PDA

View Full Version : Beta Update

leave_992
26.Ekim.2012, 18:07
bu konudan tartışalım arkadaşlar :) İniyor şu an bende oynayınca düzenlicem yazımı.Update 297.1 mb

Türkçe dili düzenlenmiş,oyunda ingilzice cümleye rastlamadım.İlk toplantı felan eski sürümde ingilizceydi o tamamen türkçe olmuş,iipuçlarında türkçe kelimeler vardı oyun kurulurken gelen,onlara da hiç rastlamadım.

versiyonu-->13.0.2.b.2b326362(m.e.v.1309)

petrol_fb12
26.Ekim.2012, 18:14
Demo ne zaman cıkıcak ?

Aydin
26.Ekim.2012, 18:16
Betayı indiren arkadaşlar versiyon numarasını da söylerse sevinirim. Ona göre beta'nın günceli yakalayıp yakalayamadığını söyleyebilirim.

leave_992
26.Ekim.2012, 18:18
Betayı indiren arkadaşlar versiyon numarasını da söylerse sevinirim. Ona göre beta'nın günceli yakalayıp yakalayamadığını söyleyebilirim.

versiyonu-->13.0.2.b.2b326362(m.e.v.1309)

hakankaraduman
26.Ekim.2012, 18:18
297 mb lık bi update gelmiş, içeriği nedir acaba bilen var mı ?

William Rookwood
26.Ekim.2012, 18:19
Güncellemeyi steam üzerinden mi güncelliyoruz

leave_992
26.Ekim.2012, 18:21
mevikiler DOS,OOS olarak görünüyor,yani son değiştirdiğin gibi aydın abi.Tekrar etmekde fayda var versiyon 13.0.2.b.2b326362(m.e.v.1309)

Güncellemeyi steam üzerinden mi güncelliyoruz

Evet.Steam'e girip oyuna başlata tıklayın o kendi kendine update yapıp oyuna girecektir.

manager725
26.Ekim.2012, 18:24
Türkçe'nin en güncel hali mi?

martymcfly
26.Ekim.2012, 18:29
Yanlız nasıl bir güncellemeyse 297 mb.

Aydin
26.Ekim.2012, 18:31
Şu en elimdeki sürümden güncel sürüm var elinizde :)

Gncl1905
26.Ekim.2012, 18:34
Şu orta gol saçmalığı düzelmiştir inşallah.

Ralph
26.Ekim.2012, 18:40
Maç motoru nasıl ne durumda? Bahsettiğimiz hatalar devam ediyor mu? Bende şu an indiriyorum.

harun26180
26.Ekim.2012, 18:40
1302 updute geldi, Updute içeriğine bakıldığında
233 mb lık tutorial klasör içinde bir güncelleme,
98 mb graphics.fmc dosyası
Geri kalanda dil dosyalarında güncelleme yapılmış. Türkçe dil dosyasında (4 küsür mb) iyileştirme yapılmış.

Spe1907
26.Ekim.2012, 18:44
ilk maçımı yaptım, tek maç üzerinden konuşmak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama gene orta gol oldu :D ayrıca uzaktan çekilen şutta üst direkten döndü, sık sık olduğu gibi.

Çevirilerdeki değişiklikler güzel olmuş ama first touch un top kontrol diye çevirilmesi ne kadar doğru bilmiyorum :icon_confused:

Ralph
26.Ekim.2012, 18:51
İnmek üzere bide ben kontrol edeyim bakalım. Umarım maç motorunu adam etmişlerdir.

hakankaraduman
26.Ekim.2012, 18:55
Maç motorunda bir şey yok yani?

Lord Black
26.Ekim.2012, 18:59
En büyük dileğim maç motorunun güncellenmiş olması.. İniyor bende de şuan.

ibo
26.Ekim.2012, 19:12
Bende kuruldu güncelleme bakalım neler değişmiş.

Ralph
26.Ekim.2012, 19:14
İlk izlenimim, maç motorunda geri paslarda bariz bir oynama yapılmış. Direkten dönen topumda ilk yarı boyunca olmadı. Onu da oynadıkça göreceğiz.

