PDA

View Full Version : Fatih Terim

ahendil
22.Mayıs.2012, 16:57
Arkadaşlar Fatih Terim Galatasaray'da simgelerde yer alıyor. Editorden baktım seviye olarak 90 gösteriliyor. Sizce de 100 verilip efsaneler arasında yer alması gerekmiyor mu? Başarılarını teker teker yazmaya gerek yok. Bence Galatasaray'ın efsaneleri arasında gösterilmesi lazım. Yani Galatasaray taraftarı Bülent Korkmaz'ı Fatih Terim'den daha mı çok seviyor gerçekten? Bülent Korkmaz'ın seviye 100. Yanlış anlaşılmasın Bülent Korkmaz haketmiyor demiyorum ama Fatih Terim sonuna kadar hakediyor. Bence bu düzeltilmeli diye düşünüyorum. Adama saygımdan Galatasaray'ı seçmek istemiyorum ya oyunda :icon_lol:

alpi1925
22.Mayıs.2012, 20:13
Herkesin düşüncesi kendine :) şahsen UEFA kupası hariç bir başarısı olduğunu düşünmüyorum. Milli takımda aldığı maaş ve gidemediğimiz kupa bana bunu gösteriyor.

Ama tabi dediğin Galatasaray olarak doğru ve mantıklı adamı seviyorlar :)

byariff
22.Mayıs.2012, 20:29
4 sene ust uste sampiyonluk basari degil tabi

Nedvedmania
22.Mayıs.2012, 20:30
Avrupa 3. lüğü ?

berkay123456
22.Mayıs.2012, 20:50
Ligde önceki sene 8. olan takımı, bu sene yepyeni kadroyla şampiyon yapmak ?

alpi1925
22.Mayıs.2012, 20:54
Galatasaraylılar kendinize göre haklısız abi , bana göre değil diyorum; arkadaş 4 sene üst üste başarı değil tabi diyor. Galatasaray madem 4 büyükten biri oluyorsa şampiyonluk zaten hedefi değil mi olacak tabi

berkay123456
22.Mayıs.2012, 20:56
Bakış açın çok yanlış.

Madem bir takımı 4 sene üst üste şampiyon yapmak bu kadar basit, neden olamıyorlar.Yapana da hakkını vereceksin değil mi?

SaLviO
22.Mayıs.2012, 21:11
Ligde önceki sene 8. olan takımı, bu sene yepyeni kadroyla şampiyon yapmak ?

bu dusunce bence yanlis nedenine gelirsek gecen seneki kadroya bak bu seneki kadroya bak
gecen seneki kadro bozulmadan sampiyonluk gelseydi soyledigin dogru olurdu

byariff
22.Mayıs.2012, 21:13
bu dusunce bence yanlis nedenine gelirsek gecen seneki kadroya bak bu seneki kadroya bak

tartismayi buraya tasimiyalim ama el insaf sadece 11/10 oyuncu"nun uyumu çok ama çok zordur.

SaLviO
22.Mayıs.2012, 21:16
uyum sorunu en fazla 5 hafta surer hadi diyelim 10 hafta ama fatih hocaninda etkisi vardir yani basarinin yarisi hocadadir

berkay123456
22.Mayıs.2012, 21:18

Ben uyum ve disiplinden bahsediyorum ama.

İyi bi kadro oluşturduk bu doğru ama neredeyse her bölgeye yeni transfer gerçekleşti.Kadronun uyumunu sağlamak zordur ve hele ki bu değişikliklerle ilk sene de gelen şampiyonluk çok iyi bir başarıdır.

