PDA

View Full Version : Suriye ile savaş kapıda

di canio
03.Ekim.2012, 23:01
Başbakanlık'tan yapılan açıklamaya göre Akçakale'de yaşananlardan dolayı Suriye'de bazı noktalara top atışları ile misilleme yapılmış. Hadi geçmiş olsun. Getirdiler tufaya.

---

Suriye'den ateşlenen ağır silah mermilerinin Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine düşmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı.

Başbakanlıktan açıklama, "Sınır bölgesindeki silahlı kuvvetlerimiz tarafından angajman kurallar çerçevesinde anında karşılık verilmiş, radarla tespit edilen Suriye'deki noktalara top atışı yapılarak hedefler vurulmuştur" denildi.

erdem344
03.Ekim.2012, 23:02
Suriyeyi vurmuşuz allah yolumuzu hayır etsin

Nedvedmania
03.Ekim.2012, 23:02
Suriye'den ateşlenen ağır silah mermilerinin Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine düşmesi sonucu 5 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı.

Başbakanlıktan açıklama, "Sınır bölgesindeki silahlı kuvvetlerimiz tarafından angajman kurallar çerçevesinde anında karşılık verilmiş, radarla tespit edilen Suriye'deki noktalara top atışı yapılarak hedefler vurulmuştur" denildi.

LaigLeNoiR
03.Ekim.2012, 23:08
Akçakale'ye yeni öğretmen olarak atanan ilkokul arkadaşımdan aldığım bilgiye göre Akçakale neredeyse boşaltılmış.

Öğretmenler Şanlıurfa merkez'e alınmış ve yarın Ankaraya hareket edeceklermiş. Okullar yarın için tatil edilmiş ancak bu gidişle bir süre daha tatil edilecektir.

Nedvedmania
03.Ekim.2012, 23:10
Haberlerde bile "Suriye sınırından seken mermiler Şanlıurfa'ya isabet etti" diyor. Yahu ne sekmesi adamlar çaktırmadan saldırıyor.

Kaka Leite
03.Ekim.2012, 23:11
Haberlerde bile "Suriye sınırından seken mermiler Şanlıurfa'ya isabet etti" diyor. Yahu ne sekmesi adamlar çaktırmadan saldırıyor.

Aynen yahu o nası bişeyse

LifeYourself
03.Ekim.2012, 23:11
Haberlerde bile "Suriye sınırından seken mermiler Şanlıurfa'ya isabet etti" diyor. Yahu ne sekmesi adamlar çaktırmadan saldırıyor.mermiye falso vermeyide mi öğrenmişler.Mermi nasıl sekiyor ülkeler arası?Teknoloji çok gelişti vesselam

erdem344
03.Ekim.2012, 23:16
İrana sıçramaz inşallah olurda sıçrarsa 3.dünya savaşı başlar

biz ABD nato - rusya çin iran

Kaka Leite
03.Ekim.2012, 23:17
mermiye falso vermeyide mi öğrenmişler.Mermi nasıl sekiyor ülkeler arası?Teknoloji çok gelişti vesselam

Pardon kardeşim atmış deseler daha iyi yahu :D

uAburak89
03.Ekim.2012, 23:18
Öyle diyecekler zaten, savaş falan çıkmaz.

Nedvedmania
03.Ekim.2012, 23:19
Zaten savaş ortamı hazırlanmak isteniyordu. Bu olayla birlikte yavaş yavaş bizde giriyoruz olayın içine. Karşılık vermekle iyi mi yaptık kötü mü yaptık bilemiyorum. Bir yandan da adamlar uçağımızı indiriyor, evlerimizi yıkıyor ...

C h A o S
03.Ekim.2012, 23:21
İyi bari bu sefer lafta kalmamışız.Artık somut bir şeyler gerekiyordu.Canımızı yakanlara aynı şekilde karşılık verilmeli.Ama inşallah pkk ile mücadelede boş dağları vurduğumuz gibi bunda da boş hedef vurmamışzdır.

erdem344
İçerde sorunu halletmeden dışarda savaşmak ne kadar doğru olur

Savaş yalnız sınırlarda olmaz .Savaş bir milletin topyekün ateşe girmesidir.Eğer bu bütünlük sağlanmamışsa zafer tesadüfi,yenilgi kaderdir

Sultan II. Abdülhamid Han

Night_Mare17
Bu savaşın engellenemesi imkansızdı sadece ertelenebilirdi.

Night_Mare17
03.Ekim.2012, 23:22
Zaten savaş ortamı hazırlanmak isteniyordu. Bu olayla birlikte yavaş yavaş bizde giriyoruz olayın içine. Karşılık vermekle iyi mi yaptık kötü mü yaptık bilemiyorum. Bir yandan da adamlar uçağımızı indiriyor, evlerimizi yıkıyor ...

Ev yıkıyor , askerini öldürüyor , uçak düşürüyor , halkını öldürüyor. Bunları yok edeceksin hepsini.

sui generis
03.Ekim.2012, 23:24
Adamların iç islerine karış , bilmem ne Suriye ordusu kurdur sonrada savaş ac. Bizim ne isimiz var suriyeyle.

Trabzonspor
03.Ekim.2012, 23:25
Ev yıkıyor , askerini öldürüyor , uçak düşürüyor , halkını öldürüyor. Bunları yok edeceksin hepsini.

Tamam,yaparız.

di canio
03.Ekim.2012, 23:27
Irak'a sokamamışlardı Türkiye'yi. Irak'a tezkere konusunda da bunu yapsalardı, oraya da girerdik. Orada yapamadıklarını, burada yaptılar. Biz de bu oyuna geldik. Belki gelmek bazılarının işine de gelmiştir. Ama bölgede etkinim, sözüm geçiyor diyorsan birilerinin böyle basit eylemlerinin sana işlememesi lazım. Sorun varsa Suriye ile, diplomasi ile halledebilmen lazım. Ama Başbakanımız dün kankası olduğu Suriye liderini bir anda katil bir diktatör olarak tanımlamaya başladı. Bu andan beri de savaş çığırtkanlığı yapılıyor. Ben hiç duymadım diplomasi yolunun denendiğini. Aksine içişlerin e karışmak, muhalif ordular kurulmasına destek vermek, bunları sınırların içinde eğitmek yaptığın. BOP Eşbaşkanlığı bunu gerektiriyor olsa gerek.

Bir zamanlar komşularımızla 0 sorun deniyordu, şimdi sınırlarımız kan gölü.

footballer33
03.Ekim.2012, 23:37
Göz göre göre ABD'nin oyunlarına kurban gidiyor ülkemiz. Adamlar amaçlarına ulaşmak için ellerinden geleni yapıyorlar, savaş çıkması için uğraşıyorlar ve biz de bu tuzağa düşüyoruz ne yazık ki! Ama bunların neden yapıldığı belli:

Aman petrol, canım petrol!

darkkobal123
03.Ekim.2012, 23:44
Allah sonumuzu hayır etsin.

Gncl1905
03.Ekim.2012, 23:45
Komşularla 0 sorun diye birşey zaten hayaldi niye böyle saçma işlere girildi bilmiyorum. Komşulara bakalım; Yunanistan, Ermenistan :) Ne kadar doğru tartışılır ama PKK'ya ajanlarıyla yardım ettiği video görüntüleriyle belli olan bir İran. PKK'nın ülkemize rahat rahat giriş yaptığı Irak ve Suriye. Bir tökezlesek hepsi bir tekme atmak için bekler eminim ki iyilik zaten bekleyen yok nötr olsunlar ona bile kafi ama devamlı negatifler.

Suriye konusunda ise gerçekten çok karıştık adamlara. Bu Arap baharı olaylarına çok karıştık aslında başından beri. Sanırım bölgede bizim de söz hakkımız var, olayları izleyen değil yöneten taraf olmak istiyoruz mantığıyla yapıldı bu ama doğruluğu tartışılır tabi.

Son olarak ben Suriye'nin savaşmaya cesaret edebileceğini düşünmüyorum. Suriye iç işlerinde o kadar problemi varken bir de Türkiye'yi karşısına almak istemez. Türkiye'nin desteklediğini düşünüyor sanırım muhalifleri Esad ama Türkiye ile savaşmak zaten hali hazırda muhalif güçleri bile yenemiyorken Suriye'nin sonunu getirir. Ek olarak NATO da var.

Rusya vs. Suriye için açıkcası kendilerini tehlikeye atmazlar diye düşünüyorum. O blok karışmaz bu savaşa el altından desteklemek dışında.

attirson
04.Ekim.2012, 00:08
Adamların iç islerine karış , bilmem ne Suriye ordusu kurdur sonrada savaş ac. Bizim ne isimiz var suriyeyle.

Aynen hata en bastan beri bizde.Sanane adamların iç sorunundan Esad'a muhalif olan adamların hepsini topladılar bizim ülkeye krallar gibi yasatıyorlar bu zaten savas acmak gibi birşey resmen ona karşı saf tutmuş oluyorsun.

Ralph
04.Ekim.2012, 00:09
Yazık yazık. Bu kadarda piyon olunmaz yazık. Karizmamız vardı eskiden dünyada ama izimizi bırakmayacaklar. ABD'ye sırt yaslamak yerine yıllardır Asya devletlerini arkamıza alsak bu dünyada yapamayacak şey yoktu. Ama illa oraya meyilleneceğiz, illa piyon olacağız, illa koyun olup güdüleceğiz. Yazacak çok şey var bu baştakilere ya neyse.

Ruhun şad olsun büyük Atatürk diyorum başka bir şey demiyorum.

Night_Mare17
04.Ekim.2012, 00:10
El Cezire :Türkiye'nin misillemesinde 34 Suriyeli öldü.

Flawless Victory
04.Ekim.2012, 00:16
Biri balkondan tükürüyor, binanın altındaki dükkânın camlarını kırıyoruz. Ama ne tuhaf ki binanın altında geçerken "hah şimdi tükürecek!" diye bekliyoruz. Vatan hainliğine varacak kadar kötü bir yönetim sergileniyor. Türkiye son birkaç yılda 1/10'una kadar küçüldü, aynı yazın barajların suyunun çekilmesi gibi. Fakat ne yazık ki bizi dolduracak bir ırmağımız yok.

Bir gazetecinin, bir yorumcunun gördüğünü devletin başındakiler görmüyor, göremiyor, görmek istemiyor. Sadece köşe yazarlarını okuyarak ülkeyi yönetseler daha iyi bir sonuç alınırdı.

Giden şehitlere mi yanarsın, ülkenin bir tarafı kan kırmızıyken diğerlerinin birbirine plaket vermesine mi... Yoksa ülkenin bütün para eden değerinin 3 kuruşa satılmasına mı...

sui generis
04.Ekim.2012, 00:17
El Cezire :Türkiye'nin misillemesinde 34 Suriyeli öldü.

o ölümlerin sebebi başkaymış. yanlış çeviriymiş yani.

he bir de üniversitelere belgesiz , şartsız koşulsuz alacağız o kaçanları..

zeck17
04.Ekim.2012, 00:23
bir çok iş var gibi eğer ültimatom vermek için yapıldıysa bu cevap başarılı olunursa yani savaş çıkmaz nato türkiyenin yararına kararlar verirse belki böylece bazı sorunlar çözülebilir ama başarısız olunursa savaş çıkarsa olacakları düşünmek bile istemiyorum

Night_Mare17
04.Ekim.2012, 00:23
o ölümlerin sebebi başkaymış. yanlış çeviriymiş yani.

he bir de üniversitelere belgesiz , şartsız koşulsuz alacağız o kaçanları..

Aynen karıştırılmış haberler.

footballer33
04.Ekim.2012, 00:33
Pentagon, 'sıcak çatışma beklemiyoruz' buyurmuşlar!

Ralph
04.Ekim.2012, 00:34
Pentagon, 'sıcak çatışma beklemiyoruz' buyurmuşlar!

Hay canına yandığım :)

footballer33
04.Ekim.2012, 00:45
Buyrun savaş çığırtkanları; savaş, işte budur!

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/c0.0.403.403/p403x403/576249_10151243145773377_1632131289_n.jpg

GebzeLi1907
04.Ekim.2012, 01:01
Savaş kadar dünyada kötü birşey var mı acaba.
Bu sorunun tez şekilde çözülmesi ve Suriye iç işlerinden elimizi çekmemiz gerekiyor
Kendi içimizde yeterince kayıp veriyoruz bir de Suriye ile çatışmak ciddi anlamda sadece ve sadece bizlere yani halka çok büyük zararlar verir hem ekonomik hem de verdiğimiz can kayıpları olarak ki bedelini koymak mümkün değil.
Umarım böyle bir savaş olmaz...

Her seferinde istikrarı dilinden düşürmeyen başbakan umarım böyle bir gaflete düşmez halkını ateşe atmaz.

Savaşı çocuk oyuncağı gibi görmek bizim milletin de en büyük hatası, inşallah hatamızla yüzleşmeyiz

attirson
04.Ekim.2012, 01:09
"Harp zorunlu ve kaçınılmaz olmalıdır. Milletin hayatı tehlikeyle karşı karşıya kalmadıkça harp bir cinayettir."
-Kemal Atatürk

semih99999
04.Ekim.2012, 01:11
ne kadar ani duygularla hareket eden bi milletiz yav anında savaş naraları atılmaya başlanmış savaş son çaredir ama bizimkilerin bi şekilde sınır güvenligini ele alması lazım Çünkü iş artık bizim topraklarımıza kadar sıçardı bu arada israil-filistin,rusya-gürcistan ,bizim şu meşhur gemi olaylarında sesi çıkmayan dünya devletlerinin misillemenin ardından hepsinin bi agızla sizin arkandayız mesajları çok manidar bizimkiler biraz düşünmeli bu konuyu

vego
04.Ekim.2012, 01:13
Suriye Enformasyon Bakanı: Akçakale'ye düşen top mermileriyle ilgili soruşturma başlattık

Olay kapandı gibi.Bizim hükümet savaş istemiyorsa pek olay çıkmaz

petrol_fb12
04.Ekim.2012, 01:25
allah sonumuzu hayır etsin..

Mamadou
04.Ekim.2012, 01:30
Milleti oyuna getirmeye çalışıyorlar. yazık. Allah sonumuzu hayır etsin.

sarianet
04.Ekim.2012, 01:32
Yurtta sulh cihanda sulh

Yurtta sulh cihanda sulh olana kadar savaş

Trabzonspor
04.Ekim.2012, 02:47
Twitter'daki bebeler savaşa hazırlarmış.Savaşın ne anlama geldiğini bilmeyen bu şahıslara söyleyecek söz bulamıyorum yahu.

futureless
04.Ekim.2012, 02:52
Facebook ve twitter'daki ergen atarlanmalarına ben de anlam veremedim. Age of Empires sandılar galiba. Seferberlik ilan edilince saklanacak delik arayan ilk insanlar olurlar.

footballer33
04.Ekim.2012, 02:53
Bir de bu çıktı.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2012/10/121003_ft_syria_ocalan.shtml

di canio
04.Ekim.2012, 02:54
Zaten ne çekiyorsa bu ülke beyni gazla çalışanlar, gazla düşünenler yüzünden çekiyor.

Trabzonspor
04.Ekim.2012, 02:57
http://haber.mynet.com/suriyeden-ilk-resmi-aciklama-654723-dunya/

Adamlar olaya sakin yaklaşıyor Allah'tan.Savaş falan çıkmaz,hem bu misilleme ilk değilmiş bu işi bürokrasi ile çözebilirler.Zaten NATO'da Suriye'ye gözdağı verdi anlaşılan.

di canio
04.Ekim.2012, 03:00
http://haber.mynet.com/suriyeden-ilk-resmi-aciklama-654723-dunya/

Adamlar olaya sakin yaklaşıyor Allah'tan.Savaş falan çıkmaz,hem bu misilleme ilk değilmiş bu işi bürokrasi ile çözebilirler.Zaten NATO'da Suriye'ye gözdağı verdi anlaşılan.

Adamlar sakin yaklaşmak zorunda bence. Türkiye ile savaşı göze alamazlar şu içinde bulundukları durumda. Ama bizim taraf ve onları Suriye'ye sürükleyenler, Suriye'ye girmemiz için kaşıyacaktır daha da. Toplumda "savaşılmalı" gibi bir algı oluşturulacaktır yarın sabahtan itibaren.

Escochae
04.Ekim.2012, 03:02
Madem Suriye'ye savaş açabiliyordun neden Mavi Marmara olayından sonra İsrail'ede savaş açamadın!!!!! Onlar bizim memleketimizin insanı değil miydi ? Hesap ver Ey Başbakan !!

futureless
04.Ekim.2012, 03:03
Adamlar sakin yaklaşmak zorunda bence. Türkiye ile savaşı göze alamazlar şu içinde bulundukları durumda. Ama bizim taraf ve onları Suriye'ye sürükleyenler, Suriye'ye girmemiz için kaşıyacaktır daha da. Toplumda "savaşılmalı" gibi bir algı oluşturulacaktır yarın sabahtan itibaren.

Anlamıyorum.Aynı bölgede savaşmamız gerekir diye düşünebileceğimiz farklı bir yapılanma varken neden Suriye ? Fikir öğrenmek için soruyorum, neden Suriye yahu ? Gücün varsa pkk operasyonu yap adam gibi.

Trabzonspor
04.Ekim.2012, 03:06

Abi uçak düşürme olayındaki gibi sert şekilde de karşılık verebilirlerdi.Savaşa girmeyi göze alamıyorlar bu doğru ama Esad zaten yapacak birşeyim yok diyerekde hareket edebilir.

Deus Dominus
04.Ekim.2012, 05:41
Madem Suriye'ye savaş açabiliyordun neden Mavi Marmara olayından sonra İsrail'ede savaş açamadın!!!!! Onlar bizim memleketimizin insanı değil miydi ? Hesap ver Ey Başbakan !!

Sakin şampiyon, savaş mavaş yok. İhtar var.

attackersgwnc
04.Ekim.2012, 05:43
Suriyeyi vurup kırmak isteyenler allah kitaptan şehitlikten bahsetmesinler zannımca gitsinler islam teolojisinde şehitliğe nasıl ulaşılır araştırsınlar kusura bakmayında bu savaşta saf tutmuyorum ben ne suriye ne türkiye.

petrol_fb12
04.Ekim.2012, 09:39
savaşalım diyenlere sesleniyorum...klavye'den yazmak kolay...o savaş meydanlarında bir tane kopmuş bacak veya kopmuş kol görsünler...hepsi geri kaçar...Savaşı cok basit bir şey zannediyorlar herhalde..

GebzeLi1907
04.Ekim.2012, 11:04
Nato Suriyeyi uyardı, Rusya da Nato yu.
Kimsenin maşası olmamız lazım Nato için bir anda çok değerli oluverdik.
Hergün o kadar şehit veriyoruz Natonun umru değil, ama Suriye olunca hemen ver gazı.

Kimsenin dolmuşuna gelmeye gerek yok olan bize ve Suriye halkına olur.
Suriye pkkya desteğini çok artırır savaş sadece antep urfa ve üslerin olduğu yerleri değil metropolleri de çok etkiler pkk altyapısı ile çok fazla bombalı saldırı olur.Allah korusun.

Suriye'nin kendi iç işlerine karışmamamız muhaliflere destek ve sığınma hakkı vermememiz gerekiyor.
Ama bundan vazgeçecek gibi değiller.
Bir ülke pkkya sığınma silah vs desteği verdi mi etmediğimiz hakareti bırakmayan biz şimdi aynısını yapıyoruz.

di canio
04.Ekim.2012, 11:20
Anlamıyorum.Aynı bölgede savaşmamız gerekir diye düşünebileceğimiz farklı bir yapılanma varken neden Suriye ? Fikir öğrenmek için soruyorum, neden Suriye yahu ? Gücün varsa pkk operasyonu yap adam gibi.

Suriye'ye girmemiz için kim zorluyorsa hükümetimizi, PKK'ya adam gibi operasyon yapılmasına engel olanlar da onlar. Stratejik ortağız ;)

Ralph
04.Ekim.2012, 12:28
Yurtta sulh cihanda sulh

Yurtta sulh cihanda sulh olana kadar savaş

Madem öyle sende bir al atıver hadi :) Buradan konuşmak kolay. Al bir makineli eline dal aralarına.

RasAnt
04.Ekim.2012, 12:31
Biri balkondan tükürüyor, binanın altındaki dükkânın camlarını kırıyoruz. Ama ne tuhaf ki binanın altında geçerken "hah şimdi tükürecek!" diye bekliyoruz. Vatan hainliğine varacak kadar kötü bir yönetim sergileniyor. Türkiye son birkaç yılda 1/10'una kadar küçüldü, aynı yazın barajların suyunun çekilmesi gibi. Fakat ne yazık ki bizi dolduracak bir ırmağımız yok.

Bir gazetecinin, bir yorumcunun gördüğünü devletin başındakiler görmüyor, göremiyor, görmek istemiyor. Sadece köşe yazarlarını okuyarak ülkeyi yönetseler daha iyi bir sonuç alınırdı.

Giden şehitlere mi yanarsın, ülkenin bir tarafı kan kırmızıyken diğerlerinin birbirine plaket vermesine mi... Yoksa ülkenin bütün para eden değerinin 3 kuruşa satılmasına mı...

