PDA

View Full Version : Football Manager 2013 | Galatasaray

FM PRO
24.Ekim.2012, 10:30
Football Manager 2013 | Galatasaray
Galatasaray ile oynayanlar ve oynayacak olanlar, bu başlık altında fikir alışverişinde bulunabiliriz diye düşündüm.

Yaptığınız transferler kariyerdeki durumunuzu paylaşabilirsiniz

hakankaraduman
24.Ekim.2012, 14:32
Takımın aslında transfere pek ihtiyacı yok, 3. sezonuma giriyorum ben, genç bir kadro kurmak adına 16-18 arasında oyuncular aldım bu sezon.

FM PRO
24.Ekim.2012, 15:48
Oyunu oynadığımda ilk yapacağım şey sol bek almak barosu gönderip forvet almak ve rieranın durumuna göre satıp yeni birisini alabilirim belki bi tane stoper teknik kadroda değişçek mutlaka

Lord Black
24.Ekim.2012, 15:49
Oyunu oynadığımda ilk yapacağım şey sol bek almak barosu gönderip forvet almak ve rieranın durumuna göre satıp yeni birisini alabilirim belki bi tane stoper teknik kadroda değişçek mutlaka

Forvetten bol ne var takımda :)

FM PRO
24.Ekim.2012, 15:52
Forvetten bol ne var takımda :)

2 forvet oynatcam burak umut elmander var sence lazım değilmi?

Miaow
24.Ekim.2012, 15:55
1-2 sene idare etmek için Gökçek Wederson alınabilir sol bek için. Ayrıca oyunun başında Johann Cruijff Asistan Manager olarak alınabiliyor.

FM PRO
24.Ekim.2012, 15:58
1-2 sene idare etmek için Gökçek Wederson alınabilir sol bek için.

oyuna başladığımda mutlaka bakcam yabancı sınırı için büyük avantaj gökhan süzende olabilir

sentugo
24.Ekim.2012, 16:59
1-2 sene idare etmek için Gökçek Wederson alınabilir sol bek için. Ayrıca oyunun başında Johann Cruijff Asistan Manager olarak alınabiliyor.

Wederson'u almayın :icon_wink: Çağlar birinci daha iyidir.

hakankaraduman
24.Ekim.2012, 17:10
Sol bekte Hakan Balta çok iyi performans gösteriyo oyunda. Çağlar Birinci de çok iyi bir yedek. Hatta 2.senemin sonunda Çağlar'ı sattığım için yönetim ve taraftar kızdı :D

Forvette kiralık olarak bi oyuncu daha alınabilir rotasyon için.

FM PRO
24.Ekim.2012, 19:08
Sol bekte Hakan Balta çok iyi performans gösteriyo oyunda. Çağlar Birinci de çok iyi bir yedek. Hatta 2.senemin sonunda Çağlar'ı sattığım için yönetim ve taraftar kızdı :D

Forvette kiralık olarak bi oyuncu daha alınabilir rotasyon için.

Çağları satmana kızdılarsa sen oyuncu satmayı bırak :zuhaha

FM PRO
24.Ekim.2012, 19:09
Carlos fierro geçen seneki gibimi deneyen varmı?

hakankaraduman
24.Ekim.2012, 19:26
Çağları satmana kızdılarsa sen oyuncu satmayı bırak :zuhaha

:icon_biggrin: :icon_biggrin: Gel de başgana anlat

Kaan Souza
24.Ekim.2012, 21:50
Ben ilk sene için Sercan'ı aldım.Devre arasında da orta sahaya takviye olarak Soner'i kadroya kattım.4-4-2 oynatıyorum takımı.Barcelona dizilişi 433'te takımda çok iyi oturuyor.

Miaow
24.Ekim.2012, 22:35
Bu takıma forvetten önce iyi stoper şart bence. Semih bir sakatlandı defans çöktü, yerli stoper alim desen yok. Galip gelmek için malesef yediğimizden daha fazla atmak zorundayız. Tıpkı gerçekteki gibi. :icon_lol: Manchester City maçından bir görüntü her maç böyle oluyor malesef gol yemeden biten maç yok.
http://b1210.hizliresim.com/12/s/f889v.jpg

sentugo
24.Ekim.2012, 22:50
Yalnız 9 şutun 6'sı kaleyi bulmuş ve 5'i gol olmuş. Kıl payı kazanmışsın, şans faktörü girmiş devreye, iyi olmuş :) Aynı şey rakibin başına gelseydi skoru biliyoruz :D

Bu arada Serdar Aziz harika bir defans

Miaow
24.Ekim.2012, 22:56
Yalnız 9 şutun 6'sı kaleyi bulmuş ve 5'i gol olmuş. Kıl payı kazanmışsın, şans faktörü girmiş devreye, iyi olmuş :) Aynı şey rakibin başına gelseydi skoru biliyoruz :D

Bu arada Serdar Aziz harika bir defans

Aynen adamlar tek kale oynadı hep kontrayla attım golleri. :icon_lol: Serdar Aziz'e 10m € istiyordu Bursaspor sezon başında devre arasında bakacam tekrar. Ama yerli stoper şart bu takıma o kesin.

ERSELKULALI
25.Ekim.2012, 01:09
Ben de şu ana kadar yarım sezona yakın oynayabildim. İlk transfer dönemi bütçelerini kapatarak başladım bu yüzden sadece serbest olan Sebastian Boenisch'i alternatif sol bek olarak aldım.

*Forvette Elmander, Burak, Umut üçlüsü çok iyi gidiyor içiniz rahat olsun.

*Selçuk bende çok formda gitmiyor ve niyeyse çok sık penaltı kaçırıyor.

*Melo sürekli konsantrasyon kaybı yaşayıp duruyor delirtiyor beni. :)

*Sağda Hamit - Eboue ikilisine güvenin bence 4-4-2 oynatacaksanız. Sabri takımdan ayrılmak istedi kasım ayına doğru. Yerine bulabildiğim en ucuz ve idare eder denilebilecek sağ bek Uğur Uçar oldu, devre arası gelecek.

*Riera fena olmasa da sezon sonu takımda tutmayacağım. Amrabat ve Emre Çolak iyiler. Emre son maçlara doğru ML mevkisine de adapte oldukça 0'a inmeden çok iyi ortalar açmaya başladı Beckham tarzı.

*Semih'e Ujfa'dan ders aldırın. Özellikle en büyük zihinsel zaafı olan decisionda sadece 1 aylık tutoring süresinde 1 artış geldi ki ben kasımda başlatmıştım. Şu an 16 aralıktayım. Ujfa ilginç hatalar yapabiliyor ancak yine de Dany'ye göre 1. tercihim oldu.

*Hakan Balta fena değil, daha iyi Türk sol bek ne yazıkki yok. Boenisch de özellikle hızı sayesinde bazı maçlarda çok işime yaradı tavsiye ederim.

*Bunlar dışında söyleyebileceğim en önemli şey Engin Baytar'ın mükemmel bir performans gösterdiği. Hamit yorgunsa hiç düşünmeden oynatın Engini. Gerçekten deliciliğiyle çok fazla asist yapıyor enerji getiriyor. 4-4-2 nin orta 4lüsünde her oyuncunun yerine kullandım(melo dahil) ve hepsinde çok iyi verim aldım.

*Son olarak Aydından adam olmaz :D

Gncl1905
25.Ekim.2012, 01:53
Elmander çok iyi performans gösteriyor. Normalde tek forvet oynarım Burak'tan pek verim alamadım, bir ara çift forvet oynamama rağmen gene de alamadım ama Elmander bayağı iyi. Baros, Sercan ve Umut profillerine güvenmediğimden yolladım, tek forvete 2 kişi yeter, zaten para sorunu var :) Mirkan Aydın'a göz diktim yedek olarak hem de Türk ve ucuz ama bakalım.

Orta sahaya çok harika isimler var alınabilecek; Anderson'u iyi bir fiyata alabiliyorsunuz. Dzagoev ve Bressan bedavaya sözleşme imzalayabilirsiniz, devre arasında gelir. Onun dışında kadro zaten iyi orta alanda. Hamit, Melo, Selçuk, Emre, Amrabat, Yekta, Engin hepsi beklentileri karşılayabilecek seviyede gördüm ve takımda tuttum. Performans sorunu da yaşamadım gayet iyiler. Riera ve Aydın'ı profilinden dolayı yolladım oynatmadan(Riera'nın yüksek maaşı da var). Kanata Türk olarak Sercan da alınabilir.

Defansta da Ujfa, Hakan, Sabri yolladım gene profillerini beğenmeyerek. Eboue'yi de yolladım ama onda hata ettim sanırım 5 MN ancak satabildim Bandalovski'yi de 2.5 a ancak alınca karım az oldu, 2012'de daha fazla oluyordu :D Serdar Aziz ve Aykut Demir alınabilir stoperlere. Türk sol bek yok ya da ben bulamadım.

Kalede Eray İşcan'ı yolladım. Sanırım sonraki yıllarda Muslera'yı yollayıp Onur'u falan almaya çalışırım. Oyunda da yabancı sayısı azalacak galiba gerçekte öyle de. Kaleci yabancı olması büyük handikap oluyor.

Oyuncu satma konusunda da berbatım. Eboue 5'e Ujfa 1'e ancak satabildim. Diğerlerini 0 liradan verdim.

MeliksahAydogan
25.Ekim.2012, 09:41
O değilde sol bek için Atila Turan nasıl 12'de ki gibi mi ? Scout raporlarını profilini paylaşır mısınız ?

ERSELKULALI
25.Ekim.2012, 10:00
O değilde sol bek için Atila Turan nasıl 12'de ki gibi mi ? Scout raporlarını profilini paylaşır mısınız ?

Şu an ss alamıyorum ama Atila Turan çok zayıf. En iyi sol bekim hala Hakan Balta ve gozlemci 2 yıldız veriyor.

Miaow
25.Ekim.2012, 11:55
Ben Wederson'u aldım çünkü kanat bek olarak kullanıyorum bekleri. Hakan Balta çok fazla hata yapıyor bende. Çağlar desen habile kırmızı kart görüyor. Buda Atila Turan'ın profili.
http://d1210.hizliresim.com/12/t/f8pfk.jpg

MeliksahAydogan
25.Ekim.2012, 12:59
Geçen seneden eser yok Atila'da sanırım , bende azalan yabancı kontenjanı göz önünde bulundurulduğunda Galatasaray'ın sorununa çare olacağını düşünüyordum 12'de ki profilini referans alarak ama gerçekten çok kötü halde birde Hakan Balta , Çağlar Birinci , Ziya Erdal ve Wederson'u paylaşır mısınız rica etsem ?

Miaow
25.Ekim.2012, 13:42
http://b1210.hizliresim.com/12/t/f8rg2.jpghttp://b1210.hizliresim.com/12/t/f8rfr.jpghttp://b1210.hizliresim.com/12/t/f8rg7.jpghttp://b1210.hizliresim.com/12/t/f8rfb.jpg

William Rookwood
25.Ekim.2012, 14:06
Göbeğe Serdar Aziz alınabilir sol beke Lucas Digne'yi öneririm

Burak Duran
25.Ekim.2012, 21:20
Serdar Aziz çok faydalı oluyor bende... Wellington Nemi de aldım.

muslera-eboue-semih-serdar aziz-balta-melo-selçuk-nem-amrabat-elmander-umut şeklinde oynuyorum

MeliksahAydogan
25.Ekim.2012, 21:34
Umut , Burak , Amrabat , Semih Kaya ve Hamit'in profilini de istesem çok mu şey isterim

Kaan Souza
25.Ekim.2012, 23:03
Taktik ömrü çok az sürüyor sanki.Tam seriyi yakalıyorum Galibiyet için tak abuk bir takıma yeniliyorum sonra beraberlikler.4-4-2'den şimdi 4-3-3'e döndüm Ademilson, Jem, İlkay'ı ve Serdar'ı aldım 2. sezon.

sentugo
25.Ekim.2012, 23:08
Umut , Burak , Amrabat , Semih Kaya ve Hamit'in profilini de istesem çok mu şey isterim

Artık FM 2013 için tüm profilleri şuradan görebiliyoruz.
http://dosya.turksportal.net/research/2013/ :icon_wink:

http://dosya.turksportal.net/research/2013/Galatasaray_UmutBulut.jpg

http://dosya.turksportal.net/research/2013/Galatasaray_BurakYilmaz.jpg

http://dosya.turksportal.net/research/2013/Galatasaray_NordinAmrabat.jpg

http://dosya.turksportal.net/research/2013/Galatasaray_SemihKaya.jpg

http://dosya.turksportal.net/research/2013/Galatasaray_HamitAltintop.jpg

Burak Duran
26.Ekim.2012, 00:13
Yukarıdaki taktikler şlde manu yu 4-1 yendim

William Rookwood
26.Ekim.2012, 15:14
Taktik anlamında istikrarsızlık yaşıyorum deplasmanda Manu'yu yenip evimde Kayserispor'a 3-0 yeniliyorum :) Oyun daha gerçekçi olmuş artık yedek kadrolar ile küçük takımları yenmektede zorlanıyorsun

Miaow
26.Ekim.2012, 20:29
2012-2013 UEFA Kupası Şampiyonu GALATASARAY!! :icon_biggrin:

http://d1210.hizliresim.com/12/u/f9v17.jpg

Miaow
27.Ekim.2012, 05:26
Super kupa finalinde Juve fena dağıldı. :icon_razz:http://a1210.hizliresim.com/12/v/fb940.jpg

sentugo
27.Ekim.2012, 12:17
Bende de ilk sene de UEFA kupası finalinde Schalke'ye 3-2 yenildiler.