Ralph
26.Ekim.2012, 19:16
+ Olarak ortasaha oyuncuları harika ara paslar bırakıyor artık. Kaleci ile karşı karşıya kalıyor forvet pat diye.

Mete07
26.Ekim.2012, 19:16
Nereden indirebiliyoruz update'i ?

Esssteban
26.Ekim.2012, 19:18
Bende yaptım güncellemeyi. Hemen yeni bir kariyer açıcam bakalım neler değişmiş.

Lord Black
26.Ekim.2012, 19:19
En çok gözüme batan hatta oyundan soğutan olay gollerin %80 inin kanatlardan olmasıydı. Bakalım umarım ayar çekmişlerdir.

Lord Black
26.Ekim.2012, 19:20
Nereden indirebiliyoruz update'i ?

Oyunu aç masaüstünden, otomatik güncellemeye başlıyor.

Gncl1905
26.Ekim.2012, 19:20
2 maçta; 4 direk(direklerle sorunum yoktu benim gerçi herkes şikayet ediyor diye yazdım), 1 orta gol(asıl sorunum buydu), 2 de penaltı(bence çok penaltı çalınıyordu ki hala öle sanırım).

Rakip Chelsea ve Fenerbahçe idi. Krasic ve Hazard atamadıklarına/attıramadıklarına göre biraz düzelme var gibi tabi daha çok test etmek lazım.

Ralph
26.Ekim.2012, 19:22
Kayseri ile bir maç yaptım. Genişletilmiş modda izledim. Çoook nadir geri pas attılar ama ara paslar aşırı tehlike yarattı. Sanki o biraz abartılmış gibi geldi bu sefer. Direkten dönen top da olmadı ilk defa bir maçımda.

Lucas Neill
26.Ekim.2012, 19:27
Deneme amacli iki hazirlik maci yaptim. Bir kac not yazayim.

- Orta kafa gol olayina denk gelmedim artik daha mantik cercevesinde orta aciyor oyuncular. 70 metre top sürüp orta kafa gol olayi yok. Direge carpan bir kac topa denk geldim ama normal pozisyonlardi.

- Kaleciler sacma sapan goller yemediler.
- Paslari oldukca begendim ama bazen stoperlerin takim halinde hücumdayken kaleciye geri pas vermeleri kötü olmus ama düzeltilebilecek birsey.
- Artik sadece kanatlardan degil ortasahadan atilan güzel paslarla goller bulabiliyoruz. Arapaslarin cok tehlike yarattigi gercek ama her oyuncu atamiyor gibi teknik ve yaratici oyuncular basarili bu konuda.
- Mac icinde oyunculara topa sahip ayaga pas yap dedigimizde artik top orta sahada daha cok gezdiriyorlar gibi geldi eski sürümde öyle desek bile hemen kanatlara inip orta yapiyordu oyuncular.

Daha cok mac yaptikca yazicam sunu söyleyebilirim ki mac motorunda gözle görülen bir gelisme var.

martymcfly
26.Ekim.2012, 19:28
Güncellemeden sonra fm.exe yi avira truva atı olarak algıladı ve sildi.
Avirayı kapatıp girebiliyorum oyuna, sizde böyle birşey oldu mu ?

Ralph
26.Ekim.2012, 19:30

Bende de AVG var ama sorun çıkarmadı.

oguzkahn
26.Ekim.2012, 19:31
13.0.2

Performance
Improved processing speeds when scouting large numbers of players
Fixed crash during match when interface rendering mode is set to ‘GPU Assisted’
Fixed crash during match when using quick tactics/shouts
Fixed star rating on ‘Detail Level’ screen not correctly reflecting computer performance

General
Prevented ‘View-Only’ leagues from loading in too many players
Fixed keyboard shortcuts from disabling when object explorer is closed
Fixed mouse cursor hotspot accuracy

GUI
Fixed transfer centre icon not displaying in FMC
Fixed processing bar sometimes not displaying in FMC
Goalkeeper and sweeper no longer overlap on Team Report’s Position Strength pitch
Scrollbar position remembered when on Player Search, click on a player, and then click [Back]
If you resize the Custom Search Option subpanel on the Player Search, its size will now be remembered
Split View size when customised is remembered

Transfers & Contracts
Prevented new signings from becoming released immediately
Fixed free transfers not concluding
Fixed internal Director of Football hires
Fixed ‘Next Available’ transfer date being an option when using the ‘Approach To Sign’ option for a player in the last 6 months of their contract.

