PDA

View Full Version : Taktik kuramıyorum

fmhastasi
18.Mayıs.2012, 19:56
taktik kuramıyorum ne zaman taktik kursam gol atıyolar yardım edin

berkay123456
18.Mayıs.2012, 19:59
Bende ne zaman taktik yapsam, bana da gol atıyorlar, ne yapmalıyım :n: :n: :n:

fmhastasi
18.Mayıs.2012, 20:01
:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::D

alper3
18.Mayıs.2012, 20:07
Hocam derdini tam anlayamadım ama sanırım taktikte sıkıntı var :D Asistana bırak belki bir şeyler olur :D

fmhastasi
18.Mayıs.2012, 20:12
Hocam derdini tam anlayamadım ama sanırım taktikte sıkıntı var :D Asistana bırak belki bir şeyler olur :D

evet,asistana nasıl bırakılıyor benim sorunum su hangi taktik kullancagımı kestiremiyorum yani taktik kuramıyom 4-42 4-51 bunlar dısında taktik bilgim yok önemli macları hep kaybediyoz nu sebeple konu actım su taktik isini iyice bilmek istiyom eskiden cok iyi ioynardım simdi pek oynayamıyom:)

fmhastasi
18.Mayıs.2012, 20:14
birde mac konusmaları ve basın toplantısı dahil asistanda ayarlı:d

fmhastasi
18.Mayıs.2012, 20:18
yani pek bir taktik bilgim yok taktik bilgim istiyorum forumdaki taktik odasın girdim fakat bisi anlamadım???

alozz
20.Mayıs.2012, 01:37
Hedefini iyi belirlemelisin, ligine göre kadro kaliteni vesaire. Genellikle 4-1-2-2-1 oynuyorum.

Cengo
20.Mayıs.2012, 02:21
Taktik dediğin öyle 2 dkda alışkanlık sağlamaz. İyi taktik kurdun ise sabredeceksin.

bySperman
20.Mayıs.2012, 08:09
Taktik yapmak biraz zor bir iş.Eğer anlamıyorsan detaylara girmeden oynayabilirsin.Yani diziliş ekranından dizilişi seçip diğer ince ayarlara karışmadan oynayabilirsin.

malpince
20.Mayıs.2012, 14:12
ezile ezile maç analiz ede ede öğrenirsin, bak Aykut Kocaman'a. geldiğine göre gerek saha içi gerek saha dışı kendini geliştiriyor bence

barazite
20.Mayıs.2012, 14:20
Beşiktaş'la 3.sezondayım. İlk sezon uefayı ligi ve türkiye kupasını aldık. 2sezonda 1.olmamıza rağmen play-offta şampiyonlupu kaçırdık şimdi kadroyu güçlendirdik ama artık yeni bi taktik zamanı. oyuncularımı yazıyorum bana uygun bi taktikönerebilir misiniz.
Cenek-ismail köybası-egemen-badarneh-gökhan
necip uysal
hamit altıntop - fernandes yedekler- moreno-elano.orsic-shuster-f
floccari-mustafa-bebe
olcan simao
almeida

bySperman
20.Mayıs.2012, 14:40
Beşiktaş'la 3.sezondayım. İlk sezon uefayı ligi ve türkiye kupasını aldık. 2sezonda 1.olmamıza rağmen play-offta şampiyonlupu kaçırdık şimdi kadroyu güçlendirdik ama artık yeni bi taktik zamanı. oyuncularımı yazıyorum bana uygun bi taktikönerebilir misiniz.
Cenek-ismail köybası-egemen-badarneh-gökhan
necip uysal
hamit altıntop - fernandes yedekler- moreno-elano.orsic-shuster-f
floccari-mustafa-bebe
olcan simao
almeida
Sen çok yanlış gelmişssin hemşerim :D Taktik ve Antrenman odasına gidecen ;;)

berfin
20.Mayıs.2012, 14:53
Ben de bu dertten muzdariptim ama şimdi çok şükür amacıma ulaştım :) artık güzel bi kariyer hedeflemekteyim

alper3
21.Mayıs.2012, 18:59
FM'de en basit ve işe yarayan taktik 4-2-3-1 dir. Zaten çoğunluk bunu kullanıyor. İleri bir tane poacher, orta sahayada bir oyun kurucu ile bir tane savaşan bir eleman alırsan sorun kalmaz. Kanatlarında hızlı adamlardan oluşursa daha da bi iyi olur.

fmhastasi
22.Mayıs.2012, 13:11
forvet arkasındaki eleman 10 numaramı olucak, defans derinligi v.s benzeri seyler ne olcak

fmhastasi
22.Mayıs.2012, 13:12
sanırım her mac degistirmek gerekiyor defans taki derinlik hattını birde agresiflik ne durumda olsun

sarianet
22.Mayıs.2012, 13:46
yapılmışı varken neden uğraşayım ki :D indir bi sürü manyak taktik var

alper3
22.Mayıs.2012, 23:59
Forvet arkası fark etmez orası her türlü iş yapıyor çünkü ister 10 numara olsun ister atacking midfielder. Defans derinliğini falan çok fazla ellemene gerek yok default seçenekler idare ediyor kadron iyi olunca. Takım taktiklerinide kendi yaptığımı söyleyeyim;
yaratıcılık: daha fazla
pas: kısa
pres: daha fazla
oyuncu pozisyonları: yer değiştirme (sabit kalmayacaklar) diğerleri default kendisi kalsın. Bu taktik en basiti ama işe yarar.

fmhastasi
23.Mayıs.2012, 12:21
sonunda taktigi oturttum spartak moskova ile rusya kupasına uzandık lig de de şampiyonluga yürüyoruz aldıgımız sonuclar söyle
http://img140.imageshack.us/img140/7819/spartaky.png (http://img140.imageshack.us/i/spartaky.png/)

Deus Dominus
23.Mayıs.2012, 14:17
İngilizce ile aran iyiyse sigames forumlarında çok güzel rehberler var istediğin tarzda. Hatta birinin linkini vereyim;
[Tactics] Creating your own tactic (http://community.sigames.com/showthread.php/292499-Tactics-Creating-your-own-tactic)