Ancak aynı sene ligde 60 puan falan topladılar.

sedomedo03
27.Ekim.2012, 12:21
Miaow sen o transferleri nasıl yaptın ya dehşet takım olmuş helal olsun

Miaow
27.Ekim.2012, 13:51
Miaow sen o transferleri nasıl yaptın ya dehşet takım olmuş helal olsun
48 ay taksitle :icon_razz: Onur Kıvrak'ı almak çok zor ama 25m verip anca alabildim. İlk sezon sonunda Muslera'yı 15'e, Eboue'yi 9'a, Elmander'i 6'ya, Amrabat'ı 10m€'ya sattım. 2.Sezonda Türk oyuncu almak lazım yedekler dahil 6 yabancı alabiliyorsun en fazla. Onun için sattım Muslera'yı. Kadroda satın alma opsiyonlu kiralık 4 oyuncu var Kolo Toure, Michael Essien, Necid, Andre Santos. Bir de kadroya giremeyen Christian Benitez var. Ayrıca 10m € bütçe var. Bu arada Onur Kıvrak Muslera'yı hiç aratmıyor çok iyi kaleci. :icon_smile:

MeliksahAydogan
27.Ekim.2012, 14:09
48 ay taksitle :icon_razz: Onur Kıvrak'ı almak çok zor ama 25m verip anca alabildim. İlk sezon sonunda Muslera'yı 15'e, Eboue'yi 9'a, Elmander'i 6'ya, Amrabat'ı 10m€'ya sattım. 2.Sezonda Türk oyuncu almak lazım yedekler dahil 6 yabancı alabiliyorsun en fazla. Onun için sattım Muslera'yı. Kadroda satın alma opsiyonlu kiralık 4 oyuncu var Kolo Toure, Michael Essien, Necid, Andre Santos. Bir de kadroya giremeyen Christian Benitez var. Ayrıca 10m € bütçe var. Bu arada Onur Kıvrak Muslera'yı hiç aratmıyor çok iyi kaleci. :icon_smile:

Reelde de uzun vadede böyle bir şey lazım bizim takıma Muslera'ya şöyle 25 - 30 Mn € arası teklif gelse yollasak , Onur'u alsak kontenjanda baya rahatlama olur , birde ya Melo'nun bölgesine İnler'i alacağız , yada tüm stoper hattını yerlilerden oluşturacağız , Serdar Taşçı , Ömer Toprak , Serdar Aziz ve bizim Semih dörtlüsünden.

Lord Black
27.Ekim.2012, 16:09
48 ay taksitle :icon_razz: Onur Kıvrak'ı almak çok zor ama 25m verip anca alabildim.

Ben 2. sezon başı 4 küsür milyona aldım Fenerbahçe'ye :D

Miaow
27.Ekim.2012, 16:29
Ben 2. sezon başı 4 küsür milyona aldım Fenerbahçe'ye :D

İyi almışsın bende Trabzon 2. oldu belki sende Trabzon kötü gidince mutsuz felan olmuştur. Oyun başladığından beri istiyorum 25-30m istiyorlar. Sonunda aldım süper kaleci ama :icon_biggrin:

MeliksahAydogan
27.Ekim.2012, 16:30
İyi almışsın bende Trabzon 2. oldu belki sende Trabzon kötü gidince mutsuz felan olmuştur. Oyun başladığından beri istiyorum 25-30m istiyorlar. Sonunda aldım süper kaleci ama :icon_biggrin:

Bence de harika kaleci , en iyi yerli kaleci bence.

William Rookwood
27.Ekim.2012, 17:14
Bende Muslera'yı 19 milyona sattım Arsenal'a Sinan'ı aldım onun yerine çok iyi bir kaleci değil kesinlikle çok kritik hatalar yapabilyor..

Takıma daha cok kiralık oyuncu alıyorum. Transfer bütçem 43 milyon euro olmasına rağmen. Motta, Muntari, Moussa Dembele, Taiwo'yu kiralık olarak aldım. Quintero, Dzagoev, Weiss(bedelsiz) Sinan Bolat ve Serdar Aziz şuana kadar aldığım oyuncular.

Bu yedek ve ilk 11 ile beraber 6 yabancı alma yine TFF'nin çıkardığı birşey sanırım. Gitgide saçma bir hal alıyor artık.

Miaow
27.Ekim.2012, 17:23
3.sezonda 5 yabancıya düşüyormu acaba çünkü bildiğim kadarıyla TFF kademeli olarak 5'e düşürecekti yabancı sayısını oyuna eklendiyse yandık. Zaten düzgün Türk futbolcu yok olanlarda gelmiyor doğal olarak. :icon_razz:

William Rookwood
27.Ekim.2012, 17:30
Bayern'den Emre Can'ı alayım dedim 25 milyon istediler bu kadarda olmaz ki :)

Miaow
27.Ekim.2012, 17:34
Colman Türk olmuş alim dedimde 35m € istedi. Trabzon'u sömürdük zaten vermiyorlar artık :icon_biggrin:

Miaow
27.Ekim.2012, 17:49
Colman'a gerek kalmadı. 12m€'a Nuri satılacaklar listesindeydi 30 lig maçından sonra 6m€ maaşla anca alabildim. :icon_biggrin:

http://e1210.hizliresim.com/12/v/fbnsf.jpg

MeliksahAydogan
27.Ekim.2012, 17:50
Bende Muslera'yı 19 milyona sattım Arsenal'a Sinan'ı aldım onun yerine çok iyi bir kaleci değil kesinlikle çok kritik hatalar yapabilyor..

Takıma daha cok kiralık oyuncu alıyorum. Transfer bütçem 43 milyon euro olmasına rağmen. Motta, Muntari, Moussa Dembele, Taiwo'yu kiralık olarak aldım. Quintero, Dzagoev, Weiss(bedelsiz) Sinan Bolat ve Serdar Aziz şuana kadar aldığım oyuncular.

Bu yedek ve ilk 11 ile beraber 6 yabancı alma yine TFF'nin çıkardığı birşey sanırım. Gitgide saçma bir hal alıyor artık.

Keşke Sinan'ın yerine Onur'u alsaydın hocam :)

William Rookwood
27.Ekim.2012, 18:00
Colman'a gerek kalmadı. 12m€'a Nuri satılacaklar listesindeydi 30 lig maçından sonra 6m€ maaşla anca alabildim. :icon_biggrin:

http://e1210.hizliresim.com/12/v/fbnsf.jpg

O temayı nasıl normal moda geçirdin

Miaow
27.Ekim.2012, 18:04
O temayı nasıl normal moda geçirdin

FM Classic oynayınca tema kendiliğinden değişiyor. Ayrıca oyun çok daha hızlı oluyor 1 sezon 4-5 saat sürüyor. Classic oynuyorum şuan ben.

William Rookwood
27.Ekim.2012, 18:05
FM Classic oynayınca tema kendiliğinden değişiyor. Ayrıca oyun çok daha hızlı oluyor 1 sezon 4-5 saat sürüyor. Classic oynuyorum şuan ben.

Classic modun farkı ne peki? Normal ve mücadele modundan.

Miaow
27.Ekim.2012, 18:11
Classic modun farkı ne peki? Normal ve mücadele modundan.

Classic'te basın toplantısı, takım konuşması gibi şeylerle uğraşmıyorsun. Sadece 1 tane soru soruyor mesela basın mensubu cevap veriyorsun o kadar. Diğeri gibi 10 tane soru sorulmuyor. Böylece basınla, takım konuşmasıyla felan uğraşmadan hızlı hızlı oynuyorsun oyunu. Onun dışında hiçbir farkı yok birde oyuncunun özelliklerini gizleme açık normal seçeneğinde istersen kaldırabiliyorsun. Bir oyuncunun özelliğini öğrenmek için rapor istiyorsun 1 gün sonra geliyor zaten özellikleride görünüyor. Başkada bir farkı yok.

Lord Black
27.Ekim.2012, 18:53

Aynen bende 9. falan bitirmişlerdi demekki ondan :)

MeliksahAydogan
27.Ekim.2012, 18:56

Toplasaydın hep Soner'i , Olcan'ı falan :D

Miaow
27.Ekim.2012, 19:02

Bence Colman'ı veriyorlarsa al 2.sezonda Türk vatandaşı oluyor 3-4 yıl oynar rahat :icon_biggrin:

Lord Black
27.Ekim.2012, 19:13
Bence Colman'ı veriyorlarsa al 2.sezonda Türk vatandaşı oluyor 3-4 yıl oynar rahat :icon_biggrin:

12.5m€ ya Montpellier'ye satılmış :) Halil'i de ağabeyinin yanına yollamışlar Gsye :D

MeliksahAydogan
27.Ekim.2012, 19:19
12.5m€ ya Montpellier'ye satılmış :) Halil'i de ağabeyinin yanına yollamışlar Gsye :D

Lafımı dinle Soner'le , Olcan'ı al sen :D

Miaow
27.Ekim.2012, 19:22
Maaş Bütçesi kalmadı başkanda arttırmıyor. 40m € para var ama transfer yapamıyorum. (4)

William Rookwood
27.Ekim.2012, 19:26
Jovetic için 19 milyon euro istiyorlar satılık listesinde, sizce alayım mı?

MeliksahAydogan
27.Ekim.2012, 19:27

Hangi mevkide hangi oyuncunun yerine düşünüyorsun Ufuk abi ?

William Rookwood
27.Ekim.2012, 19:32
Şimdi 4-3-3 oynuyorum kanatsız üçlü forvet. Burak - Quintero - Elmander üçlüsünü oynatıyorum. Elmander'in yaşı yavaş yavaş kemale eriyor. Burak'ı onun pozisyonuna çekip Jovetic'i de Burak'ın pozisyonunda oynatmayı düşünüyorum. Yani Quintero ve Jovetic, iyi top süren hızlı kanat tarzı forvet, Burak ise Elmander gibi pivot santrafor olacak

Miaow
27.Ekim.2012, 19:34
Bende Chelsea 36m € ' ya almış ilk 11 oynuyor şuan Chelsea'de 17 maç 10 gol 7.56 ortalama puan =)

MeliksahAydogan
27.Ekim.2012, 19:35
Şimdi 4-3-3 oynuyorum kanatsız üçlü forvet. Burak - Quintero - Elmander üçlüsünü oynatıyorum. Elmander'in yaşı yavaş yavaş kemale eriyor. Burak'ı onun pozisyonuna çekip Jovetic'i de Burak'ın pozisyonunda oynatmayı düşünüyorum. Yani Quintero ve Jovetic, iyi top süren hızlı kanat tarzı forvet, Burak ise Elmander gibi pivot santrafor olacak

Olabilir iyi oyuncu fakat , ne bileyim o bölge için daha iyi daha teknik isimler olabilir şuan aklıma gelmiyor ama biraz daha araştır derim ben.

William Rookwood
27.Ekim.2012, 19:48
Olabilir iyi oyuncu fakat , ne bileyim o bölge için daha iyi daha teknik isimler olabilir şuan aklıma gelmiyor ama biraz daha araştır derim ben.

Başka oyuncular bakıyorum şimdi biraz pahalı geldi fiyatı.

Bu arada ikinci sezon Türkiye Kupası grup usülün döndü. Bu da mı TFF'nin işi :)

FM PRO
27.Ekim.2012, 20:28
FM 2012 de alamamıştım öyle bişi olsa bana hemen alırım ama fm 2013 nasıl bilmiyorum profilini koyarmısınız?

Lord Black
27.Ekim.2012, 20:33
Lafımı dinle Soner'le , Olcan'ı al sen :D

Trabzonsporu zerre sevmem. Onur Kıvrak acil durumdu :D

saboje
28.Ekim.2012, 01:33
Tomas Ujfalusi sezon başladığında kaç ay sakat diye ayarlanmış acaba oyunda?.. Eylül ayında oynuyordu da oyunda...

Miaow
28.Ekim.2012, 11:34
Tomas Ujfalusi sezon başladığında kaç ay sakat diye ayarlanmış acaba oyunda?.. Eylül ayında oynuyordu da oyunda...
Ujfa'nın sakatlığı eklenmemiş oyuna. Bu arada 3.sezonda yabancı sınırlamasıda 5'e düşüyor millet haberiniz olsun. Demirören kafaya koymuş Türk futbolunu kurtaracak. :roll:

balinger
28.Ekim.2012, 12:23
yabancı sayısı 5 e dusucekse almanya-belcıka-avusturya-hollanda-isvicre lıglerındekı turkler kıymete bınıcek oyleyse :)

Kaan Souza
28.Ekim.2012, 13:48
Sercan Sararer
Serdar Aziz
Soner Aydoğdu
Jem Karacan
Bu 4 ismi kadrounuza katmaya bakın çok iyi iş yapıyorlar.Bir de İlkay'ı aldım ama fos çıktı o kadar para verdim..

mustinho03
28.Ekim.2012, 18:25
Bugün farkına vardım Galatasaray'ın itibari normal modda kıtasal ama hızlı modda yani FMC modda ulusal bu betaya mahsus bir hatamı ???

JohnConner
28.Ekim.2012, 22:09
2.sezon kadrom şu şekilde muslera-vrsaljko-semih-serdar aziz-hasan ali-sercan sararer-garmash-selçuk-emre-burak-bendtner bu arada önerebileceğiniz 4-4-2 formasyonunda bir taktik var mı ben 4-4-2 chicarito diye bir taktik buldum onu kullanıyorum gayet güzel

Centurion
28.Ekim.2012, 23:47
Çok yapmışımdır kendi taktiklerimi oyunda şimdiye dek, ama ilk defa böyle forvetsiz taktik yaptım ve başarılı da oldu.

Şamp.Ligi çeyrek finalde, Porto'ya sahamda 1-0 yenilince deplasmana farklı taktik yapayım dedim.
Oyunda şimdiye dek gördüklerime göre:

1. Topun arkasında (kalenle aranda) ne kadar çok oyuncun varsa, o kadar az pozisyon verirsin,
çünkü rakibe oynayacak alan az verirsin.

