PDA

View Full Version : Fm 2013'ten Beklentiler

Aydin
01.Ağustos.2012, 22:23
"Oyunda şu da olsa tam olacak" dediğiniz şeyler nedir?

Night_Mare17
01.Ağustos.2012, 22:26
Başkana transfer listesi gönderip bu transferleri yönetimin yapması.

berkay123456
01.Ağustos.2012, 22:28

Oyunda bize zevk veren en güzel şeylerden biri transfer zaten.Bunu da başkana yaptırırsak ne anlamı kalacak.

Aydin
01.Ağustos.2012, 22:30
Ben hâlâ transferde canlı pazarlık olmasını bekliyorum. Ea sports'un premier league manager oyununda vardı 2004 senesinde. Teklif biraz yakın olunca canlı pazarlık yapıyordunuz ve orta yolu bulmaya çalışıyordunuz.

europeanconquer
01.Ağustos.2012, 22:36
Bütün oyunculara kontrat önerebilme olmalı.Hiç değilse bir teklifimizi dinlesinler :D Ondan sonra hayır derler.

Ralph
01.Ağustos.2012, 22:40
Bütün oyunculara kontrat önerebilme olmalı.Hiç değilse bir teklifimizi dinlesinler :D Ondan sonra hayır derler.

Bu konuda iki senedir bir sıkıntı var oyunda. Bende saçma buluyorum bunu.

europeanconquer
01.Ağustos.2012, 22:42
Bir de mesela Melo Galatasaray için oynama istiyor diyor bilgilerinde.Sene başında Juventus ile anlaşıyorum,kontrat önermeye gelince Melo teklifimize bile bakmıyor.Bunun mantıklı bir açıklaması var mı ?

kasım akdemir
01.Ağustos.2012, 22:49

Aynen katılıyorum.

ASLAN1905
02.Ağustos.2012, 02:19
Görselliği çok zayıf oyunun görsele önem versinler

n10da
02.Ağustos.2012, 02:20
değeri 100.000 adamın mesela kulüp istiyo 5.000.000 bu çok saçma bu fiyatların ayarlanması lazım transfer yapamıyoz doğru düzgün...

slayer34
02.Ağustos.2012, 03:19
hangi birini saysam karar veremedim oncelikle

transfer konusu ile ilgili bir oyuncu icin ne kadar a transfer edilir diye kulubune soruyorsunuz mesela kulubu 200 k dıyor sızde 200 k lık bir teklif yapıyorsunuz klubu reddediyor!!!

keza bununla birlikte diger 200 k lık teklif yapan butun takımların teklifleri kabul ediliyor ee bu nasıl is arkadas??

2. Konu: Buyuk kucuk takım farklılıkları mesela super ligden oyuna fenerbahce ile baslıyorsunuz baskanın ve yonetimin bizden istekleri daha genis olmalı yani baskan hacı ben sampiyonluktan cok bu sene sampiyonlar liginde biseyler bekliyorum ya da uefa kupasında sunu yapalım bunu yapalım gibi genis bir istekte bulunmalı
bildim bileli lig sampiyonlugu yonetim icin kafi bir basarı oluyor bu olay daha genis kapsamlı irdelenmeli...
Kucuk takımlarla ile ilgili sezon bası hedeflerde daha farklı seyler olmalı mesela secenekler arasında alt yapıya onem verip oyuncu yetistirme buyuk takımlara oyuncu satma gibi seyler olmalı elazıgsporla lige baslayıp sezon basında kı hedeflerde bile lig sampiyonluguna oynarım ben hacı secenegini bile secebiliyorsunuz maksat transfer butcesi buyutme ki bu olayda hic gercekci olmuyor ne bilim bir genclerbirligi ya da bir kayserispor modunda bir sekil belirtmek istedigim konu bu yonde

3. Konu: taktik ekranının tamamen ozgur olması yanı ezelden beri taktik ekranın da oyuncuları ıstedıgımız ozgurlukte bir anlayıs ıcınde kuramıyoruz bunun tamamen ozgur bır sekılde kullanılmasının zamanı geldı de gecıyor bile
taktik ekranı ıle ilgili bir diger konu ise oyuncu ayarlarında ki isteklerin oyun yapılarının biraz daha genisletilmesi mesela 4-4-2 oynarken 1 forvetimizden hocam sen diger forveti besle soyle yap boyle yap ne bilim fake kosular yap adamın onunu ac gibi seyler eklenmeli...

bunlar sımdılık aklıma gelenler umarım daha genis kapsamlı daha cazip bir fm 2013 karsımıza cıkar...

erdem344
02.Ağustos.2012, 03:23

katılıyorum

Time Cris
02.Ağustos.2012, 03:24

Açık ve net

BleedingMoon
02.Ağustos.2012, 03:50
ben football manager'ı sırf ingiliz menajerlik sistemi üzerine yapılmış bir oyun olarak görüyorum. futbola dair dünyanın en zevkli işi de budur sanırım. bu oyunu oynarken kendisini kah alex ferguson'la, kah arsene wenger'le özdeşleştirmeyen var mı acaba? başkana liste verme gibi bizim türkiye'de alışık olduğumuz bir şey oyunun ruhuna tamamen aykırı. zaten halihazırda yönetimden yıldız oyuncunun transferini isteme gibi bir seçenek var. ne bileyim, sugar daddy var.

zalim0773
02.Ağustos.2012, 06:26
Transfer sistemi tamamen değişiyormuş arkadaşlar ve Takas işide epey gelişecekmiş baştan aşşaya

KAYNAK : http://www.level.com.tr/index.php/forum/79-football-manager/147258-football-manager-2013

Fernando Gago
02.Ağustos.2012, 12:20
2D oynuyorum ve 3 senedir neredeyse aynı görsel biraz özen gösterseler keşke :)

fm_monster
02.Ağustos.2012, 12:47
2D oynuyorum ve 3 senedir neredeyse aynı görsel biraz özen gösterseler keşke :)

2d ekranına menajer simgesi eklenebilir mesela ,doktorlar bile var ama menajerler yok sahada :)

Hugo
02.Ağustos.2012, 13:52
kiralık oyuncu verelim takasta bi adam alırken falan bunlar yapılsın artık ya :D

cankocak
02.Ağustos.2012, 14:16
1. Klüplerin finansları çok daya ayrıntılı olmalı. Sponsorlar aynı feeder cluplar gibi seçilebilmeli. Başarı arttıkça sponsorlardan gelen gelirler artmalı. Manu'nun antrenman formasındaki sponsoru bile farklı DHL firması ve bundan büyük paralar kazanıyorlar.
2. Forma satışı ve lisanslı ürünler gibi gelirler başarıya ve transferlere odaklı olmalı ve daha detaylı olmalı.
3. Taraftar etkisi oyunda neredeyse hiç yok. Eskiden anketler olurdu oyuncu gitsin mi kalsın mı diye, bu son oyunda o da pek yok. Taraftarların U19'dan çıkmış oyuncuları daha da sahiplenmesi satılması halinde tepki göstermesi vs. gibi özellikler çok gerçekçilik katar.
4. Haftalık maaşlar benim çok üzeridne durduğum bir konu. Haftalık 3k kazanan bir adam seninle sözleşme yaparken onlarca katı isteyebiliyor ve bir adım bile geri atmıyor bu tamamen saçmalık. Dediğim gibi finans konusunda FM çok ama çok geride!!!

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. FM mükemmel bir oyun olsa da eksiklikleri çok fazla aslında düşündüğümüzde. Transfer olayını söylemiyorum bile. Acilen bir ayar getirilmeli yoksa 15M€'luk oyuncular için 60-70M€ bonservis istemek ama sana geldiğinde bonservis fiyatının en fazla 5-7M€ fazlasında başka fiyat vermemeleri oyundan çok soğutan bir neden

Vieri
02.Ağustos.2012, 14:36
bence bilet satışıydı, stadyum geliştirmeydi, sponsorluk seçmeydi menajerliğe dahil edilmemeli. Bunlar yönetimin işi olmalı.

Ralph
02.Ağustos.2012, 14:41
bence bilet satışıydı, stadyum geliştirmeydi, sponsorluk seçmeydi menajerliğe dahil edilmemeli. Bunlar yönetimin işi olmalı.

Kesinlikle. Ben bu stadyum geliştirme ve sponsor seçme işlerini hiç sevmiyorum menajerlik oyunlarında Oyunu basitleştiriyor. Fifa Menajer'de stadyuma falan kendi istediğin şekli veriyorsun ki bence zevkli olmuyor. Mustafa Abi'nin de dediği gibi bunlar yönetimin işi. Bana göre geliştirilmesi gereken şeyler,

- Kesinlikle kulübe gelmek istemeyen oyunculara bile kontrat önerilmeli. Eskiden oyuncu ne olursa olsun gelmeyeceğini söylerdi, parayı bastırınca kabul ederdi, normal olan buydu.

- Takas olayları kesinlikle biraz daha aktif hale gelmeli. Oyunda hiç bir etkinliği yok.

- Korner bugunu söylemiyorum bile

- Maç motorunda yapay zeka bir hayli artmalı. Yani oyunculara daha çok ve çeşitli hareketler, müdahaleler getirilmeli.

El Barto
02.Ağustos.2012, 14:44
Çoklu takas olsun. Selçuk Şahin ile Bekir'i verip Xavi, Puyol + para isteyebilelim misal.

Ralph
02.Ağustos.2012, 14:46
Çoklu takas olsun. Selçuk Şahin ile Bekir'i verip Xavi, Puyol + para isteyebilelim misal.

Evet abi benim kastettiğimde tam olarak buydu :icon_biggrin:

kalemci
02.Ağustos.2012, 15:07
Oyuncum benle 10k dan sözleşme görüşmelerini başlatıp, başka takımla 2k ya imzalamasın.

serwan
02.Ağustos.2012, 15:10
Yapay Zeka
Öncelikle yapay zeka çok düşük seviyede.. Rakip teknik direktörlerin etkisi neredeyse sıfır.. adam taktiğinize önlem alamıyor, 100 maç aynı korner taktiğiyle gol atıyorsunuz bi tanesi de demiyo ki bu adamlar hep aynı şekilde gol buluyor bi önlem alalım.. bunun dışında gidip bi takımı uçuran teknik direktör olmuyor. mourinho küçük bi takımın başına geçiyor küme düşmemeye oynuyor. evet olmayacak bişey değil ama çok sık yaşanan bi durum bu fm'de.. bu kadar etkisiz olmamalı teknik adamlar

Görsellik
FM dışında en sonTotal Club Manager 2004 oynamıştım menajerlik oyunu olarak onun bile grafikleri daha iyiydi.. Artık bi değiştirsinler şunu. sene olmuş 2012.. text-based olmaktan çok çok daha öteye geçmeli oyun.

Maç Motoru
Hala bir maçta 20 pozisyon bulup atamama sorunu var. bu da olabilecek bi durum ama ne bileyim sezonda 1-2 maç.. her 3 maçın 2si böyle olmaz.
kanatlardaki adamların bütün ayarlar yapılmış olmasına rağmen içerdeki bomboş adama pas vermek yerine 3 derecelik açıdan şut atması hala çözülmedi..
İşin kötü tarafı bütün bu saçmalıkların oyunu zorlaştırmak adına yapılması..

bu iyileştirmelerin dışında başka başlıklarda bahsettiğim bi fikrim var.. oyuna başlarken menajer özelliklerini belirleyen bi sistem olmalı artık. herkes bütün özellikleri 10 ve potansiyeli 200 olarak başlamamalı. 5-10 deneme maçıyla, çeşitli senaryolara bu iş çözülmeli bence

goosfraba
02.Ağustos.2012, 16:21
bence pek yenilik beklemeyin küçük şeyler dışında. 2012'nin transferli halini sunarlar. temada da bir iki sekmenin yeri değişir. olur sana 2013 :)

Ralph
02.Ağustos.2012, 16:22
Tam tersi ben çok büyük değişiklikler bekliyorum.

cankocak
02.Ağustos.2012, 17:56
bunun dışında gidip bi takımı uçuran teknik direktör olmuyor. mourinho küçük bi takımın başına geçiyor küme düşmemeye oynuyor. evet olmayacak bişey değil ama çok sık yaşanan bi durum bu fm'de.. bu kadar etkisiz olmamalı teknik adamlar

bu iyileştirmelerin dışında başka başlıklarda bahsettiğim bi fikrim var.. oyuna başlarken menajer özelliklerini belirleyen bi sistem olmalı artık. herkes bütün özellikleri 10 ve potansiyeli 200 olarak başlamamalı. 5-10 deneme maçıyla, çeşitli senaryolara bu iş çözülmeli bence

kesinlikle...

feneraydin
02.Ağustos.2012, 20:20
Abii üçüncü lig olursa mükemmel olur. Yine yama beklemeyelim. Orjinalini oynayalım.

GebzeLi1907
02.Ağustos.2012, 20:56
Oyuncu menejer ilişkilerinin yeniden gözden geçirilmesi.
Ben oyuncu menejerlerinden hiç memnun değilim adam gelmek istiyor menajeri ile daha önce bir transfer de anlaşamadık istediğini vermedik diye o oyuncuyu da getirmiyor yada çok yüksek fiyat isteyip anında silip atabiliyor biraz düşükten başlarsanız.
Oyunculara menajerlerini kovma konusunda vs öneri yapabilelim mesela çok mu uçuk olur ?
Adamlarda resmen intikam duygusu var biraz daha profesyonel hale getirebilirler.Hatta gerçek menajerler konsa çok daha güzel olur ama biraz zor sanırım

achillesgg
02.Ağustos.2012, 22:51
+oyuncu güçleri olmasın artık veritabanında gizli bir yerde olsun biz görmeyelim aksi halde adamın güçlerine bakıp almak çok saçma scout gönderip alabiliriz onun yerine ya da youtube'dan videolarını izleriz :) hiç olmadı geçen istatistiklerine bakarız.

+manager maaşları bi işe yaramıyor örneğin ben 0 euro ya çalışıyorum. bunun yerine aldığımız maaş ile kendimize bir ekip kurabiliriz. atıyorum kendi maaşımızdan ayırdığımız para ile fizyoterapist- scout-coach-asistan menejer(ingilizcesini yazamadım :P) alalım böylece aldığımız paranın bir kıymeti olur.

+bir de oyuncu ile konuşmalarımızda yapıcı diyaloglar bulunsun bir zahmet ben büyük takıma gideceğim diyen adama ne desem sövüp kapıyı çarpıp çıkıyor.

+bir de şu saçmalığa değinmezsem olmaz atıyorum eskişehir i çalıştırıyorsunuz bir oyuncuya 1m bonservis verdiniz gelmedi haliyle yükselttiniz 1.5 m€ ya kabul etti adamın değeri 500 bin€ olsun. kontrat sayfası da açılmamış olsun. ama bu abimiz 2 gün sonra mersin i.y. ile anlaşmasın hemde ederi kadar anlaşıyorlar deli oluyorum arkadaş. kuş kadar paraya eyvallah diyor. diaby i alırken başıma gelmişti. roma'nın başındaydım 6m idi değeri 8 falan vermiştim kulüp kabul etmemişti. daha sonra 6m€ ya kıytırık bir takımla anlaşmıştı.
ha bunların hiçbiri olmayacak ama zevkle oynayacağız :)

+ekleme yapayım top direklere çarpıp taca falan çıkıyor el insaf. shoot on target kısmı yüksek olan takım yüzde 90 yensin bir zahmet ayrıca.

Jozai
02.Ağustos.2012, 23:34
Bunların hiçbiri olmicak ama genede hayalimdeki fm'yi yazmak istedim .

Öncelikle oyunda 2. bir mod olmalı ve benim isteklerim 2. modda yer almalı. Oyunu eski haliyle oynamak istiyenler olabilir.

*Oyuncuların gücleri gizlenmeli. Biz oyunun gücünü görmemeliyiz. Scoutlarla oyuncuları takip edmeli ve maç performansına göre değerlendirip almalıyız.

*Oyuncu gözlemleme işlemi 1 günde değilde en azından 2 haftada gerçekleşmeli.

*Transferleri biz değil kulube sunucamız bir liste ile yönetima. yaptıymalıyız

*Özel etkinlikler yapılabilir.(Örneğin yılbası günü öğlenleyin külüb halinde bir kutlama yapılabilir.)

*Oyuncularla iletişim bölümü genişletilebilir.

* Antremana katılabilelim bizimde bir gözlem yetenegimiz olsun kendimi cok bos hissediyorum hiç bir işe yaramıyor gibiyim . :)

*Bizimde özelliklerimiz olabilir. Bu özellikler zaman gectikce tecrübeyle beraber gelişebilir.(İkna kabiliyeti, Antreman, Söz gecirebilme vs...)

zalim0773
03.Ağustos.2012, 00:58
*Özel etkinlikler yapılabilir.(Örneğin yılbası günü öğlenleyin külüb halinde bir kutlama yapılabilir.)

Fifa Manager 12 deki gibi :D

Deus Dominus
03.Ağustos.2012, 01:22
cm 01/02'den aklımda kalan bir özellik vardı, federasyondan maçı erteleme talebi. Bazen o kadar sıkışık fikstürler denk geliyor ki nefes alma fırsatı bulamıyor insan. Oyuncular zaten perişan :) Güzel bir opsiyondu keşke tekrar olabilse.

Ekstra bir beklentim yok fm'den. Zaten en büyük hayalimiz, dilimiz yer alacak oyunda. Daha ne ister bir Türk :) Az bug'lı, bol eğlenceli, çekişmeli, saatlerimizi sıkılmadan başında geçirebileceğimiz bir fm olmasını diliyorum.

Nocna Mora
03.Ağustos.2012, 01:56
Bunların hiçbiri olmicak ama genede hayalimdeki fm'yi yazmak istedim .

Öncelikle oyunda 2. bir mod olmalı ve benim isteklerim 2. modda yer almalı. Oyunu eski haliyle oynamak istiyenler olabilir.

*Oyuncuların gücleri gizlenmeli. Biz oyunun gücünü görmemeliyiz. Scoutlarla oyuncuları takip edmeli ve maç performansına göre değerlendirip almalıyız.

*Oyuncu gözlemleme işlemi 1 günde değilde en azından 2 haftada gerçekleşmeli.

*Transferleri biz değil kulube sunucamız bir liste ile yönetima. yaptıymalıyız

*Oyuncularla iletişim bölümü genişletilebilir.

* Antremana katılabilelim bizimde bir gözlem yetenegimiz olsun kendimi cok bos hissediyorum hiç bir işe yaramıyor gibiyim . :)

*Bizimde özelliklerimiz olabilir. Bu özellikler zaman gectikce tecrübeyle beraber gelişebilir.(İkna kabiliyeti, Antreman, Söz gecirebilme vs...)

Bunların cogu mevcut zaten oyunda..:)

E.Cartman
03.Ağustos.2012, 02:08
Kazandığımız parayı harcaya bilelim. Ev alalım, araba alalım, at alalım bişey alalım ama artık :D

Oyuncu transferinde fiyatların aşırı mantıksız olduğunu düşünmüyorum ama yinede bi ayarlama yapılması lazım. Tamam takımın yıldız oyuncusunu almak istediğimizde değeri 5 milyonken 15-20 istemeleri normalde 10-12'ye fit olsunlar artık. Takım için sıradan bi oyuncu alırkende 2 katını değilde az bişey fazlasını istesinler.

Birde her oyuncuya teklif sunabilelim eskiden olduğu gibi. Bi dinlesin teklifimi belki kulüpten hisse vericem kabul edicek niye izin vermiyon ki arkadaş :D

RasAnt
03.Ağustos.2012, 03:39
Tek şu paragöz menejerleri değiştirsinler yeterli birde gene transfer konusunda İbrahimoviçi alacağım belki masaya otursun dünyaları vericem ya ama masaya oturmuyor saçmalık.Gördümüz gibi Çin takımları şakır şakır topçu alıyor buna bir düzenleme gelmeli bizde teklif yapabilelim

LaigLeNoiR
03.Ağustos.2012, 03:57
Benim tek isteğim, maç oynanırken ekranda yedek kulübesinden istediğim oyuncunun üzerine tıklayıp onu maça hazırlamalı ve gerekirse oyuncu değişikliğinide o ekrandan yapabilmeliyiz. Quick menü yerine.

Legendary
03.Ağustos.2012, 04:23
Benim tek isteğim, maç oynanırken ekranda yedek kulübesinden istediğim oyuncunun üzerine tıklayıp onu maça hazırlamalı ve gerekirse oyuncu değişikliğinide o ekrandan yapabilmeliyiz. Quick menü yerine.
Murat abiye ek olarak

Oyuncu değişikliği yapmadan önce oyuncular ısınmaya gönderilsin.Böylece rakibin kimleri değiştireceği hakkında biraz bilgi sahibi olmuş oluruz.Fena mı olur ? :)

tombul taho
03.Ağustos.2012, 13:49
rakip takım mağlupken son dakikalarda deli gibi baskı kurmasına rağmen her 30 sn'de3 deli gibi ataklar yapmasına ve zaman geçmemesine üstelik bu durumdan dolayı gol atacağı belli olmasına ve sonunda hakkaten golü bulmalarına rağmen aynı şekilde biz mağlup olduğumuzda bütün taktiksel değişiklikleri yapıp gerekli taktikleri vermemize rağmen 80den sonra zamanın çok daha hızlı geçmesi hiç atak yapamamamız bence en büyük handikaplardan biri bu oyunda.

genelde en çok başıma gelen şeylerden biri bu ve çok can sıkıcı bir durum açıkçası. rakip takımın gol atacağını anlıyorum resmen. aha diyorum bu adamlar gol atarlar maç ya berabere biter ya da kazanırlar. hatta yeri geldiğinde adamlar mağlupken 30sn arayla ikinci golü bulüp bi de öne geçiyorlar. çok fazla başıma geldi bu.

üstelik adamlar bunları yaparken ben de aynı zamanda taktik veriyorum ancak oyun durduktan sonra taktikler işlendiğinden dolayı ve bu sırada maç bitene kadar oyun durmadığından dolayı taktiklerim de geçerli olmuyor.

fotosuki
03.Ağustos.2012, 13:55
Maç sonlarında bir korner veya duran top olduğu zaman taktiksel değişiklik yada oyuncu değişikliği yaptıktan sonra %60-70 gol yeniyor. Buna bir ayar çekmeleri lazım.

BaGa TaRKaN
03.Ağustos.2012, 13:57
rakip takım mağlupken son dakikalarda deli gibi baskı kurmasına rağmen her 30 sn'de3 deli gibi ataklar yapmasına ve zaman geçmemesine üstelik bu durumdan dolayı gol atacağı belli olmasına ve sonunda hakkaten golü bulmalarına rağmen aynı şekilde biz mağlup olduğumuzda bütün taktiksel değişiklikleri yapıp gerekli taktikleri vermemize rağmen 80den sonra zamanın çok daha hızlı geçmesi hiç atak yapamamamız bence en büyük handikaplardan biri bu oyunda.

genelde en çok başıma gelen şeylerden biri bu ve çok can sıkıcı bir durum açıkçası. rakip takımın gol atacağını anlıyorum resmen. aha diyorum bu adamlar gol atarlar maç ya berabere biter ya da kazanırlar. hatta yeri geldiğinde adamlar mağlupken 30sn arayla ikinci golü bulüp bi de öne geçiyorlar. çok fazla başıma geldi bu.

üstelik adamlar bunları yaparken ben de aynı zamanda taktik veriyorum ancak oyun durduktan sonra taktikler işlendiğinden dolayı ve bu sırada maç bitene kadar oyun durmadığından dolayı taktiklerim de geçerli olmuyor.

Hislerime Tercüman Olmuşsun Çağrı. Aynı Dertten Muzdaripim

Ralph
03.Ağustos.2012, 14:50
Oyuncu transfer edildikten 6 ay sonra yeni kontrat istemesin. Komik geliyor bana bu.

Addolorato
03.Ağustos.2012, 15:10
Para konusu çok kötü. Haftalık 15.000 € kazanan adam sonraki sözleşmesinde kapıyı 100.000 €'dan açıyor haftalık. İmza parası adı altında ne paralar dönüyor. Takıma bağlı dediğiniz adamlar 30 yaşını geçmesine rağmen %50 zam istiyorlar. Tuncay'ı almıştım Fenerbahçedeyken yaşı olmuş 32 haftalık 51.000 € veriyordum ikinci sözleşmesinde 110.000 istemeye başladı sözleşmesini uzatmayacaktım sonra takımdan ayrılınca baktım yeni antrenörler 70.000 €'ya sözleşme imzalamış.

BaGa TaRKaN
03.Ağustos.2012, 15:13
İstekleri Hortlatalım...

Şu Final maçlarına sinir oluyorum maç bittiği an adamlar soyunma odasına gidiyor.. Gitme kardeşim sahada bir tur at sevincini yaşa. Yenildiysende çök otur sahada kal ağla zırla.

Taktik bölümündeki geliştirmeler güzel ama çok daha ayrıntılı olmalı. Bu oyun bizim verdiğimiz taktikler üzerine kurulu, mantığı bu zaten. Onun için taktik bölümü en ayrıntılı bölüm olmalıdır. Mesela bir forvete "sırtı dönük oyna", "pas iste", savunma oyuncusu için "vücudunu kullan", "rakibe yakın oyna", kanat oyuncusu için "ver kaç yap", "çapraza uzun oyna" gibi bir sürü taktik ayrıntı katılabilir. Antrenman bölümüne artık bir yenilik getireceklerdir, herkesin beklentisi bu. 3D konusunda ise hala ısınabilmiş değilim ama umutluyum. Taraftarın gerek ses gerek görüntü olarak çok daha iyi bir duruma getirilmesi gerekir. Oyunun sesleri tam bir skandal.

sosyal hayatımızın olması iyi olurdu. ne bileyim bir eşimiz olsun. belirli münasebetlerde bulunalım. çocuklarımız olsun. bir pazar günü maçtan sonra birlikte sinema keyfi yapalım

Herşey bir yana. Korner Bug`u oLmasında, ne oLursa oLsun arkadaş. Yeter artık.

2010 için olan temennim devam ediyor.

Çıkmasın.
Bence gayet güzel olur. İsteyen normal devam eder isteyen bu yolla başlar. Ne bileyim pat diye Real Madrid'e menajer olamamalısın. Hoş olur bence. Diğeri ISS diye bir oyun vardı onda oluyordu. Maçın 2. yarısına 2-0 geride başlayıp kazanmanızı istiyordu. Gerçi bu biraz abes olur gibi.

