PDA

View Full Version : Oyunun Yavaşlaması

kasım akdemir
06.Eylül.2012, 17:41
Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Aynı bilgisayarda aynı lig sayısı ve data büyüklüğü ile birçok kez oynadım fakat biraz sonra anlatacağım sorunla karşılaşmadım 2 gün öncesine kadar. Şimdi olayı anlatıyorum.

2 gün önce Arsenal ile oyun açtım. Her zamanki gibi tattikler teklifler vs vs derken bir kaç tur döndüm. Sonra oyuncu arama bölümüne girdim filtrelerden TL OLARAK 2.500,00 TL üstü oyuncuları listele dedim ve bütün listeyi seçerek (yaklaşık 2700 küsür futbolcu) kısaliste oluşturdum. Ne olduysa ondan sonra oldu. İleri dedim ve PC inanılmaz yavaşladı mesaj okumak felan çok ağırlaştı.Sekmeler arası geçişler hak getire. Bende kısa listeyi hemen sildim ve Haber aboneliklerinden de bütün oyuncuları kaldırdım. Sonrada Oyunu tekrar kayıt ettim fakat ağırlık aynı şekilde devam etti. Hatta bu kayıtla alakası olmayan diğer kayıtlı oyunlarımda da bu ağırlaşma ile karşılaştım ve bir anlam veremedim.

Şimdi sizlere soruyorum ben nerde yanlış yaptım? yada neyi eksik yapıyorum?

NOT: FM dışındaki diğer oyunlarda yada PC nin normal performansında herhangi bir sorun yok.

Endişe ve Saygılarımla....

KaRaBükLü KraL
06.Eylül.2012, 17:42
Ya bende de var bir kasma ama benim menü de değil maç içi 70'ten sonra oyun kasmaya başlıyo sürekli bilen varsa hazır yeri söylesin çok sevinirim:)

lexoqe
06.Eylül.2012, 17:49
Hele bi baktım da şöyle gardaş sanırım 2 gün önce açtığın kariyerinin hatası Arsenal olması :)

Şaka bir yana çözemedim ben.

kasım akdemir
06.Eylül.2012, 17:55
Hele bi baktım da şöyle gardaş sanırım 2 gün önce açtığın kariyerinin hatası Arsenal olması :)

Şaka bir yana çözemedim ben.

Arsenal candır...Bizdendir :D

Valla böyle sorunları genelde çözerim ben ama bunu çözemedim. Gerçi 2013 geliyor ççok koymaz bana Yinede bir burukluk bir kabuğuma çekilmişlik bir eziklik oluyor :D

kasım akdemir
06.Eylül.2012, 23:24
Kimsenin bir fikri yok sanırım...

HeracLes
07.Eylül.2012, 13:26
Valla bende 20 lig açık ve veritabanda 80000 oyuncu var. Kısalistemde de bayağı bir oyuncu var ama hiç kasma yapmadı şimdiye kadar. Sadece fm açıkken başka bir oyun daha açtığımda yavaşlamayla karşılaşmıştım o da oyunun birinden çıkınca düzeldi. Oyun açıkken görev yöneticisinden açık programlara bak, cpu kullanımını biraz azalt. Belki çözümün olabilir :)