PDA

View Full Version : Football Manager 2013 | Fenerbahçe

Pages : 1 [2] 3

Kaka Leite
01.Şubat.2013, 20:43
abicim nasıl yapıyorsunuz, ne yapıyorsunuz da alabiliyorsunuz daha ilk yıldan bu kupaları?

her türlü yolu denedim, ilk haftadan mersin'e, ordu'ya, karabük'e kendi evimde yeniliyorum :D

Ben dizilişte Amc falan kullanmıyorum 4-5-1

DMC
MC -- MC

Şeklinde oynuyorum, Baroni yerine birini alıyorum yetiyor.

goosfraba
01.Şubat.2013, 20:44
sanırım benim sorunum taktik ile. yoksa transferle ilgili bir problemim yok.

Kaka Leite
01.Şubat.2013, 20:45
sanırım benim sorunum taktik ile. yoksa transferle ilgili bir problemim yok.

Olabilir , istersen bir taktik yollayayım sana dene abi ?

goosfraba
01.Şubat.2013, 20:46
valla iyi olur. hem biraz inceleyip fikir edinmiş olurum.

yoksa taktikten dolayı 100 fenerbahçe save'i açıp kapattım :(

goosfraba
01.Şubat.2013, 21:31
ligin ilk maçı.

makus talihim bu herhalde. :)

http://f1302.hizliresim.com/16/1/jn3gl.jpg

Kaka Leite
01.Şubat.2013, 21:32
Kurduğun kadroyu SS olarak atar mısın ?

goosfraba
01.Şubat.2013, 21:34
http://f1302.hizliresim.com/16/1/jn3nw.jpg

Kaka Leite
01.Şubat.2013, 21:36
Yobo (Pas Yapan Stoper) olmaz Serdar var iken.

Topal var iken ben asla o adamı oynatmam orada, Krasic gibi bir oyuncun varken Topuz'u Kanat oynatmak zaten bitiriyor işi.

KanaKe
01.Şubat.2013, 22:02
ilk yil uefa kupasini almak o kadar zor degilki.. is taktikte bitmiyor mac icindeki hamlelerde bitiyor kac kere 1-0 2-0 dan mac cevirmisligim var üstelik farka gitmisligim var taktige bu kadar takilmayin.. sl inde ilk 3 sene cok zorlandim simdi ise kolay bir grup geldi daha önce yari final ve ceyrek final görmüslügüm var.

NikolaiBelinski
01.Şubat.2013, 22:10
Oyunu çarşamba günü temin ettim fakat 5-6 tane Fenerbahçe kariyeri açıp her defasında kapattım. Taktiği oluşturuyorum ama Kuyt'ı yedek bırakmak hiç içimden gelmediği için kapatıyorum. Krasic ve M.Topal'ı yine ilk on bire monte etmek istiyorum ama olmuyor haliyle. Transfer güncellemelerinden sonra daha da içinden çıkılmaz bir hale gelecek Fenerbahçe kadrosu.

Bir yandan Bölgesel Amatör Lig yamasını indirmeyi düşünüyorum. Geçen yıldan oyunda yapmak istediğim hedefleri daha çok zaman harcayarak geliştirmem mümkün olacak gibi. Oyuna çok daha detay eklenmesi sıfırdan bir ekip alıp en yukarıya çıkarmayı zevkli hale getirmiş.

Kaka Leite
02.Şubat.2013, 02:56
http://img466.yukle.tc/images/9975Adsiz.png

Nefis kariyer oluyor, ilk kez bu kadar zevk aldım bir kariyerden :D

İBB pilot klüp bu arada ben yönetmiyorum.

Kaka Leite
02.Şubat.2013, 05:05
http://img466.yukle.tc/images/5886Adsiz.png

Asist rekoru kırdı, ligde asist kralı olmasının yanında.

O yüzden Krasic'i elinizde tutun.

Universal
02.Şubat.2013, 13:52
Oyunu çarşamba günü temin ettim fakat 5-6 tane Fenerbahçe kariyeri açıp her defasında kapattım. Taktiği oluşturuyorum ama Kuyt'ı yedek bırakmak hiç içimden gelmediği için kapatıyorum. Krasic ve M.Topal'ı yine ilk on bire monte etmek istiyorum ama olmuyor haliyle. Transfer güncellemelerinden sonra daha da içinden çıkılmaz bir hale gelecek Fenerbahçe kadrosu.

Bir yandan Bölgesel Amatör Lig yamasını indirmeyi düşünüyorum. Geçen yıldan oyunda yapmak istediğim hedefleri daha çok zaman harcayarak geliştirmem mümkün olacak gibi. Oyuna çok daha detay eklenmesi sıfırdan bir ekip alıp en yukarıya çıkarmayı zevkli hale getirmiş.

Çift forvet oynat o zaman ortasaha hakimiyetin elinden gidiyor Mehmet Topal ve Meireles tam olarak iyi performans sergileyemedikleri için. Bu nedenle çok sağlam bir stoper alacaksın. Ben Albiol'u kiraladım Yobo ile süper ikili oldular. Sakatlık ceza oldu mu Egemen giriyor oyuna. Kuyt ise takımın en golcüsü oldu bu arada. Sow'dan bile daha iyi.

Zafonte
02.Şubat.2013, 14:35
http://f1302.hizliresim.com/16/1/jn3nw.jpg

ben tek forvetli sistemlerde mutlaka santraforun yanına bi yardımcı santrafor veya bi amc hiç olmadı kanatlardan en az birine içe kat eden verilmesi gerektiğini düşünüyorum. ordaki santrafor sow bile olsa yalnız kalır. baksana orta alanla arasındaki mesafeye. kanatlara zaten direk kanat komutu verdiğinden ceza sahasına girmezler kanattan sowa oynarlar fazla gelişmeyen cılız ataklar olarak kalır.
dumur olduğum başka bi mevzu şu dmc mevzusu. yani arkadaşım şl için eyvallah da süper ligte fenerbahçe gibi takımda niye dmc oynatırsın. sonuçta defans hattı bi çok takıma göre üstün ve süratli. dmc oynatmayıp defans hattını öne çıkarsan hem savunmacıların atağa katılmasına destek olursun hem de savunma hattıyla forvet arasındaki mesafe azalır. dediğim riskli bişey tabi ama türkiye fenerbahçe gs gibi takımlara sorun çıkarmaz. dediklerimi bi düşün elimden geldiğince yardımcı olurum sorabilirsin.

KanaKe
02.Şubat.2013, 21:55
@goosfraba

serdarin yerine egemeni oynat yobo ile egemeni limited defender olarak oynat.. ön libero kullanma asla.. orta alanda meireles topal oynat eger ön libero kullanacaksanda meireles ile topali birlikte kullan meireles deep laying playmaker topal defensiv midfielder rollerinde oynat.. amc sart ilk sezon ben sezeri kullandim gayet iyiydi solda stoch sagda krasic forvette sow.. topalin yoklugunda göbekte topuzu oynatiyordum top kapan defansif orta saha olarak gayet iyiydi.. simao ile jenssen i tanimadigim icin yorum yapamam profillerini koyarsan yorumlayabilirim.

Universal
02.Şubat.2013, 22:01
ben tek forvetli sistemlerde mutlaka santraforun yanına bi yardımcı santrafor veya bi amc hiç olmadı kanatlardan en az birine içe kat eden verilmesi gerektiğini düşünüyorum. ordaki santrafor sow bile olsa yalnız kalır. baksana orta alanla arasındaki mesafeye. kanatlara zaten direk kanat komutu verdiğinden ceza sahasına girmezler kanattan sowa oynarlar fazla gelişmeyen cılız ataklar olarak kalır.
dumur olduğum başka bi mevzu şu dmc mevzusu. yani arkadaşım şl için eyvallah da süper ligte fenerbahçe gibi takımda niye dmc oynatırsın. sonuçta defans hattı bi çok takıma göre üstün ve süratli. dmc oynatmayıp defans hattını öne çıkarsan hem savunmacıların atağa katılmasına destek olursun hem de savunma hattıyla forvet arasındaki mesafe azalır. dediğim riskli bişey tabi ama türkiye fenerbahçe gs gibi takımlara sorun çıkarmaz. dediklerimi bi düşün elimden geldiğince yardımcı olurum sorabilirsin.

Ben o dmcyi kaldırayım hangi diziliş olursa olsun Fenerbahçe atağa kalkamıyor ister tek forvet ister çift forvet fark etmiyor. DMC gittiği anda fark geliyor geldiğinde anda ise şut çekemeyen bir takım.

okocha6
02.Şubat.2013, 22:20
Arkadaşlar ben kasım gibi demo oynuyordum oyunu geçen hafta aldım. Kasımda 3 mcli ve 2 amrli 4-3-3 iş yapıyordu, şimdi bu 3 oyuncu savunmadayken çizgi halinde kaldıkları için onlarla stoperler arasındaki alana çok kolay adam giriyor. Mecburen tek ön libero koydum(defansif oyun kurucu oynattım meirelesi) ama bu sefer de kanatlardan gol yemeye başladım bunun üzerine bekleri dmc hizasına çıkardım winger yani ofansif bek yaptım. Transfer falan yapmadım deneme olsun diye böyle gittim ve yedeklei pek kullanmayarak asları sürekli yordum. Sonuç fena değil. Gsnin 4 puan gerisindeyim şamp ligde de 3. oldum grupta. Real madrid maçlarında çok iyi oynadı takım.

Bu arada serbest vuruşlarda çok gol oluyor. Ben taktik ayaralarında daha önce kaleciyi boz kullanıyordum duran toplarda yine kullansam ofsaytta mı kalır oyuncu çünkü 30-40 metreden olan frikiklerde savunmalar ilerde kuruluyor.

okocha6
02.Şubat.2013, 22:24
Ben o dmcyi kaldırayım hangi diziliş olursa olsun Fenerbahçe atağa kalkamıyor ister tek forvet ister çift forvet fark etmiyor. DMC gittiği anda fark geliyor geldiğinde anda ise şut çekemeyen bir takım.

Malesef yeni motorda öyle olmuş. Kasımda ben 3 mcli 4-3-3 oynuyordum şimdi arkada 1 adam bırakmayınca arada savunma ile mcler arasındaki boşluğa çok rahat sızabiliyo rakipler. Hücum yapabilirsin 3 mc ile kısa paslı hücum futbolu oynatırsın pozisyon olur(bekleri de ofansif bek yaparak.

okocha6
02.Şubat.2013, 22:33

Gerçek hayattaki perrformansa ve sevdiğin adamlara göre değil oyunun gerçeklerine göre oynıycaksın(benim de en sevdiğim adam kuyt gerçekte takımda ama oyunda satmaya çalışıyorum) Krasic kanat olarak hız,hızlanma top sürme gibi çok önemli özelliklere sahip onun için kuytı yedek bırakacaksın mecburen. Kasımda 4-4-2 iş yapmıyordu şimdi yapar mı bilmem ama ön liberosuz iş yapmaz gibi takımlar. Ön libero koyarsan da 4-1-3-2 oynamak zorundasın. Ben 2 stoper ön libero hizasında iki ofansif bek, 1 ön libero,2 çift yönlü orta saha amrl ve forvetle oynuyorum. Çok adamla ceza sahasında oluyorum(bekler kanatlar ve mcler de ceza sahasına giriyo stoperler ve dmc(defansif oyun kurucu) geride kalıyor.

okocha6
02.Şubat.2013, 22:39
Bu arada gsnin kadrosu çok fazla. Özelikle Melo,emre çolak,selçuk,engin çok iyiler. Bizde meireles iyi görüüyor ama meirelesi satmanızı tavsiye ederim dayanıklılığı olmadığı için kondisyonu çok çabuk düşüyor(dmc oynatsanız bile)

KanaKe
02.Şubat.2013, 22:45
size mac icindeki hamlelerden bahsetmistim bugün buna cok güzel örnek olacak bir mac yaptim :) sl grup macinda 10 kisi kaldim rakip 1-0 önde yaptigim hamlelerle 2-1 maci almayi basardim izlemek isterseniz buyrun (http://www2.zshare.ma/6n25rzag302g)

okocha6
02.Şubat.2013, 22:45
Hocam transferlerin çok iyi oyuncular. Ancak Kweuke'yi almanın, Galatasaray'ın Drogba'yı almasından hiç bir farkı yok. Onun yerine ihtiyacın olan mevkilere alman daha mantıklı gibi. Ayrıca 4-4-2 de oynanabilir Kweuke-Sow ikilisiyle. O yüzden ana problem Sow'u satman gibi görünüyor.

Bir de 3 mc'li 4-3-3 oynarken kanatlardan aşırı atak yiyorsun. Bunun çözümünü bulamadığım için taktik değiştirmiştim. Zaten tam olarak 3 mc'li olmasa bile Barcelona'dan başka bu taktiği adam gibi oynayan da yok neredeyse. Ha var, ama 4-3-2-1 gibi bir düzene kayıyor onlarda iş. 3 forvet oyuncusunun 2 tanesi savunma başladığı anda kanat oyuncusuna dönüyor.

Malesef yeni motorda yle olmuş hocam. Kanattan ataktan ziyade defansla orta saha arasındaki boşluğa kolay adam kaçıyor. Dmcye aldım birini bu sefer de kanatlardan atak yemeye başldım, bunun üzerine de bekleri dmc çizgisine çektim. Serdar kesimal caneri,gökhan,de ceglie kimi koysam iyi oynuyo o mevkide. Kanattan pek atak da yemiyorum. Çoğunlukla duran toplardan gol yiyorum. Onda da duran top sihirbazını ayarlamadım. Mesela egemen kornerde ceza shası çizgisine yakın durup topu alıp rakip yarı sahaya kadar sürüp kaptırdı bir keresinde halbuki adam tutması lazım altı pasın orlarda.

okocha6
02.Şubat.2013, 22:48
size mac icindeki hamlelerden bahsetmistim bugün buna cok güzel örnek olacak bir mac yaptim :) sl grup macinda 10 kisi kaldim rakip 1-0 önde yaptigim hamlelerle 2-1 maci almayi basardim izlemek isterseniz buyrun (http://www2.zshare.ma/6n25rzag302g)

Taktiğin nasıl patron.

KanaKe
02.Şubat.2013, 23:42
1-2 sayfa önce koymustum taktigi burdakilerden pek farki yok mac icinde 10 kisi kaldiktan sonra cift forvete döndüm birde saha ici komutlar verdim maci cevirmeyi basardim :)

Zafonte
03.Şubat.2013, 01:15

hocam o zaman şöle bişey önereyim madem dmcsiz olmuyor dmc yedestek rolü verki orta alana da yardımcı olsun. Gökhan veya hasan aliden (hangisi oyununda daha fazla form tutmuşsa ve daha az.hata yapıyorsa) birini ofansif bek yap. Meirelese iki yönlü ortasaha ver ki ortasahada üstünlüğün artsın. Çünkü savaşçı oynatırsan ortasahdan rakibin topla oynamasını kabullenir pres yaparsın. Ama zaten önlibero varken savaşçıya gerek yok. İkiyönlü olması takımı ileri çıkarmada da yardımcı olacaktır. Az önce beklerrden birine ofansif bek ver dediydim. hangi beki ofansif yaptıysan onun önündeki oyuncuyu içe kat eden yap. sow fırşatçı kalsın. Ben olsam kuytı sağ kanatta oynatıp ike yapardım. stoperlerden daha iyi olanı ofansif bek yaptığın oyuncunhn yanına koy. kendimce fikirlerim hocam bi dene istersen belki hücumsal anlamda faydası olabilir

okocha6
03.Şubat.2013, 02:22
hocam o zaman şöle bişey önereyim madem dmcsiz olmuyor dmc yedestek rolü verki orta alana da yardımcı olsun. Gökhan veya hasan aliden (hangisi oyununda daha fazla form tutmuşsa ve daha az.hata yapıyorsa) birini ofansif bek yap. Meirelese iki yönlü ortasaha ver ki ortasahada üstünlüğün artsın. Çünkü savaşçı oynatırsan ortasahdan rakibin topla oynamasını kabullenir pres yaparsın. Ama zaten önlibero varken savaşçıya gerek yok. İkiyönlü olması takımı ileri çıkarmada da yardımcı olacaktır. Az önce beklerrden birine ofansif bek ver dediydim. hangi beki ofansif yaptıysan onun önündeki oyuncuyu içe kat eden yap. sow fırşatçı kalsın. Ben olsam kuytı sağ kanatta oynatıp ike yapardım. stoperlerden daha iyi olanı ofansif bek yaptığın oyuncunhn yanına koy. kendimce fikirlerim hocam bi dene istersen belki hücumsal anlamda faydası olabilir

Ben 2 beki de hem de dmc hizasında oynatarak ofansif ve hücum görevli yapıyorum, kanatlardan pek gol yemiyorum. Duran toplardan yiyorum çoğunlukla.

okocha6
03.Şubat.2013, 02:39
Sol bek,winger bek alcaklar için juventustan paulode ce glie yi öneririrm. Özellikleri muhteşem ve 5-6 milyon TL(euro değil) satış listesinde ya da kiralık olarak alabilirsiniz.

OrcunFB
03.Şubat.2013, 20:21
Alex'i tekrar aldım. :D 4-4-1-1'e geçiş yapıcam. :D

Universal
04.Şubat.2013, 10:45

Mehmet Topal ön libero savunma desteği var, çok yüksek seviyede maç sonu puan alıyor, sezon sonu transferine kadar böyle oynatacağım. Belki iyi bir teklif gelir.

Gökhan ve HAK'ı ofansif bek yaptım. HAK bu seviyeyi kaldıramıyor o yüzden Avrupa maçlarında gene aynı durumda savunma olarak oynatıyorum.

Stoper ikilim Albiol ile Yobo ikilisi değil ise maç kazanmam çok zor.

sarianet
04.Şubat.2013, 23:46
Oyunu üç gündür oynuyorum da sowun top sürmesi 9 küfür gibi olmuş hiç mi maç izlemiyor araştırmacı dostlarımız :)

Universal
05.Şubat.2013, 00:11
İlk kez bir oyunda egomanya kurdum. Hiç bir oyuna böyle başladığımı hatırlamıyorum.

Kadroda olmayan oyuncuların hepsi ya kiralanmış ya da satılmıştır.

http://i47.tinypic.com/vj8gh.png

http://i46.tinypic.com/1z48jv6.png

http://i47.tinypic.com/25h398h.png

Diğer iki oyuncu Salih & Recep'dir.

Chelsea maçını hakemin hatalı penaltısı sonucunda kaybettim. Basında da haklı olduğum ortaya çıktı.

OrcunFB
05.Şubat.2013, 20:37
http://img600.imageshack.us/img600/8904/fenerbahesktaktiklergen.png (http://imageshack.us/photo/my-images/600/fenerbahesktaktiklergen.png/)

Taktiğim bu. Ligde 30 puanla 3. yüm bir hafta sonra ilk devreyi bitireceğiz. 4-4-2 ile başladım sezona olmadı 4-4-1-1'e geçtim ve iyi sonuçlar aldım. Ama karşı takım hep daha fazla topla oynuyor ve bu canımı sıkıyor. Kadıköy'de bazı Anadolu takımları top oynamada beni ezdi hatta. Sorun ne ?

ForsakeN
05.Şubat.2013, 21:14
Baroni yerine Mehmet Topuz'u savaşçı ortasaha rolü vermek de iyi sonuç veriyor. Yanında da Meireles'i oynatıyorum oyunkurucu rolünde. Baroniye antipatim var direk satış listesine koyuyorum artık :D
Gökhan'ı ofansif bek olarak ayarlarsanız hücumda daha kalabalık olursunuz. Ayrıca kendi sahanızda Stoch'u sol kanatta, Kuyt'ı da yardımcı forvet olarak 4-4-2 dizilişiyle oynarsanız daha etkili olur diye düşünüyorum. Bir de ileri çıkışlarda kanatları kullan komutu verirseniz Krasic ile Stoch coşuyor resmen

sui generis
05.Şubat.2013, 21:21
ceza sahasına paslaşarak gir
topu defanstan paslaşarak çıkar

bu talimatları verirsen pas yüzden artar. bir de paslaşmayı kısa yap. oyuncu serbestliği az olsun. son olarak takımda 4 tane hücum var en azından birini destek yap. Caner mesela. Stoch'u o mevkide oynatma. Kuyt'i çalışkan forvet yap. koşsun dursun. top kapmasını sert yap bir de presi full yap . duracağı yeri iyi bildiği için çok gol atıyor.