Artık eski oyuncuları sıkmaya başladı oyun, adını ettikleri devrimi yaptıkları söylenemez. Mevcut 3D, günümüz teknolojisinde devrim kelimesiyle zıtlık yaşıyor.

Oyunda kesinlikle özel hayat istiyoruz. Ayrıca taraftar grupları olsun. Bir grup bizi isterken diğer grup istemesin. Bu gruplarla etkileşimli olalım. Gerçi etkileşim diyince işin içine İngilizce sorunu giriyor.

SAİT71
03.Ağustos.2012, 16:18
Tek isteğim sorunsuz bir Türkçe ki zaten bunun olacağından neredeyse eminiz. Onun dışında yıllardır yazdığımız istekler her sürümde geçerlidir. Eklemek çokda fayda sağlamayacak. Benim istediğim dilimizin kalitesi. TSI'ya güveniyoruz bu konuda.

mpaker66
03.Ağustos.2012, 16:49
Fazla bi değişiklik olacağını sanmıyorum geçmiş senelerdede yüzlerce şey sayıyorduk ama yine bi kaç küçük değişiklik yeni trasnferler ve oyuncu özellikleri al sana yeni sürüm diyolardı.
Korner bugu olmasın ve takımlar deli gibi atak yapmasın bana yeter.30 şut çekiliyo 2 gol oluyor mesela. :) Birde oyun biraz zorlaşşsın Adanaspor ile süper lige çıktığım ilk yıl şampiyon olamayım mesela :D Birazda transfere el atılırsa süper :) FM15'ten beklentilerim gibi oldu ama neyse :D

manager725
03.Ağustos.2012, 18:19
1. Kulübüyle anlaştığım bir futbolcu kontrat teklifimi bile dinlemiyor.Bu kesinlikle değiştirilmeli.
2.Oyunda kesin olarak bir borçları ödeme yok. Sadece fazla trransfer yapmıyoruz,finans gelişiyor.Bu olay şöyle değiştirebilinir: oyuncu sat, para kazan , borçları bir miktarını öde butonuna tıkla, borçlar ödensin ve kalan borçlar gözüksün.
3.Bir futbolcunun 8 milyon değeri var deniyor ama 25 milyondan aşağı çıkmıyo. Bu na yaa!!8 milyon değere en fazla 13 milyon istensin...

BEĞENENLER NE OLUR ALINTI YAPSIN Kİ, BÜTÜN FM OYUNCULARININ SIKINTILARI BELLİ OLSUN,OYUN DA DEĞİŞSİN.

Flawless Victory
03.Ağustos.2012, 23:46
Birbirinden çok farklı özelliklerdeki Scout'ların raporlarına baktığımda birbirinin kopyası oyuncu listeleri görüyorum. Bu gerçekçiliği düşürüyor. Bu gibi hataları istemiyorum yeni oyunda.

ForsakeN
03.Ağustos.2012, 23:50
Türkçe çıkıyor ya gerisi teferruat :)

caner485
04.Ağustos.2012, 11:05
Herkes birşeyler saymış fakat yenilikler hakkkında bilgisi olan var mı ?

meric
04.Ağustos.2012, 13:49
maçlardaki sacma buglar kaldırılsın!takas olayı olabilsin yani takaslar direk red ediliyodu.oyuncu almak zor olabilir ama satmak nie zor yani oyuncu iyi sayılır(juvedeki vucinic,marchisio ayarındaki ayarındaki adamlar) ama yok baba 4 milyona kadar indim yine de satılmıor yani bu saçmalığa son verip biraz esnetilsin lütfen tamam anlarım örneğin eskdeki peleye talep olmayabilir veya baska bi takımdaki sıradan bi zenciye ama abi bu ayardaki adamları bile satamıyosam öleyim ben artık ya

meric
04.Ağustos.2012, 13:51
bir de adamın menajeri beni sevmiyor die 100 milyon avro versem bile kabul etmio dünyada bu kadar deil anlıorum menajerler artık para delisi oldu ama olayı kişiselleştirmemek lazım ne demek ben ahmeti sevmiyorum ama mehmet 1 k verse bile oyuncu veririm yok ya kapitalist düzendeyiz geçiniz bu sacmalıkları sigagames!

Gannicus
04.Ağustos.2012, 16:31
Açıkcası benzer bir konu olduğundan tüm yorumları teker teker okumadım ama birçoğuna katılıyorum.Oyuna Fifa Manager'den birçok şey katılması kanaatindeyim.Zira şuan ki konumda 5-6 sezon oynadıktan sonra sıkılıyorum.

giovanni
04.Ağustos.2012, 19:04
1-Yedek oyuncuyu ısındırmayı yazan arkadaşa katılıyorum..
2-Transfer edilecek oyuncunun masaya oturmaması olayının kalkması gerektiğini düşünen arkadaşlarla aynı fikirdeyim.
3-Çoklu takas günümüzde de pek yok burası NBA değil ama takasın daha da artması ve takasta kiralık oyuncaların da dahil edilmesi taraftarıyım.
4-TEKNİK DİREKTÖR GÖZÜNDEN MAÇ MOTORU İSTEMEKTEYİM,hatta frikiklerde çıkan maç motorunu istiyorum
5-Taraftar etkisi artırılabilir..
6-Antremanlarda etkimiz ve dahilimiz çoğalabilir..

Bunların çoğu zaten oyun hazırlanırken düşünülecektir.Takas-maç motoru-taraftar ve antreman etkisi kesinlikle eklenecektir.Oyuncuların masaya oturması ve yedek oyuncu noktasını düşünürler mi bilmem...

a.arıcı-11
04.Ağustos.2012, 20:09
her sene transfer sistemi tamamen değişecek denir niyese hiçte değişmez. kötüye gider.

FM12'de porto'dan bi adam alıyorum değeri 8 milyon. 5milyon+oyuncu karşılığında anlaşıyorum adamlada yıllık 1.5 milyona anlaşıyorum sonrasında benim oyuncu porto'ya gitmeyince transfer yatıyo. adamı parasıyla alayım diyorum 20 milyona anlaşıyorum kontrat görüşmesinde adam benden 7 milyon yıllık istiyor. 10 gün de adam altın top aldı sanki?

bide grafik falan eklemesinler kesinlikle. oyunun grafikleri gayet iyi hatta çok bile. Menajerlik oynuyoruz sonuçta call of duty değil. bu oyun dünya piyasasına çıktığında 2D bile yoktu. Olay oynanabilirlikte, grafikte değil.

sponsorda da seçim hakkı olmalı ama onda da risk olmalı. yani kimisi kısa sözleşme yapar az para verir kimisi uzun yapar ondan çok verir. ama siz 5 yılda önemli başarı yakalasanız bile o sponsorluk anlaşmasına bağlı kalırsınız.

sarianet
04.Ağustos.2012, 21:06
90 artıdaki neredeyse yüzde yüzlük tüm pozisyonlar kaçıyor hadi oyuncular yorgun yeni aldığımız elemanlar da çok kaçırılıyor belki gol olsa hayati bi etki olacak bu düzeltilsin hemen :D

Rappa
05.Ağustos.2012, 00:19
Sanırım kimse söylememiş ama benim yıllardır hayalini kurduğum, asıl oyunda bizi ilgilendiren şey. Mesela başka takıma gideceksin, kendi kontratınla ilgili tek ücretini görüşebiliyorsun. Adam 500 veriyor, ne anlamı var bunun ?

Bir kere aldığın parayla, oyundaki etkinliğin arasında daha dinamik ilişkiler kurulsun. Ne biliym cebinden transfer yap, yat al, ev al, bunlar da reputation falan yapsın vs.

Ya da en çok dilediğim, transfer bütçesi ile ilgili masaya otur klüple. Ya da tesisini geliştirmesini söyle. 10M transfer bütçesi şart falan de.

Ayriyeten seyirci atmosferi geliştirilmeli. Ne biliym oyuna etki etmeli doğrudan bazı takımların taraftarları. Maç motorundan pek şikayetim yok ama oyuncular pas verirken, şut çekerken falan daha düzgün kodlanabilir.

Transferde de, kiralık oyuncu verme karşılığında bonservis alma ve takas meselesi daha aktif hale getirilebilir.

Jaswege
05.Ağustos.2012, 18:58
Maç motorunun saçmalıkları artık kabak tadı vermeye başladı.Büyük bir takıma karşı öndeyim ve son 10 dakika 10 dakikanın hepsini gösteriyor oyun, rakip takım gol bulup puan koparıyor hatta bazen yenebiliyor bile. Aynı durum bende kendimden küçük takıma karşı oynuyorum 1-0 gerideyim ve ya berabere; Son 10 dakika da son kozlarımı kullanıp hücum yaptırıyorum ama 80 de pozisyon bi bitiyor bidaha maçı göstermeden maç bitiyor.

Diğer bir konu; Transfer saçmalığı. Oyuncular gelmek istemese de önce bi teklifimizi dinlemeli.

3. konu iste sözleşmeler. 3. sezonumda Fenerbahçe'nin başındayım. Oyuncularımın aldığı bazı maaşlar; Volkan 3.8, Serdar 3.5, Kara 3.5, Aymen 5, Gökhan 4.8, Emre 4.8, Jenssen 3.2, Dia 2.4, Sow 5 alıyor.

Adamlar doymak bilmiyor. Kara yeni sözleşme isteyip ücretinin 10.25 yapılmasını istedi. Messi misin Ronaldo musun bu nedir be arkadaş.

Son mesele ise; FENERBAHÇE. Şike operasyonundan çok zarar gördük doğru fakat rep çok fazla düşürülmüş. 4. senem bitmek üzere; Serdar tasci, Ekinci, Gundogan, Tore vb hiçbir oyuncu sözleşme görüşmek için masaya bile oturmuyor.Bugüne dek yaptığım tek büyük transfer Aymen Abdennour oldu. Onu da yıllık 3 milyona zor ikna ettim şuan 5 alıyor. 2013'te araştırmacılardan buna bi el atmalarını rica ediyoruz.

certay
06.Ağustos.2012, 14:36
mesela kamp yapacağımız yerler olsa biraz daha gerçekçi olabilir. 2. olarak ayrıca bir de ben manchester united'ı aldığımda alex ferguson da olmalıyım diye düşünüyorum. o kadar kariyerli bir hoca manchester'ı çalıştırırken ben gidip onun yerini alıyorum ve sıfır bir kariyerden başlıyorum. yani alex ferguson, jose mourinho, arsene wenger 'de olunabilmeli bence. böyle bir seçenekte düşünülebilir. aklıma gelen son şey de şu; gözlemci, koç ve doktorların takıma katkısı daha açık olsun. yani ben bir gözlemci alıyorum, bana galatasaray'a önerdiği isimleri de getiriyor.bütün gözlemciler farklı oyuncular bulabilsin.

manager725
06.Ağustos.2012, 14:55
1. Kulübüyle anlaştığım bir futbolcu kontrat teklifimi bile dinlemiyor.Bu kesinlikle değiştirilmeli.
2.Oyunda kesin olarak bir borçları ödeme yok. Sadece fazla trransfer yapmıyoruz,finans gelişiyor.Bu olay şöyle değiştirebilinir: oyuncu sat, para kazan , borçları bir miktarını öde butonuna tıkla, borçlar ödensin ve kalan borçlar gözüksün.
3.Bir futbolcunun 8 milyon değeri var deniyor ama 25 milyondan aşağı çıkmıyo. Bu na yaa!!8 milyon değere en fazla 13 milyon istensin...

BEĞENENLER NE OLUR ALINTI YAPSIN Kİ, BÜTÜN FM OYUNCULARININ SIKINTILARI BELLİ OLSUN,OYUN DA DEĞİŞSİN.

4.Ben oyunda gerçekçilik arayan biriyim. mesela real madrid ile kariyer açıcam (tabiki açmıycam da örnek net olsun diye büyük takım seçtim) jose mourinho'yu kovup adı bilinmeyen türk bir hoca getiriyorlar. ya oyuna mourinho olarak devam edelim ya da fm bir hikaye uydursun.örn:mourinho ile real madrid başkanı küstü ve parasal nedenlerden dolayı mourinho istifa etti. yerine geçici olarak real madrid'in eski oyuncularından ........... getirildi. bu haberde gazete de çıksın.

manager725
06.Ağustos.2012, 14:59
oyunda o kadar eksiklik var ki saymakla bitmez. bir örnek daha istenilen oyuncuya stadda imza töreni yapılsın. ve bir örnek daha kamp yeri seçilsin. ve bir hata daha (bjk nin teknik direktörüyüm.) real madrid ile hazırlık maçı yapıyorum kendi evimde,katılım 19000 bu nee yaa. gerçekte santiago bernabeu'da oynasam 19000 türk gelir.

manager725
06.Ağustos.2012, 15:00
Bir gün FM hepimizin istediği gibi olacak,umarım FM13 olur ama bence FM18 den aşağı hepimizin isteği yerine getirilmez.

meric
06.Ağustos.2012, 16:53
gerçi oyunu alıp satmak eskisi gibi deil çok zorlastı.hele avrupa kulpleri artık 3 kurusluk topcuyu 13 kurusa ittirmeye calısıor millete.qs nin melo olayı güncel bir örnektir.sonra madrid gidip pat die luka modrici alabilio mu yok tottenham gık demior 40 mılyondan bır kurus asagı ınmem dıor baska bısey demıor ancak su da bir gercekki oyunda ucuk rakamlara bile yeri gelior oyuncu alamıosun.örneğin ben phil jones a 35 veriorum alamıorum.r.madrid neymara tam 67 m euro odedi ne bu aabi bu rakamın yarısına satılabilirmi su an neymar kesinlikle tartısılır.yani fm bunun gibi uç şeyleri biraz törpülemesi lazım.törpü istiyorum törpü!