Yavaş gel arkadaşım kendinize gelin,savaş yüzyıllardır olan birşey iyi durumda olan,sürekli yükselen bir ülke savaşlarlar,iç karışıklıklarla durdurulabilir.

Onların şuanda yaptıklarıda bu,Anadolu Selçuklu zamanında haçlılarla savaştık Osmanlı olarak haçlılarla savaştık Balkanlarda haçlılarla savaştık Kurtuluş savaşında haçlılarla savaştık !

Bi kendinize gelin kör olmayın okuyun ! Savaş her zaman olağan bir durumdur her ülke kendi çıkarına göre mücadele veriyor Türk-Müslüman karşıtlığı Anadoluya girdiğimizden beri var yeni birşey değil bunlar Suriye,Irak,İran gibi 1.Dünya savaşı sırasında ingiliz-fransız egemenliğine girmiş halen onların istediği yöneticiler tarafından yönetilen ülke konumundalar son yıllarda bu ülkelere abd-israil-almanya gibi devletlerde katıldı.

Orada Müslüman kardeşlerimizi katlediyorlar bizim TÜRK MÜSLÜMAN !!!!! arkadaşlarımız çıkmış burda Suriyeye hiç karışmayacaktır diyor siz nasıl insansız nasıl bir Allah korkusundan yoksunluktur bu ! Kardeşlerimize siz sahip çıkmayabilirsiniz biz çıkıyoruz iyikide Suriyeye girdik siz merak etmeyin biz savaş olursa gideriz siz evinizden oturup hükümeti eleştirmeye devam edin !

Yazım sadece sana değil bu zihniyette olan herkese.

futureless
04.Ekim.2012, 12:34
Suriye'ye girmemiz için kim zorluyorsa hükümetimizi, PKK'ya adam gibi operasyon yapılmasına engel olanlar da onlar. Stratejik ortağız ;)

Aman ne ortaklık yahu :) Öyle ortaklık batsın. Tamam biliyorum bu söylediğini abi, aklıma şöyle bir şey de gelmiyor değil , biz piyonluk edip Suriye'ye girince pkkya da müdehale etmemize ses etmeyecekler gibi bir anlaşma yaparlar falan. Beklerim yani.

sarianet
04.Ekim.2012, 12:54
Esadıma dokunma mitingleri varmış taksim ve alsancakta

sui generis
04.Ekim.2012, 12:58
Olay Esad a dokunmamak değil savasmamak.

Bir düşünsenize aynısını bize yaptıklarını ...

Corpus
04.Ekim.2012, 13:27
Orada Müslüman kardeşlerimizi katlediyorlar bizim TÜRK MÜSLÜMAN !!!!!

IRAK' ta Müslüman yok muydu ?

di canio
04.Ekim.2012, 13:29
Aman ne ortaklık yahu :) Öyle ortaklık batsın. Tamam biliyorum bu söylediğini abi, aklıma şöyle bir şey de gelmiyor değil , biz piyonluk edip Suriye'ye girince pkkya da müdehale etmemize ses etmeyecekler gibi bir anlaşma yaparlar falan. Beklerim yani.

Böyle bir anlaşma olduğu düşünülebilir. Irak tezkeresinde de bu durum vurgulanmıştı. Ama burada amaç Esad'ı devirmek. Irak'ta Saddam devrilince nasıl bir yapı oluştuğu malum. Saddam'ı ya da Esad'ı savunduğum sanılmasın. Sadece senaryolardan, özellikle PKK konusundaki senaryolardan bahsetmek istiyorum. Irak'ın kuzeyinde nasıl bir yönetim oluştuğu ortada. Irak'ın kuzeyinin hemen batısında da benzer bir oluşum hazırlıkları vardı. Irak bataklığına saplanan ABD, Esad'ı Türkiye eliyle devirerek Irak savaşı nedeniyle içeriden aldığı olumsuz tepkileri tekrar üzerine çekmek istemiyor. Türkiye girecek, Türkiye savaşacak, Türkiye devirecek Esad'ı. Esad sonrası Suriye'de nasıl bir yönetim oluşacak? Az çok tahmin ediyorum. PKK açısından Suriye'nin kuzeyinde kurulacakyönetim ikinci sacayağı olacak. Fırsat kolladıklarını düşünüyorum Esad'a saldırmak için. Kuzey Irak, Kuzey Suriye ve Güneydoğu Türkiye. Kaldı sadece İran.

Esadıma dokunma mitingleri varmış taksim ve alsancakta

Yapılan mitingler, gösteriler ancak bu kadar sığ yorumlanabilirdi.

TeNaciOUS MidFieLdeR
04.Ekim.2012, 13:33
arkadas cok merakliysa tasi taragi toplayip el kaide ya da hizbullaha katilabilir. kimse onu burda zorla tutmuyor. misaki milli sinirlarini esas almis ataturk cocuklariyiz biz. rengimi ifade etmekten hic bir rahatsizlik duymam. senin musluman kardeslerinin irakta ya da suriyede ne tur katliamlara ne tur vahsetlere sebep oldugunu her gun izliyoruz. ustelik bunlar din kardesleri, sebep ne? mezhep. hacli, ingiliz, italyan goremiyorum ben. bunlar insanlik disi, sen de bunlara ortak olmak istiyorsan burda bir sorun var demektir.

The.Crow
04.Ekim.2012, 13:38
Yurtta sulh cihanda sulh!!

The.Crow
04.Ekim.2012, 13:38
NOT : Neden bizim evladımız gidicek Suriye'ye. Kampta eğitilen Suriyelileri gönderin!!!

LifeYourself
04.Ekim.2012, 13:40
niyeyse her forumda bu yazıyı görünce bir gülme geliyor içimden.(Biliyorum çok saçma bir durum böyle bir duruma gülmek sebebsiz yere)Sonra da diyorum ki daha yeni üniversiteye başlamıştım oldu mu şimdi bu :zuhaha

footballer33
04.Ekim.2012, 13:41
Kan kokusu almış bir köpekbalığından daha tehlikelisi, petrol kokusu almış Amerikan emperyalizmidir.

SAVAŞA HAYIR!

LifeYourself
04.Ekim.2012, 13:43
bu arada bende bir komplo teorisi üreteyim.Petrol petrol diyoruzda bildiğim kadarıyla yaklaşık 50 yıl ömrü kaldı petrolün.bence Amerika gibi bir devlet günü gününe yaşamaz.Petrolden daha değerli bir şeylerin peşindelerdir belki(Misal bor)

RasAnt
04.Ekim.2012, 13:48
IRAK' ta Müslüman yok muydu ?

Alıntıladığın cümle yarım

Orada Müslüman kardeşlerimizi katlediyorlar,bizim TÜRK MÜSLÜMAN !!!!! arkadaşlarımız çıkmış burda Suriyeye hiç karışmayacaktır diyor.

Irakta müslüman vardı ee soru bu mu ?

sarianet
04.Ekim.2012, 13:48
Aklı başında olan biri ıraktaki bölünmenin kimin oyunu olduğunu bilir suriyede yaşananlar tam bi insanlık dışı
Madem savaşa karşısınız helikopterimiz vurulduğunda neden savaş naraları attınız menemen olaylarını bile örnek göstermekten çekinmediniz
Şimdi türkiye uluslarası kurallar dahilince haklarını savunurken birden barışçı kesildiniz
İster amerika ouınu olsun ister israil ben ülkeme sonuna kadar güveniyorum
Sırf iktidarda akp var diye bu kadar çelişkili olunmaz
Yazacak çok şey var ama kimseyi kırmal yada sinirini hoplatmak istemiyorum

RasAnt
04.Ekim.2012, 13:52
arkadas cok merakliysa tasi taragi toplayip el kaide ya da hizbullaha katilabilir. kimse onu burda zorla tutmuyor. misaki milli sinirlarini esas almis ataturk cocuklariyiz biz. rengimi ifade etmekten hic bir rahatsizlik duymam. senin musluman kardeslerinin irakta ya da suriyede ne tur katliamlara ne tur vahsetlere sebep oldugunu her gun izliyoruz. ustelik bunlar din kardesleri, sebep ne? mezhep. hacli, ingiliz, italyan goremiyorum ben. bunlar insanlik disi, sen de bunlara ortak olmak istiyorsan burda bir sorun var demektir.

El kaide hizbullah ne alaka arkadaşım ? Ben Türküm ben şahıslara bağlı değilim onun bunun çocuğuda değilim benim esasım Cihat ve Cihan anlayışıdır şuanki durumda Cihattır ! Benim Cihan ve Cihat anlayışlarıma karşı gelecek her gücede karşıyım malesef aramızdada var bu kişiler sadece abdede israilde yok !

TeNaciOUS MidFieLdeR
04.Ekim.2012, 13:56
Aklı başında olan biri ıraktaki bölünmenin kimin oyunu olduğunu bilir suriyede yaşananlar tam bi insanlık dışı
Madem savaşa karşısınız helikopterimiz vurulduğunda neden savaş naraları attınız menemen olaylarını bile örnek göstermekten çekinmediniz
Şimdi türkiye uluslarası kurallar dahilince haklarını savunurken birden barışçı kesildiniz

hassasiyetini anliyorum ancak tezkerenin ucu cok acik. sinir guvenligini almak olmali bu asamada ilk dusunulmesi gereken. muharrem incenin muhalefetini hakli buluyorum. bu sadece akp vekillerinin alacagi bir karar olmamali, cogunluksun diye her dedigini yapmamali. 1 yil boyunca sinirdisinda askeri harekat konusunda izin ne demektir. bu kadar genis kapsamli tezkere mi olur. sinirlarimizin guvenligini almamiz yeterlidir bence. ondan fazlasi ortadoguda bogulmamiza sebep olur. uluslararasi yapilan butun mesajlarda da durumun yumusatilmasi cagrisi yapiliyor. arkanda kimseyi bulamayabilirsin demektir bu. biraz mantikli olunsun.

@rasant

turkiyenin anlayisi cihan cihat degildir, bu anlayista olan topraklarda yasamani oneririm.

arkadaslar bu konunun nereye varacagi belli, daha fazla millet birbirini kirmadan kitleyin konuyu da futbol konusalim.

