PDA

View Full Version : FM 2013 Çıkış tarihi

neska
06.Eylül.2012, 16:23
Biraz bundan önce FM2013-ün çıkış tarihi ve özellikleri hakkında yapılan basın toplantısının videosu YouTube'a yuklendi ve Mile Jacobson tarafindan Twitter'dan bir tweet atildi.

Videoda oyunun yeni ozellikleri anlatiliyor,Jacobson oyunun ozellikleri hakkinda 25 video hazirlandigini ve gun icerisinde ve onumuzdeki gunlerde oyunun resmi sitesinde yer alacagini bildirdi.Sitenin ilerleyen saatlerde yeni gorunumune de kavusacagi bildirildi.

Oyunun cikis tarihi ise Christmas'dan once olarak aciklandi.

leave_992
06.Eylül.2012, 16:36
ekim de gelir işte herzamanki gibi :)

attirson
06.Eylül.2012, 16:40
Yeni serinin özelliklerini ögreneydik eyiydi.

martymcfly
06.Eylül.2012, 16:41
Nihayet challenge mode eklemişler.

Sağda özellikleri yazıyor : http://www.youtube.com/watch?v=PRQiCNdSGSg&feature=youtu.be

sui generis
06.Eylül.2012, 16:48
challenge mod şu pes teki gibi mi olacak ?

caner485
06.Eylül.2012, 16:50
oyunda çok değişiklik var yalnız beklediğimize değecek gibi

Bordo61Mavi
06.Eylül.2012, 16:53
http://www.facebook.com/turksportal?ref=ts

-network oyunu, scouting ve antremanlarda buyuk degisiklikler olmus
- challenge oyunlari eklenmis oyuna, mesela sana 6 ay veriyorlar bi takimi ligde tutmak icin veya lidersin son 2 aydasin ama 4-5 oyuncun ciddi sakatliklari var (iphonedaki oyunda boyle eklentiler vardi simdi pc'ye de koymuslar)
- mac motoru gelistirilmis, oyunclarin haraketleri, paslari ve stadyumlar cok daha gercekci olacakmis. Cok daha fazla animasyon eklenmis oyuna ve bu oyunu daha gercekci yapacakmis. Kamera acilarindada hem eklenti hemde gelistirme olmus, gelecek haftalarda daha fazla bilgi verilecekmis bunlar hakkinda
- football director eklenmis oyuna yeni takim personeli olarak, bizim isimizi cok kolaylistirabilirmis bu yeni eklenti tabi biz kendimiz istersek. Kontratlari felan bu kisiye yaptirtabilirmisiz.
-Steam uzerinden arkadaslarinizla oyun oyniyabilceksiniz bunla beraber ise dunya capinda liderler tablosuda olusturulacak.
- 900 yeni ve gelistirilmis eklenti varmis oyunda
-Oyuncu kiralama tamamen degismis, antremanlar uzerindeki kontrolumuz artmis.
-Noel oncesi oyun cikacak kendileride daha tarih bilmiyor
-bi sezonu ortalama 8-10 saat icerisinde bitirebilirmisiz, yani daha az zamanda daha cok oyunu oynamis oluruz.
-oyuncu veya personel kiyaslama cok daha kolay olacak
- medyaya verdigimiz cevaplar bizim karakterimizi daha cok belirgin edecekmis disariya.
-25+ video football manager hakkinda yayinlanacaktir ama tabiki daha var, oyunun cikma tarihine yakin yayinlanir bunlar.

Turkcem yettigi kadar yazdim :) yararli olur insAllah arkadaslar

mmllhh
06.Eylül.2012, 16:53
oyun süresini nasıl kısaltmışlar anlamadım ama onun dışındaki bilgiler çok olumlu umarım beklediğimize değer :)

caner485
06.Eylül.2012, 16:55
vergilendirme sistemide koymuşlar sanırım anladığım kadarıyla ülkelerdeki vergi oranları futbolcunun kararını etkileyebilirmiş.

Flawless Victory
06.Eylül.2012, 16:58
Online oyunlara kolaylık getirildiği söyleniyor. Yine yama şeklinde bir oyun. Fazla bir değişiklik olmayacak gibi.