Mamadou
06.Ağustos.2012, 16:55
Oyunda çok fazla değişikliğe gerek var. En başta görsellik bakımından.

Korner kullanan oyuncunun ofsayta düşmesi buna bir el atsınlar en başta :) Maç motorundan kaynaklı sanırım en saçma olay.

manager725
06.Ağustos.2012, 18:47
Oyunda çok fazla değişikliğe gerek var. En başta görsellik bakımından.

Korner kullanan oyuncunun ofsayta düşmesi buna bir el atsınlar en başta :) Maç motorundan kaynaklı sanırım en saçma olay.

o bazen salak futbolcular tarafından yapılabiliyor..:icon_lol:

manager725
06.Ağustos.2012, 18:47
Çevirmenlik nasıl yapılıyor ve ne gerktiriyor?

Sheriff
07.Ağustos.2012, 00:21
Aydın'a ÖM atmayı gerektiriyor :)

Bende bu vesileyle tüm çeviri ekibine ve orjinal oyun alan arkadaşlara teşekkür edeyim :)

Oyundan beklentim hala serbest vuruşlarda uzaktan ve yakından kullanacak oyuncuyu seçemiyoruz, bunun olmasını istiyorum.

slayer34
07.Ağustos.2012, 05:13
yazılanlari teker teker okudum ama kimse REGEN konuna hic deginmemis...

2. sezondan sonra oyle bir regenler cıkıyor ki normal oyuncuları bırakıp sadece regen transferine yoneliyorsunuz bu da oyunda ki gercekciligi feci halde baltalıyor

antrenman konusunda daha fazla secenek olmalı asistan tavsiyeleriyle onu calıs bunuc alıs degilde kendi istegimizle sunu calis bunu calıs deme ozgurlugu getirilmeli

sui generis
07.Ağustos.2012, 05:48
Aydın'a ÖM atmayı gerektiriyor :)

Bende bu vesileyle tüm çeviri ekibine ve orjinal oyun alan arkadaşlara teşekkür edeyim :)

Oyundan beklentim hala serbest vuruşlarda uzaktan ve yakından kullanacak oyuncuyu seçemiyoruz, bunun olmasını istiyorum.

Aynı sekilde sag ve sol kornerlerde adamları ayrı ayrı yerlestiremiyoruz :)

Klavooz
07.Ağustos.2012, 07:28
Her seriden beklentimiz top toplayıcı veya 3-5 tane top daha olması sahada. Ama maalesef sadece beklediğimizle kalıyoruz :) Bakalım bu seride ne olacak.

Addolorato
07.Ağustos.2012, 13:13
FM'den değilde Türkçe FM'den beklentim FM 2005'ten beri özellikler aynı şekilde dizildiği için artık ezberledim oyuncuların profillerinde. Türkçe olduğunda yerleri değişmesin lütfen Bitiricilik en üstte olmasın Finishing ile aynı yerde olsun.

E.Cartman
07.Ağustos.2012, 13:16
antrenman konusunda daha fazla secenek olmalı asistan tavsiyeleriyle onu calıs bunuc alıs degilde kendi istegimizle sunu calis bunu calıs deme ozgurlugu getirilmeli

Bu söylediğin var zaten.

caner485
07.Ağustos.2012, 16:09
FM'den değilde Türkçe FM'den beklentim FM 2005'ten beri özellikler aynı şekilde dizildiği için artık ezberledim oyuncuların profillerinde. Türkçe olduğunda yerleri değişmesin lütfen Bitiricilik en üstte olmasın Finishing ile aynı yerde olsun.

Aynen katılıyorum alfabetik sıra olmazsa çok iyi olur yıllardır aynı düzene alışkınız.Sırf bu yüzden oyuna yama kurmadan ingilizce oynamaya devam ediyorum.

fakakte
07.Ağustos.2012, 19:50
Mümkünse daha az sakatlık. Bezdirdi, bıktırdı, oyun şevkimi katletti. İnsaf biraz. Hazırlık döneminde 7 kilit oyuncumdan yoksun ilk resmi maçıma çıkıyosam, bırakalım takımı gidelim.

Lütfen daha az sakatlık..

BleedingMoon
07.Ağustos.2012, 19:52
bi de öyle bir sakatlık oluyor ki bazen, bacağı kırılmış at gibi vur yani adamı. o derece :) çok fazla düşüyor özellikleri.

E.Cartman
07.Ağustos.2012, 20:01
Bu sakatlık olayında antreman programının birde oyuncunun fiziksel özelliklerinin büyük önemi var. Antreman programını kendim yaptım, aldığım oyuncularda da belirli seviyede tuttum bu özellikleri bana mısın demediler. 3 kulvarda mücadele edipte sakatsız sezon götürdüğümü bilirim. Ya da gerçekten anormal olan benim oyunum :n::n:

bozoo1903
08.Ağustos.2012, 01:45
Heves kırmak gibi olacak ama (Baltali İlah mod on);

Biz insanoğluyuz ve daha çok şey bekleriz bu oyundan. Lakin ne yenilik olacağını yine SI söylecek bizlere. Siz bu dediklerinizin olacağına inanıyor musunuz? (Keşke olsa, sizden çok ben istiyorum)

brknesta
08.Ağustos.2012, 10:39
hangi birini saysam karar veremedim oncelikle

transfer konusu ile ilgili bir oyuncu icin ne kadar a transfer edilir diye kulubune soruyorsunuz mesela kulubu 200 k dıyor sızde 200 k lık bir teklif yapıyorsunuz klubu reddediyor!!!

keza bununla birlikte diger 200 k lık teklif yapan butun takımların teklifleri kabul ediliyor ee bu nasıl is arkadas??

2. Konu: Buyuk kucuk takım farklılıkları mesela super ligden oyuna fenerbahce ile baslıyorsunuz baskanın ve yonetimin bizden istekleri daha genis olmalı yani baskan hacı ben sampiyonluktan cok bu sene sampiyonlar liginde biseyler bekliyorum ya da uefa kupasında sunu yapalım bunu yapalım gibi genis bir istekte bulunmalı
bildim bileli lig sampiyonlugu yonetim icin kafi bir basarı oluyor bu olay daha genis kapsamlı irdelenmeli...
Kucuk takımlarla ile ilgili sezon bası hedeflerde daha farklı seyler olmalı mesela secenekler arasında alt yapıya onem verip oyuncu yetistirme buyuk takımlara oyuncu satma gibi seyler olmalı elazıgsporla lige baslayıp sezon basında kı hedeflerde bile lig sampiyonluguna oynarım ben hacı secenegini bile secebiliyorsunuz maksat transfer butcesi buyutme ki bu olayda hic gercekci olmuyor ne bilim bir genclerbirligi ya da bir kayserispor modunda bir sekil belirtmek istedigim konu bu yonde

3. Konu: taktik ekranının tamamen ozgur olması yanı ezelden beri taktik ekranın da oyuncuları ıstedıgımız ozgurlukte bir anlayıs ıcınde kuramıyoruz bunun tamamen ozgur bır sekılde kullanılmasının zamanı geldı de gecıyor bile
taktik ekranı ıle ilgili bir diger konu ise oyuncu ayarlarında ki isteklerin oyun yapılarının biraz daha genisletilmesi mesela 4-4-2 oynarken 1 forvetimizden hocam sen diger forveti besle soyle yap boyle yap ne bilim fake kosular yap adamın onunu ac gibi seyler eklenmeli...

bunlar sımdılık aklıma gelenler umarım daha genis kapsamlı daha cazip bir fm 2013 karsımıza cıkar...

klasik kayserispor taktiği arkadaş çözemedinmi :D daha fazla fiyat verebileceği duyulunca ortalık kızıştırılıyor. :D

meric
08.Ağustos.2012, 11:54
önemli bir örnek vericem.Bir süredir uğraştığım mauricio isla için en son dün Tottenham ile 25 m dolarda anlastık iyi güzel bakıorum menajeri olacak serefli insan(!) sizin kulübünüze ilgi göstermiyoruz diyor.sen kimsin ya hayır bi de juventus bu boru deil yani.Biliosunuz juve gecenlerde islaytı almıstı.şimdi haberlere bakıorum Mauricio isla:Juventus hayallerimin takımı geldiğim için çok mutluyum diyor googledan arattım.Bu oyun bu noktada gercekliğini kaybediyor işte malesef hep aynı sorunla karsılasmaktan bıktım yemin ediyorum transfer yapamıyorum yaa

AlperKSK
08.Ağustos.2012, 13:16
Oyunda son dönemde çok rastladığım hakem hataları. Özellikle son adam da çoğu zaman kartın rengi sarı oluyor,bir de Hakemler taktik faullere sarı göstermiyor tam kontrayı yakalamışım 2 ye 1 gidiyorum benim yarı sahada adam indiriyor kart yok..

EndoplazmiK RetikuluM
08.Ağustos.2012, 18:58
3 dakika uzatma verildiğinde 90+7'de saçma saçma goller yemeyelim yeter bana.

playeray
08.Ağustos.2012, 21:06
Görsellikle oynamasınlar yeter. Zevkle oynadığım tek oyunu ekran kartı ve ram yüzünden kaybetmek istemiyorum. Bize de anlayış gösterin biraz. Zaten bunun için Fifa Manager falan var.

ersin123
09.Ağustos.2012, 04:11
Oyuncum benle 10k dan sözleşme görüşmelerini başlatıp, başka takımla 2k ya imzalamasın.

Kesinlikle

playeray
10.Ağustos.2012, 08:53
-Roberto Carlos'un şutlarından daha imkansız falsolu şutlar atılmasın.
-Kırmızı kart gören oyuncu kulübede başkasının kucağına oturmasın.
-Sakatlanan adam hastaneye götürülsün, kulübede oturmasın.
-Benden 80k yeni kontrat isteyen adam başka takıma 30k'ya gitmesin.
-40k önerdiğim adam 15k veren takıma gitmesin.
-Favori personellerimizi ekleyebilelim. Ayrıca favori takımlarımızı da 1'den fazla seçebilmeliyiz.
-Sadece sol ayak kullanan long shots özelliği 10 olan adam sağ ayağıyla çatala takmasın.

tombul taho
10.Ağustos.2012, 16:48
sosyal medyanın daha aktif olması gerekiyor. hazır aklıma gelmişken onu da belirteyim.

yani oyunun içerisinden twitter'a login olduğumuza oyun sadece rekorları tweet atıyor. o da bazılarını. ayrıca facebook connection'da da hata var.

en basitinden ben istediğim haberi tweet'leyebilmeliyim. diyelim ki çok önemli bir transfer yaptım ve bunu paylaşmak istiyorum ancak paylaşabileceğim herhangi bir buton yok. sosyal medyayı daha aktif getirebilmeli SI Games. en azından ben öyle düşünüyorum.

eXcitinG
11.Ağustos.2012, 01:44
3 Oyuncu değişikLiğini yaptıktan hemen sonra bir oyuncumuz sakatLanmasın. İnsan 3. oyuncuyu değiştirmeye korkuyor yahu.

Revolution
11.Ağustos.2012, 04:06
3 Oyuncu değişikLiğini yaptıktan hemen sonra bir oyuncumuz sakatLanmasın. İnsan 3. oyuncuyu değiştirmeye korkuyor yahu.
Aynen öyle abi.

Bir de 2. ligde özellikle kötü bir bek sürekli kırmızı kart görmesin, bir de her sakatlanan topçu artık 7-8 ay sakatlanmasın. Nedense bu olay alternatifsiz futbolcularda kronik bir hastalık :D

Çok klişe olacak ama şu kupa aldığımız zaman ortalık hafif şenlensin. "Team Meeting" olayı güzel oldu mesela, şampiyonluktan sonra stadımızda Kupa Töreni düzenlemek de güzel olabilir.

Ama oyunun en önemli eksiği bence ülkelerdeki vergilerin yansıtılmamış olması. İngilterede 3.5 alan adam Türkiye'ye gelmek için 5-6'dan açmasın kapıyı artık. Ayrıyeten rotasyon oyuncularının hepsi olmasa da eskisi gibi "first team" statüsünde olmayanlar feda desin bir zahmet.

En önemlisiyse maç motoru, madem 3D'yi adam akıllı yapamıyorsun bari 2D'yi en üst seviyeye çıkar arkadaş. Keşke SI Games'in bir alternatifi olabilseydi, rekabetsizlikten ötürü onlar da devrimsel değişiklik yapmıyor bir nevi.

FM 2013'le alakası yok ama SI Games allah rızası için basketbola da el atsın.

pele96
11.Ağustos.2012, 04:12
Teknik direktör için oyuncu imza atsın.Quaresma nasıl Bend Schuster için geldiyse Morinho Karşıyaka'ya giderse sırf teknik direktör iyi olduğu için daha iyi oyuncular gelsin.Favori Personeller bir işe yarasın.Ben eğer Kaka'nın favori personellerindeysem .Kaka Beşiktaş'a gelebilsin.