LifeYourself
04.Ekim.2012, 14:04
Türkiye'ye ait jetin düşürülmesinden sonra Akçakale'ye atılan topun da kaza olduğunu ileri süren Beşşar Esed : "Ben küçükken de hep sakardım ev de çok bardak kırmışlığım vardır.Annem beni bu yüzden hep terlikle döverdi." diyerek kendini savundu...
Güler misin ağlar mısın?

di canio
04.Ekim.2012, 14:04

Kendi adıma uçağımız vurulduğunda da savaş naraları atmadım. Adım adım Suriye ile savaştırılmak istendiğimizin farkındayım. Bunlar da sebep yaratmak için yapılan şeyler diye düşündüm. Suriye'de yaşananlar insanlık dışı. Bunda hemfikiriz. Keşke olmasa bu çatışmalar. Adım adım bizi Suriye'ye çekmeye çalışıyorlar. Biz de bunu yiyoruz. Daha önce de yazdım; Esad'la kankayken, birden katil diktatör ilan eden kim? Başbakanımız Esad'la maaile tatil yaparken Esad aynı rejimi sürmüyor muydu Suriye'de? Ne değişti de biz Esad'ı düşman olarak tanımladık? Ortada çelişki varsa, bende değil. Çelişkiyi az önceki yazdıklarımda ara. Bizi adım adım Suriye'nin üzerine gönderiyor ABD ve Batı. Biz de bunu yiyoruz. Suriye'de yada herhangi bir ülkede yaşanan insanlık dışı olaylara tepki gösterilmeli. Bu insanlık görevidir. Ama sen Suriye'deki olayların bu kadar içine girmişken, orada yaşananlara sebep olan yöneticileri katil diktatör olarak tanımlarken; kendi sınırların içinde yaptıklarına da bakmalısın. Uludere'de 35 vatandaşını bombalaman insanlık dışı değil mi? Dün Ankara Üniversitesi'ndeki konuşmanı salon dışarıda protesto eden öğrencileri tekme tokat gözaltına almak insanlık dışı değil mi? İnsanlık kendi zihniyetinize karşıt olanlar için geçersiz mi? Al, bir çelişki daha. Biliyorum ne yazsam, anlatsam boşa. Konu da dallanıp budaklanacak böylece. Benden bu kadar.

RasAnt
04.Ekim.2012, 14:05
@rasant

turkiyenin anlayisi cihan cihat degildir, bu anlayista olan topraklarda yasamani oneririm.

arkadaslar bu konunun nereye varacagi belli, daha fazla millet birbirini kirmadan kitleyin konuyu da futbol konusalim.

Cihanı atalarımız uyguladı bitti ama sen rahat ol Cihat anlayışı bu ülkede hiç bitmeyecek.

+ bdp ve chp hayır diyor tezkereye daha neyin tartışmasını yapıyorsun herşey bu kadar göz önündeyken siz Atatürkü ortaya atmaya devam edin yaptığınız politikanın Atatürkün düşünceleriyle uzaktan yakından alakası yok,bırakın artık bu oyunları bu bölücülüğü bunların modası geçti kimse yemiyor,böyle muhalefetle değil 10 yıl 100 yıl iktidarda kalır Akp.

europeanconquer
04.Ekim.2012, 14:13
Savaşı zenginler çıkartır,yoksullar ölür.Savaşa HAYIR!

petrol_fb12
04.Ekim.2012, 14:21
Amerika'da her 11 kişiden 7'sinin silah saniye'de calıştığını biliyormuydunuz ???

Bu mantıkla aklınıza gelen ilk şey ne olurdu ????

SAVAŞA HAYIR !!!

footballer33
04.Ekim.2012, 14:24
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/431632_10151193465117801_1787202670_n.jpg

RasAnt
04.Ekim.2012, 14:26
senin musluman kardeslerinin irakta ya da suriyede ne tur katliamlara ne tur vahsetlere sebep oldugunu her gun izliyoruz. ustelik bunlar din kardesleri, sebep ne? mezhep. hacli, ingiliz, italyan goremiyorum ben.

Benden yaşca epey büyüksün ancak bu konuşmaların beni kahrediyor bu kadar yıl boş yaşamıssın diyeceğim ama haddime değil.Şuanki katlimamın sebebini mezhep olarak görüyorsun Esadı Suriyeli bir müslüman sanıyorsun üstelik Irakta olanlarıda böyle sanmışssın yazık bu ülkede Recep Tayyip 5 dakikada Amerikan ajanı ilan edilir ama Esat müslüman halkın savunucusu,siz bu kafayla aynen devam.

Trabzonspor
04.Ekim.2012, 14:27

Zenginler daha çok zengin,fakirlerde daha çok fakir olurlar.

Escochae
04.Ekim.2012, 14:30
Benden yaşca epey büyüksün ancak bu konuşmaların beni kahrediyor bu kadar yıl boş yaşamıssın diyeceğim ama haddime değil.Şuanki katlimamın sebebini mezhep olarak görüyorsun Esadı Suriyeli bir müslüman sanıyorsun üstelik Irakta olanlarıda böyle sanmışssın yazık bu ülkede Recep Tayyip 5 dakikada Amerikan ajanı ilan edilir ama Esat müslüman halkın savunucusu,siz bu kafayla aynen devam.

Bırak yaşananları,sadece kendi dediklerine bakarak bile Recep Tayyip Erdoğan'ın ne olduğunu anlarsın.

sarianet
04.Ekim.2012, 14:38
Esatla kanka diye ölene dek kanka kalacak hali yok herbalde
Suriyeye müdahaleyi kim ister kim istemez bunu bi düşünelim
Önce pkk istemez çünkü pkk nın bi kolu kesilecek
Ben başarılı olacağımıza inanıyorum ki bunu muhalefet istemez çünkü başarılı bi suriye müdahalesi iktidarı kuvvetlendirir
İsrail istemez güçlü bi türkiyenin daha da güçlenip çıkması israile terstir
Bu ülkenin. Bu ülkeden başka dostu yoktur bunu herkes bilir zamanı gelince bu millet emparyalistleri aynı mezara gömmeyi de bilir
Bir türk dünyaya bedeldir
İki türk birbirini yer
Birlik olma zamanıdır sonuç nolursa olsun

erdem344
04.Ekim.2012, 14:39
Giriceksek musul kerkük ne var ne yok toplayıp çıkalım bari dikelim türk bayrağını oraya dönelim anavatana

uAburak89
04.Ekim.2012, 14:45
Savaş demek, masum insanların hayatı demek, bizim hayatımız demek. Bırakın siyasi düşüncelerinizi bir yana. Silaha dokunmamış, askerlik yapmamış gençlerin savaş çığırtkanlığı yapması dehşet verici. Call of Duty ya da CS değil bu olay, ha o açıdan bakarsak siperden kafanızı çıkardığınızda headshot yersiniz.

GebzeLi1907
04.Ekim.2012, 14:57
Yavaş gel arkadaşım kendinize gelin,savaş yüzyıllardır olan birşey iyi durumda olan,sürekli yükselen bir ülke savaşlarlar,iç karışıklıklarla durdurulabilir.

Onların şuanda yaptıklarıda bu,Anadolu Selçuklu zamanında haçlılarla savaştık Osmanlı olarak haçlılarla savaştık Balkanlarda haçlılarla savaştık Kurtuluş savaşında haçlılarla savaştık !

Bi kendinize gelin kör olmayın okuyun ! Savaş her zaman olağan bir durumdur her ülke kendi çıkarına göre mücadele veriyor Türk-Müslüman karşıtlığı Anadoluya girdiğimizden beri var yeni birşey değil bunlar Suriye,Irak,İran gibi 1.Dünya savaşı sırasında ingiliz-fransız egemenliğine girmiş halen onların istediği yöneticiler tarafından yönetilen ülke konumundalar son yıllarda bu ülkelere abd-israil-almanya gibi devletlerde katıldı.

Orada Müslüman kardeşlerimizi katlediyorlar bizim TÜRK MÜSLÜMAN !!!!! arkadaşlarımız çıkmış burda Suriyeye hiç karışmayacaktır diyor siz nasıl insansız nasıl bir Allah korkusundan yoksunluktur bu ! Kardeşlerimize siz sahip çıkmayabilirsiniz biz çıkıyoruz iyikide Suriyeye girdik siz merak etmeyin biz savaş olursa gideriz siz evinizden oturup hükümeti eleştirmeye devam edin !

Yazım sadece sana değil bu zihniyette olan herkese.

Senin kardeşlerin olabilirler benim değiller.
Zamanında bize yaptıkları kalleşlikleri unutmak mümkün değil.Daha bu olaylar olmadan 5 yıl önce gidip sorsan hepsinin Hatay da gözü vardır.

Ayrıca senin o müslüman kardeşlerin durduk yere öldürülmüyor
Her gün yüzlerce insanı kendileri de öldürüyor.

İnternet var elinin altında aç bak her gün kaç kişiyi öldürüyorlar bombalı saldırılar yapıyorlar.
Karşı taraf da masum değil elbet ama iki taraf tamamen savaşın çirkinliğine bulanmış durumda her pislik karşılıklı şekilde yapılıyor
http://videonuz.ensonhaber.com/izle/suriyeli-muhaliflerin-kafa-kesme-goruntusu-18
al bunu yapanlar müslümanlar ise diyecek bir sözüm yok(KAFA KESME İÇERİR)

ayrıca ıraklı veya iranlı kürtler pkkya destek verse ya da verdiklerinde biz nasıl kuduruyoruz hazmedemiyoruz değil mi ?
onlara da bakarsan onlar da kürt kardeşlerine destek sağlıyorlar
veya rusya halkların özgürlüğüne inandığı için el altından destekliyor falan ?

TeNaciOUS MidFieLdeR
04.Ekim.2012, 15:02

turkiyede dahi alevi sunni gerginligini goremiyorsan ben sana ne deyim ki gerci sen alevileri de musluman saymazsin, bu ortadoguda gerginligin savasa donusmus hali. ingilizi amerikani bu ortamdan faydalaniyorsa bu mezhep catismasinin sonucudur. bunu gormemek icin kor olmak gerekir. herseyi dis guclere yonlendirmek kolaycilik olur. irak-iran savasinin temelinde de bu vardi, irakin ic savasinda da. bolgede petrol olmasi da sam amcanin istahini kabartti. sozde demokrasi elcisi oldular petrolleri emerken. belki amerikan ajanlarinin bunu kiskirtmasindan bahsedebilirsin ama neticede mezhep catismasi gercegini ortmez bu.

Aydin
04.Ekim.2012, 15:41
"Müslüman-Müslüman'a karşı savaştırılacak eyvah" geyiklerine giren arkadaşlar, Kurtuluş savaşında Müslüman-Hristiyan'a karşı savaşırken diğer Müslümanların ne yaptığını bilmiyor galiba. O yüzden "Müslüman kardeşlerimizle savaşacağız eyvah" gibi saçma bir düşünceden vazgeçmeliler bence.

İsrail vatandaşlarımızı öldürürken gider koyamazsı,n nato da arkanda durmadı. İlgin, alakan ve sanki ülkende hiç sorun yokken Suriye'ye sataşırsın. Kankan Esat'la birden nedense ayrı düşersin. Suriye'den "daha neden, nasıl olduğu açıklanmadan" bir bomba düşer. Savaşa hazırlanırsın. Nato'yu da arkana alırsın.

