PDA

View Full Version : Bazı Gerçekçilik Sorunları

ogsusam11
06.Mayıs.2012, 01:11
Merhaba arkadaslar,

FM'de seneler ilerledikce, rakip takımlar güçlenme konusunda hiçbir atak yapmıyor, adamakıllı transfer yapılmıyor, saçma sapan adamlar kiralanıyor, örneğin beşiktaş, valencia, galatasaray, fenerbahçe, man utd gibi her zaman güçlü olması gereken takımlar 2017-2020lerde orta sıra takımlarına dönüşüyor.

Artık hedef şampiyonluk da olmuyor. İşin bu yönü hiç gerçekçi değil. Bu takımlar (belki valencia dışında) her zaman her sene ne olursa olsun şampiyonluğu hedefler.

Seneler geçtikçe bu nedenler yüzünden siz güçlenirken, rakipler yerinde sayıyor ve her sene sampiyonluklar kupalar alınabiliyor.

CM 01-02 de bu böyle değildi, Fenerbahçe inanılmaz transferler yapar, Galatasaray her zaman yarışın içinde olurdu. Oyun çok zevkliydi.

Bilmiyorum yorumlarıma katılanlar olursa tartışabiliriz, belki de sadece bana denk gelmiştir :)

hakan769
06.Mayıs.2012, 01:13
Hele Türkiye Ligi ister Feneri Al ister Galatasarayı 10 sezon üst üste şampiyon oluyorsun 34 maçta 30 galibiyetlerle hemde.

martymcfly
06.Mayıs.2012, 13:00
Finansları çöküşe geçiyor hepsinin.2011 de 10 sezon ilerledikten sonra sıkıldım oyunu kapatacaktım, bütün büyük takımlara menejer ekleyip finanslarına baktım. Real ve Barça dışındakilerin hepsinin balance eksilerdeydi. City, Chelsea, Milan, İnter, Bayern, Arsenal'in.

Gerçekçilik sorunları demişken dün akşam City Modric'i aldı 2. sezon sonunda. Ben Unitedla 60 versem de kabul etmiyorlar, onlara 27 milyon euroya bıraktılar.

GeanyGS
06.Mayıs.2012, 13:24
Benim en büyük sıkıntım diğer kulüpler doğru düzgün futbolcu yetiştiremiyor. 2021 yılındayım şu an dünyanın en pahalı futbolcuları Neymar ve Götze den sonra (ikiside 55m $) en pahalı futbolcu bnm regenlerim sırasıyla 45-30-22 diye gidiyor bnm futbolcuları çıkar en pahalısı 18m $ onunda profiline giriyosun bu mu 18 milyon diyosun oyun oynadıkça kolaylaşıyor, deplasamanda Ajax'a az önce 8 attım full regen çıktığım kadroyla. Yeni bi Messi, yeni bir neymar siz yetiştirmediğiniz sürece neredeyse hiç çıkmıyor.

ForCimbom
06.Mayıs.2012, 13:42
yapay zekanın yönettiği takımlar müthiş berbat bir transfer stratejisiyle hareket ediyorlar.

galatasaray fenerbahçe falan 1'er 2'şer milyon dolarlık transferlere talim oluyorlar, ipe sapa gelmez ne idüğü belirsiz ve çok sayıda futbolcu "kiralama" yoluna gidiyorlar.

ogsusam11
06.Mayıs.2012, 13:50
aynen.

oynanabilirliği seneler geçtikçe artması gerekirken, bu sebepler yuzunden gitgide dusuyor. yeni oyun acma hevesim yok valla. sariyerle başlamak istiyorum. birinci lige ciktigimda fenerbahce, galatasaray orta sıra takımı olucak, sampiyonluk icin alakasız ordusporla falan kapışıcam sonra. ne bir tat vericek ne bişey.

martymcfly
06.Mayıs.2012, 14:00
Bunu yıllardır niye düzeltemediler anlamıyorum. Her sene işe yaramayan bir sürü yenilik getireceklerine şunları düzeltmeleri lazım.
Hala oyunda 1 top var, kaleci aut atışı kullanırken 30 sn geçirse de sarı kart yok vs gider böyle.

