PDA

View Full Version : Oyuncu Primlerinin Oyuna Etkisi

Ralph
16.Ağustos.2012, 00:11
Merhaba,

Demin oyunu oynarken aklıma geldi ve belki bir bilen vardır diye sormak istiyorum. Ben genelde bir oyuncuyu alırken ve kontrat yaparken maç başı primi ve gol primini en aza yani 1K ya indiriyorum, İmza bedelini falan basıyorum. Bunun oyuna bir etkisi var mı acaba? Yani bir oyuncunun gol primi fazlaysa o oyuncu gol atmak için daha çok asılıyor mu oyuna? Ya da asist primi fazlaysa asist yapmak için çaba sarfediyormu? Bununla ilgili kesin bir bilgi var mı?

GebzeLi1907
16.Ağustos.2012, 00:29
Merhaba,

Demin oyunu oynarken aklıma geldi ve belki bir bilen vardır diye sormak istiyorum. Ben genelde bir oyuncuyu alırken ve kontrat yaparken maç başı primi ve gol primini en aza yani 1K ya indiriyorum, İmza bedelini falan basıyorum. Bunun oyuna bir etkisi var mı acaba? Yani bir oyuncunun gol primi fazlaysa o oyuncu gol atmak için daha çok asılıyor mu oyuna? Ya da asist primi fazlaysa asist yapmak için çaba sarfediyormu? Bununla ilgili kesin bir bilgi var mı?

Kesin olmasa da mantıken olması gerekiyor.
Mesela yedek olacağı önceki sezonlardan belli olan oyuncularımla sözleşme görüşmesi yaparken hep maç başı ücretlerini yüksek tutma da diretiyorlar, eğer abuk sabuk yüksek bir yıllık ücret vermiyorsam.
Yine santrafor, hucüm oyuncuları gol primleri için diretiyorlar, yıllık ve imza ücretlerini yüksek vermezseniz.
Performansa da etkisi oluyordur illaki ayrıca peşin ücreti vermektense bu tarz primleri yüksek tutmak bence daha mantıklı, daha çok para kazanmak istiyorsa daha çok gol atmalı yada yememeli.
ben ona göre davranıyorum

sarianet
16.Ağustos.2012, 00:43
oyuncu değil de sezon başı primlerini yüksek tutarsanız oyuncular iyi oynuyor asılıyor onu biliyorum isterseniz deneyin :)

martymcfly
16.Ağustos.2012, 03:32
Kontratlardaki gol bonusları için de baya kasıyor futbolcular.
Ortasahalar için 15 gol at şu kadar para senindir diyorum genelde, 15 i geçince duruyor ama :D