PDA

View Full Version : Editörde Yaptığım Değişiklikler Oyunda Gözükmüyor

HeracLes
23.Ağustos.2012, 17:47
Arkadaşlar LFC Marshalls'ın transfer güncellemesini açıp birkaç oyuncunun bazı özelliklerini artıracaktım ki artırdım da. Kaydettim çıktım ve yeni oyun açtım. İlk başta farkedemedim ama oynanmamış profiline baktığımda neredeyse aynı. Hatta oyuncunun kendiliğinden 20 olan özelliği bile düşmüş. FMRTE'den yapmadım normal oyunun kendi editöründen yaptım ve ilk defa yapıyorum. Olması gerekiyordu ama nerede hata yaptım bilemiyorum.

Birkaç deneme daha yaptım. Xavi'nin tekniksel özelliklerini 1 artırdım, bu seferde 20 olan pas 19'a düştü, hiç oynamadığım halde. Yeni bir kariyer açtım Wayne Rooney'i editörden fiziksel ve tekniksel özelliklerini 20 yaptım ama doğal form dışında hepsi 16 olmuş.
http://i47.tinypic.com/343j5s0.png

Ne yapabilirim ? Bir ayarı var mıdır ? Teşekkürler.

Oghuse
24.Ağustos.2012, 16:43
Editörden kaydettikten sonra değişiklikleri ayrı bir dosya olarak kaydeder. Yeni oyun açarken, yeni oyun dedikten sonra versiyon seçme ekranında aşağıda bi kutucuk var onu işaretleyip yaptığın değişiklikleri seçmen gerek. O zaman yapabilirsin.

Ama senin yaptıkların etki dışında CA-PA oranı ile de alakalı.

HeracLes
24.Ağustos.2012, 17:54
Editörden kaydettikten sonra değişiklikleri ayrı bir dosya olarak kaydeder. Yeni oyun açarken, yeni oyun dedikten sonra versiyon seçme ekranında aşağıda bi kutucuk var onu işaretleyip yaptığın değişiklikleri seçmen gerek. O zaman yapabilirsin.

Ama senin yaptıkların etki dışında CA-PA oranı ile de alakalı.

Editor datayı seçiyorum ama sanırım dediğin gibi CA-PA oranı ile alakalı. Biraz araştırma yaptım;

http://community.sigames.com/showthread.php/197595-Attribute-Weighting?p=5024058&viewfull=1#post5024058

Buradaki sayıları mı çarpacağız. Örneğin Xavi için passing 20. Orada MC için passing oranı 4 gözüküyor. 20 ile 4'ü çarpınca zaten direkt 80 oluyor. Geriye 120 kalıyor. Daha bir sürü özellik var nasıl sığdırmışlar oraya ? Nasıl bir oran var anlayamadım henüz.

Deus Dominus
27.Ağustos.2012, 15:46
O değerler eski, özelliklerin ağırlık katsayılarında değişiklik oldu yeni sürümlerde. Gerçek değerleri SiGames ve çalışanları biliyor, bir de araştırmacılar.