Evet hakikaten bu tablo amerika'nın ve israil'in hiç işine gelmiyor :)

''Bir gün, cihan harbinden sonra Ortadoğu’da kurulan sunni devletlerin halkları ayaklanacaktır. O gün geldiğinde, yeni kurduğumuz cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil emperyalist güçlerin yanında yer alırsa aynı akıbete kendileri uğrayacaktır ve Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele haddini bildiren Türk halkı onların da hakkından gelecektir…”

Ne de güzel demiş Atam.

RasAnt
04.Ekim.2012, 15:44
Senin kardeşlerin olabilirler benim değiller.
Zamanında bize yaptıkları kalleşlikleri unutmak mümkün değil.Daha bu olaylar olmadan 5 yıl önce gidip sorsan hepsinin Hatay da gözü vardır.

Ayrıca senin o müslüman kardeşlerin durduk yere öldürülmüyor
Her gün yüzlerce insanı kendileri de öldürüyor.

İnternet var elinin altında aç bak her gün kaç kişiyi öldürüyorlar bombalı saldırılar yapıyorlar.
Karşı taraf da masum değil elbet ama iki taraf tamamen savaşın çirkinliğine bulanmış durumda her pislik karşılıklı şekilde yapılıyor
http://videonuz.ensonhaber.com/izle/suriyeli-muhaliflerin-kafa-kesme-goruntusu-18 (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fvideonuz.ensonhabe r.com%2Fizle%2Fsuriyeli-muhaliflerin-kafa-kesme-goruntusu-18)
al bunu yapanlar müslümanlar ise diyecek bir sözüm yok(KAFA KESME İÇERİR)

ayrıca ıraklı veya iranlı kürtler pkkya destek verse ya da verdiklerinde biz nasıl kuduruyoruz hazmedemiyoruz değil mi ?
onlara da bakarsan onlar da kürt kardeşlerine destek sağlıyorlar
veya rusya halkların özgürlüğüne inandığı için el altından destekliyor falan ?

Arkadaşım önce şu konuyu bir anlayalım Suriye bizim topraklarımızdan ayrıldığından beri sömürge güçler tarafından kontrol edilen bir ülke,o ülkenin yönetimi suriyeli halkın elinde değil,suriyeli müslümanlar zaten teker teker ülkeyi terk ediyorlar şuanda kalıp savaş başlatanlar bir zamanlar bizim ülkemizde olan dış güçlerin kontrolündeki darbecilere karşı çıkarılmış özgürlük savaşıdır.

Bu olayları bizim daha anlamamız gerekiyor ama işte birkere muhalefet olununca gözünüz başka birşey görmüyor yakın geçmişimizi bi okuyun sonrada suriyeye bakın.

Hatay meselesi 1939 da çözümlenen bir meseledir suriyenin girşimleri değil suriyeyi yöneten sömürge güçlerin girişimleri sonucunda ayaklanma çıkartılmak istenmesi son derece normal günümüzde doğu içinde yapılan farklı birşey değil.

Videoya gelince zamanında müslümanlar kafa kesiyor diye bir sürü videolar amerika önderliğinde piyasaya sürüldü 7 den 70 her tüm dünya rahatlıkla izledi bunları müslümanlar öcü olarak gösterildi görüyoruzki ülkemizde bunlardan etkilenenlerin sayısı hiçte az değil

Bir başka örnekte doğuda terör örgütü asker üniformaları giyip insanlara işkence uyguladı kürt halk Türk askerine karşı başarılı bir şekilde kışkırtıldı herkeste bunu yedi cahillik zor şey.

GebzeLi1907
04.Ekim.2012, 16:00
Tezkere geçti.Hadi hayırlısı.
Bizimkiler şimdi bekleyecektir bundan sonra Suriye de bitiyor iş.
En ufak bir tahrik saldırı bize karşı işleri içinden çıkılmaz bir hale sokulabilir.

RasAnt
04.Ekim.2012, 16:33
turkiyede dahi alevi sunni gerginligini goremiyorsan ben sana ne deyim ki gerci sen alevileri de musluman saymazsin, bu ortadoguda gerginligin savasa donusmus hali. ingilizi amerikani bu ortamdan faydalaniyorsa bu mezhep catismasinin sonucudur. bunu gormemek icin kor olmak gerekir. herseyi dis guclere yonlendirmek kolaycilik olur. irak-iran savasinin temelinde de bu vardi, irakin ic savasinda da. bolgede petrol olmasi da sam amcanin istahini kabartti. sozde demokrasi elcisi oldular petrolleri emerken. belki amerikan ajanlarinin bunu kiskirtmasindan bahsedebilirsin ama neticede mezhep catismasi gercegini ortmez bu.

Aslında alevi sunni gerginliği yok öyle yapılmaya calışılıyor başarılı olacaklarmı göreceğiz kürt türk yanında burdan da bir bölücülük hazırlığına girdiler.Benim müslümanlık tanımım müslümanlığa sahip çıkan herkes benim gözümde müslümandır alevi,sunni diye ayırmam ben.

Herşeyi dış güçlere yönlendirmiyorum yıllardır olan bu zaten güçsüzler her zaman güçlüler tarafından yönetilirler baş kaldıranlarada çeşitli sorunlarla susturmaya çalışırlar.

Araplar bir kere kendi içinde bölünmüş durumda nerede iran nerede dubai nerede arap emirlikleri hepsi paranın içinde kaybolmuşlar bizden başka bölgenin barışını isteyen devlet yok sonumuz hayır olsun umarım bu süreçle birlikte en azından Türkiye Cumhuriyeti birlik beraberlik içerisinde olur.

GebzeLi1907
04.Ekim.2012, 16:37
Araplar bir kere kendi içinde bölünmüş durumda nerede iran nerede dubai nerede arap emirlikleri hepsi paranın içinde kaybolmuşlar bizden başka bölgenin barışını isteyen devlet yok sonumuz hayır olsun umarım bu süreçle birlikte en azından Türkiye Cumhuriyeti birlik beraberlik içerisinde olur.

pardon ama iranı arap saymakla türkiye yi arap saymanın bir farkı yok
iran arap değildir.

RasAnt
04.Ekim.2012, 16:44
pardon ama iranı arap saymakla türkiye yi arap saymanın bir farkı yok
iran arap değildir.

müslümanlar bölünmüş diyecektim araplar olmuş haklısın

eXcitinG
04.Ekim.2012, 16:45
j) Yahudilerle Müslümanların savaşmaları, Müslümanların Yahudileri öldürmesi (Tecrid-i Sarih Tercümesi, VIII, 341; Müslim, Fiten, 79-82).

f) İkisi de hak iddiasında bulunan iki büyük İslâm ordusunun birbiriyle savaşması (Buhârı, Fiten, 25; Müslim, Fiten, 17).

Savaşı feLan geçtimde orta doğunun her geçen gün bu kadar ısınması artık Kuran-ı Kerim de beLirtiLen aLemetLerinde yavaş yavaş ortaya çıkmak üzere oLduğunun kanıtıdır bence.
Er ya da geç, bugün ya da yarın Orta doğu karışacak. Bu 2X2=4 kadar kesin bir denkLem.

LifeYourself
04.Ekim.2012, 17:42
Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Türkiye ve Suriye sınırındaki gelişmelerle ilgili Fars Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, 'İran İslam Cumhuriyeti, iki tarafı itidalli olmaya, konunun ivedi olarak araştırılmasına ve düşmanların hedeflerine dikkat etmeye davet ediyor' ifadesini kullandı.

Abdullahiyan, 'Radikal, terörist ve sorumsuz silahlı gruplar ile düşmanların bölgedeki oyunlarına dikkat edilmesinin zaruretine' dikkati çekti.

Gncl1905
04.Ekim.2012, 17:59
Tezkere de geçti sonumuz hayrolsun. Gerçi Suriye'nin hala bizimle savaşacağını düşünmüyorum, ilk hamle onlardan gelemdikten sonra bizimkiler de saldırmaz.

Yarın Recep Tayyip Erdoğan bizim üniversiteye gelecekti ama yoğun gündem dolayısıyla gelmez muhtemelen :)

antiochia
04.Ekim.2012, 19:41
Kİm halkın iradesi hiçe sayıp kabul ettiyse bu tezkereyi.Bir çatışma durumunda önden kendileri gitsin bir zahmet. Garibanlara elleşmesinler...

TeNaciOUS MidFieLdeR
04.Ekim.2012, 21:00
Türkiye'ye ait jetin düşürülmesinden sonra Akçakale'ye atılan topun da kaza olduğunu ileri süren Beşşar Esed : "Ben küçükken de hep sakardım ev de çok bardak kırmışlığım vardır.Annem beni bu yüzden hep terlikle döverdi." diyerek kendini savundu...
Güler misin ağlar mısın?

saka yapmislar herhalde, bi de bessar esed kim? o besar esat degil mi. sunu da anlamis degilim. dune kadar esad olan adam niye esed olarak telaffuz edilmeye baslandi. sozluklere de daldim biraz ama net cevabi yok, sadece tarafini belli edenlerin belli olmasi icin iktidarin ortaya attigi bir yem diye soyleniyor. konu disi belki ama herkes merak ediyor bu soruyu sanirim. 40 yillik esad neden oldu esed :)

RaSenGan
04.Ekim.2012, 21:13
saka yapmislar herhalde, bi de bessar esed kim? o besar esat degil mi. sunu da anlamis degilim. dune kadar esad olan adam niye esed olarak telaffuz edilmeye baslandi. sozluklere de daldim biraz ama net cevabi yok, sadece tarafini belli edenlerin belli olmasi icin iktidarin ortaya attigi bir yem diye soyleniyor. konu disi belki ama herkes merak ediyor bu soruyu sanirim. 40 yillik esad neden oldu esed :)

PeKaKa - PeKeKe gibi bir şey bu da abi.

LifeYourself
04.Ekim.2012, 21:31
saka yapmislar herhalde, bi de bessar esed kim? o besar esat degil mi. sunu da anlamis degilim. dune kadar esad olan adam niye esed olarak telaffuz edilmeye baslandi. sozluklere de daldim biraz ama net cevabi yok, sadece tarafini belli edenlerin belli olmasi icin iktidarin ortaya attigi bir yem diye soyleniyor. konu disi belki ama herkes merak ediyor bu soruyu sanirim. 40 yillik esad neden oldu esed :)esedi bende sormuştum bir aralar millete kimse bilmiyor nedenini :zuhaha

Sekopej
04.Ekim.2012, 21:35
30 senedir terör belasını bitiremezsin, Suriye'nin apaçık teröristleri beslediği dönemde, elebaşını topraklarında kamplarda beslediği dönemde Suriye'ye saldıramazsın, bu soysuzlar Irak'a kaçtığında Kandil'e gidip onları temizlemek için plan yapmazsın, hadi kendi vatandaşını adam yerine koymuyorsun, başka milletlerin halkı bizim için önemli, Türkmenlere senelerdir yapılan zulümleri görmezsin oraya müdahale etmezsin.

