PDA

View Full Version : Paris´den Amsterdam´a

Universal
03.Nisan.2012, 16:41
Herkese merhaba;

Yardımınızı isteyecektim ve o nedenle konu açıyorum. Arkadaşım ile beraber ufak bir Avrupa tatili yapacağız ve tatile Paris´den başlayacağız. Ardındanda Amsterdama geçmeyi düşünüyoruz. Paris´den Amsterdam´a tren ile nasıl gidebiliriz‚ bileti gideceğimiz gün temin edebilir miyiz ve fiyatlar aşağı yukarı ne kadardır? Bilgi verebilecek renkdaşlar var ise şimdiden teşekkürler.

barahir
03.Nisan.2012, 16:44
Bence Paristen Brüksele geçin otobüsle, Ordan yine otobüsle Amsterdama geçin.. Eurolines işinizi görür..

Ama illa Tren dersen, Paris'de Gare d'lyon dan kalkıyo trenler ordan bulabilirsin sanırım treni.. Otobüs olur dersen internetten alabilirsin biletlerini.. Ama madem Amsterdama gidiyosunuz Brüksele de uğrayın derim ben..

Universal
03.Nisan.2012, 16:51
Abi tren biletleri sadece bir firma üstünden bulabildim, o uçak biletlerinden daha pahalı. 3 saat 20 dakikada geçiyor, otobüsde olabilir verdiğin firmaya bir bakayım.

barahir
03.Nisan.2012, 16:55
Evet tren fiyatları çok pahalı. Ben Brükselden Amsterdama gidiş geliş en ucuz 70 €'ya bulmuştum tren biletini..

Universal
03.Nisan.2012, 16:57
Gare d'lyon lyon da değil mi? Paris'e çok uzak abi? Aynen 70 € ya buldum bende, uçağa zaten 235 TL vereceğim.

barahir
03.Nisan.2012, 17:13
Yok hayır Paris'te de var. Nehrin kenarında hemen.. uçak bulmayı dene istersen?

Universal
03.Nisan.2012, 17:18
Yok abi ya iki defa havaalanına git gel olmasın bir de o zahmetli iş oluyor, 3 saat 20 dakikada varıyorsun zaten tren ile havaalanına önceden git, bavul ver filan işkence gibi. Çünkü günü birlik Paris'de dolaşacağız. :)

barahir
03.Nisan.2012, 17:23
Günü birlik Paris bitmez yalnız :) Ben 2 gün gezdim ama tam zevkini alamadım.. Uçak konusunda haklısın.. O zaman otobüs ve tren 2 seçenek önünde otobüs 6,5-7 saatte varıyo Paristen Amsterdama.

Universal
03.Nisan.2012, 17:28
Heheh bizimkisi o hesap bir eyfeli görüp yemek yiyip kaçacağız Amsterdam'a kısmet çok girişli çıkışlı uzun dönem vize o yüzden sıkıntı yok yaza kısmetse. :) Paris'i erkek erkeğe değilde bir kız arkadaşımla dolaşmak isterim. Diğer türlü gay çiftler gibi. :)

barahir
03.Nisan.2012, 17:29
Tamam vize varsa sorun yok :) Allah'tan ben tek gezmiştim :)

Universal
03.Nisan.2012, 17:32
Ahahah yok ya gezilirde ne bileyim Paris'e gitmişken yanımda sevgilim olsun isterim. :) Hazır çıkıyoruz, bari günü birlik görelim dedik. :) Paris'e uçaklar daha ucuz; ama sorun tren ücreti 70 € dan daha ucuza yok gibi geliyor. :)

barahir
03.Nisan.2012, 17:37
Bence 70 € ya iyi bile iyi bulmuşsun dedim ya ben Brükselden 70€ ya bulabilmiştim.. Otobüs olmaz dersen tek seçenek bu tren

Universal
03.Nisan.2012, 17:39
Aynen öyle gözüküyor, Tlahys var 70 € öğrenciler için akşam ve sabah saatlerinde ki ulaşımlar. :)

barahir
03.Nisan.2012, 17:44
Vizeyi Fransadan Aldın sanırım değil mi?

Universal
03.Nisan.2012, 17:48
İtalya. :)

barahir
03.Nisan.2012, 18:00
Kolay mı İtalya'dan almak vizeyi? ben de alcam bu ara bi schengen ama en kolay kim veriyosa ordan alcam.. Polonya kolay ama oraya da uçaklar pahalı..

Universal
03.Nisan.2012, 18:01
Abi daha önce schengenin var ise İtalya havada karada kapıyor, en rahat orası. Hollanda ve Belçika'dan ise uzak dur. :)

barahir
03.Nisan.2012, 18:20
Daha önceden var schengenim.. O zaman vizeyi fazla dert etmemek lazım..

