PDA

View Full Version : 11 Eylül'ün gerçek yüzü

Nedvedmania
11.Eylül.2012, 16:35
Bugün 11 Eylül. Dünya üzerinde yapılmış en haince planlardan biri. Belkide en üstü.

11 Eylül

İzleyenler olmuştur elbet. Tekrar bakılmasında fayda var. Video çok uzun ama baştan izleyince sarıyor baya :) Yarım saatini izleseniz bile yeterli sayılır aslında.

Bilmeyenler için "Aslında uçak felan çarpmadı, onlar animasyon ürünü" diyeyim o zaman daha ilgi çekici olabilir :)

michael sikkofield blog yazısında da bu konuyu çok güzel ele almış. Ama küfürlü bir anlatım tarzı olduğu için buraya ekleyemiyorum. Bulmak isteyen Google'dan bulabilir :)

futureless
11.Eylül.2012, 16:42
Öncelikle videoyu izlemediğimi söyleyeyim, şurası dikkatimi çekti yazdıklarından ;

"Aslında uçak felan çarpmadı, onlar animasyon ürünü"

Doğru mudur bilmem ama bu olaya ekonomik açıdan bakıldığında Amerika'nın zarar görmesinden ziyade işlerine gelmiş olması zaten bu konuda muhabbet ettiğim çevremde sıkça konuşulan bir olay.Bu sebeple net bir yorum yapmamakla birlikte bana olayın inandırıcı gelmediğini belirterek ucu açık bir şekilde noktalıyorum.

Nedvedmania
11.Eylül.2012, 16:57
Videoyu izlemeni tavsiye ederim Coşkun. Dediğim gibi sadece başını izlesen bile 1-2 noktada netleşmiş oluyorsun. Ki videoda onlarca farklı oyundan bahsediyor. Animasyon, amatörce çekilmiş videolara müdahale, tv yayınlarındaki ses farkları, tv yayınlarındaki tam çarpma anında ekran karartması vs vs vs. Bende yarısına kadar izleyebildim. Gece yatmadan önce kalanını da izlerim :)

Şu videonun 8. dakikasından sonrasını izlerseniz kulelerin ABD tarafından yıkıldığını da göreceksiniz.

kule

futureless
11.Eylül.2012, 17:04
İzlerim akşam eve geçince Cihan. Meraklıyımdır böyle şeylere.

lexoqe
11.Eylül.2012, 17:09
Demek ki bir ülke çıkarları için kendi halkına zulmetmesi gerektiğini bir kes daha hatırlattı bize ABD.

KanaKe
11.Eylül.2012, 17:10
11 eylül saldirisinda cevredeki insanlar tarafindan cekilen bütün videolara cia el koydu niye el koydular? onu gectim basina sunduklari amatör videolarin hepsi basin mensuplari tarafindan cekilmis herbiride olayi farkli anlatiyor september clues da aciklamis zaten yapimci bunlari.. izleyin bence güzel bir belgesel bayagi emek sarf edilmis.

GebzeLi1907
11.Eylül.2012, 17:12
11 Eylül'ün Amerikanın oyunu olabileceğine inanıyorum bende.
İkinci videoya kısa diye bakayım dedim uçakla ilgili verilen ilk bilgi yanlış, daha 1.dakikadaki.
alüminyum konstrüksiyon değil kompozit malzemeler kullanılır uçak gövde tasarımında.
içersinde alümunyum olsa bile gövdesi çok daha kuvvetli mukavemeti yüksek hallere getirilir çeşitli katkı malzemeleri ile ve gerekli hıza ulaştığında gayet çeliği parçalayabilir :)
İkinci dünya savaşından çok sonra yaygınlaştığını da ekleyeyim kompozit malzemelerin..

Yani bu iddaların gerçek olması muhtemel ancak bir uzman tek tek iddaları değerlendirmekçe bunlara inanmakta yersiz, komplo teorilerini çok seven ülkemizde oluşturulması ve kitle toplaması çok olası bu tarz şeylerin :)

Bir ara sadece istanbul boğazında bulunan gizli element iddasını atmıştı biri ortaya adını hatırlamıyorum yer yerinden oynamıştı :)

Nedvedmania
11.Eylül.2012, 17:14
2. video zaten biraz amatör gibi ama ilk videoyu izlersen tek tek, uzun uzun ve kanıtlarla açıklıyor adam (Ve Türk değil yabancı kaynak :))

GebzeLi1907
11.Eylül.2012, 17:19
Gece izlemeyi düşünüyorum.Bende normal bir saldırı olmadığı amerikanın bir parmağı olduğu fikrindeyim ama o ikinci videoya da göz göre göre tamam diyemedim :)

kasım akdemir
11.Eylül.2012, 17:37
Bu ve buna benzer videoları bende izledim. Herşeyi bi yana bırakın. Binaların çöküşü ile ilgili gerçeği izlemeniz yeterli olacaktır. Herşeyin planlı yapıldığının kanıtı videolarda var. Ben bu videoları izledikten sonra herşeyi planlı yaptıklarına inandım ve A.B.D. yada bu tarz işlerin arkasında kimler varsa onların, İstediklerini elde edebilmek için neler yapabileceklerini anlamış oldum.Ayırca dehşete düştüm.

Suicider
11.Eylül.2012, 17:40
Fahrenheit 9-11 i izlemenizi tavsiye ederim.

BleedingMoon
11.Eylül.2012, 17:54
adnan oktar'ın sadece allah bir dediğine inanırım.

Nedvedmania
11.Eylül.2012, 17:55
adnan oktar'ın sadece allah bir dediğine inanırım.