Uçağın düşer, kim neden düşürdü bunu bile elin yabancısı el atmasa bulamazsın, şehitlerini suyun altından çıkaramazsın, senin vatandaşlarını uluslararası sularda katlederler hem de devletin emriyle ama sen o devlete ancak van minut dersin arkadan anlaşmaya devam edersin, aynı gece Nato'yu toplayıp ertesi gün onlar için tezkere çıkartamazsın, bırak tezkereyi Nato'yu, adamlara özür dile diletemezsin, hiç bir yaptırım uygulatamazsın.

Ama Suriye'ye saldırmak için hem de sınır için değil, dünyanın en ücra köşesine bile gerekirse asker gönderebilmek için tezkere hazırlarsın.

Amacın ne? Türkiye'ye karşı yapılan saldırılara karşı durmak mı? O zaman neredeydin bu güne kadar? Hadi aklın başına dün geldi diyelim, girsene yarın Musul ve Kerkük'e, Misak-ı Milli'ye göre oralar bizim değil mi? Ne işimiz var Suriye'de? Sen adamkarın terörist dediklerini beslersen, bu adamlar da pkkyı besliyor diye dert yanamazsın, ettiğini bulursun...

Homer J.S
04.Ekim.2012, 22:30
Bugün yürüdük sevgili hükümetimizin başbakanının mensubu olduğu partinin binasına.. Çok da güzel bağırdık "sen git askere diye" sessiz kalmayın bi şeyler yapın..

Emperyalizme inat savaşmıyoruz Suriyeyle.

sarianet
04.Ekim.2012, 22:37
Esed deki s sin harfiyle yazılır sin harfide ince bi harf olduğu için a yerine e sesiyle söylenir a sesiyle söylenirse anlamı değişir bu arada esed aslan anlamına geliyor arapçada

Corpus
04.Ekim.2012, 22:39
Esed deki s sin harfiyle yazılır sin harfide ince bi harf olduğu için a yerine e sesiyle söylenir a sesiyle söylenirse anlamı değişir bu arada esed aslan anlamına geliyor arapçada

Neden yıllardır Beşar Esad diye yazıldı? Bu sene başlanmadı heralde dediğiniz şekilde telaffuz edilmeye.

sarianet
04.Ekim.2012, 22:43
Ben dil bilgisi olarak söyledim neden yazıldığı konusunu bilmem onu yazanlara sormak lazım

Sekopej
04.Ekim.2012, 22:47
Esad kardeşim, bu şekildeydi daha kısa süre önce başbakanımızın telaffuzu, Amerikalılar sürekli Esed Esed şeklinde telaffuz edince, duya duya bizimkiler de öyle demeye başlamıştır.

sarianet
04.Ekim.2012, 22:54
giydiği ayakkabıdan içtiği içeceğe yazdığı klavyeden gezdiği cafeye amerikan ürünü kullanıp amerikan emperyalizminden şikayet etmek bana samimi gelmiyor

leave_992
05.Ekim.2012, 19:24
siz gidin ben geliyorum.

Ralph
05.Ekim.2012, 19:31
Hem 3 çocuk yapın diyorsunuz, hem de Suriye'ye savaş ilan ediyorsunuz! Kardeşim bir karar verin! Savaşalım mı? Sevişelim mi?

Homer J.S
05.Ekim.2012, 19:54
Madem çıktı tezkere, meclis gitsin askere!

pele96
05.Ekim.2012, 20:58
Amerika kaybettigi gucu maddi yonden kazanacak.Suriye biraz alttan almazsa olaylari surekli ozur dilemeyi birakirsa 3. Dunya Savasi kapida.Savasa giren butun ulkeler silah almak isteyecek ve ilk adres Amerika olacak.Amerika da silah satarak kaybettigi gucu fazlasiyla alacak.Dunya savasi cikarda Amerika ve Nato Turkiyeyi yari yolda birakirsa o zaman mahf oluruz.Iran Rusya Filistin Suriye hatta Irak Cin gibi ulkelerle basa cikabilecek ne gucumuz nede bir Liderimiz var.

Nedvedmania
05.Ekim.2012, 21:35
Bu seferde Hatay'a top atmışlar. Bizimkilerde karşılık vermiş hemen

Özgür Suriye Ordusu ile yaşanan çatışmalar sırasında, Suriye Ordusu'nun Lazkiye kenti sınırından attığı top mermisi, Hatay'ın Yayladağı ilçesi Aşağı Pullu Yazı Köyü kırsalına düştü. Top mermisinin Türkiye topraklarına düşmesi üzerine, ilçedeki 3'üncü Hudut Tabur Komutanlığı'na ait obüsler, Suriye topraklarına top atışı yaptı. Top mermisinin kırsal alana düşmesi, can ve mal kaybını önledi. Askeri yetkililer, askerin teyakkuz halinde olduğu öğrenildi..

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, "Suriye'den Yayladağ kırsalına havan mermisi düştü, ölen yaralanan olmadı, anında karşılık verdik"

sarianet
05.Ekim.2012, 22:41
Çanakkalede evladını kınalayıp gönderdi ecdadımız oğlunu vatana kurban etti o inanç o samimiyet zafer kazandırdı
Şimdi yok askere o gitsin yok şehit olan oğlu için tsk ya davalar yok siz gidin cana gelecekse mala gelsin
Beni sevindiren bu kişilerin sesi çok çıkan az kişiler olması
Bu ülke bundan daha kötü zamanlarda bundan daha çok düşmanı alt etti bunların da üstesinden bir şekilde geleceğiz ben her demde güveniyorum ülkeme güvenmeyem güvendiği yere sırtını dayasın

lexoqe
06.Ekim.2012, 02:26
Şam'da Hayat Sakin

İzleyin bakın Şam'da hayat nasılmış.

Escochae
06.Ekim.2012, 02:59
Çanakkalede evladını kınalayıp gönderdi ecdadımız oğlunu vatana kurban etti o inanç o samimiyet zafer kazandırdı
Şimdi yok askere o gitsin yok şehit olan oğlu için tsk ya davalar yok siz gidin cana gelecekse mala gelsin
Beni sevindiren bu kişilerin sesi çok çıkan az kişiler olması
Bu ülke bundan daha kötü zamanlarda bundan daha çok düşmanı alt etti bunların da üstesinden bir şekilde geleceğiz ben her demde güveniyorum ülkeme güvenmeyem güvendiği yere sırtını dayasın

Bugün Çanakkale savaşı olsa gene herkes kınalayıp gönderir evlatlarını. Ama olay bu değil .. Olay dış güçlerin bizi kullanarak çıkacak olası savaşa alet etmeleri ve bizi de bölmeye çalışmalarıdır. Bunu görememek için kör olmak gerek.

Ayrıca başbakan bugün top atıldı diye direk tezkere çıkarabiliyorsa İsrail o kadar insanımıza kıydığı zaman neden tezkereyi çıkartıp savaş başlatmadı ? Bu samimi geliyor mu sana ?

Kısaca anlattım bu kadar dönen olayları. Ve bu kadar dönen olaylara rağmen halen daha hükümetimize güveniyorum ben giderim diyorsan buyur birader sen git ben gelmiyorum.

sarianet
06.Ekim.2012, 09:02
Bugün Çanakkale savaşı olsa gene herkes kınalayıp gönderir evlatlarını. Ama olay bu değil .. Olay dış güçlerin bizi kullanarak çıkacak olası savaşa alet etmeleri ve bizi de bölmeye çalışmalarıdır. Bunu görememek için kör olmak gerek.

Ayrıca başbakan bugün top atıldı diye direk tezkere çıkarabiliyorsa İsrail o kadar insanımıza kıydığı zaman neden tezkereyi çıkartıp savaş başlatmadı ? Bu samimi geliyor mu sana ?

Kısaca anlattım bu kadar dönen olayları. Ve bu kadar dönen olaylara rağmen halen daha hükümetimize güveniyorum ben giderim diyorsan buyur birader sen git ben gelmiyorum.

Çanakkale de almanya nın gazıyla yani dış güçlerin bizi kullanmasıyla çıkmış bi savaşın parçası değil mi sanıyorsam öyleydi yanlışsam düzeltin

pele96
06.Ekim.2012, 11:07
Çanakkale de almanya nın gazıyla yani dış güçlerin bizi kullanmasıyla çıkmış bi savaşın parçası değil mi sanıyorsam öyleydi yanlışsam düzeltin

Gaz degilde kaybettigimiz topraklari geri alma dusuncesiyle savasa katiliyorduk.Ingiltere bizi yanina almiyor Almanlarin yanina gitmezseniz toprak veririz diyorlardi.Almanlarda Bogazlar + Halifeligimiz icin bizi yaninda istiyordu.Enver Pasaninda bir AlmanHayrani oldugu icin savasa katilmistik diye biliyorum.

RasAnt
06.Ekim.2012, 12:40
Şam'da Hayat Sakin

İzleyin bakın Şam'da hayat nasılmış.

30 Temmuz 2012 tarihinde çekilmiş kardeşim şimdiki durum değil,şimdi gitse biri röportaj yapsa sağ gelemez ülkemize

LifeYourself
06.Ekim.2012, 12:45
Gaz degilde kaybettigimiz topraklari geri alma dusuncesiyle savasa katiliyorduk.Ingiltere bizi yanina almiyor Almanlarin yanina gitmezseniz toprak veririz diyorlardi.Almanlarda Bogazlar + Halifeligimiz icin bizi yaninda istiyordu.Enver Pasaninda bir AlmanHayrani oldugu icin savasa katilmistik diye biliyorum.buda enver paşanın almanya gazı olmuyor mu?
Açıkçası bende savaşa girmeyi isteyecek son kişilerden biriyim ama demek istediğim bir şey var.Bazıları İsrail bize vurduğunda biz neden gözlerini oymadık şimdi böyle bir şeye kalkışıyoruz diyorlar.Bunun cevabı ilkokul 5 sorusu kadar basit.
Sen lise 1 e giden bir çocuk ol.Lise 4 lü suratına tokat atsın.Ona karşı bir halt yapamazsın.(çünkü senin lise 4 e giden abinin kankasıdır(amerika))
sonra o olay daha soğumamışken yan masadaki arkadaşın gelip bir tokat atar ona kafa göz dalarsın.
burdaki açıklamam komik duruyor ama sizden güçlü biri size bir şey yapınca sesinizi maalesef çıkaramıyorsunuz.Her şey toprak büyüklüğüne bakmıyor.Bir avuç İsrailli hepimizden daha zengin daha güçlü abd de daha çok lobileri var.Onlara dişini geçiremez Yattip Erdoğan .
Ama Suriye gibi dişimize uygun biri olunca rakip direk savaş naraları atılır.Çünkü 4. sınıflardan Abd ve natoda arkamızda gibi gözükmektedir.Ha bana derseniz onlara güvenilir mi usta?Güvenilmez.
1. Dünya savaşındaki hatayı yapmamak için İnönü 2. dünya savaşına katılmamıştır ve kimsenin gazına gelmemiştir.İnönü'yü pek sevmesemde yaptığı bu hareketi doğru bulanlardanım.

pele96
06.Ekim.2012, 12:58
buda enver paşanın almanya gazı olmuyor mu?
Açıkçası bende savaşa girmeyi isteyecek son kişilerden biriyim ama demek istediğim bir şey var.Bazıları İsrail bize vurduğunda biz neden gözlerini oymadık şimdi böyle bir şeye kalkışıyoruz diyorlar.Bunun cevabı ilkokul 5 sorusu kadar basit.
Sen lise 1 e giden bir çocuk ol.Lise 4 lü suratına tokat atsın.Ona karşı bir halt yapamazsın.(çünkü senin lise 4 e giden abinin kankasıdır(amerika))
sonra o olay daha soğumamışken yan masadaki arkadaşın gelip bir tokat atar ona kafa göz dalarsın.
burdaki açıklamam komik duruyor ama sizden güçlü biri size bir şey yapınca sesinizi maalesef çıkaramıyorsunuz.Her şey toprak büyüklüğüne bakmıyor.Bir avuç İsrailli hepimizden daha zengin daha güçlü abd de daha çok lobileri var.Onlara dişini geçiremez Tayyip Erdoğan.
Ama Suriye gibi dişimize uygun biri olunca rakip direk savaş naraları atılır.Çünkü 4. sınıflardan Abd ve natoda arkamızda gibi gözükmektedir.Ha bana derseniz onlara güvenilir mi usta?Güvenilmez.
1. Dünya savaşındaki hatayı yapmamak için İnönü 2. dünya savaşına katılmamıştır ve kimsenin gazına gelmemiştir.İnönü'yü pek sevmesemde yaptığı bu hareketi doğru bulanlardanım.

Gaz degilde daha cok hirs vardi savasa katilmamizda Osmanli katilarak eski topraklarini kazanip eski gucune kavusabilecegini dusunuyordu.

LifeYourself
06.Ekim.2012, 13:02
Gaz degilde daha cok hirs vardi savasa katilmamizda Osmanli katilarak eski topraklarini kazanip eski gucune kavusabilecegini dusunuyordu.
öyle bakarsak olaya burda da Başbakan'ın hırsı var :)
one minute olayındaki gibi sadece diş göstermektense bu sefer geçirip gücünü göstermek istiyor.

pele96
06.Ekim.2012, 13:06
öyle bakarsak olaya burda da Başbakan'ın hırsı var :)
one minute olayındaki gibi sadece diş göstermektense bu sefer geçirip gücünü göstermek istiyor.

Bu sefer hem hirs hemde Amerikanin gazi var gibi

LifeYourself
06.Ekim.2012, 13:39
Bu sefer hem hirs hemde Amerikanin gazi var gibi

bilinen bir şey var ki gaz veya hırs şu anda hepsi bizim zararımıza olacak.Son raddeye kadar diplomasiden yanayım baktın olmuyor o zaman destek veririm.
Mediavelde bile önce diplomat sonra casus sonra suikastçi sonra tekrar diplomat sonra orduyu gönderen bir adamım:o

pele96
06.Ekim.2012, 13:46
bilinen bir şey var ki gaz veya hırs şu anda hepsi bizim zararımıza olacak.Son raddeye kadar diplomasiden yanayım baktın olmuyor o zaman destek veririm.
Mediavelde bile önce diplomat sonra casus sonra suikastçi sonra tekrar diplomat sonra orduyu gönderen bir adamım:o

Turkiye bu konuda ezilirse butun otoritesini kaybetmis olur o acidan ezilmeden bir sonuc cikartmaliyiz.Ister Diplomasi ister Savas olsun ezilmemeliyiz

LifeYourself
06.Ekim.2012, 13:57
Turkiye bu konuda ezilirse butun otoritesini kaybetmis olur o acidan ezilmeden bir sonuc cikartmaliyiz.Ister Diplomasi ister Savas olsun ezilmemeliyiz

Sevilir veya sevilmez bildiğim bir şey varki Başbakan zeki ve kurnaz bir adam.Ezileceğini düşünmüyorum:0:

pele96
06.Ekim.2012, 14:00
Sevilir veya sevilmez bildiğim bir şey varki Başbakan zeki ve kurnaz bir adam.Ezileceğini düşünmüyorum:0:

Cogu Arap ve Musluman Devletler Suriyenin yanindayken bizim yanimizdaki Amerika ve Natonun bizi yari yolda birakip birakmayacagina emin degilken Yonetimdekilere buyuk is dusuyor.

sarianet
06.Ekim.2012, 17:47
Cogu Arap ve Musluman Devletler Suriyenin yanindayken bizim yanimizdaki Amerika ve Natonun bizi yari yolda birakip birakmayacagina emin degilken Yonetimdekilere buyuk is dusuyor.

Aynen aslında kendi işini kendin göreceksin de işte dünya dengeleri buna müsade eder mi bilinmez

lexoqe
07.Ekim.2012, 12:48
30 Temmuz 2012 tarihinde çekilmiş kardeşim şimdiki durum değil,şimdi gitse biri röportaj yapsa sağ gelemez ülkemize

Yani şimdi orada savaş mı var diyorsun :) Video da izlediğin gibi. Bakın ben size bir şey söyleyeyim. Haberlerde kim ne diyorsa kim ne söylüyorsa hiç biri doğru değil. Bakın kesin sözle söylüyorum hiç biri doğruyu söylemiyor.

Sayın Beşar Esad , Suriye Kurtuluş Savaşının Yıldönümü Sebebiyle Şam Kasyun Tepesindeki Şehitliği Ziyaret Etti.

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/486926_412694798780410_291086046_n.jpg

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/2888_412680948781795_552919673_n.jpg,,

lexoqe
07.Ekim.2012, 13:02
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/430126_10151295864991844_806901974_n.jpg

Kardeşini vurma!

Savaş kışkırtıcılarına karşı toplanıyoruz!

Emperyalizmin çıkarları için kardeşine kurşun sıkan alçak olmayız!

ABD'nin çıkarları için cepheye gitmeyiz!

Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ihtirasları için savaşmayız!

Vatan savunması dışında savaş cinayettir!

9 Ekim 2012'de saat: 16.00'da Ankara Kızılay YKM önünde toplanıyoruz!

Kardeşine vurmayacak onurlu arkadaşlarımızı bekliyoruz!

RasAnt
07.Ekim.2012, 13:43
Yani şimdi orada savaş mı var diyorsun :) Video da izlediğin gibi. Bakın ben size bir şey söyleyeyim. Haberlerde kim ne diyorsa kim ne söylüyorsa hiç biri doğru değil. Bakın kesin sözle söylüyorum hiç biri doğruyu söylemiyor.

Arkadaşım hangi dünyada yaşıyorsun binlerce insan ölüyor binlerce insan göç ediyor,kim söylüyorsa hiçbiri doğru değil diyor afedersinde sen kimsin ? Kesin söylüyormuş gelmiş burda propaganda yapıyor enteresan insanlar varya savaş yok diyor,savaşın tanımımı değişti haberim yok nedir olay aydınlat beni kesin bilgilerinle.

BaGa TaRKaN
07.Ekim.2012, 14:44
Bizim 39.Türmenden Gelen Emirle Sevkiyat İçin Bizde Emir Yazdık, Denizden Bizde Gönderiyoruz

Nedvedmania
07.Ekim.2012, 17:29
Akçakale'de top sesleri! Suriye tarafından atılan top mermisi Şanlıurfa Akçakale Toprak Mahsulleri Ofisinin içine düştü

Türkiye karşılık verdi! Türkiye anında karşılık vererek Suriye'ye top atışı yaptı.

futureless
07.Ekim.2012, 17:50
Neden sadece Akçakale'ye ?

pele96
07.Ekim.2012, 20:52
niye illaki saldiri bekliyoruz? Adamlarin istekleri savas illaki buyuk bir saldiri olunca mi tam anlamiyla saldiracagiz?

sarianet
07.Ekim.2012, 20:54
Korkarım savaş çıksa iktidarda akp olduğu için türkiye yenilsin diyecekler utanmasalar :)

İki sene önce israile cevap verilmedi doğrudur o vakitlerde hükümet içimizdeki israillilerle meşguldu

Binlerce insanı öldüren esedi de kardeş ilan ettiler artık bdplilerle de kanka olurlar

europeanconquer
07.Ekim.2012, 20:56
niye illaki saldiri bekliyoruz? Adamlarin istekleri savas illaki buyuk bir saldiri olunca mi tam anlamiyla saldiracagiz?

Kolay bir karar değil bu,verdiğin bir kararla binlerce insanın hayatı senin elinde olacak.Bir çok aile yok olacak,bir sürü çocuk yetim kalacak,bazıları sakat kalacak.Bunları düşünmeden saldırırsak ne ala,ama başka bir ülke değil,biz düşünmek zorundayız,Türkiye Cumhuriyeti düşünmek zorunda.

pele96
07.Ekim.2012, 21:10
Kolay bir karar değil bu,verdiğin bir kararla binlerce insanın hayatı senin elinde olacak.Bir çok aile yok olacak,bir sürü çocuk yetim kalacak,bazıları sakat kalacak.Bunları düşünmeden saldırırsak ne ala,ama başka bir ülke değil,biz düşünmek zorundayız,Türkiye Cumhuriyeti düşünmek zorunda.

Ayni kararlari Kurtulus Savasindada verdik.

europeanconquer
07.Ekim.2012, 21:15

İkisi aynı şey değil.İşgal altında olan ülkeyi kurtardık Kurtuluş Savaşı'nda,şimdi iç savaş halinde ki bir ülkeye mi savaş açacağız ?

pele96
07.Ekim.2012, 21:19
İkisi aynı şey değil.İşgal altında olan ülkeyi kurtardık Kurtuluş Savaşı'nda,şimdi iç savaş halinde ki bir ülkeye mi savaş açacağız ?

Acmazsak her gun 3-5er azaliyoruz zaten.

europeanconquer
07.Ekim.2012, 21:27
Acmazsak her gun 3-5er azaliyoruz zaten.

