PDA

View Full Version : Macbook Airde'de Oynamak

Universal
29.Ağustos.2012, 18:00
Merhaba arkadaslar, oyunu hic macbook airlerde oynayaganiniz var mi, sizce standart bir macbook airin oyunu kaldirmasi mumkun mu? Macbook air almayi planliyorum ve tek oynadigim oyundanda eksik kalmak istemiyorum. Tesekkurler.

vivoperlei
29.Ağustos.2012, 18:07
MacBook kullanıcısı değilim, ancak internet üzerinde araştırdığım kadarıyla sorunu cevaplamaya çalışayım. Air genel olarak "iş bilgisayarı" olarak lanse ediliyor, ki sistem özellikleri de bunu az çok doğrular halde. Pro ile kıyaslandığında da, dolayısıyla, daha zayıf kalıyor. Air her ne kadar zayıf da olsa oyunu kaldıracaktır. İstediğin verimi elde edebilir misin bilemem ama oyundan da eksik kalacağını sanmam. Pekiyi, Pro almayı düşündün mü hiç?

Universal
29.Ağustos.2012, 18:16
Air'in fiyatlari 2bin kusurken, macbook icin 5-6bin tl veremem suan.Birde cok hafif bir notebook sahibi olmak istiyorum. Zaten I serisi bir air alacagim. Tek sorun oyunu steamden indirerek kurmam gerekiyor, bununla birlikte performans olarak suphelerim var, ama bakildiginde oyuna yetecekmis gibi.

vivoperlei
29.Ağustos.2012, 18:20
Fiyat farkı olduğunu biliyordum ama bu kadarını da beklememiştim. Bu arada, Youtube'de Air ile çeşitli oyunlar oynanıp videolar yüklenmiş, istersen bir bak.

Universal
29.Ağustos.2012, 18:25
Tamamdir, yorumlar icin tesekkurler. :)

Corpus
29.Ağustos.2012, 18:32
O tarz bilgisayarlar çok fazla zorlanmaması için yapıldığı için soğutma sistemleri yeterince iyi değil. Bu yüzden biraz zorladığınızda gereğinden fazla ısınıyorlar. Bir bilgisayar ısındığında da sonu malum.

Universal
29.Ağustos.2012, 19:10
Bu bilgi gercekten iyi oldu, bekli ek sogutma sistemi ilede oynabailirim.

futureless
29.Ağustos.2012, 20:34
Soğutucu olmadan tavsiye etmem kesinlikle. Sadece mac için değil her türlü laptopta oyun soğutucuyla oynanmalı zaten. Sürekli soğutucu ile kullandığım eski laptopum 1 hafta soğutucusuz kalınca kapanır olmuştu oyunlarda.Kapanması neyse de zarar görüyordu.FM'yi de her türlü kaldırır özelliklerine baktığım kadarıyla.

Revolution
29.Ağustos.2012, 21:03
Benim masaüstü bile oynatıyorsa her pc'nin oynatma kapasitesi vardır :D

Universal
30.Ağustos.2012, 10:43
En kotu ite kaka oynatiriz diyorsunuz. :)