Universal
03.Nisan.2012, 18:24
Aynen etme, daha önce aldıysan daha rahat davranıyorlar. :)

byariff
03.Nisan.2012, 18:30
Çek Cumhuriyetide rahat veriyor vizeyi , ispanya,almanya,belcika,hollanda uzak dur aman :D

nekop
04.Nisan.2012, 06:40
Bizde günübirlik Taksim'e gidicez işte metrobüs için akbil ayarlayabilirsek. :D

Trabzonspor
04.Nisan.2012, 13:37

Aynısı içimden geçrdim Serhat :D

Universal
04.Nisan.2012, 23:36

Ahahahh şuan akbilimin içi boş cebimde 2 tl 35 kuruş var bu tatile gidiyorum gerisini sen düşün. :D

barahir
04.Nisan.2012, 23:39
Hayat bu gençler, nasip..

Ne demişler,

Altını şer, incisi ker..

goosfraba
04.Nisan.2012, 23:42
Ama madem Amsterdama gidiyosunuz Brüksele de uğrayın derim ben..

lahana mı yedircen adamlara ? :D

Night_Mare17
04.Nisan.2012, 23:43
Amerika vizeyi bana soru sormadan verdi :D Bence Çek Cumhuriyeti'nden falan da kolaydır :D

barahir
04.Nisan.2012, 23:46

Valla ben yemedim sevmem lahanayı ama sevene öneririm :) Brükselin patates kızartması da meşhurmuş ondan yenebilir.. Gayet de güzel :)

Universal
05.Nisan.2012, 00:16
Heheh inşallah bir daha ki tsi buluşması brükselde olurda hep beraber lahana yeriz. :)

sarianet
05.Nisan.2012, 00:39
mesajları okurken ben baya bi fransız kaldım bana sorabilirsiniz :D vay be nazarımız deymesin aman:D

dedim kesin aygün ama yanıldım :D

BeeTLeJuiCe
05.Nisan.2012, 01:04
Batu yazın bende amsterdam başlayıp paris üstünden orta avrupaya geçmeyi düşünüyorum. Çok gezen biri olarak tecrübeme güven. sadece gidiş dönüş biletini al kalan biletlerini orda ayarla. bir gün bir günü tutmuyor farklı şeyler görüp farklı yerlere gidebilirsin. Tren biletlerini rahatlıkla oradaki garlardan alırsın. 2 gün önceden alman yeterli. 2. sınıf ucuz ve kaliteli trenler ile seyahat edersin. Bilet fiyatları kısa mesafelerde 3-10€ arası değişiyo. Şahsen bulduğum en pahalı tren bileti 40€ idi. 70€ hızlı trendir. O kadar pahalı değil 2. sınıf trenler.

Yada İnterrailin Benelux paketi var onu alabilirsin. günlük yada sınırsız seçenekleri var. Onlarada göz atabilirsin.

Bide İtalyan vizesi ile ilk fransaya girerken çok sıkıntı yaşarsın. Belki almazlar bile. Sana tavsiyem Milan üzerinden gir aradan Cote d'Azur uda çıkarırsın. 10 numara yerdir. Monaco, Nice ve Cannes ı 2 günde siler süpürürsün.

Bütçe olarakta o kadar çok şey ayırma, Ocakta İtalyanın yarısını ve Cote d'Azuru gezdim topu topu 400€ harcadım 10 günde.

Bide kesinlikle ama kesinlikle Hostellerde kal. Acayip renkli kişilerle tanışırsın. =) Ben çoğuyla hala görüşüyorum. Hatta onlarla tekrar görüşeyim diye onların ülkelerine gidiyorum :D

barahir
05.Nisan.2012, 01:10
Evet batu ben seni italyadan geçiyosun sandım parise.. Sıkıntı olabilir, zira biz polonya vizesi ile almanyaya az daha giremiyoduk. Kabul belgesini gösterip, trenle hemen polonyaya geçeceğimizi söyleyince aldılar gümrükten.. O konuyu iyi araştır derim

nekop
05.Nisan.2012, 05:25
Ahahahh şuan akbilimin içi boş cebimde 2 tl 35 kuruş var bu tatile gidiyorum gerisini sen düşün. :D
Gidilecek yerlerin başında Hollanda'da var sanırım. Yoksa imkansız bu şartlarda tatil. :D

Universal
05.Nisan.2012, 21:43
Mustafacım valla hostel rezarvasyonları tamam hostelworld.com sağ olsun. :) Zaten öğrenci adamın 5 yıldızlı otelde pek de işi olmaz, keyifli vakitlerde hostelde çıkar. :)

Tren biletini artık Paris'e bıraktım, uçaktan iner inmez gara gideceğiz zaten, ikinci sınıf biletleri internetten bulamıyorum.

