PDA

View Full Version : Kanat oyuncularının defans sorunu

Ralph
17.Ağustos.2012, 21:05
Takım baskı yerken bile oyuncuların ileride forvet ile birlikte kalmasına çok canım sıkılıyor. Bu oyuncuları nasıl defansa getirebilirim, bunun bir yöntemi var mı? ( AMR ve AML oyuncularını kastediyorum)

GebzeLi1907
17.Ağustos.2012, 22:11
kolay kolay gelmiyorlar anlayışı rigid very rigid strateji contain falan yaparsan belki, eğer geri illaki gelmelerini istiyorsan mr ml mevkilerine çekmen daha mantıklı

kalemci
17.Ağustos.2012, 22:12
Defensive winger yap AMRL oyuncularını birde sürekli pres istiyorsan tam saha pres yaptır ayrıca mentalitelerini en aşağı çekebilirsin.

Ralph
19.Ağustos.2012, 12:48
Bu arada arkadaşımın adına sormuştum soruyu ondan dolayı cevap atmadım hiç konuya.

antiochia
19.Ağustos.2012, 13:54
ben şahsen MR-ML oynatıyorum.Çünkü ne kadar mentality'yi aşağı çekersem çekeyim, tight marking yaptırsam da savunma yapamıyorlar.Ben bu yüzden 4-4-1-1 oynuyorum.

Deus Dominus
21.Ağustos.2012, 00:02
Maç anında bu kanat oyuncularına spesifik markaj ver, mesela amr'de oynayan rakibin sol bekini, aml'de oynayan rakibin sağ bekini alsın adam adama markajla. Göreceksin bu oyuncular hücuma katıldığında senin kanat oyuncuların geriye gelecek.

dragunov78
21.Ağustos.2012, 16:26
bu sorun benim de sıkıntım,
rakibin sağ ve sol bekine markaj verdiğimde bir nebze geri geliyorlar ama bu kez de mesela rakip korner atarken rakip bekler kendi sahalarında kaldığından genelde benim açıklarım da ileri de kalıyor onlarla.
bir de santrafor geri gelmeyince kornerde defans 3 kişi eksik kalıyor:)
ben de sorunu defansif kanat olarak oynatıp zaman zaman ml-mr ye çekerek aşmaya çalışıyorum.

BleedingMoon
21.Ağustos.2012, 16:31
ben tight marking veriyorum kanatlara. seve seve defansa geliyorlar :) work rate ve team work düzeyleri yüksek adamlar lazım. ve arkadaşın dediği gibi takımın rigid değil de fluid olması önemli. total futbola meyil yani.

martymcfly
21.Ağustos.2012, 19:00
Ofans adamlarına adam markajı verdiğinizde savunma özellikleri kötü olduğundan sık sık faul yapıp kart sorunu yaşayabilirler.