İş kadroda bitseydi Beşiktaş ligi rahat götürürdü değil mi ama ?

europeanconquer
22.Mayıs.2012, 21:32
Galatasaraylılar kendinize göre haklısız abi , bana göre değil diyorum; arkadaş 4 sene üst üste başarı değil tabi diyor. Galatasaray madem 4 büyükten biri oluyorsa şampiyonluk zaten hedefi değil mi olacak tabi

Galatasaray futbol kategorisinde sanırım 83 tane kupa aldı.Bunların 13 tanesinde takımın başında Fatih Terim vardı.Yani Galatasaray'ın aldığı kupaların %15,66 sında Fatih Terim vardı.Bu yeterli midir ? Ayrıca bu teknik direktörlük başarıları.Futbolculuğuna girmiyorum.

alpi1925
22.Mayıs.2012, 22:29
Galatasaray futbol kategorisinde sanırım 83 tane kupa aldı.Bunların 13 tanesinde takımın başında Fatih Terim vardı.Yani Galatasaray'ın aldığı kupaların %15,66 sında Fatih Terim vardı.Bu yeterli midir ? Ayrıca bu teknik direktörlük başarıları.Futbolculuğuna girmiyorum.

Yukarı bakarsan dostum görürsün ne demek istediğimi Galatasaraylılar övmekte haklı diyorum senin fikrindir bu.

europeanconquer
22.Mayıs.2012, 22:34
Yukarı bakarsan dostum görürsün ne demek istediğimi Galatasaraylılar övmekte haklı diyorum senin fikrindir bu.

Galatasaraylılar diyorsunda şimdi o ''Galatasaraylılar'' olmasa zaten ne en sevilen kişiler olur,ne simgeler olur,ne de efsaneler olur.Galatasaraylılar bir oyuncuya,yöneticiye,teknik adama karşı sevgi duymasa zaten onlar giremez oraya.Ayrıca sende en üstteki mesajı okurken konunun milli takımla alakası olmadığını ve sadece ''Galatasaray'' olduğunu anlarsın.Fatih Terim'in başarısını burada tartışıyorsak vay bizim geriye kalan teknik direktörlerimizin haline.

Deus Dominus
22.Mayıs.2012, 22:37
Kariyerini sonlandırdığı zaman efsane olur, daha aktif devam ediyor hizmet etmeye, hemen gömdünüz efsane yaptınız adamı :)

europeanconquer
22.Mayıs.2012, 22:39
Kariyerini sonlandırdığı zaman efsane olur, daha aktif devam ediyor hizmet etmeye, hemen gömdünüz efsane yaptınız adamı :)

Adam yaşayan efsane zaten :D Sen git 11 yıl futbol oyna bu kulüpte,kaptanlık yap.Gel teknik direktör olarak tarihinin en başarılı yıllarını yaşat bu kulübe.Tabi ki efsane olacak.Alex,Aziz Yıldırım ne ise Fenerbahçeliler için Fatih Terim'de bizim için öyle yani yaşayan efsane.Yaşayan efsane derken sporda aktif olmasından bahsediyorum :D

alpi1925
22.Mayıs.2012, 22:59

Ah anlatabilsem.

Galatasaraylılar diyorsunda şimdi o ''Galatasaraylılar'' olmasa zaten ne en sevilen kişiler olur,ne simgeler olur,ne de efsaneler olur.Galatasaraylılar bir oyuncuya,yöneticiye,teknik adama karşı sevgi duymasa zaten onlar giremez oraya.Ayrıca sende en üstteki mesajı okurken konunun milli takımla alakası olmadığını ve sadece ''Galatasaray'' olduğunu anlarsın.Fatih Terim'in başarısını burada tartışıyorsak vay bizim geriye kalan teknik direktörlerimizin haline.

Ben tartışmaya gerek duyuyorum çünkü dediğim gibi UEFA Kupası hariç bir başarısını görmüyorum.Diğer Teknik Direktörlerden üstün tutman da senin fikrindir bana göre mümkün değil.

europeanconquer
22.Mayıs.2012, 23:02
Ben tartışmaya gerek duyuyorum çünkü dediğim gibi UEFA Kupası hariç bir başarısını görmüyorum.Diğer Teknik Direktörlerden üstün tutman da senin fikrindir bana göre mümkün değil.

Tamam anlıyorum.

LifeYourself
23.Mayıs.2012, 00:33
bencede efsaneler arasına sokulmalı efsane olması için ölmesine gerekmiyor en azından oyunda gerekmiyor.:DBeni ve 8 senedir bizim takımda forma giyen 2 oyuncumuı oyun kendi efsane yaptı:D

ahendil
23.Mayıs.2012, 07:24
Tartışmak istediğim Fatih Terim'in başarısı ya da başarısızlığı değildi. Ben ve benim gibi birçok Galatasaray'lının gözünde efsane olan bir ismin oyunda Galatasaray'ın efsaneleri arasında yer alması gerektiini düşündüğümü tekrar belirteyim. Zira zaten Fatih Terim'in başarılı olup olmadığını tartışmak abesle iştigal olur. Yaptıkları ortadadır. Veriler bellidir. Kendisi en iyi Türk teknik direktördür.

akorkmaz
23.Mayıs.2012, 22:21
Bana göre bir Türk takımına UEFA kupasını kazandırması bile başlı başına efsane olmaya yetecekken kaldı ki konu Fatih Terim olunca Galatasaray için 101 puandan Süper Efsane yapıp yanına da kimseyi koymamak gerekli. Diğerleri en fazla Efsane olabilir en fazla o.

Ketchaup
24.Mayıs.2012, 14:35
ohoo :D tek tek başarıları yazmışsınız siz imparator futbolculuğundan beri efsanedir zaten :)

GeanyGS
25.Mayıs.2012, 16:53
Ayrıca sadece GS'da değil. Milli takımla Avrupa 3.lüğü ve Fiorentina'nın tarihinde ilk kupa finalini yaşattı. Milan'dan nasıl gönderildiğini zaten hepimiz biliyoruz. GS'a gelince 7 senede 5 şampiyonluk, 1 UEFA kupası ve daha nice kupalar almış bir adam. En önemli özelliği ise 3 gelişinde de dibe vurmuş bir takım aldı, 2sinde de geldiği ilk sene de şampiyon oldu yokluk içinde. En son gelişinde ki sonuç kesinlikle F.Terim'e ait değildir ne stadımız vardı ne doğru düzgün bi yönetim vardı. Rahmetli Özhan Canaydın harika bir insandı ama başarılı bir başkan değildi. Seneye bu takım ligi 10. bitirse bile çıkıp hiç bir taraftar F.Terim istifa demez.

bySperman
25.Mayıs.2012, 17:26
Adam sadece teknik direktörlüğü ile değil,futbolculuğu ile de efsane.

uaemrah
27.Mayıs.2012, 14:40
alpi1925 sen FM'de bile bir takimi 4 sene üst üst'e şampiyon yapamazsın " BENCE TABİ ;) "

alpi1925
27.Mayıs.2012, 21:15
@uaemrah http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=80209 hatırlatmak isterim

Tuskarr
28.Mayıs.2012, 12:56
Fatih Terim'i sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymalısınız.
not:fenerliyim.

vFor
07.Haziran.2012, 21:54
Bu oyunda öyle bişey beklemeyin ben Valencia klübünü 2 sene ş.l aldırdım bu bile efsane olmama yeterli ama yetmedi şampiyonluk,ispanya kupaları,süper kupalar bunları aldım bırak efsaneyi favori kişilere bile adımı yazmadılar...

KanaKe
07.Haziran.2012, 23:05
Bu oyunda öyle bişey beklemeyin ben Valencia klübünü 2 sene ş.l aldırdım bu bile efsane olmama yeterli ama yetmedi şampiyonluk,ispanya kupaları,süper kupalar bunları aldım bırak efsaneyi favori kişilere bile adımı yazmadılar...

ilginc bir durum.. normalde ilk sezon sampiyon olduktan sonra favorilere girme olasiligi yüksek bende nedense hep böyle oluyor :)

E.Cartman
08.Haziran.2012, 00:19
@albi1925

Uefa kupasını alması zaten efsane olmasına yetecek bir başarı değil mi ? UEFA kupası he deyene veriliyoda bizim mi haberimiz yok. Ayrıca kulüplerin simgeleri, efsaneleri taraftar gözünde bu sıfatları kazandıkları için böyle adlandırılmıyorlar mı ? Nitekimde Fatih Terim'i bir Galatasaray'lı olmama rağmen sevmesemde saygı duymak zorundayım ve yaptıklarını da gözardı edemem. Fatih Hoca şu anda tartışmasız en başarılı ve en iyi teknik direktördür. Konuyu açan arkadaş neden kulübün efsanelerinde değilde simgelerinde yer alıyor demiş. Sen niye milli takımı karıştırıyorsun araya hemde saçma sapan bi şekilde aldığı maaşı dile getiriyosun. Örneğin Abdullah Avcı milli takımda başarısız olursa İBB'nin simgesi hatta efsanesi olmayacak mı sırf milli takımda başarısız olsa bile.

alpi1925
08.Haziran.2012, 19:55
@albi1925

Uefa kupasını alması zaten efsane olmasına yetecek bir başarı değil mi ? UEFA kupası he deyene veriliyoda bizim mi haberimiz yok. Ayrıca kulüplerin simgeleri, efsaneleri taraftar gözünde bu sıfatları kazandıkları için böyle adlandırılmıyorlar mı ? Nitekimde Fatih Terim'i bir Galatasaray'lı olmama rağmen sevmesemde saygı duymak zorundayım ve yaptıklarını da gözardı edemem. Fatih Hoca şu anda tartışmasız en başarılı ve en iyi teknik direktördür. Konuyu açan arkadaş neden kulübün efsanelerinde değilde simgelerinde yer alıyor demiş. Sen niye milli takımı karıştırıyorsun araya hemde saçma sapan bi şekilde aldığı maaşı dile getiriyosun. Örneğin Abdullah Avcı milli takımda başarısız olursa İBB'nin simgesi hatta efsanesi olmayacak mı sırf milli takımda başarısız olsa bile.

Konuyu açan arkadaş neden efsane değil demiş galatasaraylı olmadığım için tarafsız yorumu mu yaptım saçma sapan nedir ?

Night_Mare17
08.Haziran.2012, 19:58
Fatih Terim Galatasaray tarihindeki en büyük 5 efsaneden biridir bu adam bambaşka efsanenin tam karşlığı.

pele96
08.Haziran.2012, 21:42
Bence Fatih Terim şuanda ve geçmişine bakarak Kötünün iyisidir. Şuandaki Türk Teknik Direktörlerine bakarsak Şampiyonluk yaşayan bile az.Fatih Terim'in 4 Sene üst üste şampiyon yapması , Uefa kupası alması bence Türkiye'deki çoğu teknik direkötürün yapması gereken bir olay , ülkemizi bu kadarda gömmeyelim :) Başarısızlık bizim başarısızlığımız.Fatih Terim başarısızlar içinden sıyrılıp kalmış bir isim Galatsaray ve Türkiye için efsane olabilir fakat yeterli olduğu kanaatında değilim.Türkiye'deki en kötü teknik direktör(En azından 4 Büyükler için ) Fatih Terim ayarında olmalıdır

GeanyGS
08.Haziran.2012, 22:19
Bence Fatih Terim şuanda ve geçmişine bakarak Kötünün iyisidir. Şuandaki Türk Teknik Direktörlerine bakarsak Şampiyonluk yaşayan bile az.Fatih Terim'in 4 Sene üst üste şampiyon yapması , Uefa kupası alması bence Türkiye'deki çoğu teknik direkötürün yapması gereken bir olay , ülkemizi bu kadarda gömmeyelim :) Başarısızlık bizim başarısızlığımız.Fatih Terim başarısızlar içinden sıyrılıp kalmış bir isim Galatsaray ve Türkiye için efsane olabilir fakat yeterli olduğu kanaatında değilim.Türkiye'deki en kötü teknik direktör(En azından 4 Büyükler için ) Fatih Terim ayarında olmalıdır

Yani Türkiye'de en kötü teknik direktör bile 7 senede 17 kupanın yanı sıra bide UEFA kupası almalı diyosun? Kötünün iyisi diyebilmen için iyi kıstasın olması lazım, bu başarıyı sağlayabilmiş yabancı bir teknik direktör var mı? 90'ların başında hem ulusal anlamda hem kulüpler bazında avareaj takımıydık, 90'ların sonunda ise Avrupa Şampiyonu bir takım yaratmayı kötünün iyisi diye yorumlarken elinde ki doneleri merak ettim doğrusu.

Gidip Barcelona ile 5 sene de 17 kupa birde Avrupa Kupası alırsan efsane olup olmaması tartışılır ama Türkiye'de ki bir takımda bu başarı tartışmaya açık değildir.

pele96
08.Haziran.2012, 22:22
Yani Türkiye'de en kötü teknik direktör bile 7 senede 17 kupanın yanı sıra bide UEFA kupası almalı diyosun? Kötünün iyisi diyebilmen için iyi kıstasın olması lazım, bu başarıyı sağlayabilmiş yabancı bir teknik direktör var mı? 90'ların başında hem ulusal anlamda hem kulüpler bazında avareaj takımıydık, 90'ların sonunda ise Avrupa Şampiyonu bir takım yaratmayı kötünün iyisi diye yorumlarken elinde ki doneleri merak ettim doğrusu.

Gidip Barcelona ile 5 sene de 17 kupa birde Avrupa Kupası alırsan efsane olup olmaması tartışılır ama Türkiye'de ki bir takımda bu başarı tartışmaya açık değildir.
Bende diyorumki orta sıralardaki bir ülke olmayı bırakıp İspanya , Almanya gibi klüplerimiz , hocalarımız , futbolcularmız olmalı ? 100 Seneden fazladır Spor hayatını sürdüren Spor Klüplerimiz var , bunlar yalnız 1 kere uefa kupasını , süper kupayı alıyorsa bu marifet değil beceriksizliktir.

nefes
08.Haziran.2012, 23:41
bence doğru bir karar ikon olması, efsane adam gerektiğinde gelir, gerekmediğinde takım iyiyken uzak durur, gerekirse de gider.

fatih terim 2. gelişinde takımın önüne kendisini koyarak benim için efsane olmaktan çıkmıştır. gelmese büyük ihtimal şu an avrupanın domine takımlarındandık, ve mimarı da aslen kendisi olacaktı.

GeanyGS
09.Haziran.2012, 00:09
Bende diyorumki orta sıralardaki bir ülke olmayı bırakıp İspanya , Almanya gibi klüplerimiz , hocalarımız , futbolcularmız olmalı ? 100 Seneden fazladır Spor hayatını sürdüren Spor Klüplerimiz var , bunlar yalnız 1 kere uefa kupasını , süper kupayı alıyorsa bu marifet değil beceriksizliktir.

Olmalı, almalıyız, yapmalıyız.. Bu dediklerini İran'da yapmalı.

Hiç bir kulüp ben bu sene başarısız olayım diye uğraşmaz.

Bizim ligimiz hiç bir zaman bir İspanya veya Almanya liginden kaliteli olamaz. Kalite sadece Fener'in, GS'ın, BJK'nin kaliteli kadro kurmasıyla 2-3 yıldız almasıyla olmaz. Ne zaman Quaresma Antepspor'a gider, Melo Kayserispor'da oynar o zaman ligimizde ki kaliteden bahsedip çitayı yukarıya çıkarabiliriz. Bizim ŞL'ye katılan takımlarımız bile Avrupa'nın orta sıra takımlarından transfer yaparken futbolcu orada kazandığının 2 katını istiyor. Kaldı ki 12 sene önce ki durum çok daha kötüydü o dönem böyle bir başarıyı kimse rüyasında bile göremezdi. Başkaları bu başarıyı yakalayamadı diye Türkiye'de ve GS'da bir ilke imza atmış adamı kötünün iyisi diyip senden olsa olsa ikon olur demek çok mantıklı değil açıkcası.

pele96
09.Haziran.2012, 13:14
Olmalı, almalıyız, yapmalıyız.. Bu dediklerini İran'da yapmalı.

Hiç bir kulüp ben bu sene başarısız olayım diye uğraşmaz.

