PDA

View Full Version : Ediz FM 2013'de Yaşasın

Universal
05.Eylül.2012, 23:23
Merhabalar;

Bilindiği gibi geçtiğimiz akşam ani bir ölüm ile Eskişehir futbolcusu Ediz'i kaybettik. Turksportal olarak bir önerim var, bu gencecik yaşda aramızdan ayrılan Ediz'i FM 2013'den çıkarmayarak onu orada yaşatalım. Ne dersiniz?

Cengo
05.Eylül.2012, 23:38
Merhaba. Ne yazık ki böyle bir şey yapamayız. Ben de babamı daha geçen ay, 22 Ağustos'ta kaybettim. Acı nedir çok iyi bilirim. Ediz için dua etmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok. Emir Allah'ın, Allah taksiratını affetsin, yerini Cennet eylesin.

manager725
05.Eylül.2012, 23:38
Dünyanın heryerinde futbolcu ölümleri oluyor.Kimse böyle bir fikir ortaya atmıyor.Fikrini beğenmedim ama Editor'den Edip'i yaratıp,Eskişehir'e koyup oynayabilirsin.(Rahmetliye saygım var,o ayrı)

Nedvedmania
05.Eylül.2012, 23:39
Zannetmiyorum böyle birşeyin olacağını.

orhuneses
05.Eylül.2012, 23:49
Ben Ediz kardeşimizi editten koyacağım :)

Universal
05.Eylül.2012, 23:55
Merhaba. Ne yazık ki böyle bir şey yapamayız. Ben de babamı daha geçen ay, 22 Ağustos'ta kaybettim. Acı nedir çok iyi bilirim. Ediz için dua etmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok. Emir Allah'ın, Allah taksiratını affetsin, yerini Cennet eylesin.

Hadi ya, bir fikir sunmak istemiştim. Sağlık olsun. Senin içinde üzüldüm. Allah rahmet eylesin.

Sheriff
05.Eylül.2012, 23:58
Bu konularda malesef duygusal yaklaşılamıyor, hayatın genelinde bu böyle, gerçekçilikten de uzak olur zaten bu. Bende çok sanmıyorum böyle birşeyin mümkün olacağını..

SAİT71
06.Eylül.2012, 00:06
Oyunun gidişatını gerçek dışı birşekilde etkileyebilecek bir değişiklik olur bu. Duygusal olarak çok iyi ancak mantık olarak yanlış birşey olur.

europeanconquer
06.Eylül.2012, 00:10
Peki şöyle olurmu; sadece bir sezonluk (Eskişehirspor taraftarının tepkisine göre devamlı da olabilir) Ediz Eskişehirspor efsanelerinde yer alsa ?

pele96
06.Eylül.2012, 00:13
Futbolcu olumleri her yil oluyor sanirim yada teknikdirektorler gibi simdi sirf bizim icin rahmetliyi oyuna dahil ederlerse diger ulkelerdeki oyunculardan tepki alirlar bizim oyuncumuz olunce alinmadi gibi.

attirson
06.Eylül.2012, 00:28
Peki şöyle olurmu; sadece bir sezonluk (Eskişehirspor taraftarının tepkisine göre devamlı da olabilir) Ediz Eskişehirspor efsanelerinde yer alsa ?

Evet bu olabilir.

Universal
06.Eylül.2012, 00:41
Bu konularda malesef duygusal yaklaşılamıyor, hayatın genelinde bu böyle, gerçekçilikten de uzak olur zaten bu. Bende çok sanmıyorum böyle birşeyin mümkün olacağını..

Gerçekcilik düşünürsek, Ediz hem UEFA maçları döneminde hemde ligin ilk iki maçı döneminde aramızdaydı.

Sheriff
06.Eylül.2012, 01:18
Gerçekcilik düşünürsek, Ediz hem UEFA maçları döneminde hemde ligin ilk iki maçı döneminde aramızdaydı.
Da oyuna eklenirse bütün bir sezon hatta oyunda futbolu bırakana kadar olacak. Kaldı ki oyun çıktıkran sonra vefat etse bile devre arası yamasında çıkarılıyor oyundan.

di canio
06.Eylül.2012, 03:46
Oyunun başında yer alır, emeklilik tarihi (retirement date gibi birşeydi sanırım) olarak vefat ettiği tarih girilebilir belki.

Universal
06.Eylül.2012, 10:29
Oyunun başında yer alır, emeklilik tarihi (retirement date gibi birşeydi sanırım) olarak vefat ettiği tarih girilebilir belki.

Aynen güzel çözüm bu. :)

Spe1907
06.Eylül.2012, 16:57

gerçekten çok iyi düşünmüşsün bencede böyle yapılsa çok güzel olur.

Aşk-ı Şehir
06.Eylül.2012, 17:11
Herkes´e selamlar uzun bir aradan sonra. Öncelikle Ediz´in ölümünden en cok etkilenenlerden biri benim. Dünden beri yemeden icmeden kesildim. Ancak oyunda kalmasi mümkün gözükmüyor. Ancak yukaridada bir yorumda gördügüm gibi bende Ediz´i Efsaneler kismina eklenmesi istegini seflerime ilettim. Artik karar seflerimde. Herkese iyi günler...

Amasya_Spor
06.Eylül.2012, 17:15
İsteyen koyar isteyen koymaz kullanıcıya kalmış bence fazla tartışmaya gerek yok. :)

Universal
06.Eylül.2012, 22:30
Herkes´e selamlar uzun bir aradan sonra. Öncelikle Ediz´in ölümünden en cok etkilenenlerden biri benim. Dünden beri yemeden icmeden kesildim. Ancak oyunda kalmasi mümkün gözükmüyor. Ancak yukaridada bir yorumda gördügüm gibi bende Ediz´i Efsaneler kismina eklenmesi istegini seflerime ilettim. Artik karar seflerimde. Herkese iyi günler...

Bununla birlikte forması sanırsam müzeye kaldırılacak, o numaranında başka bir oyuncuya verilmemesi eklenebilinir.

zemlinskis
06.Eylül.2012, 22:38
Football Manager'in gerçekçilik ilkelerine zıt bir durum olur. İmkansız

orhuneses
07.Eylül.2012, 01:46
Ediz Bahtiyaroğlu ismi Eskişehirdeki Sahalardan birine, Anaokullarından birine ve Eskişehir Atatürk Stadyumu'nun Açık Tribünü giriş kapılarından birine verilecektir. Aynı zamanda 2 numaralı forması emeklikiğe kaldırıcalaktır. Oyundada efsaneler arasına girmemesi için bi sebep gözükmüyor bence.

Aşk-ı Şehir
12.Eylül.2012, 22:27
2 Numaralı Formanın oyundada emekli edilmesi için talepte bulundum...

demirsporlu
13.Eylül.2012, 21:49
sanırım cm 2005 ps2 versiyonundaydı konyasporun vefat eden hocası tevfik lav vardı oyunda onun adı "seni unutmayacağız" olarak görünüyodu

harun26180
21.Eylül.2012, 18:32
Rahmetli Ediz'in kişiliğine diyecek bir lafım yok ancak futbolcu olarak mevkisine göre bizdeki oynadığı futbolla süper lig topçusu olacak kadar yeterli kapasitede değildi. İzmirdeki bursa maçı buna en iyi örnek gösterilebilir. Edizin fm'de futbol kariyerine devam etmesi klübe yarar sağlamaz aksine oyunda klübün kısıtlı olan bütçesinin boşa gitmesine neden olur. O yüzden Rahmetli Sinan gibi oyuna efsane oyuncumuz olarak aktarılması daha iyi olur kanımca.

pele96
21.Eylül.2012, 20:13
Birde mesela oyunda satman gerekiyor.Insan bir ayri uzuluyor.

McAyALa
23.Eylül.2012, 22:57
Bence rahmetli Ediz Eskişehirspor'un unutulmaz efsane oyuncusu olarak eklense daha iyi olur...