Fransa sorun yaratmıyor, italyan vizesi ile teyitlerim var, Hollanda ve Belçika çok büyük sorun yaratıyormuş, eğer deport olursakda olalım canları sağ olsun. :D

Bende yazın büyük bir tura çıkmayı düşünüyorum, interrail olarak. Yanıma sadece ufak bir çanta alıp çıkacağım hatta, eğer gereksinim olursa oralardan alacağım. :)

Universal
05.Nisan.2012, 21:44
Evet batu ben seni italyadan geçiyosun sandım parise.. Sıkıntı olabilir, zira biz polonya vizesi ile almanyaya az daha giremiyoduk. Kabul belgesini gösterip, trenle hemen polonyaya geçeceğimizi söyleyince aldılar gümrükten.. O konuyu iyi araştır derim

Fransa o sorunu yaratmıyor. :) Polonya vizesinin Almanya'da sorun yaratması gayet normal. :)

Gidilecek yerlerin başında Hollanda'da var sanırım. Yoksa imkansız bu şartlarda tatil. :D

Ahahah amaç orası zaten. :) Coffe shoplar. :)

BeeTLeJuiCe
05.Nisan.2012, 22:50
Havaalanı, sınır mınır hiç bi yerde vize kontrolü olmuyo zaten Avrupada. İlk girişte bişi olmazsa bi daha bişi olmaz zaten.

al bi 60lt çanta keyfine bak :D Öyle o kadar çok şey alma. Kaç gün gidiyosan yarı parçasında eşya al. Lazım olursa ordan alırsın.

Eğer fırsatın varsa Güney Fransayada mutlaka git Nice 10 numara bi yer.

barahir
05.Nisan.2012, 23:53
Mustafa sende yeşil mi var?

BeeTLeJuiCe
06.Nisan.2012, 00:00
Yoo gayet hususi pasaport var :D Kışın İtalyadan 6 aylık vize almıştım yaz sonuna kadar geçerli, yazın başında o vizeden faydalanıcam =)

barahir
06.Nisan.2012, 01:09
Yahu ben seni yeşil zannediyodum maşallah gitmediğin yer kalmaynca diyodum bende de yeşil olsa bende gezerdim diye:) bende mi alsam bi vize yaz için acaba..

Universal
06.Nisan.2012, 01:20
Sırt çantası alacağım zaten abi. :)

Aynen italya 6 ay çok giriş çıkışlı veriyor.

Abi senin küba tatili efsane yazın gitmek istiyorum. :)

www.airbnb.com dan evde bakabilirsiniz tamamen güvenli bir site bende önümüzde ki ay marmarise gidip bizim yazlığı koymayı düşünüyorum. Günlük kiralık evler. :)

barahir
06.Nisan.2012, 01:28
valla hostelworld de 8-9€ ya güzel hosteller var :) 8-9 kişilik millet geliyo bizim gibi gezen gençler onlarla tanışıp onlarla geziyosun güzel oluyo :)

Alicanfmfan
06.Nisan.2012, 01:43
Hayat bu gençler, nasip..

Ne demişler,

Altını şer, incisi ker..

Hızlı okuyunca, garipsedim. :D

barahir
06.Nisan.2012, 01:44
Hızlı okuyunca, garipsedim. :D

O yüzden şiirin yavaş okunanı makbuldür :)

Universal
06.Nisan.2012, 02:51
valla hostelworld de 8-9€ ya güzel hosteller var :) 8-9 kişilik millet geliyo bizim gibi gezen gençler onlarla tanışıp onlarla geziyosun güzel oluyo :)

Gerçi amsterdam o kadar ucuz değil, en pahalı şehirlerden birisi; ama diğer şehirler çok ucuz. :)

barahir
06.Nisan.2012, 02:55
Gerçi amsterdam o kadar ucuz değil, en pahalı şehirlerden birisi; ama diğer şehirler çok ucuz. :)

Amsterdam'da 10€ ya bulmuştum bi hostel 6 kişilikti.. Odaya girdiğimde 2 Arjantinli vardı bi kız bi erkek, onlarla takılıp beraber gezmiştik şehri.. Hakkaten çok güzel şey gezmek imrendim şimdi batuhan sana :)

Universal
06.Nisan.2012, 10:42
Hehe ben dünyanın parasını verdim valla hostele o zaman ama benimki tam Dam Square'de... :)

BeeTLeJuiCe
06.Nisan.2012, 22:54
Yahu ben seni yeşil zannediyodum maşallah gitmediğin yer kalmaynca diyodum bende de yeşil olsa bende gezerdim diye:) bende mi alsam bi vize yaz için acaba..