Competitions & Rulegroups
Fixed players on holiday at the start of a new game having their return date extending
Fixed training camps and friendlies being scheduled past the start of the league season
Fixed training camps clashing with club European competition Qualifying matches
Fixed players attending training camps being available for Reserve/Youth team matches
Fixed players becoming unregistered for their parent club when send out on a short term loan
Fixed clash between Fourth Round Spanish Cup and International matches

Match Engine

v1302
- Fixed bug where keeper would not prevent team mate's poor control from becoming an own goal
- Fixed one more example of keeper not controlling a backpass
- Fixed players kicking off not always facing correct direction at start of 2nd half
- Fixed AI teams not always setting one central midfielder to a defensive duty
- Improved marking of player running with ball
- Some ball physics collision fixes including the "hole in the net"
- Reduced shots from tight angles

v1303
- Fixed players going for the same ball and both avoiding each other leaving ball loose
- Improved keepers at point blank range slightly
- Improved keeper judgement coming for ball or making save
- Improved angle of non held keeper save
- More last ditch challenges/interceptions in danger area
- Improved defender positioning in own area
- Improved player reactions to loose ball
- Made players in space more likely to try to turn to face opposition goal when on ball
- Increased use of high risk high reward passes in dangerous areas
- Fine tuned general pass choice
- Fixed unrealistic clearances towards own goal

v1304
- Midfields shifting across slightly more when defending
- Tweak to defensive reactions
- Reduced potential instances of wild clearances behind own goal
- Toned down some risky passes slightly from 1303

v1305
- Fix to stop "ghost" goals ( where ball goes in but goal kick given )

v1308
- Temporarily disabled fix for "ghost" goals as its a bit troublesome and causing unwanted side effects
- Fixed keeper coming to punch ball and then diverting to avoid a collision and hence missing ball completely
- Fixed some instances of keepers saving ball prematurely and getting little purchase on save
- Fixed a few bugs causing keepers not to attempt saves when they should do
- Fixed keepers making risky quick throws or passes to team mates
- Further fix for defending crosses
- Slight tweak to speed of longer passes
- Fixed wrong team getting throw/corner/goal kick after tackle sends ball out of play
- Toned down long shots taken on weak foot slightly

Match v1309
- Sorted out problem with "ghost goal" fix and re-activated it
- Fixed keepers trying to come out and intercept dribbled ball they have no chance of getting
- Tweaked direct free kicks
- Tweaked headers slightly

Gncl1905
26.Ekim.2012, 19:35

Aynen böyle oldu bende de. Oyunu zor açtım.

Ralph
26.Ekim.2012, 19:40
Her arapası gol pozisyonu yaratıyor hiç beğenmedim bunu. Pas veren teknik oyuncu olsun olmasın farketmez her ara top net pozisyon.

ibo
26.Ekim.2012, 19:44

Bende yaşadım aynı durumu. Çıkan uyarıdan "Details" butonuna tıklayıp fm.exe için "always ignore" seçeneği seçilirse bir daha uyarı çıkarmaz ve engellemez.

Ralph
26.Ekim.2012, 19:49
Çok basit goller oluyor bence. Gol atmak kolaylaşmış.

Ralph
26.Ekim.2012, 20:06
Adana Demir Spor'a deplasmanda 3-0 yenildim. 3 kere kopya gol attılar, üçü de ara paslarla bomboş pozisyon. Eski halini arar oldum :)

goosfraba
26.Ekim.2012, 20:07
betayı oynayıp oyundan soğuyacağınıza, tam sürümü bekleyin yahu :)

ben de denedim birkaç save. baktım olmayacak, askıya aldım.

Kaka Leite
26.Ekim.2012, 20:08
Adana Demir Spor'a deplasmanda 3-0 yenildim. 3 kere kopya gol attılar, üçü de ara paslarla bomboş pozisyon. Eski halini arar oldum :)

Bazen bunlar gerçekte de oluyor diyip geçmek gerek.