Revolution
11.Ağustos.2012, 04:22
O kolaylık oluyor diye biliyorum zaten. International Footballer yaparsan oyun başlangıcında eğer geçmişini, daha kolay oyuncu transferi yapıyorsun.

pele96
11.Ağustos.2012, 04:29
O kolaylık oluyor diye biliyorum zaten. International Footballer yaparsan oyun başlangıcında eğer geçmişini, daha kolay oyuncu transferi yapıyorsun.

Ben görmedim daha kolaylığını.İnternational Footballer'ı ben bana gelen tekliflerin iyiliği açısından biliyorum.

sui generis
11.Ağustos.2012, 05:59
Yazıldı mı bilmiyorum ama Türkiye ligi için en önemli olay vergilendirme sisteminin konması olur. Vergi olayı oyuna eklenirse Türkiye ligi daha cazip olur..

playeray
11.Ağustos.2012, 19:49

O sadece menajerlik olayında kolaylık yapıyor. Ben 1 kere Uefa kazandım 1 kere Şamp. Ligi final oynadım Avrupa puan klasmanında klüp olarak 6.sıradayım fakat alabileceğim en ünlü oyuncu Marco Reus ve Adem Ljajic olarak gözüküyor scout raporlarında.

Jozai
12.Ağustos.2012, 21:46
2 yıldır oynamak için can atmama rağmen türkiye liginde oynuyamıyorum. Alıyorum fenerbahçeyi 10 sezon yapsam 10 sezonda fener şampiyon rekabet 0. Oyunun yapay zakası arttırılsın lütven. Mart ayında şampiyonluk ilan ediliyor resmen. Bulundugumuz lige göre o ligin yapay zayası biraz daha artırılabilir yada bizim yaptıgımız transferlere eş transferler yapılabilir.

manager725
12.Ağustos.2012, 23:50
2 yıldır oynamak için can atmama rağmen türkiye liginde oynuyamıyorum. Alıyorum fenerbahçeyi 10 sezon yapsam 10 sezonda fener şampiyon rekabet 0. Oyunun yapay zakası arttırılsın lütven. Mart ayında şampiyonluk ilan ediliyor resmen. Bulundugumuz lige göre o ligin yapay zayası biraz daha artırılabilir yada bizim yaptıgımız transferlere eş transferler yapılabilir.

Doğru söylüyorsun.özellikle transferler konusunda.kolay şampiyonluk olayı ingiltere liginde yok en zevkli o yüzden ingiltere premier lig:icon_smile:

4Beluw
14.Ağustos.2012, 01:08
1-Maç oynanışı sırasında kendimizi görmek oyuna iyi bir hava katacaktır.
2-Transfere kesinlikle el atılmalı takas olayı,yılan hikayesine dönen uzun transfer görüşmeler,oyuncu satmaya istekli managerler
türk ligi transfer konusunda da itibarlı olmalı bu lige ne oyuncular gelip geçiyor hala alınabilecek en iyi oyuncuların vasat üstü olması avrupalıların görüşmeye bile bakmaması can sıkıyor.
3-Çok kaliteli oyuncular free agent durumuna düşüyor bununda önlenmesi lazım; her yıl iniesta,ibrahimoviç gibi bir kaç oyuncu görünce gerçekçilikten düşüyor oyun.
4-Diğer managerlerin oyuna hiç etkisi yok gibi bir takımı kümede tutupta ertesi sene ilk 6 ya giren managerler boşa kürek çekmediğimizi hatırlatabilir.
5-Taraftar grupları oyuna daha çok etki etmeli çarşı gibi gruplar gelen büyük oyunculara kendini sevdirip favori takım olmasına yardımcı olabilir,rakip takımı az da olsa hakemi etki altına alabilir.

lexoqe
16.Ağustos.2012, 14:54
Çok şey bekliyoruz, bekleyip göreceğiz :)

zalim0773
17.Ağustos.2012, 02:36
1-Maç oynanışı sırasında kendimizi görmek oyuna iyi bir hava katacaktır.

Mesela ben seslendirmeleri yapıyoruz ya el kol hareketi yapsak kenardan dehşet olur :D

ephialtes
17.Ağustos.2012, 03:43
İstenen şeyler hemen hemen ortak. Aslında onlar da bu eksikleri farketmişlerdir. Kullanıcılar olarak iletişime geçilebilen, isteklerin belirtilebildiği bir sistemleri var mı bilmiyorum ama eğer varsa zaten iletilmiştir.

Bana göre eksiklikler, düzeltilmesi gerekenler;

- Son dakikalarda top dışarı çıkmadığından taktiksel değişiklik yapılamaması,
- Alınan maaşın hiçbir vasfının olmaması. Bu parayı kullanamadıktan sonra almanın mantığı yok bana göre FM'nin en saçma olayı budur.
- Kulüp tesislerini biraz daha istediğimiz gibi yönetmeli ve bu tesisleri görebilmeliyiz.
- Scout' ların hemen hemen hepsinin listesinde aynı oyuncular var 2-3 scout alsam başka gerek kalmıyor.
- Tarafların zerre etkisi yok oyuna gerçekçiliği dibe vurduruyor malum taraftarsız kulüp hiçbir şeydir.
- Garanti hucümlarda pas vermek yerine şut çekmek saç baş yoldurabiliyor, profesyonel oyuncuların yapması olayın
combosu.
ve son olarak hepimizin belki de en büyük derdi;
- Bazı oyunculara sözleşme teklifi dahi yapılamaması. Gerçek hayatta bu tarz bir şey var mı da böyle bir şey yapmışlar, neyin kafasını yaşamışlar anlam vermek çok zor.

Kısacası bize maça girip çıkmaktan, oyuncu alıp satmaktan daha çok şey sunmalılar. Grafik ve oynanabilirlik açısından. Otobüs kaldıralım, özel günler düzenleyelim, yaz kampları yapalım. Sosyal bakımdan oyunun Fifa Manager' a biraz daha benzemesi gerekiyor.
Bize dayatılan oyun sürekli bir önceki yılın transfer güncellemesi, 1-2 grafikte değişiklikten öteye geçemiyor.

sarianet
17.Ağustos.2012, 04:20
o değil de daha dişe dokunur hiçbi bilgi yok bu normal mi
bu zamanda en azından ss meses falan koymaları lazım değil miydi

manager725
17.Ağustos.2012, 14:11
İstenen şeyler hemen hemen ortak. Aslında onlar da bu eksikleri farketmişlerdir. Kullanıcılar olarak iletişime geçilebilen, isteklerin belirtilebildiği bir sistemleri var mı bilmiyorum ama eğer varsa zaten iletilmiştir.

Bana göre eksiklikler, düzeltilmesi gerekenler;

- Son dakikalarda top dışarı çıkmadığından taktiksel değişiklik yapılamaması,
- Alınan maaşın hiçbir vasfının olmaması. Bu parayı kullanamadıktan sonra almanın mantığı yok bana göre FM'nin en saçma olayı budur.
- Kulüp tesislerini biraz daha istediğimiz gibi yönetmeli ve bu tesisleri görebilmeliyiz.
- Scout' ların hemen hemen hepsinin listesinde aynı oyuncular var 2-3 scout alsam başka gerek kalmıyor.
- Tarafların zerre etkisi yok oyuna gerçekçiliği dibe vurduruyor malum taraftarsız kulüp hiçbir şeydir.
- Garanti hucümlarda pas vermek yerine şut çekmek saç baş yoldurabiliyor, profesyonel oyuncuların yapması olayın
combosu.
ve son olarak hepimizin belki de en büyük derdi;
- Bazı oyunculara sözleşme teklifi daha yapılamaması. Gerçek hayatta bu tarz bir şey var mı da böyle bir şey yapmışlar, neyin kafasını yaşamışlar anlam vermek çok zor.

Kısacası bize maça girip çıkmaktan, oyuncu alıp satmaktan daha çok şey sunmalılar. Grafik ve oynanabilirlik açısından. Otobüs kaldıralım, özel günler düzenleyelim, yaz kampları yapalım. Sosyal bakımdan oyunun Fifa Manager' a biraz daha benzemesi gerekiyor.
Bize dayatılan oyun sürekli bir önceki yılın transfer güncellemesi, 1-2 grafikte değişiklikten öteye geçemiyor.

Fazla söze gerek kalmadı,her şeyi söylemişşin senin mesajını ingilizceye çevirip tüm FM forumlarına yazmak gerekir.:icon_biggrin:

Gansoo
17.Ağustos.2012, 16:10
Mümkünse grafik vs olmasın FM oynuyoruz sonuçta PC`si eski olanlar da var benim gibi.

Şu TV saçmalığı tek bende mi var yoksa genel bir sorun mu? Örneğin Arsenal takımıyım koskoca sezonda 5-6 maçım TV`de yayınlanıyor bu da TV geliri işinde az para kazanmamızı sağlıyor.

byariff
17.Ağustos.2012, 16:15
birde soyle bir sacmalik var ornegin

ornegin 1-0 yeniyorum 90"ci dakka hakem 3 dakka uzatma veriyor inatla tehlikeli onemli ataklari gosteriyor ve bazende 1-1 oluyor , sahsen ben 0-1 yada 1-2 yenildigimde dakika 90"da ornegin 4 dakka uzatma verdi hic maçi gostermiyor onemli anlari vs vs dakika hizlica geçip maçi bitiriyor hemen buna cok sinir oluyorum

Spe1907
17.Ağustos.2012, 16:54
oyuncular kulübün maaş bütçesine göre para istiyor kulüpten bu çok saçma :D benim maaş bütçem X takımının maaş bütçesinden yüksek diye adam benim yıllık 2 milyonluk teklifimi reddederken diğer takımın 1 milyonluk teklifini kabul ediyor. bu yüzden oyuncu alırken yada yeni sözleşme imzalarken maaş bütçesini transfer bütçesine çevirip daha önce reddetiği sözleşmeden dahada düşük bi miktara sözleşme imzalatıyoruz.. cidden saçmalık :D daha düzgün bi algoritma geliştirmeliler sözleşmeler konusunda. sadece buda değil küçük takım yönetirken her büyük takım istediğinde oyuncunun yeni sözleşme imzalama istemesi var buda ayrı bi saçmalık. 3-4 ayda bir yeni sözleşme imzalamam gereken oyuncular oluyor bazen.

Gncl1905
17.Ağustos.2012, 18:06
Çok çok daha gelişmiş bir yapay zeka.

Kontrat konusunda daha tutarlı ve mantıklı kontratlar. Örnek vermek gerekirse benim takımım Bank Asya'da ben yıllık 40B Euro veriyorum ama adam benim verdiğimden çok daha az maaşa bir alt lige gitmeye razı oluyor. Veya başka bir örnek Galatasaray'a Balotelli'yi getirdim yıllık 5MN Euro bayılıyorum. Adamı alıp satmak için almıştım zaten ucuza aldım. İyi performans gösterdi tanınırlığı dünya çapında oldu ama alan yok adamı, satamadım. Ben de bari kontrat yenileyim dedim yıllık istediği 12.5 idi 4 ay sakatlandı 7.5'a indi beyefendi anca ama bu seferde ben imzalamadım. Yatırım boşa gitti.
Yılda 600B Euro alan adamım yıllık 4 MN Euro istiyor tüm yıl yedek oturmasına rağmen! Gel de çıldırma. Maaş versem o adama o maaşla kimse talip olmaz bidaha satamam vermesem 1 yıllık kontratı kalmış elimden uçacak gidecek.

Oyuncu satışı hakkında da bedavaya önerdiğim oyunculara bile talip çıkmıyor bazen bu kadarda olamaz yani :) Serbest bırakınca ama hemen saldırıyolar.

Sakatlıklar konusu var birde, bir sakatlık olmaya görsün bütün özellikleri dip yapıyor oyuncunun.

Yapay zeka transfer saçmalıkları da çok fazla. Bir oyuncunun kontratı biterken ilgilenen sadece siz oluyorsunuz kolayca imza attırabiliyorsunuz, biraz iyi performans alıp yarım sezon sonra da ciddi fiyatlara satabiliyorsunuz(Bendtner'i 15 MN Euro, Ideye 8.75 MN Euro, Yannis Tafer 7.5 MN Euro maksimum 7-8 maç oynatıp sattım daha da çok var da hatırlayamıyorum). Ama elinizde muhteşem performans gösteren adamları satmak istediğinizde alan çıkmıyor çok ilginç.

mertblgl
18.Ağustos.2012, 17:35
korner taktigi nin fixlendiği takımların bizim taktiklerimize göre oyun içinde değişiklik yaptıgı karşı takıma yönelik yapay zekanın arttığı bir fm beklentisi içerisindeyim

musleramicol25
18.Ağustos.2012, 18:31
fm ile bu 13 versiyonunda tanışacağım için herhangi bi beklentim yok. artık önümüzdeki yıllara.. :)

narakan1969
18.Ağustos.2012, 22:27
o değil de daha dişe dokunur hiçbi bilgi yok bu normal mi
bu zamanda en azından ss meses falan koymaları lazım değil miydi

Çıksın artık

beckss
20.Ağustos.2012, 18:18
Ben Türkiye 3.lig'i de olmasını isterim Fm 2013 te:)

orhuncet
20.Ağustos.2012, 20:20
Bence klübü ilerlettiğimiz zaman güçlendirdiğimiz zaman sponsor gelirlerimiz de artmalı diye düşündüm birde en gıcık olduğum şey oyunda tek bir topla oynamak neden top toplayıcılar yok oyunda tek top çok gıcık ediyor ve mesela alex korner kullanıcak gidip topu kendisi alıyor ve zaman geçiyor bundan nefret ediyorum ve aynı şekilde kontrat yapmaya gelince hemen kırmızı çıkıyor istemiyolar yaa abi bi teklifimi gör o oyuncu almak için uefayı falan kaldırman lazım buda küçük klüpsen çok zor o yüzden de bunu değiştirsinler sponsorları biz seçelim gelir falan başkanla görüşmede daha çok konu olması lazım büyük klüplerde daha çok seçenek olabilir ve yapay zeka çok çok kötü çok basit goller atıyorsun ve artık sıkıyor klüpler çok gereksiz transferler yapıyor özellikle man city daha iyi oyuncular varken gidip dannyi alıyor çok gereksiz bişey ve içerde 3 tane adam bom boş gidip vuruyor ne kadar berbat bişey grafikleride değiştirsinler artık daha güzel şeyler hak ediyoruz oyuncu olarak aynı şekilde taraftarlar bu sene meşale yakıyolardı beğendim bayrak falan açsalar taraftar sesi koysalar marş olarak maç başında koreografi yapsalar hiç fena olmaz play off maçlarında yapılanlar gibi bunlar olsun süper bir oyun olur..

