PDA

View Full Version : Fm13te Paket Transfer

malpince
06.Haziran.2012, 19:26
kesinlikle yapılması lazım, artık bazen çok kötü oluyor :D ortak kariyerde mesela xavi+messi+iniesta=ronaldo+mesut+kaka+50milyon euro diyemiyoruz. bu bence çok büyük bir problem. kesinlikle oyuna bu özellik eklenmeli. özellikle yetkili kişilerin gerekli yerlere bildirmesini istiyorum, fm13te çok gerekli...

Deus Dominus
06.Haziran.2012, 19:28
GMA'ya gider bu... Oyun gerçekçilik üzerine kurulmuş, fantezi isteyen istedğini yapsın diye Editör'de koyulmuş. Takas zaten mevcut oyunda, kullanabilene...

malpince
06.Haziran.2012, 19:30
GMA'ya gider bu... Oyun gerçekçilik üzerine kurulmuş, fantezi isteyen istedğini yapsın diye Editör'de koyulmuş. Takas zaten mevcut oyunda, kullanabilene...

fantezi mi görüyorsun bunu? fantezi falan değil oyunun 1. dereceden ihtiyacı. burak + colman= Serdar+mehmet bile denemiyor oyunda, bu kadar basidi bile, bunun neresi fantezi? kullanabilene demişsin, o ben oradaki maddelerin hepsini kullanıyorum transfer yaparken başarılı olmazsa çok para ödemiyorum olursa da gereğini veriyorum 20 gol+30 maç+takas hepsini kullanabiliyorum sen korkma.

Dooki
06.Haziran.2012, 20:09
Yalnız paket transfer gerçekte var olan bi' şey aslında. Oyuna yansıtılabilir. Mesela bir takımdan iki oyuncuya toplam 20 milyon verecek şekilde teklif veya 10 milyon + oyuncu şeklinde vs. GS atletico Madrid'den paket transfer yapmaya çalışmıştı hatta transfer sezonunda. İyi olabilir.

berfin
06.Haziran.2012, 20:13

Kardeş futbolu yakip ediyosan bugün bütün sitelerde şu haber dolaştı :

A Milli Takım, yurtdışı kampını Ukrayna ile oynadığı karşılaşma ile noktalarken, Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya, mücadelenin oynandığı Almanya'nın Ingolstadt kentine yaptığı sefer ile dikkat çekti.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Çetinkaya karşılaşma öncesi ve sırasında Fenerbahçe'ye imza atmak için gün sayan Mehmet Topal'ın menajeri Batur Altıparmak'ı yakın markaja aldı. İkili, stada gelmeden önce yemekte buluşurken, hem Topal'ın transferinin son detaylarını konuştular hem de Fenerbahçe'nin Valencia'dan istediği bir diğer isim Tino Costa için işbirliği yapma kararı aldılar.
Çetinkaya, yemekte Valencia'dan Mehmet Topal ile birlikte Tino Costa'yı da almak istediklerini Altıparmak'a iletirken, "Valencia'ya Topal ve Costa için ortak bir teklif yapmak istiyoruz. Ne var ki Costa'nın Türkiye'de oynama konusunda bir takım endişeleri var. Montpellier ve Lille de Costa'yı takip ediyor. Mehmet'in bu konuda devreye girerek takım arkadaşını ikna için bize yardım etmesini istiyoruz" dedi.
Altıparmak konuyu Topal'a ileteceğini bildirirken, taraftarların arasında mücadeleyi izleyen ikilinin sıcak sohbetinin sürdüğü gözlendi.
VALENCİA'YA 10 MİLYON EURO
F.Bahçe, Topal-Costa ikilisi için Valencia'yı 10 milyon euro bonservis ücreti karşılığı ikna etmeyi planlıyor. İspanyol kulübünün ise 12-14 milyon euro arası talep edeceği öne sürülüyor.

Gerçekte olan bişey oyunda niye olmasın fantezi diye mi

Deus Dominus
06.Haziran.2012, 20:22
Ayrı ayrı almak mı zor geliyor anlamadım, niye paket istiyorsunuz? :D Mantıklı bir açıklama istiyorum, ikna olmam kolay kolay böyle bir şeye :)
Aynı takımdan aynı anda iki oyuncu transfer edebilirsin, toplam bonservisi 10 milyon olur, bu harekete bir ad koydular diye aynısının oyunda olmasının istenmesi garip geldi bana. Paket transfer diye bir şey yoktur, uydurulmuş bir takısız ad tamlamasıdır (bkz: yün kazak, tahta masa, ...).

Dooki
06.Haziran.2012, 20:28
Şöyle bi' paket transfer olsa;

A oyuncusu + B oyuncusu için = x milyon Euro + C oyuncusu.

Şimdi A oyuncusu için para ver, B oyuncusu için takas yap olmaz böyle durumlarda. Ayrıca biraz toptan satış gibi de düşünülebilir, mesela A oyuncusu için 8 milyon B oyuncusu için 7 milyon Euro verecekken, ikisi için gidiyorsun takıma 12 Milyon Euro öneriyorsun mesela. İkisini birden aldığın için toplamdan biraz düşük miktar veriyorsun. Bunun gibi çeşitlilik katacaktır paket transfer.

berfin
06.Haziran.2012, 20:50
Ayrı ayrı almak mı zor geliyor anlamadım, niye paket istiyorsunuz? :D Mantıklı bir açıklama istiyorum, ikna olmam kolay kolay böyle bir şeye :)
Aynı takımdan aynı anda iki oyuncu transfer edebilirsin, toplam bonservisi 10 milyon olur, bu harekete bir ad koydular diye aynısının oyunda olmasının istenmesi garip geldi bana. Paket transfer diye bir şey yoktur, uydurulmuş bir takısız ad tamlamasıdır (bkz: yün kazak, tahta masa, ...).

Kardeş mesela benim çok iyi bi oyuncum var adı da ali :D bi takımda iki tane beğendiğim oyuncu var onlar da ahmet ile mehmet ama ikisi de benim aliden daha iyi değil ben aliyi verip üstüne az para koyup yerine bu iki adamı almak istiyom bunu nasıl yapcam bana izah et :)

malpince
06.Haziran.2012, 21:22

ilk mesajı okumadın mı? orada yazıyor niye istediğimiz.

Deus Dominus
06.Haziran.2012, 21:27
Arkadaşım konusu açılacak bir şey değil, zaten dile getirmişsin isteğini diğer konuda, sırf goygoy olsun diye açılan konular sinirimi bozuyor.
"x oyuncusunu aldım işime yarar mı?", "y oyuncusunu şu kadara sattım, kazık mı yedim?", "z takımına hangi oyuncuyu almak lazım aga?"... Ne farkı kalıyor o zaman buranın diğer çakma forumlardan?

malpince
06.Haziran.2012, 21:42
Arkadaşım konusu açılacak bir şey değil, zaten dile getirmişsin isteğini diğer konuda, sırf goygoy olsun diye açılan konular sinirimi bozuyor.
"x oyuncusunu aldım işime yarar mı?", "y oyuncusunu şu kadara sattım, kazık mı yedim?", "z takımına hangi oyuncuyu almak lazım aga?"... Ne farkı kalıyor o zaman buranın diğer çakma forumlardan?

goygoyculuk için yapılan yorumlar da benim sinirimi bozuyor. diğer konuda alıntı yapılıp verilen olumlu-olumsuz tepkilere bak bir de buradakine bak. beğenmiyorsan yorum yazmazsın alta düşer, senin illa gelip yorum yapmanı istediğim de yok.

Deus Dominus
06.Haziran.2012, 21:49
Ben yanmazsam, o yanmazsa nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?

Kaka Leite
06.Haziran.2012, 21:51
Sakin olun gençler :)

Gannicus
06.Haziran.2012, 23:03
Paket transferden ziyade takas sırasında oyuncuyu kiralık yollamak olsa o dahada hoş olur sanırım :)

malpince
06.Haziran.2012, 23:08
Paket transferden ziyade takas sırasında oyuncuyu kiralık yollamak olsa o dahada hoş olur sanırım :)

kesinlikle bu da aklıma gelmedi paketle birlikte bu da çok iyi olur.

pele96
07.Haziran.2012, 12:09
Bence çok mantıklı bir istek.Mesela Beşiktaş'ta Manuel Fernandes var.Normalde Burak Yılmazla takas yapabiliyoruz fakat o zaman Ortasahada eksiğimiz olduğunu düşünelim o zaman Manuel Fernandes + 2M € ya Burak Yılmaz + Colman'ı alabilelim veya İstanbul BB'den İbrahim Yılmaz diye bir genç forvet var bunu almak istiyoruz ama kasamızda para yok.Holosko'yu veya Burak Kaplan'ı 2 yıl kiralasak onalrdanda İbrahim Yılmaz'ın bonservisini alsak hiç kötü olmaz ?

martymcfly
07.Haziran.2012, 21:58
Ben böyle birşey istemem, her oyuncu için tek tek masaya oturmak daha güzel bence.
Zaten buna gelene kadar daha ne eksiklikler var. Bu sene antrenman olayını düzeltsinler başka birşey istemem.

24kobebryant
07.Haziran.2012, 22:41
Kesinlikle mükemmel bir fikir.Gayet de olması lazım.Günümüz futbolunda olan birşey.Böyle bir olaya parmak bastığın için teşekkürler. (malpince)

berfin
07.Haziran.2012, 22:43
Ben böyle birşey istemem, her oyuncu için tek tek masaya oturmak daha güzel bence.
Zaten buna gelene kadar daha ne eksiklikler var. Bu sene antrenman olayını düzeltsinler başka birşey istemem.

Kardeş sen her oyuncu için ayrı ayrı oturmak istiyosan yine otur kolay gelsin ama niye karşısın anlamadım isteyen paket yapsın isteyen tek tek

24kobebryant
07.Haziran.2012, 22:54
Kardeş sen her oyuncu için ayrı ayrı oturmak istiyosan yine otur kolay gelsin ama niye karşısın anlamadım isteyen paket yapsın isteyen tek tek

Bu kadar basit. :0:

martymcfly
07.Haziran.2012, 22:56

Ben gereksiz buluyorum bu işi adamlar zaten iyi oyuncular için kapıyı 30 dan açıyor öbür türlü 60 dan başlarsak para yetmez.

Night_Mare17
07.Haziran.2012, 23:37
Tek tek yaptığın takdirde rakip kabul etmiyor. Paket transferi tek teklifte yaparsan yapay zeka onu daha iyi anlar.

E.Cartman
08.Haziran.2012, 00:05
Paket transfer olayı çok güzel olur. Özellikle büyük takımları yönetirken diğer takımlardan genç oyuncuları almak için falan kullanılabilir. Ayrıca Gannicus (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=268478)'un dediği gibi takasta kiralık yollayabilmekte eklenirse gerçekçilik tam anlamıyla sağlanmış olur. Mesela Hasan Ali + Amrabat karşılığında Galatasaray Aydın + Para + Okan Derici'yi kiralık falan verebilir.

alpi1925
08.Haziran.2012, 19:58
Takas mı ? hocam ben hangi oyuncu olursa olsun farketmez oyuncuyu kulüplere öner veya takaslı bir teklif yaptığımda karşıma seçenek çıkmıyor hiçbir kulüp ilgilenmiyor. :D

HeracLes
09.Haziran.2012, 12:54
Valla şimdiye kadar bende hiç takasla oyuncu alamadım. İstediğim oyuncuyu sözleşmeyi öneriyorum bu sefer takımdan gitmesini istediğim oyuncu anlaşmazlık yaşıyor diğer takımla. Ya gitmek istemiyor ya da sözleşmeyi yeterli bulmadı gibi şeyler çıkıyor. Benden daha büyük bir kulüple de takas denedim orada da sözleşmeyi yetersiz buldu diyor. Benim verebileceğimden kat kat üstünü verebilecek bir takım.

Paket transfer güzel olur ama oyunda tekli takası bile kabul etmiyor yapay zeka kaldı ki 2-3 oyuncu birden takaslayalım.

pele96
09.Haziran.2012, 13:01
Valla şimdiye kadar bende hiç takasla oyuncu alamadım. İstediğim oyuncuyu sözleşmeyi öneriyorum bu sefer takımdan gitmesini istediğim oyuncu anlaşmazlık yaşıyor diğer takımla. Ya gitmek istemiyor ya da sözleşmeyi yeterli bulmadı gibi şeyler çıkıyor. Benden daha büyük bir kulüple de takas denedim orada da sözleşmeyi yetersiz buldu diyor. Benim verebileceğimden kat kat üstünü verebilecek bir takım.

Paket transfer güzel olur ama oyunda tekli takası bile kabul etmiyor yapay zeka kaldı ki 2-3 oyuncu birden takaslayalım.
Katılıyorum bende takasla transfer yapamadım yapanıda görmedim fakat Paket transferde mesela Amrabat'ın tek transferi 5 m € Hasan Ali Kaldırım tek başına 5 M € ikisine birden 8 M € ile transfer edebilelim.

barahir
09.Haziran.2012, 14:46
Ben de çok beğendim fikri.. Gerçekten eklenmesi gereken durumlardan bi tanesi.. Oyuncu + para = Oyuncu + para nın yanı sıra Oyuncu = Para + Kiralık Genç Oyuncu şeklinde de yapılabilmeli..