Bizim ligimiz hiç bir zaman bir İspanya veya Almanya liginden kaliteli olamaz. Kalite sadece Fener'in, GS'ın, BJK'nin kaliteli kadro kurmasıyla 2-3 yıldız almasıyla olmaz. Ne zaman Quaresma Antepspor'a gider, Melo Kayserispor'da oynar o zaman ligimizde ki kaliteden bahsedip çitayı yukarıya çıkarabiliriz. Bizim ŞL'ye katılan takımlarımız bile Avrupa'nın orta sıra takımlarından transfer yaparken futbolcu orada kazandığının 2 katını istiyor. Kaldı ki 12 sene önce ki durum çok daha kötüydü o dönem böyle bir başarıyı kimse rüyasında bile göremezdi. Başkaları bu başarıyı yakalayamadı diye Türkiye'de ve GS'da bir ilke imza atmış adamı kötünün iyisi diyip senden olsa olsa ikon olur demek çok mantıklı değil açıkcası.
Ben o anlamda söylemedim . 100 Senelik klüplerden yalnız birinin avrupada başarı sağlaması bence başarı değildir sadece o gün için başarıdır.Fatih Terim bence kötülerin En iyisi olduğu Galatasaray için Efsane olabilir fakat Türk Futbolu için ancak temel olmaldır.Türk Futbolunun efsanesi gibi gösterip onun yakaladığı barışıyıı birdaha kimse yapamaz gibi düşüncelerden uzak durmalıyız.

europeanconquer
09.Haziran.2012, 13:27
Fatih Terim'in Galatasaray için efsane olduğunu kabul etmeyen bir Galatasaraylı yok ki.Galatasaray araştırmacısı forumdaki Galatasaraylı'lar ve sezonun genelinde ki taraftar profiline bakarsa Fatih Terim'in adı artık o ''Efsaneler'' kısmında yazmalıdır.Fatih Terim'in Türk Futbolu'nda ki yerini tartışmak ise saçma.Bu adamın yanına yaklaşacak kimse yok.Avrupa'da bile büyük saygı duyuyorlar İmparator'a ama biz kendi ülkemizde saygı duymayı beceremiyoruz.Commendatore ünvanını normal bir insan olduğu için öpücükle mi aldı ? Teknik direktörlüğü ile aldı.

pele96
09.Haziran.2012, 15:49
Fatih Terim'in Galatasaray için efsane olduğunu kabul etmeyen bir Galatasaraylı yok ki.Galatasaray araştırmacısı forumdaki Galatasaraylı'lar ve sezonun genelinde ki taraftar profiline bakarsa Fatih Terim'in adı artık o ''Efsaneler'' kısmında yazmalıdır.Fatih Terim'in Türk Futbolu'nda ki yerini tartışmak ise saçma.Bu adamın yanına yaklaşacak kimse yok.Avrupa'da bile büyük saygı duyuyorlar İmparator'a ama biz kendi ülkemizde saygı duymayı beceremiyoruz.Commendatore ünvanını normal bir insan olduğu için öpücükle mi aldı ? Teknik direktörlüğü ile aldı.
Demek istediğimi anlamadınız. Ben size diğer takım taraftarlarının gözünden bakarak anlatmaya çalışıyorum.Galatasaray'ı örnek alalım , 1905 Yılında kuruldu.2000 Yılında Uefa Kupasını ve Süper Kupayı aldı.95 Yıl boyunca sadece 1 yılın başarısı var.ondan sonra 12 Yıl boyunca yine başarısı yok.Yani Türkiye'deki diğer Teknik Direktörlerin Kötü olduğu ortaya çıkar buraya kadar itirazı olan yok sanırım.Yani Fatih Terim Türkiye'deki diğer T.Dlerden üstün birisi.

2000-01 sezonunda İtalya (http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0talya)'nın ACF Fiorentina (http://tr.wikipedia.org/wiki/ACF_Fiorentina) takımını çalıştırdı ve takımını İtalya Kupası (http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0talya_Kupas%C4%B1)'nda finale taşıdı. Final maçından birkaç hafta önce kulüp başkanı Cecchi Gori (http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Cecchi_Gori&action=edit&redlink=1) ile anlaşamayıp takımdan ayrıldığı için kupa sevincini yaşayamamıştır. 2001-02 sezonunda İtalya'nın köklü kulüplerinden olan AC Milan (http://tr.wikipedia.org/wiki/AC_Milan)'ı çalıştırdı. Ancak istediği başarıyı elde edememiş ve görevinden uzaklaştırılmıştır.
Buradan'da Avrupada tek başarısının İtalya Kupası'ndaki Final olarak görebiliyoruz.Buda Avrupadaki başarısızlığının göstergesi.