Flawless Victory
20.Ağustos.2012, 21:23

Kontrat konusunda daha tutarlı ve mantıklı kontratlar. Örnek vermek gerekirse benim takımım Bank Asya'da ben yıllık 40B Euro veriyorum ama adam benim verdiğimden çok daha az maaşa bir alt lige gitmeye razı oluyor. Veya başka bir örnek Galatasaray'a Balotelli'yi getirdim yıllık 5MN Euro bayılıyorum. Adamı alıp satmak için almıştım zaten ucuza aldım. İyi performans gösterdi tanınırlığı dünya çapında oldu ama alan yok adamı, satamadım. Ben de bari kontrat yenileyim dedim yıllık istediği 12.5 idi 4 ay sakatlandı 7.5'a indi beyefendi anca ama bu seferde ben imzalamadım. Yatırım boşa gitti.
Yılda 600B Euro alan adamım yıllık 4 MN Euro istiyor tüm yıl yedek oturmasına rağmen! Gel de çıldırma. Maaş versem o adama o maaşla kimse talip olmaz bidaha satamam vermesem 1 yıllık kontratı kalmış elimden uçacak gidecek.

Oyuncu satışı hakkında da bedavaya önerdiğim oyunculara bile talip çıkmıyor bazen bu kadarda olamaz yani :) Serbest bırakınca ama hemen saldırıyolar.

Sakatlıklar konusu var birde, bir sakatlık olmaya görsün bütün özellikleri dip yapıyor oyuncunun.

Yapay zeka transfer saçmalıkları da çok fazla. Bir oyuncunun kontratı biterken ilgilenen sadece siz oluyorsunuz kolayca imza attırabiliyorsunuz, biraz iyi performans alıp yarım sezon sonra da ciddi fiyatlara satabiliyorsunuz(Bendtner'i 15 MN Euro, Ideye 8.75 MN Euro, Yannis Tafer 7.5 MN Euro maksimum 7-8 maç oynatıp sattım daha da çok var da hatırlayamıyorum). Ama elinizde muhteşem performans gösteren adamları satmak istediğinizde alan çıkmıyor çok ilginç.

Evet pek talip çıkmıyor oyunculara.

nefes
20.Ağustos.2012, 22:54
oyuncular adam gibi para istesinler. 6 ayda bir yeni kontrat istiyor resmen adamlar, ayıp. yaptığı tek şey de ilk 11'de oynamak.

korner bug'ı olmasın.

playeray
20.Ağustos.2012, 23:20

Haklısın çoğunda fakat oyuncunun peşinde kulüp varsa onu önerince illa biri teklif yapıyor. Tabii çok para vermezler ama bi nebze kazanç sağlıyorsun.
Bir de daha çok kıtasal turnuvadaki başarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum ben performansa göre teklif gelmesinin. Mesela bende Yaya Sanogo Ş. Ligi'nde gol kralı olduktan sonra Arsenal ve Chelsea 23.5M€ teklif yaptılar fakat satmadım. 6 sezondur sadece turnuva gol kralı olduğu dönemde teklif geldi adama.

Danger90
21.Ağustos.2012, 14:22
ben aslında oynasam yeni sürümlerini oynuyorum ama arkadaşlarım olsun buraların yorumları olsun 2008 le 2012 oyunu arasında (3d hariç) pek fazla kesin bir gelişme olmadığını görüyor ve okuyorum bu da beni üzüyor fm 2008 imi daha ne kadar geliştirirm orasını bilemem lütfen sağlam bir oyun çıkarılsın

zargı
21.Ağustos.2012, 18:53
2d ekranına menajer simgesi eklenebilir mesela ,doktorlar bile var ama menajerler yok sahada :)

o degıl mac bitiyo herkes direk iceri gidiyo tur atlamıssın bi sahayı gez sampıyon oluyo adam kut herkes ıceri

ewrim_FB
22.Ağustos.2012, 16:55
transfer sistemi değişmeli ve korner hatası düzeltilmeli

dogus4621
22.Ağustos.2012, 17:41
1.Örneğin Galatasaraylı Selçuk İnan 3 sezonda 30 gol 45 asist yapıyor ve değeri halen 6.000.000 Sterlin ve CA-PA değerleri sabit...En azından oyuncu başarılı olunca PA'sı artmalı yada azalmalı diye düşünüyorum.Mesela 2.ligde başarılı olan bir oyuncu süper ligde oynayabilcek potansiyele ulaşması gerek diye düşünüyorum.
2.Barral, Uche, Ernst gibi oyuncular anadolu takımlarıyla gerçekte anlaşabiliyor fakat oyunda bu mümkün olmuyor.
3.Transferi yönetime yaptırma olayı bence istenirse olabilmeli.Örneğin Galatasarayın menejeri sol bek için takviye yapacaksa bir kaçtane alternatif sunmalı ve yönetim buna göre transfer yapmalı ve satlık listesine konulan oyuncuyu satabilmeli.
4.Menejer olarak kazandığımız paraları yatırımda kullanabilmeliyiz.Kulüp başkanlığı yapabilme olmalı bence.Mesela amatör ligde bir takımın başkanı olabilme özelliği yani satınalabilme özelliği olmalı...

alleenje
22.Ağustos.2012, 19:30
Aslinda Turk takimlarinin oyuncularina teklif gelmemesi son derece gercekci. Bizim ligimize gelen kac oyuncu degerine deger katip Avrupaya transfer oluyor ki ?
Birde oyuncularin bazi takimlari tercih etmemeleri meselesi var. Reel hayatta da bu boyle degil mi? Turkiye ve Katar son durak olarak goruluyor maalesef.

titates1
23.Ağustos.2012, 15:24
Türkiye ligi araştırmacılarının , işlerini hakkını vererek yapmaları
şimdi oyunda dengeler konusunu veya oyunun transfer mantığından mı oluyor bilmiyorum ama türkiye ligi oyunun en zevksiz , en gerçekçilikten uzak ligi.

Transfer konusunda da şöyle bir sıkıntı var , avrupa liglerindeyken 2.lig 3.lig olsun farketmez oyuncumu bir şekilde satabiliyorum ama 1 sezon geçmiş

özer - sezer - baroni - selçuk vb. vb. 0 liraya satamıyorum bu adamları 0 ya maaşları gitsin diye oyundan zevk alayım diye sadece takımdan gitsinler istiyorum beleşe veriyorum 1 tane bu oyuncuları alacak takım çıkmıyor , hadi bazıları maaşlarını karşılayamaz da yani beleşe önerdiğin bu adamları türkiye liginden alacak 1 takım dahi çıkmaz mı ?

ayrıca türkiye ligine gelen oyuncular da gerçeklikten uzak vb. vb. bilmiyorum ben oyunun yapımından başka şeylerinden anlamıyorum evet ama oyuna oturduğumda gerçeklikle uzaktan yakından alakası olmayan bir türkiye ligi oynuyorum , bu da oyunun ve türkiye liginin yapımında emeği geçenlerin , iyi iş çıkaramadığının göstergesidir bence.

mmllhh
23.Ağustos.2012, 17:26
Oyuncuları 0 €' ya bile satamamak ciddi bir sorun gerçekten de /

bazı reputation'ı yüksek oyuncuların dahi serbest kalması ve kulüp bulamaması da komik oluyordu /

Önemli liglerin ve takımların logo,forma,liglerin logoları gibi lisans gerektiren şeylerin de eksikliği kalite hissini azaltıyordu sonuçta sahte oyun alınmasın deniyor ama oyun bana %100 lisanslı gerçeklik sunmuyor /

ben coach 'ların da attribute larının azalıp artması taraftarıyım aynı şekilde bizlerin de profillerinin özellikleri değişim göstermeli ve ünümüz arttıkça söz geçirebilirliğimiz artmalı /

ve herkes dile getirmiş manager maaş alıyor ama ne manası var ona biraz işlev katılmalı çılgın partiler düzenleyip gündeme oturabiliriz :) /

ve yine herkes aynı dertten yakınıyor ; sakatlık...Bir takımda bikaç oyuncu uzun süreli manasız sakatlıklar yaşayabiliyor evet çok doğal ama sürekli user'ın başına gelmesi pek saçma /

son olarak negotiations larda ya rolümüz daha aktifleştirilmeli yada tam tersi yapılmalı

mmllhh
23.Ağustos.2012, 17:33
Ayrıca oyuncuların ben bu takımla masaya dahi oturmam demesi çok abes bir şey değil aksine çok normal siz şuanda real madrid'i ikna etseniz dahi Ronaldo ile görüşmelere başlayamazsınız adam ilgilenmiyorum der çıkar işin içinden bu çok doğal gelecek oyunda da devam etmesini bekliyorum bu yüzden.

Ama Türkiyedeki takımlara Avrupadan getirmek için çok büyük paralar ve çabalar sarf etmek gerekiyor.Bunun dışında takımı için vasatı geçmeyen bi oyuncu inanılmaz maaşlar talep ediyor kilit oyuncular ise dünyadaki yıldız oyuncuların maaşlarını kıskandıracak cinsten olabiliyor ama o paraları başka kulüplerden almaları imkansız tabiki bu da gerçekliği ve bundan öte insanın sinirlerini zorluyor :mad:

Chivalry
23.Ağustos.2012, 18:59
Ayrıca oyuncuların ben bu takımla masaya dahi oturmam demesi çok abes bir şey değil aksine çok normal siz şuanda real madrid'i ikna etseniz dahi Ronaldo ile görüşmelere başlayamazsınız adam ilgilenmiyorum der çıkar işin içinden bu çok doğal gelecek oyunda da devam etmesini bekliyorum bu yüzden.

Ama Türkiyedeki takımlara Avrupadan getirmek için çok büyük paralar ve çabalar sarf etmek gerekiyor.Bunun dışında takımı için vasatı geçmeyen bi oyuncu inanılmaz maaşlar talep ediyor kilit oyuncular ise dünyadaki yıldız oyuncuların maaşlarını kıskandıracak cinsten olabiliyor ama o paraları başka kulüplerden almaları imkansız tabiki bu da gerçekliği ve bundan öte insanın sinirlerini zorluyor :mad:

yok öyle bir şey ronaldo al sana yıllık 50 milyon euro dediktn sonra :)

manager725
24.Ağustos.2012, 14:46

BJK'yi yönetiyorum.Hulk transferi için anlaştım.Hulk yıllık 1M alıyor ben 6M vericem.Ayrıca Hulk BJK'yi tanıyor ve seviyor ama oyuncuyla görüşemiyorum.Kimse zaten Ronaldo için transfer teklifi yapmıyor gördüğün gibi.Joaquín'i bile alamıyorum.Guti türkiye'ye geldi.Beckham'ı transfer edicem gelmiyor.Direk Ronaldo diye örnek verirsen saçma olur.

aykutbagci
24.Ağustos.2012, 15:26
şimdi oyunda dengeler konusunu veya oyunun transfer mantığından mı oluyor bilmiyorum ama türkiye ligi oyunun en zevksiz , en gerçekçilikten uzak ligi.

Transfer konusunda da şöyle bir sıkıntı var , avrupa liglerindeyken 2.lig 3.lig olsun farketmez oyuncumu bir şekilde satabiliyorum ama 1 sezon geçmiş

özer - sezer - baroni - selçuk vb. vb. 0 liraya satamıyorum bu adamları 0 ya maaşları gitsin diye oyundan zevk alayım diye sadece takımdan gitsinler istiyorum beleşe veriyorum 1 tane bu oyuncuları alacak takım çıkmıyor , hadi bazıları maaşlarını karşılayamaz da yani beleşe önerdiğin bu adamları türkiye liginden alacak 1 takım dahi çıkmaz mı ?

ayrıca türkiye ligine gelen oyuncular da gerçeklikten uzak vb. vb. bilmiyorum ben oyunun yapımından başka şeylerinden anlamıyorum evet ama oyuna oturduğumda gerçeklikle uzaktan yakından alakası olmayan bir türkiye ligi oynuyorum , bu da oyunun ve türkiye liginin yapımında emeği geçenlerin , iyi iş çıkaramadığının göstergesidir bence.