Alakayı çözemedim :)

kasım akdemir
11.Eylül.2012, 18:02
Forum görevlimiz bunun içinde gerekeni yapacaktır :D:D

sarianet
11.Eylül.2012, 18:38
Lisede felsefe hocamiz bir suctan en cok kim kâr ediyorsa ona bakin derdi

barahir
11.Eylül.2012, 18:41
Ben de Fahrenheit 9-11'i tavsiye ederim.. Sonuçta bilimden kimse kaçamaz, Amerika olsa bile..

TeNaciOUS MidFieLdeR
11.Eylül.2012, 20:06
ilk videoyu altyazilarla takip etmek cok zor, hem yuksek detay iceren video analizlerini takip etmek hem de denilenlerin alt yazilarini okumak mumkun degil, bu bir cok seyi kacirmana sebep oluyor.

bu olay her zaman bir muamma zaten, umarim yakin tarihte olaylarin perde arkasi cok daha net su yuzune cikarilir. 11 eylul hakkinda kafasinda soru isareti bulunmayan yoktur eminim.

lexoqe
11.Eylül.2012, 20:08
ilk videoyu altyazilarla takip etmek cok zor, hem yuksek detay iceren video analizlerini takip etmek hem de denilenlerin alt yazilarini okumak mumkun degil, bu bir cok seyi kacirmana sebep oluyor.

bu olay her zaman bir muamma zaten, umarim yakin tarihte olaylarin perde arkasi cok daha net su yuzune cikarilir. 11 eylul hakkinda kafasinda soru isareti bulunmayan yoktur eminim.

Durdurarak ilerlemeyi dene. Ben öyle yapıyorum :)

Nedvedmania
11.Eylül.2012, 20:28
Evet durdurarak ilerle. Yoksa kaçırırsın herşeyi :D

Ralph
11.Eylül.2012, 21:49
Şimdi bitirdim videoyu. Bunun değişik bir versiyonunu izlemiştim Zeighist miydi neydi öyle bir şey. Daha geniş kapsamlı bir film olmuş.

Nedvedmania
11.Eylül.2012, 21:56
Şimdi bitirdim videoyu. Bunun değişik bir versiyonunu izlemiştim Zeighist miydi neydi öyle bir şey. Daha geniş kapsamlı bir film olmuş.

Fahrenheit 9-11 i mi diyorsun ?

DenizlispoR
11.Eylül.2012, 22:03
Eğer video zorluyorsa Michael'in bu konudaki yazısını okuyun. Oldukça ayrıntılı anlatmış.

MS paylaşabiliyor muyduk yahu,şaşırdım.

EndoplazmiK RetikuluM
11.Eylül.2012, 22:03
Tamamını izledim videonun tamamında aynı şeyden bahsediyor. ilk yarım saati izlemek yeterli.

Ralph
11.Eylül.2012, 22:29
Fahrenheit 9-11 i mi diyorsun ?

Vallahi bilmiyorum onu ama Zeighist'in yaptığı bir video idi. Hatta din ve burçlar ile ilgili de bir video vardı başında.

TeNaciOUS MidFieLdeR
12.Eylül.2012, 01:29
Vallahi bilmiyorum onu ama Zeighist'in yaptığı bir video idi. Hatta din ve burçlar ile ilgili de bir video vardı başında.

o dedigin zeitgeist mi acaba. tum dunyanin yonetiminin belli bir zumrenin cevresinde dondugunu ve geri kalan butun insanlarin bu duzenin kolesi oldugunu carpici bir sekilde anlatan bagimsiz bir yapim, belgesel turu. yoksa zeighist diye bir yapimci mi var, ondan haberim yok benim? :D

GebzeLi1907
12.Eylül.2012, 01:34
Şuan 12 eylül oldu.Amerikanın gerçek yüzlerinden biri de orada gizli

TeNaciOUS MidFieLdeR
12.Eylül.2012, 01:38
Şuan 12 eylül oldu.Amerikanın gerçek yüzlerinden biri de orada gizli

zeitgeist'da amerikanin dogrudan bulastigi darbelerin perde arkasi da anlatiliyor. tabi burda amerikadan kasit bahsedilen seckin zumre. 12 eylulle bagiintili olarak da zeitgeist izlenebilir :D

Corpus
12.Eylül.2012, 02:55
Videoyu izlemedim ama çok ufak bir ayrıntı zaten böyle birşeyin gerçekleşmediğini açıklıyor.

Uçak rengi.

Nedvedmania
12.Eylül.2012, 03:05
Videoyu izlemedim ama çok ufak bir ayrıntı zaten böyle birşeyin gerçekleşmediğini açıklıyor.

Uçak rengi.

Videonun bir kısmında ondanda bahsediyor. Normalde tam kameranın olduğu açıda güneş var (Binanın o yüzüne güneş vuruyor vs) ama nasıl oluyorsa uçak gölgeli, karanlık gözüküyor. Başka bir video ile karşılaştırıyor ama bu sefer nedense beyazlıklar var uçakta :)

doncarlo
12.Eylül.2012, 03:12
Belgeseli izleyen arkadaşlara ' Bir ekonomik tetikçinin itirafları ' serisini öneririm okumak için.Olaylara farklı pencerelerden bakıcaksınız ama aynı sonuca varıcaksınız.

Zekirdek
12.Eylül.2012, 08:23
Belgeseli izleyen arkadaşlara ' Bir ekonomik tetikçinin itirafları ' serisini öneririm okumak için.Olaylara farklı pencerelerden bakıcaksınız ama aynı sonuca varıcaksınız.

3. sünü geçen DR'dan aldım. İlk başını okudum gerçekten çok güzel vakit ayırdıkça bitireceğim.