OrcunFB
05.Şubat.2013, 21:40
Baroni yerine Mehmet Topuz'u savaşçı ortasaha rolü vermek de iyi sonuç veriyor. Yanında da Meireles'i oynatıyorum oyunkurucu rolünde. Baroniye antipatim var direk satış listesine koyuyorum artık :D
Gökhan'ı ofansif bek olarak ayarlarsanız hücumda daha kalabalık olursunuz. Ayrıca kendi sahanızda Stoch'u sol kanatta, Kuyt'ı da yardımcı forvet olarak 4-4-2 dizilişiyle oynarsanız daha etkili olur diye düşünüyorum. Bir de ileri çıkışlarda kanatları kullan komutu verirseniz Krasic ile Stoch coşuyor resmen

Mehmet Topuz çok kırmızı kart gördü o yüzden Baroni'yi oynatıyorum. Kuyt'ı oynatmak içimden gelmiyor Stoch AMC'de gayet iyi zaten Alex gelciek. :) Kanatlara Top At komutunu kullanıyorum hem Caner hem de Krasic yardırıyor. :)

ceza sahasına paslaşarak gir
topu defanstan paslaşarak çıkar

bu talimatları verirsen pas yüzden artar. bir de paslaşmayı kısa yap. oyuncu serbestliği az olsun. son olarak takımda 4 tane hücum var en azından birini destek yap. Caner mesela. Stoch'u o mevkide oynatma. Kuyt'i çalışkan forvet yap. koşsun dursun. top kapmasını sert yap bir de presi full yap . duracağı yeri iyi bildiği için çok gol atıyor.

Paslaşma kısa zaten. Oyuncu serbestliğini düşüreyim tamam. Stoch o mevkide gayet iyi. :)

ForsakeN
05.Şubat.2013, 21:42
Mehmet Topuz çok kırmızı kart gördü o yüzden Baroni'yi oynatıyorum. Kuyt'ı oynatmak içimden gelmiyor Stoch AMC'de gayet iyi zaten Alex gelciek. :) Kanatlara Top At komutunu kullanıyorum hem Caner hem de Krasic yardırıyor. :)

Paslaşma kısa zaten. Oyuncu serbestliğini düşüreyim tamam. Stoch o mevkide gayet iyi. :)

İleride Sow çok fazla top tutamaz gibi geliyor o taktikle. Ben o yüzden Hoarau'yu almıştım sezon başında satılıktı 2M'a kaptım. 14 maçta 15 golü var ligde. İçerde dışarda çok sağlam gerçekten. Sana da tavsiyem ikinci bir forvet oynatman, Kuyt veya başkası

sui generis
05.Şubat.2013, 21:42
pas oranı az dediğin için Stoch'u orada oynatma dedim. çünkü; Stoch'un takımı yönlendirme mentali yok.

OrcunFB
06.Şubat.2013, 00:25
Peki Sow'un yanında hangi tip forvet alıp oynatıyım ? Pivot iyi olur galiba.

okocha6
06.Şubat.2013, 00:39
İleride Sow çok fazla top tutamaz gibi geliyor o taktikle. Ben o yüzden Hoarau'yu almıştım sezon başında satılıktı 2M'a kaptım. 14 maçta 15 golü var ligde. İçerde dışarda çok sağlam gerçekten. Sana da tavsiyem ikinci bir forvet oynatman, Kuyt veya başkası

Kweuke 9.25m tl 48 taksit imza bedeline de 5 milyon tl verirsen geliyor. Forvetin kralıdır komple forvet.

okocha6
06.Şubat.2013, 00:40
Peki Sow'un yanında hangi tip forvet alıp oynatıyım ? Pivot iyi olur galiba.

Kweuke 9.25m tl 48 taksit imza bedeline de 5 milyon tl verirsen geliyor. Forvetin kralıdır komple forvet.

okocha6
06.Şubat.2013, 07:23
http://img446.yukle.tc/images/3023Adsiz.png

Yedekler ile birlikte böyle bir kadrom var.

Tabii yedeklerdekilere çok takılmayın onlar da oynuyor ama genel 11'im bu..

Hocam bu ekranı nasıl aldın aynı kısmı ben de almak istiyorum ancak yerini bulamadım.

ForsakeN
06.Şubat.2013, 13:18
Hocam bu ekranı nasıl aldın aynı kısmı ben de almak istiyorum ancak yerini bulamadım.

taktik ekranından print screen yapıp paintte vs. kesmiş görüntüyü arkadaş.

davidvilla
06.Şubat.2013, 13:30
@ThreepWooD

Şu fillippe soutto'nun ve sol bekteki juninho 'nun altıgen şemalı profili paylaşabilir misin taktiğinle ilgili kafamda bir yorum yapacagım da. 4-3-3 üzerine çok uğraştım ben de.

OrcunFB
06.Şubat.2013, 21:11
Hoarau'yu aldım sezon sonu gelcek zaten bu sezon bitti 9 puan fark yaptı GS. Sen Hoarau'yu Pivot mu oynattın ? :D

okocha6
06.Şubat.2013, 21:20
Arkadaşlar, kariyer sayfasındaki kariyerime beklerim, süper kupayı aldım, 12. hafta sonunda gsye 9 puan fark yaptım, valencia arsenal molde grubundan 4. maç sonunda 10 puanla çıktım. Taktikle ilgili sorularınızı memnuniyetle cevaplarım başlığımda. Zaten gerek transfer gerek taktiklerimle ilgili bilgiler veriyorum kariyerimde.

Kaka Leite
06.Şubat.2013, 21:38
@davidvilla

http://img451.yukle.tc/images/7962Adsiz.png

http://img468.yukle.tc/images/54642.png

Bu 2 oyuncuyu alarak ilk sezondan Şampiyonlar Ligini aldım ben, Munoz falan alayı 2. sezon geldi.

ForsakeN
06.Şubat.2013, 21:41
Hoarau'yu aldım sezon sonu gelcek zaten bu sezon bitti 9 puan fark yaptı GS. Sen Hoarau'yu Pivot mu oynattın ? :D

Evet pivot santrafor olarak oynatıyorum Sow'un veya Kuyt'ın yanında. Ceza sahası içinde topla buluşunca çok tehlikeli işler yapıyor.

OrcunFB
06.Şubat.2013, 21:54
Evet pivot santrafor olarak oynatıyorum Sow'un veya Kuyt'ın yanında. Ceza sahası içinde topla buluşunca çok tehlikeli işler yapıyor.
Tamam önde de basabilecek kabiliyete sahip tuttum bu adamı. :D

okocha6
06.Şubat.2013, 23:10
Tek santrafor kweukenin istatistikleri :

http://e1302.hizliresim.com/16/6/jusyx.png (http://bit.ly/c25MCx)

Önder HOCA
07.Şubat.2013, 00:59
beyler şimdiden söyleyim sol beke mutlaka jose angel ı alın 2. sezon roma satılığa çıkartıyor 2.3 milyon euroya almıştım önceki oyunda da 4 milyona almıştım

http://e1302.hizliresim.com/16/6/juydj.png (http://bit.ly/c25MCx)
fazla maaşta talep etmiyor

okocha6
07.Şubat.2013, 01:12
beyler şimdiden söyleyim sol beke mutlaka jose angel ı alın 2. sezon roma satılığa çıkartıyor 2.3 milyon euroya almıştım önceki oyunda da 4 milyona almıştım

http://e1302.hizliresim.com/16/6/juydj.png (http://bit.ly/c25MCx)
fazla maaşta talep etmiyor

Paulo de cegle bundan daha iyi, hem de o ilk sezonda 5.5 milyon tlyre alınıyor.

ParduS
07.Şubat.2013, 04:57
Sizler iyisiniz ben Şampiyonlar Ligi'ni 2019 yılında alabildim :)

davidvilla
07.Şubat.2013, 12:21
@ThreepWooD

4-3-3 yaparken 3lü ortasahada yumusak oyuncu bir türlü kullanamıyordum. Sen de kullanmamışsın.
3 oyuncunun da defansif özellikleri çok sağlam. Özellikle sol bek ile beraber takımın work rate'ini de arttırmışsın. Oyunu genişletip kanatlara açmıyorsun sanırım biraz dar oynuyorsun çünkü kanat oyuncularını hucum yapmışsın ortasahayı daha direkt geçmen gerekiyor bu durumda. Ben geniş alanda oynattığım için hep o kanatları "destek" ayarlamak zorunda kalıyorum o zaman da santrafor tek başına yapayalnız kalıyor. Ortasahadan bir "hucum" ayarlı oyuncu yolluyorum ama o da geç kalıyor destek olmakta. Bir türlü 4-3-3'ü geniş alanda oynamayı oturtamadım.

Akşam eve gidince kanatları hucum ve gizli forvet bekleri kanat bek olarak ayarlayıp orta 3lüyü de defansif olarak guclu adamlardan yapıp, ön liberoyu da "çapa" yapıp öyle deniycem bakalım. Barca'nın bir dönemler maç içinde dönüştüğü 3-4-3 gibi. Diziliş 4-5-1(4-3-3) aslında ama hucumda bekler cıkıp ön libero kalınca, kanatlar da forvete donusunce 3-4-3 goruntusu olşuyor bakalım oluşacak mı :)

okocha6
08.Şubat.2013, 03:14
@ThreepWooD

4-3-3 yaparken 3lü ortasahada yumusak oyuncu bir türlü kullanamıyordum. Sen de kullanmamışsın.
3 oyuncunun da defansif özellikleri çok sağlam. Özellikle sol bek ile beraber takımın work rate'ini de arttırmışsın. Oyunu genişletip kanatlara açmıyorsun sanırım biraz dar oynuyorsun çünkü kanat oyuncularını hucum yapmışsın ortasahayı daha direkt geçmen gerekiyor bu durumda. Ben geniş alanda oynattığım için hep o kanatları "destek" ayarlamak zorunda kalıyorum o zaman da santrafor tek başına yapayalnız kalıyor. Ortasahadan bir "hucum" ayarlı oyuncu yolluyorum ama o da geç kalıyor destek olmakta. Bir türlü 4-3-3'ü geniş alanda oynamayı oturtamadım.

Akşam eve gidince kanatları hucum ve gizli forvet bekleri kanat bek olarak ayarlayıp orta 3lüyü de defansif olarak guclu adamlardan yapıp, ön liberoyu da "çapa" yapıp öyle deniycem bakalım. Barca'nın bir dönemler maç içinde dönüştüğü 3-4-3 gibi. Diziliş 4-5-1(4-3-3) aslında ama hucumda bekler cıkıp ön libero kalınca, kanatlar da forvete donusunce 3-4-3 goruntusu olşuyor bakalım oluşacak mı :)

Bekleri dmc hizasına alıp hücumcu ofansif bek, amrlleri de içe kateden hücumcu yap, geniş alanda gayet iyi oynarsın. Ben sahayı küçültmedim çünkü hücumcu beklerimin geniş alana ihtiyacı var ve dar alanda rakibin savunma yapması bence daha kolay.

sarianet
08.Şubat.2013, 03:54
Sowun yanına hernan crespoyunaldım beleşe takır takır oynuyolar sowdan daha çok atıyo kerata

Lord Black
08.Şubat.2013, 04:07
Bekleri dmc hizasına alıp hücumcu ofansif bek, amrlleri de içe kateden hücumcu yap, geniş alanda gayet iyi oynarsın. Ben sahayı küçültmedim çünkü hücumcu beklerimin geniş alana ihtiyacı var ve dar alanda rakibin savunma yapması bence daha kolay.

Bekleri ileri çekince savunmada yan top zaafı çok artıyor. Arka direğe gelen ortalara bomboş kafa vuruşları falan çok şahit oldum denediğimde. :)

davidvilla
08.Şubat.2013, 11:00

Yok 4-3-3 dizilişini bozmak istemiyorum.

Amr/aml 'yi ofansif içe kateden hucumcu yaptım, bekleri de ofansif kanat yaptım dün akşam. Ama yine de bekler ile açıklar çok çarpıştılar. Nedendir bilinmez "inside forward" yaptıgım adamlar anca top ayaklarına gelince içe katediyorlar. Topsuz alanda kanatta bekliyorlar içeri girmiyorlar o zaman da bekler bindirme yapınca çok yanyana kalıyorlar. Yok bir türlü 4-3-3 de kanat futbolunu oturtamıyorum :) 4-4-2 de 4-2-3-1 de hatta 4-1-2-1-2'de aldığım verimi alamıyorum. Belki de oyun bunu biraz 4-5-1 gibi görüyor ondan olabilir. Hucum sistemi olarak görmüyor olabilir o yuzden oyunu daraltmamı istiyor olabilir.

okocha6
08.Şubat.2013, 12:45
Yok 4-3-3 dizilişini bozmak istemiyorum.

Amr/aml 'yi ofansif içe kateden hucumcu yaptım, bekleri de ofansif kanat yaptım dün akşam. Ama yine de bekler ile açıklar çok çarpıştılar. Nedendir bilinmez "inside forward" yaptıgım adamlar anca top ayaklarına gelince içe katediyorlar. Topsuz alanda kanatta bekliyorlar içeri girmiyorlar o zaman da bekler bindirme yapınca çok yanyana kalıyorlar. Yok bir türlü 4-3-3 de kanat futbolunu oturtamıyorum :) 4-4-2 de 4-2-3-1 de hatta 4-1-2-1-2'de aldığım verimi alamıyorum. Belki de oyun bunu biraz 4-5-1 gibi görüyor ondan olabilir. Hucum sistemi olarak görmüyor olabilir o yuzden oyunu daraltmamı istiyor olabilir.

İçe topla ya da arkadan bek kopunca katederler, onun dışında taç çizgisine yakın dururlar. Ok çıkarma var, bi de öyle dene, içe kateden amrllere içe doğru ok çıkar bir de o topsuz koşu oluyo benim bildiğim.

okocha6
08.Şubat.2013, 12:48
Bekleri ileri çekince savunmada yan top zaafı çok artıyor. Arka direğe gelen ortalara bomboş kafa vuruşları falan çok şahit oldum denediğimde. :)

O normal oynasan da oluyor, 8-10 gol yedim ben 1 sezonda o şekilde ki bu da normal.

okocha6
08.Şubat.2013, 12:52
Kweuke 46 maç 41 gol 7 asist ligde 32 maç 35 gol 4 asist :) Sow falan hikaye anlıyacağınız, tek forvet oynatmama rağmen bunları yaptı ki 10-12. maça kadar kornerleri arka direğe attırıyordum 2 tane falan kafa golü atmıştı ön direğe attırıp kweukeyi de ön direğe alınca 10dan fazla gol attı kornerlerde ön direkten kafa vuruşuyla. En başan ön direğe attırsaydım belki de 40 gol atacaktı.

http://e1302.hizliresim.com/16/8/jwq70.png (http://bit.ly/c25MCx)

okocha6
08.Şubat.2013, 13:01
Bu da ideal 11im ve taktiğim. Tabi De Ceglienin yerine Caner oynuyo süper ligde 6 yabancı kuralından dolayı. Ligi şampiyon bitirdim yobonun yerine salvatore bocchettiyi bonservissiz aldım, ,cristianın yerine de bir yabancı defansif oyun kurucu alacağım. Bu 11den 2 kişi değişecek yani.

http://e1302.hizliresim.com/16/8/jwqcz.png (http://bit.ly/c25MCx)

Lord Black
08.Şubat.2013, 15:00
Bu da ideal 11im ve taktiğim. Tabi De Ceglienin yerine Caner oynuyo süper ligde 6 yabancı kuralından dolayı. Ligi şampiyon bitirdim yobonun yerine salvatore bocchettiyi bonservissiz aldım, ,cristianın yerine de bir yabancı defansif oyun kurucu alacağım. Bu 11den 2 kişi değişecek yani.

http://e1302.hizliresim.com/16/8/jwqcz.png (http://bit.ly/c25MCx)

Avrupada ne yaptın?

okocha6
08.Şubat.2013, 23:41
Avrupada ne yaptın?

Avrupada valencia arsenal molde grubundan daha 4. maç sonunda 10 puan yaparak lider çıktım 2. turda portoya elendim. İki maçı da 90 dakka oynadım ilk maçı deplasmanda 2-1 kaybettim(kötü oynadım) 2. maçta iyi oynadım ama golü bulamadım 90+3te yediğim golle 1-0 kaybederk elendim. Kariyer sayfasında kariyerim var. Türkiye kupasında da trabzon gs ve ibbnin olduğu gruptan 4. maçta çıktım yine yarı final ilk maçıında deplasmanda bursayı 3-0 yendim ligde de bursayla kapıştığım için skorun da verdiği avantajla rövanşta volkan dışında tam rotasyona gittim ve evimde 5-1 kaybederk elendim :)

Ha kariyerdeki hedefim ligi her sene almak, şampiyonlar ligini ve dünyadaki diğer kupları zaman içinde almak. Türk milli takımı ya da başka bir milli takımla avrupa ve dünya kuplarını almak. Zaten yazmıştım bunu en başta.

sarianet
12.Şubat.2013, 02:20
İlk 2 açtığım oyunda şubatı görmeden kovuldum
3. Oyunda ilk olarak teknik kadroyu baştan aşağı değiştirdim
Tavsiye üzerine kweuke yi 3.8 aldım (2. Sezon 15e sattım )
Şl de ikinci turda çelsiye bi golle elendim
Ligi 3. Tamamladım kweuke 15 e sowu 14 e satıp manunun satılığa çıkardığı j hernandezi 11 e aldım yedeğe de umutu kiraladım
Stochu da 10 a satıp yerine ocakta anlaştım bi beleş eleman aldım
Kısa vadede başarı istemiyorum özellikle gerçekçilik açısından öyle daha hoşuma gidiyor
Taktiği de ilk defa kendim yaptım çok da iyi gidiyoruz bakalım hayırlısı

goosfraba
17.Şubat.2013, 13:17
benim oyunda baroni coştu yahu. genel olarak kendisine kanım ısınmadığı için oyunda da sattım devre arası. ama ortasaha çöktü şimdi onun gidişiyle. yerine aldığım adamdan da verim alamıyorum.

bugünleri de görecek miydim? :D

himone
17.Şubat.2013, 14:00
Ben yeni kariyer açtım da birkaç sorum olacak. İlk senemde transfer yapmadan 4-4-2 iile oynayacağım seneye Sow hariç bütün yabancıları satmayı düşünüyorum, tabi satabilirsem. Wellington Nem ve Carlos Fierro'yu sezon sonu gelecek şekilde transfer ettim. Seneye 4-3-1-2 oynamayı düşünüyorum.
Sorulara gelecek olursak;

1- Sol kanadı tek başına felç edebilecek sol bek tavsiyeleriniz.
2- Recep Niyaz ve Salih Uçan'a kimlere tutor vermem lazım.
3- Volkan'ın sözleşmesini yenileme konusunda inanılmaz sıkıcı bir durum var. Adamla 3.8 milyona anlaşıyorum ama milli maç pirimi yüzünden sözleşme yenileyemiyorum. 58 istiyor ben 43 verebiliyorum ve bu konuda temsilci Nuh diyor peygamber demiyor. Sizce Sinan Bolat'ı alsam aynı performansı verir mi yoksa sözleşmeyi ne yapıp edip yeniliyim mi?

goosfraba
17.Şubat.2013, 14:18
1 - bardachow, luis ibanez, de ceglie.
2 - dirk kuyt'a rahatlıkla verebilirsin. kuyt'ı bu yüzden takımda tutuyordum ama 8 ay sakatlanınca bye bye dedim.

himone
17.Şubat.2013, 15:07
1 - bardachow, luis ibanez, de ceglie.
2 - dirk kuyt'a rahatlıkla verebilirsin. kuyt'ı bu yüzden takımda tutuyordum ama 8 ay sakatlanınca bye bye dedim.

sağol hemen kontrol ediyorum oyuncuları. Kuy Salih'i de eğitir mi? pozisyonlar çok farklı sanki Emre'ye versem iyi olur gibi duruyor.

Önder HOCA
17.Şubat.2013, 15:10
kuyt la salihi eğit bir süre ondan sonra kuytle recep i eğit sonra kuyt ı gönder

http://c1302.hizliresim.com/16/k/k6jc1.png (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1302.hizliresim.com/16/k/k6jcn.png (http://bit.ly/c25MCx)

kuyt ı göndermeye neden bu kadar heveslisiniz anlamadım bir türlü takımdaki oyunda en çok gol atma potansiyeline sahip oyuncu ayrıca

himone
17.Şubat.2013, 15:47
kuyt la salihi eğit bir süre ondan sonra kuytle recep i eğit sonra kuyt ı gönder

kuyt ı göndermeye neden bu kadar heveslisiniz anlamadım bir türlü takımdaki oyunda en çok gol atma potansiyeline sahip oyuncu ayrıca

Açıkçası Kuyt'ı göndermeye çok hevesli değilim ama takım yaşlı oyuncu dolu gönderebildiğim kadar gönderecem. Kuyt'ı forvette oynatıyorum hangi pozisyonda daha çok verim alabilirim, yardımcı hücumcu olarak hazırlık maçlarında iyiydi.

