PDA

View Full Version : Takımın Sapıtması

meric
24.Haziran.2012, 15:46
Arkadaşlaribütün forumu inceledim ve benim gibi birebir aynı sorunu yasayanını görmedim o yüzden yeni konu açıorum.Sorun şu;

Juventus ile ilk iki sezonda 2 lig şampiyonluğu,1 italya süper kupası,1 U20 şampiyonluğu yaşadım ve uefa finali oynadım.Bu sezon ise ilk 15 hafta ligi lider tek başıma götürdüm.Şampiyonlar lginde Chelsea,Cska moskova ve sparta prag ın bulundugu gruptan lider çıktım ikinci turda AZ Alkmaar ile eşleştim.İtalya kupasında ise yarı finaldeyim.Ancak ne olduysa ligde 15. haftadan sonra takım inanılmaz sapıttı.Parmaya karsı üstelik rakip takım 25. dakikada 10 kişi kalmasına ragmen 5-0 yenildim.birkaç puan kaybı daha yasayarak ilk devreti bir anda 3. sırada bitirdim.ikinci devrede ise felaket çok daha büyük.Fiorentinaya 4-0,cataniaya 3-0 yenildim ve siena ile zar zor 1-1 berabere kaldım.bu süreçte takım artık çığrından cıktıgı için ben de delirdim ona buna bagırdım oyunculara para cezası yagdırdım bazılarını tehdit ettim satıs listesine koydum (örn; Bonucci,Krasic)..

Sonuc olarak ben bu felaketi nasıl atlatabilirim?FM bilgisine güvenenler yazsın lütfen

KaRaBükLü KraL
24.Haziran.2012, 15:50
Taktik değişikliği takım toplantısı oyuncularla motive edici özel konuşmalar seni düzlüğe çıkarır:)

serkan1520
24.Haziran.2012, 16:22
Arkadaşım bir kere fm'de kesinlikle oyunculara ters davranmayacaksın moralleri daha da fazla bozuluyor muhtemelen takımda bir problem uyumsuzluk olustmustur cogu oyuncu mutsuzdur tek sebebi bu olabilir bu durumdan kurtulmak ıcın ılk once oyuncuların mutsuzlugunu gidermen gerekir ki bu tek basına yeterli olmayacak ardından da cok zor olacak ama kesınlıkle 1 2 mac kazanman lazım sonra her sey rayına oturur boyle kotu serı yakaladıgın zaman maglubıyetler üst üste gelıyor aklından geçmeyecek takımlara yenılıyorsun tek cıkıs yolu bir sekılde kazanmak ister 11 kısı defans yapıp 1-0 ustune yat ıster bütün umudunu duran toplara bagla ama bir şekilde kazanmaya bak sonrası gelecektir

fakakte
24.Haziran.2012, 21:59
aslında bu durum, fm tarihi boyunca (cm) yi de kapsayacak şekilde, kalıtımsal bir problemdir. takıma bir haller olur; durup dururken önce anlamsız beraberlikler gelir, sonra da tek farklı maglubiyetler, sonra da hezimetler. açıkçası daha önceki versiyonlarda, en azından 2011 den önce bu durumu kotarıcak pek bir şeyimiz yoktu. ancak özellikle 2012'de ateşleyici bir takım toplantısı bu durumdan düzlüğe çıkman için çok yardımcı oluyor. tecrübeyle sabittir, denemeni tavsiye ederim :)

sarianet
24.Haziran.2012, 22:04
juvede del pieroya kesin laf attın sen o yüzdendir :D

ben de de oluyr böyle şeyler antepten 6 gol yemiştim art arta malubiyetler beraberlşikler derken sezonun bitip yeni sezonun başlamasını dua eder hale geliyorsunuz :)

meric
25.Haziran.2012, 16:17
yok aga aksine en iyi anlastıım oyuncu del piero.adam 39 yasında ve hala benim takımımda hoş bu sene hiç oynamadı zaten hoca yapıorum onu.Takım toplantısı yaptım ama bunlar bi dandikleşti ya ben kimleri kimleri dize getiriodum şimdi catania fiorentina bunlardan 3-4 tane yiyorum yani inanılır gibi değil ama yorumlar güzel bikaç yorum daha gelsin sentezlicem bunları :) şimdiden tesekkürler

pele96
25.Haziran.2012, 16:27
Önce şuan kesinlikle takımın moralleri kesinlikle yerlerdedir diye düşünüyorum takım toplantısı yaparak bunu düzeltmeye çalış sonra oyuncularınla bire bir görüş moralleri tekrar yükseltmeye çalış.Moraller arttıysa artık maçları düşünmeye başla devre aralarında maç sonlarında ateşleyici konuşmalar yap.İlk galibiyetini alınca moraller artık tavan yapar bundan sonrası seriye bağlı.

mpaker66
26.Haziran.2012, 01:56
valla 12 senedi cm-fm oynuyorum hiç böyle bi şey başıma gelmedi. Ama takım toplantısı ve taktik değisklği derim ben.

meric
28.Haziran.2012, 12:29
durumu biraz toparladım.şamp liginde cerek finaldeyim ve italya kupasında da finalde.inter ve milan ligde aldı başını gitti o yüzden 3.olup ordan şamp ligine gitmek artık hedefim ligde biraz istikrarsızım :) yahu oyncular düzeldi de bazıları ben daha büyük takıma gitmek istiorum dio,senin çapın ne ki juve de oynadıgına şükret (lichsteiner,krasic) barcaya real e gitcek halin yok.alayını koydum satıs listesine ciddi revizyon sart takımda,zaten altyapıyı sağlama aldım :)