de şampiyon olan ilk takımı. Yeni Robin Hood siz olabilirsiniz!

9) MK Dons: 1988 FA Cup şampiyonu Wimbledon'un haklarını devralan ve 5 yıllık bir tarihi olan MK nihayet yükselişe geçti. Artık League One'da mücadele eden MK Dons, İngiltere Ligi'ne damgasını vuran Vinnie Jones önderliğindeki "Deliler Çetesi"nin mirasçısı. Peki, sizin birlikteliğinizle beraber bu takım Championship'e çıkıp oradan Premier Lig'e terfi edebilir mi? Bizce denemeye değer...

10) Gallipoli: 1999 yılında kurulan sarı-kırmızılı ekibin isminin Türkçe anlamı bizler için hayli ilgi çekici ve kariyer yapmamız için ideal. Türkçesi Gelibolu olan ekip 2005 yılında A. kademedeydi. Ardı ardına yaptığı çıkışlarla bir anda kendisini 2. kademede Serie B'de buldu. Son hamleyi siz yapmaya ne dersiniz?

11) BFC Türkiyemspor: Alman 3. liginin kuzey grubunda yer alan Berlinli gurbetçilerimizin takımı Türkiyemspor'la Bundesliga'da Türklerin sesini duyurmak.

12) Malatyaspor: Doğu Anadolu'dan zamanın 1. ligine çıkan ilk takımı olan, aynı anda üç Brezilya milli takımı futbolcusunu ülkeye getiren, iki kez Avrupa kupalarında oynayan takım artık 3. kümede. Uyuyan dev dirilmek için belki de sizi bekliyor.

13) Sakaryaspor: Türk futboluna kattığı değerlerle tanınan bir ilin takımı nasıl olurda 3. kümede yer alır diyorsanız, Tatangalar ile açılacak bir kariyer yeni Türkiye Kupası zaferlerini size sunacaktır.

14) Göztepe: Türk futbolu Edirne'nin ötesine çıkamazken Fuar Şehirleri Kupası'nda yarı final gören güzel kentin takımı amatör kümeden Süper Lig'e tırmanışını sizinle tamamlamak istiyor.

http://askmen.mynet.com/images/yasam/aktuel/kurtar-takim2.jpg

15) Adana Demirspor: Bir dönem Fatih Terim'in de formasını giydiği, 70 yıllık bir maziye sahip olan ADS uzun yıllardır alt liglerde oynuyor. Adana şehrinin Süper Lig'deki takımı olmak çok da zor olmasa gerek.

Mynette dolanırken böyle bir konuya rastladım.. ilgimi çekti sizlerle paylaşmak istedim.. kariyer açmak isteyenler için takım seçiminde güzel bir yazı..

kaynak (http://askmen.mynet.com/yasam/132-aktuel/4237-kurtarilacak-15-takim?start=1)

içlerinden en ilgimi çeken 10) numaralı takım Gallipoli

LaigLeNoiR
03.Nisan.2012, 02:04
Sakaryaspor ile Kocaelispor'U karştırmış bence Mynet.

SaLviO
03.Nisan.2012, 02:12
Kocaelispor Sakaryaspordan 1 adım daha öndedir tarihiyle

kocaeli sakarya da derbidir marmara derbisi bi hodri taraftarı olarak severim o maçları heyecanlı zevkli maçlar olur

demirsporlu
03.Nisan.2012, 02:19
bizi dünümüzü getirin size yarınlarımızı verelim...

LaigLeNoiR
03.Nisan.2012, 02:24
Bende katılıyorum Kocaelispor Sakaryaspordan 1 adım daha öndedir tarihiyle

kocaeli sakarya da derbidir marmara derbisi bi hodri taraftarı olarak severim o maçları heyecanlı zevkli maçlar olur

O anlamda demedim, Sakaryaspor 1. Ligde, Kocaelispor ise 2.Lige mücadele ediyor. Yani totalde birisi 2 diğeri 3. Ligde. Yazı içinde 3.Lig diye bahsedildiğine göre bu takım Kocaelispor'dur diye düşündüm.

nannar
03.Nisan.2012, 02:28
Lig,isim ve renk anlamında aradıgım takım. Birkirkara'dan sonraki kariyerim olabilir... :)

10) Gallipoli: 1999 yılında kurulan sarı-kırmızılı ekibin isminin Türkçe anlamı bizler için hayli ilgi çekici ve kariyer yapmamız için ideal. Türkçesi Gelibolu olan ekip 2005 yılında A. kademedeydi. Ardı ardına yaptığı çıkışlarla bir anda kendisini 2. kademede Serie B'de buldu. Son hamleyi siz yapmaya ne dersiniz?

Deus Dominus
03.Nisan.2012, 13:42
Şu haftayı bir atlatayımda Türkiyemspor'la Almanya'yı fethe çıkalım :)

Gncl1905
03.Nisan.2012, 21:32
O anlamda demedim, Sakaryaspor 1. Ligde, Kocaelispor ise 2.Lige mücadele ediyor. Yani totalde birisi 2 diğeri 3. Ligde. Yazı içinde 3.Lig diye bahsedildiğine göre bu takım Kocaelispor'dur diye düşündüm.

Yazı eski galiba Gallipoli Seri C'de bile değil şu anda, yazıda Seri B yazmışlar...

Homer J.S
03.Nisan.2012, 21:49
Ankaragücü yok burada :)

Ralph
03.Nisan.2012, 21:51
Güzel bir başlık olmuş. Bazen bu çeşit takım arıyor bulamıyor ve oyunu kapatıyordum. Bir çok kişi faydalanacaktır bundan.

alpi1925
04.Nisan.2012, 00:48
14 görev zaten yerinde :D

LaigLeNoiR
04.Nisan.2012, 00:57
Haber eski değil, Mynet 3 Nisan 2012'de yani bugün yayınlamış.

Xlazi
04.Nisan.2012, 00:59
arkadaşlar ben sadece yazıyı beğendiğim için yazıyı buraya ekledim. yazı eski olabilir.. zamanla takımların lig statüleri vs. değişebilir bunlar benim değil mynetin sorunu :)) amacım yeni kariyer açmak isteyenlere yardımcı olmak .