GeanyGS
09.Haziran.2012, 16:44
Demek istediğimi anlamadınız. Ben size diğer takım taraftarlarının gözünden bakarak anlatmaya çalışıyorum.Galatasaray'ı örnek alalım , 1905 Yılında kuruldu.2000 Yılında Uefa Kupasını ve Süper Kupayı aldı.95 Yıl boyunca sadece 1 yılın başarısı var.ondan sonra 12 Yıl boyunca yine başarısı yok.Yani Türkiye'deki diğer Teknik Direktörlerin Kötü olduğu ortaya çıkar buraya kadar itirazı olan yok sanırım.Yani Fatih Terim Türkiye'deki diğer T.Dlerden üstün birisi.

Buradan'da Avrupada tek başarısının İtalya Kupası'ndaki Final olarak görebiliyoruz.Buda Avrupadaki başarısızlığının göstergesi.

Gerçekten dediğini anlamadık, şahsen anlamakta da zorlanıyorum. Şuna bi açıklık getirirsen belki anlamak daha kolay olacak 100 yıllık kulüplerin içinde bi tek F.Terim başardı kötünün iyisiydi abartmamak lazım diyosun. E herkes alsa o zaman efsane kim ve nasıl olacak? Diğerleri alamadı diye suç F.Terim'in mi?

F.Terim'in İtalya'da oldukça başarılıdır Fiorentina'ya tarihinin ilk finalini oynatmıştır ama final maçında takımının başında bulunamadan ayrılmıştır, Milan'dan ise nasıl ayrıldığını hepimiz bilioruz. Ayrıca F.Terim İtalya'da bi takımı küme düşürse bunun GS ile ne alakası var? Yani sen bu takımda efsane olamazsın İtalya'da başarısız oldun mu diycez? Bi alaka kuramadım.

europeanconquer
09.Haziran.2012, 17:00

Fiorentina'da başkan yüzünden ayrıldı.Milan'da her şey güllük gülistanlık iken başkanın değişmesi ile Ancelotti Terim'in yerine geldi.Başarısız bir hareketi yok Fatih Terim'in.Fiorentina'nın aldığı son kupa Fatih Terim sayesinde oldu.Fatih Terim'in teknik direktörlüğüne laf ettirmem ben.Futbolculuğunu bilmediğim için ona bir şey diyemeyeceğim ama 11 yıl forma terletmişse bir de kaptan olduysa futbolculuğuna da bir şey dedirtmem.Kısacası bu ülkede eleştrilecek en son futbol adamı Fatih Terim'dir.

http://img268.imageshack.us/img268/8816/adszipy.png

pele96
09.Haziran.2012, 17:46
Fiorentina'da başkan yüzünden ayrıldı.Milan'da her şey güllük gülistanlık iken başkanın değişmesi ile Ancelotti Terim'in yerine geldi.Başarısız bir hareketi yok Fatih Terim'in.Fiorentina'nın aldığı son kupa Fatih Terim sayesinde oldu.Fatih Terim'in teknik direktörlüğüne laf ettirmem ben.Futbolculuğunu bilmediğim için ona bir şey diyemeyeceğim ama 11 yıl forma terletmişse bir de kaptan olduysa futbolculuğuna da bir şey dedirtmem.Kısacası bu ülkede eleştrilecek en son futbol adamı Fatih Terim'dir.

http://img268.imageshack.us/img268/8816/adszipy.png
Mesajlarımı özelliklemi kötü yerlere çekiyorsunuz yoksa ben mi anlatamadım anlamadım :) Benim dediğim Fatih Terim ne kadar iyi olursa olsun Türkiye olarak En kötü T.Dmizin Fatih Terim düzeyinde olmasıdır.100 senelik klüplerin sadece 1nin sadece 1 kez Uefa kupası alması başarı olarak sayılmamalıdır.

europeanconquer
09.Haziran.2012, 17:50
Türkiye olarak en kötü teknik direktörümüz Fatih Terim düzeyinde olursa o zaman biz dünyanın en iyi teknik direktörlerine sahip ülke oluruz.Yanlış anlaşılmasın hani en kötüsü Fatih Terim olursa ya ondan en iyilerine sahip oluruz dedim.