Kaka Leite
17.Şubat.2013, 16:14

%100 haklısın, Forvet [Hedef Adam] oynatınca yardırıyor resmen.

Kuyt iyi oyuncu bu kadar yollama heveslisi olmayın yahu.

NikolaiBelinski
17.Şubat.2013, 17:39
Fenerbahçe'de oyuncu kalabalığı çok geldi bana. Özellikle son yapılan transferlerden sonra sanki boşa para akıtıyormuşum gibi geliyor. Bu zihin yapısına geçince Orhan, Selçuk ve Semih gibi isimleri gönderip kadroyu minimuma çekmeye çalışıyorum olmuyor, taliplileri çıkmıyor. Ziegler'in kiralık sözleşmesini fesih ediyorum bir tek onun maaşını yok edebiliyorum kadroda.

Volkan Demirel hakkında doğru kararı verememek tedirgin ediyor üstüne. Sezon sonunda bedava transferden Sinan Bolat ile anlaşmak istiyorum ve Volkan Demirel'i satıp kâr etmek istiyorum. Fakat bu takım Şampiyonlar Ligi'nde mücadele ediyor ve Mert Günok ne kadar yeterli olabilir diye düşünüyorum. Üstelik lig platformunda garantisi olmayan bir isim Mert bu da bir soru işareti.

Bu konuda düşüncelerini paylaşmak isteyen deneyimli arkadaşlardan yorum bekliyorum. Nasıl bir politika izlemeliyim? Kontrat yıllarında olan ve kadroda düşünmediğim isimleri satana kadar beklemek istiyorum. Fakat başarılı olamama ve kovulma durumu beni düşündürüyor. Yabancı sınırının düşürüldüğü yıllarda yabancı haklarını hangi mevkiler üzerinde kullanılmalı? (Yabancı hakkı yanılmıyorsam 5 oluyormuş)

4-2-3-1 dizilimini kullanan biri olarak AMC bölgesi için Salih Uçan'ı titizlikle hazırlamayı düşünüyorum. O bu bölgeye adapte olana kadar geçici isimlerle orayı kapamak ilk amacım. Bunun için kiralama yöntemine gideceğim. Çok etkileyici bir regen çıkmadığı taktirde yabancı haklarımdan birini forvet mevkisi için kullanacağım. Uzun vadede gitmek istemediği sürece Sow kalacak takımda.

AML için Stoch ile kontratı bitene kadar idare edeceğiz, ardından Kayserispor takımından Ömer Bayram ile hemen temaslara başlayacağız. Sağ kanat için Krasic ile sürekli devam etmek istiyorum ama uzun soluklu bir kariyer yaşarsam Gökhan Töre'nin kontratının bitimini bekleyebilirim. İlk tercih Krasic.

Geriye kaldı 3 yabancı hakkı ve 7 tane oyuncu. Orta sahada Türk olarak kullanabileceğim bir oyuncu göremedim. Özellikle Emre ve Meireles ayrılana kadar oraya Xavi*Iniesta vari iki oyuncu olup yetiştirmeye başlayacağım. Her zaman REGEN oyuncular için tetikte olacağım yabancı hakkından olabildiğince esneklik sağlamalıyım.

Dünyada yaşanan sol bek kıtlığı yüzünden REGEN oyuncu çıkmadığı taktirde yabancı bir oyuncu düşünüyorum. Kısa süreliğine açtığım oyunlarda Hertha BSC takımında Nico Schulz isimli 19 yaşında bir adam keşfettim, fiyat olarak uygun bir şeyler hazırlarsak mutlaka anlaşacağım onla.

Sağ kanat olarak Bursaspor alt yapısından Ozan Tufan ilk tercihimdir, tartışmasını yapmayı bile düşünmüyorum. Yeni bir Gökhan Gönül olacaktır kendisi.
Duruma göre iki yabancı hakkı ve 2 oyuncu oldu. Orta sahada bir yabancı oyuncu kullandığımızı düşünürseniz stopere bir yabancı oyuncu alabilirim. Yanına sağlam bir türk stoper aldığım zaman her şey güllük gülistanlık olacaktır.

Baya uzun bir yazı oldu ama içimi dökmek istedim. 4-5 kere Fenerbahçe kariyeri açıp kapadım ve istediğim hazzı bir türlü sağlayamadım. Sizinde bu konuda yardımlarınızı şiddetle bekliyorum teşekkürler. :)

Önder HOCA
17.Şubat.2013, 17:52
öncelikle volkanı elinde tut 2.9 milyon eurodan sözleşme yenileyebilirsin min release fee koyup imza bedeliyle filan anlaşılıyor

2. si mehmet topuz selçuk şahin baroni sezer semih gibi isimleri yollayın
2-3 milyondan mehmeti yollayın baroniden para elde edemezsiniz %33 satış bedeli klübe girer
sezeri 750 bine semihi 500-750 bin arası selçukta 500 bin gibi fiyatlara yollayabilirsiniz bonservisten para elde edersiniz zaten maaşı da azaltmış olursunuz

3. sü jali kara gibi adamları alın jali yi 3 aldım mesela hem dmc olarak iyi oynuyor

4. riverdeki dmc yi de alın mc de iyi oynuyor ezequiel di ismi 10 milyon gibi bir fiyata gelir

yeni sezonda jali ve kara yı satarsınız para girişi olur klübe mesla ben jaliyi ik sezonun devre arasında 10 milyon peşin fiyata sattım krasici de satablirsiniz 2. sezonda 20 ye okuttum mesela

ek olarak bekiri de sezon başında 1.5 e satmışım

NikolaiBelinski
17.Şubat.2013, 18:01
@Önder HOCA

Teşekkürler hocam tavsiyeleriniz için. DM kullanmıyorum ama MC mevkisinde Ezequiel isminden haberdarım. 1.4£ başlangıç değeri ama River gibi bir takımın etmek istediği kâr maksimum olacaktır. MC mevkisi olarak Santos takımında Lucas Otavio isimli 17 yaşında bir genç var. Eğer bizim takıma katılmayı kabul ediyorsa Meireles ve Emre takımdan ayrılana kadar tecrübe kazanabilir. Santos ile anlaşmaya vardıktan sonra anlaşma tarihini bir sonraki transfer dönemi olarak belirleyip bir buçuk iki yıllık kira sözleşmeleriyle tecrübe kazanmasını sağlayabilirim.

Baroni benim göndermek istediğim ilk isimlerden biri fakat yeni sözleşme yenilediği için talip bulma konusunda çok zorlanıyorum. %33 gibi bir ücretin kesilmesini bir kenara koyarsak benim amacım gereksiz isimlere yüksek maaşlar ödememek. Mehmet, Selçuk, Orhan ve Semih hatta Sezer gibi oyuncuları göndermek istiyorum ama teklif gelmiyor nedense.

Bu arada taktiğimde DM olmadığı için Mehmet Topal'ı 18 kişilik kadroya bile almıyorum. Onu kadroya almadığım için mutsuzluk yapması ve takımda iç huzuru bozacak olması :) kötü olabilir. Göndermek istediğim zaman yeni geldiği için talibi çıkmıyor. Ocak ayı transfer döneminde onunla yolları ayırmış olanlar var mı?

Önder HOCA
17.Şubat.2013, 18:04
http://g1302.hizliresim.com/16/k/k6q9r.png (http://bit.ly/c25MCx)

bu adamı ilk sezonda almaya çalışmadımda 2. sezon 13.5 milyon euro ya geldi kovalayabilirsiniz ayrıca jose angel 2. sezon 2 milyon eurodan satılığa düşüyor çok iyi bir solbek oluyor bende ispanya milli takımın solbeki olmuştu

Önder HOCA
17.Şubat.2013, 18:07
@Önder HOCA

Teşekkürler hocam tavsiyeleriniz için. DM kullanmıyorum ama MC mevkisinde Ezequiel isminden haberdarım. 1.4£ başlangıç değeri ama River gibi bir takımın etmek istediği kâr maksimum olacaktır. MC mevkisi olarak Santos takımında Lucas Otavio isimli 17 yaşında bir genç var. Eğer bizim takıma katılmayı kabul ediyorsa Meireles ve Emre takımdan ayrılana kadar tecrübe kazanabilir. Santos ile anlaşmaya vardıktan sonra anlaşma tarihini bir sonraki transfer dönemi olarak belirleyip bir buçuk iki yıllık kira sözleşmeleriyle tecrübe kazanmasını sağlayabilirim.

Baroni benim göndermek istediğim ilk isimlerden biri fakat yeni sözleşme yenilediği için talip bulma konusunda çok zorlanıyorum. %33 gibi bir ücretin kesilmesini bir kenara koyarsak benim amacım gereksiz isimlere yüksek maaşlar ödememek. Mehmet, Selçuk, Orhan ve Semih hatta Sezer gibi oyuncuları göndermek istiyorum ama teklif gelmiyor nedense.

Bu arada taktiğimde DM olmadığı için Mehmet Topal'ı 18 kişilik kadroya bile almıyorum. Onu kadroya almadığım için mutsuzluk yapması ve takımda iç huzuru bozacak olması :) kötü olabilir. Göndermek istediğim zaman yeni geldiği için talibi çıkmıyor. Ocak ayı transfer döneminde onunla yolları ayırmış olanlar var mı?

topalı ball playing defender olarakta kullanabilirsin antremanla o seviyeye gelir top kapma ve pozisyon alma özellikleri gayet iyi ayrıca yobo yuda yollayın 2. sezonda 5 yada 6 milyona alıcısı çıkabiliyor yerine toby düşünülebilinir ben hector moreno yu almıştım gerçi paraya kıyıp

sarianet
17.Şubat.2013, 21:00
Bu sene de avrupada başarı stslde başarısızlık muhabbeti olmuş oyunda ben 3. Sezonumda ligi forse etmeye başladım ama öyle puan ffarkı falan yapamıyosun
Bu arada krasic harika oynıyor krasic hariç tüm yabancıları iyi paraya satıp devre arasında sezon sonu beleşe gelecek elemanlarla anlaştım
Coytinho diye bi eleman aldım krasic sağda o solda ortada javi hernandez yada gameiro yardırıyo
Orta sahaya meloyu aldım :D
Takım iyi

himone
17.Şubat.2013, 21:03
Ben sezona pe iç açıcı şekilde başlamadım. Ligde Sivas-Bursa ve Gençler ile oynadım ilk 2 maç
0-0 ve 1-1 bitti Bursa maçında 90'da yedim. Geçler de beni 2 harika frikik golünden sonra 3-0 yendi. Takımım hücum olarak hiç iyi değil antremanlar tamamen hücuma yönelik. Şampiyonlar liginde zor da olsa gruplara kaldım. Taktik açısından tavsiyelerinizi bekliyorum.

sarianet
17.Şubat.2013, 21:41
Başarı için ilk iş teknik ekibi baştan aşağı değiştirin

ozan42
17.Şubat.2013, 23:58
Fenerbahçe'de oyuncu kalabalığı çok geldi bana. Özellikle son yapılan transferlerden sonra sanki boşa para akıtıyormuşum gibi geliyor. Bu zihin yapısına geçince Orhan, Selçuk ve Semih gibi isimleri gönderip kadroyu minimuma çekmeye çalışıyorum olmuyor, taliplileri çıkmıyor. Ziegler'in kiralık sözleşmesini fesih ediyorum bir tek onun maaşını yok edebiliyorum kadroda.

Volkan Demirel hakkında doğru kararı verememek tedirgin ediyor üstüne. Sezon sonunda bedava transferden Sinan Bolat ile anlaşmak istiyorum ve Volkan Demirel'i satıp kâr etmek istiyorum. Fakat bu takım Şampiyonlar Ligi'nde mücadele ediyor ve Mert Günok ne kadar yeterli olabilir diye düşünüyorum. Üstelik lig platformunda garantisi olmayan bir isim Mert bu da bir soru işareti.

Bu konuda düşüncelerini paylaşmak isteyen deneyimli arkadaşlardan yorum bekliyorum. Nasıl bir politika izlemeliyim? Kontrat yıllarında olan ve kadroda düşünmediğim isimleri satana kadar beklemek istiyorum. Fakat başarılı olamama ve kovulma durumu beni düşündürüyor. Yabancı sınırının düşürüldüğü yıllarda yabancı haklarını hangi mevkiler üzerinde kullanılmalı? (Yabancı hakkı yanılmıyorsam 5 oluyormuş)

4-2-3-1 dizilimini kullanan biri olarak AMC bölgesi için Salih Uçan'ı titizlikle hazırlamayı düşünüyorum. O bu bölgeye adapte olana kadar geçici isimlerle orayı kapamak ilk amacım. Bunun için kiralama yöntemine gideceğim. Çok etkileyici bir regen çıkmadığı taktirde yabancı haklarımdan birini forvet mevkisi için kullanacağım. Uzun vadede gitmek istemediği sürece Sow kalacak takımda.

AML için Stoch ile kontratı bitene kadar idare edeceğiz, ardından Kayserispor takımından Ömer Bayram ile hemen temaslara başlayacağız. Sağ kanat için Krasic ile sürekli devam etmek istiyorum ama uzun soluklu bir kariyer yaşarsam Gökhan Töre'nin kontratının bitimini bekleyebilirim. İlk tercih Krasic.

Geriye kaldı 3 yabancı hakkı ve 7 tane oyuncu. Orta sahada Türk olarak kullanabileceğim bir oyuncu göremedim. Özellikle Emre ve Meireles ayrılana kadar oraya Xavi*Iniesta vari iki oyuncu olup yetiştirmeye başlayacağım. Her zaman REGEN oyuncular için tetikte olacağım yabancı hakkından olabildiğince esneklik sağlamalıyım.

Dünyada yaşanan sol bek kıtlığı yüzünden REGEN oyuncu çıkmadığı taktirde yabancı bir oyuncu düşünüyorum. Kısa süreliğine açtığım oyunlarda Hertha BSC takımında Nico Schulz isimli 19 yaşında bir adam keşfettim, fiyat olarak uygun bir şeyler hazırlarsak mutlaka anlaşacağım onla.

Sağ kanat olarak Bursaspor alt yapısından Ozan Tufan ilk tercihimdir, tartışmasını yapmayı bile düşünmüyorum. Yeni bir Gökhan Gönül olacaktır kendisi.
Duruma göre iki yabancı hakkı ve 2 oyuncu oldu. Orta sahada bir yabancı oyuncu kullandığımızı düşünürseniz stopere bir yabancı oyuncu alabilirim. Yanına sağlam bir türk stoper aldığım zaman her şey güllük gülistanlık olacaktır.

Baya uzun bir yazı oldu ama içimi dökmek istedim. 4-5 kere Fenerbahçe kariyeri açıp kapadım ve istediğim hazzı bir türlü sağlayamadım. Sizinde bu konuda yardımlarınızı şiddetle bekliyorum teşekkürler. :)

Gerçekten tebrik ettim seni aynı benim gibi oynuyorsun takımın eksiklerini, yıllar sonraki takım düzenini taktiğini düşündüğün isimleri hepsini planlamışsın bu oyundanda boyle zevk alınıyor ıyı oyunlar :D

OrcunFB
18.Şubat.2013, 02:54
Fener'de Hücum oynattım çuvalladım sonra da istifa ettim. Gençlerbirliği'nde 4-3-3 Kontrol oynatıyorum ligde 3.yüm. 4-3-3'de Fener'e cuk diye uyar gibi, tekrar dönersem tabii. :p

okocha6
18.Şubat.2013, 15:12

Parasını verip tut takımda 3. sezonumda şampiyonlar ligini almamda büyük payı oldu volkanın ayrıca oyunu el ya da ayakla kurmakta da çok iyi.

Orta sahada Türk olarak jem karacanı mutlaka alıp oynatmalısın. Benim orta ikilim jem ve alper potuk, alper de fena oynamıyor, tolga cigerci de(ben almadım ama oyunumda çok gelişim gösterdi) jemin yanında düşülünebilir.

Sol bek olarak Hasan Ali gayet yeterli ve gelişime açık. Ben ofansif bek olarak oynatıyorum, çok da iyi oynuyor top kapması çok iyi. Gelişime açık bir oyuncu ve gelişiyor. İstersen 5.5 milyon tlye paulo de ceglieyi alabilirsin juvntustan ben de o da var. Yabancı sayısını da takma bu kadar, istersen 30 tane yabancı alırsın, kısıtlama sadece ligde var, avrupada ilk 11ini yabancılardan oluşturabilirsin. Kariyerlerde konumu incelemni tavsiye ederim, çok iyi oyuncular transfer ettim. Yardımcı olur ordaki transfer listem sana.(ilerleyen sayfalarda yıllık gelen giden listelerim var)

Viktor fisher ve musa çağıranı önermem transferlerimden. Ancak jores okore, bochetti ( devre arası bedava ilk ya da 2. sezonda) ve kweukeyi mutlaka ama mutlaka öneririm. Kweukeyi al sowu falan yolla. tef forvet(komple forvet hücum) olarak oynat maç başına 1 gol ortalamyla oynadı bende 3 swene boyunca. Avrupa altın ayakkabısını aldı, şampiyonlar ligi gol kralı oldu. Her sene yılın afrikalı oyuncusu, taraftralarca takımımın en iyi oyuncusu. Kornerleri ön direğe ve kweukeye attır ayrıca. Savunma kornerlerinde de kweukeye uzun adam ver(markajı da çok iyi) adam defansta da hücumda da süper.

Veysel sarıyı ilk sene için öneririm ben 1.5-2 sene 11de oynattım çift yönlü orta saha olarak, gayet de iyi oynuyor. Ayrıca 5 milyona transfer ediliyor oyun başında. Matti destroyu sezon ortasında sezon sonu için bedavaya alabilirsin, sercan sarareri keza aynı şekilde. Ama benim mutlaka önerdiğim 4 oyuncu okore, kweuke,bochetti ve jem karacan.

Samed yesil ve emre can da çok iyi oyuncular özellikle samedi almanı öneririm(kweukenin yedeği olarak)

NikolaiBelinski
18.Şubat.2013, 19:13
Kweuke ve Bochetti için araştırmalara hemen başlayacağım, Jem Karacan'dan haberdarım bakalım. Tüm bilgileri bir kenara topluyorum kaçırmak istemiyorum hiç bir şeyi :)

OrcunFB
23.Şubat.2013, 05:12
2015'teyim. Son 2 maç kala 68 puanım vardı 2. GS'ın 63. GS ile maçımız vardı berabere bitirsek bile şampiyonduk, yenildik. Sonraki lig maçında Antalya ile deplasmanda 86'da yediğim golle şampiyonluk 69, 69 ile kaçtı. Allah kimsenin başına vermesin böyle bir durum. :(

http://a1302.hizliresim.com/16/r/kdjcq.png (http://bit.ly/c25MCx)

okocha6
23.Şubat.2013, 14:04
2015'teyim. Son 2 maç kala 68 puanım vardı 2. GS'ın 63. GS ile maçımız vardı berabere bitirsek bile şampiyonduk, yenildik. Sonraki lig maçında Antalya ile deplasmanda 86'da yediğim golle şampiyonluk 69, 69 ile kaçtı. Allah kimsenin başına vermesin böyle bir durum. :(

http://a1302.hizliresim.com/16/r/kdjcq.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fbit.ly%2Fc25MCx)

Kweukeyi alıp komple tek forvet oynatsaydın sırf 35 gol o atardı. Çok az gol atmışssın.

OrcunFB
23.Şubat.2013, 14:10
Regenime güvendim, biraz sabırla Kweuke'yi geçer. :D

MARCO
23.Şubat.2013, 19:35
http://g1302.hizliresim.com/16/r/kf2x3.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
6-6 ne yaa :)

MARCO
24.Şubat.2013, 01:03
http://f1302.hizliresim.com/16/r/kfkdp.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
3-0 dan mac geldı :)

OrcunFB
26.Şubat.2013, 02:33
http://c1302.hizliresim.com/16/u/kj099.png (http://bit.ly/c25MCx)

Yeter yahu. 3 senedir adamlar Barça 9'da 9 nedir artık pes. Bu sene de şampiyon olamazsam Türkiye'yi bırakıcam. Bir mağlubiyetle ve beraberlikle 5 puan fark yemeyi yediremiyorum.

Bi de geriye düşünce nasıl maç çeviriyorsunuz böyle ? :n:

himone
26.Şubat.2013, 11:16
http://c1302.hizliresim.com/16/u/kj099.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fbit.ly%2Fc25MCx)

Yeter yahu. 3 senedir adamlar Barça 9'da 9 nedir artık pes. Bu sene de şampiyon olamazsam Türkiye'yi bırakıcam. Bir mağlubiyetle ve beraberlikle 5 puan fark yemeyi yediremiyorum.

Bi de geriye düşünce nasıl maç çeviriyorsunuz böyle ? :n:

Senin taktiğin ne? Ben ilk yılımda şampiyon oldum, transfer yaması ile oynuyorum. 4-4-2 ile oynadım GS Sneijder ve Drogba gelince 4-3-1-2 oynuyor. Ben 84 puan aldım onlar 83 puan ve 2 maçı da kazandım. Forvetlerim harika oynadı Kuyt ve Sow 3 kupada yaklaşık 70 gol attılar.

Aklımda oyuna başladığımdan beri 4-3-1-2 ye dönmek var Stoch'u falan da sattım şimdi de Krasic'i satmaya çalışıyorum ama yanlış mı yapıyorum hala içime sinmiş değil, 4-4-2 gerçekten çok iyi işliyor. Bu arada GS Şampiyonlar liginde Barça'yı eleyerek çeyrek finale çıktı orada Manchester'a elendi. Ben ikinci turda Porto'ya elendim. Türkiye Kupasını da aldım. Sen herhalde transferlerin olmadığı şekilde oynuyorsun ve GS 4-4-2 oynuyor yoksa her türlü bir yıl bile olsa şampiyon olurdun :).

OrcunFB
26.Şubat.2013, 11:47
http://g1302.hizliresim.com/16/u/kj57g.png (http://bit.ly/c25MCx)

Ben böyle oynuyorum. Çok da gol attım takımın performansını da iyi yani normalde puan farkının en fazla 3 olması falan gerekirdi. Şampiyonlar Ligi'nde 3'de 3 ile gidiyorum.

GS 4-4-1-1 oynuyor.

himone
26.Şubat.2013, 13:44
http://g1302.hizliresim.com/16/u/kj57g.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fbit.ly%2Fc25MCx)

Ben böyle oynuyorum. Çok da gol attım takımın performansını da iyi yani normalde puan farkının en fazla 3 olması falan gerekirdi. Şampiyonlar Ligi'nde 3'de 3 ile gidiyorum.

GS 4-4-1-1 oynuyor.

Tahmin ettiğim gibi GS 4-4-1-1 oynuyorsa işin çok zor. Benim oyunda da çok iyiler ama ben 2 maçı da kazandım. Sende ise tam tersi olmuş. Ben yamadan önceki oyunlarda 2 kere 1'er yıl oynamıştım, o zaman GS 4-4-2 oynuyordu ve hiç yenememiştim. Galiba taktik değişince benim işime geldi. Hatta Türkiye kupası finalinde adamlara 5 attım, 1 yılda 4 maç yaptık 4'ünü de kazandım.

Çok kafana takma zaten güncellemeye az kaldı, o zamana kadar takıl kafana göre ben öyle yapıyorum. Zaten transfer güncellemesi gelince gerçekteki taktikle oynayacam. FM 12'de de grid taktiği ile oynuyordum ve çok iyi işliyordu. Gerçek hayatta da Aykut şu an aynısını oynatıyor. Benim de çok sevdiğim bir taktik.

OrcunFB
26.Şubat.2013, 14:00
Ben yine de sonuna kadar savaşıcam. :D Her maçımı kazanırsam şampiyonum her şey benim elimde. :n: GS da bi berabere kalsın ama ya 13'de 13 nedir. :n:

okocha6
27.Şubat.2013, 03:03
Ben yine de sonuna kadar savaşıcam. :D Her maçımı kazanırsam şampiyonum her şey benim elimde. :n: GS da bi berabere kalsın ama ya 13'de 13 nedir. :n:

İlk sene gsyi geçer ve iyi transferler yapmaya devam edersen, ortada gs falan kalmaz, ben ilk sene deplasmandaki ilk gs maçına 6 puan önde girip tam maç oynayıp kazanarak puan farkını 9 yapmıştım gsyi devre dışı bırakmak için. Bursayla kapışıp zor da olsa şampiyon olmuştum ama 2. ve 3. yıllarımda 29-30. haftalarda şampiyon oldum. 2. sezonumda 88 puan topladım.

Lord Black
27.Şubat.2013, 15:11
İlk sene gsyi geçer ve iyi transferler yapmaya devam edersen, ortada gs falan kalamz, ben ilk sene deplasmandaki ilk gs maçına 6 puan önde girip tam maç oynayıp kazanarak puan farkını 9 yapmıştım gsyi devre dışı bırakmak için. Bursayla kapışıp zor da olsa şampiyon olmuştum ama 2. ve 3. yıllarımda 29-30. haftalarda şampiyon oldum. 2. sezonumda 88 puan topladım.

Zamanın ne kadar da bolmuş hocam, tam maç oynamak. :n:

okocha6
27.Şubat.2013, 16:10
Zamanın ne kadar da bolmuş hocam, tam maç oynamak. :n:

Bol hocam evdeyiz.

KanaKe
27.Şubat.2013, 17:19
ben su anda 2017 yilindayim sonunda sampiyonlar ligini almayi basardim zorda olsa :) cok ciddi rakipleri eleyerek hemde.. kadrom bu sekilde;

http://d1302.hizliresim.com/16/v/kkfky.jpg

devre arasinda obi mikel ile schelotto yu aldim kadroya bayagi güc kattilar acikcasi.. sezon sonu pilot takimlara kiraladigim yabancilarda geri gelecek kadro epey sisecek :)

sarianet
27.Şubat.2013, 20:28
alper potuk bu futbolcu fb kariyerlerinde ilk alınacak futbolculardan birisi

himone
27.Şubat.2013, 21:50
Ömer Toprak'ı kaçıncı yılınızda alıyorsunuz ve Serdar Taşçı'yı alabilen var mı? Ben 2. yıldayım defans konusunda gerçekten sıkıntı oluyor. FM'de oyuncu yetiştirmeyeceğim 2 pozisyon var 1'i kaleci diğeri stoper. Egemen bile beni çıldırtıyor, adam akıllı bir stopere ihtiyacım var. Liverpool'dan Dany Wilson'ı satış opsiyonuyla kiraladım onun yanına Ömer Toprak veya Serdar Taşçı'yı alabilirsem harika olur.

Orta sahaya da Jem Karacan'ı aldım ama milletin dediği gibi harika oynamıyor bende. Yanına zaten Salih var her türlü oynatıp geliştiricem şimdiden harika gelişti. Başka Türk orta saha kim alınabilir?

okocha6
27.Şubat.2013, 22:17
Ömer Toprak'ı kaçıncı yılınızda alıyorsunuz ve Serdar Taşçı'yı alabilen var mı? Ben 2. yıldayım defans konusunda gerçekten sıkıntı oluyor. FM'de oyuncu yetiştirmeyeceğim 2 pozisyon var 1'i kaleci diğeri stoper. Egemen bile beni çıldırtıyor, adam akıllı bir stopere ihtiyacım var. Liverpool'dan Dany Wilson'ı satış opsiyonuyla kiraladım onun yanına Ömer Toprak veya Serdar Taşçı'yı alabilirsem harika olur.

Orta sahaya da Jem Karacan'ı aldım ama milletin dediği gibi harika oynamıyor bende. Yanına zaten Salih var her türlü oynatıp geliştiricem şimdiden harika gelişti. Başka Türk orta saha kim alınabilir?

3. yılımın devre arasında chealse ömer toprağı satış listesine koymuştu 22.5 milyon tlye aldım. Alper Potuk, Emre Can, Veysel Sarı,Musa çağıranı alabilirsin.

okocha6
27.Şubat.2013, 22:18

2 yönlü orta saha oynatırsan iyi oynar.

himone
27.Şubat.2013, 22:22
3. yılımın devre arasında chealse ömer toprağı satış listesine koymuştu 22.5 milyon tlye aldım. Alper Potuk, Emre Can, Veysel Sarı,Musa çağıranı alabilirsin.

Emre Can'ı yetiştirmek gerek, Salih'i yetiştiriyorum yanına hazır adam lazım. Alper neyse de diğerleri sıradan futbolcular, Alper'i alabilirim.

2 yönlü orta saha oynatırsan iyi oynar.

Zaten öyle oynatıyorum, hatta sırf çift yönlü diye aldım. Belki bu sene iyi oynar deneyelim oynayamazsa seneye Alper'i alırım.

okocha6
27.Şubat.2013, 22:39
Emre Can'ı yetiştirmek gerek, Salih'i yetiştiriyorum yanına hazır adam lazım. Alper neyse de diğerleri sıradan futbolcular, Alper'i alabilirim.

Zaten öyle oynatıyorum, hatta sırf çift yönlü diye aldım. Belki bu sene iyi oynar deneyelim oynayamazsa seneye Alper'i alırım.

Emre Can çabuk gelişen bir oyuncu, direk 11e koyabilirsin. Veysel Sarı beni 1.5 yıl götürdü çift yönlü orta saha olarak jemin yanında. Ucuza da alınıyo.

bhll
28.Şubat.2013, 14:07
ben su anda 2017 yilindayim sonunda sampiyonlar ligini almayi basardim zorda olsa :) cok ciddi rakipleri eleyerek hemde.. kadrom bu sekilde;

http://d1302.hizliresim.com/16/v/kkfky.jpg

devre arasinda obi mikel ile schelotto yu aldim kadroya bayagi güc kattilar acikcasi.. sezon sonu pilot takimlara kiraladigim yabancilarda geri gelecek kadro epey sisecek :)

Hayırlı olsn=) Kadroda 1 tane eski fenerli kalmamış:D yedeklerde 4 tane kalmış takımı güzel revize etmişsin valla tebrikler:)

KanaKe
28.Şubat.2013, 14:26
yorumun icin sagol.. bu arada juan i 16 milyon euroya sattim yerine 19 a aymen abdennouru aldim.. orta sahaya kayseriden okay yokusluyu aldim.. kadro bu senelik yeter heralde birde iyi bir yedek türk defans bulabilirsem 1 defans transferi daha yapmayi düsünüyorum :)

okocha6
28.Şubat.2013, 20:43
yorumun icin sagol.. bu arada juan i 16 milyon euroya sattim yerine 19 a aymen abdennouru aldim.. orta sahaya kayseriden okay yokusluyu aldim.. kadro bu senelik yeter heralde birde iyi bir yedek türk defans bulabilirsem 1 defans transferi daha yapmayi düsünüyorum :)

Kemal Tokak.

KanaKe
28.Şubat.2013, 21:54
bilindik isimlere yönelmiyorum genelde daha az bilinen isimlerle oynamak daha zevkli geliyor bana ne bileyim :D bu arada oyun crash dump verdi :) nazar degdi yahu oyunuma :D adam maheri manchester serbest kalma maddesini ödeyerek aldi 42 milyon euroya onun yerine flash bir transfer yapmayi planliyordum :( elimde olsa satmazdim ama sözlesme yenilerken tutturdu serbest kalma maddesi diye zar zor kontratini uzatabilmistim sezon ortasinda

okocha6
28.Şubat.2013, 23:59
bilindik isimlere yönelmiyorum genelde daha az bilinen isimlerle oynamak daha zevkli geliyor bana ne bileyim :D bu arada oyun crash dump verdi :) nazar degdi yahu oyunuma :D adam maheri manchester serbest kalma maddesini ödeyerek aldi 42 milyon euroya onun yerine flash bir transfer yapmayi planliyordum :( elimde olsa satmazdim ama sözlesme yenilerken tutturdu serbest kalma maddesi diye zar zor kontratini uzatabilmistim sezon ortasinda

Ben orhan şamla takas edip bedavaya almıştım tokakı. Takas yöntemini kullan.

Kaka Leite
01.Mart.2013, 22:55
http://img472.yukle.tc/images/4984image.png

Komple forvet olarak oynatıyorum, kıymetini bilin beyler.

himone
02.Mart.2013, 14:44
Yeni güncellemede ülkedeki tüm takımların itibarı düşürülmüş. FB'ye düzgün koç bulamıyorum neredeyse. As takımı bir şekilde hallettik ama arkadaşlar altyapıya kaliteli hocalar arıyorum bilen var mı? aynı zamanda gençlik geliştirme sorumlusu.

Cengo
02.Mart.2013, 17:22
http://www.fotocu.org/image.php?di=GO1H

Komple forvet olarak oynatıyorum, kıymetini bilin beyler.

Resim tam yüklenmiyor.

Osmanli12
02.Mart.2013, 19:20
Yeni güncellemede ülkedeki tüm takımların itibarı düşürülmüş. FB'ye düzgün koç bulamıyorum neredeyse. As takımı bir şekilde hallettik ama arkadaşlar altyapıya kaliteli hocalar arıyorum bilen var mı? aynı zamanda gençlik geliştirme sorumlusu.

Kesinlikle 199K transfer bütcesi ve 1M€ maaş bütceside de cabası

Kaka Leite
02.Mart.2013, 19:24
Resim tam yüklenmiyor.

Şimdi yükleniyor mu abi ?

Cengo
02.Mart.2013, 19:24

Şimdi yükleniyor mu abi ?

Evet, problem çözüldü.

22 maçta 4ü penaltıdan 12 gol çok ekstra bir performans değil ama iyi bir performans göstermiş yeteneği ölçüsünde. Tek santrafor oynuyor ise kesinlikle daha fazla gol beklenir Fenerbahçe santraforundan. Dirk Kuyt rotasyonda en fazla 3. santrafor olabilir.

Bu son güncelleme içime tamamen sindi. Gayet başarılı iş yapmışız. :)
Sadece Bekir'in fizik gücü biraz daha iyi mi olmalıydı ona takıldım.

sui generis
02.Mart.2013, 19:30
Cengiz abi gg ? Tamam herkes düşmüş de gg bu sezon çok iyi. Düşecekse bile 5 puan birden fazla olmuş sanki. Kötü bir sezon geçiren eboue ile aynı düşüşü yaşamış .

Cengo
02.Mart.2013, 20:08
Cengiz abi gg ? Tamam herkes düşmüş de gg bu sezon çok iyi. Düşecekse bile 5 puan birden fazla olmuş sanki. Kötü bir sezon geçiren eboue ile aynı düşüşü yaşamış .

Gökhan'ın düşüşü fiziğine bağlı oldu. Herkeste düşüş var, tüm ligin seviyesini indirdik. Gökhan'ın bence eski atletizmi yok, sakatlığı çok etkiledi uzun süre ama yine fiziği gayet iyi. Şu özellikleri dahi hiç vasat değil, oldukça iyi. 140 CA her ikisi için de iyi değerler.

himone
02.Mart.2013, 20:30
Oyuncular sürekli sakatlanıyor hem de 6-7 hafta. Böyle giderse oynatacak oyuncu kalmayacak. Emre'nin ve Beykan'ın hızı çok düşük geldi bana sadece. Beykan neyse de Emre sanki biraz daha hızlı değil mi? Egemen bile Emre'den hızlı olmuş.

okocha6
03.Mart.2013, 15:05
Oyuncular sürekli sakatlanıyor hem de 6-7 hafta. Böyle giderse oynatacak oyuncu kalmayacak. Emre'nin ve Beykan'ın hızı çok düşük geldi bana sadece. Beykan neyse de Emre sanki biraz daha hızlı değil mi? Egemen bile Emre'den hızlı olmuş.

Yaşa bağlı olarak hız düşüyor ama bence de emrenin hızı en az 13 olmalı, adam zaten 4 kg verrmiş ispanyada. Geçen sene de hızı iyiydi(gerçekte) bu sene daha da iyi 4 kg vermesine bağlı olarak.

Kaka Leite
03.Mart.2013, 15:14
Evet, problem çözüldü.

22 maçta 4ü penaltıdan 12 gol çok ekstra bir performans değil ama iyi bir performans göstermiş yeteneği ölçüsünde. Tek santrafor oynuyor ise kesinlikle daha fazla gol beklenir Fenerbahçe santraforundan. Dirk Kuyt rotasyonda en fazla 3. santrafor olabilir.

Bu son güncelleme içime tamamen sindi. Gayet başarılı iş yapmışız. :)
Sadece Bekir'in fizik gücü biraz daha iyi mi olmalıydı ona takıldım.

http://www.fotocu.org/image.php?di=GCT7

Lig sonu istatistikler bu şekilde.

Hep çift forvet oynattım bence buna göre çok iyi gol attı.

KanaKe
03.Mart.2013, 15:53
türkiye liginde orta sahalar genelde yavas oldugundan emre hizli gibi geliyor.. normalinde emrede yavas bir ortasaha..

gfbcagatay
04.Mart.2013, 00:37
Fenerbahçe için önerdiğiniz taktik var mı ? bir türlü taktik uyduramadım şu takıma. :)

sarianet
04.Mart.2013, 14:00
Geçen sene mr hugh diye bi taktik vardı denemenizi tavsiye ederim

himone
04.Mart.2013, 14:08
4-4-2 ve Grid taktiğindeki diziliş iyi işliyor. Ben şu ana kadar memnunum, ama daha iyisi elbet vardır.

slayer34
06.Mart.2013, 01:29
http://www.fm-base.co.uk/forum/football-manager-2013-tactics-training/105236-better-half%B4s-451-wingbacks-set-4-versions.html

hocam burdakı counter taktıgını tavsiye ederim inanılmaz sonuc veriyor fenerbahce nin oyuncu yapısına en uygun taktik diyebilirim...

ParduS
06.Mart.2013, 20:56
Avrupa'da başarı gelmeyince taktiğimde değişiklikler yapmaya karar vermiştim ve taktiğimi 4-3-1-2'ye çevirmiştim. Şahsen bu taktikle Avrupa takımlarını dize getirdim desem yeridir. Alternatif arayan arkadaşlara şiddetle öneririm :)

NikolaiBelinski
06.Mart.2013, 21:58
Cristian Baroni için ofansif orta saha mevkisinde serbest oyuncu rolü verdim. Mevcut profilinin karşılayacağını düşünüyordum ve yanılmadım. Sekiz karşılaşmada üç gol iki asist yapan ve 7.41 ortalama yakalayan Baroni biraz önce iki-üç ay boyunca sakatlandı. Onun yerini doldurmak çok zor Sezer Öztürk ve Emre Belözoğlu'nun çeşitli karşılaşmalarda deneyeceğiz bakalım.

Mehmet Topal için defansın ortasında standart stoper görevi verdim. Kafa vuruşlarında zafiyet yaşayacağını ve olumsuz sonuçlar doğuracağını düşünürken, toplam yedi maçta iki gol bir asist yapan Topal 7.70 ortalama yakaladı. Attığı gollerin kafayla olması ise bana verdiği bir mesajdı adeta.

Son güncellemeden sonra Stoch'u ilk on sekize almıyorum bile. Zihinsel açıdan çok verimsiz bir profili var ve hiç haz etmiyorum öyle oyunculardan. Bu yüzden Caner'i ofansif orta sahanın sağında kanat oyuncusu olarak değerlendirdim. Sekiz maçta bir gol üç asist kaydetti ve 7.45 ortalama yakaladı. Son haftalarda fiziksel olarak düşüş yaşamasına rağmen karar verme yeteneğinin artması inanılmaz güzel.

Size de tavsiye ederim bu tür değişik varyasyonları. Oyuna zevk katıyor, transfer konusunda acele etmeden elde ki oyuncularla bir şeyler yapmak. Şu an kısa listede bir tek Alex var, o da gelmek isterse son yıllarını bizde geçirsin diyorum. :)

Düzenleme: Bu sekiz maçlık periyot içinde iki tane GS derbisi, iki tane Lille karşılaşması gibi ciddi müsabakalar mevcuttur.

slayer34
07.Mart.2013, 07:27
christian ı satmak ıstıyorsanız 5.5 mılyon a porto ya kaptırabılıyorsunuz:D

okocha6
07.Mart.2013, 20:13
christian ı satmak ıstıyorsanız 5.5 mılyon a porto ya kaptırabılıyorsunuz:D

Cristianı satabilen ilk oyuncu ödülünün sana verilmesini teklif ediyorum. Ben hiç satamadım da :D

himone
07.Mart.2013, 21:32
Cristianı satabilen ilk oyuncu ödülünün sana verilmesini teklif ediyorum. Ben hiç satamadım da :D

Ben her oyunumda sattım, ama hiçbir zaman oyun başında değil. 1 veya yarım sezon oynattıktan sonra en kötü 4 milyona satabiliyorsun. Hatta güncellemeden önce aynı şekilde Bienvenu de 4-5 civarı bir fiyata satılabiliyordu.

TurgoN
08.Mart.2013, 00:33
Futbolun tanrısını tanıştırayım size :)

http://b1303.hizliresim.com/17/7/kumnp.jpg
http://d1303.hizliresim.com/17/7/kuncd.jpg
http://d1303.hizliresim.com/17/7/kundt.jpg
http://d1303.hizliresim.com/17/7/kungv.jpg

cmyksl55
08.Mart.2013, 16:52
yuh özellikleri messi den bile iyi:)

ReaList
08.Mart.2013, 19:24
Baroni'yi sattığımız zaman kural gereği paranın %33'ü A.Paranaense'ye, %33'ü Flamengo'ya gidiyor. Bu transfer kuralı gerçekte var mı ? 300 bin €'luk adamı 5 milyon €'ya alarak tarihi kazığı zaten yemiştik bir de böyle kuralları koymayız herhalde ?

KanaKe
08.Mart.2013, 19:32
bildigin hile ya o adam :) ona yakin bir oyuncuda bende cikti ama onun kadar yok henüz..

TurgoN
08.Mart.2013, 19:39
Baroni'yi sattığımız zaman kural gereği paranın %33'ü A.Paranaense'ye, %33'ü Flamengo'ya gidiyor. Bu transfer kuralı gerçekte var mı ? 300 bin €'luk adamı 5 milyon €'ya alarak tarihi kazığı zaten yemiştik bir de böyle kuralları koymayız herhalde ?

Aykut Kocaman'ın sportif direktörlük macerası ...

KanaKe
08.Mart.2013, 19:55
benim bildigim fener santos ile ilgileniyordu fakat bonservis ücreti yüksekti sonra takima ön libero bulamadiklarindan yaninda cristianida istediler toplam 15 milyon euro felan ödediler ikisine böylece santosun bonservis fiyatina 2 oyuncu birden almis oldular..

cmyksl55
08.Mart.2013, 21:07
o değil de ben sow'un dribblinginin 9 olduğuna hala katılmıyorum. en az 12 olmalı en az...

MeMo
08.Mart.2013, 21:41
o değil de ben sow'un dribblinginin 9 olduğuna hala katılmıyorum. en az 12 olmalı en az...

Bize burada anlatılanlara bakacak olursak Sow top sürmeye kalktığında topun üstüne basıp düşer. Şimdilerde onu sol forvet oynarken görmesek inanacaktık.

BleedingMoon
08.Mart.2013, 21:44
Bize burada anlatılanlara bakacak olursak Sow top sürmeye kalktığında topun üstüne basıp düşer..

hahahah :icon_lol:

perpetua
09.Mart.2013, 00:09
Bize burada anlatılanlara bakacak olursak Sow top sürmeye kalktığında topun üstüne basıp düşer. Şimdilerde onu sol forvet oynarken görmesek inanacaktık.

Oyunda Sow ile oynayıp, dripling yapamadığını gözlemliyorsan konuşalım. Hatta videolu anlatım daha iyi olur.

cmyksl55
09.Mart.2013, 00:58
selçuk şahin 7 top sürüyor sow 9. oyuna nasıl yansıdığı değil puanlamanın niye o kadar az olduğunu anlamıyorum. yoksa adamdan randıman alınıyor.

perpetua
09.Mart.2013, 01:00
selçuk şahin 7 top sürüyor sow 9. oyuna nasıl yansıdığı değil puanlamanın niye o kadar az olduğunu anlamıyorum. yoksa adamdan randıman alınıyor.

Cunku bir oyuncunun dripling yapmasi sadece ve sadece dripling ozelligine bagli degil.

cmyksl55
09.Mart.2013, 01:07
sow hızıyla çalım atan ayak tekniğinden mahrum bir oyuncu şimdi daha iyi anladım. iyi ki bu site var fm tartışmak benim için 2002 den beri zevk. iyi geceler :)

ReaList
09.Mart.2013, 01:20
Ben Sow'un öyle ahım şahım Top Sürdüğüne pek şahit olmadım, Dar mesafedeki belli alanda topu iyi sürükler ve önündeki bir kişiyi ekarte etme yoluna gider. Ancak hem geniş alanda -özellikle kontra pozisyonlarda- topla ilerlerken hem de pozisyonu geliştirme, bitirme aşamasında çok vasat. Oyun görüşü de bu bağlamda kötü. Her şeye rağmen 9 bir rakam ve göze batıyor. 10 veya 11 olsaydı pek tartışılacağını sanmam. Keza top ayağına daha çok geldikçe, Oyun içinde Sow'u daha çok kullandıkça bu özelliklerini çok rahat geliştirebileceğini düşünüyorum.

NikolaiBelinski
09.Mart.2013, 01:32
Ofansif orta saha merkezde serbest oyuncu olarak oynattığım Sezer Öztürk'ten vazgeçemedim. Rotasyon oyuncusu olarak kadroda tutuyordum ama şimdi kesmeye korkuyorum.

sarianet
09.Mart.2013, 16:00
2017 de uefayı almayı başardım önüme geleni satıyorum sırf ticaret yüzünden oynuyorum bu oyunu biraz para biriksin şl alıcam
Stsl de rakip yok fatih terim gsyi bırakıp liverpoolun başına geçti geçeli gas bitti diğerleri malum

ReaList
10.Mart.2013, 13:39
Hasan Ali saatli bomba gibi, inanılmaz kontrolsüz girişleri sayesinde penaltı yaptırmakta üzerine yok.

cmyksl55
10.Mart.2013, 13:52
hasan ali'yi ilk sezon satmıştım bursa'ya. atila turan en iyi Türkç sol bek.

himone
10.Mart.2013, 13:59
Hasan Ali saatli bomba gibi, inanılmaz kontrolsüz girişleri sayesinde penaltı yaptırmakta üzerine yok.

Bende ilk yılımda ligin en iyi 11'ine seçildi. 7.40 gibi bir ortalamayla oynadı. Avrupada tabiki büyük takımlara karşı zorlanıyor ama genellikle iyi oynuyor. Ben en çok Egemen ve yedek stoperlerimden çektim saçma sapan penaltılar, adam kaçırmalar, saçma pas hataları.

Universal
10.Mart.2013, 14:23
Fenerbahçe'de ilk sezon 5-2-3 oynatacağım.

Yani;

3lü stoper, bekler savunmanın bir adım önünde ofansif olarak. ikili ortasaha, ileride üçlü forvet. Maçına görede forvet hattı iki ismi kanat oyuncusu oluyor.

Fantastik bir şekilde yönetmek istedim.

NikolaiBelinski
10.Mart.2013, 15:52
Henri Bienvenu, Miroslav Stoch, Serkan Kırıntılı gibi isimlere talip çıkmıyor hiç. İkinci sezonun hemen başındayım ve kiralıkta olsa yolları ayırmak istiyorum bu oyuncularla.

Kadro derinliğini sağlamak için Tita, Veysel Sarı ve Onür Kaya ile anlaştım. İsimden uzak, sadece işini yapmaları ve as takımı yedeklemeleri onların en büyük artısı.

Tamamen regen aramasına geçmek çok önemli Fenerbahçe teknik direktörleri için. Mevcut kadro ligi farklı kazanabiliyor, kupada ilerleyebiliyor ve Şampiyonlar Ligi'nde son 16 rahat görüyor. Moussa Sow'un komple forvet olarak efsanevi golleri, Krasic'in kanat oyuncusu olarak mükemmel asistleri, Meireles ve Emre'nin oyunu yönetmesi hoşuma gidiyor.

himone
10.Mart.2013, 16:40
Henri Bienvenu, Miroslav Stoch, Serkan Kırıntılı gibi isimlere talip çıkmıyor hiç. İkinci sezonun hemen başındayım ve kiralıkta olsa yolları ayırmak istiyorum bu oyuncularla.

Kadro derinliğini sağlamak için Tita, Veysel Sarı ve Onür Kaya ile anlaştım. İsimden uzak, sadece işini yapmaları ve as takımı yedeklemeleri onların en büyük artısı.

Tamamen regen aramasına geçmek çok önemli Fenerbahçe teknik direktörleri için. Mevcut kadro ligi farklı kazanabiliyor, kupada ilerleyebiliyor ve Şampiyonlar Ligi'nde son 16 rahat görüyor. Moussa Sow'un komple forvet olarak efsanevi golleri, Krasic'in kanat oyuncusu olarak mükemmel asistleri, Meireles ve Emre'nin oyunu yönetmesi hoşuma gidiyor.

Ben de şu an 2. sezonun başındayım Baroni, Stoch ve Krasic'i satamıyorum. Bu adamları satıp 3 santraforla oynamak istiyorum ama yapamıcam galiba. Bu adamlar yüzünden yabancı sayım da şişmiş durumda. Takımda çok fazla yabancı oyuncu var malesef, oyuncuları satamadığım için de bütçe rezil durumda. Altyapı tesislerinin iyileştirilmesi bile iptal edildi.

NikolaiBelinski
10.Mart.2013, 16:47
Ben de şu an 2. sezonun başındayım Baroni, Stoch ve Krasic'i satamıyorum. Bu adamları satıp 3 santraforla oynamak istiyorum ama yapamıcam galiba. Bu adamlar yüzünden yabancı sayım da şişmiş durumda. Takımda çok fazla yabancı oyuncu var malesef, oyuncuları satamadığım için de bütçe rezil durumda. Altyapı tesislerinin iyileştirilmesi bile iptal edildi.

Aynen kulübün sürekli zarar etmesinden dolayı alt yapıp tesislerinin geliştirilmesi projesini iptal etti Aziz Yıldırım. Semih, Stoch ve Bienvenu sırada bekliyor ama talipli çıkmıyor. Krasic'i her yönden tavsiye ederim hocam asist konusunda üstüne yok.

Kulüpteki yerli oyunculara güvenebilirsiniz diyorum. Bazı isimler harici detaylı ve kalburüstü bir kadro var elimizde.

himone
10.Mart.2013, 16:52
Aynen kulübün sürekli zarar etmesinden dolayı alt yapıp tesislerinin geliştirilmesi projesini iptal etti Aziz Yıldırım. Semih, Stoch ve Bienvenu sırada bekliyor ama talipli çıkmıyor. Krasic'i her yönden tavsiye ederim hocam asist konusunda üstüne yok.

Kulüpteki yerli oyunculara güvenebilirsiniz diyorum. Bazı isimler harici detaylı ve kalburüstü bir kadro var elimizde.

Sen hangi taktikle oynuyorsun, Krasic ve Stoch'u satamadığım için mecburen kanatlı oynatıcam. Aynı zamanda Recep'i de oynatmak istediğim için 4-2-3-1 oynatmayı düşünüyorum iyi işler mi acaba. Önceki oyunlarda çok açık verdiği için vazgeçmiştim. Bir de çok iyi bir amc yok takımda.

OrcunFB
10.Mart.2013, 16:54
Recep'i boşver Salih'i geliştir 4-4-2'de OK oynasın.

himone
10.Mart.2013, 16:58
Recep'i boşver Salih'i geliştir 4-4-2'de OK oynasın.

Salih'i zaten geliştiriyorum, kaçarı yok. İlk sezon 20 maç falan oynatmışımdır hatta. Ama Recep'e de kıyamıyorum be :). Galiba bu sene kiralık yollarım Recep'i, zaten Meireles ve Kuyt'tan özel ders te aldırdım baya bi gelişti.

OrcunFB
10.Mart.2013, 17:01
Salih'i zaten geliştiriyorum, kaçarı yok. İlk sezon 20 maç falan oynatmışımdır hatta. Ama Recep'e de kıyamıyorum be :). Galiba bu sene kiralık yollarım Recep'i, zaten Meireles ve Kuyt'tan özel ders te aldırdım baya bi gelişti.
Ben kiralık yolluyordum paso. :D Şuan ki kariyerimde de öyle yaparım. Oyun sistemine uymuyorsa yapacak bir şey yok.

NikolaiBelinski
10.Mart.2013, 17:13
4-2-3-1 kullanıyorum.

Volkan Demirel
Gökhan Gönül - Joseph Yobo - Serdar Kesimal - Reto Ziegler
Raul Meireles - Emre Belözoğlu
Milos Krasic - Cristian Baroni - Caner Erkin
Moussa Sow

Yedekler; Erten Ersu - Mehmet Topal - Hasan Ali Kaldırım - Onür Kaya - Veysel Sarı - Tita - Semih Şentürk

Bekir, Egemen, Kuyt, Webo, Recep sakatlıklar ve cezalar doğrultusunda kadroda yer alıyorlar. Tita, Veysel, Onür transfer edildi, Ziegler'in bonservisini aldık. Ayrıca 2-3 tane regen transferi yaptık. Salih ilk sezon şans bulamadı fakat bu yıl kiralık yolladık, yavaş yavaş hazırlıyoruz.

Bienvenu, Stoch yedek kadroda yer alıyorlar ve kulüp arıyoruz harıl harıl. Sezer Öztürk'ü sezon başında kiralık olarak Bursaspor'a yolladım ama keşke yollamaz olaydım. Sakatlıklar biraz belimizi büktü ve onu arar olduk. Profil belki yeterli değil ama benim gibi şans veren teknik adamların yönetiminde iyi performans verebiliyor.

Mehmet Topuz'u ise bedava yollamak zorunda kaldık, istediğimiz teklifleri alamadık ve gitmesine izin verdik. Selçuk Şahin keza öyle. Serkan Kırıntılı ise 300B fiyata gitti.

İlk sezon 7 puan farkla ligi şampiyon tamamladık, kupada talihsiz bir şekilde erken elendik. Şampiyonlar Ligi'nde 90. dakikada yediğimiz gol ile çeyrek finali kaçırdık.

Bu arada Bursaspor'la Serdar Aziz için görüştüm ve 25M£ istediler. Çok garibime gidiyor böyle olaylar artık.

himone
10.Mart.2013, 17:38
Ben ilk sezona 4-4-2 ile başladım, devre arasında Fierro'yu transfer ettim ve kanat oyuncuları sakatlandığı için 4-1-2-3 Grid taktiğindeki dizilişe geçtim. Ligi şampiyon bitirdim kupada gruptan çıkamadım şampiyonlar liginde çeyrek finale çıktım (çıkmaz olaydım Bayern bana iki maçta 9 gol attı ve ben gol atamadım :D). Bu sezon kimseyi satamadığım için sadece bir sol bek alıp transferi kapatıcam. Çok umutluydum kadro revizyonunda ama kimseyi satamadığım için öylece kaldım. Bu sene de 4-4-2 ve 4-1-2-3 ile dönüşümlü oynarım.

Cengo
10.Mart.2013, 17:45
Sow'un oyunu ve performansı sizde nasıl?

NikolaiBelinski
10.Mart.2013, 17:53

İlk yıl 42 maç 31 gol ile mükemmele yakın oynadı. Ligde attığı 21 gol ile gol krallığını kazandı.
İkinci yıl ise oynadığı 4 maçta 6 gol ile başladı. Çok iyi bir komple forvet performansı mükemmel, yay üstünde affetmiyor.

himone
10.Mart.2013, 18:05

45 maç 44 gol 12 asist, takımın herşeyi. Avrupada 13 gol attı.

TurgoN
10.Mart.2013, 18:44
Salih en fazla böyle oluyor:

http://a1303.hizliresim.com/17/b/kxq9u.jpg

Ayrıca Stoch'u oynatın abi. Adam efsane oluyor be. Krasic'i ilk sezondan satmaya çalışmak ise büyük hata. Tank gibi adam. Menejerlik oyunlarının en büyük bugı Krasic'tir.

http://b1303.hizliresim.com/17/b/kxqrv.jpg
http://b1303.hizliresim.com/17/b/kxqsk.jpg
http://b1303.hizliresim.com/17/b/kxqt8.jpg

TurgoN
10.Mart.2013, 19:09
Ayrıca Kuyt'ta çalışkan forvet rolünde tek forvet 44 gol attı bir sezon. Ardından Feynord'a sattım.

NikolaiBelinski
10.Mart.2013, 19:24
Miroslav Stoch'un zihinsel özellikleri çok düşük değil mi? Kararlılık, konsantrasyon gibi özelliklerinin düşüklüğü beni gereğinden fazla ikileme sürüklüyor. Caner'den 10+ Gol 10+ asist gibi bir verim aldıktan sonra nedense vazgeçemedim ama Sow,Meireles,Emre gibi kilit oyuncular arasında değil.

Krasic ise 20'ye yakın asist yapıyor her sezon, leblebi gibi adam geçip skor ürettiriyor.

TurgoN
10.Mart.2013, 19:33
Miroslav Stoch'un zihinsel özellikleri çok düşük değil mi? Kararlılık, konsantrasyon gibi özelliklerinin düşüklüğü beni gereğinden fazla ikileme sürüklüyor. Caner'den 10+ Gol 10+ asist gibi bir verim aldıktan sonra nedense vazgeçemedim ama Sow,Meireles,Emre gibi kilit oyuncular arasında değil.

Krasic ise 20'ye yakın asist yapıyor her sezon, leblebi gibi adam geçip skor ürettiriyor.

Arada formsuzlaşıyor ama iyi oynadığı maçlar daha fazla. Sol kanatta içeriye kat eden oyuncu- hücum oynattım kaç sezon. Bitiriciliği ve uzaktan şutları iyi zaten. Sık sık şut at, arada orta aç. Hızlı adam zaten.

ReaList
10.Mart.2013, 20:01
Stoch AML oynadığı zaman iş görür ama mevcut haliyle gerçekten kötü. CV'si Stoch'a göre daha kötü olan Caner bile yanında Süper adam gibi duruyor. Bu adamın form tuttuğu zaman neler yaptığını hepimiz gördük, Mevcut teknik heyetin oyuncu yönetimi konusundaki başarısızlığı Stoch'un mevcut yeteneklerini bu kadar etkilememeliydi. Bugün yönetenlerin kendi egoları yüzünden oyuncular takımdan ayrı tutuluyorsa bunun tüm nedeni oyuncunun kötü oyuncu olduğu anlamına gelmez, Stoch Mental olarak bir ölüyü canlandırıyor.

TurgoN
10.Mart.2013, 20:04
Stoch AML oynadığı zaman iş görür ama mevcut haliyle gerçekten kötü. CV'si Stoch'a göre daha kötü olan Caner bile yanında Süper adam gibi duruyor. Bu adamın form tuttuğu zaman neler yaptığını hepimiz gördük, Mevcut teknik heyetin oyuncu yönetimi konusundaki başarısızlığı Stoch'un mevcut yeteneklerini bu kadar etkilememeliydi. Bugün yönetenlerin kendi egoları yüzünden oyuncular takımdan ayrı tutuluyorsa bunun tüm nedeni oyuncunun kötü oyuncu olduğu anlamına gelmez, Stoch Mental olarak bir ölüyü canlandırıyor.

Düşün işte bu hali bile iş yapıyor :icon_smile:

ReaList
10.Mart.2013, 20:14
Düşün işte bu hali bile iş yapıyor :icon_smile:

Bu maç motoruyla alakalı bir şey. Kanat oynayabilme yetenekleri hatırı sayılır her oyuncu kanatta döktürebiliyor. Az buçuk Dribbling olsun Çabukluğu olsun, bırak aksın. Hep söylerim, bu oyuncuların durumlarını oyuna aktarırken ya biz çok realist yaklaşıyoruz ya da Avrupalılar işi biraz abartıyor. Özellikle Batı Avrupa liglerinde oynayan oyuncuların mevcut durumu muazzam. Örneğin Salih geçen sezon Buca'da bu sezon Fenerbahçe belirli bir seviyede futbol oynadı. Aynı düzeyde özellikle Hollanda, Fransa ve Belçika'daki genç oyunculara bakıyoruz, Bırakın Salih'in ortaya koyduğu futbolu maç sayısı bile çok çok kısıtlıyken abartılı yetenek değerleri giriliyor. Abartılı diyorum çünkü kendimizle karşılaştırdığımızda başka açıklama bulamıyorum.

himone
10.Mart.2013, 20:25
Bu maç motoruyla alakalı bir şey. Kanat oynayabilme yetenekleri hatırı sayılır her oyuncu kanatta döktürebiliyor. Az buçuk Dribbling olsun Çabukluğu olsun, bırak aksın. Hep söylerim, bu oyuncuların durumlarını oyuna aktarırken ya biz çok realist yaklaşıyoruz ya da Avrupalılar işi biraz abartıyor. Özellikle Batı Avrupa liglerinde oynayan oyuncuların mevcut durumu muazzam. Örneğin Salih geçen sezon Buca'da bu sezon Fenerbahçe belirli bir seviyede futbol oynadı. Aynı düzeyde özellikle Hollanda, Fransa ve Belçika'daki genç oyunculara bakıyoruz, Bırakın Salih'in ortaya koyduğu futbolu maç sayısı bile çok çok kısıtlıyken abartılı yetenek değerleri giriliyor. Abartılı diyorum çünkü kendimizle karşılaştırdığımızda başka açıklama bulamıyorum.

Bu konuda sana çok katılıyorum, özellikle son yılarda Hollanda'dan çıkmış kaliteli oyuncu sayısı çok azken ligde bulunan 18-19 yaşındaki tüm oyuncular yıldız adayı. Aynı şekilde Fransız takımların altyapıları Wonderkid dolu.

Benim Türk gençlerle ilgili düşüncem şudur; Türkiye'de altyapılarda iyi hocalar yok, gençlere şans verilmiyor ve tesisler çok ta yeterli değil. Türkiye'de bu yüzden gençler yetişmiyor. Ama biz oyunda çok iyi antrenörler alıyoruz, tesisleri geliştiriyoruz ve en önemlisi gençlere inanılmaz şans veriyoruz. Ben ilk senemde Salih'e 20 maçtan fazla şans verdim, gerçek hayatta bu kadar oynasaydı şu an belki de ilk 11 oyuncusuydu. Bu durumda bizim gençlerimizin potansiyelsiz olması bana yanlış geliyor. En ufak bir ışıltıda pa değeri cömert girilmeli.

NikolaiBelinski
11.Mart.2013, 21:15
Birazdan Fenerbahçe ile bir daha açacağım, büyük ihtimalle favori olarak sahada yer aldığımız maçlarda Stoch'u kullanacağım. İlk 18'e almayıp değerini düşürmektense mümkün olduğu kadar oynatıp performansına göre satabilirim.

@TurgoN

Şampiyonlar Ligi performansı nasıl Stoch'un? Geçen oyunumda 89. dakikada yediğimiz akıl almaz bir gol yüzünden çeyrek finali kaçırdığım için bu sefer işi şansa bırakmak istemiyorum.

ogsusam11
11.Mart.2013, 21:28
Stoch ve Krasic bende yokları oynuyor. Stoch Inside Forward Attack Krasic de Winger Attack oynuyor. Krasic'in golü yok.

Stoch da tek golünü Besiktasa atti.

Ilk yari bitti sayilir nerdeyse.

slayer34
11.Mart.2013, 23:39
valla arkadaslar yeni guncelleme ıle yeni bir kariyer actım

nacizane onerilerim

christian ı satın oyun baslar baslamaz 4.5 mılyon£ ben 5.5 e porto ya sattım
selcuk sahin,orhan sam,semih senturk,sezer ozturk u satılık lıstesıne koydum

selcuk 1.3(belediye) orhan ı satamadım semıh ı (bursaya) kıraladım sezer 1.3 mılyon a (g.birligine) sattım

aldıgım oyuncular albiol kiralık anderson kiralık bir de nunez diye bir forvet aldım bitiriciligi ve hızı var takım su anda fena degil super kupayı aldım ligin ilk 3 macını galibiyetle bitirdim trabzon deplasmanı var bunların ıcınde

yonetım kesınlıkle para vermıyor onceki serilere kıyasla kendı ıstegı ıle transfer lıstesıne koyulan oyuncuların haddi hesabı yok yonetım para verse cogunu alabilirsiniz ama maalesef:(

ReaList
11.Mart.2013, 23:41
"christian ı satın oyun baslar baslamaz 4.5 mılyon£ ben 5.5 e porto ya sattım"

Paranın %66'sı anlaşmalı kulüplere gidiyor yalnız. Çok iyi fiyatlara satılıyor ama işte ele geçen az.

KanaKe
12.Mart.2013, 13:22
salihi fizik olarak bilerek m i bu kadar kötü yapmislar anlamiyorum.. fizigi kötü olunca ise yaramiyor haliyle.. teknigi ve mental özellikleri ne kadar iyi olursa olsun..

Universal
12.Mart.2013, 20:16
Beyler yeni sürümde oyunu kurduğumda hiç iyi koç bulamıyorum. Eski serilerde çok kaliteli personel bulurdum şimdi çıkmıyor; acaba Türkiye liginin seviyesini düşürdükleri için mi?

himone
12.Mart.2013, 21:50
Beyler yeni sürümde oyunu kurduğumda hiç iyi koç bulamıyorum. Eski serilerde çok kaliteli personel bulurdum şimdi çıkmıyor; acaba Türkiye liginin seviyesini düşürdükleri için mi?

Aynen seviye düştüğü için. As takımı bir şekilde halledersin ama asıl sıkıntı alt yapıda oluyor. Altyapıya antrenör bulmak gerçekten çok zor.

Universal
12.Mart.2013, 21:51
Aynen seviye düştüğü için. As takımı bir şekilde halledersin ama asıl sıkıntı alt yapıda oluyor. Altyapıya antrenör bulmak gerçekten çok zor.

İsmimi bildiklerimi hemen takıma katıyorum zaten; ama cidden kötü oldu bu. Bir an önce takımı ve ülkeyi yükseltmek lazım.

Universal
15.Mart.2013, 22:12
Ben bu takımı yönetemiyorum 8 maç yaptım ilk iki maç Brugge'da kazandım sonraki maçları kazanamadım istifa ettim, ligin 14. haftası Sivasspor'a geçtim takır takır maç kazanıp devreyi üçüncü bitirdim. Ertuğrul Sağlam'n yönetiminde ki Fenerbahçe ile serimde bitti. Ben bir yerde hata yapıyorum; ama çözemedim.

himone
17.Mart.2013, 21:24
Ligin itibarı düştüğü için düzgün transfer yapamıyorum. Emre Can gibi adamlar kiralık bile gelmiyor takıma. Jem Karacan falan da transfer etmek çok zor. Takımdaki yabancı youncuları da satmak neredeyse imkansız, daha 1 tanesini bile satamadım. Artık 2015'te serbest bırakıcam gibi duruyor.

Bu arada Volkan neredeyse 2-3 penaltıdan birini kurtarıyor, sizde de öyle mi? Çok penaltı oluyor diye kızıyorum ama Volkan anormal bir şekilde neredeyse yarısını kurtarıyor. Bu arada aynı şekilde ben de çok penaltı kazanıyorum ve Sow 2 yılda 1 tane bile kaçırmadı. Garip bir şekilde penaltıları da hep Kuyt kaçırdı normalde 1. penaltıcı olması gerekirken 5. sırada.

Curvanord
18.Mart.2013, 13:47
http://b1303.hizliresim.com/17/l/l62g9.jpg

Salih Uçan'ın fazla gelişmediğini söyleyen arkadaşlara katılmıyorum. Tabi ki ne olursa olsun Fenerbahçe için yeterli bir topçu değil, o hale de gelmiyor. En fazla B kalite topçu oluyor. Ama ilk 5 sezonda geliştirilebilir/kullanılabilir bir futbolcu. 8M€ değerine Zenith'e sattım ben.

Curvanord
18.Mart.2013, 13:55
Fenerbahçe için orta saha önerim:

Ezequiel Cirigliano & Sandro

Geri dörtlünün hepsini Türkleştirip, orta alana bu iki oyuncuyu enjekte ederseniz harika sonuç alabilirsiniz. Cirigliano'nun savunma yönü muhteşem, Sandro da çok yaratıcı bir futbolcu. Aynı dili konuşabildikleri için uyum da sağlıyorlar. Kanatlara da hızlı ve içe katedebilen oyuncular koyarsanız süper olur. (Stoch gb)

FB ile başlayanlara bir önerim de Egemen Korkmaz'a yönelmeleri. 150'ye yakın potansiyeli var ama mükemmel oynuyor. Yobo iyi futbolcu ama satmanızda fayda var çünkü ileride yabancı sınırlaması 5 olacak ve geri dörtlü için her zaman türk bulabiliyorsunuz. Ben Serdar'ı oynatmadım ama Hasan-Egemen-Serdar-Gökhan ideal dörtlü ilk 2-3 sene için FB'de.

http://c1303.hizliresim.com/17/l/l62m0.jpg

http://c1303.hizliresim.com/17/l/l62n3.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1303.hizliresim.com/17/l/l62nj.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1303.hizliresim.com/17/l/l62nr.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1303.hizliresim.com/17/l/l62nv.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bahsettiğim ikiliyi ben Chelsea'ye sattım. Biraz da pişman oldum açıkçası. İyi regenler çıktığı için onlara yatırım yapıp finansı güçlendirmek istedim. Ama dediğim gibi bu ikiliyi kesinlikle öneriyorum.

Önder HOCA
18.Mart.2013, 15:29
criglianonun pa sını düşürmüşler sanırım

KanaKe
18.Mart.2013, 15:54
cirigiliano'yu bende denemistim 2 sene ondan sonra sattim uygun fiyata kaliteli bir oyuncu..

NikolaiBelinski
18.Mart.2013, 20:32
Kendi yönetim şeklimden dolayı mı kaynaklanıyor yoksa takımımızın mevcut kadro yapısından dolayı mıdır hiç transfer yapmadan ilerlemek istiyorum. 2. Sezonun ilk 5 haftasında yer alıyorum şu an ve transferlerim Alex-Barry ve üç tane genç yetenek.

himone
18.Mart.2013, 22:00
Ben de 2. sezonun ortasındayım sadece Fierro'yu aldım. Takıma katılacak 4 tane genç var, bir tanesi 4.5 yıldız potansiyelli stoper, 1 tane 4 yıldız potansiyelli Türk stoper, 1 tane 4 yıldız potansiyelli Türk sağ bek, 1 tane de gençlik geliştirme sorumlusunun aldığı forvet. Türk sağ bek ve stoper Basel ve Young boys altyapılarından çıktı ve ikisine toplamda 1 milyon bonservis verdim. Bunlar İsviçre ligini açmama rağmen çıktı sonra hemen ligi açtım, size de tavsiye ederim. Sonuncuyu oynatmam ama diğerlerinden umutluyum. Ama benim transfer yapmamamın sebebi kimseyi satamamış olmam, istemediğimden değil :).

byKpln
19.Mart.2013, 17:12
Fenerbahçe için orta saha önerim:

Ezequiel Cirigliano & Sandro

Geri dörtlünün hepsini Türkleştirip, orta alana bu iki oyuncuyu enjekte ederseniz harika sonuç alabilirsiniz. Cirigliano'nun savunma yönü muhteşem, Sandro da çok yaratıcı bir futbolcu. Aynı dili konuşabildikleri için uyum da sağlıyorlar. Kanatlara da hızlı ve içe katedebilen oyuncular koyarsanız süper olur. (Stoch gb)

FB ile başlayanlara bir önerim de Egemen Korkmaz'a yönelmeleri. 150'ye yakın potansiyeli var ama mükemmel oynuyor. Yobo iyi futbolcu ama satmanızda fayda var çünkü ileride yabancı sınırlaması 5 olacak ve geri dörtlü için her zaman türk bulabiliyorsunuz. Ben Serdar'ı oynatmadım ama Hasan-Egemen-Serdar-Gökhan ideal dörtlü ilk 2-3 sene için FB'de.

http://c1303.hizliresim.com/17/l/l62m0.jpg

http://c1303.hizliresim.com/17/l/l62n3.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1303.hizliresim.com/17/l/l62nj.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1303.hizliresim.com/17/l/l62nr.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1303.hizliresim.com/17/l/l62nv.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bahsettiğim ikiliyi ben Chelsea'ye sattım. Biraz da pişman oldum açıkçası. İyi regenler çıktığı için onlara yatırım yapıp finansı güçlendirmek istedim. Ama dediğim gibi bu ikiliyi kesinlikle öneriyorum.

Kardeşim ilk sezon Cirigliano 5-6 Milyon Euro'ya alınabiliyor.Sen ikinci sezon alarak zarar etmişsin.

cmyksl55
19.Mart.2013, 18:14
crigliano son güncellemeden sonra düşürülmüş sanırım 20 potansiyelli gözlemci potansiyeline 3 yıldız veriyor.

okocha6
19.Mart.2013, 22:14
En başarılı Fenerbahçe kariyeri benim sanırım :)

http://f1303.hizliresim.com/17/m/l7m4p.png (http://bit.ly/c25MCx)

Önder HOCA
19.Mart.2013, 23:46
crigliano son güncellemeden sonra düşürülmüş sanırım 20 potansiyelli gözlemci potansiyeline 3 yıldız veriyor.

179 dan 140 küsüre düşmüş

TurgoN
21.Mart.2013, 01:13
Birazdan Fenerbahçe ile bir daha açacağım, büyük ihtimalle favori olarak sahada yer aldığımız maçlarda Stoch'u kullanacağım. İlk 18'e almayıp değerini düşürmektense mümkün olduğu kadar oynatıp performansına göre satabilirim.

@TurgoN

Şampiyonlar Ligi performansı nasıl Stoch'un? Geçen oyunumda 89. dakikada yediğimiz akıl almaz bir gol yüzünden çeyrek finali kaçırdığım için bu sefer işi şansa bırakmak istemiyorum.

Bende iyiydi. Kritik anlarda attığı uzantan attığı goller çok kurtardı beni

TurgoN
21.Mart.2013, 01:14
http://b1303.hizliresim.com/17/l/l62g9.jpg

Salih Uçan'ın fazla gelişmediğini söyleyen arkadaşlara katılmıyorum. Tabi ki ne olursa olsun Fenerbahçe için yeterli bir topçu değil, o hale de gelmiyor. En fazla B kalite topçu oluyor. Ama ilk 5 sezonda geliştirilebilir/kullanılabilir bir futbolcu. 8M€ değerine Zenith'e sattım ben.

Aslına bakarsak bende daha iyi gelişmiş. Bende ilk 3-4 sezon yedek oyuncu kurucu olarak kullandım. İlk 11 oynatmadım çok fazla

NikolaiBelinski
24.Mart.2013, 13:53
Oyunda üçüncü sezonuma ayak bastım ve Avrupa arenasına değerli başarım olmamasına rağmen Türkiye'de kimseye kupa bırakmadım. 2 lig, 2 kupa, 2 süper kupa şampiyonluğu ile kulübün sevdiği kişiler listesine adımı yazdırdım. Transferde hiç bir zaman aktif rol almadım ve eldeki kadroyu idare etmeye çalışarak oynadım, yabancı sınırının kademeli olarak düşmesi ile beraber üçüncü yılda çok garip bir bilanço çıktı ortaya.

Üçüncü yıl Erdinç(regen), Batalla(bedelsiz), Aykut Demir(bedelsiz), Eren Güngör(bedelsiz), Halil Altıntop, Okan Aydın(kira), Raspentino(kira), Anderson(kira) gibi oyuncuları almak için 230B£ ödedim ve kadroya derinlik sağladım.

Kuyt, Yobo, Stoch, Mert, Kadir, Egemen, Bekir gibi isimleri yollayarak transferden 26M£ kazandım ve içinde bulunduğumuz finansal sıkıntıdan çıktım. Maaş konusunda kulüp yönetiminin takdirini kazandım.

Wordpad olarak bilgisayarımda bulundurduğumuz kadro yapılandırmasını paylaşmak istiyorum.

Kaleci - Volkan Demirel | Ertuğrul Taşkıran | Coşkun Civelek
Sol Bek - Hasan Ali Kaldırım | x | Reşit Öcal | Yasin Ermiş
Defans Merkez - Mehmet Topal | Eren Güngör
Defans Merkez - Serdar Kesimal | Aykut Demir | Hakan Çinemre
Sağ Bek - Gökhan Gönül | Orhan Şam | Murat Kılıç
Orta Saha Merkez - Anderson | Emre Belözoğlu
Orta Saha Merkez - Raul Meireles | Salih Uçan | Sezer Öztürk
Ofansif Orta Saha Sol - Caner Erkin | Okan Aydın | Erdinç Şahan
Ofansif Orta Saha Merkez - Pablo Batalla | Recep Niyaz | Aşikar Gümüş
Ofansif Orta Saha Sağ - Milos Krasic | Florian Raspentino
Forvet Merkez - Moussa Sow | Halil Altıntop | Sefa Kaya | Beykan Şimşek

Lacivert renkli gördüğünüz kişiler kadronun as takım ve kilit oyuncuları olan kişilerdir, üç yılda gördüğünüz gibi Anderson ve Batalla eklendi sadece.
Koyu turuncu olan oyuncular ise rotasyon oyuncularıdır.Sol bek mevkisi hariç tüm mevkilerde alternatif mevcut gördüğünüz gibi.
Yeşil olan oyuncular ise Türk futbol tarihinin gelecek yıllarda ki en iyi oyuncularıdır. Reşit ve Erdinç Adana Demirspor alt yapısından, Sefa Kaya'da Gençlerbirliği alt yapısından takıma katılan regeneration oyunculardır. Okan Aydın gerçekte olan bir oyuncu ve o da Türk pasaportuna sahip yerli bir Miroslav Stoch adeta, bonservisi elimde olmadığı için yeşil olarak işaretlemedim.
Kırmızı renkli oyuncular yedek kadroda yer alan alternatifler veya as kadroda üçüncü tercih olarak kalan kişilerdir.

Bu yıl transfer olarak hiç bir hedefim yok, Meireles'in yaşlanması çok kötü çünkü istediğimiz isimleri bir türlü bulamıyoruz orta saha mevkisi için. Sezon öncesi Colman ile ciddi şekilde ilgilenmemize rağmen Trabzonspor kulübünün biçtiği yüksek transfer ücretini karşılayamazdık, Alper Potuk ile görüşmemize rağmen kulübü izin vermedi bir türlü.

Sezon sonu Anderson'ın sözleşmesinin bitişi, Meireles'in verimli çağını geride bırakması Türkiye sınırları içindeki saltanatımı sona erdirebilir. Mevcut transfer bütçesi 27M£, harcamak istemiyorum ama şart oldu artık. Mutlaka MC önerileri bekliyorum sizden.

slayer34
26.Mart.2013, 02:41
fletcher a bir goz gezdir derim ilk sezon da manchester da satılık listesine konuyordu regenler oyunda cıkmaya basladıktan sonra normal transferlerın bir onemi kalmıyor acıkcası ben sadece regen elemanları kovalıyorum 17-18 yasında veletlerın profilleri insan ustu oluyor;)

ogsusam11
26.Mart.2013, 19:15
oyunun ıkıncı sezonunda yabancı sayısı 5'e mi dusuyor?

nfornirvana
31.Mart.2013, 10:18
oyunun ıkıncı sezonunda yabancı sayısı 5'e mi dusuyor?

Kadroda sınırsız yabancı varken en fazla 10 adet oyuncu kaydedebiliyorsun.

Kaka Leite
02.Nisan.2013, 00:29
http://img478.yukle.tc/images/691207890_screenshots_2013-04-01_00001.jpg

İsco yeni Alex oldu takımda resmen. Malaga ilk sezondan küme düştü şok bir şekilde ve aldım hemen biraz pahalıya patladı ancak değdi.

slayer34
02.Nisan.2013, 01:47
arkadaslar sezon bitmek uzere su anda ilk yılım takımda eduardo(shaktar) ve albiol(real) den kıralık
performansları cidden cok ıyı bu oyuncuları almaya calısım mı yoksa sezon sonu cıkıcak regenleremı yonelım transfer lıstesıne dusen ıyı oyuncularımı kovalıyım tavsıyesı olan varsa beklıyorum

himone
04.Nisan.2013, 20:53
http://img478.yukle.tc/images/691207890_screenshots_2013-04-01_00001.jpg

İsco yeni Alex oldu takımda resmen. Malaga ilk sezondan küme düştü şok bir şekilde ve aldım hemen biraz pahalıya patladı ancak değdi.

Bu adam bende 3. yılında transfer listesinde ama alamıyorum, Manchester Belhanda'yı satıyor ama ikna edemiyorum. Siz nasıl alıyorsunuz arkadaş bana da bir tüyo versenize. Kime el atsam gelmek istemiyor, Emre Can gibi adamları kiralık bile getiremiyorum. Takım 3 yıl üst üste şampiyon oldu, şampiyonlar liginde 2 çeyrek final 1 2. tur gördüm ve ligin itibarı güncelleme öncesindeki haline geri döndü. Ama küme düşen Werder'den Mehmet Ekici ve yine küme düşen Reading'den Jem Karacan bile gelmiyor ya. Böyle saçma birşeyle karşılaşmamıştım. Mecburen regenlere yöneldim artık, Allah'tan iyi Türk ve yabancı regenler buldum da zevk alıyorum. Onlar da olmasa istifa ederdim çoktan.

Kaka Leite
05.Nisan.2013, 22:53
http://cloud-2.steampowered.com/ugc/560971245972979187/E40F4235A2E0D1BD0B1C07D7AD1D7FCCAF27EBD6/1024x575.resizedimage
http://cloud-2.steampowered.com/ugc/560971245972988507/84D2A5148A873E61121F8884EE4AFC06A803FDD3/1024x575.resizedimage

Ne kadro kurduk be :D

Alex'i Captain geri döndü ve ilk maçında çoştu. Bu takım Uefa'yı alacak bu sene başka yolu yok :0:

Kaka Leite
05.Nisan.2013, 22:55
Bu adam bende 3. yılında transfer listesinde ama alamıyorum, Manchester Belhanda'yı satıyor ama ikna edemiyorum. Siz nasıl alıyorsunuz arkadaş bana da bir tüyo versenize. Kime el atsam gelmek istemiyor, Emre Can gibi adamları kiralık bile getiremiyorum. Takım 3 yıl üst üste şampiyon oldu, şampiyonlar liginde 2 çeyrek final 1 2. tur gördüm ve ligin itibarı güncelleme öncesindeki haline geri döndü. Ama küme düşen Werder'den Mehmet Ekici ve yine küme düşen Reading'den Jem Karacan bile gelmiyor ya. Böyle saçma birşeyle karşılaşmamıştım. Mecburen regenlere yöneldim artık, Allah'tan iyi Türk ve yabancı regenler buldum da zevk alıyorum. Onlar da olmasa istifa ederdim çoktan.

Valla dostum adam gelmesine gelir de beni şaşırtan ilk sezon Malaga'nın küme düşmesi oldu.

İsco zaten satılık listesinde idi, bir sürü klüp asıldı ben alacağımızı düşünmüyordum ancak geldi.

Önder HOCA
05.Nisan.2013, 22:56
martinez nasıl memnunmusun tam ball playing :D birde kaça geldi ben 30 milyon bayılmıştım

Kaka Leite
05.Nisan.2013, 23:01
martinez nasıl memnunmusun tam ball playing :D birde kaça geldi ben 30 milyon bayılmıştım

14.5 Milyon'a aldım da şuan o kadroda gözüm kapalı önereceğim tek kişi var oda;
DİAME bu adamı sakın ama sakın kaçırmayın alabiliyorsanız, bir adam her yerde olur mu ?
-Olur.

Sakatlıktan yeni çıktı ondan kadroda yok, yoksa herkes'i dönüşümlü oynatıyorum o hariç :icon_biggrin:

KanaKe
07.Nisan.2013, 14:33
büyük ihtimal düsük yillik ücret öneriyorsundur.. avrupada 2 ye 3 e oynayan adami türkiyeye getirmek icin yillik 5-6 vermek gerekiyor..

himone
07.Nisan.2013, 15:40
büyük ihtimal düsük yillik ücret öneriyorsundur.. avrupada 2 ye 3 e oynayan adami türkiyeye getirmek icin yillik 5-6 vermek gerekiyor..

Öneremiyorumki, adam teklife yanaşmıyor bile. Emre Can'ı 4. senemde yeni kiralayabildim. Bakalım transfer etmek istediğimde gelecek mi? Bir de Sow derdi çıktı başıma, 29 yaşında devre arasında 30 olacak ve sözleşmesi bitmek üzere, teklif yapıyorum 5 milyon Euro istiyor. Aynı şekilde diğer oyuncular da çok yüksek istiyor. Önceki oyunlarda böyle adamları satardım ama bu oyunda hiçkimseye teklif gelmiyor, daha 1 tane adam satamadım hepsini serbest bırakıyorum mecburen. Bu yüzden Türkiye'de oynamak çok sıkıyor, transfer zaten bir dert bir de üstüne sözleşme olayı var.

slayer34
09.Nisan.2013, 01:07
salih in cesaretinin 5 olması sizce de cok dusuk degil mi?

ogsusam11
09.Nisan.2013, 01:24
Ligin itibari gitgide düşüyor. 18. lige kadar geriledi bende. oyunda 2 senede 1 kere CL'de ceyrek finale cıktım, digerinde uefada gruplardan cıkıp Lille'e elendim.

niye surekli dustugunu anlamıyorum. Bana da kimse gelmiyor.

himone
09.Nisan.2013, 09:18

Ben de güncelleme öncesi bu konuda düzeltilsin diyenlerdendim ama aynı şekilde kalmasını uygun gördüler. Bakalım seneye düzelir herhalde.

Ligin itibari gitgide düşüyor. 18. lige kadar geriledi bende. oyunda 2 senede 1 kere CL'de ceyrek finale cıktım, digerinde uefada gruplardan cıkıp Lille'e elendim.

niye surekli dustugunu anlamıyorum. Bana da kimse gelmiyor.

Benim ilk senemde 2 sıra birden yükseldi ve 4. senemde hala aynı yerde. Sadece sana bağlı değil, tüm takımlar etkiliyor. Senin dışında Avrupa'ya giden tüm takımlar çabucak elenmiştir.

ReaList
09.Nisan.2013, 11:28
Fm 14'le beraber iyi bir ayar çekileceğini düşünüyorum, Ancak benim en fazla dem vurduğum konu genç oyuncuların fiziksel durumlarının aşırı derecede kötü yansıtılması. Salih gibi bir adam bugün her türlü Fenerbahçe'de oynar. Ama oyunda o seviyeye getirene kadar 4-5 sezon fiziksel çalıştırmak zorunda kalıyorsunuz, Teknik ve Zihinsel özelliklerine yüklenemiyorsunuz, Ee zaten oynatamadığınız için maç tecrübesinden edineceği kazanımlar da olmuyor. 23-24 yaşına gelince böylesine yüksek potansiyeli olan bir adamdan Selçuk Şahin çıkıyor.

Buna bir çözüm bulmak lazım, Avrupa'daki genç oyuncular oyunun ilerleyen dönemlerinde oyuna damga vururken bizde PA'sı -8 -9 çekilen adamlar yerlerde sürünüyor. Bu farklılığın önüne geçmemiz gerek.

KanaKe
17.Nisan.2013, 22:47
Fm 14'le beraber iyi bir ayar çekileceğini düşünüyorum, Ancak benim en fazla dem vurduğum konu genç oyuncuların fiziksel durumlarının aşırı derecede kötü yansıtılması. Salih gibi bir adam bugün her türlü Fenerbahçe'de oynar. Ama oyunda o seviyeye getirene kadar 4-5 sezon fiziksel çalıştırmak zorunda kalıyorsunuz, Teknik ve Zihinsel özelliklerine yüklenemiyorsunuz, Ee zaten oynatamadığınız için maç tecrübesinden edineceği kazanımlar da olmuyor. 23-24 yaşına gelince böylesine yüksek potansiyeli olan bir adamdan Selçuk Şahin çıkıyor.

Buna bir çözüm bulmak lazım, Avrupa'daki genç oyuncular oyunun ilerleyen dönemlerinde oyuna damga vururken bizde PA'sı -8 -9 çekilen adamlar yerlerde sürünüyor. Bu farklılığın önüne geçmemiz gerek.
problem su bizim arastirma sefinin mentalitesine göre türkiyedeki gencler fizik olarak avrupadaki genclerden geride oldugu icin son dönemde fazla genc oyuncu cikmiyormus altyapilardan :) bence olayin fizikle felan ilgisi yok tamamen oyuncularin oyun zekasina bagli salih yasina göre oldukca zeki oynuyor bu sayede zaten fenerbahcede forma sansi yakaladi..

duktil
18.Nisan.2013, 12:47
FM2013 de Fenerbahçenin çalıştırıldığı hazır save li dosya nereden bulabilirim arkadaşlar? 2015 ve üstü olursa iyi olur

KanaKe
18.Nisan.2013, 15:53
FM2013 de Fenerbahçenin çalıştırıldığı hazır save li dosya nereden bulabilirim arkadaşlar? 2015 ve üstü olursa iyi olur
benim oyunum var istersen yüklerim ? neyse ben yükledim isteyen indirebilir fenerbahce.rar (http://www15.zippyshare.com/v/46192058/file.html) 2017 yilindayim cok saglam kadro kurdum :)

duktil
22.Nisan.2013, 10:42
benim oyunum var istersen yüklerim ? neyse ben yükledim isteyen indirebilir fenerbahce.rar (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww15.zippyshare.c om%2Fv%2F46192058%2Ffile.html) 2017 yilindayim cok saglam kadro kurdum :)
teşekkürler

KadirGok
22.Nisan.2013, 12:37
Moussa Sow'dan en çok verimi hangi görevde alırım? Fırsatçı golcü falan ?

himone
22.Nisan.2013, 23:17

Çift forvette fırsatçı golcü oynattım, 3 sezonda 120 golü rahat geçti. Sonra sözleşme yenilemediği için satmak zorunda kaldım yoksa 40 yaşına kadar oynatırdım.

nfornirvana
22.Nisan.2013, 23:40

Ben komple forvet oynattım inanılmaz verim aldım, ilk sezonumda dünyada en çok gol atan oyuncu oldu.

KadirGok
23.Nisan.2013, 14:53
Ben komple forvet oynattım inanılmaz verim aldım, ilk sezonumda dünyada en çok gol atan oyuncu oldu.

Tek forvette mi yoksa çift forvette mi?

KanaKe
26.Nisan.2013, 21:53
aynen yeni oyun actim komple forvet olarak cosuyor sow.. üstte yükledigim oyunda firsatci golcü olarak oynatmistim vasatin altinda performans sergilemisti..

Burak Akmanoğlu
26.Nisan.2013, 22:54
Fırsatçı Golcüde şov yapıyor 1 sezonda 50 Gol'e ulaştı :)

KanaKe
27.Nisan.2013, 02:25
ozaman oyundan oyuna farkli... belkide verilen rol ile alakasi cok az olabilir..

himone
27.Nisan.2013, 10:15
Taktik te çok önemli. Ben tek forvet oynatıyorsam komple, çift forvet oynatıyorsam fırsatçı oynatmayı tercih ediyorum.

eyupcoo
30.Nisan.2013, 18:40
an itibariyle gerginim ve bir o kadarda heyecanlı.3 sezonu devirdim 4-3-3 sistemiyle 105 gol attık son sezonumda;ama gel görki şampiyonluk tek puanla cincona gitti.artık yeni sistem yeni yüzler en az iki sezon daha fenerdeyim hayırlısı be gülüm

Deus Dominus
30.Nisan.2013, 20:03
Oyunun güzelliği burada :) Son haftada puanla, averajla kaçan şampiyonluk oyunu oynama isteğini daha da körüklüyor.

"Seneye bittiniz oglim!!" nidalarıyla daha hırslanıyorsun :D

Önder HOCA
04.Mayıs.2013, 11:57
etienne capoue yi ilk sezondan almaya bakın taş gibi ön libero 15 milyon min release i var beyler

himone
04.Mayıs.2013, 12:08
etienne capoue yi ilk sezondan almaya bakın taş gibi ön libero 15 milyon min release i var beyler

Ben de Victor Wanyama'yı alın derim, her oyunumda ilk sezon devre arasında transfer listesine konuldu. FB ile oynarken yabancı kontejanı yüzünden almadım 5,5 milyona Liverpool kaptı ama Sociedad ile oynarken kaçırmadım 7,5 verdim ve mükemmel oynuyor. Ratingi 7,5 altına zor iniyor hem de capoue'den daha ucuz.

eyupcoo
05.Mayıs.2013, 16:15
ilk yıl uefa ç.final türkiye süper kupası ligde 2. lik
ikinci yıl ş.ligi ikinci tur (juventus a yenilmeden elendim :icon_cry: ) ligde 5 hafta önceden şampiyon süper kupa
üçüncü yıl ş.ligi ç.final (psg ye deplasman golüyle elendik)ligde ikincilik
üç sezon boyunca türkiye kupasını finalde kaybettik nedeni bir hafta önce en az iki asımın sakatlanması
aldığım yıldızlar:javi garcia-barnetta-raul garcia-gourcuff-a.valencia-(di maria nın mevkisi doluydu)
gençler=ozan tufan - salih-atilla turan-özer iseri-nihat demirer-ö.çek-harun sofuoğlu-
3yıl daha yuvamdayım

Universal
08.Mayıs.2013, 15:10
Şu Tottenham'dan çektiğimi hayatım boyunca hiçbir takımdan çekmedim. Fenerbahçe ile pozisyona bile giremiyorum. Her yılda mutlaka karşıma çıkıyorlar ve erkenden veda ediyorum sayelerinde.

himone
09.Mayıs.2013, 18:47
Ben 4. senemde sene başında 37 bin civarı kombine bilet sattım 28 milyon civarı bir gelir elde ettim. O sene şampiyonlar ligini kazandım. Ertesi sene kombine sayım 39 bin oldu ama gelirim 26 civarı bir rakama düştü böyle bir durumla karşılaşan var mıdır? Bilet fiyatlarının artması gerekirken tam aksine düşüş mü oluyor?

Önder HOCA
13.Mayıs.2013, 21:24
fernandesi getirdim fenere sonunda tottenhamdan aldım 15 milyona meireleste yaşlanmıştı 15 ede onu sattım bakalım verim alabilicekmiyim

ozan42
13.Mayıs.2013, 22:35
Forvet arkasında Oyunkurucu Hücum rolünde oynat verim alırsın.

Önder HOCA
14.Mayıs.2013, 01:41
honda var orda bakalım zaten sakatlandı 5 hafta yok :D

KanaKe
14.Mayıs.2013, 11:52
Maher'i al o bölgeye :) adam yeni jenerasyonun zidane i...

Önder HOCA
14.Mayıs.2013, 13:59
Maher'i al o bölgeye :) adam yeni jenerasyonun zidane i...

adam maher i gördümde yabancı sınırı 5 e düştüğü için sıkıntı var yedeğe bile giremiyor adamlar fernandeside türkçe bilmesinden dolayı tercih ettim

himone
14.Mayıs.2013, 14:49
Ben sonunda pes dedim ve istifa ettim. Yabancı sınırından dolayı düzgün transfer yapamıyorum, kadroyu istediğim şekilde düzemiyorum. Sırf yabancı olayı yüzünden Gökhan Töre'ye 16 milyon verdim, normalde hayatta vermem o kadar. Üst üste 2 yıl şampiyonlar ligini aldım Türkiye ligi hala Avrupa'da itibar olarak 9. puan olarak 8. sırada olduğu için düzgün transfer yapamıyorum. Sonunda yeter artık dedim ve mükemmel kadroyu bırakıp Valencia'nın başına geçtim. Artık Türkiye'de oynamam. Oyuncularıma hiç teklif te gelmiyor, sadece Sow'u 8 milyona satabildim. Oyuncumla ilgilenen takım değerini bile vermiyor neredeyse. Millet 20 milyona 30 milyona nasıl topçu satıyor anlamıyorum.

Önder HOCA
15.Mayıs.2013, 13:24
evet hondayı sattıktan sonra nuriyle maheride aldık orta sahamızda artık fernandes nuri adam maher capoue mehmet topal emre can salih gaitan ve recep var forvette rossi solda pedro son olarak ta gaitanın yterine mesutu almaya çalışıyorum bakalım satılığa çıkarıcaklarmı

http://www.footballuser.com/formations/2013/05/712761_Fenerbahce_SK.jpg

Şl de as kadro şöyle bir durum aldı

Yedekler
Valdes
Egemen
Hak
Salih
Recep
Kuyt
Mehmet Topal
Onur Kıvrak
Emre Can
Emre Bel.
Serdar Kesimal
Caner Erkin
Fernandes
Aykut Demir
Ömer Toprak

cmyksl55
16.Mayıs.2013, 23:06
haddinden fazla yabancı var ama hepsi iyi oyuncular.

Önder HOCA
16.Mayıs.2013, 23:26
haddinden fazla yabancı var ama hepsi iyi oyuncular.

inan hepsini doldurmak istiyorum takıma ama yabancı sınırı valdes bostaydı bıraz oynatıp satıcam kuyt zaten yaslandı sadece tutor ıcın tutuyorum arasıra oynuyor jose angel i sadece sl de kullanıyorum kayıtlı değil

playeray
16.Mayıs.2013, 23:29
bu yabancı sınırı nasıl oluyor, hiç 2 sezonu geçmedim de. en fazla 6 kişi mi kaydedebiliyoruz? eskisi gibi?

Önder HOCA
16.Mayıs.2013, 23:32
3. sezonda 8 yabancı sınırı var ama 5'i 18 de olabilir

muratzihni
17.Mayıs.2013, 19:17
Valdes'e ne kadar yıllık verdin?

muratzihni
17.Mayıs.2013, 19:23
Lewandowski'nin sözleşmesi bitiyor ve Chelsea ile kapışıyorum. Gelirse Sow'u göndermeyi planlıyorum.

Chelsea'ye gitti. =))

Kaka Leite
18.Mayıs.2013, 13:35
http://img437.yukle.tc/images/23852013-05-18_00001.jpg

Swensea'den ManU'ya orada Ligi, Şampiyonlar ligini aldıktan sonra ülkeme dönüş yaptığım süper bir kariyer geçiriyorum.

Bir sezon var ki hepsinden müthiş, ligin başlaması 11 maç oldu ancak halen gol yemedim :icon_biggrin:

Çok şaşkınım defansta Hasan - Aykut D. - Yobo - Orhan Şam 4'lüsü var. Taş gibi de oynuyorlar maşAllah :icon_biggrin:

muratzihni
18.Mayıs.2013, 13:45
http://img437.yukle.tc/images/23852013-05-18_00001.jpg

Swensea'den ManU'ya orada Ligi, Şampiyonlar ligini aldıktan sonra ülkeme dönüş yaptığım süper bir kariyer geçiriyorum.

Bir sezon var ki hepsinden müthiş, ligin başlaması 11 maç oldu ancak halen gol yemedim :icon_biggrin:

Çok şaşkınım defansta Hasan - Aykut D. - Yobo - Orhan Şam 4'lüsü var. Taş gibi de oynuyorlar maşAllah :icon_biggrin:

Başarılarının devamını diliyorum.=)) Bende de kayıtlı oyun yuklenemıyor dedi ve 6 ay geri gittik toparlamaya çalışıyoruz. =))

Kaka Leite
18.Mayıs.2013, 14:28
http://img439.yukle.tc/images/55822013-05-18_00002.jpg

Böyle birşeyi ilk kez gördüm.

51 kişi gitmiş maça bu ne yahu :icon_smile:

Önder HOCA
18.Mayıs.2013, 23:05
Valdes'e ne kadar yıllık verdin?

3.5 m euro ya el sıkıştım

Kaka Leite
19.Mayıs.2013, 00:34
http://img435.yukle.tc/images/51312013-05-18_00003.jpg

Gol yememek adına gol de atamıyorum doğru düzgün.

Üst üste 5 hafta 1-0 kazandığım oldu. Ancak amacıma ulaştım hem 20'de 20 ile hem de gol yemeden geldim bugünlere.

http://img441.yukle.tc/images/42422013-05-18_00004.jpg

Yeni regen'im devre arası kaptık, amacıma ulaştım artık atak oynayacağım. Gol yesekte önemli değil..

Önder HOCA
19.Mayıs.2013, 00:36
@ ThreepWooD beke antremanla serbest vurus calıstırsan bayağı iyi olur orta açması iyi

Kaka Leite
19.Mayıs.2013, 00:53
http://img441.yukle.tc/images/58902013-05-18_00005.jpg

Elimden geldiğince oynatıyorum.

Oynamadığı maçlarda da son 30 dakika kala ne olursa olsun oyuna giriyor. Şuan 4-5 maçtır 11'de ve goller atmaya başladı.

Kaka Leite
19.Mayıs.2013, 02:54
http://img444.yukle.tc/images/16862013-05-19_00001.jpg

Ligde çok attıramasam da Uefa'da coştu resmen.

Uefa maçlarında çok değişik oynuyor Sow ve şuan 2. Tur İlk maçı bitirdim gol rekorunu kırdı. İşin en güzel yanı bu rekoru 3-4 oyuncu daha kırabilir.

Kıran kırana bir yarış var :)

http://img435.yukle.tc/images/96152013-05-19_00002.jpg

Kaka Leite
19.Mayıs.2013, 15:52
http://img436.yukle.tc/images/41032013-05-19_00004.jpg

Gururum yeni sezonla birlikte artık 11 oyuncusu olacak.

Son maçlarda hep 11 zaten ancak ligin ilk yarısında sonradan giriyordu.

Milli takımında teknik direktörü olduğumdan bu yüksek performansı milli takım alarak ödüllendirdim.

Kazakistan'a karşı golünü de attı yavrum benim :icon_biggrin:

Uefa'da rakiplerin korkulu rüyası oldu, HSV ve Bilbao'yu o eledi resmen.

http://img438.yukle.tc/images/23232013-05-19_00006.jpg

playeray
19.Mayıs.2013, 20:35
Uefa'da AZ namağlup herhalde :D

Burak Akmanoğlu
19.Mayıs.2013, 20:38
Cenker şov yapıyorsun sen zaten sana laf yok. :D

tatasagun
20.Mayıs.2013, 15:58
Öncelikle Herkeze Selamlar,

Bu oyunu uzun zamandır oynuyordum ( 2013 öncesini ) sayenizde bir ay kadar önce orjinal alarak oyuna başladım,

İlk sezonumda Şampiyon ve Türkiye kupasını aldım, oyunun biraz zor olduğunu ( özellikle bazı takımlara karşı ) bende kabul ediyorum içeride-dışarıda Galatasaray 'yı yenmek neredeyse imkansız ama iyi bir taktikle son maçta Şampiyon oldum.