Karşı tarafında boş arazisine top atmıyoruz herhalde,topu nereden attılarsa oraya atıyoruz.Orada yaşayan masum insanların günahı ne ? Tamam,ilk top karşı taraftan atıldı,ancak bu o başlattı,bu başlattı meselesi değil,her top atıldığında yitip giden sayısız can var.Artık,top ile karşılık vermek yerine bir can kaybı olmadan diplomatik yollarla çözmeye çalışmalıyız.Eğer o görüşmeden sonra bir kez daha top atarlarsa o zaman askeri müdahale zorunlu olur.Şu an birbirine taş atan çocuklar gibi,''Sen bana taş attın ben de sana atacağım,sen iki tane attın,ben de iki tane atacağım'' yaparsak sorun çözülmez.

attirson
07.Ekim.2012, 22:03

Sırf şu kıyaslamadan sonra cevap vermeye gerek yok.

Sekopej
07.Ekim.2012, 22:32
Kurtuluş Savaşı'na örnek verilecekse elin ülkesine saldırmakla örnek verilmez, ülkemizi direk tehdit edenlere saldırarak, o zaman ki gibi olursun. Bu da her gün 1 değil 2 değil, üçer beşer şehit haberinin artık olmamasını sağlayarak(haberlerin yasaklanmasını sağlayarak değil, terörü bitirerek), buna bağlı operasyon yaparsın, senin Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sınırları içerisinde devletine ait çalışanlarının kaçırıldığı ortamda, sen önce buna engel olmalısın. Evet, bu terör örgütü sadece içeride olan bir durum değil ama sen bu Suriye terörü senelerdir desteklediği ortadayken çıkıp Esad kardeşim benim derken bir anda nasıl esede dönersin bunu anlayamıyor işte insanlar.

Halkına zulüm ediyor deniyor peki neden ediyor, ayaklanan muhalifler yüzünden, peki bu ayaklanmaya en büyük desteği kim veriyor? Türkiye. Ve yüzlerce insan da bu nedenle iç savaşta ölüyor.

Bu ülkeleri yönetenler adı üstünde diktatör, yani baskıyla kontrolü ellerinde tutuyorlar, Esad şimdi diktatör olmadı, geçen sene de öyleydi, 5 sene önce de öyleydi. Arap baharı gelen hangi ülke şu anda mutlu? Nerede barış oldu, nerede artık kan dökülmüyor? Her gün karışıklık.

Ve meclisten geçen tezkere, Irak'a ya da Suriye'ye olası tehditler ve saldırılar karşısında müdahale için değil, dünyanın her yerine, her şartta müdahale edebilme yetkisiyle geçiyor meclisten. Bunun tipini sevmedim diyerek Afganistan'a binlerce evladımızı gönderebiliriz mesela, resmen bu yetki alındı meclis tarafından.

pele96
07.Ekim.2012, 22:48
Sırf şu kıyaslamadan sonra cevap vermeye gerek yok.

Durduk yere olen insanlarimizi izlemeye devam edelim o zaman.

Mamadou
08.Ekim.2012, 04:10
Başbakan savaşa hazırlıklı olmalıyız demiş. Yavaş yavaş savaşa sürüklüyorlar. yazık..

Nedvedmania
08.Ekim.2012, 04:11
Birşey olmaz. Daha erken.

----

derken

Hatay’a bir top mermisi daha düştü
Hafta sonunda Yayladağı'na düşen 4 havan topu mermisinin ardından bu kez Altınözü'ne havan mermisi düştü
07 Ekim 2012 Pazar, 23:02:39

Hatay Valiliği, Hatay'ın Altınözü ilçesi Hacıpaşa beldesine ait Çarşamba Çiftliği mevkiine bugün saat 18:50 sıralarında Suriye Arap Cumhuriyeti topraklarından ateşlenen 1 havan topu mermisi düştüğünü açıkladı.
Havan topu mermisinin düştüğü yerin en yakın yerleşim yerine 200 metre mesafede ve Türkiye-Suriye sınırından 150 metre içerideki boş alana düştüğü açıklandı.

Hatay Valiliği, Hudut Birlikleri tarafından havan topuna anında misliyle yanıt verildiği bilgisini de vererek havan topu mermisinin Suriye Arap Cumhuriyeti güvenlik güçlerince atıldığı değerlendirildiğini, olayda herhangi can ve mal kaybı olmadığını bildirdi.

CHA

sui generis
08.Ekim.2012, 04:46
Benim anlamadığım daha kendi çöplüğünde otemeyen sen ne isin var elalemin topraklarında ? Allah askına kurtuluş savası deyip durmayın uzaktan yakından alakası yok. Daha önce dediğim gibi resmen içişlerine karışıyoruz , şimdi bunu biz Suriye'ye değil de Amerika'nın ya da NATO'nun desteklediği bir ülkeye yapma gafletinde bulunsaydık coktan savas açılmıştı üstümüze. Birilerinin gaziyla hareket ediyoruz . gittiğimiz yol , yol değil.

Gncl1905
08.Ekim.2012, 13:13
Savaşa bence AKP'de girmek istemez. En övündükleri nokta ekonomi. IMF'e şu kadar borcumuz kaldı, şu tarihte bitiyor hatta biz borç veriyoruz dediği noktalara geldik dendiğine göre. Savaş demek ciddi ekonomik harcama demek. Türkiye ekonomisininde son yıllarda güçlendiği belli ama savaşı kaldırabilecek kadar iyi mi muamma. En büyük seçim kozlarından birini kaybetmek demektir bu. Savaştığın ülke de bir gayrimüslim ülke değil. Müslüman dünyasında da pek iyi karşılanmayacaktır(bu ülkelerde de Esed yanlısı insanlar var bizim ülkemizde Esed'e komplo kurulduğunu düşünenler gibi) zira RTE ile belli bir hava oluşmuştu oralarda da; bu havayı kaybetmek de var işin ucunda. AKP seçmenide savaşa pek sıcak bakacağını zannetmiyorum. Dediğim gibi savaşılan ülke Yunanistan tarzı bir ülke olsa eyvallah da Suriye biraz soru işareti. Gerçi yıllardır PKK'yı beslediği bir gerçek ama ne olursa olsun müslüman bir ülke. Seçmen kaybı da var işin ucunda.

Bir de yanımızda kim olacak sorusu var. Suriye ile savaşmak demek Rusya bloğunun ciddi tepkisini çekmek demek. Onlar da biliyor Irak, Libya, Suriye hepsi birer birer düşüyor. Bir yerden sonra dur diyeceklerdir. Bence bu İran'a birşey olursa olacak durum ama yanımızda ABD, NATO'nun falan olmadığını düşündüğümüzde ki pek sıcak bakmıyorlar herhalde zaten birçok Avrupa ülkesi krizde ekonomik olarak da savaşı kaldırabilirler mi muamma, Rusya bloğu bize patlarsa o zaman biteriz. Şu anda mütefik dediğimiz ülkeler ABD vs. ne kadar güvenilirler acaba :) Irak'ta PKK karşısında bize tam destek vermeyen bir müttefik(!).

Ayrıca savaşı kazanıp ne yapacağız? Halka yardım edeceğiz onların sevgisini kazanacağız en fazla(bu arada Esed yanlılarının da kinini kazanacağız). O kadar askeri harcamadan sonra elimizde koca bir 0 olacak. Emperyal devlet değiliz ki adamları sömürelim ki zaten ağa babaları izin de vermez. En fazla asker bulundurabiliriz Suriye'nin kuzeyinde sınırdan PKK girişi olmaması adına ve ülkenin düzene girmesi adına o da ek harcama demek zaten. Bu da en iyi durum kısa zamanda savaşın kazanılması hali; uzun sürmesi, yenilmek falan da var işin ucunda.

Birçok arkadaşımız oradaki kardeşlerimiz diyor ama biz daha içimizdeki sorunları çözemeden başkalarına yardım edemeyiz maalesef. İçimizde bir birliğimiz yok ek olarak dünyada yeterli derecede sözümüz geçmiyor ilk önce bunları halletmemiz gerek. Şimdi biraz bencillik yapmamız gerek maalesef. Yardım edilecek birileri varsa daha çok çile çeken yerler var ama oralara çile çektirenler çok daha büyük ülkeler olduğu için ancak laf dalaşına girebiliyoruz işte. Gün gelecek o lafımızın da bir ağılrığı olacak inşallah ama şimdi değil maalesef. Şimdi çalışma, üretme, güçlenme zamanı; az biraz birikmişimizi hemen koşup harcama zamanı değil.

Ne olacaksa sonumuz hayırlı olsun. Başımızdakilerin en doğru kararı vereceğine inanıyorum, umuyorum.

Ne uzun olmuş yahu :)

lexoqe
08.Ekim.2012, 14:02
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/557203_418138364902617_1956993212_n.jpg

sarianet
08.Ekim.2012, 14:06
Amerikalıların yanına pkklıları koymayı unutmuşlar

Xipe Totec
08.Ekim.2012, 19:25
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/557203_418138364902617_1956993212_n.jpg

Bana kalırsa eksik bir çizim. En sağdakileri en sola almak, onların yerine de Rusya, Çin ve İran'ı eklemek daha doğru tanımlar durumu.

Universal
09.Ekim.2012, 00:01
En garibi 1696 yılından beri sıfır sorun ile yaşadığımız İran'la özellikle birinci dünya savaşı sonrası sınırlanırımız belirlenirken hiçbir talepte bulunmamalarına rağmen şuan sorun yaşama asamasında olmamız çok ilginç.

meddah
09.Ekim.2012, 01:36
1639 olmasın o?

Yine de çok doğru sayılmaz sanırım. Benim çocukluğumda da mesela, öyle şimdikilerden çok daha stabil, çok daha az elektrikli sayılabilecek ilişkilerimiz yoktu hatırladığım kadarıyla.

lexoqe
11.Ekim.2012, 16:58
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/485799_10151117169603381_711662682_n.jpg

Herhalde üstüne karikatür yoktur.

Universal
12.Ekim.2012, 21:10
1639 olmasın o?

Yine de çok doğru sayılmaz sanırım. Benim çocukluğumda da mesela, öyle şimdikilerden çok daha stabil, çok daha az elektrikli sayılabilecek ilişkilerimiz yoktu hatırladığım kadarıyla.

Tarihte hata yapmış olabilirim, aslında emin olmadan yazdım.

Demek istediğim yüzyıllarda zaman zaman iyi veya zaman zaman hiç ilişkin olmadığı bir komşun ile bir anda sorun yaşayacak olman ve bu ülkenin kimsayal silah bakımından çok güçlü olması diğer bir nokta. Zaten siyaset yasak, ama tek söyleyeceğim söz bir satranç oyunu gibi düşünürsek Iran - ABD oyunu oynuyor biz isek ABD'nin en öndeki piyonuyuz.

pele96
12.Ekim.2012, 22:15
Zamaninda Manchestere Kasimpasa yapmadigimiz icin bu haldeyiz :D

SAİT71
13.Ekim.2012, 17:13
Yollasalarda kalan askerliğide değişik bir ortamda tamamlasak :n: