PDA

View Full Version : Sosyal Fobi

musleramicol25
11.Eylül.2012, 18:19
Arkadaşlar, belki bu lanet hastalığın adını duyan ya da yaşayan olmuştur. Tavsiyelerini, görüşlerini merak ettiğim kişilerden yardım bekliyorum..

sarianet
11.Eylül.2012, 18:35
Ekside arat sosyal fpbi diye yuzlerce entry var

Tavsiyem kendini eksik gorme iyi yada kotu her turlu muhabbete dal selam ver selam al ha ilk olarak o bilgisayari bi kapat

E.Cartman
11.Eylül.2012, 18:38
Aha bende varmış ya la bu hastalık :zuhaha Belirtileri gösteriyom yeminle. Tabii bu kadar kötü durumda değilimde yeni girdiğim ortamda pek konuşmam etrafı izlerim genellikle ama açılırsam susmam o da var. Bana göre bunun gibi psikolojik sorunlardan kurtulmanın en iyi yolu üstüne gitmek anca öyle çözülür bu iş.

musleramicol25
11.Eylül.2012, 18:56
Ekside arat sosyal fpbi diye yuzlerce entry var

Tavsiyem kendini eksik gorme iyi yada kotu her turlu muhabbete dal selam ver selam al ha ilk olarak o bilgisayari bi kapat

Aha bende varmış ya la bu hastalık :zuhaha Belirtileri gösteriyom yeminle. Tabii bu kadar kötü durumda değilimde yeni girdiğim ortamda pek konuşmam etrafı izlerim genellikle ama açılırsam susmam o da var. Bana göre bunun gibi psikolojik sorunlardan kurtulmanın en iyi yolu üstüne gitmek anca öyle çözülür bu iş.Haklısınız. Zaten sorunun devamı bilgisayarla ya da sanal başka bir uğraşla gelmekte... Bi kaç yıldır teşhisi koydum, deniyorum deniyorum ama hep aynı sonucu alıyorum. Bıktım artık...

lionelforlan
11.Eylül.2012, 19:04
psikoloğa git bende de çok az vardı geçti...

musleramicol25
11.Eylül.2012, 19:05
psikoloğa git bende de çok az vardı geçti...Nasıl bir şey uyguluyor?

ToRoSKaPLaNı
11.Eylül.2012, 19:12
Bende bir sosyal fobikim.Ama halimden gayet memnunum.Yalnız takılmayı her zaman sevmişimdir.Öyle pc başında saatlerimi geçiren biri de değilim ama insanlarla iletişimde pek kurmam.Örneğin arkadaşlarla kafede oturup sohbet etmektense kulağıma kulaklığımı takıp tek başıma dolaşmayı tercih ediyorum.Yalnızlık her zaman iyidir.Nerede çokluk orada..... demişler.Kalabalık ortamlardan nefret ederim.Kalabalığı tek sevdiğim yer stadyumdur.Onun dışında mümkün olduğunca kalabalık ortamlara girmemeye çalışırım.Yolda gezerken ana yollardan değilde daha tenha olan ara yolları tercih ederim.

musleramicol25
11.Eylül.2012, 19:14
Bende bir sosyal fobikim.Ama halimden gayet memnunum.Yalnız takılmayı her zaman sevmişimdir.Öyle pc başında saatlerimi geçiren biri de değilim ama insanlarla iletişimde pek kurmam.Örneğin arkadaşlarla kafede oturup sohbet etmektense kulağıma kulaklığımı takıp tek başıma dolaşmayı tercih ediyorum.Yalnızlık her zaman iyidir.Nerede çokluk orada..... demişler.Kalabalık ortamlardan nefret ederim.Kalabalığı tek sevdiğim yer stadyumdur.Onun dışında mümkün olduğunca kalabalık ortamlara girmemeye çalışırım.Yolda gezerken ana yollardan değilde daha tenha olan ara yolları tercih ederim.Aynen ama bi yerden sonra bu beni sıkıyor işte. Bir tercih değil, zorunluluk oldu benim için. Her zaman olmasa da sık sık kalabalık ortamlara girdiğim oluyor ve bunun ağırlığı çok zor.

lionelforlan
11.Eylül.2012, 19:30
Nasıl bir şey uyguluyor?

Konuşuyo sonra mesela benimki vucudumda bi sıvı az salgılandığı için imiş ilaç verdi 1 yıl kullandım geçti...

musleramicol25
11.Eylül.2012, 19:43
Bunun bir de ailevi boyutu var. Nasıl açıklarım aileme, çekinebilirim.

sarianet
11.Eylül.2012, 19:57
Cekinmene gerek yok rahat olman lazim yolun basinda kurtul bu zimbirrtidan ilerde daha da buyur

musleramicol25
11.Eylül.2012, 20:03
Haklısın.. Konuyu açmaya çalışıcam.

Deus Dominus
12.Eylül.2012, 00:09
Bende bir sosyal fobikim.Ama halimden gayet memnunum.Yalnız takılmayı her zaman sevmişimdir.Öyle pc başında saatlerimi geçiren biri de değilim ama insanlarla iletişimde pek kurmam.Örneğin arkadaşlarla kafede oturup sohbet etmektense kulağıma kulaklığımı takıp tek başıma dolaşmayı tercih ediyorum.Yalnızlık her zaman iyidir.Nerede çokluk orada..... demişler.Kalabalık ortamlardan nefret ederim.Kalabalığı tek sevdiğim yer stadyumdur.Onun dışında mümkün olduğunca kalabalık ortamlara girmemeye çalışırım.Yolda gezerken ana yollardan değilde daha tenha olan ara yolları tercih ederim.

Bende böyleyim ama bizimki tam sosyal fobi olmuyor, yalnızlığı, sessizliği, sakinliği tercih etme oluyor :)