Mesela biraz örnek verebilir misin şunlar şunlar hep hatalı yapılıyor diye ? Ayrıca yeni gelen yabancı oyunculara ilk etapta fazla oynama yapılmıyor. Malum biz henüz çok fazla izlemedik.

manager725
24.Ağustos.2012, 16:01

Bence bu olay Türkiye Ligi araştırmacılarından kaynaklanmıyor.Oyunun genel sorunu.O yüzden araştırmacıları suçlama.

Siriuss
26.Ağustos.2012, 04:26

Ronaldo der,evet.Ama Allah'ın Stoke City'sinde,Köln'ünde oynayan bir futbolcu dememeli.

OMANA
26.Ağustos.2012, 13:59
Kesinlikte tranafer sıkıntısı var Fenebahçenin galatasarayın hiçbir oyuncu boşta kalmaz ama gelin oyunumuza inanılmaz..bugün satışa koyna en az 10 takımın isteyeceği oyunculara talp yok ha ben şınu demiyorum çok büyük paralar verilir verilmez elbet ama hiçbiri boş kalmaz..hani blicayı isten yoktu gitti birinci ligde oynuyor hani özeri isteyen yoktu kasımpaşaya gitti. umarım bundan gereken ders çıkarılır...

mmllhh
27.Ağustos.2012, 17:13
yok öyle bir şey ronaldo al sana yıllık 50 milyon euro dediktn sonra :)

Dediğin gibi olsaydı şimdi zengin Arap ülkelerinde,Rusya'da ya da Çin'de oynayan oyuncuların çoğu kariyerin sonunda değil aksine zirvesindeyken orada olurlardı ama o tip anlaşmalar transfer olarak değil son durak için kazançlı bir tatil gibi görülüyor..Oyunun da böyle yaklaşımı taşıması normal bence

mmllhh
27.Ağustos.2012, 17:20
BJK'yi yönetiyorum.Hulk transferi için anlaştım.Hulk yıllık 1M alıyor ben 6M vericem.Ayrıca Hulk BJK'yi tanıyor ve seviyor ama oyuncuyla görüşemiyorum.Kimse zaten Ronaldo için transfer teklifi yapmıyor gördüğün gibi.Joaquín'i bile alamıyorum.Guti türkiye'ye geldi.Beckham'ı transfer edicem gelmiyor.Direk Ronaldo diye örnek verirsen saçma olur.

Joaquin,Hulk için bi şey diyemem ama bazen, "Türkiye'ye transfer yapmak kariyerim açısından geri adım" gibi açıklamalar çıkabiliyor oyunculardan muhtemelen o tarzdır..Yani bir oyuncuyu elde etmenin yolu tamamen paraya bağlı değil bunu göstermek için oyunun böyle bir özelliğinin olması normal ama bu disiplini fazlasıyla dayatıyorsa bunu bilemem..Ya da klubünde mutlu olan bir oyuncudur transferi sadece sana değil hiç bi takıma düşünmüyordur vs vs...
Ancak 30-31 yaşındaki Joaquin hiç bi aksi sebep yokken sadece user teklif yaptığında böyle reaksiyon gösteriyorsa oyunun saçmalığıdır onda haklısın :)

kraldost
28.Ağustos.2012, 01:28
top toplayıcılar eklenmeli top dışarı çıkınca kaleci gidip almamalı :)

Cengo
28.Ağustos.2012, 13:26
FM 2013'te futbolcular teklif ediyormuş :) :) :)

darkkobal123
28.Ağustos.2012, 15:43
Saha kapatma cezası verilebilir. Taraftarlar özel maçlarda karikatür, pankart, kareofrafi gibi şeyler düzenleyebilir. Hakem olaylı bir maçtan sonra görevinden ayrılabilir. Cezalı olduğumuz zaman takımın başında maça antrenör çıkıyor. Antrenör ile bir temasa geçebiliriz maç esnasında. Aklıma gelenler bunlar.

leave_992
29.Ağustos.2012, 00:45
Hani miles bir röportajında dunyanın hangi yerinde sosisli,bilet fiyatlarını menajerler belirliyor ki biz bunun gibi özellikleri oyuna ekleyelim diyordu ya,e şimdi soruyoruz sana sevgili miles dunyanın hangi ülkesinde transfer teklifini menajer yapıp,oyuncunun maaşına kadar menajer ilgileniyor:) Bu saçmalık kaldırılmalı ve baskana liste vermeliyiz,olay bu kadar basit:) He eğer kalkarsa belki eski tadı kalmayabilir çünkü transfer görüşmeleri gercekten oyuna renk katmıyor değil.

fm_monster
29.Ağustos.2012, 17:05
maçlarda tartışmalar çıksın :)+ tribün sesleri geliştirilebilir örn. tezahuratlar veya yuhalamalar, istifa çağrıları vs. :)

E.Cartman
29.Ağustos.2012, 17:07
Hani miles bir röportajında dunyanın hangi yerinde sosisli,bilet fiyatlarını menajerler belirliyor ki biz bunun gibi özellikleri oyuna ekleyelim diyordu ya,e şimdi soruyoruz sana sevgili miles dunyanın hangi ülkesinde transfer teklifini menajer yapıp,oyuncunun maaşına kadar menajer ilgileniyor:) Bu saçmalık kaldırılmalı ve baskana liste vermeliyiz,olay bu kadar basit:) He eğer kalkarsa belki eski tadı kalmayabilir çünkü transfer görüşmeleri gercekten oyuna renk katmıyor değil.

İngiltere'de

Edit: Bir şey daha ekliyim böyle olunca çok havada kaldı cevap. Oyunun çıkış yeri olan İngiltere'de sistem böyle işliyor. Nitekim oyunun adında da olan seninde yazdığın menajerlik sistemi var orda. Teknik Direktörlükle takım menajerliği çok farklı şeylerdir. Teknik direktör yönetimde kendi branşından sorumlu yöneticiye, sportif direktöre vs. liste verir transfer işini onlar halleder. Ama İngiltere'de teknik direktör değil takım menajeri alınır. O adam hem teknik direktördür hem sportif direktördür. Yönetim ona bütçe verir o da kendi ekibini kurar oyuncu alır satar. İhtiyacı olursa yönetimle konuşur ek bütçe ister veya bana bu adamı alın falan der, tıpkı oyundaki gibi.

manager725
30.Ağustos.2012, 22:42
Seçeneklerden insanlar kendi oyununu seçebilmeli.Yani 'oyuncu ile sözleşme görüşmesini kendin yap'yanında tik olmazsa başkana liste verilsin,tik varsa görüşmeyi biz yapalım.

'Tüm oyuncular teklifini dinlesin'yanında tik yoksa şimdiki gibi bazı oyuncular kontrat tekliflerini dinlemsin,tik varsa tüm oyuncular dinlesin.

Böyle yapılırsa iyi olur çünkü herkes aynı düşünmüyor.Böyle yapılırsa herkes mutlu olur.:)

BLAZİN1903
31.Ağustos.2012, 18:26
1. Bence en önemli olaylardan biri görsellik sene 2013 olucak önünde pes fifa gibi örnek maç motorları olucak madem 3d yapıyosun sanki atari de tsubasa oynar gibi ekran ki tusubasa daha iyiydi :)
2. Örnegin Sivok yıllık 500k alıyosa sözleşme yenilerken 3m-4m istiyo mantık yok senle imzalamadıgı gibi başka klübe 1m ye imza atıyor.
3. Transfer sistemi değişmeli adamın degeri 1m ise klübü 7-10m arası satıyor. Takas daha aktif olmalı
4. Klüple biraz daha içli dışlı olabilmeli menajer mesela nasıl ilk basın toplantısında soruyor
Klüple ne kadar ilgileniceksiniz diye
Klüpü baştan aşagıu degiştiricem dedigim zaman yönetimin benle daha alakalı olması gerek klüple ilgili işlerde bana da danışması gerek diye düşünüyorum sponsorluk pilot takım stad antreman alanı gen akademisi vs gibi konularda daha bir teferruat olsa daha iyi olur sadece üstün körü geiştirilmemeli
5. Genç akademisi veya futbol okulu vs yada geliştirmek istedigimiz oyuncularla daha fazla ilgili olalım.
6. Sahaya yedek top ve top toplayıcı çocuk koysunlar
7.Mesela türk takımlarıyla şampiyonlar ligi alıyoruz 2 cümleyle geçmesin veya karabükle lig şampiyonu oluyosun yada flaş bir tarnsfer yapıyosun fb kuyt u aldı veya beşiktaş drente ile ilgileniyo gazaete başlıgı şeklinde gösterseler yada kap a bildirdi tarzı oyuna daha fazla heyecan katacak aktiviteler olmalı
8. Menajer profilide oyuncu profili gibi gelişmeli
9. Oyuncu menajerleri cılkını çıkarmasınlar işin 5m istemsenler komisyon oalrak oyuncuya 2 menajere 7 vermeyelim

Liste uzar gider aklımıza gelmeyen çok şey var ama en önemlisi görsellik ve transfer sisitemi bence

manager725
31.Ağustos.2012, 20:19
Bu konu açılmadan önce her şey güzel iyi diyordum ama bu konu açılınca oyunun yarısının gerçekten olmadığını gördüm.O kadar eksiklik var ki...Yine aynı oyun karşımıza çıkmasın.Oyunu değiştirsinler,hatalar olsun ama yeter ki oyunu değiştirsinler.

leave_992
31.Ağustos.2012, 20:31
İngiltere'de

Edit: Bir şey daha ekliyim böyle olunca çok havada kaldı cevap. Oyunun çıkış yeri olan İngiltere'de sistem böyle işliyor. Nitekim oyunun adında da olan seninde yazdığın menajerlik sistemi var orda. Teknik Direktörlükle takım menajerliği çok farklı şeylerdir. Teknik direktör yönetimde kendi branşından sorumlu yöneticiye, sportif direktöre vs. liste verir transfer işini onlar halleder. Ama İngiltere'de teknik direktör değil takım menajeri alınır. O adam hem teknik direktördür hem sportif direktördür. Yönetim ona bütçe verir o da kendi ekibini kurar oyuncu alır satar. İhtiyacı olursa yönetimle konuşur ek bütçe ister veya bana bu adamı alın falan der, tıpkı oyundaki gibi.

İngiltere'de bu şekilde işlediğini bilmiyordum,teşekkürler bilgin için.Ancak yine de ingiltere harici(veya bu sistemi uygulayan ülkeler harici) ülkelerde kariyer açtıgımız da başkana liste verebiliriz diye düşünüyorum.Yani çok küçük bir ayrıntı gerçi,transfer etmek,oyuncuları kovalamak felan oyunun tadı tuzu oldu yıllardır,eğer kaldırılırsa belki daha kötü olur oyun sıkmaya başlar,böylece bende yanılmış olurum :)

antiochia
01.Eylül.2012, 00:16
svunma ve hücum ayrı taktik olması, adam gibi duran top, bir de amc-aml-amr'lerin adam gibi savunma yapmaları....

slayer34
01.Eylül.2012, 04:14
o bu degilde ulkemizin 4 buyuk takımının oyunda adam gıbı transfer yapması
arkadas oyuna bakıyorum besıktas gıtmıs 33 yasında 7k lık bır adam almıs keza galatasary gıtmıs alakasız bı adamı 1 yıllıgına kıralamıs adama bakıyorum lıg de hıcbır macta oynamamıs fenerbahce de oyle gıdıyolar bulgarıstandan 30+ ya da 17-18 yas aralıgında alakasız adamları transfer edıyolar umarım bunu duzeltırler cunku cok sınırımı bozuyor...

Bordo61Mavi
01.Eylül.2012, 04:29
Oyuncuyu ikna etme yollari olmali.

-Kariyerini gelistirmesi icin bizi sec gibi
veya
-Kazandigin paradan cok daha fazlasini kazanabilirsin

Boyle seyler olmasi lazim yoksa kimse gelmiyor takima ve oylede gercekci olmuyor.

Bizim ligimize fransa gol krali geliyorsa cogu futbolcu gelir hemde kosa kosa

Ketchaup
01.Eylül.2012, 17:55
top toplayıcılar eklenmeli top dışarı çıkınca kaleci gidip almamalı :)

kaç seridir tek beklediğim şey bu.

Danger90
01.Eylül.2012, 18:45
ayrıntılar artmalı ya işte sponsorlar filan olmalı bide canlı pazarlık olabilir 2 gün beklemek gerekemsin ayrıca allahın köy takımının oyunucusu 50 bin se 1 milyon istiyolar verince ben kasımpaşaya gelmem diyor real madrid barcelona yımı istiyor anlaamdımki

y_karew
01.Eylül.2012, 18:51
Aslında yorumların hepsini okuyamadım ama genelde transfer ve kontratlarla ilgili yenilik beklenilmiş... benim isteğim 2013 de olması belki imkansız bir şey belki 14 te 15 de olmayacak ama bu isteğin olmasını çok istiyorum.... benim isteğim TÜRKÇE yada normal Maç anlatımı... Ama text olarak değil tabiki... Ben maçları dinlemek istiyorum sanki radyodan dinler gibi....

manager725
01.Eylül.2012, 18:59
Aslında yorumların hepsini okuyamadım ama genelde transfer ve kontratlarla ilgili yenilik beklenilmiş... benim isteğim 2013 de olması belki imkansız bir şey belki 14 te 15 de olmayacak ama bu isteğin olmasını çok istiyorum.... benim isteğim TÜRKÇE yada normal Maç anlatımı... Ama text olarak değil tabiki... Ben maçları dinlemek istiyorum sanki radyodan dinler gibi....

