PDA

View Full Version : Ofsaytlar ve Basın Açıklamaları

playeray
02.Eylül.2012, 19:28
Şu son günlerdir bir şeyi fark ettim oyunda. Her ofsayttan gol olup iptal edildiğinde ya da golün verilmesinden sonra hakeme itiraz varsa, o pozisyonu tekrar izliyorum. Topun ayaktan çıktığı anda durduruyorum. Eğer gol kesin ofsaytsa basın açıklamalarında "Gol ofsayt değil" diyebiliyoruz. Haliyle uyarı alıyoruz ve bunu devam ettirirsek basıyorlar cezayı.
Fark ettiğim şey ise, yaklaşık 4-5 golüm ofsayt olmadığı halde ofsayta kurban gitti. Bunu basın açıklamasında söylemek istediğimdeyse muhabirler hiç ofsaytın o'sundan bile bahsetmiyorlar. Dolayısıyla bundan yakınamıyoruz ve Federasyon da bir şey demiyor.
Benden başka fark eden var mı bunu? Yani en azından "gol ofsayt değil" deyip de federasyondan uyarı almayan, federasyonun da onayladığı kimse var mı?

Deus Dominus
02.Eylül.2012, 19:45
Ben varım :) üst üste 2 maçımda ofsayttan gol yeyip isyan etmiştim, federasyon sessiz kalmıştı. Hani tesadüftür büyük ihtimalle ama bir sonraki maçta 2 penaltı kazanmıştık :D

Maç raporuna göz atmanı tavsiye ederim öyle bir maç sonunda, ayrıca maç sonu hakemin puanına da bak. Eğer hakemin çok iyi maç yönettiğini söylüyorsa hiç boşa çabalama durup dururken ceza alma. Ama puanı düşükse, maç raporunda spikerin söyledikleri senin lehineyse, sende eminsen, koyver gitsin!

Ketchaup
02.Eylül.2012, 19:59
aynen bana da oldu ofsayttan gol yedim dedim sallıycam medyayı şimdi, sormadılar bile :( tartışmalı kırmızı kartlarda da isyan edip uyarı/ceza alırım hep. itiraz da ederim kırmızı kart cezasına ama hep +2 +3 maç ceza daha alır oyuncum :)

HeracLes
03.Eylül.2012, 00:58
Sık sık başıma gelen bir olay ama genel olarak ofsayt değil dediğimde elimize bir şey geçmiyor bu yüzden hakem haklıydı diyorum. Bazen çileden çıkarıyor ama katlanıyoruz işte :)

Bujsas
08.Eylül.2012, 21:23
federasyon bizi haklı bulursa ne oluyor ?

Oghuse
08.Eylül.2012, 21:34
federasyon bizi haklı bulursa ne oluyor ?

sessiz kalıyor. bişe olmuyor yani.

Bujsas
08.Eylül.2012, 21:41
danışıklı dövüş oluyo o zaman kaldırsınlar bari boşuna zaman kaybı.

semih99999
08.Eylül.2012, 21:47
Şu son günlerdir bir şeyi fark ettim oyunda. Her ofsayttan gol olup iptal edildiğinde ya da golün verilmesinden sonra hakeme itiraz varsa, o pozisyonu tekrar izliyorum. Topun ayaktan çıktığı anda durduruyorum. Eğer gol kesin ofsaytsa basın açıklamalarında "Gol ofsayt değil" diyebiliyoruz. Haliyle uyarı alıyoruz ve bunu devam ettirirsek basıyorlar cezayı.
Fark ettiğim şey ise, yaklaşık 4-5 golüm ofsayt olmadığı halde ofsayta kurban gitti. Bunu basın açıklamasında söylemek istediğimdeyse muhabirler hiç ofsaytın o'sundan bile bahsetmiyorlar. Dolayısıyla bundan yakınamıyoruz ve Federasyon da bir şey demiyor.
Benden başka fark eden var mı bunu? Yani en azından "gol ofsayt değil" deyip de federasyondan uyarı almayan, federasyonun da onayladığı kimse var mı?

aynen bana da oldu ofsayttan gol yedim dedim sallıycam medyayı şimdi, sormadılar bile :( tartışmalı kırmızı kartlarda da isyan edip uyarı/ceza alırım hep. itiraz da ederim kırmızı kart cezasına ama hep +2 +3 maç ceza daha alır oyuncum :)

beyler maçlarınız kaç kaç bitti genelde bu etkili mesela 2 farklı veya üzeri yenilirsek herhangi bi soru gelmiyo sonucu penaltıya baglamamak için ama tek farklı yenilgi veya beraberlikte garanti soru geliyo basın toplantısında benimde başıma geldi

playeray
09.Eylül.2012, 02:55
Az önceki Bayern maçımda 2-1 gerideyken yine tartışmalı bir kararla ofsayta kurban gitti gol. Maç 3-3 bitti. Toplantıda yine soru gelmedi. Golüm verilse turu geçecektim.

Ketchaup
09.Eylül.2012, 03:28
beyler maçlarınız kaç kaç bitti genelde bu etkili mesela 2 farklı veya üzeri yenilirsek herhangi bi soru gelmiyo sonucu penaltıya baglamamak için ama tek farklı yenilgi veya beraberlikte garanti soru geliyo basın toplantısında benimde başıma geldi

4-1, 5-2 yensem ztn sıkıntı etmem ki. tek farklı yenilgi veya beraberlikte de gelmediği oldu.

Bujsas
09.Eylül.2012, 13:45
Allahtan fm 2008'in ilk versiyonunu oynamıyosunuz ekranı falan kırardınız heralde :zuhaha

semih99999
09.Eylül.2012, 14:18
Az önceki Bayern maçımda 2-1 gerideyken yine tartışmalı bir kararla ofsayta kurban gitti gol. Maç 3-3 bitti. Toplantıda yine soru gelmedi. Golüm verilse turu geçecektim.

o zaman hakemler sana kıl hocam :D bi iki maç öv bakalım sonra sana çalışmaya başlıyolar :n: