PDA

View Full Version : Gerçek Bir Kariyer | Beşiktaş

Ralph
27.Ekim.2012, 20:38
http://img689.imageshack.us/img689/8498/footballmanager2013.jpg (http://img689.imageshack.us/i/footballmanager2013.jpg/)

Football Manager 2013 serisinin çıkması ile 2 yıldır yaptığım "Gerçek bir kariyer" isimli kariyer hikayeme bu seride de devam etmek istiyorum. Amacım, her seride olduğu gibi farklı bir kariyer hikayesi yapmaktır.

Hikaye sırasında sizlerin katılımı da olacaktır (eğer dilerseniz). Bazı basın toplantılarında, sizin sormak istediğiniz soruları basın mensupları sormuş gibi cevaplayacağım. Biraz da sizin sorularınıza göre şekillenecek kariyer. Sayfalar bol resimli, bol ayrıntılı olacak.

Yöneteceğim takım Beşiktaş olacak. Bu seride Beşiktaş bir hayli zor durumda. Elimden gelenin en iyisini yapmaya ve Beşiktaş'ı bu çıkmazdan kurtarmaya çalışacağım.

Şimdiden hepimize iyi eğlenceler, iyi okumalar diliyorum :)

Kuralları okudum, kabul ediyorum.

sui generis
27.Ekim.2012, 20:42
Kariyeriniz onaylanmıştır, basarılar dilerim.

Namzet
27.Ekim.2012, 20:45
Başarılar işin zor:)

Ralph
27.Ekim.2012, 20:56
http://img248.imageshack.us/img248/7541/ntvspor1.gif (http://img248.imageshack.us/i/ntvspor1.gif/)

Merhaba sayın seyirciler,

Bir son dakika gelişmesi ile karşınızdayız. Geçen sezon sonuna doğru başkan Sayın Yıldırım Demirören'in takımla bağlarını koparmasıyla birlikte başkanlık görevine Fikret Orman gelmişti. Teknik Direktör Tayfur Havutçu'nun da takımdan ayrılması ile Beşiktaş'ın bir yenilenme sürecine girilmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Tüm bu gelişmelerin ardından merakla yeni teknik direktörün açıklanması bekleniyordu. Gerek sosyal medya da, gerekse radyo ve televizyonlarda bir çok teknik direktörün ismini duyduk. Beşiktaş'ın çiçeği burnunda başkanı Sayın Fikret Orman, tüm bu ismi geçen teknik direktörlerin dışında, ismini duymadığımız bir teknik adam ile basın mensuplarının karşısına geçeceğini duyurdu. İsmi hakkında kesin bir açıklama yok ancak yerli bir teknik direktör olduğu açıklandı. Akşam saatlerinde düzenlenecek basın toplantısı ile Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü açıklanacak.

Gelişmelerle tekrar karşınızda olacağız, iyigünler dileriz.

Ralph
27.Ekim.2012, 20:59
Başarılar işin zor:)

Teşekkürler :) Zoru başarmaya çalışacağız.

hakankaraduman
27.Ekim.2012, 21:01
Başarılar , takipteyim.

Ralph
27.Ekim.2012, 21:02
Başarılar , takipteyim.

Teşekkürler :)

mustangshelby
27.Ekim.2012, 21:09
taraftar drenthe'yi istiyor. :)

Başarılar bu arada.

manu4
27.Ekim.2012, 21:28
Başarılar,her seneye Beşiktaşım'la başlarım fakat bu sene ki durumlar biraz düşündürüyor,transferlerini ve taktiklerini merakla bekliyorum :)

Ralph
27.Ekim.2012, 21:35
taraftar drenthe'yi istiyor. :)

Başarılar bu arada.

Başarılar,her seneye Beşiktaşım'la başlarım fakat bu sene ki durumlar biraz düşündürüyor,transferlerini ve taktiklerini merakla bekliyorum :)

Birazdan basın toplantısı yapacağım. Teknik direktöre sormak istediğiniz sorular varsa onbeş dakika içerisinde buradan yazabilirsiniz.

Esssteban
27.Ekim.2012, 21:47
Başarılar. Takipteyim

Ralph
27.Ekim.2012, 21:53
Başarılar. Takipteyim

Teşekkürler, bu arada basın toplantısı yazısı zaman alacak gibi daha. Hala soru sormak için zamanınız var :)

Katılımlı bir hikaye olsun istiyorum.

SmtSvm
27.Ekim.2012, 21:53
Başarılar Dilerim ,
Umarım Uğur Boral'ı Sol Bekte Oynatmazsın Sende Samet Hoca Gibi ..
Takipteyim Bu Kariyeri ..

hakankaraduman
27.Ekim.2012, 21:57
Ben sorayim, son zamanlardaki portekizli yıldız geleneğini devam ettirip cristiano ronaldo'yu almayı düşünebilir misiniz?

Ralph
27.Ekim.2012, 21:57
Başarılar Dilerim ,
Umarım Uğur Boral'ı Sol Bekte Oynatmazsın Sende Samet Hoca Gibi ..
Takipteyim Bu Kariyeri ..

Mecbur kalmadığım sürece düşünmüyorum. Bende Uğur'u back de oynatma taraftarı değilim. Teşekkürler bu arada :)

Ralph
27.Ekim.2012, 21:59
Ben sorayim, son zamanlardaki portekizli yıldız geleneğini devam ettirip cristiano ronaldo'yu almayı düşünebilir misiniz?

Ekledim ;)

wolfc
27.Ekim.2012, 22:06
Bir soruda benden takımı incelediğinizde sizce takımın eksiklik hissedilen veya iyi olduğunu düşündüğünüz mevkiler hangi mevkilerdir ?

Bir soru daha q7 hakkındaki fikirleriniz önümüzdeki sezon R.Quaresma BJK forması giyecekmi ?

Teşekkürler

pele96
27.Ekim.2012, 22:09
+Takip .

Mamadou
27.Ekim.2012, 22:10
Kariyerinde başarılar dilerim.

Quaresma planlarınız arasında yer alıyor mu ?

Takımı acaba hangi dizilişte oynatmayı düşünüyorsunuz ?

Forvet hattına takviye yapmayı düşünüyor musunuz yoksa eldeki oyuncuları yeterli görüyor musunuz ?

İleri ki sezonlarda yabancı kısıtlaması yüzünden yerli oyuncularla sözleşme imzalamayı düşünüyor musunuz?

Transferde öncelik hangi mevki ? Gönderilecek oyuncular ? Fernandes'in kaptan olacağı söylentileri ?

Daha sorayım mi :D

zeck17
27.Ekim.2012, 22:13
Holoskoyu ve batuhanı kanatlarda oynatmayı düşünüyor musunuz?

Genç oyuncuları bu sene sık sık görecek miyiz sahada?

Borçları kapatmak ne düşünüyorsunuz kadronun üstüne koyup başarı yakalamak mı yoksa oyuncuları satıp iskeletini yeniden kurup başarılı olmak mı?

oldu herhalde :D

Ralph
27.Ekim.2012, 22:13
Kariyerinde başarılar dilerim.

Quaresma planlarınız arasında yer alıyor mu ?

Takımı acaba hangi dizilişte oynatmayı düşünüyorsunuz ?

Forvet hattına takviye yapmayı düşünüyor musunuz yoksa eldeki oyuncuları yeterli görüyor musunuz ?

İleri ki sezonlarda yabancı kısıtlaması yüzünden yerli oyuncularla sözleşme imzalamayı düşünüyor musunuz?

Transferde öncelik hangi mevki ? Gönderilecek oyuncular ? Fernandes'in kaptan olacağı söylentileri ?

Daha sorayım mi :D

Oyy oyy :D Tamam bunlarda son olsun çünkü çok uzun yazı oldu. Millet okumaya üşenecek vallahi. Bunları da cevaplayıp yayınlıyorum.

Borçları kapatmak ne düşünüyorsunuz kadronun üstüne koyup başarı yakalamak mı yoksa oyuncuları satıp iskeletini yeniden kurup başarılı olmak mı?

Tamam bu son olsun ozaman :D

Ralph
27.Ekim.2012, 22:21

Aslında bu soruların cevaplarını vermiştim. Şimdi tekrar sorarsam tekrar etmiş gibi olurum. Bu sebeple onları yazmayayım olur mu :)

footballer33
27.Ekim.2012, 22:21
Başta Meireles, sonra da diğer arkadaşlar benim soracağım tüm soruları sormuş. Kısaca, kariyerinde başarılar dilerim. :)

Ralph
27.Ekim.2012, 22:22
http://img201.imageshack.us/img201/8509/ntvspor2.jpg (http://img201.imageshack.us/i/ntvspor2.jpg/)

İyi akşamlar sevgili izleyenler,

Bildiğiniz üzere sabah Beşiktaş ile ilgili bir son dakika haber vermiştik, yeni teknik direktörün kim olduğuna dair bir açıklama ve basın toplantısı yapılacaktı ve şu anda bu basın toplantısı gerçekleşmek üzere.

