PDA

View Full Version : 10 yıllık kariyerimden soğutan sebepler

YaYa52
08.Eylül.2012, 18:34
fm 2008den beri oynamadığım oyuna bu bu sene nedense başlayasım geldi. Eskiden beri alt lig takımlarıyla başlamayı sevdiğim için ing. 3. liginden charlton'ı seçtim. Bir şekilde takımım tuttu hiç vazgeçmedim çok kötü zamanlarda oldu ama hep üstesinden gelmiştim. Kadromu hırvat, brezilya, arjantin, meksika gibi takımların 21 yaş altından en fazlasına 10 m. euro verdiğim (ki o da büyük istisnadır geneli 1-2.5 m. euro) oyuncularla kurdum ve güzel antremanlarla premier ligdeki 8 yıl içinde çok az paraya muhteşem ve genç bir kadro oluştu. Ve bu kadroyla ligde ki 7. yılımda şampiyon oldum, 8. yılımda da şampiyonlar ligini almayı başardım. Ve şimdi bu kariyerimi bana bıraktıracak derecede sinir olduğum bazı sorunlar var onları yazmak istiyorum:

1.Premier ligde şampiyon olan takıma hiçbir şekilde 30-40 m. eurodan aşağı transfer bütçesi verilmemesi gerekirken, yönetim ben şampiyon olduktan sonra önceden verdiği 10-20 m. euro arası bütçeyide kesti ve üstüne üstlük sattığım oyuncuların parasının sadece %25 ini bana verdiler. 2 yıldır almak istediğim oyuncuların yanına bile yaklaşamıyorum. Finansal açıdan belli bir sorun görünmüyor ligden ve şamp. liginden dolayı parayıda kırmış olmaları gerekirken bu problem bütün sinirlerimi alt üst etti.

2.Bütün koçlarım tamamken ve hepside gayet iyi antrenörlerken (carlos gibi eski iyi oyuncular çok iyi yeni antrenör oluyor bazen piyasadan en iyilerini hep topladım) özel antremanlar kısmında markaj gibi bazı antremanlar eksildi geleceği iyi olan oyuncularıma özellikle markaj antremanı yaptıramamakta sinirimi bozdu ama yine sabrettim. Acaba yamadan kaynaklı olabilirmi diye düşünüyorum ama hiç sanmıyorum.

3. Kulübün itabarını o kadar yükseltmeme rağmen başkan özellikle finansal açıdan hiçbir isteğimi kabul etmiyor buda ayrıca sinirimi bozdu.

Biliyorum çok yazdım ama okumaya zahmet edipte eğer yapılabilecek bir şeyler varsa yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim o kadar zahmet harcadığım kariyerimi böyle bırakmak istemiyorum. Ayrıca oyunla ilgili yardımcı olabilecek herhangi bir caps isterseniz verebilirim.

cbdy
08.Eylül.2012, 18:59
bu herkesin sorunudur abi, bizi de soğutuyor.

fmhastasi
08.Eylül.2012, 21:07
parayı yemişler başkan

YaYa52
09.Eylül.2012, 10:16
eyvallah beyler bırakacam o zaman yapacak bir şey yok

Ketchaup
09.Eylül.2012, 20:33
eyvallah beyler bırakacam o zaman yapacak bir şey yok

hoop 1 dk !

öyle kolay bırakma o kadar başarı elde etmişsin, adamlar sana extra para vermek yerine senin yarattığın bütçeyi de yiyor. öyle bi dünya yok aga :)

şimdi gidip bütün para eden oyuncuları güçlü rakiplerine satıyosun. sonra 1-2 m oyunculara 10-20 hatta 30 m ödüyosun. kontratlarına da klubü iflasa sürükleyecek kadar yükleniyosun ve bonuslar ekliyosun :D

akılları başına gelsin :D

Chivalry
09.Eylül.2012, 21:39
İstifa edip aynı ligden başka takım alıp eski takımının önüne geçiyorsun bundan daha zevkli bi şey yok fm de :)

YaYa52
10.Eylül.2012, 19:16
beyler dayanamadım o kadar itibarım var oyunda bidaha kim uğraşacak baştan kariyerle hileye başvurdum ama içim rahat. Man. city'nin başına geçtim (herhalde bu oyunda batmayacak bir takım varsa o da citydir) Oyuncularımından en sevdiklerimden 3 tanesini de yazan değerlerinin biraz fazlasına aldım, hile yapmasam hepsinden 40 m. aşağı istemiyor herifler napayım yani o kadar emeğim onlarda pişman değilim ayrıca daha onları 10 yıl ligde üst sıralara oynatacak oyuncu var orda yeter onlara, napayım benim sıkıntım değil yemeselerdi paramı :)

Stormlord
15.Eylül.2012, 11:26
Bu oyun böyle birader. Mantıktan 3 - 4 ışık yılı uzak. Ben de yılların CM - FM oyuncusu olmama rağmen her yeni oyuna başladığımda heyecanla başlıyorum ama oyunun inanılmaz mantık hataları oyundan soğutuyor insanı. Bahsettiğin bu sorunları hepimiz yaşıyoruz. Bunların dışında da bir çok sorun var oyunun hatası sayılan. Ben de antremanlarda oyuncuların özelliklerinin durduk yere düşmesinden dolayı soğudum oyundan. Bu kadar saçma şey varken millet hala oyun Türkçe olsun, maç motoru gelişsin vb. gibi saçma isteklerde bulunuyor.

muzoadux
16.Eylül.2012, 18:51
Bu oyun böyle birader. Mantıktan 3 - 4 ışık yılı uzak. Ben de yılların CM - FM oyuncusu olmama rağmen her yeni oyuna başladığımda heyecanla başlıyorum ama oyunun inanılmaz mantık hataları oyundan soğutuyor insanı. Bahsettiğin bu sorunları hepimiz yaşıyoruz. Bunların dışında da bir çok sorun var oyunun hatası sayılan. Ben de antremanlarda oyuncuların özelliklerinin durduk yere düşmesinden dolayı soğudum oyundan. Bu kadar saçma şey varken millet hala oyun Türkçe olsun, maç motoru gelişsin vb. gibi saçma isteklerde bulunuyor.

Oyuncuların özelliklerinin düşmesi gerçekçilik değilmidir..Çok örnek verilebilie ama mesela stoch..Geçen senenin başında rezaletti, sezon sonunda takımın en iyisi..Bu sene başında yine dökülüyor..Yani futbolcularda iniş çıkışlar normal..

davidvilla
18.Eylül.2012, 13:58
Hangi hoca bir takımda 10 sene kalmış. Çok istisna klüpler. Artık istifanı ver, teklifler gelir zaten. Gercekte de bu tip sorunlardan ayrılıyor hocalar zaten. Bence son derece gerçekçi. Yonetime ultimatom vericeksin herhangi bi istekte bulunup. Ben böyle bi sezonda 3 takım değiştirdim :)

William Rookwood
18.Eylül.2012, 20:20
Marking özelliği niye yok bilmiyorum ama bazı futbolcularda açılıyor sadece.

Bende Kasımpaşa ile iki sezon üst üste şampiyon oldum. Şampiyonlar liginden oradan buradan dünyanın parası geliyor ama sezon sonu transfer bütçem 2 milyon euro :). Uche'yi sattım 10 milyon'a bana elen para 1 milyon :)