PDA

View Full Version : Fm 2012 Donma sorunu

uAcuneytsimsek
27.Mayıs.2012, 22:04
Merhabalar arkadaşlar. Çok uzun süredir Fm oynuyorum. İlk defa başıma gelen bir sorun var uzun süredir Türk sitelerden başlayıp yabancı sitelere kadar bir çok yerde bu hatayı aradım ama hiçbir yerde bulamadım son olarak belki daha önce başına gelen olmuştur diye sizlere bir sorayım dedim.

Öncelikle oyunum orjinal orada bir sıkıntı yok. Oyunu bundan 2 ay önce sürekli oynuyordum herhangi bir sorun olmuyordu. Daha sonra final dönemi başlayacağı için yaklaşık olarak 1 ay kadar bir ara verdim ve finallerden sonra oyuna tekrar başladığımda oyunda sorun çıkmaya başladı. Oyun donuyor bir anda ve ilerlemiyor. Bu donma olaya bir tarihte veya belli bir süreden sonra olmuyor. Her zaman olmamakla birlikte kaydederken donuyo veya oyunu aşağı alıp ve oyun açıkken 2-3 dakika kadar oyunda herhangi bir şeye tıklamazsam donuyo. Donduğu zaman görev yöneticisini açıp ordan kapatabiliyorum fakat işin bir ilginç tarafı da görev yöneticisinde gözükmeyen oyun işlemlerde çalışmaya devam ediyo ve ramdan yiyor.

Format attım oyunu tekrar yükledim herhangi bir değişme olmadı. Ekran kartını, directx i güncelledim gene fayda etmedi. Cache de sorun vardır deyip her oyuna girmeden önce sildim gene işe yaramadı. Bilgisayar parçalarında sorun olabilir mi diye Pes 2012 ve Crysis 2 yi yükleyim saatlerce oynadım gene öyle bir sorunla karşılaşmadım. Herhangi bir tıkanma bile olmadı.

Yardımınız olursa gerçekten çok güzel olur arkadaşlar. Şimdiden hepinize teşekkürler.

GeanyGS
27.Mayıs.2012, 22:12
Pencere modunda oynarken arada bende de donma oluyor (cevap vermiyor yazıyor) ama bekleyince geçiyor.

uAcuneytsimsek
27.Mayıs.2012, 22:15
Yarım saatten daha uzun süre beklememe rağmen devam etmiyor. Herhangi bir bildirim falan da gelmiyor pc den. Sorun nerde hiç anlamıyorum gerçekten.

kolbasti
28.Haziran.2012, 13:26
beyler bende türkçe spiker yükledim ve oyuncu arama çubuğum kayboldu nasıl halledebilirim???