PDA

View Full Version : Doğalgaz Faturası!

Hugo
25.Nisan.2012, 17:54
Arkadaşlar merhaba,
Bursa'da okuyorum ve evde kalıyorum. En son şubatta doğalgaz faturası geldi ve yatırdık. martta ve nisanda (20nisana kadar) fatura gelmedi. biz de gelince öderiz diyerek memlekete gittik ev arkadaşımla. Şimdi geldim ve gazı kesmişler, bir kağıt bırakmışlar tam 1700 lira da borç yazmışlar. Bu mümkün mü yahu bir terslik yok mu bu kadar borç 2 aylık fatura olur mu? sanayii mi işletiyoruz biz evde.. Şimdi geldim Bursa'ya, kafam attı.
Bursalı arkadaşlar da nerelere gitmem, ne yapmam gerektiği konusunda aydınlatabilirse çok teşekkür ederim. Daha önce bu işlerle uğraşmamıştım. Ev arkadaşım üzerine hat, onun gelmesi şart zaten. O da yarın akşam gelecek.

Ralph
25.Nisan.2012, 17:57
2 ayda 1700 lira fatura, ilginç. Var bir üçkağıt gibi geliyor bana o işin peşini bırakma. Ya da kaloriferleri full açık bırakıp mı gittiniz ne yaptınız acaba? Hani bizim en çok yaktığımız zamanlar bile 300 geldi ki bu iki ayda 600 lira demek. Sizin ki bunun 3 katı bir miktar.

Suicider
25.Nisan.2012, 18:00
Kesip tekrar açma parasını faturaya eklemiş olabilirler mi?

El Barto
25.Nisan.2012, 18:00
Sayacı yanlış okumuş olabilirler. Faturadaki ilk okuma ve son okuma endekslerine bir bakıp sayacı bir kontrol et Ertuğrul.

Bursagaz ilgileniyor sanırım Bursa'da doğalgaz ile. Git oraya da sor. Gecikme faizi, sayaç açma kapama parası falan ilave etmişlerdir kesin.

World Hollow o1
25.Nisan.2012, 18:06
Şubelere gidip bildirim yapabilirsin kardeşim, bunun için daha belirleyici bir yer sana söylerler şubelerde.

Hugo
25.Nisan.2012, 18:14
Bıraktıkları ihbarnameyi o kadar sallama doldurmuş ki memur, hiçbir şey okunmuyor. İlk okuma son okuma endekslerini göremiyorum faturalar elimde değil çünkü. hiç gelmedi fatura mart ve nisanda. faturaları internetten ödüyorum ayrıca zaten sadece şubat-mart faturasında sıkıntı var. demin apartmandan çıktım diğer kesilen hatlara baktım 480 lira falan gelmiş 3-4 fatura ödemeyen adamlara.. bir terslik var.

El Barto
25.Nisan.2012, 18:21
bursagaz'ın internet sitesinden borç sorgulayabiliyorsun sanırım orada belki onlara ait bir açıklama vardır.

Elektrik faturasında başıma gelmişti benim böyle bir şey. adam

115401 yazacağına 116401 yazmış 1000 kilovat elektrik kullanmışım gibi fatura gelmişti. Sonra bildirince gelip düzeltmişlerdi.

World Hollow o1
25.Nisan.2012, 18:32
Bıraktıkları ihbarnameyi o kadar sallama doldurmuş ki memur, hiçbir şey okunmuyor. İlk okuma son okuma endekslerini göremiyorum faturalar elimde değil çünkü. hiç gelmedi fatura mart ve nisanda. faturaları internetten ödüyorum ayrıca zaten sadece şubat-mart faturasında sıkıntı var. demin apartmandan çıktım diğer kesilen hatlara baktım 480 lira falan gelmiş 3-4 fatura ödemeyen adamlara.. bir terslik var.

Sıkıntı yapma, öyle arada problemler oluşabilir, sen dediğim gibi.

http://www.bursagaz.com/cozum-Noktasi/284/634/cozum-Noktasi.html

telefonla iletişime geçmek istersen burayada bakarsın.

Hugo
25.Nisan.2012, 20:21
ilginize çok teşekkürler arkadaşlar. mail attım saat 5.30-6 civarı. Cevap vermişler:

Hatalı okunan faturanız düzeltilmiş olup bu gün itibari ile ödemeniz gereken tutar 176,50 TL dir. Bu akşam gazınız kullanıma açılacaktır.
İlginizden dolayı teşekkür eder,
iyi günler dileriz.

1700'ü orda görünce yanlışlıkla gelip kesmişler. Mart-Nisan faturamızmış bu da.

El Barto
25.Nisan.2012, 20:36
Hadi geçmiş olsun Ertuğrul. :)

Hugo
25.Nisan.2012, 21:59
Demin Bursagaz'dan gelip açtılar gazımı :) Evden çıkmadan halledebilmiş olmak gözlerimi yaşartmadı değil.

di canio
25.Nisan.2012, 22:11
Demin Bursagaz'dan gelip açtılar gazımı :) Evden çıkmadan halledebilmiş olmak gözlerimi yaşartmadı değil.

Senin dışında gelişen, saçma sapan bir hata nedeniyle sinir olmuşken nelerle mutlu olabiliyoruz değil mi? :) O kadar alıştıkki saçmalıklara.