Dooki
09.Haziran.2012, 17:55
Btw; Fatih Terim'in Türkiye'de kötünün iyisi olduğunu iddia eden arkadaşımız, İtalya'da da başarılı olduğunu neden açıklamamaktadır?

pele96
10.Haziran.2012, 12:08
Btw; Fatih Terim'in Türkiye'de kötünün iyisi olduğunu iddia eden arkadaşımız, İtalya'da da başarılı olduğunu neden açıklamamaktadır?
her mesajımı çarpıtmanızdan her mesajımı tekrar açıklamaktan ve o açıkladığım mesajıda çarpıtılmasından sıkıldım.Şuana kadar attığım mesajların genel bir özeti vererek konuyla ilişkimi kesiyorum.
Ben Fatih Terim'e kötü T.D demedim.Sadece Türkiye'deki olması gereken En kötü T.D olmalıdır dedim.Türkiye'nin Standartı Fatih Terim'in altında değil üstünde olmalıdır dedim.Siz mesajımı Fatih Terim kötü T.D'dir diye algıladınız.Ben kötünün iyisi derken Türkiye'deki diğer T.Dler kötü o kötünün üstünde olarak iyi dedim.Yani Türkiyede T.Dlerin değeri 1 ise Fatih Terim'in ki 3 tür Olmalı gerek diğer T.Dler 5 olmalıdır demek istiyorum.

Dooki
10.Haziran.2012, 12:38
Bakış açına saygı duyuyorum, doğru da olabilir. Ancak şu anki konunun başlığıyla senin bakış açındaki bağlantıyı kuramıyorum. Daha farklı bir olay bu. Eğer Fatih Terim kötünün iyisi ise, kötünün iyisi olduğu için efsane olmalıdır. Çünkü onun yaptıkları başarılmamıştır. ( Bu cümlede başarının Türk Takımlarının zaten yapması gereken bi' şey olduğunu varsayarsak, yine de başarılmamış bi' şeydir, her ne kadar olması gereken bi' başarı olsa bile ) He Fatih Terim iyi bir TD olduğunu da zaten Avrupa'da kanıtladı, ona hiçbi' şekilde kötü de diyemeyiz. ( Ki buna sen de karşı çıkmıyorsun. ) Bu kriterleri göze alınca Fatih Terim bir Türk takımı olan Galatasaray'da efsane olmalıdır. Ancak Türk takımlarının başarması gereken başarılar farklı bir tartışma konusu olmalıdır. Benim düşüncem bu yönde. He ben yine UEFA bizim için iyi bir başarı diye düşünüyorum ama senin düşüncene de bu konuda saygım sonsuzdur.

pele96
10.Haziran.2012, 13:20
Bakış açına saygı duyuyorum, doğru da olabilir. Ancak şu anki konunun başlığıyla senin bakış açındaki bağlantıyı kuramıyorum. Daha farklı bir olay bu. Eğer Fatih Terim kötünün iyisi ise, kötünün iyisi olduğu için efsane olmalıdır. Çünkü onun yaptıkları başarılmamıştır. ( Bu cümlede başarının Türk Takımlarının zaten yapması gereken bi' şey olduğunu varsayarsak, yine de başarılmamış bi' şeydir, her ne kadar olması gereken bi' başarı olsa bile ) He Fatih Terim iyi bir TD olduğunu da zaten Avrupa'da kanıtladı, ona hiçbi' şekilde kötü de diyemeyiz. ( Ki buna sen de karşı çıkmıyorsun. ) Bu kriterleri göze alınca Fatih Terim bir Türk takımı olan Galatasaray'da efsane olmalıdır. Ancak Türk takımlarının başarması gereken başarılar farklı bir tartışma konusu olmalıdır. Benim düşüncem bu yönde. He ben yine UEFA bizim için iyi bir başarı diye düşünüyorum ama senin düşüncene de bu konuda saygım sonsuzdur.
Teşekkür ederim :)