Şimdi kameralarımızı Beşiktaş Nevzat Demir Tesislerinde yapılan bu basın toplantısına çeviriyoruz. Evet Özgür Buzbaş, söz sende;

Merhaba,

Şu anda sayın Fikret Orman, yeni teknik direktörleri ile birlikte geldi ve diğer yöneticilerle birikte masaya oturdular. Şu an açıklamalar yapılıyor, sizi açıklamalarla başbaşa bırakıyorum;

Fikret Orman: Değerli basın mensupları, öncelikle hoşgeldiniz. Bildiğiniz üzere sayın Tayfur Havutçu gittiğinden beri sıkı bir teknik direktör arayışına girdik. Anlaştığımız ama pürüzler çıkan durumlar oldu, fiyatta anlaşamadığımız durumlar oldu vs gibi bir çok durumla karşılaştık. En sonunda doğru kişiyi bulduğumuza inanarak, sayın Görkem Bey ile anlaşmış bulunmaktayız ve sizin de önünüzde onunla 4 senelik bir kontrat imzalayacağız.

Bir çok Beşiktaşlı ve futbol camiasından insanlar bunu eleştireceklerdir eminim. Ama geçmişe baktığımızda bu kulübe ya da Türkiye'de herhangi bir kulübe gelen ünlü isimlerin de ne kadar eleştirildiğini söylemek istiyorum özellikle. Söylemek istediğim, isim değil icraat yapmak istiyoruz.

Sayın Görkem, bu görev için biçilmiş kaftan diyebilirim. Onunla ilk görüştüğümde bana "ücret için sıkıntı yapmayın başkanım" dedi. Menfaatlerini değil, Beşiktaş'ın menfaatlerini düşünüyor, tıpkı bizim yaptığımız gibi, tıpkı büyük Beşiktaş taraftarının yaptığı gibi oda FEDA yapıyor.

Yeni teknik direktörümüzün futbol geçmişi ile ilgili bir kaç şey söylemek gerekirse, kendisi Almanya'da alt ligler de mücadele etmiştir. Daha sonra Almanya'da çeşitli kulüplerde altyapı sorumlusu olarak görev almıştır. Bu bakımdan bize katacağı çok şey var kanaatindeyim. Biz zaten kulüp olarak altyapıya önem vermemiz gereken bir dönemdeyiz. Bu sebeple nokta atışı bir imza olacak.

Benim söylemek istediklerim bu kadar. Şimdi sözü kendisine bırakıyorum.

Teknik Direktör: Merhaba sayın basın mensupları. Aslında sözlerime nereden başlasam bilemiyorum. İnanın böyle büyük bir camia içinde bulunmaktan gururlu ve mutluyum. Tarifi edilemez duygular içerisindeyim. Fanatizm boyutunda tuttuğunuz takımın başına geçtiğinizi düşünün, hayal edin. Beni en iyi ozaman anlayacaksınız.

Kendimden biraz bahsetmek istiyorum, ben Almanya doğumluyum ve bu yaşıma kadar orada yaşamış bir futbol adamıyım. Beni televizyonlardan ya da radyolardan pek duymamış olabilirsiniz ama Bundesliga'nın önemli bir çok ekibinin alt yapısında sorumlu olarak yıllarca çalıştım. Fakat bir yanım yıllarca hep Türkiye'deydi. Bir yandan anavatanım, bir yandan da tuttuğum takımın ülkesi idi.

Benim için büyük bir sürpriz buraya şu an oturmak. Tekrar tekrar söylüyorum, gurur verici. Bizim eskiden bildiğimiz Beşiktaş'ı yaratmak, o günlere geri döndürmek amacı doğrultusunda buraya geldim. İnancım tam. Sayın başkanımız sağolsun her konuda beni destekleyeceğiniz söyledi. Hep beraber bu zorlu günleri aşacağız inşallah.

Ben böyle sabaha kadar konuşurum sorun değil ama isterseniz sorularınız doğrultusunda konuşayım, daha açıklayıcı olur.

NTVSpor Muhabiri: Merhaba hocam, öncelikle Beşiktaş gibi büyük bir camiaya hoşgeldiniz diyorum. En içten dileklerimle size başarılar diliyorum.

Sorum ise şu olacak, bildiğiniz üzere Beşiktaş takımı çok zor günler geçiriyor. Gerek parasal açıdan, gerekse futbolcu açısından çok dar bir dönemde diyebiliriz. Elinizdeki futbolcular ile devam etmeyi mi düşünüyorsunuz yoksa maddi açıdan iyi gelir elde edilebilecek futbolcuları elinizden çıkartıp, elinizden geldiğince iyi transferler yapmayı mı düşünüyorsunuz? Teşekkürle

Teknik Direktör: Şu ana kadar Almanya'da yaşadım fakat Beşiktaş'ı çok yakından takip ederim çocukluğumdan beri. Bu sebeple oyuncular hakkında bilgi sahibiyim ama tabi ki sahada hepsini teker teker görmek ve incelemek isterim. Ön yargılı bir değilimdir. Hepinizin bildiği üzere bütçemiz çok kısıtlı. Ben gelmeden önce satış listesine konan bir Quaresma gerçeği var. Ben takımı baştan yaratmak istiyorum. Bu sebeple benden önce olan ne varsa her şeyi silip atıyorum. Amacım tüm sorunları sıfıra indirgemek.

Show TV Muhabiri: Acaba kafanızda "şu veya şu oyuncu gelse çok güzel olur" cinsinden diyeceğiniz bir futbolcu var acaba?

Teknik Direktör: Elbette var, her teknik direktörün mutlaka istediği futbolcular vardır. Ama bunları burada ve şu anda açıklamak çok gereksiz olur. Zira daha oyuncularımı sahada görmedim. Belki de gerek bile duymayacağım. Bana kendilerini ispatlamalılar.

Fotomaç Gazetesi Muhabiri: Kendi teknik ekibinizi kurmayı düşünüyor musunuz?

Teknik Direktör: Evet, daha önce de birlikte çalıştığım bir kaç yardımcım var. En kısa zamanda onları da buraya getirmeyi planlıyorum. Sayın Recep Bey'e de teşekkür ediyoruz şu ana kadar ki çalışmalarından ötürü.

Vatan Gazetesi Muhabiri: Taktiksel olarak nasıl oynamayı düşünüyorsunuz acaba? Takıma göre mi yoksa kendi planınız doğrultusunda bir anlayışınız mı var?

Teknik Direktör: Ben bu konuda biraz eski kafalıyım galiba. Hala o eski 4-4-2'li zamanlarda kaldım. Normalde kullanmayı düşündüğüm taktik ikili forvet sistemine dayalı ama takıma göre de şekillenecek bu biraz. Bana takımımı iyice tanımam için biraz zaman verin olur mu arkadaşlar.

Sabah Gazetesi Muhabiri: Son zamanlardaki Portekizli yıldız geleneğini devam ettirip Cristiano Ronaldo'yu almayı düşünebilir misiniz?

Teknik Direktör: Gelmek istediği sürece, tüm futbolculara Beşiktaş'ın kapısı açıktır. Şaka bir yana Portekiz geleneğini devam ettirme gibi bir düşüncem yok.

Hürriyet Gazetesi Muhabiri: Beşiktaş'ın bu sene ligde hedefi ne olacak?

Teknik Direktör: Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden bir tanesidir. Gidişat ve durum ne olursa olsun tek bir amaç vardır, Şampiyonluk.

Fotomaç Gazetesi Muhabiri: Takımı incelediğinizde, sizce takımın eksiklik hissedilen veya iyi olduğunu düşündüğünüz mevkiler hangi mevkilerdir ?

Bir soru daha, Quaresma hakkındaki fikirleriniz nelerdir? Önümüzdeki sezon R. Quaresma Beşiktaşforması giyecek mi ?

Teknik Direktör: Daha önce de söylediğim gibi, önce takımı incelemeli ve oyuncularımın saha da ne yaptıklarını görmeliyim. Ona göre bir plan yapacağım. Yaz dönemi boyunca bol bol hazırlık maçı yapacağız. En doğru kararı alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın arkadaşlar. Quaresma konusuna gelince, onu satma gibi bir niyetim yok şu an. Çok yetenekli bir oyuncu. Fakat takımın menfaatleri doğrultusunda 1 yıllık kalan sözleşmesine de bakarak oyuncuyu satabiliriz. Bu gibi şeyleri konuşmak için erken. Önce bir takımı görmeliyim.

Milliyet Gazetesi Muhabiri:Takımda forvete takviye yapmayı düşünüyor musunuz acaba? Bir sorum daha olacak, ileri ki senelerde oluşacak yabancı kısıtlaması için ne yapmayı düşünüyorsunuz? Transferleriniz de öncelik hangi mevki olacak acaba? Son olarak, Holosko ve Batuhan'ı kanatlarda oynatmayı düşünüyor musunuz?

