PDA

View Full Version : Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan 100 bin gence bedava tatil

Trabzonspor
21.Haziran.2012, 16:25
Gençlik ve Spor Bakanlığı, "Seyyah Projesi" ile 14-24 yaş grubu gençlerin ülkemizin farklı illerine seyahat etmelerini sağlayacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı, "Seyyah Projesi" kapsamında 26 Haziran - 2 Eylül 2012 tarihleri arasında, 81 ilden 14-24 yaş grubu gençlerin ülkemizin farklı illerine seyahat etmelerini, akranlarıyla tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak amacıyla gezi projesi hazırladı. Bu proje kapsamında 100 bin genç, yurdun değişik yerlerini ücretsiz olarak gezip görme fırsatı yakalayacak. Sözkonusu yaş aralığındaki her gencin başvurarak katılacağı projede gençlerden kayıt, konaklama, yemek ücreti alınmayacak. Belirlenen tarihlerde 9 dönem uygulanacak olan gezi 4 gün sürecek. Geziye, İl müdürlüklerinin yanısıra seyyah.gsb.gov.tr internet sitesinden de başvurulabilecek.

Bakanlık bu proje ile gençler arasında hoşgörü ve diyaloğun arttırılması, sosyal korku ve ön yargıların giderilmesi, toplumsal bütünleşmeye katkı sağlanması, gençlerin farklı coğrafi bölgelerde yaşayan akranlarıyla tanışmaları, kaynaşmaları ve kültürel alışverişte bulunmalarını sağlamayı hedefliyor.

HANGİ İLLER GEZİLEBİLİR

Proje kapsamında gezilecek iller şunlar: Adana, Adıyaman, Aksaray, Amasya, Ankara, Aydın, Bartın, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Nevşehir, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon.

http://www.memurlar.net/haber/247532/

Az önce gördüm başvuru yapmak isteyen lur belki diye düşündüm çıkarsa gezme şansı bulursunuz..

goosfraba
21.Haziran.2012, 16:58
çıkarsa bile, adana'ya olan geziye gelmeyin arkadaş :D

El Barto
21.Haziran.2012, 17:02
http://seyyah.gsb.gov.tr/geziProgramlari/istanbul.pdf

İstanbul programını beğenmedim. :)

Projeye kimler katılabilir?Projenin başlangıç tarihi olan 26 Haziran 2012 tarihi itibariyle; 14-24 yaş aralığındaki gençler projeye katılabilir. Kız ve erkek dönemleri ayrıdır.

Haremlik selamlık bir de sanırım ohooo. :D

Nedvedmania
21.Haziran.2012, 17:12
İlla bişey buluyorsunuz :D İyi bir organizasyon yapmışlar. Bende başvurayım. Nereyi tavsiye edersiniz gezi olarak ?

El Barto
21.Haziran.2012, 17:13
Bir şey bulduğumuzdan değil eksik yönlerini söylüyoruz ki daha iyisini yapsınlar Cihan. :)

Trabzonspor
21.Haziran.2012, 17:15
Bu hükümetin bakanlığından bu tarz bir uygulama gelmesi şaşırtıcı değil zaten takılmamak lazım. Uyarsanda değişmez Barto.

Nedvedmania
21.Haziran.2012, 17:17
Buraya yazma o zaman direk oraya yaz :D

Bence ayrı olması daha iyi. Çünkü her kesimden insan çıkabilir. Kızlara sululuk yapanlar çıkarsa ertesi gün gazetelerde "Devletin gezisinde sapıklık rezaleti" adı altında çok haber okuruz :)

El Barto
21.Haziran.2012, 17:19
Oraya da yazdım. :icon_cool:

DisCo
21.Haziran.2012, 17:46
Yaşınız başvuru için uygun değildir. Başvuru için 26 Haziran 2012 tarihi itibariyle 13 yaşını doldurmuş ve 26 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

Üç kağıta yatayım belki tuttururum dedim ama kırmızı kırmızı gözüme soktular. 25 genç de 26 yaşlı mı kardeşim.

ReaList
21.Haziran.2012, 19:18
Güzel proje her yeri gezen bir seyyah olduğum için destekliyorum, tavsiye ederim gezip görmek lazım hiç de hayalindeki gibi değil : )

uAburak89
10.Temmuz.2012, 16:49
Eskişehir çıktı, gidip görelim bakalım. :)