2. Seken, dönen topları ne kadar çok toplarsan kazanmayao kadar yakın olursun.

Bu nedenlerleşu müthiş (!) taktiği uydurdum:

http://img222.imageshack.us/img222/6625/90502097.jpg

Sonuçlar:

Porto'yu deplasmanda pozisyon dahi vermeden 2-0 yendim.
Yarı finalde Man City çıktı, onlar ne olmasa da duran toplar ve uzaktan şutlarla kalemizi yokladılar,
ama deplasmanda 2-0 yendik Burak ve Elmander'in golleriyle, sahamızda 2-1 yenilmemize rağmen Finale çıktık.

Finalde Barça'lanmazsak iyi :D

Not: Bu defansın göbeğinde oynayan Necat Aygün'ü 1860 Münih'ten aldım gazoz parasına,
iyi oynuyor, Şamp.Ligi grup maçında Juve'ye Torino'da kornerden kafayla 2 gol attı abiniz :)))

balinger
28.Ekim.2012, 23:53
yabancı sayısı 5 e dusucegı ıcın nejat aygun gıbı oyuncular kıymete bınıcek bu sene :D

mustinho03
28.Ekim.2012, 23:53
Çok yapmışımdır kendi taktiklerimi oyunda şimdiye dek, ama ilk defa böyle forvetsiz taktik yaptım ve başarılı da oldu.

Şamp.Ligi çeyrek finalde, Porto'ya sahamda 1-0 yenilince deplasmana farklı taktik yapayım dedim.
Oyunda şimdiye dek gördüklerime göre:

1. Topun arkasında (kalenle aranda) ne kadar çok oyuncun varsa, o kadar az pozisyon verirsin,
çünkü rakibe oynayacak alan az verirsin.

2. Seken, dönen topları ne kadar çok toplarsan kazanmayao kadar yakın olursun.

Bu nedenlerleşu müthiş (!) taktiği uydurdum:

http://img222.imageshack.us/img222/6625/90502097.jpg

Sonuçlar:

Porto'yu deplasmanda pozisyon dahi vermeden 2-0 yendim.
Yarı finalde Man City çıktı, onlar ne olmasa da duran toplar ve uzaktan şutlarla kalemizi yokladılar,
ama deplasmanda 2-0 yendik Burak ve Elmander'in golleriyle, sahamızda 2-1 yenilmemize rağmen Finale çıktık.

Finalde Barça'lanmazsak iyi :D

Not: Bu defansın göbeğinde oynayan Necat Aygün'ü 1860 Münih'ten aldım gazoz parasına,
iyi oynuyor, Şamp.Ligi grup maçında Juve'ye Torino'da kornerden kafayla 2 gol attı abiniz :)))
Kendi taktigimle man city deplasmanda 3-2 yendim...kendi taktigini yapmak herzmann Iyidir o zaman oyunun Tadi cİkiyor basarılar hocam

Centurion
29.Ekim.2012, 00:12
BJK'ye pozisyon vermeden 4 attım şimdi, kapanan takımlara karşı az pozisyona giriyorsun taktikle ama girdin mi atıyorsun ..

Açık oynayan takımlara karşı ise çok pozisyon buluyorsun, Man City'ye kendi sahamda 2-1 yenildim ama dünyaları kaçırdı özellikle Elmander ...

Seneye iyi bir forvetle anlaştım, adı Wilfried BONY Vitesse takımından ...

mustinho03
29.Ekim.2012, 01:03
BJK'ye pozisyon vermeden 4 attım şimdi, kapanan takımlara karşı az pozisyona giriyorsun taktikle ama girdin mi atıyorsun ..

Açık oynayan takımlara karşı ise çok pozisyon buluyorsun, Man City'ye kendi sahamda 2-1 yenildim ama dünyaları kaçırdı özellikle Elmander ...

Seneye iyi bir forvetle anlaştım, adı Wilfried BONY Vitesse takımından ...

Wilfried bony fm 2012 favorimdi fm 13 hiç denemedim performansını bana denedikten sonra söylebilir mısın hocam ?? :) wilfried candir Kandir :)

Centurion
29.Ekim.2012, 02:21
Finalde Barça'dan 3 yedik :(

Liverpool'da herkes satış listesinde, Skertel'a teklif götürdüm, diğer büyük klüpler saldırmadan alabilirsem süper olacak..
Andy Carrol, Daniel Agger falan tümü listede.
Adamlar takımı dağıtıyor herhalde.

Nuri'yi bir alabilsem süper olacak da, gelmekistemiyor hoşafi..
Elmanderi sattım Reading'e 3.8 milyon Avro'ya.
Sabri reyiz de satış listesinde ama Arap ya da Çin takımları bile istemedi keçiyi :D

Ohh, Kazım'ı da Blackburn istedi, 1.4 milyon Avro, Allah bereket versin.
Amrabatî da satabilsem, kiralık gitmişti Twente'ye 4.9 milyon Avro satış opsiyonlu ama dahateklif yapmadılar.

Centurion
29.Ekim.2012, 02:32
Arkadaşlar, taktiği merak edenler oldu, linki: http://s3.dosya.tc/server5/caEtFb/forvetsiz.rar.html

Skertel geldi bu arada, senelik 4.8 milyon bayılacaz adama, 12.5 milyon avro da bonservisi.
5 milyon peşin 7,5 milyon 36 ay taksitle kredi kartına böldürdüm :D

Not: Gerizekalı Kazım beğenmemiş efendim Blackburn'ü gitmedi.
Seni kim beğensin, de mi :)

sentugo
29.Ekim.2012, 02:38
Taktiği ben denemek istedim arkadaşlar. :D

Hatta böyle sıradışı taktikleriniz varsa sizler de lütfen paylaşın.

Arunas
29.Ekim.2012, 02:44
Ya hazır taktiklerle oynayınca oynamanın ne anlamı kalıyor ki? Zaten işin güzel kısmı kendi taktiğinle başarılı olmak. Teknik Direktör değil misin, az biraz kafanı çalıştırıp futbol dehanı ortaya koyacaksın.

sentugo
29.Ekim.2012, 02:46
Hayır taktiği denemek için diyorum ben zaten. Bu taktikleri deneyip, görüp, deneyim kazanıp kendi taktiğini oluşturacaksın tabii ki.

RodRiGOtELLo14
29.Ekim.2012, 02:58
Bende istemiştim taktiği teşekkürler.

Bu arada taktiiği paylaşmadan önce bende o şekilde diziliş yaptım ve ilk 2 maç güzel geçti.

Sizin ayarlarınıza bakıyor olacağım.

Tekrar teşekkürler.

ERSELKULALI
29.Ekim.2012, 03:17
3.sezon başı yaz kampı dönemi, Semih Kaya ve Emre Çolak profilleri:

http://img687.imageshack.us/img687/8086/semiho.png (http://imageshack.us/photo/my-images/687/semiho.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img835.imageshack.us/img835/8986/emref.png (http://imageshack.us/photo/my-images/835/emref.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

İki oyuncuyu da oynatın, gelişimleri ve performansları gerçekten beklediğimden daha iyi.

sedomedo03
29.Ekim.2012, 12:10
tamam 2 oyuncuda çok iyi gelişmişte neden değeri yükselmemiş ben de fm12 de bir sürü oyuncu geliştirdim ama adamların değeri 4-5 milyon oluyor en fazla ilginç

sentugo
29.Ekim.2012, 14:34
Değerler artık eskisi gibi değişmiyor. Performansa ve kulübün itibarına göre daha fazla değişiyor artık.

Centurion
29.Ekim.2012, 14:59
Takımın ünü, ligin ünü, futbolcunun oynadığı takımla ve milli takımla kazandığı başarılar falan da etkiliyor değeri ..

Altyapıdan bana 4,5 yıldızlık bir çocuk çıktı 15 yaşında, onu bu sene kupa maçlarında sürekli, lig maçlarında da yedekten alıp oynatacam..

Batuhandemirel
29.Ekim.2012, 23:09
Ispanya milli takimiyla oynadigim sezonda GS UEFA Kupasi'ni rahat aldi Porto, Zenit, Bordeaux gibi rakipleri yenerek

PaVLeNKo
30.Ekim.2012, 02:25
İmparator'a Sevgilerler ;

http://img274.imagevenue.com/img.php?image=545349640_stadyum_122_50lo.jpg

Gncl1905
30.Ekim.2012, 02:49

Geçen seride neler neler yaptım yönetim stat yapmamıştı. Bu seride yapılıyor olması güzel ismi de güzel olmuş :)

Arunas
30.Ekim.2012, 03:10

http://img274.imagevenue.com/img.php?image=545349640_stadyum_122_50lo.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimg274.imagevenue. com%2Fimg.php%3Fimage%3D545349640_stadyum_122_50lo .jpg)

Vay çok şekil ya. Sen istedin demi yönetimden stad yaptırmasını yoksa kendiliğinden yapmaz. Peki bu stad yaptırma işinin bütçeye bir etkisi oluyor mu, maaş ve transfer bütçesine ve kulübün mali durumuna?

PaVLeNKo
30.Ekim.2012, 04:14
Vay çok şekil ya. Sen istedin demi yönetimden stad yaptırmasını yoksa kendiliğinden yapmaz. Peki bu stad yaptırma işinin bütçeye bir etkisi oluyor mu, maaş ve transfer bütçesine ve kulübün mali durumuna?

Yönemtimden ben talep etmedim onu söyleyim..Diğer yandan yaklasık 4 sezon 51000 kişiye oynadım sanırım bu ve takımın finansının iyi olması yönetimi stadyum yapma konusunda teşvik etmiş olabilir..hatta ünal aysal şahsi olarakta takıma 97 M euro verdi,zaten resimdede finans konusunda ne şekilde yapıldığı yazıyor..

hakankaraduman
30.Ekim.2012, 05:15
@Pavlenko , peki hocam aldığınız başarılar nedir bu 4 sezonda lig ve avrupada?

Centurion
30.Ekim.2012, 12:23
Yeni stat iyi de çok paraymış yahu..
Ben bakıyorum vakit geçsin de borçlar bitsin diye.
Her ay öde öde, hiç sevmem taksidi :)

PaVLeNKo
30.Ekim.2012, 13:35
@Pavlenko , peki hocam aldığınız başarılar nedir bu 4 sezonda lig ve avrupada?

Hocam şunu söyleyebilirim 2017 yılındayım sezon başı şuan..3 Şampiyonlar ligi şampiyonluğu,2 Avrupa Süper kupası şampiyonluğu,2 kez Dünya Kulüpler Şampiyonluğu 3 kez Türkiye Kupası şampiyonluğu,3 kez Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu vede 4 kezde Süper Lig şampiyonluğu kazandım..Kulüpte efsane halindeyim..

sentugo
30.Ekim.2012, 13:57
Zaten bi UEFA'ı kazanmamışsın. Yapıversinler bir zahmet :)

Dennis Bergkamp
30.Ekim.2012, 15:09
Hocam şunu söyleyebilirim 2017 yılındayım sezon başı şuan..3 Şampiyonlar ligi şampiyonluğu,2 Avrupa Süper kupası şampiyonluğu,2 kez Dünya Kulüpler Şampiyonluğu 3 kez Türkiye Kupası şampiyonluğu,3 kez Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu vede 4 kezde Süper Lig şampiyonluğu kazandım..Kulüpte efsane halindeyim..

Stadı senin adına yapmamaları ayıp :)

PaVLeNKo
30.Ekim.2012, 16:50
Aslında doğru diyorsun ama yönetim böyle uygun gördü yapacak bişi yok olsaydı süper olurdu hakkaten :)

hakankaraduman
30.Ekim.2012, 19:23

Maşallah :) Taktik upload edebilirmisiniz acaba incelememiz için? Ve nasıl transferler yaptınız? İlk iki sezon için soruyorum.

sui generis
31.Ekim.2012, 22:00
bir oyun açtım ve sadece ileri sarayım dedim , neler oluyor takımlarda diye. GS çok şaşırttı beni.

http://img429.yukle.tc/images/8603Galatasaray_SK__Fikstur_Program.png (http://www.yukle.tc)

edit: Şampiyonlar Liginden Yarı Finalde eleniyor.

http://img426.yukle.tc/images/4970Avrupa_Sampiyonlar_Kupasi__Genel_Bakis_Turlar. png (http://www.yukle.tc)

Centurion
03.Kasım.2012, 02:09
Bir taktik ayarladım, süper oldu, taa eski CM yıllarında, belki 10 sene önce default gelen taktiklerdendi, full sürümde biraz deneyeyim, sizinle paylaşacağım...

Gncl1905
05.Kasım.2012, 13:01
Galatasaray altyapısı iftiharla sunar;

http://g1211.hizliresim.com/13/5/fn6vv.png

İlk sezonda çıktı kendisi. Eski serilerde ilk sezonu geçtim sonraki sezonlarda bile çıkmıyordu böyle potansiyelli gençler. Gözüm gibi bakacağım 4.5 yıldız pot. kolay bulunmaz :D

elapuesto
05.Kasım.2012, 22:46
Sol bek mevkııne kalıtelı paraya acımayacagım bır yetenek ıstıyorum eboue tarzı bır bek onerısı olan yardımcı olsun arkadaslar

William Rookwood
05.Kasım.2012, 22:59
Digne, Olsson

perpetua
06.Kasım.2012, 00:11

Bu iki yonden onemli bir hata.

1. Bu kadar kisa sure icinde yeni bir stat insa edilmemeli

2. Stadin isminin icinde Ali Sami Yen olmali (GS Tuzugu nedeniyle)

elapuesto
06.Kasım.2012, 01:54
Andre santosun profılını payalasbılırmısınız ??

project42
06.Kasım.2012, 02:09
Arkadaşlar ilk sezondayım duran toplardan gol yiyiorum :(
Büyük takımlara karşı nasıl kazanılır ?

Amrabatın dil sorunu nasıl çözülür ?

Bu arada transferde çok fazla hata yaptım sanırım :)

Darwin Quintero 6MN$
Hosny Bedelsiz
Romârio Bedelsiz
Dusan Tadic 30MN$ (En çok bu koydu)

elapuesto
06.Kasım.2012, 04:02
Arkadaşlar ilk sezondayım duran toplardan gol yiyiorum :(
Büyük takımlara karşı nasıl kazanılır ?

Amrabatın dil sorunu nasıl çözülür ?

Bu arada transferde çok fazla hata yaptım sanırım :)

Darwin Quintero 6MN$
Hosny Bedelsiz
Romârio Bedelsiz
Dusan Tadic 30MN$ (En çok bu koydu)

Bence cok vahım hatalar olmus :) kalıtesız ısımler almışın ozellıkle tadıc e hıc gerek yok ılk sezon ıcın kanatlar ve hucum hattı yeterlı benım ılk ıcraatım defansın soluna ve gobege bır oyuncu transfer etmek kadro zten yeterlı

Alperknk
06.Kasım.2012, 18:06
Ben benim kariyer iyi gidiyor zannediyordum burayı görene kadar :)
3 sezon üst üstte şampiyon oldum ligde, avrupada ÇL'de çeyrek finalde şansız bir şekilde elendim ilk sezon, ikinci sezon son 32'de elendim, son sezon ise Avrupa ligine kaldım ve çeyrek finalde Real Madrid ile karşılaştım elendim. Yanlız antrenörlere çok önem verdim alt yapıdan inanılmaz gençler çıktı. Bir orta saha ile forvet var ki görmeyin gitsin :)

elapuesto
06.Kasım.2012, 19:07
Wederson'u almayın :icon_wink: Çağlar birinci daha iyidir.

Bırısı wedersonu. G.saraya alıcammı dedı :) allah askına bu nasıl bır futbol bılgısı :)) haklsın cagları tercıh ederım

kornification
06.Kasım.2012, 20:33
Ligde yabancı kuralı neye göre belirlendi?

Tüpçünün bi planı var bununla ilgili ama henüz kesinleşen bir şey yok.

Bu kuralı koymak transfer dedikodusu çıkan adamı oyunda o takıma transfer etmek gibi bir şey data'da...

elapuesto
11.Kasım.2012, 20:27
TRANSFER LISTESI
Serdar aziz-aykut demir-serdar kurtulus-
Atılla turan-alper potuk-f.melo-umut bulut
Bu oyuncuların bana toplam malıyetı thmınen ne kadar. Olur ???

brkdnz
11.Kasım.2012, 21:17
TRANSFER LISTESI

sezon önemli ama 2. sezon başı desek.

45-50 milyon tutar sanırım.

elapuesto
11.Kasım.2012, 21:31
sezon önemli ama 2. sezon başı desek.

45-50 milyon tutar sanırım.

Ilk sezon dusunduklerımı yappmak adetım dostum daha oyunu almadan planlamayı yapıyorum gıdecekler bellı alınacaklar bellı kıraya verılecekler bellı hersey hazır :)

sentugo
11.Kasım.2012, 21:32
TRANSFER LISTESI

Tek sezonda hepsini birden alamazsınız. Hangi sezon olursa olsun.

elapuesto
11.Kasım.2012, 21:34
Tek sezonda hepsini birden alamazsınız. Hangi sezon olursa olsun.

Umut ve melo yu 2.sezona bıraksamda mı ?

Hugo
11.Kasım.2012, 22:32
Melo'yu gönderim Mario Bolatti'yi alın daha ucuza, temiz adam.

İlk sezon transfer yapmadım ligde 12 maçta 9glb 3brb, Süper Kupayı aldım. Şamp liginde 4.maçlar sonunda 9puanla çıkmayı garantiledim diğer maçlardaki skorlara göre 2li averajlarla garantilemiş oldum. Man city, Bayern, Pana var grupta.
Elmander-Burak çok uyumlu ikili oluyorlar, macera aramaya gerek yok. Semih-Dany de iyidir ama Dany yerine böbreğinizi satıp yerli bir stoper daha bulabilirseniz geleceği garantiye almış olursunuz. Baroş ve Riera satılamıyor bir türlü. Hiç uğraşmayın hatta Riera katkı sağlar oynatın derim.

elapuesto
11.Kasım.2012, 23:09
Melo'yu gönderim Mario Bolatti'yi alın daha ucuza, temiz adam.

İlk sezon transfer yapmadım ligde 12 maçta 9glb 3brb, Süper Kupayı aldım. Şamp liginde 4.maçlar sonunda 9puanla çıkmayı garantiledim diğer maçlardaki skorlara göre 2li averajlarla garantilemiş oldum. Man city, Bayern, Pana var grupta.
Elmander-Burak çok uyumlu ikili oluyorlar, macera aramaya gerek yok. Semih-Dany de iyidir ama Dany yerine böbreğinizi satıp yerli bir stoper daha bulabilirseniz geleceği garantiye almış olursunuz. Baroş ve Riera satılamıyor bir türlü. Hiç uğraşmayın hatta Riera katkı sağlar oynatın derim.

Caglar bırıncı-sabrı sarıoglu-crıs-gokhan zan-t.ujfalusı-yekta kurtulus-ceyhun gulselam-furkan ozcal-a.rıera-m.baros-sercan yıldırım-mehmet batdal-c.kazım-yıgıt gokoglan-e.culıo
Ben bu oyuncularla asla calısmayacagım ıcın yazdıgım oyuncuları mutlaka transfer etmem gerekıyor melo ve umut ılk sezon kırada oynayabılır problem dgl ama dıger yazduıklarımı almam gerekıyor

mustinho03
11.Kasım.2012, 23:32
Ben ilk sezon jem Karacan melo yedeği ve mino aldım sol beke zaten ilk sezon için bir sol bek birde melo için yedek oyuncu yeterli Kazım sat derim 2.sezon satmadigima pişman oldum

ogsusam11
13.Kasım.2012, 03:44
valla gs arastırmacısı kımse helal olsun baya pohpohlamıs. arkadasımla online oynuyoruz. adam benficayi yendi bayerni 4-0 yendi milani 3-0 yendi elini kolunu sallaya sallaya yarı fınale geldı. sımdı de ıyı oynuyorum ayakları falan yapıyo.

burak yılmaz emre colak semih kaya falan yani çüş demek istiyroum profillere bakınca. valla son update cıksın, tr ligini kapayıp ingiltere conference falan oynamak lazım, çünkü eminim ordaki herifler bizden daha iyi calisip, daha objektif olabiliyodur.

thsndrn
13.Kasım.2012, 13:49
valla gs arastırmacısı kımse helal olsun baya pohpohlamıs. arkadasımla online oynuyoruz. adam benficayi yendi bayerni 4-0 yendi milani 3-0 yendi elini kolunu sallaya sallaya yarı fınale geldı. sımdı de ıyı oynuyorum ayakları falan yapıyo.

burak yılmaz emre colak semih kaya falan yani çüş demek istiyroum profillere bakınca. valla son update cıksın, tr ligini kapayıp ingiltere conference falan oynamak lazım, çünkü eminim ordaki herifler bizden daha iyi calisip, daha objektif olabiliyodur.

bence profilleri gayet uygun yapılmış. asıl abartı fenerbahçedeki sow,krasiç ve stoch. abartının önde gidenleri

europeanconquer
13.Kasım.2012, 14:22

1.si Burak Yılmaz'ı Trabzonspor araştırmacısı yaptı,Emre belki biraz abartılı olabilir ancak Semih o profili hak ediyor.Ayrıca Galatasaray'ın ve Fenerbahçe'nin bu yıl çok kaliteli bir kadrosu olduğu için oyunda büyük başarılar sağlanması kolay.Taktiği iyiyse de o tarz skorların ortaya çıkması çok büyük bir sürpriz değil.

ogsusam11
13.Kasım.2012, 16:51
1.si Burak Yılmaz'ı Trabzonspor araştırmacısı yaptı,Emre belki biraz abartılı olabilir ancak Semih o profili hak ediyor.Ayrıca Galatasaray'ın ve Fenerbahçe'nin bu yıl çok kaliteli bir kadrosu olduğu için oyunda büyük başarılar sağlanması kolay.Taktiği iyiyse de o tarz skorların ortaya çıkması çok büyük bir sürpriz değil.

kardesim sen ne diyosun allahaskına supriz degil falan? bragaya yenılen bayerne 4 milana 3 mu atıcak oyunda? burak yılmaz sampiyonlar liginde yarı final gorebilecek mi sence hayatında? nası bi sisirmedir ya, objektif olun ki oyun daha gercekci olsun, arastırmacı isini kotu yapıyosa yapıyodur degisir bu kadar basit.

galatasaray niye rich oyunda mesela? emre colak 2011 veya 2012 hatırlamıyorum strenght 1 veya 2 iken şimdi nasıl 5 kat artıp 5 oluyor?

keske fener galatasaray da taktigi oturtsa da gercekte gorsek yarı fınallerı o zaman, hic supriz degil dimi.

zaten rezalet bi maç motoru yapmışlar, maç başına 4 penaltı 8 direk var. bide türkiye ligi hepten dandik olmuş. ben ingiliz olsam, her sene cl de galatasarayı finalde yarı fınalde gorsem ooeaah bu ne lan demişler SI'da.

eskiden online yaparken ilk sene hemen elenir genc yetenek bulur, transfer yapar sonra avrupada bi kademe bile ileri gitsek sevinirdik, heves falan olurdu, şimdi ben uefada yarı fınaldeyım, o CL'de yarı finalde, ne bi challenge kaldı ne bişey. bu mu gerçekçi süpriz olmayan oyun?

yazık valla koskoca CM ve CM oynayanlar ne hallere geldi.

Gncl1905
13.Kasım.2012, 17:00
İyi de bunun araştırmayla ne ilgisi var? Oyun kolaysa ne yapalım? Kadro kalitesi olarak Barça ile yarışamayız gerçekte de oyunda da ama ben oyunda Barça'dan gol dahi yemiyorum. Kadrom mu çok iyi? Hayır. Taktiğim mi çok iyi? İdare eder. Asıl önemli olan kadro uyumu. %80'lerdeyken rakip tanımıyorsun.

Ayrıca sorun sadece Galatasaray'da mı her zaman gelip bize sallıyorsunuz anlamıyorum. Benim oyunda da Fenerbahçe ŞL çeyrek finalinde Real Madrid'e elendi deplasman gol kuralıyla(ilk sezon, Stoch satılmıştı Man City 15 MN Euro bedelle dişe dokunur bir transfer de yoktu). Ben de Real'den fark yedim yarı finalde. Ligde ise son hafta şampiyon olabildim zar zor. Fenerbahçe'yi senin oyunundaki gibi bir insan değil bilgisayar yönetiyor üstelik düşün durumu. Bursaspor UEFA çeyrek finaline çıktı o da deplasman gol kuralıyla elendi.

Emre Çolak konusuna hiç girmeyeyim 123 CA'sı mı ne var. Abartı buysa daha da bir şey demiyorum.

Sadece de bir örnek vereyim. Soner Aydoğdu'ya 153 PA girilmiş iyi ki Galatasaray'a transfer olmamış yoksa araştırma bölümü yıkılırdı bu adam ne yapmışta bu PA almış falan filan. Şu an Trabzonspor'da ve bir şikayet bile yok(Soner'e verilen PA fazla demiyorum sadece bir örnek). Böyle devam edin iyi yoldasınız. Burak, Emre, Semih, Engin, Selçuk tüm Galatasaray abartı.

ogsusam11
13.Kasım.2012, 17:06
İyi de bunun araştırmayla ne ilgisi var? Oyun kolaysa ne yapalım? Kadro kalitesi olarak Barça ile yarışamayız gerçekte de oyunda da ama ben oyunda Barça'dan gol dahi yemiyorum. Kadrom mu çok iyi? Hayır. Taktiğim mi çok iyi? İdare eder. Asıl önemli olan kadro uyumu. %80'lerdeyken rakip tanımıyorsun.

Ayrıca sorun sadece Galatasaray'da mı her zaman gelip bize sallıyorsunuz anlamıyorum. Benim oyunda da Fenerbahçe ŞL çeyrek finalinde Real Madrid'e elendi deplasman gol kuralıyla(ilk sezon, Stoch satılmıştı Man City 15 MN Euro bedelle dişe dokunur bir transfer de yoktu). Ben de Real'den fark yedim yarı finalde. Ligde ise son hafta şampiyon olabildim zar zor. Fenerbahçe'yi senin oyunundaki gibi bir insan değil bilgisayar yönetiyor üstelik düşün durumu.

Emre Çolak konusuna hiç girmeyeyim 123 CA'sı mı ne var. Abartı buysa daha da bir şey demiyorum.

Sadece de bir örnek vereyim. Soner Aydoğdu'ya 153 PA girilmiş iyi ki Galatasaray'a transfer olmamış yoksa araştırma bölümü yıkılırdı bu adam ne yapmışta bu PA almış falan filan. Şu an Trabzonspor'da ve bir şikayet bile yok(Soner'e verilen PA fazla demiyorum sadece bir örnek). Böyle devam edin iyi yoldasınız.

ben sadece galatasaray'a sallamadım. son paragrafımı okursan fenerin uefada yarı fınalde olmasından da memnun degilim.

arastırmayla şöyle ilgisi var : sen sow fenere geldikten sonra 15 olan finishingi 18 yaparsan, emre colak'i abartırsan, semih kaya daha hiçbirşey başarmamışken wonderkid yaparsan, egemenin 4-5 tane 19-20 olan özelligi koyarsan, cenk göneni barca alıcak seviyeye getirirsen, böyle ufak ufak seylerle turkiye ligini abartmış olursun tabiki. bu saçmalıklar yüzünden o takımlar CL'de uefada yarı fınallere cıkıyor zaten. Ben hic gormedim ki zamanında gsyi ve fbyi eleyen steaua bukres veya spartak moskova oyunda de yari finale cıksın.

emenike türkiyede kalsaydı, nası hayvani yapılcagini bi düşünün, birde şimdi bakın adama. hersey objektif.

gs konusuna gelince de 3-4 seridir diger takımlardan fazla abartıldıgını dusunuyorum acıkcası ama oyun konusunda herkes üstünde bişeyler aramalı. eger insanlar ilk sene CL'yi almaktan memnunsa, zaten diyecek bişey yok, sadece iyi eglenceler denilebilir.

Gncl1905
13.Kasım.2012, 17:15
Belki birkaç oyuncu gözden kaçabiliyor ama ben abartı bulmuyorum. Bence özellikler gayet yerinde. Arda'yı, Mehmet Topal'ı ele alalım İspanya'ya gitti özellikleri ne kadar değişti? Cevap vereyim çok az; gözle görülür bir değişiklik sezmedim. Objektif kıyaslama buyurun işte. Nasıl biz oyuncularımızı abartmış oluyoruz öyleyse 3-4 seridir bir de? Ayrıca Semih Kaya wonderkid olmadı hiçbir zaman.

Oyunda saçma sapan takımları ŞL'de üst turlarda görmediyseniz oyunu çok oynamamışsınız. Basel ilk sezonda ŞL yarı finale çıktı benim oyunumda örneğin. İlk sezonlarda ŞL başarısı oyunun problemi araştırmanın değil bence.

europeanconquer
13.Kasım.2012, 17:31
Her yıl tartışıyoruz ben bıktım valla memnun değilsen oynama,editörden Galatasaray oyuncularının özelliklerini düşür veya Galatasaray araştırmacısının yerine geçip sen araştır Galatasaray'ı.Sezon boyu oyuncuların her maçtaki yaptıkları hareketleri teker teker izleyip ona göre karar veren işin neredeyse erbabı olmuş kimselere sallamaktan başka bir şey yaptığınız yok.Ayrıca taktik konusuna gelirsek adam gibi bir taktiğin olmazsa küme bile düşersin.Ben mesela yaptığım taktiklerin genelinde deplasmanda hangi takım olursa olsun kazanamıyorum,gidip araştırmacılaramı sallayayım bunumu yapamamışsınız şu çok abartılmış,bu oyuncunun özellikleri düşük olsunmu diyeyim? Bu oyunda ki transferler,araştırmalar,antrenmanlar fasa fiso falan hikaye iyi bir taktiğin olursa değil 4-0 6-0 bile yenersin Bayern'i.

Oyun sonuçta yahu,''oyun''.

mustinho03
13.Kasım.2012, 22:43
Uyum ve Taktik cok onemli Ben Bayern evinde 5-1 kendi evinde 3-0 yendim City 2-1 yendim hemde ilk sezon tek Sol bek ve melo nun yerine yedek oyuncu Alarak iyi bir taktigin varsa hic birsey olanaksiz degil istemeyen kiside oynamaz olur Biter Misal Bayern oyunculari iyi diye her Maci Alacak degil ya

Alperknk
23.Kasım.2012, 03:46
Burak yılmaz'ı beğenmeyenler var, son 100 resmi maçta 70 gol atmış CL'de 5 maçta 5 gol, Braga'yı yenemediğimiz zaman kötü olduysak eğer gruptan çıkarsak acaba arkadaşın söyliceği ne olucak çok merak ediyorum, bazılarınız futbol izlemiyor herhalde şahsi fikrim iki takımında kadro kalitesi bence oyuna iyi yansımış tek sorun aykut kocaman varken bu kadar başarı sağlaması yanlış olmuş yinede kimlerin emeği geçtiyse onlara tek tek teşekkür ediyorum emeklerinize sağlık.

uAburak89
24.Kasım.2012, 17:40
Sezona Süper kupa ile başladım, transfer olarak Sportif Direktörüm Pantaleo Corvino'nun önerisiyle Carlinhos'u kadroma kattım. Bunun dışında orta sahaya alternatif Yttergard Jenssen ve geleceğe yatırım olarak 1 milyon euro bedelle Adryan'ı aldım, takımdan Gökhan Zan'ı gönderdim, Riera'yı kiraladım. Valdir de Moraes'i yardımcım yaptım. Ligde Bursaspor ile çekişiyorum, gerçi 11 puan fark var. Şampiyonluk yakın. Şampiyonlar Liginde Malaga, Manu, Olympiakos ile eşleştim, 5. maçta yunan temsilcine 6 tane atarak gruptan çıktım, son maç rotasyon yapınca 12 puanda kaldım. İlk turda PSG ile eşleştim 10 kişi kalmama rağmen 2-1 kazandım. Tabii deplasmanda işim zor, elenmemiz olası.

Taktik olarak 4-4-2 oynuyorum, pek fazla ince ayar yapmadan, gerçekteki Galatasaray gibi oynuyor takım bu da hoşuma gidiyor. Muslera - Eboue (Sabri) - Ujfalusi - Semih - Carlinhos (Hakan) Hamit - Melo - Selçuk - Amrabat - Burak - Elmander 11'i oturmuş durumda. Özellikle Elmander'den tam istediğim verimi alıyorum, Mücadeleci Hücumcu olarak oynatıyorum stoperlere iyi basıyor. 26 maçta 17 golü var, Burak Yılmaz da 26 maçta 28 golü bulmuş durumda bunların 8'i Şampiyonlar Liginde. Sürpriz gölcüm de Sercan, fırsatçı hücumcu olarak oynatıyorum 5 maçta 7 golü var, kupa da iş görüyor.

Oyun fazla zor değil gibi, tabii ilerleyen sezonlarda ne olur bilemem.

hellboy687
24.Kasım.2012, 17:45
Burak YILMAZ'ı hangi rolde oynatıyosun

uAburak89
24.Kasım.2012, 17:50
Fırsatçı Hücumcu olarak oynatıyorum.

KaRaBükLü KraL
24.Kasım.2012, 20:14
Burak YILMAZ'ı hangi rolde oynatıyosun

Santrfor rolünde 32 gol sadece ligte attırdım tabi Umut'un şahane yardımları sayesinde:)

aliCHaN_FM
26.Kasım.2012, 00:52
Kariyere yeni başladım. Hiçbir transfer yapmadım takımı yeterli bulduğum için 4-4-2 sisteminde oynuyorum. Muslera-Eboue-Semih-Danny-H.Balta-Hamit-Melo-Xelcuk-Burak-Elmander...Takımım bu şekilde TFF süper kupa maçında Feneri 3-2 yendim. Ligde 4 haftada 10 puan topladım. Ş.Liginde Manu-Olympiakos-Montpiller ile eşleiştim ilk maçta Montpilleri 2-1 yendim. takımdan şuan çok memnunum. Ama önümüzdeki sezon 5 yabancıya düşmesi biraz durumu zorlaştırcak en başta kaleci muslerayı satıp kaleye onuru almam lazım. Stoperede bir türk lazım bu adamında Aykut Demirin olduğunu düşünüyorum.

KaRaBükLü KraL
26.Kasım.2012, 00:55
5 yabancıya düştükten sonra Süper Lig çok zevkli bir hal aldı.Yabancıları çok oynatamayınca daha çekişmeli bir lig oldu.Başkasını bilmem de bu sene Süper Lig'te Galatasaray'da çok iyi olmuş:)

aliCHaN_FM
26.Kasım.2012, 11:42
Bide iyi türk oyuncular bulabilsek daha iyi olcak. Türk olan oyuncularda fahiş paralar istiyor.

mustiUA
26.Kasım.2012, 15:19
beyler bişey soracam bu ilk sezon da şampiyonlar ligi ya da 4 sezonda 3 kere şampiyonlar ligi alma gibi yazılar okuyorum da bunu her maçı tek oynayarak mı yapıyorsunuz sonuç kötüyse kayıtlı oyundan tekrar oynamadan o zaman baya baya kolay bi oyun olmuş ben de galatasaraylıyım gs ile kariyere başlayacağım ama ilk sezondan şampiyonlar ligini alırsam 2 sezonda sıkılırım gibi geldi bana ha çıkıp girme oluyosa o zaman başka olabilir tabi

awurtis
26.Kasım.2012, 17:02
Galatasaray ile yeni oyun açanlar yada açmak isteyenler için İlk sezonun Aralık Ayı sonuna doğru 2 M€ karşılığında PALOSHI yi bedelsiz olarakta DESTRO yu kadronuza katabilirsiniz...tabi diğer takımlar bunu sizden önce fark etmezlerse :D

awurtis
26.Kasım.2012, 17:08
beyler bişey soracam bu ilk sezon da şampiyonlar ligi ya da 4 sezonda 3 kere şampiyonlar ligi alma gibi yazılar okuyorum da bunu her maçı tek oynayarak mı yapıyorsunuz sonuç kötüyse kayıtlı oyundan tekrar oynamadan o zaman baya baya kolay bi oyun olmuş ben de galatasaraylıyım gs ile kariyere başlayacağım ama ilk sezondan şampiyonlar ligini alırsam 2 sezonda sıkılırım gibi geldi bana ha çıkıp girme oluyosa o zaman başka olabilir tabi

Anlattığın gibi 4 sezonda 3 şampiyonlar ligi kupasını kaldıranlar muhakkak ki 1-2 önemli maçı kaybettiklerinde oyundan çıkıp aynı maçı kazanana kadar oynayanlardır..yoksa herkes oynuyo bu oyunu kaybetmeden herşeyi kazanan ancak oyunu çıkartanlar olsa gerek :icon_lol:

mustiUA
26.Kasım.2012, 17:29
Anlattığın gibi 4 sezonda 3 şampiyonlar ligi kupasını kaldıranlar muhakkak ki 1-2 önemli maçı kaybettiklerinde oyundan çıkıp aynı maçı kazanana kadar oynayanlardır..yoksa herkes oynuyo bu oyunu kaybetmeden herşeyi kazanan ancak oyunu çıkartanlar olsa gerek :icon_lol:

1-2 sayfa arkada da vardı yanlış hatırlamıyorsam çok saçma olur zaten her sene şampiyonlar ligini almak tamam 2-3 sezon sonra alabilirsin belki ama art arda almakta mesela bazen alınır bazen alamazsın barça bile alamadı 2 kere üst üste :)

grkm33
31.Ocak.2013, 15:39
Galatasaray'ın oyun başlangıç transfer ücreti artmalı hemde baya artmalı.

Lucas Neill
31.Ocak.2013, 16:19
Galatasaray'ın oyun başlangıç transfer ücreti artmalı hemde baya artmalı.

Artmasi mantiksiz olur sezon basinda ve devre arasinda bonservislere iyi para verildi.

urwrdskkn
31.Ocak.2013, 16:42
Artmasi mantiksiz olur sezon basinda ve devre arasinda bonservislere iyi para verildi.

Yapılırsa Ancak Yeni Seride Yapılır

cmyksl55
31.Ocak.2013, 19:02
Bide iyi türk oyuncular bulabilsek daha iyi olcak. Türk olan oyuncularda fahiş paralar istiyor.

Türk oyuncu isteyen oyunu kurarken databaseden tüm Türk oyuncuları oyuna yansıtsın özellikle Almanya'da iyi topçularımız var.

rammstein7
03.Şubat.2013, 18:00
Karşiyakayi yönetiyordum fatih terim arsenale gidince bana teklif ettiler gittim galatasaraya takimda 4 tane defans var sağ ve sol beki saymiyorum böyle saçma transferler olurmu ya ?

Bonzi
03.Şubat.2013, 18:15
Türk oyuncu isteyen oyunu kurarken databaseden tüm Türk oyuncuları oyuna yansıtsın özellikle Almanya'da iyi topçularımız var.

Bu nasıl yapılıyor ve 2-3 sezon geçirmiş bir oyunda yapabilir miyiz?
Türkiye ligi için, bu yabancı oyuncu sınırlaması ciddi anlamda elimizi kolumuzu bağlıyor.

excaliburuA
08.Şubat.2013, 21:31
marsilya'yı yönetiyorum. galatasaray ilk sezon transfer döneminde sadece 1 transfer yaptı o da adilson adında 36 yaşındaki bir sol bek.
şu işe yıllardır bi çare bulamadılar..

rammstein7
09.Şubat.2013, 01:13
Böyle saçma sapan transferler olmasın drogba'yı aldık sneijderi aldık fm de ise saçma saçma transferler

caner485
09.Şubat.2013, 12:57
Bende de çok saçma transfer politikası izliyo takımın başında fatih terim var ve her sene 3-4 tane yabancı oyuncu transferi yapıyo elindekileride reserve atıyor ve ilginç olan ise stoperde 2 yabancısı varken 2 tane daha yabancı stoper alması

mustiUA
09.Şubat.2013, 15:31
bu transfer işleri saçmalıyo bazen gerçekten genel olarak lige bilindik futbolcular geliyor en azından büyüklere galatasaray zaten ortada transferler, fenerin meireles stoch sow gibi futbolla ilgilenen herkesin bildiği oyuncuları var trabzonda bile zokora var ama oyun nerde adı sanı duyulmadık saçma adam var alıyorlar :)

rammstein7
09.Şubat.2013, 17:50
Ben karsıyakayi yönetiyordum bi bakayim Galatasaraya dedim defansda 6 tane yabancı oyuncu böyle saçmalık görmedim çok saçma transferler yapiyorlar . böyle olmaz dedim gallatasaraydan teklif geldi kabul ettim nasri bojan leon pedro kagawa ısaac cuenca aldım defanda 4 kişiyi sattim :)

howarda3
22.Şubat.2013, 20:20
7 sezondur bu oyunu oynuyorum. FM 2013'teki G.Saray gibi şişirme bir takım daha görmedim allah aşkına şu işe bir el atın da düzeltin gelecek yama da falan, Fenerbahçe ile oynuyorum Galatasaray 20 haftada 60 averaj yapıp kayıpsız gidiyor ligde bu şartlarda oyunun gerçekçiliği falan kalmıyor komik hale geliyor resmen.

excaliburuA
22.Şubat.2013, 20:46
7 sezondur bu oyunu oynuyorum. FM 2013'teki G.Saray gibi şişirme bir takım daha görmedim allah aşkına şu işe bir el atın da düzeltin gelecek yama da falan, Fenerbahçe ile oynuyorum Galatasaray 20 haftada 60 averaj yapıp kayıpsız gidiyor ligde bu şartlarda oyunun gerçekçiliği falan kalmıyor komik hale geliyor resmen.

benmi farklı oynuyorum senmi abartıyorsun veya saptırıyorsun anlamadım ama bende de neredeyse tam aksi durum söz konusu.
ADS'yi yönetiyorum 4.sezonum 3nde Fb 1inde Galatasaray şampiyon oldu.
ilk sezonumda örnekler vereyim mesela..;
sow 32 maçta 26 gol atarken gerçekte bu sayı toplam 37 maç 12 gol.
burak yılmaz ligte 30 maçta 9 gol atmış. şl de ise 2 gol. gerçekte ise ligte 18 maç 12 gol şlde 7 maç 7 gol.
bir de semih faktoru var tabi. oyunda ilk sezon toplam 25 maç 16 gol atarken. gerçekten 21 maç 4 gol.
volkan'ın ve egemen'in ortalama puanını hiç söylemiyim.

reisbulut
28.Şubat.2013, 02:43

Bende de durum tam tersi. İlk sezon Galatasarayımızla 3 puan farkla şampiyon oldum. Fenerbahçe ikinci oldu. 2. sezondan sonra tam tersi durum 1 mağlubiyet aldilar 2. sezon, 3 sezonda 24. haftalarda felanım bu sezonda bir mağlubiyeti var Fenerin ama berabere çok kaldiklari için şimdilik 3 puan ondeyim ama benim 4 mağlubiyet var 3. sezon.

3842
28.Şubat.2013, 03:04

Ben şişirme olduğunu düşünmüyorum, Galatasaray'ın kadro kalitesi gerçekte çok iyi. Oyuncular'ın potansiyelleri de gerçekçi bir şekilde ayarlanmış. Mesela Amrabat oyunda da gerçekteki gibi bekleneni veremiyor. Şu anki duruma göre şişirme diyebileceğim Hakan Balta ve Hamit var, buna karşın Riera ve Semih(oyuna başlandığında) gerçektekine göre daha kötü. Oyuna yansıyan baş unsur da kadro kalitesidir. Fatih hocanın takımı nasıl yöneteceği de senin şansına kalmış.

brsozcan
28.Şubat.2013, 21:31
http://cloud-2.steampowered.com/ugc/595870911937426910/BB0EDA5CBD4B7D5AF751B605FC39C59D12708D3C/
http://cloud.steampowered.com/ugc/595870911937424580/DE8FF8A70F7F3B5DA08C7868CEA1FC2141FEBB19/
http://cloud-2.steampowered.com/ugc/595870911937430382/3556AACBDD8600E8B9269F7ED3DD4120936B263E/

zeck17
28.Şubat.2013, 21:33
Burak'ın kafa vuruşu yine az olmuş gibi ama pek önemli değil ve emre utkucan oyuna yansıtılmış bakalım neler bulacak :)

rkmen
28.Şubat.2013, 21:38
Hayret! Ben, Sneijder'le Drogba'yı World-class'tan Continental'e düşürürler diyordum. Özellikleri de iyi. Sneijder, pek çok oyunumda Ballon d'Or'u kazanıyordu. Fakat Burak bu sezon kafayla pek çok güzel gol (özelliklle Cluj maçında) atmışken ve bu yönünü epey geliştirmişken 12 az olmuş. Soğukkanlılık da az. Schalke maçında 3 kişinin arasında topukla topu önüne alıp vuran adamın soğukkanlılığı 13'ten yüksek olmalı.

perpetua
28.Şubat.2013, 23:30
Hem Drogba, hem de Sneijder'in profilinde katilmadigim o kadar cok sey var ki.

El mecbur. FM 2014'u bekleyecegiz. :)

Ama Sneijder'in hizlanmasi 13 olamaz yahu. :)

mpaker66
01.Mart.2013, 02:47
Hem Drogba, hem de Sneijder'in profilinde katilmadigim o kadar cok sey var ki.

El mecbur. FM 2014'u bekleyecegiz. :)

Ama Sneijder'in hizlanmasi 13 olamaz yahu. :)
Artırılmalı mı? Emre Çolak gibi hız ve hızlanması.

Bu arada Sneşjder Drogba derken sistemi tutturamadım bi. Terim gibiyim oyunda bi 4-3-1-2 oynuyorum bi 4-2-3-1. Asimetrik taktikler yapıyorum. napayım bilemedim.

Bu arada Drogba'nın zıplaması nasıl 16 olur anlamış değilim.

perpetua
01.Mart.2013, 02:55
Arttirmak mi? :D

Benim su ana kadar izledigim Sneijder icin 8 gibi bir degerden fazla olmamali diye dusunuyordum.

mpaker66
01.Mart.2013, 04:38
Arttirmak mi? :D

Benim su ana kadar izledigim Sneijder icin 8 gibi bir degerden fazla olmamali diye dusunuyordum.
Hızlanmadan bahsediyoruz değil mi? Hani şu küçük boylu futbolcuların yüksek olan?

excaliburuA
01.Mart.2013, 05:31
sneijder uzun süre oynamadığı için şuan bi toparlanma döneminde. 7-8 maç daha izlemek gerektiğini düşünüyorum. ayrıca bence sneijder'in hızlanması 13 değil 8 hiç hiç değil 10-11 uygun olabilir..

excaliburuA
01.Mart.2013, 05:32
@perpetua

ilk izlenimlerine göre drogba'da değişmesi gereken özellikler hakkında bilgi verir misin?

excaliburuA
01.Mart.2013, 05:47
an itibariyle editöre baktım. benim için bir hayal kırıklığı oldu. en şaşırtıcı olan ise sezona 7500 itibar ile başlayan galatasaray 7250'e düşmüş. galiba şampiyonlar liginde son 16'ya kaldı diye oldu bu düşüş. oyuncular hakkındaki düşüncelerimi oyuncu platformunda paylaşacağım.

Cengo
01.Mart.2013, 07:02
Hızlanmadan bahsediyoruz değil mi? Hani şu küçük boylu futbolcuların yüksek olan?

Her kısa boylu oyuncu çabuk olmak zorunda değil.

caner485
01.Mart.2013, 11:24
Aynen itibarın artması gerekirken şl de 16 ya kalmak + sneijder ve drogba transferiyle birlikte düşmesi ilginç olmuş.

grkm33
01.Mart.2013, 11:37
Burak bu profil ile 15 maçta 5 gol atabilmiş :)

Rind-i Şeyda
01.Mart.2013, 12:03
Galatasaray'ın itibarı düşmemiş ki. Önceki veritabanında da 7250 değer ile başlıyordu GS.

Sanırım bu güncellemelerde itibara dokunulmuyor.

Gncl1905
01.Mart.2013, 12:16
Sneijder hızlanma 8 mi? Yok 1 :) Adamın şu an hızlanmadığı hızlanamadığı anlamına mı geliyor anlamadım(şu anki değerinin bile 8'i haketmediğini düşünüyorum). Agression, Work Rate de 15/13 girilmiş. Bu değerler şu an için son derece abartı misal defansa yardımı 0'a yakın ama tam formunda neler yapabileceğini görmedik daha(hoş bu değerlerin genel olarak düşmesini bekliyorum). Hız/Hızlanma yüksek gibi görünebilir şu anda genel olarak da yüksek olabilir ama 8 kadar düşük de değil.

Gel gelelim Burak'a. Trabzonspor'da sezonda hatırladığım kadarıyla 33 gol attı 148 CA. Bizim takımda ara sıra yedeğe çekilmesine rağmen ligi unuttum ŞL'de 6 maç 6 gol(data gitmeden önce). Şu anki performansı ise 99 dakikada 1 gol. Bu adamın ağzıyla kuş tutması lazımdı herhalde CA 145 olmuşta? Hatta inanmadım bir daha kontrol ettim :) 150 160 CA beklemiyordum ama neden düştü hiç bir anlam veremedim.

grkm33
01.Mart.2013, 12:23
Gel gelelim Burak'a. Trabzonspor'da sezonda hatırladığım kadarıyla 33 gol attı 148 CA. Bizim takımda ara sıra yedeğe çekilmesine rağmen ligi unuttum ŞL'de 6 maç 6 gol(data gitmeden önce). Şu anki performansı ise 99 dakikada 1 gol. Bu adamın ağzıyla kuş tutması lazımdı herhalde CA 145 olmuşta? Hatta inanmadım bir daha kontrol ettim :) 150 160 CA beklemiyordum ama neden düştü hiç bir anlam veremedim.

Kusura bakmayında Ca sı 145 olduysa yazık valla.

sui generis
01.Mart.2013, 12:24
Türkiye liglerinde genel bir düşüş var , oyuncuya özel değil.

Gncl1905
01.Mart.2013, 12:27
Kusura bakmayında Ca sı 145 olduysa yazık valla.

Ben CA'sının 145 olmasında değilim en başta da 145 olarak gelebilirdi takıma ama neden düşüş olduğu noktasındayım. Adam düşmek için ne yaptı :) O noktadayım ben. Yoksa 148-145 umrumda değil oyundaki performansı gerçekle aynıysa problem yok; daha denemedim.

grkm33
01.Mart.2013, 12:29
Burak öğrenmenin yaşı yok lafının canlı kanıtıdır bir adam her sene üstüne böyle koyarken oyuna daha kötü yansıtmak niye anlamadım.Galatasaraylı falan değilim sadece hakedene hakkettiği değeri almasını istiyorum şuan Burak Atletico Madrid te oynuyor olsaydı Falcao ya yakın profil olurdu eminim :)

KanaKe
01.Mart.2013, 12:30
burak 3 puan düstü diye bunu mu dert ediyorsunuz? fenerde komple bütün futbolcular düsürülmüs.

Gncl1905
01.Mart.2013, 12:32
Profilinde de katılmadığım noktalar var ama yeri burası değil.

grkm33
01.Mart.2013, 12:33
burak 3 puan düstü diye bunu mu dert ediyorsunuz? fenerde komple bütün futbolcular düsürülmüs.

Sanırım Türkiye ligini fazla şişirilmiş olduğunu düşünmüşler :) Ama bazı oyuncalarda artış olmalıydı Salih , Burak vs gibi şimdi oyunda Salihi kim oynatır bu haliyle :)

excaliburuA
01.Mart.2013, 13:30
Türkiye Ligindeki oyuncuların profillerinde genel olarak bir düşüş yaşanmış.
Benim görüşüm de bu yöndeydi. Avrupada çok saçma neticeler oluyordu.
Lakin Şampiyonlar Liginde 7 maçta 7 gol ligte 22 maçta 14 gol atan bir oyuncunun profilinde ne diye düşüşe gidilir çok merak etmekteyim.

himone
01.Mart.2013, 13:37
Adam oyunda da gayet atıyordu zaten. CA 3 puan önemli bir değişim değil. Bazı özellikleri yanlış girilmişti diye düşünüyorum, onlar düzeltilmiştir. Sonuçta Burak'ın attığı gol sayısını değiştirecek bir değişiklik yapılmamıştır.

Sanırım Türkiye ligini fazla şişirilmiş olduğunu düşünmüşler :) Ama bazı oyuncalarda artış olmalıydı Salih , Burak vs gibi şimdi oyunda Salihi kim oynatır bu haliyle :)

Ben Salih'i önceki oyunda da oynatıyordum, şimdi de oynatırım. Kuyt ve Emre'ye tutor yaptırınca inanılmaz bir gelişim gösteriyor. Antremanları da sürekli fizik üzerine yaptırınca çok iyi bir oyuncu olur.

perpetua
01.Mart.2013, 14:37
Lig ortalamasi yaklasik 4 puan dustu. Yani butun oyuncularin CA'si ortalama 4 puan dustu.

Burak'in CA'si sadece 3 puan dustuyse, net olarak 1 puan yukselmis demektir. :)

caner485
01.Mart.2013, 15:55
Lig ortalamasi yaklasik 4 puan dustu. Yani butun oyuncularin CA'si ortalama 4 puan dustu.

Burak'in CA'si sadece 3 puan dustuyse, net olarak 1 puan yukselmis demektir. :)

Bana biraz saçma geldi yani lig düşmüş olabilir ama burada adamın kişisel performansından bahsediyoruz sonuçta her neyse artık.

doomsdoor
02.Mart.2013, 15:57
sow 145 CA, burak 145 CA. sene başında Burak'ın CA'sı daha fazlaydı. Ama bu dönem sürecinde Sow çok daha iyi bir performans sergiledi tabiki. ok.
Sow 22 lig maçı 10gol.
Burak 19 lig maçı 14 gol , 7 şampiyonlar ligi maçı 7 gol.
CA'lar adil olmuş yine de ama gülüncek bir şey yok.

himone
03.Mart.2013, 00:39
Terim'in taktiği 4-2-3-1 olarak ayarlanmış, oyunda çok kötü oynuyorlar. Önceki güncelleme olsa kendi evinde Porto'ya 3-4 atardı, bunda 0-2 yenildi. Ligde de çok farklı değil. Tabi daha 5 hafta oldu ama bu taktikle çok fazla gelişme olacağını zannetmiyorum.

perpetua
03.Mart.2013, 01:34
Terim'in ne oynadigi sorun. :)

Bugun de takim 433 basladi, ikinci yarida 532'ye gecti, sonra da 442. Burak, Sneijder ve Drogba beraber oynayacak diye sapkadan tavsan cikartmaya calisiyor. :)

sentugo
03.Mart.2013, 02:01
Benim oyunumda ise ilk 2 sezonda da ligi haftalar öncesinden kazandılar. Sadece Burak Yılmaz az gol atıyor.

himone
03.Mart.2013, 02:58
Terim'in ne oynadigi sorun. :)

Bugun de takim 433 basladi, ikinci yarida 532'ye gecti, sonra da 442. Burak, Sneijder ve Drogba beraber oynayacak diye sapkadan tavsan cikartmaya calisiyor. :)

Oyunda taktik random mı yoksa 4-2-3-1 mi girilmiş. Çok alakasız sonuçlar çıkacak gibi duruyor. En azından FB'yi yöneten birisi karşısında 4-2-3-1 gibi bir taktikle oynayan GS bulursa hiç sıkıntı yaşamaz herhalde.

perpetua
03.Mart.2013, 15:20
Oyunda taktik random mı yoksa 4-2-3-1 mi girilmiş. Çok alakasız sonuçlar çıkacak gibi duruyor. En azından FB'yi yöneten birisi karşısında 4-2-3-1 gibi bir taktikle oynayan GS bulursa hiç sıkıntı yaşamaz herhalde.

Veritabanini yollamadan onceki son mac Antalyaspor maciydi. O macta da 4231 oynadi takim.

Kadroya Sneijder ve Drogba gibi iki tane iyi oyuncu girince, dizilis ve oyun stratejisi acisindan degisimler olmasi dogal. Aynisini Emre'nin ve Alex'in gidip, onlarin yerlerine Topal ve Meireles'in (veya bir baska acidan bakarsak Kuyt ve Meireles'in) gelmesiyle Fenerbahce'de de yasamistik.

Yamada 442'ye veya 433'e cevirmek dogru olur tahmin ediyorum.

Cengo
03.Mart.2013, 19:30
Dün yine 4231 oynamadı mı Galatasaray yalnız?

Kaan Souza
03.Mart.2013, 19:55

Sistemsiz oynuyoruz son maçlarda değişik değişik fantezi şeyler.

perpetua
03.Mart.2013, 20:32

Bence 433 oynadi.
Ikinci yariya 532 baslandi, sonra 442'ye donuldu.

Tam corba yani. :)

Bonzi
03.Mart.2013, 22:30

Fatih Hoca'nın son dönemlerdeki mentalitesi; sahaya 11 kişi çıkmak yönünde. Kimin nerede oynadığı, hangi formasyonu kullandığımız ikinci planda kalıyor biraz. :P

Lucas Neill
09.Mart.2013, 03:00
Hamit'in PPM'ine vurdugu sut direge carpar eklenmeli.

cmyksl55
09.Mart.2013, 14:09
Hayret! Ben, Sneijder'le Drogba'yı World-class'tan Continental'e düşürürler diyordum. Özellikleri de iyi. Sneijder, pek çok oyunumda Ballon d'Or'u kazanıyordu. Fakat Burak bu sezon kafayla pek çok güzel gol (özelliklle Cluj maçında) atmışken ve bu yönünü epey geliştirmişken 12 az olmuş. Soğukkanlılık da az. Schalke maçında 3 kişinin arasında topukla topu önüne alıp vuran adamın soğukkanlılığı 13'ten yüksek olmalı.

Burak bomboş durumlarda kafayla gol atıyor biriyle beraber yükselip onun üzerinde atamıyor. Umut bulut 14 kafa vuruşu değeri almışken burak'a 12 normal, Soğukkanlılğı da gayet normal çünkü attığı kadar bazen en basit pozisyonları harcayabiliyor. bitiriciliği gayet güzel 17 hatta 18-19 bile olabilir ona katılırım ama kesinlikle soğukkanlı değil. fanatiklikten gerçekçi düşünemediğinizi düşünüyorum.

Gncl1905
09.Mart.2013, 14:35
İlk sezonu bitirdim güzel bir yama olmuş. Burak'a 20 küsür gol attırabildim. Drogba da ondan aşağı kalmadı 10 küsür de o attı. Birbirlerine de bol bol(+10) asist yaptılar. Yedek forvetlerden Elmander'den de iyi verim alınabiliyor.

Sneijder çok çok yüksek bir performans sergileyemedi ama fena değildi. Gol+asist 20'yi bulmamıştır ama ortalaması fena değildi. Semih Kaya ve Muslera da çok iyi performans gösteriyor.

doomsdoor
10.Mart.2013, 16:09
Burak bomboş durumlarda kafayla gol atıyor biriyle beraber yükselip onun üzerinde atamıyor. Umut bulut 14 kafa vuruşu değeri almışken burak'a 12 normal, Soğukkanlılğı da gayet normal çünkü attığı kadar bazen en basit pozisyonları harcayabiliyor. bitiriciliği gayet güzel 17 hatta 18-19 bile olabilir ona katılırım ama kesinlikle soğukkanlı değil. fanatiklikten gerçekçi düşünemediğinizi düşünüyorum.

http://www.haber7.com/video-galeri/24612-burak-yilmazin-sampiyonlar-ligindeki-golleri
şampiyonlar ligi düzeyinde 4 kafa golünden hangisinin "bomboş durumda" olduğunda söyler misiniz ? sadece 1 tane söyleyin yeter. bana hepsinde biriyle beraber yükselip onun üstünden atmış gibi geldi de bilmiyorum gözlerim mi görmüyor.

Cengo
10.Mart.2013, 17:54
Hamit'in PPM'ine vurdugu sut direge carpar eklenmeli.

Long shoots düşürülebilir biraz bence. Shoots With Power PPM var zaten.

cmyksl55
17.Mart.2013, 14:34
R.Madrid- Mallorca maçını izlediniz mi arkadaşlar benim gözüm korktu açıkcası R.Madrid'den. Formda olurlarsa işimiz zor.

ForCimbom
17.Mart.2013, 15:29
Long shoots düşürülebilir biraz bence. Shoots With Power PPM var zaten.

ppm kaliteye etki etmiyor ki .

hamit çok kaliteli vuruyor oysa, bunu long shot ile yerinde yansıtmışlar da. bozulmamalı.

tombul taho
17.Mart.2013, 15:32
Galatasaray icin en uygun taktik Schalke macinin ilk yarisinda denenmis olan baklavali 4-4-2 gibi duruyor daha dogrusu 4-1-2-1-2 yani... Su anda oyunda o taktigi deneyerek ilerliyorum ozellikle gercekte de oldugu gibi deplasmanda inanilmaz bir performans sergiliyor takim.

muslera, eboue (sabri), ujfalusi, semih, riera(hakan), melo, hamit, selcuk, sneijder, drogba, burak

alternatifli ilk on bir yukaridaki sekilde olusuyor. sneijder serbest rolde, drogba pivot santrafor... ayrica sneijder ve drogba'ya tam saha pres komutu verdiginizde de bunu gerceklestirebiliyorlar. selcuk oyun kurucu (defansid oyun kurucu degil), hamit savasci orta saha rolunde.

zaten oyuna baslar baslamaz da teknik ekip 4-1-2-1-2 ya da 4-4-2 taktigini oneriyor. benim kisisel tavsiyem baklavali 4-4-2'yi yani 4-1-2-1-2'yi kullanmaniz. tabi bu durumda kanatlarinizi kullanabilmeniz icin eboue ve riera'ya ofansif bek gorevini vermeniz gerekiyor aksi taktirde kanatlardan verim alamazsiniz.

takim hucum yaparken bu taktikle birden 2-5-3 taktigini uygulamaya basliyor takim bu da 99-00 sezonunda oynadigi taktik zaten Galatasaray'in.

not: ayrica taktik haricinde oyunda Galatasaray ve Reading takimlari arasinda yapilan protokol gozukmuyor. onun yerine Bagcilarspor gozukuyor. bu durum yeni guncellemede mi eklenecek?

--- ekleme ---
bugunku Kayserispor macini seyreden arkadaslar icin tekrar duzenliyorum yazimi:

farkindaysaniz Galatasaray bugun de 4-1-2-1-2 dizilisiyle saha cikmis ve hucum yaparken Eboue ve Riera'yi onde oynatmistir boylece hucum yaparken taktik 2-5-3 seklini almistir. savunma yaparken de Hamit (Sabri), Selcuk ve Melo topun oldugu her yere pres uygulamistir. Bunun haricinde de top rakipteyken onde basmis ve boylece kendi yari sahasinda rakibi olabildigince kilitlemis ve az topla oynamasina sebebiyet vermistir.

oglen yazdigim ilk taktik yazisindan sonra aksam oynanan Kayserispor macinda da bu taktikle sahaya cikmasi ve zor gecmesi beklenen macin bu kadar guzel gecmesi beni keyiflendirdi acikcasi. demek ki oyunda da dogru sekilde taktigi oturtunca gercek hayattaki basari geliyor. Buna da yillardir Football Manager farki diyoruz zaten...

tombul taho
23.Mart.2013, 16:51
Galatasaray icin en uygun taktik Schalke macinin ilk yarisinda denenmis olan baklavali 4-4-2 gibi duruyor daha dogrusu 4-1-2-1-2 yani... Su anda oyunda o taktigi deneyerek ilerliyorum ozellikle gercekte de oldugu gibi deplasmanda inanilmaz bir performans sergiliyor takim.

muslera, eboue (sabri), ujfalusi, semih, riera(hakan), melo, hamit, selcuk, sneijder, drogba, burak

alternatifli ilk on bir yukaridaki sekilde olusuyor. sneijder serbest rolde, drogba pivot santrafor... ayrica sneijder ve drogba'ya tam saha pres komutu verdiginizde de bunu gerceklestirebiliyorlar. selcuk oyun kurucu (defansid oyun kurucu degil), hamit savasci orta saha rolunde.

zaten oyuna baslar baslamaz da teknik ekip 4-1-2-1-2 ya da 4-4-2 taktigini oneriyor. benim kisisel tavsiyem baklavali 4-4-2'yi yani 4-1-2-1-2'yi kullanmaniz. tabi bu durumda kanatlarinizi kullanabilmeniz icin eboue ve riera'ya ofansif bek gorevini vermeniz gerekiyor aksi taktirde kanatlardan verim alamazsiniz.

takim hucum yaparken bu taktikle birden 2-5-3 taktigini uygulamaya basliyor takim bu da 99-00 sezonunda oynadigi taktik zaten Galatasaray'in.

not: ayrica taktik haricinde oyunda Galatasaray ve Reading takimlari arasinda yapilan protokol gozukmuyor. onun yerine Bagcilarspor gozukuyor. bu durum yeni guncellemede mi eklenecek?

--- ekleme ---

farkindaysaniz Galatasaray bugun de 4-1-2-1-2 dizilisiyle saha cikmis ve hucum yaparken Eboue ve Riera'yi onde oynatmistir boylece hucum yaparken taktik 2-5-3 seklini almistir. savunma yaparken de Hamit (Sabri), Selcuk ve Melo topun oldugu her yere pres uygulamistir. Bunun haricinde de top rakipteyken onde basmis ve boylece kendi yari sahasinda rakibi olabildigince kilitlemis ve az topla oynamasina sebebiyet vermistir.

oglen yazdigim ilk taktik yazisindan sonra aksam oynanan Kayserispor macinda da bu taktikle sahaya cikmasi ve zor gecmesi beklenen macin bu kadar guzel gecmesi beni keyiflendirdi acikcasi. demek ki oyunda da dogru sekilde taktigi oturtunca gercek hayattaki basari geliyor. Buna da yillardir Football Manager farki diyoruz zaten...

ABD'li Blacher Report sitesi de benim soyledigimi soyluyor. :) eh eh eh
http://www.ajansspor.com/futbol/sampiyonlarligi/h/20130322/Terimin_sirri_cozuldu.html?utm_campaign=Terimin_si rri_cozuldu&utm_medium=Sosyal&utm_source=Facebook

JohnConner
23.Mart.2013, 22:34

--- ekleme ---

güzel bir 4-1-2-1-2 galatasaray taktiği yapılsada bizde faydalansak :)

Gncl1905
24.Mart.2013, 16:42
3. sezon başında Robert Lewandowski Galatasaray'da :) Sözleşmesi bitince bedavaya anlaştık. Daha önce Avrupa'da kupa kaldırmadan bu kadar erken yıldız transferi yapamamıştım ilginç geldi.

http://c1303.hizliresim.com/17/s/ldr4p.png

O kadar maaş verdik ama yarım sezon takımı tek başına sırtladı. Bakalım bu performansı ne kadar devam edecek.

Lucas Neill
25.Mart.2013, 01:52
Samp ligini kazandiktan sonra almaya calistim masaya bile oturmadi Bayern kapti Lewa'yi.

zazanas
29.Nisan.2013, 18:24
arkadaşlar galatasaray 18 yaş altı antrenörleri olarak kimi alabilirim ?

himone
29.Nisan.2013, 18:46
arkadaşlar galatasaray 18 yaş altı antrenörleri olarak kimi alabilirim ?

Çin Halk Cumhuriyeti u19 takımında bir koç var 3 isimli şimdi hatırlayamadım, bir de Luise Iverge ikisi gayet iyidir. Birkaç tane daha var ama şimdi aklıma gelmedi.

excaliburuA
02.Mayıs.2013, 19:21
Sürekli yeni kariyer açıyorum oyunda. 4 defa Galatasaray ile başladım 4ünde de ligte şampiyon oldum şamp liginde hatrı sayılı başarılar elde ettim. 4-3-1-2 taktiği cuk oturuyor Galatasaray'a. İlk sezon öncesi transfer dönemini her zaman kapatırım prensibimdir.

kalede muslera / solda riera (standart bek-otomatik) / stoperde semih(sağ taraf)-dany(sol) / sağ bek eboue (standart bek-hücum), orta sahadaki 3lü selçuk-melo-hamit, selçuk ve hamit standart orta saha (sabit), melo ise savaşcı orta saha (savunma), önlerinde forvet arkası oyun kurucu (hücum) oynayan sneijder(çok iyi performanslar aldım), forvette ise sağda burak yılmaz (yaratıcı forvet-atak) solda drogba (komple forvet-destek), umut bulut da sıkça şans buldu ve çalışkan forvet (destek) pozisyonunda çok gol attı.

devre arası hep veysel sarı (2m euro) ve iyi bir sol bek aldım (bu isim 3ünde satılık oyuncular listesindeki kolarov oldu diğer isim martin olsson).

sezon sonu sözleşmesi biten türk oyuncuları ayartmayı deneyin yabancı sınırlaması da azalıyor haliyle.. erman kılıç, mehmet topuz, sinan bolat bu 3ünü kaçırmayın. maaş talepleri oldukça az.

oyuna galatasaray kariyeriyle başlayan arkadaşlara tavsiyelerim budur.

unutmadan; editörden süper ligteki oyuncuların sakatlık eğilimlerini 3 veya 4 derece düşürün adalet olsun diye sadece kendi takımınıza uygulamayın :)) sakatlıklar çok can sıkıyor ayrıca gerçek dışı.

mustinho03
05.Mayıs.2013, 16:42
Sürekli yeni kariyer açıyorum oyunda. 4 defa Galatasaray ile başladım 4ünde de ligte şampiyon oldum şamp liginde hatrı sayılı başarılar elde ettim. 4-3-1-2 taktiği cuk oturuyor Galatasaray'a. İlk sezon öncesi transfer dönemini her zaman kapatırım prensibimdir.

kalede muslera / solda riera (standart bek-otomatik) / stoperde semih(sağ taraf)-dany(sol) / sağ bek eboue (standart bek-hücum), orta sahadaki 3lü selçuk-melo-hamit, selçuk ve hamit standart orta saha (sabit), melo ise savaşcı orta saha (savunma), önlerinde forvet arkası oyun kurucu (hücum) oynayan sneijder(çok iyi performanslar aldım), forvette ise sağda burak yılmaz (yaratıcı forvet-atak) solda drogba (komple forvet-destek), umut bulut da sıkça şans buldu ve çalışkan forvet (destek) pozisyonunda çok gol attı.

devre arası hep veysel sarı (2m euro) ve iyi bir sol bek aldım (bu isim 3ünde satılık oyuncular listesindeki kolarov oldu diğer isim martin olsson).

sezon sonu sözleşmesi biten türk oyuncuları ayartmayı deneyin yabancı sınırlaması da azalıyor haliyle.. erman kılıç, mehmet topuz, sinan bolat bu 3ünü kaçırmayın. maaş talepleri oldukça az.

oyuna galatasaray kariyeriyle başlayan arkadaşlara tavsiyelerim budur.

unutmadan; editörden süper ligteki oyuncuların sakatlık eğilimlerini 3 veya 4 derece düşürün adalet olsun diye sadece kendi takımınıza uygulamayın :)) sakatlıklar çok can sıkıyor ayrıca gerçek dışı.

Benim kullandigim taktigin aynisi ama drogbayi komple forvet destek oynatinca hic verim alamadim 3kariyer actim ucundede ayni.buraktan oyle de boylede verim aliyorum sneijder yedek olarak mattheus aldim 1.1m € ya adam sneijder kesti :)

LifeYourself
21.Mayıs.2013, 21:25
İki gün oldu Galatasarayla oynuyorum.2. sezonun sonlarına doğru geliyorum.
Drogba'yı hiç kullanamadım.Hem 6+2 yokmuş 2. sezon:smismileyiw2: hemde arkadaş adam yaşlı olduğundan bir bacağı kırıldı ilk sezon 5 ay sakatlandı sonra formayı kaptırdı.2. sezon tam oyuna sokmaya başladım antremanda 5 ay daha tendonu koptu adamın :DHiçbir işime yaramadı Drogba.
http://imageshack.us/a/img832/6766/adsz1rn.jpg
Sneijder'e gelince zavallının çektiği pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.Yav adam iyileşiyor oyuna sokuyorum tekrar sakatlıyorlar bir rahat verin adama:icon_twisted:
http://imageshack.us/a/img14/3740/adsz2pn.jpg
Selçuk İnan abartı mı olmuş bilmiyorum ama 20-25 metre arası frikiklerin %70 i gol %20 si direk.Kornerlerin yarısından fazlası tam nokta atışı ve gol oluyor.Bilmiyorum bu belki sadece Selçuk'a özgü değildir ama adam akıyor.
Gençlere gelince özellikleri uçuk olmamasına rağmen Furkan Özçal, Emre Çolak, Çağlar Birinci gibi oyuncularım gayet hoş oynuyor.Ayrıca kiralıktan geri dönen Colin gibi türk statüsündeki oyuncularıda yedekte verimli şekilde kullanıyorum.Aldığım birkaç oyuncuyla idare ediyorum.Avrupada da her zaman bir çeyrek yüzü görmek zor değil takım kalitesiyle.
Bunlarda aldığım oyuncular
Thiago
İlk sezon kiraladım daha sonra satın aldım.
http://imageshack.us/a/img811/7658/adsz3uv.jpg
Campbell
Kiraladım kendisini Drogba tekrar sakatlanınca formayı kaptı ilk 9 maçta 6 gol falan atmıştı sonra uzun süreli sakatlandı son 2 maçtır tekrar kendine gelmeye başladı.
http://imageshack.us/a/img195/3882/adsz4ff.jpg
Pepe
Takımı satmaya karar verince almaya karar verdim kendiside mırın kırın etmedi.
http://imageshack.us/a/img543/2477/adsz5f.jpg
Onur
Yedek olsun diye almıştım ama ağlayınca oyuna sokuyorum:icon_twisted:
http://imageshack.us/a/img707/3153/adsz6c.jpg

Unsal123
21.Mayıs.2013, 21:30
İki gün oldu Galatasarayla oynuyorum.2. sezonun sonlarına doğru geliyorum.
Drogba'yı hiç kullanamadım.Hem 6+2 yokmuş 2. sezon:smismileyiw2: hemde arkadaş adam yaşlı olduğundan bir bacağı kırıldı ilk sezon 5 ay sakatlandı sonra formayı kaptırdı.2. sezon tam oyuna sokmaya başladım antremanda 5 ay daha tendonu koptu adamın :DHiçbir işime yaramadı Drogba.
http://imageshack.us/a/img832/6766/adsz1rn.jpg
Sneijder'e gelince zavallının çektiği pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.Yav adam iyileşiyor oyuna sokuyorum tekrar sakatlıyorlar bir rahat verin adama:icon_twisted:
http://imageshack.us/a/img14/3740/adsz2pn.jpg
Selçuk İnan abartı mı olmuş bilmiyorum ama 20-25 metre arası frikiklerin %70 i gol %20 si direk.Kornerlerin yarısından fazlası tam nokta atışı ve gol oluyor.Bilmiyorum bu belki sadece Selçuk'a özgü değildir ama adam akıyor.
Gençlere gelince özellikleri uçuk olmamasına rağmen Furkan Özçal, Emre Çolak, Çağlar Birinci gibi oyuncularım gayet hoş oynuyor.Ayrıca kiralıktan geri dönen Colin gibi türk statüsündeki oyuncularıda yedekte verimli şekilde kullanıyorum.Aldığım birkaç oyuncuyla idare ediyorum.Avrupada da her zaman bir çeyrek yüzü görmek zor değil takım kalitesiyle.
Bunlarda aldığım oyuncular
Thiago
İlk sezon kiraladım daha sonra satın aldım.
http://imageshack.us/a/img811/7658/adsz3uv.jpg
Campbell
Kiraladım kendisini Drogba tekrar sakatlanınca formayı kaptı ilk 9 maçta 6 gol falan atmıştı sonra uzun süreli sakatlandı son 2 maçtır tekrar kendine gelmeye başladı.
http://imageshack.us/a/img195/3882/adsz4ff.jpg
Pepe
Takımı satmaya karar verince almaya karar verdim kendiside mırın kırın etmedi.
http://imageshack.us/a/img543/2477/adsz5f.jpg
Onur
Yedek olsun diye almıştım ama ağlayınca oyuna sokuyorum:icon_twisted:
http://imageshack.us/a/img707/3153/adsz6c.jpg

Şansızsın .) Drogba ve Sneijder nerdeyse uçuruyorlar takımı ben 4 5 kere denedim ilkkez 2sinden bukadar verim alıyorum Selcuk frikikleri %90 direk bende valla Sneijder atıyor en azından :D

LifeYourself
21.Mayıs.2013, 21:37
Şansızsın .) Drogba ve Sneijder nerdeyse uçuruyorlar takımı ben 4 5 kere denedim ilkkez 2sinden bukadar verim alıyorum Selcuk frikikleri %90 direk bende valla Sneijder atıyor en azından :D
Drogba konusunda haklısın yazık oldu adama Sneijder neyse sakatlanana kadar 3 gol 3 asist yapıyor birkaç maçta sonra yine yatışta :D
Bilmiyorum ya şu ceza sahası çizgisinin biraz ilerisinde faul yapılırsa oh diyorum öndeyiz:icon_biggrin:
Birde Burak Yılmaz çok komik abi çok sert vuruyor top direkte patlıyor topun peşinden koşup gol atıyor yada topla kalenin içine giriyor:66: enteresan yapmışlar adamı :D
Edit:Evet az önce 2. sezonu bitirdim.ManU ya finalde elendik.Saolsun defansımız durup dururken sakatlanınca Ceyhun'u yol geçen hanı yaptı Villa 3 golle takımına galibiyeti getirdi:uzgun:
http://imageshack.us/a/img705/4684/adsz1iy.jpg
Burak sarhoş marhoş ama bu sezon döktürdü adamım :zuhaha:
http://imageshack.us/a/img194/6716/adsz2ho.jpg
3 Kupa + Final oynadık avrupada iyidir :D
http://img203.imageshack.us/img203/6294/adsz3u.png

NeymaR
24.Haziran.2013, 13:47
İlk sezondaki başarım
http://r1306.hizliresim.com/1b/s/pjc2w.png (http://bit.ly/c25MCx)

byariff
12.Temmuz.2013, 00:29
foto alintidir semih 23 yasinda ozellikleri bu kadar oluyormu yahu :D

http://p1307.hizliresim.com/1c/c/q4tbz.png

AhmetBilgin
17.Temmuz.2013, 03:34
http://k1307.hizliresim.com/1c/k/qd69r.png

Andy Carroll'u tavsiye ederim. Pivot santrafordaki performansı. Eğer kanatlarınız iyi ise daha çok gol atar.

Bu da Marcelo. Madrid transfer listesine koymuş. Bende gelmez zaten diye teklif yaptım ama sözleşme açılınca aldım. Şimdi çok maaş verdiğim için satmak zorundaydım.

http://u1307.hizliresim.com/1c/k/qd6hc.png

Lord Black
17.Temmuz.2013, 03:57
İyi bari zararsız satmışsın.. :n:

Lordinas
17.Temmuz.2013, 06:48
1 sezonda o aradaki farkı Marcelo ya maaş olarak vermiştir zaten :D

AhmetBilgin
17.Temmuz.2013, 20:05
Yarim sezon oynadi :D

Lordinas
17.Temmuz.2013, 21:30
Bende Ronaldinho'yu aldım tam bir fiyasko çıktı ;) 3-5 maç oynattım 6.5 dan yukarı çıkmıyor maç puanı. :icon_frown: Forvet arkası oynattım istenileni veremedi zaten 1 yıllık sözleşmesi vardı aldı parasını gitti :icon_evil:

Ronaldinho 10
19.Temmuz.2013, 04:33
Adamim benim ya :) :D

http://u1307.hizliresim.com/1c/m/qh1wz.png (http://bit.ly/c25MCx)

Lordinas
07.Ağustos.2013, 07:16
Aslanlardan ses çıkmıyor hayırdır ;)) Forumu canlandırmak adına sual edeyim gençlik gelişim sorumlusu önerisi olan varmı Müfit Erkasap'ın yerine :icon_cool:

mustinho03
07.Ağustos.2013, 13:12
Hajdunk takiminda galiba bir genclik gelisim sorumlusu var ismini hatirlayamadim eve gidince bakar söylerim

sentugo
07.Ağustos.2013, 14:30
Favini var. Hayvandır kendisi...

Lordinas
07.Ağustos.2013, 20:09
Büyük veritabanıyla sadece TR açık bende heralde o yüzden ikiside çıkmıyor :)

Önder HOCA
07.Ağustos.2013, 23:22
parnaby var

xwerswoodx
01.Eylül.2013, 00:46
http://j1308.hizliresim.com/1d/z/s4m43.png

Oyunda fatih hoca yönetiminde Gs gerçekten çok iyi, uefa finaline her ne kadar seyirci olarak katılsamda çok süper bir maçtı yani oyunda bile artık Türk takımlarının avrupada başarılı olabilecek kapasiteye geldiğini görmek sevindirici :)