Benimde düşüncem ligde ve dışarıdaki yetenekli futbolcuları arayıp bulmak Wonder List 'e hiç bakmadım desem yeridir. Ben kendi scoutlarıma güveniyorum ilk sezonum bitti, Volkan sözleşme yenilemedi ve Schalke 'ye gitti,

Malesef bende salih'i genelde ilk 11'de oynatmama rağmen beklediğim ilerlemeyi sağlamadı ama inatla oynatmaya devam bunun dışında Sow bende bir türlü Webo kadar olamadı Wbo neredeyse Sow 'un iki katı gol attı ama ben Sow'u seviyorum sonuna kadar oynatmaya devam :)

Isteyen olursa Gs maçlarında kullandığım taktik ekran görüntümü paylaşabilirim

bhll
20.Mayıs.2013, 18:08
http://img441.yukle.tc/images/58902013-05-18_00005.jpg

Elimden geldiğince oynatıyorum.

Oynamadığı maçlarda da son 30 dakika kala ne olursa olsun oyuna giriyor. Şuan 4-5 maçtır 11'de ve goller atmaya başladı.

Hangi pozisyon ve rolde oynatıyorsun? Forvet ise çift forvet mi yoksa tek forvet mi? Çok iyi verim almışsın maşallah:)

nfornirvana
20.Mayıs.2013, 18:51
Kuşkusuz en iyi sezonumu geçirdim bu kariyerimde. Ligde son maçta Kadıköy'de 1 puan önümüzdeki Galatasaray'ı ağırladık ve Kadıköy'de şampiyonluğa bu kez izin vermedik.:)

Şampiyonlar Ligi Playyoff turunda Kopenhag'e elenip düştüğümüz Avrupa Liginde de tam bir peri masalı yaşadık.

Amsterdam ArenA'da Newcastle karşısında 90 dakika 1-1 sonuçlandı. İngilizlerin kaçan (Volkan'ın kurtardığı) 1 penaltısı var. İlk uzatma devresinde bir penaştı daha oluyor ve geri düşüyoruz. Artık bu iş bitti derken Meirelesin savunma arkasına attığı topta hatayı yapıp topu kaçıran Coloccini'ye ve İngilizlere yaptığı hatanın bedelini Caner ile 120+1'de ödetiyoruz.

http://i.imgur.com/U2OYzUq.jpg

Caneeeeeeeeeeeeeeer

Maç penaltılara kalıyor, ilk penaltıyı Kuyt kullanıyor direğe nişanlıyor. İçimden küfürler sallarken Ameobi de kaçırıyor. Sow ve Taylor penaltıları başarıyla kullanıyorlar. Baroni'nin penaltısına Debuschy yanıt veremiyor. Caner bizi rahatlatmak için topu beyaz noktaya koyuyor ve kaleci Krul ile topu ayrı köşelere gönderiyor. :) Newcastle cepshesi heyecanlı, topun başına Coloccini geliyor Volkan'a takılıyor ve kupayı alıyoruz. :) Gecenin kahramanları kuşkusuz Caner ve Volkan oluyor.

http://i.imgur.com/f6ew6jw.jpg

Burak Akmanoğlu
20.Mayıs.2013, 19:15
Ne zevkli geçmiştir ben Fenerbahçe ile bir dikiş tutturamadım gitti !

nfornirvana
20.Mayıs.2013, 19:49
Ne zevkli geçmiştir ben Fenerbahçe ile bir dikiş tutturamadım gitti !

İlk sezon harikaydı ancak ikinci sezon inanılmaz bir dibe vuruş var, bakalımm toparlayabilecek miyiz.:)

Kaka Leite
20.Mayıs.2013, 23:15
Hangi pozisyon ve rolde oynatıyorsun? Forvet ise çift forvet mi yoksa tek forvet mi? Çok iyi verim almışsın maşallah:)

Kusura bakma geç gördüm soruyu.

Sağ Kanatta - İçeri Kat Eden olarak oynuyo. Çok sağlam verim alıyorum valla bu sezon as oynamaya başlayacak.

Kaka Leite
20.Mayıs.2013, 23:33
http://j1305.hizliresim.com/19/n/n93nl.jpg

2015/2016 sezonundayım, geçen sezon Uefa da yarı finalde Bayern'e elendim.

Büyük bir başarım olmamasına rağmen Villa boşa düştü ve şartları zorlayınca geldi. :icon_biggrin:

Bu kadar erken bir yıldız almamıştım daha önce Fenerbahçe'ye iyi oldu bu. Beykan'a ders vermesini istedim direk.

http://l1305.hizliresim.com/19/n/n93sh.jpg

En çok canımı sıkan olay da bu oldu, Katsayılarda 11. sırada olmamıza rağmen Şampiyonlar ligine giderken ön eleme oynayacağım.

Şöyle bişey var, ben Fenerbahçe'ye ilk geldiğimde 14. idik. Geçen sezon Yarı final oynattım ve bunun yanında Galatasaray ve Beşiktaş Uefa gruplarından çıktılar. Kısacası iyi puan topladık ve 11. sıraya yükseldik ancak bu sezon 1 takım direk Şampiyonlar Ligi gruplarına kalmıyor.

Bir diğer olayda Beşiktaş ve Galatasaray Avrupaya gidemiyorlar geçen sezon ligde kötülerdi.

Biz ve Bursaspor Şampiyonlar ligine katılmaya çalışacak, Gençlerbirliği-Eskişehir ve Trabzonspor da Uefa kupasına muhtemelen 2 takım elenecek.

Gençlerbirliği ve Eskişehirspor elenecek bence Trabzonspor da kadrosunu çok güçlendirmedi yeterli değil. Tek başıma başarılı olmam gerekebilir yerimiz sallantıda katsayılarda..

Kaka Leite
21.Mayıs.2013, 02:11
http://r1305.hizliresim.com/19/p/n99cc.jpg

Sistem bu şekilde savunma zayıf kaldı. Yobo bu sene gitti 34 yaşına geldi ve artık sözleşme uzatmak saçmalık olurdu.

Bir türlü aradığım yabancı stoperi bulamadım, Zouma'yı istedim alamadım. Bende devre arasına kadar Egemen ile ilerlerim diye düşündüm olacak gibi.

http://s1305.hizliresim.com/19/p/n99fb.jpg
http://r1305.hizliresim.com/19/p/n99hn.jpg

Helder çok sağlam olacak, gelişmeye devam ediyor. Bir de durmadan kamp'a gitmese daha iyi olacak ama...

Drahun nefis oyuncu, Emre gittikten sonra bir kuşku oluşmuştu içimde ama geçirdi sağolsun. Çok sağlam oynuyor..

Bu sene amacım Avrupada başarı ve Katsayılarda yerimizi sağlamlaştırmak. Aynı zamanda Beykan'ı 11 oynatıp daha iyi olmasını sağlamak istiyorum..

nfornirvana
21.Mayıs.2013, 08:42
Topal-Egemenden de gayet iyi verim alabilirsin hocam stoperde.

bhll
21.Mayıs.2013, 15:46
Kusura bakma geç gördüm soruyu.

Sağ Kanatta - İçeri Kat Eden olarak oynuyo. Çok sağlam verim alıyorum valla bu sezon as oynamaya başlayacak.

Bende deneyeceğim:) Her maçta yedekte zaten Beykan malum 1 tane genç zorunluluğu var. Hiç değilse 10 dk 20 dk oynasın verim alırım ilerleyen yıllarda diye ümit etmekteyim.

nfornirvana
21.Mayıs.2013, 17:49
Bir de yıllık 4,5 MN€ maaşı dışında Villa iyi transfer olmuş. (: @ThreepWooD

playeray
21.Mayıs.2013, 20:24
Stopere Tomas Kalas bak derim ben bi. 2012'de almıştım süper oynuyor. 2013'te denemedim ama.

KanaKe
21.Mayıs.2013, 20:52
villa disinda pek öyle olagan üstü transfer göremedim :) ben 3 yildizli yabancilari takima sokmuyorum sahsen.. en az 4 4,5 yildiz olmali yabancilar..

The Special One
21.Mayıs.2013, 22:46
villa yı alcaksan paraya kıycaksın bende alcaktım villa yı barça serbest bıraktı adam zaragoza ya gitti bizden çok daha az maaş vermesine rağmen şimdi 35 36 yaşında sene sonu kontratı bitiyodu tam alacaktım bu seferde emekli oldu

The Special One
22.Mayıs.2013, 17:54
benim fenerbahçe kariyerimde de değişik bir şey yaptım iki sene boş gezindim sonra feneirn başına geçtim yani normal şartlarda 3.sezon ilk senemde ligi kazandım kupada erken elendim şl de ise çeyrek final oynadım ama man.united iki maçta da yenip 5-1 le eledi ikinci sene fierro yu ve erick torres i aldım ligi kazandım yine kupada bursa ya 2.turda elendim şl de ise yarı final oynadım çeyrek finalde valencia maçları efsaneydi kadıköyde 1-1 berabere kaldım rovanşta son 20 dk. 4-2 yenik girdik ama 4-4 bitimeyi başardık yarı finalde real 3-2 ve 5-1 le yenildim üçüncü senede kupada ilk turda yine bursa ya elendim ligi ecek telleri dökerek kazandık bjk neredeyse kazanıyodu şl de ise grupta 6 maçta 18 puan aldım artık ligi boşvermeye başlamıştım ikinci turda bremeni almanyada 6-1 yendim kadıköyde 2-1 yenerek çeyrek finale kaldım rakip arsenal di ilk senemde iki maçta da yenmiştim deplasmanda ilk maçı 2-1 kaybettik çok kötü oynayarak kadıköyde 1-1 de 90 da vertonghen çevirdi kalou kendi kalesine attı uzadı uzatmalarda vertonghen reyis kafa golüyle 3-1 yendik rakip tottenham dı ilk maçı 5-2 kaybettik diikkat ettim hem arsenal hem tottenham 4-4-2 oynayarak beni yenmişti bende 4-4-2 nn zayıf olduğu 4-2-3-1 le başladım ve 4-1 yendik daha da atardık da beceriksizlik işte final de manuydu rakip fena intikam aldım 18 dk. 3-0 yaptık maçı da 4-1 kazandık fierro 19 gol attı şl de açık ara gol kralı yaptım ligde 46 gol attı yine :p bu arada ne yazmışım be bi de son olarak geçen yaz türkiye menajerliğine aday oldum beni beğenmediler aykut u getirdilker bir kaç ay önce kendileri teklif yaptı ve milli takımı yönetmeye başladım

Universal
26.Mayıs.2013, 23:41
Topal-Egemenden de gayet iyi verim alabilirsin hocam stoperde.

Tek bir şart var Egemen'e antremanda sadece pozisyon alma çalıştıracaksın o yönde çok eksik eğer hücum futbolu oynarsan hep adam kaçırıyor.

BleedingMoon
30.Mayıs.2013, 01:10
yıl 2017. üst üste iki kere şampiyonlar ligi şampiyonu oldum. hala ömer toprak gelmiyor. gelip gelebilecek en kariyerli adam eric lamela. ben bu oyunu bırakıyorum arkadaş.

BleedingMoon
30.Mayıs.2013, 01:23
ve eric lamela da yıllık 8.5 milyon avroyu beğenmeyip chelsea'ye gitti :D

Burak Akmanoğlu
30.Mayıs.2013, 01:38
2.Senemde AL'de final'de kaybettim sonra ki sezon hüsran dolu geçirdik. :/ :D

MARCO
09.Haziran.2013, 19:48
http://t1306.hizliresim.com/1b/9/nysum.png (http://bit.ly/c25MCx)
Fırsatcı Golcu de ıyı bır performans gosterdı sowcuk

bhll
09.Haziran.2013, 22:34
Tek forvet mi yoksa çift forvet mi sistemin?

MARCO
09.Haziran.2013, 22:52
http://p1306.hizliresim.com/1b/9/nz070.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
Tek forvet dostum

bhll
11.Haziran.2013, 13:48
Hadi ya iyi performans almışsın=) Kariyerden kariyere fark ediyor demekki. Aslında şuna dikkat ettim ben maç özetini kapsamlı ve 3d izliyorum. öyle olunca gol atamıyorlar ama sadece spiker dedim mi sow golleri saydırmaya başladı.

Elenaina
11.Haziran.2013, 22:48
Moussa Sow FG olarak oynattığınızda çok iyi verim alıyorsunuz. Sezon yarısındayım 17 maçta 13 golû var.

bhll
15.Haziran.2013, 14:33
Arkadaşlar birşey soracağım. Kara yı transfer etmiştim fakat sezon sonu geldi son 2 maç var şampiyonluk geldi ve kupada finaldeyim Orduspor ile oynayacağım ama bana dediği şu arkadaşın=)
http://i627.photobucket.com/albums/tt352/Eths/kara_zpsc6abb633.jpg (http://s627.photobucket.com/user/Eths/media/kara_zpsc6abb633.jpg.html)

Sonra konuştuğumda da bu tepkiyi aldım. sorum şu bu verdiği tepkiye göre ne bekleniyor benden ne yapmam lazım?

http://i627.photobucket.com/albums/tt352/Eths/kara2_zpsd7bd99f4.jpg (http://s627.photobucket.com/user/Eths/media/kara2_zpsd7bd99f4.jpg.html)

LifeYourself
15.Haziran.2013, 15:22
Sanırsam çok yumuşaksın.Ne bileyeim biri kırmızı kart yadiğinde maaşını kesmiyorsun.(En azından uyarı bile vermiyorsun)
Yada kötü performans sergileyene azarlayıp gaza getirmiyorsun.Yani kontrolü eline almanı istiyor senden Kara.Benim anladığım bu :)

bhll
15.Haziran.2013, 16:23
Hmm bi oyuncuyu yedeğe atıp geri çıkarttım o yüzden sanırım sağol=)

NikolaiBelinski
15.Haziran.2013, 16:55
Volkan'la beş yıllık sözleşme yaptım, 48.000 alıyor içim cız ediyor ne yalan söyleyeyim yapmayayım diyordum ama kalede çok güven veriyor. Sinan Bolat ilk etapta düşündüm güvenemedim, neyse Selçuk ve Topuz serbest kalacak oradan gelen bütçeyi Volkan için harcarız zaten fazla transfer yapan bir teknik adam değilim bedava oyunculardan devam edeceğiz bu yılda.

AMC olarak genç değil isim birini almak istiyorum, taraftarı heyecanlandıracak bir adam. Liste çıkardım Alex, Ronaldinho, Arshavin başta olmak üzere gelmesinin pek imkanı olmayan ama serbest kaldıkları taktirde ilgilenebileceğimiz isimleri ekledim. MC, DL ve AMC için 17 kişilik liste çıkardım, gelmesinin imkanı yok bazılarının ama neler yapacaklarını görmek istiyorum.

Malum kulüp bulamadıkları zaman, çıtayı biraz daha düşürüp görüşmeye açık olabiliyorlar. Listede 30+ isimler bile var hatta Marcos Senna bulunuyor listede, her türlü oyuncuyu oynatmaya açığım ve açıkçası hoşuma gidiyor. Daha ilk yıldan geleceğin yıldızlarını toplamaktansa elimdeki kadroyu değerlendirip zayıf alanlara takviye yapmak bana daha sağlıklı geliyor.

Burak Akmanoğlu
15.Haziran.2013, 20:27
Maşşları indirmenin en iyi rolü primleri falan artırmak ben öyle öyle 10 M € bütçe yaratıyom :D

mwaru
20.Haziran.2013, 00:48
Beyler 2017 yılındayım uygun stoper tavsiyesi verebilecek var mı 10 milyon civarı iyi olur.

ReaList
20.Haziran.2013, 01:45
Beyler 2017 yılındayım uygun stoper tavsiyesi verebilecek var mı 10 milyon civarı iyi olur.

http://k1306.hizliresim.com/1b/n/pcjqn.jpg

http://n1306.hizliresim.com/1b/n/pcjr2.jpg

http://k1306.hizliresim.com/1b/n/pcjrf.jpg

Burak Akmanoğlu
24.Haziran.2013, 16:18
http://i.imgur.com/DAeKxJl.png

Forvet konusunda kararsız kalıyorum beyler önerileriniz var mı ? Muniain ile Mesut değişmeli oynuyor.

BleedingMoon
24.Haziran.2013, 16:43
iki kere üst üste şampiyonlar ligi'ni kazanmıştım. koray günter masaya dahi oturmuyordu :D fm'de türkiye ligi'nde oynamak pişmanlıktır. ben bıraktım. siz de bırakabilirsiniz.

mwaru
24.Haziran.2013, 20:11
@baldemir
teşekkürler fakat üçünü de alamadım,bi tane regen buldum.

byKpln
25.Haziran.2013, 20:19
Sizce Fenerbahçe'de kısa paslı mı oynamalıyım yoksa seri paslı mı?

bhll
26.Haziran.2013, 11:14
Son şike olaylarından ligin ve fenerbahçenin itibarı düşermi acaba arkadaşlar?

Kaka Leite
28.Haziran.2013, 21:43
http://o1306.hizliresim.com/1b/w/ppndw.png

http://o1306.hizliresim.com/1b/w/ppnfk.png

Nefis ilerliyor kariyerim, Sow ve Villa nefis bir patlama yaptılar Forvet'i tek başına kalkındırdılar :icon_smile:

http://m1306.hizliresim.com/1b/w/ppngx.png

Uzun zamandır kafamda olan bir şeyi gerçekleştirdim.

Yabancı oyuncuları belli bir ülkeden alayım gibi bir olay vardı kafamda ve İspanyollar ile donattım takımı :)

Onu geçtim sene sonu Xavi geliyor. Heyecan ile onu bekliyorum :)

Şuan devre arası ve Torres yeni geldi, bakalım nasıl oynayacak 3'lü forvete döneceğim onun için :n:

Kaka Leite
29.Haziran.2013, 01:54
http://r1306.hizliresim.com/1b/x/ppxlr.png

Çeyrek Final : SEVİLLA
Yarı Final : BENFİCA

Hoş bir rastlantı oldu, bakalım neler olacak. Yarı Final Benfica dedim çünkü çok güçlüler Wolfsburg'un şansı yok denecek kadar az.

goosfraba
29.Haziran.2013, 02:03
skini söyle hem de acil. :)

Sheriff
29.Haziran.2013, 02:05
Siz nasıl bir oyun oynuyorsunuzda bu yıldızları bukadar kolay getiriyorsunuz anlamıyorum

Kaka Leite
29.Haziran.2013, 02:11
skini söyle hem de acil. :)

Scorpio Skin.

Xavi 36 yaşında gelmesi şuanlık normal baktım Barcelona hiç oynatmamış kontratı bitiyor.

Villa'ya ve Torres'e ben de şaşkınım ne diyim şimdi :n:

attirson
29.Haziran.2013, 02:15
Xavi , Lampard , Gerrard , Villa bunlar yaslanınca ülke takım filan dinlemiyor buldukları takıma gidiyorlar hemen.

Lord Black
29.Haziran.2013, 23:08
Villa 12'de 6 penaltı atmış yuh ayıptır :D

Kaka Leite
30.Haziran.2013, 03:59
http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/06/30/Vxp2a.png

Xavi'm olarak sezon ortası aldığım oyuncum, İtalya da yılın oyuncusu seçilmişti kaptım hemen çok sağlam kendisi.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/06/30/fJvP2.png

Bu da yeni Alex'im, çok golcü bir oyuncu ve şuan onun sayesinde tek forvete döndük.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/06/30/8xfgS.png

Villa'yı sattım ve bu genç ile anlaştım. U20'de fena işler yapıyor Milli takımında bizde de iyi oynuyor.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/06/30/HJB8s.png

Oğlum, yavrum, bir evladım olsa bu kadar benimsemezdim herhalde :icon_biggrin:

O gol attıkça içim bir değişik oluyor, sırf onun için Milli takımdan gelen teklifi de kabul ettim. Elimde büyümesinden olsa gerek çok benimsedim :)

bhll
14.Temmuz.2013, 01:34
Böyle bir final kaçırmak çok koydu be ya=)

http://i627.photobucket.com/albums/tt352/Eths/finalz_zps591665fa.jpg (http://s627.photobucket.com/user/Eths/media/finalz_zps591665fa.jpg.html)

Lord Black
16.Temmuz.2013, 02:21
Emre yine yapmış yapacağını :(

Burak Akmanoğlu
16.Temmuz.2013, 02:53
http://i.imgur.com/YS7twtK.png

Salihi 25 M € sattım,profili de çok iyi. :)

bhll
19.Temmuz.2013, 13:02
Aynen emre yaptı yapacağını=)

Bu arada Burak salihe hangi antremanları yaptırdın? Ben şimdilik güç çalıştırıyorum malum gücü 4-5 falan.

Burak Akmanoğlu
19.Temmuz.2013, 14:51
Antrenman bölümünde yardımcım ne diyorsa yaptım ay ay kontrol'de ettim. :)