PDA

View Full Version : Oyunumu Steam'e nasıl kaydettiririm?

Aydin
18.Ekim.2012, 04:17
Daha önce steam hesabı olmayanların www.steampowered.com adresinden steam'i indirdikten sonra bir steam üyeliği yaratması gerekiyor. Üyelik ücretsizdir.

Üyelik gerçekleştikten sonra yapılacak şey son derece basit. Oyunu dijital ortamda satın alanlar veya kutulu oyun alanların eline geçecek olan serial'i "Kütüphane" bölümüne gelip, en sol alttaki "Oyun Ekle" ye tıklayıp kaydetmeniz gerekiyor.

"Oyun Ekle" seçeneğine tıklayınca 3 tane seçenek çıkacaktır. "Yeni bir ürün etkinleştir" seçeneğini seçerek, elinizdeki serial'i girdiğiniz zaman oyununuzu Steam'deki kullanıcı adınıza kaydetmiş oluyorsunuz.

Artık oyununuz "Kütüphane" bölümünde kurulmayı bekliyor olacaktır.

ttarlabasi
21.Ekim.2012, 13:58
Bana ön sipariş verdiğim Vatan Bilgisayar'dan SMS olarak FM 2013 şifresi geldi. Fakat şifreyi steam'e girdiğimde hatalı şifre yazıyor. Şifrem eksik gibi geldi bana çünkü formatı şöyle: AAAAA-BBBBB-CCCC. Yani son kısmı 4 haneli. Bu işte bir hata mı var yoksa bu şifre ile Beta indiremez miyim?

Aydin
22.Ekim.2012, 21:44
Sizlere gelen normal key'in orjinalinin kaç haneli olduğunu bilmiyorum. Ön sipariş yapıp, beta kullanan bir arkadaş buraya kaç haneli olduğunu yazarsa öğrenebiliriz eksik olup olmadığını.

uAburak89
22.Ekim.2012, 21:48
Eksik var, son kısım da 5 haneli olmalı.

cashua
06.Kasım.2012, 11:49
AAAAA-BBBBB-CCCC

bana da Vatan'dan gelen key bu formatta ama çalışıyor.

pappi
07.Kasım.2012, 12:18
ben oyunu aralgame'den aldım,aral bana oyunun beta versiyonunun key'ini mail attı.ben oyunun dvd sini bekledim,dvd de iki gün önce elime geçti fakat ekran kartım bozulduğu ve sipariş ettiğim kart henüz elime ulaşmadığı için oyunu kurup oynayamadım.

benim tahminim size gönderilen key'ler beta sürüm keyleri olabilir ve oyun artık piyasaya çıktığı için geçerliliğini yitirmiş olabilirler.eğer oyunu dvd olarak satın aldıysanız bir kaç güne kadar elinize geçecektir.Eğer key satın aldıysanız -ki vatanbilgisayarın key satacağını zannetmiyorum- aldığınız yerle görüşün derim.

SmtSvm
15.Kasım.2012, 17:47
Ben Oyunumu Kutulu Şekilde Aldım ,
Kütüphaneye Key'i Kaydettikten Sonra Normalde Masa Üstü Bilgisayarıma Kurduğum Fm 2013'ü ,
Diz Üstü Bilgisayarıma da Kurabilir miyim ?

pappi
15.Kasım.2012, 17:51
Ben Oyunumu Kutulu Şekilde Aldım ,
Kütüphaneye Key'i Kaydettikten Sonra Normalde Masa Üstü Bilgisayarıma Kurduğum Fm 2013'ü ,
Diz Üstü Bilgisayarıma da Kurabilir miyim ?

şu konuya bakınız:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110799

ardnz
15.Kasım.2012, 18:06
steame direk kaydettigimizde steamdan indiriyor, peki dvd ile alanlar indirmeyip direk steamdan kurulmasi icin ne yapiyor tam olarak? yani once cdyi takip sonra kurarken steam key mi istiyor? yoksa manuel olarak steama girip keyi mi yazmak gerekiyor? dvd alanlar bostan yere steamden indirmemesi icin.

pappi
16.Kasım.2012, 15:20
bu tür problemler yaşanabiliyor sadece sizin yaşadığınız bir sorun değil,öncelikle bunu söyleyip rahatlatayım istedim:)

şöyle kabaca adım adım anlatayım

dvd yi taktınız,autorun çalışır,steam kurulu olup olmadığı kontrol edilir,kurulu değilse steam kurulumuna geçer,steam kurulu ise oyunun kurulumuna geçer.

oyunun kurulumuna geçince setup ekranında (ki setup steam destekli oyunlara has'tır.klasik windows setup aracına benzemez.) oyun anahtarını yazmanızı ister,anahtarı yazarsınız ve doğrulama işlemine geçer,anahtar doğrulanırsa oyun kütüphanenize kaydedilmiş demektir.

doğrulamadan sonra gerekli disk alanı/mevcut disk alanı görüntülenir devam edersiniz ve kuruluma geçer.

bundan sonra sizin probleminiz başlayabilir.kurulum dvd den değil de steamden download edilerek yapılıyorsa download işlemini iptal edip,indirilen içeriği silip oyunu baştan kurmayı denemelisiniz. en fazla iki üç denemeden sonra dvd den yükleme başarılı oluyor.

fmhastasi
10.Ocak.2013, 21:28
bu tür problemler yaşanabiliyor sadece sizin yaşadığınız bir sorun değil,öncelikle bunu söyleyip rahatlatayım istedim:)

şöyle kabaca adım adım anlatayım

dvd yi taktınız,autorun çalışır,steam kurulu olup olmadığı kontrol edilir,kurulu değilse steam kurulumuna geçer,steam kurulu ise oyunun kurulumuna geçer.

oyunun kurulumuna geçince setup ekranında (ki setup steam destekli oyunlara has'tır.klasik windows setup aracına benzemez.) oyun anahtarını yazmanızı ister,anahtarı yazarsınız ve doğrulama işlemine geçer,anahtar doğrulanırsa oyun kütüphanenize kaydedilmiş demektir.

doğrulamadan sonra gerekli disk alanı/mevcut disk alanı görüntülenir devam edersiniz ve kuruluma geçer.

bundan sonra sizin probleminiz başlayabilir.kurulum dvd den değil de steamden download edilerek yapılıyorsa download işlemini iptal edip,indirilen içeriği silip oyunu baştan kurmayı denemelisiniz. en fazla iki üç denemeden sonra dvd den yükleme başarılı oluyor.
dvd den kuramıyorum yardım