PDA

View Full Version : tempo

fmhastasi
11.Eylül.2012, 16:40
oyunda tempoyu sona ayarlayın galip gelirsiniz diyor fakat tempoyu son yapınca top hep rakipte pozisyonları bile göstermiyor. sorum su tempo sonda oynamayalımmı

lexoqe
11.Eylül.2012, 16:43
Oyuncunun yeteneklerinde de bitiyor. Eğer orta sahada ki oyuncular ayağında topu tutamıyorsa ya da defanstaki adamlar pas yapamıyorsa bu takım pozisyona giremez.

futureless
11.Eylül.2012, 16:46
Oynadığın takıma da bağlı aslında. Tempoyu genelde slow olarak kullanırım. Tempoyu sona alacaksan genişliği çok az yap.Bir de lexoqe ' ye katılıyorum top tekniği pas yeteneği az olan oyuncu çok hata yapar hızlı tempoda.

Dennis Bergkamp
11.Eylül.2012, 17:31
Ben soğukkanlılığında hızlı tempoda etkisi olduğunu düşünüyorum.Düşük soğukkanlılığı olan defans ve orta saha oyuncuları varsa takımda hızlı tempoda oynayacağız diye topa dan dun vuruyorlar ufak bir pres anında.

futureless
11.Eylül.2012, 17:40
Ben soğukkanlılığında hızlı tempoda etkisi olduğunu düşünüyorum.Düşük soğukkanlılığı olan defans ve orta saha oyuncuları varsa takımda hızlı tempoda oynayacağız diye topa dan dun vuruyorlar ufak bir pres anında.

Haklısın composure da önemli.

davidvilla
17.Eylül.2012, 16:39
Yetenkli oyuncularım var hucum oynucam şamp. olucam diosanız. Geniş alanda karışık paslı tempolu presli savunma onde ve ofsayt taktikli oynamanız lazım kontratak işaretli olmayacak yoksa oyun kuramaz direkt öne oynarlar.

Yok bu ligin takımı değilim en az yenilgiyle ayrılmak istiyorum diyorsanız. dar alan kısa pas temposuz pres orta savunma geride ofsayt yok kontratak var şeklinde oynayabilirsiniz. ( bu daha cok alt liglerde gecerli. ust liglerde ortasıra takımı olsanız bile hucum oynamanızda yarar var yoksa mac kazanamazsınız.

fmhastasi
17.Eylül.2012, 19:24
Yetenkli oyuncularım var hucum oynucam şamp. olucam diosanız. Geniş alanda karışık paslı tempolu presli savunma onde ve ofsayt taktikli oynamanız lazım kontratak işaretli olmayacak yoksa oyun kuramaz direkt öne oynarlar.

Yok bu ligin takımı değilim en az yenilgiyle ayrılmak istiyorum diyorsanız. dar alan kısa pas temposuz pres orta savunma geride ofsayt yok kontratak var şeklinde oynayabilirsiniz. ( bu daha cok alt liglerde gecerli. ust liglerde ortasıra takımı olsanız bile hucum oynamanızda yarar var yoksa mac kazanamazsınız.

her mac taktik degistirmeliyiz yoksa olmuyor,ayrıyaten pres kadar kötü bise yok , daha az pres daha iyi oyuncular alan savunmasında da hata yapıyor hep ileri cıkıyor bekler preste.

davidvilla
18.Eylül.2012, 10:40
valla ben 5 senedir gs ile hiç taktik değiştirmedim. 4 şampiyonluk aldım avrupada en yuksek yarı final oynadım samp liginde..cok super basarılıyım diyemem. Ama transfer cok az yaptım öyle genc yıldızlar falan almadım. Mevlut'u aldım en iyi :) small database oynadıgım için cok oyuncu cıkmıyor zaten. Herkesin bir yanılgısı bence o taktik değiştirme oyuncuların kötü gidişi taktikten değil, jadedness yuzunden. Adam yuzde 100 gözükse bile mental olarak yorgun oluyor 3 gun arayla maclar oynadıgı zaman bir ay içinde falan..sonra sezonun 4te3lük kısmı geride kaldıgı zaman oyuncular dökülmeye baslıyor tam o zaman gencleri devreye sokmanız gerekiyor. Ya uzun uzun konuşurum ben şimdi sana da, genel inanışlar coğu da yanlış cm 2 den beri oynayan biri olarak söylüyorum sana bunu, öyle kendimi begenmişlik yapmak istemem ayrıca yanlış anlama:)