Vizesiz yerleri gezsen bi dünya yer yapar. O kadar zor değil vize almak. Hollanda ve İtalya için aracı kurum var belgelerini ver konsolosluğa gitmiyosun bile. İtalyaya vize alırken ben hiç bişi yapmadım arkadaşa belgeleri vermiştim o aldı. Yunanistandan alabilirsin bide 4 yıllık veriyolarmış bu sıralar. Schengenim bitince bi Yunanistandan 4 yıllık schengen almayı düşünüyorum. =)

Sırt çantası alacağım zaten abi. :)

Aynen italya 6 ay çok giriş çıkışlı veriyor.

Abi senin küba tatili efsane yazın gitmek istiyorum. :)

www.airbnb.com dan evde bakabilirsiniz tamamen güvenli bir site bende önümüzde ki ay marmarise gidip bizim yazlığı koymayı düşünüyorum. Günlük kiralık evler. :)

Batu bide Hostelin bi numara üstü var. Couchsurfing, konaklamaya para yok, gidiyosun bi ülkeye birinin evinde kalıyosun üstüne seni o gezdiriyo =)Onuda denemek istiyorum.

Küba güzeldi ya, bu yaz bi daha gidiyorum Allah kısmet ederse.

BeeTLeJuiCe
06.Nisan.2012, 22:56
Hostel odalarını kesinlikle mix alın :D Kızlar daha çok tercih ediyolar mix odaları =) Bide elin gavurları rahat davrandıkları için sizde rahat davranmaya alışırsınız =)

barahir
06.Nisan.2012, 23:09
Aynen mix odalar tercihdir.. Banyolarda Shared olursa iyi olur :)

RaSenGan
06.Nisan.2012, 23:28
Adamların niye Avrupa'ya gittiği belli :D

byariff
06.Nisan.2012, 23:32

hem o hem gezmek gormek :D :p

BeeTLeJuiCe
07.Nisan.2012, 02:10

yeni kültürler ile kaynaşmak. ayrıca erkek adamız, genciz, bekarız olsun bişiler. Gelişen dünyadayız Aygün. =)

Universal
07.Nisan.2012, 11:48
Hostel odaları mix olur zaten, kalkıp 10 tane adam ile yatamam. :) Tek sorun güvenlik yanımda ki tek para eden alet telefon olacak o yüzden odada kıyafet bırakırken sorun yaşamamda gece yattığım sırada cebimde ki parayı nasıl koruyacağım onu merak ediyorum. :)

Zaten Amsterdam'a giden birisinin yapacakları belli orada kültürel olarak görülebilecek en büyük yer Van Gogh'dur zaten onu görmeden dönmem, şuan İstanbul'da da sergisi var. Bir de Heininken bira fabrikasını merak ediyorum. :)

byariff
07.Nisan.2012, 14:33
parayi çorabin icine koy hocam :D

BeeTLeJuiCe
07.Nisan.2012, 21:14
Hostel odaları mix olur zaten, kalkıp 10 tane adam ile yatamam. :) Tek sorun güvenlik yanımda ki tek para eden alet telefon olacak o yüzden odada kıyafet bırakırken sorun yaşamamda gece yattığım sırada cebimde ki parayı nasıl koruyacağım onu merak ediyorum. :)

Zaten Amsterdam'a giden birisinin yapacakları belli orada kültürel olarak görülebilecek en büyük yer Van Gogh'dur zaten onu görmeden dönmem, şuan İstanbul'da da sergisi var. Bir de Heininken bira fabrikasını merak ediyorum. :)

merak etme giden herkes senin gibi düşünüyo, hiç bir eşyana birşey olmaz. Ama ekstra önlemini hostelini seçerek yapabilirsin. Hostelworld değerlendirmelerini iyi oku. Biz Amerikadayken ortaya 5 dolar koymuştuk kimse dönüp bakmamıştı hatta giderken biz bile unutmuştuk =) Kamera, telefon falan hepsini rahatça ortada bırakıyoduk.

Universal
09.Nisan.2012, 00:13
merak etme giden herkes senin gibi düşünüyo, hiç bir eşyana birşey olmaz. Ama ekstra önlemini hostelini seçerek yapabilirsin. Hostelworld değerlendirmelerini iyi oku. Biz Amerikadayken ortaya 5 dolar koymuştuk kimse dönüp bakmamıştı hatta giderken biz bile unutmuştuk =) Kamera, telefon falan hepsini rahatça ortada bırakıyoduk.

Ya zaten kamera ve telefon hep yanımda olacak. Tek sorun ben uyurken, kafam iyiken fark edemem. Gerçi kalacağım yerin bedava kasası varmış, oraya bırakabilirim bazı eşyalarımı.:)