PDA

View Full Version : İlk Yamada Alex var mı yok mu?

Universal
01.Ekim.2012, 21:56
Soru başlıktaki gibi, oyunu çalıştırdığımızda Alex Fenerbahçe'de mi yoksa boşta mı olacak?

sui generis
01.Ekim.2012, 22:03
Fenerbahçe de olacaktır.

E.Cartman
01.Ekim.2012, 22:19
Bence olmaz Fenerbahçe'de. Bir takıma gitmezse serbest olarak görünür. En nihayetinde takımın kadrosunda değil artık. Şu anda transfer olduğunu düşünün mesela, aynı hesap.

sui generis
01.Ekim.2012, 22:23
oyun hazırdır o bakımdan olur diyorum. değiştirmezler.

E.Cartman
01.Ekim.2012, 22:25
Zannetmiyorum ama olursada 13.0.1'le değişir o iş. Çıktığı gibi yayınlarlar yamayı :n::n:

leave_992
01.Ekim.2012, 22:25
serbest olmalı gerçekçilik anlamında,o zaman ediz de yaşamalı eskişehir'de aynı şey.
fenerbahçe araştırmacısı olan ABOO bildirmeli bunu yetkililere.

C h A o S
01.Ekim.2012, 23:02
Alex serbest olursa Galatasaray'a getireceğim.Enterasan olucak:)

Nedvedmania
01.Ekim.2012, 23:05
İlk "yama" da Alex serbest olur bence.

sui generis
01.Ekim.2012, 23:09

gelmez. istediğin kadar uğraş :)

manager725
01.Ekim.2012, 23:16
Beşiktaş'a getireceğim serbest olursa

Kaka Leite
01.Ekim.2012, 23:18
gelmez. istediğin kadar uğraş :)

Aynen geleceğini sanmam, çünkü gerçekte Türkiyede başka takımda oynamam diye bir şeyi vardı diye hatırlıyorum.Bunun için bişey yaparlar herhalde :p

Universal
01.Ekim.2012, 23:26

Onu ayarlarlar, orada görürsün o kırmızı uyarıyı. :D

sui generis
01.Ekim.2012, 23:28
kaç yıldır ayarlı o. merak etmeyin :)

Universal
01.Ekim.2012, 23:28
İlk "yama" da Alex serbest olur bence.

Yama kelimesi yanlış oldu. :D

Nedvedmania
01.Ekim.2012, 23:30
Yama kelimesi yanlış oldu. :D

Yok sana demedim zaten :) Yani 13.01 mi artık ne oluyorsa onda Alex serbest kalır. Ama oyunun başında FB de olur

Ralph
01.Ekim.2012, 23:50
Ne Alex meraklısıymışsınız arkadaş :) Madem okadar seviyordunuz editor ile getirseydiniz.

Night_Mare17
01.Ekim.2012, 23:52
Ben editörden getiririm :D :D

Universal
02.Ekim.2012, 00:07
Aynen her seride getirebilirdiniz. :D

KaRaBükLü KraL
02.Ekim.2012, 00:23
Kör ölür badem gözlü olur lafı niyeyse aklıma geldi yorumları görünce:)

omersal
02.Ekim.2012, 08:05
Kör ölür badem gözlü olur lafı niyeyse aklıma geldi yorumları görünce:)

Alex her zaman istenen bir oyuncudur :)

KaRaBükLü KraL
02.Ekim.2012, 09:21
Alex her zaman istenen bir oyuncudur :)

Yok kardeşim ona bişey dediğim yok yukarıda arkadaşın biri de bahsetmiş zaten önceki serilerde neredeydiniz gibisinden bişey onun için dedim.Yoksa Alex dediğin gibi istenen bir oyuncu olabilir tabii

sivaslizoro
02.Ekim.2012, 16:25
Yapımcılar şimdi Alex'e çok yüksek bir psikoloji düzenliyorlardır. Acayip bir popülerlik hazırlamışlardır. Yani şöyle düşünün; messi serbest kalsa türk kulüplerini tercih eder mi?

Bence Alex'i normal şartlar altında hiç bir türk kulübü alamayacaktır oyunda. Gerçekte de bu olay böyledir zaten.

perpetua
02.Ekim.2012, 16:50
Onumuzdeki kisa surede bir takimla anlasmazsa serbest olacak.

Veritabani SI'e yaklasik 1 ay once gitti ama bu tip onemli degisikliklerin, oyun ciktiginda veritabaninin olabildigince guncel olmasi icin, yansitilmasini istiyor SI.

Turkiye'de hic bir takimda futbolcu olarak gorev yapmamasi icin bir onlem alindi ama ne kadar basarili olur emin degilim.

Deus Dominus
02.Ekim.2012, 17:20
Kariyerine Brezilya'da devam etmek istiyor, bu eklenebilir, sevdiği takım, favori takımı Fenerbahçe, rep. yüksek zaten. Çok uçuk bir durum olmadıkça bende herhangi bir Türk takımına getirebileceğimizi zannetmiyorum.

mertayasava
02.Ekim.2012, 17:45
Kariyerine Brezilya'da devam etmek istiyor, bu eklenebilir, sevdiği takım, favori takımı Fenerbahçe, rep. yüksek zaten. Çok uçuk bir durum olmadıkça bende herhangi bir Türk takımına getirebileceğimizi zannetmiyorum.

Bu olanlardan sonra Alex'in favori takımının Fenerbahçe olup olmadığını Alex'e bir sormak lazım.

narakan1969
02.Ekim.2012, 20:12
Aslında aynı tarihe serbest kalacak gibi ayarlansa oyunda güzel olabilirdi.

SacrificeGGTC
02.Ekim.2012, 20:14
Fenerbahçe'de görmek beni üzer, şu şekilde üzer. Gelecek yamada onu kaybetmek istemiyorum. Yani varsın oyunun başında takımda olmasın, daha rahat ayrılık yaşarım oyun için bile olsa :(

goosfraba
02.Ekim.2012, 20:22
Bu olanlardan sonra Alex'in favori takımının Fenerbahçe olup olmadığını Alex'e bir sormak lazım.

''fenerbahçe bir oyuncu kaybetti, ama bir taraftar kazandı''

mertayasava
02.Ekim.2012, 22:04
''fenerbahçe bir oyuncu kaybetti, ama bir taraftar kazandı''

Alex'in bu sözü ve az önce yaptığı açıklamalar bana Aykut Kocaman'ı ve Aziz Yıldırım'ı taraftarın önüne atmak istemesi gibi geliyor.Ne olursa olsun Alex'e yapılanlar onu derinden yaralamıştır,basına karşı Fenerbahçe sevgim bitti demeyecektir herhalde içinden geçen önemli olan.

malpince
02.Ekim.2012, 23:12
Alex'in bu sözü ve az önce yaptığı açıklamalar bana Aykut Kocaman'ı ve Aziz Yıldırım'ı taraftarın önüne atmak istemesi gibi geliyor.Ne olursa olsun Alex'e yapılanlar onu derinden yaralamıştır,basına karşı Fenerbahçe sevgim bitti demeyecektir herhalde içinden geçen önemli olan.

bilemeyiz bunu. Alex yalancı bir adam değil twitterda düşündüğünü söylemedi sanki önceden... sorunlar düşündüklerini söylediği için çıktı zaten.

sivaslizoro
03.Ekim.2012, 12:24
Aziz yıldırımın imparatorluğunda böyle bir adam harcanıyorsa daha söyleyecek birşey kalmamıştır.. Takımımın maçlarını izlemek istemiyorum artık ya.. Herşeyden soğuttu beni..

LaigLeNoiR
04.Ekim.2012, 18:42
Konu kapandı artık, Alex takımda olmayacak.

myres
06.Ekim.2012, 13:35
Nefret edilen kişilerede bi zahmet aykut kocamanla aziz yıldırımı ekleyin :director:

pele96
06.Ekim.2012, 13:40
Gelirse Besiktasa alirim.Fenerbahcede olmasi zaten biraz abest kacardi.

kiwi21
06.Ekim.2012, 13:50
Konu kapandı artık, Alex takımda olmayacak.

Beşiktaş araştırmacısını yakalamışken ve konusu açılmışken ben de şunu sorayım; Quaresma ile kesseler sözleşme yenilemeyecek bi yola gidildi mi? Ona göre oyun başlar başlamaz satıp, yönetimin yapamadığını yapmak gerekecek.

perpetua
08.Ekim.2012, 13:59
Beşiktaş araştırmacısını yakalamışken ve konusu açılmışken ben de şunu sorayım; Quaresma ile kesseler sözleşme yenilemeyecek bi yola gidildi mi? Ona göre oyun başlar başlamaz satıp, yönetimin yapamadığını yapmak gerekecek.

Besiktas arastirmacisi Koray. :)

Quaresma'nin durumunu tam istedigimiz gibi yansittik mi emin degilim acikcasi.

Su anda Samet Aybaba'nin Quaresma'yi sevmedigi ayarlanmis durumda (bu belki de kulup olmali cunku onu istemeyen Samet Aybaba'dan cok kulubun yonetimi).

Ayrica ligin ilk yarisinda Besiktas yapay zeka yonetiminde oldugu zaman kadro listesine eklenmeyecek (lisans cikartilmayacak).

Besiktas'in Quaresma'nin mevcut sozlesmesindeki rakamlar ile sozlesme yenileme sansi zaten finansal durum nedeniyle olmayacak. Oyun ilerledikce oyuncu satisi vs. ile para yaratirsaniz bu degisebilir. Tabii Quaresma da fiyat dusurebilir.

certay
08.Ekim.2012, 14:59
Alex olmalı.Sonuçta SI Games ekibi gerçekçilik arıyorsa, sezona Alex'le başlayan Fenerbahçe'yi oyuna yansıtmalılar. Veritabanı değişmemeli, isteyen Alex'i boşa çıkarabilir editör'den.

Deus Dominus
08.Ekim.2012, 15:23
Football Manager'da her sürümde her zaman en güncel kadrolar yer almıştır. Transferle de olsa, farklı şekilde de olsa kulüplerden ayrılan-kulüplere gelen oyuncular yansıtılır, sakatlık, kadro durumu, sözleşme durumları en güncel haliyle yer alır. Gerçekçilik budur zaten. O zaman senin mantığına göre ara transfer dönemlerinde gerçekleşen futbolcu değişimleri de yansıtılmamalı, oyuncuların sakatlık durumları da yansıtılmamalı. Alex'i Fenerbahçe'de istiyorsan bunu tavsiye ettiğin metotla sen de yapabilirsin.

Tuskarr
08.Ekim.2012, 17:02
Serbest olursa aslında Coritiba'ya alabiliriz güzel olur.

Klavooz
09.Ekim.2012, 00:32

Alex Fenerbahçe'ye kırgın değil. Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman'a kırgın. Bu ikisi yüzünden 8 yılını verdiği kulübü ve ona tapan taraftarları silecek değil heralde. Türkiye'de Fenerbahçe dışında başka bir kulüpte oynamak istemeyişini tekrarlaması da senin bu sorunun en net cevabı sanırım.

kiwi21
09.Ekim.2012, 16:04

Su anda Samet Aybaba'nin Quaresma'yi sevmedigi ayarlanmis durumda (bu belki de kulup olmali cunku onu istemeyen Samet Aybaba'dan cok kulubun yonetimi).

Ayrica ligin ilk yarisinda Besiktas yapay zeka yonetiminde oldugu zaman kadro listesine eklenmeyecek (lisans cikartilmayacak).

Besiktas'in Quaresma'nin mevcut sozlesmesindeki rakamlar ile sozlesme yenileme sansi zaten finansal durum nedeniyle olmayacak. Oyun ilerledikce oyuncu satisi vs. ile para yaratirsaniz bu degisebilir. Tabii Quaresma da fiyat dusurebilir.

teşekkür ederim detaylı bilgi için. oldukça tatmin edici bi cevap oldu. konuyu meşgul ediyorum ama şunu da sormak isterim. özelliklerinde ne gibi düşmelere gidildi acaba quaresma'nın?

mustangshelby
09.Ekim.2012, 18:05

Konu Alex konusu ama değinecek başka bir yer bulamadığım için buraya yazıyorum Quaresma'nın tekrar takıma dönmesi ve 3M€ dan sözleşme imzalanması bekleniyor TFF'den lisans çıkarılabilinecekmi bilmiyorum şayet çıkarılıyorsa oyundada bu durum düzeltilecekmi yoksa şuanki durummu göz önüne alınıcak.

Deus Dominus
09.Ekim.2012, 18:11
Büyük ihtimalle oyun çıktığında güncel olmayacak ancak her yıl oyun çıktıktan kısa bir süre sonra mevcut problemleri-eksiklikleri giderme maksatlı güncelleme gelir. O güncellemede yer alacaktır son gelişmeler.