Ve şu oyuna artık yeni modlar getirmeleri lazım. Fifa ultimate team gibi herkes kariyerindeki takımını başka insanların takımlarına karşı oynatabilmeli.

hakan769
06.Mayıs.2012, 14:02
hakeme kafa atıp 10 maç ceza alan futbolcuda yok cm01/02 de oluyodu bu olay

GeanyGS
06.Mayıs.2012, 14:03
Elle oynama yok daha ne olsun.

hakan769
06.Mayıs.2012, 14:05
elle oynama var ceza sahası icinde cok oluyor
penaltı yaptıranda elle kontrol edende

Gncl1905
06.Mayıs.2012, 15:09
Birtek bende mi coşuyolar :D Fenerbahçe'de Galatasaray'da çok ciddi transferler yapıyolar(bende şaşırdım uzun zamandır görmüyordum böyle). Örnek vereyim;

5 sezon sonunda Fenerbahçe'de Kara, M.Ekici, K. Tokak, Nicolas Bertolo, Agyemank Opoku, Alexandre Chipciu gibi isimler var. Bazılarını tanımassınız ama profilleri iyi diye yazdım; ortalama transfer için harcanan net miktar 10 MN Euro sezon başına.

5 sezon sonunda Galatasray'da Henrik Mkhitaryan, Emir Bajrami, Alper Potuk, Matija Nastasic, Erik Lamela, Luc Castaignos gibi isimler var profilleri iyi. Yine sezon başına ortalama 10 MN Euro transfer harcaması. Bu kadro takviyeleriyle 3 veya 4 yıl üstüste ŞL ve Avrupa Liginde yarı final gördü.

Üstelik bu iki takım G.Gönül, Volkan D., F.Muslere gibi isimleri kadrosunda tutabilmiş...

Beşiktaş borçları yüzünden pek transfer yapamamış gibi ama onlarda boş transfer yapmamış. 5 sezonda ortalama 2 MN Euro harcamalarına rağmen; Alper Uludağ, Furkan Özçal, Bernardo, Cenk Tosun, Aykut Demir, Mahmut Tekdemir, Davy Pröpper gibi isimleri kadrosuna katmış.

Trabzonspor yıllık ortalama 1 MN Euro transfer harcamasıyla, Hasan Ali K., Yiğit İncedemir, Johan Martensson gibi isimleri almış.

Bu takımlarda Q7, Burak Y., Onur Kıvrak, Cenk Gönen, Zokora, Necip gibi isimleri hala kadrosunda tutabilmiş.

Diğer STSL ekipleri transferleri 4 büyüklerle yarışacak düzeyde değil kesinlikle...

LifeYourself
06.Mayıs.2012, 16:10
futbolda teröre karşı bir kampanyası var Fm nin o yüzden oyuncular saldırmıyor hakemlere 2 itiraz el kol yapıp yerlerine geçiyorlar onda da sarı kart yiyebiliyorlar

Cengo
07.Mayıs.2012, 04:09
Birtek bende mi coşuyolar :D Fenerbahçe'de Galatasaray'da çok ciddi transferler yapıyolar(bende şaşırdım uzun zamandır görmüyordum böyle). Örnek vereyim;

5 sezon sonunda Fenerbahçe'de Kara, M.Ekici, K. Tokak, Nicolas Bertolo, Agyemank Opoku, Alexandre Chipciu gibi isimler var. Bazılarını tanımassınız ama profilleri iyi diye yazdım; ortalama transfer için harcanan net miktar 10 MN Euro sezon başına.

5 sezon sonunda Galatasray'da Henrik Mkhitaryan, Emir Bajrami, Alper Potuk, Matija Nastasic, Erik Lamela, Luc Castaignos gibi isimler var profilleri iyi. Yine sezon başına ortalama 10 MN Euro transfer harcaması. Bu kadro takviyeleriyle 3 veya 4 yıl üstüste ŞL ve Avrupa Liginde yarı final gördü.

Üstelik bu iki takım G.Gönül, Volkan D., F.Muslere gibi isimleri kadrosunda tutabilmiş...

Beşiktaş borçları yüzünden pek transfer yapamamış gibi ama onlarda boş transfer yapmamış. 5 sezonda ortalama 2 MN Euro harcamalarına rağmen; Alper Uludağ, Furkan Özçal, Bernardo, Cenk Tosun, Aykut Demir, Mahmut Tekdemir, Davy Pröpper gibi isimleri kadrosuna katmış.

Trabzonspor yıllık ortalama 1 MN Euro transfer harcamasıyla, Hasan Ali K., Yiğit İncedemir, Johan Martensson gibi isimleri almış.

Bu takımlarda Q7, Burak Y., Onur Kıvrak, Cenk Gönen, Zokora, Necip gibi isimleri hala kadrosunda tutabilmiş.

Diğer STSL ekipleri transferleri 4 büyüklerle yarışacak düzeyde değil kesinlikle...

Bu takımların rep. değerleri düşmemiş olmalı ve iyi scoutlar (+gözlem yeteneği iyi td.ler) edinmiş olmalılar.