PDA

View Full Version : Zihinsel Özllikleri Artırmak İçin Yapılması Gerekenler

Universal
22.Haziran.2012, 20:01
Yıllardır FM oynarım, bir türlü bilmem, bunlar için neler yapmamız gerek, nasıl antreman sergilemeliyiz? Ben bencil ve salak oyuncuları pek sevmiyorum ve özellikle bu yönde zihinsel olarak gelişmelerini istiyorum. Bunlar için yapılabilecekleri sıralamanız mümkün mü?

GeanyGS
22.Haziran.2012, 20:05
Antrenman programı olarak Tug's Training'i öneririm bende taktiği ve antrenman programlarını kendim yapmaktan hoşlanan biriyim yalnız uzun yıllardır bu adam cidden çok iyi bu işte.

Onun dışında Azim'i yüksek olan oyunculara tuttoring yaptırabilirsin ve 18-19 yaşından sonra gelişimi için mutlaka oynatman gerekiyor. Oynatmazsan pek gelişmiyor açıkçası.

Bide her oyuncunun bir karakteri var açıkçası bencil bir oyunucuyu takım oyuncusu haline getirmek çok zor, onla uğraşıym derken diğer özelliklerinde düşmeler olur. Oyunucunun yapısını tespit edip taktikte ona göre roller belirlenmeli bence.

Universal
22.Haziran.2012, 21:05
Antrenman programı olarak Tug's Training'i öneririm bende taktiği ve antrenman programlarını kendim yapmaktan hoşlanan biriyim yalnız uzun yıllardır bu adam cidden çok iyi bu işte.

Onun dışında Azim'i yüksek olan oyunculara tuttoring yaptırabilirsin ve 18-19 yaşından sonra gelişimi için mutlaka oynatman gerekiyor. Oynatmazsan pek gelişmiyor açıkçası.

Bide her oyuncunun bir karakteri var açıkçası bencil bir oyunucuyu takım oyuncusu haline getirmek çok zor, onla uğraşıym derken diğer özelliklerinde düşmeler olur. Oyunucunun yapısını tespit edip taktikte ona göre roller belirlenmeli bence.

Ben başka taktiklerle veya antremanları uygulamıyorum, o zaman fm oynamanın sadece maç öncesi kadro seçmekten farkı olmuyor. Sadece fikir almak için arada bakıyorum.

Tuttoring'i sadece antrenörlerim önerirse yapıyor, çok ihmal ettiğim bir nokta bundan sonra kullanabilirim aslında.

ktoid
22.Haziran.2012, 22:01
mental özelliklerin çoğu taktik antrenmanıyla gelişiyor. antrenman programlarında her zaman tactics kısmını intensive yapmalısın, tabi oyuncunun yaşı potansiyel abilitysi ve kişiliği de çok önemli bu gelişim sırasında. tutoring olayı da çok önemli çünkü bir oyuncunun kişiliğinin değişmesini sağlayabilen tek şey tutoring football manager serisinde.

Ronielfayed9
25.Haziran.2012, 02:44
1-Antrenmanlarda tacticsi yükselteceksin.Defans yada atak oyuncusu olmasına göre de atak-defans antrenmanı basıcaksın.Off the Ball-Postioning gibi bazı mentaller de oralarda çünkü

2- Tutoring.

3-Agression yüksek olan oyunculara ceza verildiğinde anında düşüyor.

BleedingMoon
25.Haziran.2012, 03:10
mental özelliği fazla olan koçlar almak lazım.

Universal
25.Haziran.2012, 11:14
1-Antrenmanlarda tacticsi yükselteceksin.Defans yada atak oyuncusu olmasına göre de atak-defans antrenmanı basıcaksın.Off the Ball-Postioning gibi bazı mentaller de oralarda çünkü

2- Tutoring.

3-Agression yüksek olan oyunculara ceza verildiğinde anında düşüyor.

Antreman programımı baştan değiştirmek lazım. :)

mental özelliği fazla olan koçlar almak lazım.

ManU ve Barça için belki dediğin doğruda düşük seviyede ki takımlarda bu koçları ilk yıllarda getiremiyoruz. :)

martymcfly
25.Haziran.2012, 15:35
Tutoring, oyuncu gelişiminde antrenmandan daha etkili bence.