Flawless Victory
06.Eylül.2012, 17:01
Hala sesler ile ilgili bir gelişme yok, eğer 2013'te de olmazsa yuh artık.

playeray
06.Eylül.2012, 17:10
Favori Personellerimiz yine mi yok acaba :/

ommix
07.Eylül.2012, 22:14
Futbol oyunları dendiğinde aklımıza gelen ilk isimlerden birisi olan Football Manager'in 2013 versiyonunun Kasım ayında piyasada olması bekleniyor.

Dünyanın en popüler futbol menajerlik oyunlarından olan Football Manager'ın Kasım 2012'de piyasaya sürülmesi bekleniyor.
Sports Interactive firması tarafından hazırlanan ve hayranlarının merakla beklediği Football Manager 2013 artık Türkçe seçeneğide sunacak.
Daha önce yabancı dil ile oynamak zorunda kalınan oyunun Türkçe olması, Football Manager fanatiklerini memnun ederken, oyunun en son Ağustos sonu gibi çıkacağı söylenmişti. Son bilgilere göre Türkçe dil seçeneğide içeren oyunun Kasım ayı sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

KAYNAK : SPORX

HeracLes
07.Eylül.2012, 23:46
Piyasadaki en son çıkan oyunlardan biri Fm 2012. İnsan ister istemez büyük yenilikler bekliyor.

Lord Black
08.Eylül.2012, 00:39
Konu başlığıyla içeriği arasındaki bağlantıyı kuramadım ama neyse.

ua_anil
08.Eylül.2012, 03:27
Favori Personellerimiz yine mi yok acaba :/

Futbol oyunları dendiğinde aklımıza gelen ilk isimlerden birisi olan Football Manager'in 2013 versiyonunun Kasım ayında piyasada olması bekleniyor.

Dünyanın en popüler futbol menajerlik oyunlarından olan Football Manager'ın Kasım 2012'de piyasaya sürülmesi bekleniyor.
Sports Interactive firması tarafından hazırlanan ve hayranlarının merakla beklediği Football Manager 2013 artık Türkçe seçeneğide sunacak.
Daha önce yabancı dil ile oynamak zorunda kalınan oyunun Türkçe olması, Football Manager fanatiklerini memnun ederken, oyunun en son Ağustos sonu gibi çıkacağı söylenmişti. Son bilgilere göre Türkçe dil seçeneğide içeren oyunun Kasım ayı sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

KAYNAK : SPORX

Piyasadaki en son çıkan oyunlardan biri Fm 2012. İnsan ister istemez büyük yenilikler bekliyor.

Juventus tayfası basmış burayı :D

E.Cartman
08.Eylül.2012, 13:55
Ekimin ilk yarısından sonra herhangi bir gün çıkabilir oyun.

rammstein7
12.Eylül.2012, 02:00
ben o kadar para veriyorum ve hata alıyorum ! kaç yıldır böyle bu hataları düzeltsinler bizlere ayıplı mal satmasınlar ! türkçe olmasına çok sevimdim umarım 90 tl felan olmaz da herkes alır

petrol_fb12
12.Eylül.2012, 02:02
ben o kadar para veriyorum ve hata alıyorum ! kaç yıldır böyle bu hataları düzeltsinler bizlere ayıplı mal satmasınlar ! türkçe olmasına çok sevimdim umarım 90 tl felan olmaz da herkes alır

Oyunun ön siparişli fiyatı ARAL GAME:70 TL D&R:62 TL ....

uaemrah
14.Eylül.2012, 05:21
TTnet'ten oyunu aldım ve orada oyunun yayınlanacaği tarih 19 Ekim olarak belirtilmiş...

Hadi hayırlısı ;)

kasım akdemir
14.Eylül.2012, 11:11
Hepsiburada bu ayın 31 inde stoklarda olacak diye yazmış.

europeanconquer
14.Eylül.2012, 11:26
D&R'da ön sipariş 22 Ekim de bitiyor sanırım.Belli bir çıkış tarihi verilmemiş.Sadece;

Ön Sipariş:22 Ekim

yazıyor.

