PDA

View Full Version : FM 12'de göze çarpan eksiklikler ve FM 13'te olmasını istedikleriniz

serwan
18.Temmuz.2012, 17:27
FM'nin en büyük eksiği bence uzun yıllardır pek mesafe kat etmeyen yapay zeka.. bunda acil iyileştirme lazım.. her zaman dediğim gibi eğer karşımızda gerçekten yapay zeka varsa "korner bug" gibi bi sorun ortaya çıkmamalı. kornerden aynı şekilde 3-4 maç gol bulduktan sonra yapay zekaya sahip rakip teknik direktörün hemen önlemini alabilmesi lazım normalde..
bu örnekler çoğaltılabilir..

hazır Miles Jacobson'ın dikkatini çekebilmişken gördüğümüz ve düzeltilmesini istediğimiz eksiklikleri toparlayıp twitter'dan aktarabiliriz kendisine. herkes ayrı ayrı yazacağına toparlayıp 5-10 madde halinde iletebiliriz..

hamzali28
18.Temmuz.2012, 17:40
Basın toplantılarının kısır döngü halinde olması düzeltilmeli bence. artık hep aynı soru ve cevaplardan sıkılıp basın toplantılarını asistana bırakıyorum..

lionelforlan
18.Temmuz.2012, 18:29
Kesinlikle maç motoru genel oldu ama maç motoru

Önder HOCA
18.Temmuz.2012, 18:36
1)Taktiğin maç motoruna daha iyi yansıtılması top bizdeyken ve rakipteyken 2 ayrı diziliş ayrıca oyunculara özel yardım komutu(mesela orta sahanın sağındaki elemana sen sağ beke yardım et gibi gerçi mentality ayarlayınca bazı topcular yapıyor ama yeterli değil)
2)Kontrat tekliflerine hızlı cevap vermeleri için deadline konması
3)Transfer pazarlığı yapılması (kontratta olduğu gibi karşılıklı pazarlık yapıp cevap için bir kaç gün beklememek)
4)Paket teklif
5)Reputation ayarının yapılması (Kupa alsak bile lig repi çok az artıyor)
6)Türkiye ligi için oyuncular 5 büyükler içinde trasfer edilebilmeli en azından oyuncuların kabul etmesi gerekli kulüp fazla para çekse bile(Fenerle Bursa'dan bile topçu alamıyorum)
7)Tutoringin kolaylaştırılması (daha bir tane bile ppm kazandıramadım)
8)Regen çıkma sıklığının ayarlanması
9)Futbolcuların form grafiğine, yada mutluluklarına göre zaman zaman potansyellerinin üstüne çıkabilmeleri
10)Transferlerdeki yapay zekanın düzeltilmesi (Ben iyi topçu alırken Gs'nin saçma transferler yapması ne yapıcaklar onca parayı mezaramı götürecekler)

antiochia
18.Temmuz.2012, 19:26
özellike 2D maç motorunun, taktiğin, takım ve rakip takım raporunun geliştirlmesi lazım

BleedingMoon
18.Temmuz.2012, 19:49
atak savuşturulduktan sonra ikinci atakların ne olursa olsun gol olmaması ve pozisyonların her zaman aynı şekilde sonuçlanması... bomboş oyunculara sırf yapay zeka gol atmamı istemiyor diye verilmeyen paslar... yenildiğim bütün maçlarda rakip takımın kalecisinin panterleşmesi. bir sürü şey sayabilirim ama kısacası maç motorundaki hatalar giderilsin ve maçlar daha gerçekçi olsun. en önemli isteğim bu.

ayrıca türkiye ligi'nde ilerleyen yıllarda oyunculara fahiş ücretler verilmesi büyük hata. volkan'ın stoch'un maaşlarını gördükçe bu nasıl gerçekçilik diyor insan.

byariff
18.Temmuz.2012, 19:54
fazla detayci degilimdir ama seyin olmasini cok isterim , ataga cikarken farkli taktik sistemi , rakibi karsilarken farkli taksik sisteminin olmasini isterim.

Chivalry
18.Temmuz.2012, 20:04
Ekonomik sistemin geliştirilmesini isterim.

sentugo
18.Temmuz.2012, 20:46
konuya buradan devam edebilirsiniz;

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=108399