PDA

View Full Version : Seslenmeler

Ralph
06.Mayıs.2012, 14:19
Bu bölüm ne işe yarar ve nasıl kullanırız?

http://e1205.hizliresim.com/x/6/5djwp.png (http://bit.ly/c25MCx)

BaGa TaRKaN
06.Mayıs.2012, 14:26
Bu Komut Klasik Taktikte İşe Yaramaz Ama Modern Taktiklerde Taktiğine Uygun İnce Ayrıntılarını Tamamlar Yani Dar Alanda Garanti Paslarla Rakibi Boğarak Oynamaya Çalışan Bir Taktik Yaptıysan Buradaki Şişirme Uzun Toplarla, Oyunu Geniş Alana Yayarak Oynamayı Seçersen Oyuncularının Kafası Doğal Olarak Karışacaktır ve Oyuncular Sana Bu Adamın Kafası İyi mi Diyecekler :D

Yani İşin Özü Yaptığın Taktiğe Uygun Komutları Kullanarak İnce Ayrıntılarını Daha da Belirginleştirirsin

Walter Sakana
06.Mayıs.2012, 15:10
Mesela diyelim ki öne geçtikten sonra kenar talimatlarından birkaç tanesini birden uygulamak sık sık yaptığın bir şey. Bunları maç içinde tek tek seçmektense bu ekranda kaç tanesini istiyorsan aynı anda seçip tek bir isim altında kaydediyorsun (istediğin isimle). Mesela Daha Geri Çekil, Ayakta Kal, Ayağa Pas, Daha Yakın Oyna gibi kenar talimatlarını öne geçtiğin zamanlarda kullanmak için örneğin DEFANS ismiyle kaydetmek gibi... Sonra maçta bu DEFANS kayıtlı talimatını seçtiğin zaman bu saydığım 4 talimatı aynı anda vermiş oluyorsun.

Not: Kenar talimatları diyorum ama senin Türkçe yamada "Seslenmeler" ve "Bağırma" olarak çevrilmiş, yanıltmasın.

Bu dediğimi maç içerisinde gelişebilecek farklı durumlar için yaparsan çok kullanışlı oluyor, örneğin:

Son dakikalarda skoru korumak için kullanılan kenar talimatları
Öndeyken benimsenecek oyun anlayışını yansıtan kenar talimatları
Skor dengedeyken kullanılacak kenar talimatları
Yenikken kullanılacak kenar talimatları
Son dakikalarda gol bulmak için risk almayı sağlayacak kenar talimatları

şekilde 5 farklı talimat grubunu kaydedersen maçlarda hangisini kullansam, napsam diye zaman kaybetmezsin.

Soldaki "Yeni Oluştur" yazan yere tıklayarak istediğin sayıda talimat grubu oluşturabilirsin. Maçta nerden seçeceğini bulamazsan o konuda da yardımcı olurum, şuan oyun açık değil aklıma gelmedi yeri.

malpince
06.Mayıs.2012, 18:30
o değil de ben bunu bi ara cidden bağırıcaz, mikrofondan da algılayacak oyun falan sandım :D bağırmıştım falan salak gibi :D

Dooki
06.Mayıs.2012, 22:02
o değil de ben bunu bi ara cidden bağırıcaz, mikrofondan da algılayacak oyun falan sandım :D bağırmıştım falan salak gibi :D

Hmm, evet tabi :n: :n: baya iyiymiş bu :D

ardaskoc
06.Mayıs.2012, 22:04

Güldürdün akşam akşam yahu. :D :D

lofthei
06.Mayıs.2012, 22:43

Hahahahhaah bi de Türkçe bağırdım de tam olsun :D