Sonuçta bir tek onlara kolaylaşmadı sende yararlanırsan bu olaydan kadro kalitesi olarak üstün olduğundan kazanırsın. :)

Ralph
26.Ekim.2012, 20:11
Kendim faydalanınca da zevk almıyorum ben kopya gol atmaktan. Farkeden bir şey yok.

hasanonder
26.Ekim.2012, 20:15
bence sakin olmak lazım şu an beta sürümünde can sıkan gözle görülür hata tek bu ise sadece bana göre oyun iyi yolda demektir.

ktoid
26.Ekim.2012, 20:44
Güncellemenin getirdiği değişiklikler için buraya (http://community.sigames.com/showthread.php/322150-FM2013-Pre-Order-Beta-Update-out-now) tıklayın. Türkçeye çevirecek vaktim yok ama maç motorunda çok büyük iyileştirmeler var gibi görünüyor şimdi bakacağım, can sıkan bir çok salaklık giderilmiş deniyor SI forumlarında.

Duka
26.Ekim.2012, 21:23
Facebook üzerinden;

Football Manager

For those of you that haven't pre-ordered FM13, we’re pleased to let you know that you can now play the demo version by downloading on Steam. For instructions on how to do this, please visit http://community.sigames.com/showthread.php/322233-Football-Manager-2013-Demo-OUT-NOW!?p=8199605#post8199605

The demo lasts for 6 in-game months and, as with the beta, you can carry on your save when you have the full game. If you have any feedback or technical issues, please report them on http://community.sigames.com/

You can still pre-order the game from any of our participating retailers at www.footballmanager.com and get access to beta right up until full release on November 2nd.

hasanonder
26.Ekim.2012, 23:52
steamden betayı yükledim play game dediğim zaman herhangi bir update almadı sürüm 13.0.2.b.2b326362 olarak gözüküyor güncelleme yapılmış mı

di canio
27.Ekim.2012, 00:02
steamden betayı yükledim play game dediğim zaman herhangi bir update almadı sürüm 13.0.2.b.2b326362 olarak gözüküyor güncelleme yapılmış mı

Güncelleme yapmıştım. Bende de aynı versiyon numarası var. Sanırım güncellenmiş versiyon.

caner485
27.Ekim.2012, 00:04
1 sezon yapıp oyunu tanıdıktan sonra 1 haftalık ara veriyorum oyuna full sürüm ile tekrar yeni kariyer açacağım.

hasanonder
27.Ekim.2012, 00:07
Güncelleme yapmıştım. Bende de aynı versiyon numarası var. Sanırım güncellenmiş versiyon.

çok sağol dostum...ayrıca ben güncelleme çıktıktan sonra steamden oyunu indirdim güncelleme almaması bunla ilgili olabilir mi?

mpaker66
27.Ekim.2012, 00:25
Hala oynda toplan 40 sut falan oluyor mu? Sol bek oyncusu oyunkurucudan çok pas yapıyor mu?

tiktik
27.Ekim.2012, 01:42
veritabanı güncellemesi içeriyor mu arkadaşlar, bilgisi olan var mı?

William Rookwood
27.Ekim.2012, 02:34
Steamdan tıklıyorum oyuna hiç update falan yapmıyor.

mece
27.Ekim.2012, 03:16
Beta sonrası iş güveni resmen dalga geçiyor benle. Ligde namağlup ilerliyorum, 1. sıradayım güven durumu oldukça güvensiz %30 gözüküyor...

ERSELKULALI
27.Ekim.2012, 03:21
Maç motorunda güzel gelişmeler var. Özellikle kanatlardan orta açıp arka direkte gol atma olayı azalmış artık daha farklı goller de görebiliyoruz.

myres
27.Ekim.2012, 13:40
Yeni kariyer açmak gerekir mi güncellemeden faydalanmak için?

Mete07
27.Ekim.2012, 14:39
Yeni kariyer açmak gerekir mi güncellemeden faydalanmak için?

Evet yeni oyunda güncel hali

Lord Black
27.Ekim.2012, 16:20
Evet yeni oyunda güncel hali

Kadro güncellemesi hariç tüm düzeltmeler kayıtlı oyunlarda da geçerli yanlış bilgi vermeyelim :)