PDA

View Full Version : U18 Takımı, Aday Oyuncular vs.

bearyn
09.Nisan.2012, 01:46
5. sezonumdayım ve u18'de bir tane bile oyuncum yok. Üşengeçlikten u18 kontrat ayarlamalarını yardımcıya bıraktım fakat o da benden çok üşenmiş ya da bi yerde hata yapıyorum.

Şimdi her sezon bitimine yakın yardımcı uyarıyor aday oyuncular var falan diye altyapı için. Seçmeler bitince şu oyuncular u18 takıma alındı diyor. Sonra da başka bir uyarı geliyor şu oyuncuların kontratlarının bitimine 1 hafta kaldı diyor. 10-15 tane futbolcu var hepsine tek tek bakmaya üşendiğim için de kontratlarla ilgilenmesi için yardımcıyı görevlendirdim. Fakat bi tane bile oyuncuya kontrat önermemiş demek. Nerde hata yapıyorum acaba?

ommix
09.Nisan.2012, 11:21
Her sezon denemeye oyuncular gelir altyapına.Bu oyuncular ilk geldiğinde mesajla sana bildirilir ve teknik kadrondan bir kişi bu oyuncuların içinde en iyi potansiyeli olan oyuncuyu sana söyler.Zaten ilk geldiklerinde de bu oyunculara potansiyelleri bakımından 5 yıldız üzerinden derece verir.Sen en azından bu oyunculara teknik kadrondaki kişinin verdiği dereceye göre istediklerine sözleşme imzalatabilirsin.Eğer imzalatmazsan deneme sürecinin sonunda bu oyuncular takımdan ayrılır.Bu süre içinde(yanlış hatırlamıyorsam 2 ay falan) bu oyuncular alt yapılardaki maçlarda oynarlar.Oradan da takip edebilirsin.Bu işle senin ilgilenmen daha iyi olur ben öyle yapıyorum.Yardımcın demekki gerekli potansiyeli göremediği için oyunculara sözleşme imzalatmıyor

bearyn
09.Nisan.2012, 12:08
Yani ben de hepsini seçsin istiyorum öyle 2-3 oyuncu olsun istemiyorum koca u18'de. 2-3 yılda bir u18'e bakıp kim varmış kim yokmuş, as takıma alcak oyuncu var mı diye bakmak istiyorum 20-30 oyuncu arasından.

martymcfly
09.Nisan.2012, 12:49
Hocam sana zaten yılda 1 kere 10 civarı oyuncu öneriyorlar onlara imza attır bi zahmet en fazla 2 dk nı alır direk sözleşme öneriyorsun ve kabul ediyorlar pazarlık falan yok.
Millet altyapıdan adam çıksın diye kendini yırtar sen eşeği saldım çayıra modundasın :D

ommix
09.Nisan.2012, 13:36
Hepsine imza attırma seçeneği yok sen kendin bütün oyunculara sözleşme imzalayabilirsin ancak.

Heroon
09.Nisan.2012, 15:53
Hakikaten üşengeçmişsin ben, genç oyuncular denemeye alındı gibi bir mesaj geldiğinde büyük bi heyacanla hepsinin profiline tek tek bakarım :D genelde her sezonda 2-3 tanesiyle sözleşme imzalarım.

bearyn
09.Nisan.2012, 16:18
E tamam biraz üşengeç olabilirim de, gerçekte altyapıya giren çıkan bütün oyuncuları teknik direktör mü seçiyor? Altyapı antrenörleri seçmez mi bunları? Sonra da altyapı antrenörleri raporuna göre de td tarafından a veya a2 takıma alınmaz mı? Yanlış biliyor da olabilirim, soruyorum sadece.