Türkçeye yeni geçtik,Spikere ingilizce olarak bile geçemedik.Senin isteğin Euro 2020'ye yetişir.:)

sarianet
01.Eylül.2012, 19:05
biraz düşününce spiker gerçekçiliğe aykırı sen orda kendini yedek kulübesinde hayal etmelisin bu durumda da hiçbi menejer önünde oynanan maçı bi spikerden dinlemek istemez :)

y_karew
01.Eylül.2012, 19:07
Türkçeye yeni geçtik,Spikere ingilizce olarak bile geçemedik.Senin isteğin Euro 2020'ye yetişir.:)

Türkçeye geçene kadar 13 sene bekledim :) bunun içinde beklerim yani sorun olmaz... :)

BleedingMoon
01.Eylül.2012, 20:07
oyun ingiliz futbolu baz alınarak yapıldığı için tüm kriterleri ona göre baz alarak seçin. yok transferi yönetim yapsın, yok maaşları da yönetim belirlesin, yok top toplayıcı olsun :) bunlar ingiltere'de pek görülen şeyler değil. sanki bizim liglerdeki süreçler çok güzel ve mantıklıymış gibi yalnızca türkiye'de görülen şeyler isteniyor. bırakın da bari oyunda gerçek futbol sürecini yaşayalım :D

snaru
01.Eylül.2012, 22:15
- Yönetimden sponsor isteği
- Sponsorluk pazarlığı
- Canlı transfer pazarlığı
- Saha içinde top toplayıcı
- Sözleşmede asisst primi
- Yapay zeka iyileştirmesi( sanki sonuç belli öylesine oynuyorlar gibi)

RAUL8788
02.Eylül.2012, 01:31
bence stad takı atmosfer geliştirilmeli hep aynı ses.tezahürat olmalı en azından bazı takımların :)

burc ugur
02.Eylül.2012, 04:26
Her sene defalarca yazıyoruz ama boşuna sanırım öylesine mesaj yazarak zaman kaybediyoruz.

Turksportal ekibi bu istekleri SIGames'e iletiyor mu ?

İletmiyorsa isteklerimizi bu konu yerine bence sigames forumuna yazmalı yada mail atmalıyız ..

manager725
02.Eylül.2012, 14:56
biraz düşününce spiker gerçekçiliğe aykırı sen orda kendini yedek kulübesinde hayal etmelisin bu durumda da hiçbi menejer önünde oynanan maçı bi spikerden dinlemek istemez :)

Maçı yedek kulübesinden izleyemediğimiz için TV'den izliyormuş gibi hissediyoruz.Şimdi düşündüm de sana hak verdim,doğru söylüyorsun.:)

manager725
02.Eylül.2012, 14:59
Her sene defalarca yazıyoruz ama boşuna sanırım öylesine mesaj yazarak zaman kaybediyoruz.

Turksportal ekibi bu istekleri SIGames'e iletiyor mu ?

İletmiyorsa isteklerimizi bu konu yerine bence sigames forumuna yazmalı yada mail atmalıyız ..

FM13'ün grafik ve yapım(özellik)aşaması çoktan bitmiştir.Şimdi oyuncu transferlerini yapıyorlardır.Bunlar aslında FM14'te görmek istediklerimiz.Bunlar gerçekten iletiliyor mu bilmiyorum,bende de bir şüphe oluştu şuan.

caner485
02.Eylül.2012, 22:09
Ön tanıtım ne zaman olcak acaba fotoları ve yeni özellikleri merak ediyoruz. Bilgisi olan var mı?

manager725
03.Eylül.2012, 13:14
Ön tanıtım ne zaman olcak acaba fotoları ve yeni özellikleri merak ediyoruz. Bilgisi olan var mı?

Eylül ortası tanıtım yapılacak diye biliyorum.

zqr
03.Eylül.2012, 23:37
Oyunda bence transfer ve taktik olayi belirliyor ben transfer olayina bakis acimi soyleyeyim
Transferde rusya fransa gibi takimlarda az daha iyi takimlara gidiyor sonra real barcaya 20 gibi gidiyor buna lafim yok hepsi mi boyle olur
Mesela teknik direktorun favori oyunculari swensea laudrup geldi 2 ispanyadan adam michu pablo hernandez getirdi
Everton moyes iskoc oyuncuyu essien i mourinho joe alen rodgersin yanina
Buyuk takimdan buyuk takima giden yok modric ibra song van persie gercek hayatta gider
Ben premier league oynarim bakinca adamlar ordan aliyor rodwel adam johson adebayor dembele bebatov adam johson vs
Gemc oyuncular artik hemen10 milyon olmsin bi takimindak oynasin ondan sonra
transferde bosalan yere adam alinsin van persie bebatov giroud gibi essien lass gibi sinclair pablo hernandez singurdun van der vaart tarzi gibi
Dusunulmeyen adamin transferi kolayligi nijel de jong adenayor par ji sung
Supriz tansferler olsun julio cesar qpr meriles fener:) ibra psg
bir de bilinen oyuncular oyunda gitsin buyuk takima javi martinez hazard modric
Benim bu fantezim italya liginden bir seyh klubu alsin bir yilda200 milyon harcasin yaw
Kisaca 3d olacagina bunlar olsun arkadas
Bir de oyuncunun beklentisi olsun hayyata berbatov oynamak istiyorum dedi premear leagu de kldi lass oynmak isiyorum dedi para dedi anji baros quaresma para dedi gitmedi olaya bir acisi olsun
Bazisi memleketim desin eski haber ama ronaldinho elana fabiano vs
Bir de sozlesmesi biten bitmeye yakin oyuncularla herkes ilgilensin van persie juventus m city m unt
Bir de gercek anlamda yilin transferleri olsun ben oyunda bunlari ya hic gormedim ya da cok az
4 sezon oynadim 2012 yi transferde sadece lucas liverpoldan intere gitti geri kalan hepsi bos transfer

Oyuncu isimleri yanlis yazdiklarim oldu kusura bakmayin

manager725
04.Eylül.2012, 13:35
Yeni oyuna girdiğimizde hep aynı oyuncuların transfer listesinde olması da can sıkıyor.victor anichebe,joaquin...gibi sadece bunlarla olmuyor, süpriz isimler de olsun.

petrol_fb12
05.Eylül.2012, 18:01
Benim beklentelerim Şunlar..

-Transfer konusu gerçekten düzeltilmeli 8 milyon tl..olan bir oyuncuya kulübü 25 milyon tl istiyor..bu kadar arada dağlar kadar fark olamaz ...

-Kulübün borcçarını bir kısmını transfer bütcesinden feda edip ödemeyi isterdim..Ki şu anda kafama takılan en büyük konu bu...

-Altyapı'dan yardımcı teknik direktörün...bu hafta bu altyapı oyuncusunu denemelisin...Demesi lazım..kendimiz araştırmayalım..

-Menajer aldığı cok ucuk ücretler..oyuncusu 1.1 milyon tl isterken kendisi 4.4 milyon tl istiyor..Oyuncuya mecruburum alıyorum..ama menajer gününü gün ediyor...bu oyuncunun istediğiyle ya biraz fazla yada aynı olmalı...

-3 liglerinde olmasını isterdim...

-Birde...Manager önerdiği ama almak istediğimiz...Süper ligdeki teknik direktörlere önerme olursa harika bir şey olur..misal iyi bir kaleci..benim kalecim var..bunu antalya,eskişehir teknik direktör önersek..süper olur..

Kolay gelsin...

barahir
05.Eylül.2012, 18:38
Tek beklentim artik seri hakkinda bi bilgi paylasilmasi olur su saatten sonra

BIG__fox
14.Eylül.2012, 14:54
bir ligde özellikle de türkiye liginde 5 sene üst üste şampiyon olduktan sonra alabileceğin adamlar vasat adamlarsa ( antrenöre elettikten sonra) burda bir yanlış vardır. En azından futbolcuyla konuşabilmelisin. Astronomik teklifler edebilmelisin. Son serilerde bu transfer olayı iyice bozulmuş durumda.

Ayrıca taktik diziliş yaparken oyunun hücum ve defans anlamındaki dizilimini aynı zamanda topsuz oyunda oyuncuların mevkilerini ya da görevlerini belirleyebilmelisin.

Antrenman kısmı bence sil baştan yenilenmeli. Hali hazırda çok kullanışlı bulmuyorum. 98 yılından beri kesintisiz oynuyorum oyunu ama hala gelişsin diye beklediklerimiz var. Biraz daha hız lazıım. Hoş şükür ki birçok kişinin emeği sayesinde türkçeye kavuştuk. Gerisini de bekliyoruz bakalım...

caner485
14.Eylül.2012, 16:04
Eski serilerde takımın 3 yıldız futbolcusunu yıldız vererek gösteriyordu, ilişkimizin iyi olduğu futbolcular favori personelimiz olabiliyordu aslında ufak ama güzel detaylardı bence keşke tekrar olsa. handheld de vardı mesela

Lestad
14.Eylül.2012, 17:07
Maç motoru tamamen baştan yazılsın. Yeter artık başka bir oyun serisinde bu kadar saçmalık olsaydı ne o seri kalırdı ne de o şirket.

Oyundaki kötü karma olayı kaldırılsın. Maçta ne zaman iyi bir şey olsa anında takımın başına kötü bir şey gelerek dengeleniyor. Mesela ilk yarıyı 2-0 önde kapatmışım ikinci yarı ya oyuncum sakatlanıyor ya da kırmızı kart görüyor.

3 kuruşluk adamın benden 10kuruş isteyip 1 kuruşa başka takımlara gitmesi düzeltilsin.

hakan769
14.Eylül.2012, 20:59
Kesinlikli kupa toreni olmali zar zor s. Ligini aliyoruz 2 3 saniye bi sevlnc o kadar. Madalya toreni ikinci olan takimi alkislama ve kaptanin kupayi kaldrmasi bu kadar.

BIG__fox
14.Eylül.2012, 21:23
Bugün yayınlanan maç motoru videosundan sonra bu oyundan bir b.k olmayacağı kesinleşti

şimdi izledim. 2013 e yaklaştığımız şu günlerde hala sahada yürürken kayan adamların olması, topun abidik gubidik yerlere gitmesi gibi saçmalıkları bayındıran maç motorunun hakikaten değiştirilmesi şart.

Ben zaten ya 2D oynuyorum ya da sadece yazı ile. Eskiden olduğu gbi klasik hala en güzeli.

cmyksl55
15.Eylül.2012, 12:44
herkesin ayrı ayrı değindiği eksiklikler ve iyileştirmeler var pek çoğuna katılıyorum. Benim deyinmek istediğim yerler ise şöyle :

- Çok üst düzey futbolcuların reel de izlediğimiz gibi seyir zevki veren bir performans sergileyememesi büyük eksiklik bence. Mesela Messi öyle olağanüstü oynamıyor fm'de çok da gol kaçırıyor. Profil özelliğine göre çok çok düşük performans sergileyen oyuncular var. Oyundaki ortasahanın ortasında olan adamlar sezon boyunca 1-2 maç hariç yıldızlaşamıyorlar. Xavi ve İniesta'nın hiç performansı yok örneğin. 6-7 asisti geçemiyorlar. hadi asisti az oldu diyelim ama oyunu yönlendiren ve katkı yapan bir yapıları yok. Puan dereceleri 8'i hiç görmüyor sezon sonunda bence sadece forvetler 8 oynamamalı. Defans olarak da bir tek Kara'nın 8 oynadığını gördüm o da kornerden her sezon 15 gol attığı için. Bir pique bu kadar randımanlı oynayamıyor mesela. Bence profili iyi olan yıldız futbolcuların bir başka oynaması gerçek bir yıldız gibi sahada kendini göstermesi lazım.

- Maç motorunun da acil değişmesi lazım yeni animasyonlar şart ben bu motorla maçı seyrederken hiç seyir zevki alamıyorum odun gibi hareketler yapıyorlar. Neymar'dan estetik çalımlar vs görmek isterim. Bir de korner çizgisinde oyuncu önüne gelen topu kontrol edemeyerek aut yapma olayı çok oluyor normalde kontrol edilebilecek pozisyonda.

cbdy
15.Eylül.2012, 12:47
yönetim sadece bütçe verip pilot takım bulmasın. oyuncuyla anlaşırken cebinden para bile koyabilsin.
ayrıca bir oyuncuyla gerçekte sokakta anlaşılmaz, bir otel tutulur ve anlaşima orada yapılır. bence böyle şeyler de olmalı. ama ben FM 32'DEn ümitliyim ....

Balroq
15.Eylül.2012, 16:42
Kendi teknik ekibimizi oluşturabilelim. Bir takımdan diğerine geçtiğimiz zaman teknik ekibimizi de yanımızda götürebilelim.

caner485
15.Eylül.2012, 16:56
Kendi teknik ekibimizi oluşturabilelim. Bir takımdan diğerine geçtiğimiz zaman teknik ekibimizi de yanımızda götürebilelim.

o dediğin kısmen oluyor aslında sen gittikten sonra bir kaç antrenör ve yardımcında istifa edip ayrılabiliyor onları tekrar alabilirsin