Buna göre en fazla 1 hafta sonra oyun çıkmış olabilir.

mertayasava
14.Eylül.2012, 14:03
Oyunun çıkış tarihini açıklamak için daha neyi bekliyorlar cidden merak ediyorum.Her sene orjinal oyun alan birisi olarak hep onların keyfini beklemekten açıkçası rahatsız oluyorum ve daha oyunu sipariş etmedim.Xmas'tan önce çıkacak demek o kadar geniş bir kavram ki oyun 25Aaralık'a kadar çıkabilir manası var.Ya oyun 20 Aralık'ta çııkarsa,ligler yarılanacak biz oyuna öyle kavuşacağız.

Şimdi diyeceksiniz onlar da tam emin değildir yetişecek mi yetişemeyecek mi diye;o zaman 2-3 haftalık bir süreç belirtirsin örneğin 20 Ekim-10 Kasım arası vs. en azından kafamızda net bir tablo belirir.Benim sınav dönemimde çıkacaksa oyun ben niye önsipariş vereyim nasıl olsa sınav dönemi oynayamayacağım beklerim 2.indirim dönemini.SI ile ortak çalışan site yetkilileri bu konuya bir açıklık getirirse sevinirim,sırf bu belirsizlik yüzünden bile oyunu almayabilirim çünkü.Her ön sipariş sitesinde farklı bir tarih var.

Lestad
14.Eylül.2012, 16:26
Bu SI bana profesyonel bir şirket değilde 3-5 arkadaş bir araya gelmiş oyun çıkarıyor gibi bir hava veriyor. Her sene aynı hikayeler, aynı saçmalıklar.

E.Cartman
14.Eylül.2012, 17:04
Bu SI bana profesyonel bir şirket değilde 3-5 arkadaş bir araya gelmiş oyun çıkarıyor gibi bir hava veriyor. Her sene aynı hikayeler, aynı saçmalıklar.

Özünde SI öyle bir şirket zaten :D

Lestad
14.Eylül.2012, 17:09
Özünde SI öyle bir şirket zaten :D

Öyle bir şirket olsa bile bu kadar kötü olmamalılar :D Pek çok 'indie game developer' dedikleri bağımsız oyun geliştiricilerinin yaptıkları oyunlar bile daha tutarlı.

Sadixx
21.Eylül.2012, 22:35
D&R'da ön sipariş 22 Ekim de bitiyor sanırım.Belli bir çıkış tarihi verilmemiş.Sadece;

Ön Sipariş:22 Ekim

yazıyor.

Buna göre en fazla 1 hafta sonra oyun çıkmış olabilir.
Hala belli değilmi beyler tarih . Önsipariş vericem ne zaman çıkacaksa ona göre ayarlıyacağım siparişi çok önceden vermek istemiyorum. Okuduklarıma göre aralık diyorlar.

Universal
22.Eylül.2012, 01:07

Zaten 2 kuzenin bir pazar gunu başlayan macerası. Keyifleri yerinde, rakipleri yok mis gibi.

Ralph
22.Eylül.2012, 01:35
Hakikaten yahu nasıl bu alanda bu kadar boşluk varken rakipleri olamıyor yahut rakipleri çıkmıyor anlam veremiyorum.

Sadixx
22.Eylül.2012, 21:29
Hakikaten yahu nasıl bu alanda bu kadar boşluk varken rakipleri olamıyor yahut rakipleri çıkmıyor anlam veremiyorum.
Baştan o kadar çok sevildiki. İnsanlar ne olursa olsun yenilerine pek ısınamıyor. İnsan doğası çok üst düzey birşey çıkarmaları lazım. Herşeyde böyledir. Alışkanlık diyelim.

E.Cartman
22.Eylül.2012, 21:50

SI'ın elinde öyle bir veritabanı ve araştırmacı ekibi var ki yıllardır EA Sports bile baş edemiyor hatta uzunca süre birlikte çalıştıkları Eidos yanına bile yaklaşamadı. Adamlar bu konuda uzmanlaşmış, hatası çok olsada, eksiği çok olsada en gerçekçisi bu, kimsenin gücü yetmiyor. Piyasasıda FIFA, PES, COD, Assassins' Creed gibi oyunlara göre çok daha düşük bu yüzdende pek el atmıyorlar. 2K Games el atmadığı sürece daha iyisi gelmez bence.

brknesta
23.Eylül.2012, 22:10
Oyunun ön siparişli fiyatı ARAL GAME:70 TL D&R:62 TL ....

72 tl steamde aldım halen pre order diyor.. yakın zaman ne kadar yakınsa artık..

mertayasava
25.Eylül.2012, 21:59
25 Eylül oldu,oyunun çıkış tarihiyle ilgili hala bir bilgi yok.Muhtemelen sırf bu yüzden imkanım varken orjinal almayacağım.Talep arttıkça iyice sorumsuz bir politika izlemeye başladılar;gerek sadece Türkçe satış gerekse çıkış tarihi açısından.

E.Cartman
25.Eylül.2012, 22:49
Geçen senede böyle değil miydi ben mi yanlış hatırlıyorum. Uzunca bir süre ne zaman çıkacağı açıklanmamıştı. 29 Ekim'de çıkmıştı oyunda. Bu sabırsızlık biraz da oyunun sonunda Türkçe olmasından kaynaklanıyor sanırım. Yine 29'una yakın bir tarihte çıkar bana göre.

mertayasava
25.Eylül.2012, 22:55
Geçen senede böyle değil miydi ben mi yanlış hatırlıyorum. Uzunca bir süre ne zaman çıkacağı açıklanmamıştı. 29 Ekim'de çıkmıştı oyunda. Bu sabırsızlık biraz da oyunun sonunda Türkçe olmasından kaynaklanıyor sanırım. Yine 29'una yakın bir tarihte çıkar bana göre.

Geçen sene 12 Eylül'de açıklanmıştı çıkış tarihi.

Sorin444
25.Eylül.2012, 23:46
Kasım gelmeden çıksa bari. Beklemekten sıkıldım

ua_anil
26.Eylül.2012, 00:48
Acelesi yok yahu, geç olsun bug olmasın :D

omersal
26.Eylül.2012, 01:05
Demo tarihi bile açıklanmadı daha..

bearyn
26.Eylül.2012, 02:13
Arkadaşlar eminim çok tartışıldı cevaplandı falan ama ben şimdi oyunu Steam'den orjinal dil seçenekleriyle almak istiyorum, yani İngilizce dilini mutlaka içersin istiyorum. Türkiye için de sadece Türkçe içeren oyun satılcakmış galiba sağda solda okuduğum kadarıyla. Steam'de durum nedir kısacası?

futureless
26.Eylül.2012, 03:10
Demo tarihi bile açıklanmadı daha..

Demo tarihi açıklansa oyun çıkış tarihi açıklanmış olacak, zira oyun çıkışından tam bir hafta önce olarak söyledi Miles Jacobson demo tarihini.

Arkadaşlar eminim çok tartışıldı cevaplandı falan ama ben şimdi oyunu Steam'den orjinal dil seçenekleriyle almak istiyorum, yani İngilizce dilini mutlaka içersin istiyorum. Türkiye için de sadece Türkçe içeren oyun satılcakmış galiba sağda solda okuduğum kadarıyla. Steam'de durum nedir kısacası?

Bir Avrupa ülkesi IP'si ile oyunu orjinal dillerinde satın alabilmek mümkün. Normalde Türkiye içerisinden IP değişikliği dışında ne yaparsan yap seni sadece Türkçe içeren oyunun sayfasına yönlendiriyor Steam. Kutulu ön siparişe çıkaran firmalar ısrarla standart dillerle birlikte Türkçe'nin sattıkları oyunda yer alacağını söylüyorlar.Umarım dedikleri gibi olur da başlarına iş açmazlar, ancak ben oyun kurulumunda Steam devreye gireceğinden yine oradan bir yönlendirme ile sadece Türkçe olanın yükleneceğini düşünüyorum.Bu şahsi fikrimdir, yanılıyor olabilirim.

europeanconquer
26.Eylül.2012, 19:24
Demo çıkış tarihi belli olaydı iyiydi.

ommix
27.Eylül.2012, 17:36
Çıkış tarihi yarın açıklanacakmış.