Teknik Direktör: Forvette çok iyi iki tane oyuncuya sahibiz. Birisi Almeida diğeri ise Mustafa Pektemek. Dışarıdan baktığınızda takviyeye gerek yok gibi ama tabi ki onları da görüp izlemem lazım.

İleri ki yıllarda yabancı kısıtlaması kuralı değişecek evet ama bizim sıkıntı yaşayacağımızı zannetmiyorum. Zaten alt yapıya önem vermemiz gereken bir dönemdeyiz. Bu sebeple yerli oyuncular çoğunlukta olacaktır kadromuzda. Sadece gerekli yerlere yabancı transferi yapılacak. Transferde önceliğimi belirmek için ise takımı hazırlık maçlarında çok iyi izleyeceğim ve bu yöne belirleyeceğim. Batuhan için cevabın hayır olabilir ama Holosko'yu kanatta da kullanabilirim.

AMK Gazetesi Muhabiri: Takımda Fernandes ve Quaresma gibi yıldızlarınız var. Bunları tutmak için ekstra bir çaba sarfedecek misiniz?

Teknik Direktör: Bu saydığınız iki oyuncuda büyük futbolcular ve yetenekli futbolcular. Ama biri olmadan diğeri de olmaz. Futbol bir takım oyunudur. Herkesin herkese ihtiyacı vardır. Önemli olan isimler değil, Beşiktaş'tır.

Teşekkür ediyorum sorular için arkadaşlar. İlerleyen günlerde takımın gidişatı ve gelişmeler ile ilgili bir basın toplantısı daha yapacağım. O zamana kadar her şey daha çok şekillenir ve netleşir. Şimdi sizin de izninizle imzaları atalım.

Evet sevgili izleyiciler, imzalar atıldı ve Beşiktaş yeni teknik adamını buldu. Bundan sonra Beşiktaş'a Sayın Görkem ile başarılar diliyoruz.

Gelişmeler ile karşınızda olduk, İyi akşamlar.

http://img685.imageshack.us/img685/1130/sinebuyuka.jpg (http://img685.imageshack.us/i/sinebuyuka.jpg/)

Ralph
27.Ekim.2012, 22:22
Takımı hangi sistemde oynatmayı düşünüyorsun, sistemin içinde hangi isimlere yer verip hangileriyle yollarını ayıracaksın?

Başarılar. :)

Teşekkürler :) Ona da cevap verdim kardeşim.

zeck17
27.Ekim.2012, 22:27
Aslında bu soruların cevaplarını vermiştim. Şimdi tekrar sorarsam tekrar etmiş gibi olurum. Bu sebeple onları yazmayayım olur mu :)

tabikide olur ama şu holosko batuhan konusuna cevap vermemişsiniz yinede teşekkürler :)

Ralph
27.Ekim.2012, 22:30
tabikide olur ama şu holosko batuhan konusuna cevap vermemişsiniz yinede teşekkürler :)

Onu da sıkıştırdım araya :) Bulabilecek misin bilmiyorum ama :icon_razz:

footballer33
27.Ekim.2012, 22:35
AMK gazetesi muhabirimiz bile var. :D

Cevaplar için teşekkürler kardeşim. Uzun soluklu, Beşiktaş'ımızın düzlüğe çıkacağı, sağlam bir kariyer olur umarım. :)

Ralph
27.Ekim.2012, 22:37
AMK gazetesi muhabirimiz bile var. :D

Cevaplar için teşekkürler kardeşim. Uzun soluklu, Beşiktaş'ımızın düzlüğe çıkacağı, sağlam bir kariyer olur umarım. :)

Ayıpsın, AMK olmaz mı hiç :D

Ralph
27.Ekim.2012, 22:42
http://img248.imageshack.us/img248/7541/ntvspor1.gif (http://img248.imageshack.us/i/ntvspor1.gif/)

Beşiktaş takımı, internet sitesi vasıtası ile yaz programını duyurdu. Dikkat çeken en büyük nokta ise, bu sene Beşiktaş ilk defa yabancı bir ülkede kamp yapmayacak ve bütün hazırlık maçlarını iç sahada oynayacak.

Çiçeği burnunda teknik direktörü ile önce Beşiktaş Yedek ile ve sonra da sırasıyla Kartalspor, Boluspor, Bursaspor, Küçükçekmecespor, Trabzonspor ve son olarak ise yine kendi evinde İnter'i konuk edecek ve lige hazır duruma gelecek. İşte www.bjk.com.tr'de açıklanan yaz programı:

http://img7.imageshack.us/img7/4204/besiktaslogoresimleri1.jpg (http://img7.imageshack.us/i/besiktaslogoresimleri1.jpg/)

http://img443.imageshack.us/img443/8956/ekranalntsy.jpg (http://img443.imageshack.us/i/ekranalntsy.jpg/)

William Rookwood
27.Ekim.2012, 23:00
Küçükçekmecesporumuzdan galibiyet bekliyorum :D

Ralph
27.Ekim.2012, 23:02
Küçükçekmecesporumuzdan galibiyet bekliyorum :D

Orada mı oturuyorsun? :icon_biggrin:

William Rookwood
27.Ekim.2012, 23:03
Orada mı oturuyorsun? :icon_biggrin:

Evet ve 18 yaş altında oynuyordum beş sene önce :)

Ralph
27.Ekim.2012, 23:09
Evet ve 18 yaş altında oynuyordum beş sene önce :)

Sık sık gelir giderdim oraya bir sebepten ötürü. Şimdi de sık sık Büyük Çekmeyece'ye gidip geliyorum. Malum kişi oraya taşındı :icon_biggrin:

Ralph
27.Ekim.2012, 23:15

Beşiktaş teknik direktörü ilk defa sahaya indi ve oyuncularla toplantı yaptı. Küçük çaplı bir tanışma evresinden sonra oyuncular önce düz koşu, ardından ağırlık çalışması ve daha sonra da çift kale maç yaptılar. Yeni teknik direktörün, yardımcısı ile birlikte oyuncuları izleyip sürekli notlar alması gözlerden kaçmadı.

Oyuncularına maç esnasından sık sık talimatlar verdi. Maçtan sonra birkaç basın mensubunun sorduğu soruları yanıtlayan teknik adam, sol back için oyuncu arayışına girdiklerini belirtti. Takımda sol back dışında bir sıkıntı şimdilik bulmadığını söyleyen teknik adam, bu transferi ileriki günlerde sonuçlandıracağız, aklımda bir kaç isim var diyerek sözlerini bitirdi.

Teknik direktör Görkem'in sol back transferi için üç isim düşündüğü tahmin ediliyor. Beşiktaş'ın içinde bulunduğu maddi durum göz önüne alındığında bu isimler serbest olan oyunculardan kurulacağa benziyor. Akla gelen ilk isimler ise şöyle sıralanıyor;

*Bir zamanlar chelsea formasını da giymiş, daha sonra Valencia, Athletic, Valladolid ve Levante'de oynamış 31 yaşındaki Asier Del Horno

*Feyenoord altyapısından çıkmış, Real Madrid gibi dünyanın en iyi kulüplerinden birinde 3 yıl oynamış ve şu an serbest olan Royston Drenthe

*Son olarak ise Tottenham, HSV ve Ajax forması giymiş fakat şu anda hiç bir kulüp ile sözleşmesi olmayan Timothé Atouba.

footballer33
27.Ekim.2012, 23:16
Görkem; zayıf rakiplere karşı, sadece genç ve yedek ağırlıklı oynatmanı; Bursa, Trabzon ve İnter maçlarında ise, as takımı sahaya sürmeni bekliyorum. Böylece bütün futbolcuları da görmüş olursun ve bu da sana ilerisi için bir fikir verir. Hazırlık maçlarında aynı kadro ve aynı taktikle oynamayacağını umuyorum.

Sol beke de, Drenthe'yi tek geçerim. ;;)

William Rookwood
27.Ekim.2012, 23:17
Sık sık gelir giderdim oraya bir sebepten ötürü. Şimdi de sık sık Büyük Çekmeyece'ye gidip geliyorum. Malum kişi oraya taşındı :icon_biggrin:

Büyükçekmece ve Küçükçekmece efsanelerine benziyor biraz :) Büyüklerimiz anlatırdı küçükken balıkçının teki karşı kıyıda ki kıza aşık olmuş o zamanlar köprüde yokmuş karşıya geçmek için küreksiz bir sandal ile iskeleden iskeleye halat çekerek karşıya geçiyormuş. Eninin küçüklüğünden dolayı Küçükçekmece, boyunun büyüklüğünden dolayıda Büyükçekmece vermiş göllerin ismine çektiği halatların yol tutuşuna göre :)

Bu arada kariyerinde başarılar dilerim. Bende Galatasaray ile açtım ikinci sezonda yabancı statüsü biraz can sıkabiliyor :)

Ralph
27.Ekim.2012, 23:18
Görkem; zayıf rakiplere karşı, sadece genç ve yedek ağırlıklı oynatmanı; Bursa, Trabzon ve İnter maçlarında ise, as takımı sahaya sürmeni bekliyorum. Böylece, bütün futbolcuları da görmüş olursun ve bu da sana ilerisi için bir fikir verir. Hazırlık maçlarında aynı kadro ve aynı taktikle oynamayacağını umuyorum.

Sol beke de, Drenthe'yi tek geçerim. ;;)

Öyle bir baskı altına aldın ki şu mesajınla istesem de oynayamam aynı taktikle :icon_biggrin:

Büyükçekmece ve Küçükçekmece efsanelerine benziyor biraz :) Büyüklerimiz anlatırdı küçükken balıkçının teki karşı kıyıda ki kıza aşık olmuş o zamanlar köprüde yokmuş karşıya geçmek için küreksiz bir sandal ile iskeleden iskeleye halat çekerek karşıya geçiyormuş. Eninin küçüklüğünden dolayı Küçükçekmece, boyunun büyüklüğünden dolayıda Büyükçekmece vermiş göllerin ismine çektiği halatların yol tutuşuna göre :)

Bu arada kariyerinde başarılar dilerim. Bende Galatasaray ile açtım ikinci sezonda yabancı statüsü biraz can sıkabiliyor :)

Duymamıştım bu hikayeyi gerçekten güzelmiş. O zamanlar aşklar daha güzelmiş :) Teşekkürler başarı dilekleri için.

footballer33
27.Ekim.2012, 23:21
Öyle bir baskı altına aldın ki şu mesajınla istesem de oynayamam aynı taktikle :icon_biggrin:

Duymamıştım bu hikayeyi gerçekten güzelmiş. O zamanlar aşklar daha güzelmiş :) Teşekkürler başarı dilekleri için.
Doğrusu da bu değil mi? :icon_biggrin: Adı üstünde, hazırlık maçı. :icon_smile:

Ralph
27.Ekim.2012, 23:24
Doğrusu da bu değil mi? :icon_biggrin: Adı üstünde, hazırlık maçı. :icon_smile:

Tabii ki :)

Efkans1903
27.Ekim.2012, 23:29
Başarılar...

Ralph
27.Ekim.2012, 23:30
http://img850.imageshack.us/img850/9139/sondakika.jpg (http://img850.imageshack.us/i/sondakika.jpg/)

Beşiktaş teknik direktörü, yaptığı son açıklamada takımdan gitmesi ve gitmemesi gereken kişileri belirlediğini açıkladı. Hugo Almeida ile yolları kesin olarak ayırmayı düşünen teknik direktör, kulüpte başka bir oyuncunun kesinlikle ayrılmayacağını söyledi. Quaresma konusuna da deyinen hoca, "Quaresma 1 yıl daha bizimle olacak, kendisi takımda kalmak istediğini belirtti ve antrenmanlarda çok çalışıyor, Hiç bir yere gidemez" şeklinde konuştu.

Bu açıklamalardan sonra Beşiktaş'taki Quaresma gerginliğine de bir nokta konmuş oldu.

pele96
27.Ekim.2012, 23:34
Quaresma ve Almeida akillica olmus.

EndoplazmiK RetikuluM
27.Ekim.2012, 23:42
İyi bir anlatımla ilerliyorsun şimdiye kadar. Kadro politikan çok iyi. Takip listesine aldım. Başarılar abi :)

Ralph
27.Ekim.2012, 23:47
İyi bir anlatımla ilerliyorsun şimdiye kadar. Kadro politikan çok iyi. Takip listesine aldım. Başarılar abi :)

footballer33
27.Ekim.2012, 23:48
Almeida'nın yerine kimi düşündüğünü merak ediyorum. Batuhan-Pektemek-Holosko üçlüsüyle devam etmeyeceğine eminim. :)

Ralph
27.Ekim.2012, 23:50
Almeida'nın yerine kimi düşündüğünü merak ediyorum. Batuhan-Pektemek-Holosko üçlüsüyle devam etmeyeceğine eminim. :)

Fikirlerim değişiyor gibi aslında tek forvette gidebilirim. Hazırlık maçlarındaki performans çok önemli. İki taktik var, onları deneyip ona göre yapacağım hamlemi.

pele96
27.Ekim.2012, 23:56
Holosko-Pektemek-Quaresma ileri 3luye alirsan tam kontra takimi olursun.

Ralph
27.Ekim.2012, 23:59
Holosko-Pektemek-Quaresma ileri 3luye alirsan tam kontra takimi olursun.

İlk hazırlık maçlarında gençleri deniyorum, ilerde daha iyi rakiplere karşı o üçlüyü deneyeceğim.

Ralph
28.Ekim.2012, 00:05
http://img821.imageshack.us/img821/4151/ntvspor3.jpg (http://img821.imageshack.us/i/ntvspor3.jpg/)

http://img411.imageshack.us/img411/116/masonucu.jpg (http://img411.imageshack.us/i/masonucu.jpg/)

Beşiktaş, 2012 - 2013 sezonu ilk hazırlık maçında sahadan galibiyet ile ayrıldı. Nevzat Demir Tesislerinde oynanan maçı Beşiktaş, Yedeklerine karşı 2-0 kazandı. Goller Holosko ve Necip'ten geldi. Özellikle Necip'in çok uzak mesafeden attığı gol görülmeye değerdi.

Beşiktaş maça şu kadro ile çıktı;

http://img593.imageshack.us/img593/831/94400008.jpg (http://img593.imageshack.us/i/94400008.jpg/)

İkinci yarıda as daha çok as oyuncuların da girmesiyle taktiki açıdan çift forvete dönen Beşiktaş daha çok pozisyon buldu ve sahadan 2-0 galip ayrıldı. Beşiktaş her ne kadar ligin sade takımlarından olsa da, kanat oyuncularının hızlı olması onlara kesinlikle bir artı katıyor. Bugün özellikle Holosko koşularıyla ön plana çıktı.

http://img411.imageshack.us/img411/8600/59751220.jpg (http://img411.imageshack.us/i/59751220.jpg/)

sentugo
28.Ekim.2012, 00:14
Başarılar diliyorum.

Ralph
28.Ekim.2012, 00:16
Başarılar diliyorum.

Teşekkürler,

Transferleri yarım saat ya da bir saat içerisinde yazacağım.

MeliksahAydogan
28.Ekim.2012, 00:22
Bekliyoruz hocam :) Drenthe'yi al getir :)

Ralph
28.Ekim.2012, 00:39
http://img201.imageshack.us/img201/8509/ntvspor2.jpg (http://img201.imageshack.us/i/ntvspor2.jpg/)

Beşiktaş'ta gelişmeler devam ediyor. Daha önce teknik direktör Görkem'in "bu takımdan kimse gitmeyecek" şeklindeki demeci olmasına rağmen takımda göndermeyi istediği kişiler olduğu söyleniyor. Escude, Uğur Boral ve Mehmet Akyüz takımdan gönderilecekler listesinde yer aldığı belirtildi. Uğur Boral ve Escude'nin yüksek maaşı ve Mehmet Akyüz'ün kadro fazlası görülmesi nedeniyle ilerleyen günlerde bu oyuncular ile yolların ayrılacağı söyleniyor.

ASLAN1905
28.Ekim.2012, 00:43
Burdan çok güzel bir kariyerin kokusunu alıyorum :-) takipteyim başarılar

footballer33
28.Ekim.2012, 00:44
Gönderilecek bütün isimler çok doğru kararlar. Mehmet Akgün'ü de gönder bence. :)

Ralph
28.Ekim.2012, 00:46
Burdan çok güzel bir kariyerin kokusunu alıyorum :-) takipteyim başarılar

Çok teşekkürler :)

Gönderilecek bütün isimler çok doğru kararlar. Mehmet Akgün'ü de gönder bence. :)

İnce eleyip sık dokuyoruz :) Mehmet Akgün'ün yıllık maaşı az diye yedek tutmayı düşünüyorum. Yoksa oynatacağımdan değil tabi ki :)

Mamadou
28.Ekim.2012, 00:50
Almeida'yı satmayıp oynatsan daha iyi olmaz mı. Bence çok iyi oyunda. Quaresma sezon sonu sözleşmeye bile yanaşmıyor direk yolcu.

Ralph
28.Ekim.2012, 00:53
Almeida'yı keşke göndermesen. Bence çok iyi oyunda. Quaresma sezon sonu sözleşmeye bile yanaşmıyor.

Quaresma'dan bu sene faydalansam yeter bana. Muhtemelen takım oyunu sebebiyle yeteri kadar delirtecek beni bu sene. Almeida'yı gönderme sebebim ise sanırım tek forvet yapacağım. Ortasahamı mümkün olduğu kadar kalabalık yapmak istiyorum.

attirson
28.Ekim.2012, 01:00
Senin kariyerlerde bir başka oluyor be. :D Basın toplantısına yetisemedim.. :(

Ralph
28.Ekim.2012, 01:04
http://img821.imageshack.us/img821/4151/ntvspor3.jpg (http://img821.imageshack.us/i/ntvspor3.jpg/)

http://img802.imageshack.us/img802/115/84454366.jpg (http://img802.imageshack.us/i/84454366.jpg/)

Beşiktaş, ikinci hazırlık maçında kendi evinde Kartalspor'u konuk etti. Maçı 6 bin kadar seyirci izledi. Sıcaklar nedeniyle hakemin maç boyunca 4 kere su molası verdiği maç, iki takımın da gol bulamaması ile 0-0 sona erdi. İlk yarı yedek ağırlıklı sahaya çıkan Beşiktaş, ikinci yarı as oyuncularını sahaya sürse de skoru kendi lehine çeviremedi. Maç boyunca etkili taraf Siyah Beyazlı ekipti.

Beşiktaş sahaya şu 11 ile çıktı:

http://img713.imageshack.us/img713/2042/20770561.jpg (http://img713.imageshack.us/i/20770561.jpg/)

Maçın istatistikleri ise şu şekilde:

http://img696.imageshack.us/img696/3723/70642333.jpg (http://img696.imageshack.us/i/70642333.jpg/)

Ralph
28.Ekim.2012, 01:05
Senin kariyerlerde bir başka oluyor be. :D Basın toplantısına yetisemedim.. :(

Başka sefere artık :icon_biggrin:

MeliksahAydogan
28.Ekim.2012, 01:18
Transferler nerede hocam :) ?

SmtSvm
28.Ekim.2012, 01:23
Burak Kaplan'ı Sağ Kanatta AMR Olarak Oynatırsan Daha Çok Verim Alabilirsin ..
Ayrıca Sağ ve Sol Beke Takviye Yaparsan İyi Olur ..

Ralph
28.Ekim.2012, 01:36
http://img850.imageshack.us/img850/9139/sondakika.jpg (http://img850.imageshack.us/i/sondakika.jpg/)

Beşiktaş'ta hareketli saatler yaşanıyor. Siyah Beyazlılar, borsaya bildirdiği yazıda futbolcu Cristiano Zanetti ve Iván Hurtado ile birer yıllık sözleşme imzaladıklarını açıkladılar. Borsaya gönderilen yazıda

"Yeni transferlerimizden Cristiano Zanetti, yıllık 165 bin Euro ve maç başı 1.300 Euro alacaktır. Yeni transferlerimizden Iván Hurtado yıllık 130 bin ve maç başı 1.100 Euro alacaktır"

şeklinde açıklandı.

Ayrıca borsaya gönderilen bir diğer yazıda;

"Futbolcularımızdan Escude ile 600 bin Euro'ya sözleşmemizi karşılıklı fesh etmiş bulunmaktayız, ayrıca yine futbolcularımızdan Uğur Boral ile 900 bin Euro karşılığında sözleşmemizi karşılıklı olarak fesh etmiş bulunmaktayız"

şeklinde yazı gönderildi.

Böylece Beşiktaş maddi anlamda çok hafiflemiş oldu zira Escude ve Uğur Boral'ın aldığı yıllık para toplam 2 milyon Euro iken, alınan bu iki futbolcunun yıllık toplam değeri 300 bin Euro ediyor.

Şimdi Beşiktaş'ın yeni transferlerini tanıyalım:

Cristiano Zanetti: Cristiano Zanetti 14 Nisan 1977 yılında Carrara'da doğmuştur.İtalyan futbolcu defansif ortasaha mevkisinde oynamaktadır. Futbol hayatına Fiorentina altyapısında başlayıp, sırasıyla Reggiana, İnter, Cagliari, Roma, tekrar İnter, Juventus'da oynamış ve sonra tekrar yuvaya yani Fiorentina'ya dönmüştür. 2 sene orada oynadıktan sonra Brescia'ya transfer olmuş ve 1 sene oynamıştır.

http://img802.imageshack.us/img802/8671/zanetti.jpg (http://img802.imageshack.us/i/zanetti.jpg/)

Iván Hurtado: 37 yaşında, Ekvador'lu tecrübeli defans oyuncusu Hurtado, futbol hayatına Esmeraldas takımında başlamıştır. Şu ana kadar Avrupa'da herhangi bir takımda oynamayan tecrübeli defans, bu deneyimi ilk defa Beşiktaş'ta yaşayacak.

http://img208.imageshack.us/img208/6479/zanettie.jpg (http://img208.imageshack.us/i/zanettie.jpg/)

lionelforlan
28.Ekim.2012, 01:39
Abi 37 yaşında adamı ne yapacaksın :D

Ralph
28.Ekim.2012, 01:41
Transferler nerede hocam :) ?

Geliyor yavaştan :)

Burak Kaplan'ı Sağ Kanatta AMR Olarak Oynatırsan Daha Çok Verim Alabilirsin ..
Ayrıca Sağ ve Sol Beke Takviye Yaparsan İyi Olur ..

Burak yedek olacak zaten büyük ihtimal. Onun dışında sağ back de Hilbert'ten memnunum. Ama sol back gelecek.

Abi 37 yaşında adamı ne yapacaksın :D

Bu sene amaç takıma ucuza tecrübe katmak. Zaten 1'er yıllık imzaladım :)

manu4
28.Ekim.2012, 01:46
37 yaşında ama profili fena değilmiş

Ralph
28.Ekim.2012, 01:47
37 yaşında ama profili fena değilmiş

Kötü oynasa bile yıllık kaybedeceğim miktar fazla bir şey değil zaten :)

MeliksahAydogan
28.Ekim.2012, 01:47
Sol back Drenthe olmalı bence :)

manu4
28.Ekim.2012, 01:49
quintero,wilfried gibi oyunun bug'lu oyuncularına bakabilirsinAlmeida'nın yerine,tabi para yeterse :)

Ralph
28.Ekim.2012, 01:49
Sol back Drenthe olmalı bence :)

Kötü bir haberim var sana :( Drenthe'yi Paok kaptı ne yazık ki. Geçen yaptığım kariyerde ekstra ücret basmadığım halde ben almıştım ama bu sefer öyle olmadı ne yazık ki.

quintero,wilfried gibi oyunun bug'lu oyuncularına bakabilirsinAlmeida'nın yerine,tabi para yeterse :)

Aaaah ah :)

MeliksahAydogan
28.Ekim.2012, 01:54
Kötü bir haberim var sana :( Drenthe'yi Paok kaptı ne yazık ki. Geçen yaptığım kariyerde ekstra ücret basmadığım halde ben almıştım ama bu sefer öyle olmadı ne yazık ki.

Aaaah ah :)

Kötü olmuş oynatıp 1 sezon sonra hemen satıp fena bir meblağ sayılmayacak bir para kazanabilirdiniz Drenthe'den hem vereceği performans da cabası.

Ralph
28.Ekim.2012, 01:55
Kötü olmuş oynatıp 1 sezon sonra hemen satıp fena bir meblağ sayılmayacak bir para kazanabilirdiniz Drenthe'den hem vereceği performans da cabası.

Drenthe gerçekten çok süratli ve istekli oynuyordu maçlarda gerçekten kötü oldu dediğin gibi. Mecbur başka adam bakıcam. Alabileceğim pek kişi kalmadı ama bulucam birini artık mecbur. Tanju ile bir sezon geçmez.

MeliksahAydogan
28.Ekim.2012, 01:58
Drenthe gerçekten çok süratli ve istekli oynuyordu maçlarda gerçekten kötü oldu dediğin gibi. Mecbur başka adam bakıcam. Alabileceğim pek kişi kalmadı ama bulucam birini artık mecbur. Tanju ile bir sezon geçmez.

Çok üzüldüm bu arada İsmail'in sakatlık süresi ne kadardı ve ne sakatlığıydı hocam ? Ne zaman dönüyor ?

manu4
28.Ekim.2012, 02:00
Demo'da Türkiye ligi olmadığı için oynama şansım olmadı;Beşiktaş'ın durumu o kadar kötü mü yahuu :s7:

matias delgado
28.Ekim.2012, 05:23
cok renkli bi kariyerle devam ediyorsun tebrikler ve basarılar:) kadro olarak kısıtlı olan besiktasımızda tatik olarak en uygun olan nedir bu konu hakkında düsüncelerin ve taktigin hakkında bilgilerini almak isteriz ???

soules34
28.Ekim.2012, 09:35
http://vaays.com/wp-content/uploads/bugunnegiysem.jpg
Transferlerini hiç beğenmedim, Quaresma falan da fasa fiso, bizimle diyılsın. :icon_twisted:

Şaka şaka, transferler yaşlı başlı ama takım olmak önemli. Başarılar hocam. :icon_razz:

Ralph
28.Ekim.2012, 11:05

http://img402.imageshack.us/img402/328/90567254.jpg (http://img402.imageshack.us/i/90567254.jpg/)

Hazırlık maçlarının 3. evresini de tamamlayan Beşiktaş, kendi evinde Boluspor'u rahat bir oyunla 3-0 yenmeyi başardı. Goller Mehmet Akyüz, Mustafa ve Toraman'dan geldi. İlk yarı yine yedek ve genç ağırlıklı kadro sahaya sürek teknik direktör Görkem, ikinci yarı as oyuncuları sahaya sürdü ve farklarını ortaya koydular.

http://img266.imageshack.us/img266/3032/52530884.jpg (http://img266.imageshack.us/i/52530884.jpg/)

Ralph
28.Ekim.2012, 11:07
Çok üzüldüm bu arada İsmail'in sakatlık süresi ne kadardı ve ne sakatlığıydı hocam ? Ne zaman dönüyor ?

Şu an oyunda değilim sakatlığını unuttum ama ligin ikinci devresinde dönecek. Ben dün site kitlenince bu ss leri atamamıştıkm, şimdi atayım dedim :)

Demo'da Türkiye ligi olmadığı için oynama şansım olmadı;Beşiktaş'ın durumu o kadar kötü mü yahuu :s7:

O kadar içler acısı değil aslında.

cok renkli bi kariyerle devam ediyorsun tebrikler ve basarılar:) kadro olarak kısıtlı olan besiktasımızda tatik olarak en uygun olan nedir bu konu hakkında düsüncelerin ve taktigin hakkında bilgilerini almak isteriz ???

Teşekkürler :) Hazırlık maçları bittikten sonra taktiği açıklamayı düşünüyorum.

http://vaays.com/wp-content/uploads/bugunnegiysem.jpg
Transferlerini hiç beğenmedim, Quaresma falan da fasa fiso, bizimle diyılsın. :icon_twisted:

Şaka şaka, transferler yaşlı başlı ama takım olmak önemli. Başarılar hocam. :icon_razz:

:) Yaşlı kurt onlar

Namzet
28.Ekim.2012, 11:40
Transferler yerinde,keşke U.Boral ile yollar ayrılmasaydı vardır bir bildiğin:)

Ralph
28.Ekim.2012, 11:54
Transferler yerinde,keşke U.Boral ile yollar ayrılmasaydı vardır bir bildiğin:)

Bütçemizi çok zorluyordu, onun yerine 2 adam alırım daha iyi :) Yedek için aldığa para fazla.

ibrahim539
28.Ekim.2012, 12:49
Kariyerin hayırlı olsun. Başarılar

HeracLes
28.Ekim.2012, 13:07
Başarılar dilerim, yeni gördüm. Bütçe bayağı yetersiz ama yerinde olsam Quaresma'yı satardım. Onun parasıyla hem sol bek hem de ortalama bir sol açık alabilirdin.

Uğur Boral ile Escude'yi o kadar yüksek meblaya sözleşmesini feshetmeni de anlamadım ama vardır bir bildiğin. Uğur Boral'ı 900.000 Euro'ya feshedeceğime oynatırdım.

hakankaraduman
28.Ekim.2012, 15:48
Başarılar dilerim, yeni gördüm. Bütçe bayağı yetersiz ama yerinde olsam Quaresma'yı satardım. Onun parasıyla hem sol bek hem de ortalama bir sol açık alabilirdin.

Uğur Boral ile Escude'yi o kadar yüksek meblaya sözleşmesini feshetmeni de anlamadım ama vardır bir bildiğin. Uğur Boral'ı 900.000 Euro'ya feshedeceğime oynatırdım.

Ben de buraya takıldım hocam. İki oyuncunun yıllık maaşı 2 m euro iken 1,3 m euro'ya sözleşme feshetmenin kârlı bir iş olmadığını düşünüyorum.

Ayrıca kariyer anlatımı çok zevkli gidiyor. Ben ot gibi anca ss atıyomuşum ya 5 sezondur :D

SteveScarlett
28.Ekim.2012, 15:55
Keşke serbest bırakmak yerine maaşının %100 + bir kaç yüz bin bonservis geliriyle kiralama yada satma yoluna gitseydin, az da olsa kasana bir meblağ girebilirdi.

Başarılar..

Ralph
28.Ekim.2012, 17:45
Kiraya vermeyi dusundum ama onceki kariyerlerden bılıyorum.kımse almaya yada kiralamaya yanasmıyor.bende bir an once kurtulmaya baktım.merak etmeyın cok daha ıyı bır kadro olacak.su anda tek sorun drentheyı elımızden kacırmıs olmamız.

pele96
28.Ekim.2012, 18:04
Gokhan Suzeni al sol beke ayrica ismaili bekleyeceksen Bridgeyi FM12de ManC kiralamaya izin veriyordu onu kiralayabilirsin.

dragunov78
28.Ekim.2012, 18:10
süper anlatım,
bir beşiktaşlı olarak takipteyim,
başarılar...

Ralph
28.Ekim.2012, 18:33
@pele96
alternatifler arasına onuda aldım sağol :)

@dragunov78
tesekkurler :)

iki saate evde olurum.kariyere ozaman devam ederim

Ralph
28.Ekim.2012, 21:24

Merhaba sevgili futbol severler, flaş bir haberle tekrar karşınızdayız. Beşiktaş'ta hareketli dakikalar sürüyor. Zanetti ve Hurtado'yu kadrosuna katan Karakartal, Drenthe'yi Paok'a kaptırınca sol kanadına Asier Del Horno hamlesini yapıyor. 31 yaşındaki tecrübeli İspanyol futbolcu ile 1 yıllık sözleşme yapıldığı açıklandı. Oyuncu yıllık 350 bin Euro alacak ve maç başı ücreti ise 3.000 Euro olacak. Oyuncuya bonservis bedeli ödenmeyecek.

Bu transfer hamlelerinden sonra Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü bir çok kesim tarafından eleştirileceğe benziyor. Zira takımı gençleştirmek isterken bir anda 30 yaş üzeri 3 futbolcu takıma katılmış oldu. Yakın zamanda bu transferler ile ilgili bir basın toplantısı düzenleneceği duyuruldu.

Şimdi İspanyol futbolcuyu biraz tanıyalım:

Asier Del Horno: 1.80 boyundadır. Chelsea'ye transferi onun en büyük isteğiydi ve bu isteği gerçekleşti fakat 1 yıl kalabildi. Daha sonra Valencia, Valladolid ve Levante'de oynadı.

http://img706.imageshack.us/img706/1826/ekranalntssv.jpg (http://img706.imageshack.us/i/ekranalntssv.jpg/)

NOT: ARKADAŞLAR TRANSFERLER İLE İLGİLİ SORULARINIZ VARSA ALMAYA BAŞLAYABİLİRİM.

Ralph
28.Ekim.2012, 22:00

http://img5.imageshack.us/img5/1218/ekranalntsc.jpg (http://img5.imageshack.us/i/ekranalntsc.jpg/)

Beşiktaş lig öncesi ilk ciddi hazırlık maçında, ligin favorileri arasında gösterilen Bursaspor'u İnönü Stadı'nda 2-1 malup etmeyi başardı. Maçın başından sonuna kadar üstün oynayan Karakartallar, bol bol da pozisyon buldu. Fernandes 7. dakikada mükemmel bir frikik golü ile takımını öne geçirdi, ardından Mustafa ise farkı ikiye çıkardı. Buna karşılık Musa Çağıran'ın golüne engel olamayan Siyah Beyazlılar maçı 2-1 önde tamamladı. Maça şu 11 ile başlandı:

http://img23.imageshack.us/img23/4250/49623191.jpg (http://img23.imageshack.us/i/49623191.jpg/)

Maçın istatistikleri ise şu şekilde:

http://img585.imageshack.us/img585/1294/93214149.jpg (http://img585.imageshack.us/i/93214149.jpg/)

zeck17
28.Ekim.2012, 22:11
İbrahim Toramanı samet aybabanın yaptığı gibi ön liberoda deneyecek misiniz?

Ralph
28.Ekim.2012, 22:22
İbrahim Toramanı samet aybabanın yaptığı gibi ön liberoda deneyecek misiniz?

Şu an basın toplantısını yapıyorum. Bu gibi soruları olan varsa yazabilirler.

Ralph
28.Ekim.2012, 22:49

Bir haber saatinden daha merhaba sevgili futbol severler. Gündemdeki konularla bir kez daha karşınızdayız.

Bildiğiniz üzere Beşiktaş son 1 hafta içerisinde 3 tane yabancı tecrübeli futbolcu kadrosuna kattı. Bu oyuncuları medyada eleştirenler de oldu, destekleyenlerde. Şu anda teknik direktör Görkem, bu 3 futbolcu ile birlikte hem bu eleştirilere cevap vermek adına, hem de oyuncular ile ilgili açıklamalar yapmak adına Nevzat Demir Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenliyor. Şimdi oraya bağlanıyoruz;

Teknik Direktör: Hepiniz hoşgeldiniz arkadaşlar. Bugün burada toplanmamızın nedeni, bu 3 futbolcu arkadaşımız ile bir imza töreni düzenlemek ve önümüzdeki zorlu lig maratonu için bir kaç küçük açıklama yapmak. Açıklamalarımdan sonra size sorularınız için zaman ayıracağım.

Öncelikle şunu söylemek isterim ki, hiç bir futbolcuyu rastgele almıyoruz. Geniş bir gözlemci ekibi kuruyoruz yönetim ile birlikte. Bu gözlemci ekipleri oyuncuları buluyor, izliyor, inceliyor ve mercek altına alıyor ve daha sonra bize rapor sunuyor. Biz de bu raporları gözden geçirerek takımımızın kimyasına uyan en iyi oyuncuyu kulübümüze kazandırmaya çalışıyoruz, tabi ki bütçe doğrultusunda. O sebeple kimse bizim transferlerimizi basite almasın.

Oyuncularımızın yaşları konusunda ağır eleştiriler var medyada. Fakat eleştirenlerden biraz anlayışlı olmasını rica ediyoruz hep birlikte camia olarak. Bugün burada bu 3 arkadaşımız imzasını atacak, onlara bir bakın. Üçünün de geçmişte neler yaptığı belli. Tabi ki geçmişte nerede oynadığı önemli değil ama nasıl oynadığını baz alırsak, işte o zaman tercihimizi ne kadar doğru yaptığımızı anlatabilmiş oluruz.

Birazdan onlarla birer yıllık sözleşme imzalayacağız. Bu bir çok kesim tarafından "güvensiz kontrat" olarak değerlendiriliyor. Bu iki taraflı bir anlaşma arkadaşlar. Futbolcu ve kulüp arasında olan iki taraflı bir anlaşma. Oyuncuların üçü de bize geldiklerinde zaten bir yıllık imzalamak istediklerini ilettiler. Bizim ekstra bir çabamız olmadı fakat bizim de istediğimiz bu yöndeydi zaten. Sonuç olarak iki tarafında mutlu olduğu bir anlaşma imzalanacak.

Futbolcuların ne kadar alacaklarına dair açıklamayı daha önce borsada bildirmiştik. Şimdi isterseniz sorularınızı alalım ve ondan sonra da imzaları atalım.

Kanal D Spor Muhabiri: Öncelikle tüm camia için hayırlı uğurlu olsun diyorum efendim. Benim sorum Hurtado'ya olacak, kendisi acaba Avrupa'da oynamaktan çekiniyor mu? Çünkü bilindiği kadarıyla daha önce hiç Avrupa'da bir takımda oynamamış.

Hurtado'nun tercümanı: Öncelikle bu imzanın tüm takıma ve taraftara hayırlı olmasını diliyorum. Böyle bir korkum asla yok. Ben tecrübeli bir oyuncuyum. Görevim ne ise onu yaparım.

AMK Gazetesi Muhabiri: Beşiktaş'ın uzun yıllardır süren back sorunlarını, Hilbert - Del Horno ikilisi çözebilecek mi sizce?

Teknik Direktör: Del Horno Avrupa'da kendini kanıtlamış, tecrübeli bir oyuncudur. Doğru transfer olacağına şüphemiz olsa zaten almazdık oyuncumuzu. Ona olan inancımız tamdır.

Milliyet Gazetesi Muhabiri: Zanetti kariyerinin son yıllarını geçiriyor. Türkiye'ye gelme kararını neye göre aldı acaba? Onu bir ikna çabanız oldu mu? Kendisi arkadaşları vasıtası ile Türkiye hakkında bilgi aldı mı?

Teknik Direktör: Bildiğiniz üzere boşta bir oyuncuydu. Bonservisi hiç bir takıma bağlı değildi. Bunun sonucunda biz ona teklifimizi verdik ve oda hiç düşünmeden sağolsun kabul etti. Onu almak için ekstra bir çaba sarfetmedik. Gerçekten çok profesyonel bir oyuncu. Gençlerimiz ondan çok faydalanacak. Altyapıda bir çok oyuncumuza akıl hocalığı yapacak bir oyuncudur.

Zanetti'nin tercümanı: Beşiktaş benim için ayrı bir heyecan olacak. Sayın Görkem beni bizzat aradı ve bu transfer ile ilgili her şeyle kendi ilgilendi. Bu istekleri beni cezbetti açıkçası. Futbolda her şey para değildir.

NTVSpor Muhabiri: Oyuncuların Türkiye Ligi hakkında bilgileri nelerdir acaba? Takip ediyorlar mıydı gelmeden önce?

Zanetti'nin tercümanı: Aslında fazla takip edebildiğim bir lig değildi. Ben yıllardır İtalya'da oynamama rağmen sürekli İngiltere Ligi'ni takip ederdim. Beşiktaş'tan teklif gelince, Türkiye ile ilgili bilgisi olan bazı dostlarımdan hem Türkiye hem de Beşiktaş ile ilgili bilgiler aldım.

Hurtado'nun Tercümanı: Güney Amerika çok ters düşüyor Avrupa ligine. Hem saat farkı, hem uzaklık vs gibi etkenler beni bu ligden bir hayli uzak tutmuş, onu çok iyi anlıyorum şimdi. Ama yabancılık çekeceğimi zannetmiyorum. Takım arkadaşlarımız ile tanıştık kısa sürede. Hemen samimi olduk. Uyum sorunu çekeceğimizi zannetmiyorum.

Del Horno'nun tercümanı: Türkiye'de Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi bililyorum. Onun dışındaki takımlar hakkında pek bilgi sahibi olduğum söylenemez. Ben de buraya gelmeden önce Guiza ile konuştum ve ondan Türkiye ve Türk futbolu ile ilgili bilgiler aldım. Onun söylediğine göre burada medya, futbolcuyu çok baskı altına alabiliyormuş. Bakalım ne kadar baskı altına alacaksınız.

Hürriyet Gazetesi Muhabiri: Benim sorum şöyle olacak, eski teknik direktör gibi İbrahim Toraman'ı ön liberoda oynatmayı düşünüyor musunuz acaba?

Teknik Direktör: O bölgede oynayacak bol bol oyuncumuz var. Zanetti'de bunlardan bir tanesi olacak. Toraman savunmasında mutluysa orada oynayacak. Herkesin mevkisi bellidir. Futbolcuyu alışık olmadığı mevkide oynatmak pek felsefem değildir, zorunda kalmadıkça.

Sorularınız bittiyse son bir açıklama yapmak istiyorum. Bildiğiniz gibi sezon başında yaptığım basın toplantısında taktik seçimime zamanla karar vereceğimi söylemiştim. Kafamda yavaş yavaş bir şeyler oturmaya başladı. Takımın ortasahasında çok değerli oyuncuları var. Hem bu oyuncuları değerlendirmek adına hem de ortahayı kalabalık tutmayı düşündüğümden tek forvetli sistem düşünüyorum.

Takımdan hala gitmesi gereken futbolcular var. Almeida ve Mehmet Akyüz kesin olarak takımdan ayrılacak isimler. Kendilerine menajerleri aracılığıyla bir takım bulmalarını istedik. En kısa zamanda yollarımızı ayıracağız.

Evet teşekkürler arkadaşlar. İsterseniz şimdi imzaları atalım.

Sevgili seyirciler Beşiktaş'ta 3 yeni imza atıldı. Gelişmelerle tekrar karşınızda olacağız, hoşçakalın.

http://img717.imageshack.us/img717/3858/dilaragonder343.jpg (http://img717.imageshack.us/i/dilaragonder343.jpg/)

Ralph
28.Ekim.2012, 23:09

http://img846.imageshack.us/img846/3742/48743129.jpg (http://img846.imageshack.us/i/48743129.jpg/)

Beşiktaş bir başka hazırlık karşılaşmasından daha galip ayrıldı. Rakip bu sefer Küçükçekmecespor'du. Maça yedeklerle başlayan Beşiktaş ilk yarıda 3 gol buldu. İkinci yarıda ise as oyuncuların girmesiyle, özellikle Quaresma'nın etkisi ile 3 gol daha bulan Beşiktaş maçı 6-0 tamamladı.

http://img844.imageshack.us/img844/5371/39148402.jpg (http://img844.imageshack.us/i/39148402.jpg/)

pele96
28.Ekim.2012, 23:12
Biraz agir gidiyorsun gibi eldi bana :D

Ralph
28.Ekim.2012, 23:14
Biraz agir gidiyorsun gibi eldi bana :D

Tadını çıkara çıkara :) Ayrıntısı ile oynamayı seviyorum hikaye yaparken. Yoksa bir farkı olmaz herkesten. Farklı olsun istiyorum. Acelemiz yok sonuçta değil mi ama :)

pele96
28.Ekim.2012, 23:16
Zevk meselesi tabiki tekrardan basarilar.

Namzet
Bencede biraz hızlanman lazım,dönüp dolaşıp güncelleme var mı diye bakıyorum hayal kırıklığı :)

attirson
Tadını çıkara çıkara :) Ayrıntısı ile oynamayı seviyorum hikaye yaparken. Yoksa bir farkı olmaz herkesten. Farklı olsun istiyorum. Acelemiz yok sonuçta değil mi ama :)

Bu degil , bu hiç degil , beni anlamıyorsunuz bunları herkes yapıyor farklı birşey olsun istiyorum.

Görkem Ağaoğlu.

Ralph
Büyükçekmece galibiyeti ile ilgili basından sızanlar:

http://img833.imageshack.us/img833/5713/28894925.jpg (http://img833.imageshack.us/i/28894925.jpg/)

Ralph
28.Ekim.2012, 23:17
Bu degil , bu hiç degil , beni anlamıyorsunuz bunları herkes yapıyor farklı birşey olsun istiyorum.

Görkem Ağaoğlu.

:icon_biggrin: Aynen öyle

EndoplazmiK RetikuluM
28.Ekim.2012, 23:32
Yavaş yavaş gidince zevki çıkıyor zaten.

Bu arada "back" nedir yahu ben oraya takıldım :D

Ralph
28.Ekim.2012, 23:34
Yavaş yavaş gidince zevki çıkıyor zaten.

Bu arada "back" nedir yahu ben oraya takıldım :D

Yanlış mı olmuş? Anlayın işte canım kanat beki :icon_biggrin:

EndoplazmiK RetikuluM
28.Ekim.2012, 23:38
Left back desen tamam da sol back garip kaçıyor sanki :D

Ralph
28.Ekim.2012, 23:43

http://img13.imageshack.us/img13/8381/30025637.jpg (http://img13.imageshack.us/i/30025637.jpg/)

Beşiktaş bir önemli hazırlık maçından daha alnının akıyla çıkmayı başardı. Maça Burak Kaplan damgasını vurdu ve kendisi bir gol bir de asist yaptı. Kornerden kullandığı top ile Hurtado'ya adeta alda at dedi. Beşiktaş maça as oyuncuları ile başladı. İlk yarı pek etkili olamayan Beşiktaş ikinci yarı da yedek oyuncularıyla sahaya çıktı ve farkını ortaya koydu.

http://img854.imageshack.us/img854/2247/68646862.jpg (http://img854.imageshack.us/i/68646862.jpg/)

Maç ile ilgili basında çıkan kareler:

http://img24.imageshack.us/img24/1007/39684394.jpg (http://img24.imageshack.us/i/39684394.jpg/)

Ralph
28.Ekim.2012, 23:45
Left back desen tamam da sol back garip kaçıyor sanki :D

Şimdi niye ifşa ettin ki sen beni :icon_neutral:

Namzet
28.Ekim.2012, 23:50
Hazırlık maçı da olsa ligdeki önemli takımları yenmeyi başardın,umarım ligde de devam eder bu galibiyetler

Ralph
29.Ekim.2012, 00:10

HÜKMETMENİN KALİTESİ GALİBİYETİ GETİRDİ

http://img853.imageshack.us/img853/8378/ekranalntsli.jpg (http://img853.imageshack.us/i/ekranalntsli.jpg/)

Bugünkü hazırlık maçında Beşiktaş kendi sahasında İtalyan devi İnter'i konuk etti. Maçın başından sonuna kadar istekli ve arzulu olan taraf Beşiktaş'tı ve buda sahaya büyük ölçüde yansıdı. Bol pozisyon bulan Beşiktaş, karşı ataklarla ise zor anlar yaşasa da Cenk bu ataklarda yıldızlaşarak takımına galibiyeti getiren isim oldu.

İkinci yarıda 60. dakikadan sonra Beşiktaş yedek ağırlıklı oynadı.

http://img853.imageshack.us/img853/4871/68184674.jpg (http://img853.imageshack.us/i/68184674.jpg/)

http://img19.imageshack.us/img19/5987/94443094.jpg (http://img19.imageshack.us/i/94443094.jpg/)

Medya başlıkları:

http://img341.imageshack.us/img341/1321/39368273.jpg (http://img341.imageshack.us/i/39368273.jpg/)

Ralph
29.Ekim.2012, 00:14
FUTBOL ANALİZ

http://img13.imageshack.us/img13/8743/analizfarkibolbolfutbol.jpg (http://img13.imageshack.us/i/analizfarkibolbolfutbol.jpg/)

Beşiktaş hazırlık kampını en iyi geçiren takımlardan biri oldu. Sezona yaptığı sıradışı transferler ile başlayan siyah beyazlı ekip, son hazırlık karşılaşmasında İnter'i de yenerek taraftarına bir nebze de olsa güven vermeyi başardı.

http://img715.imageshack.us/img715/280/97056593.jpg (http://img715.imageshack.us/i/97056593.jpg/)

Namzet
29.Ekim.2012, 00:19
İnter galibiyeti iyi olmuş,çok iyi bir kamp oldu

Ralph
29.Ekim.2012, 00:22
Şimdi Antep deplasmanı ile lige başlıyoruz. Umarım hazırlık maçlarında oynadığımız oyunu lige de yansıtırız. Bu arada Beta'nın ilk versiyonundaki "top çevir" talimatı "sakin oyna" olarak mı değişti yoksa bana mı öyle geliyor?

Ralph
29.Ekim.2012, 00:25
Bu hiç iyi olmadı.. Diğer oyunlarda Almeida'yı 1.5 ve Mehmet Akyüzü'de 1.9'a satardım ama bu sefer öyle olmadı ne yazık ki. Bu gelir planımı bozdu işte.

Ralph
29.Ekim.2012, 00:28
http://img7.imageshack.us/img7/4204/besiktaslogoresimleri1.jpg (http://img7.imageshack.us/i/besiktaslogoresimleri1.jpg/)

Futbolcularımızdan Hugo Almeida, 1MN karşılığında Torino takımına satılmıştır ve ayrıca futbolcularımızdan Mehmet Akyüz, bedelsiz olarak Gençlerbirliği'ne satılmıştır.

Beşiktaş J.K.

Namzet
29.Ekim.2012, 00:32
Gidenler doğru isimler ama Almeida belki işine yarayabilirdi

Ralph
29.Ekim.2012, 00:37
Burak Kaplan'dan hiç beklemediğim kadar verim alıyorum. Çok çok iyi.

Ralph
29.Ekim.2012, 00:49

Beşiktaş, Süper Lig'in açılış mücadelsinde Gaziantepspor'u deplasmanda 2-0 malup etti. Goller Burak Kaplan'dan geldi. Maç sonunda Beşiktaş teknik direktörü "Önemli olan 3 puanı almaktı ve bizde onu yaptık. Takım henüz istediğim oyunu oynayamıyor, bugün galip gelsek de çok pozisyon gördük kalemizde. Cenk inanılmaz kritik kurtarışlar yaptı. Burak iki gol atsa da maçın kaderini Cenk belirdedi diyebiliriz rahatlıkla" şeklinde konuştu.

Maçın henüz 4. dakikasında kafasına darbe alıp oyundan alınan Sivok ise yaklaşık 1.5 hafta sahalardan uzak kalacak.

http://img801.imageshack.us/img801/9729/transferv.jpg (http://img801.imageshack.us/i/transferv.jpg/)

MeliksahAydogan
29.Ekim.2012, 00:55
Burak Kaplan'dan hiç beklemediğim kadar verim alıyorum. Çok çok iyi.

Sevindirici , genç ve yetenekli bir oyuncu Burak.

Ralph
29.Ekim.2012, 00:56

Beşiktaş'ta Manuel Fernandes şoku! Portekizli yıldızı antrenman esnasında bileği burkuldu ve idmanı yarıda bırakmak zorunda kaldı. Yapılan kontroller sonucunda oyuncunun 2 hafta sahalardan uzak kalacağı söyleniyor.

Beşiktaş böylece henüz sezon başında iki sakat vermiş oldu. Önce Sivok, sonra Fernandes. İsmail Köybaşı ise ikinci devreye yetiştirilmeye çalışılıyor.

Ralph
29.Ekim.2012, 00:57
Sevindirici , genç ve yetenekli bir oyuncu Burak.

Sağ açıkta gerçekten çok etkili. Bu sakatlıklar da moralimi bozdu biraz.

MeliksahAydogan
29.Ekim.2012, 01:00
Sağ açıkta gerçekten çok etkili. Bu sakatlıklar da moralimi bozdu biraz.

Sivok ve Fernandes ard arda kötü olmuş yerlerinde kimleri düşünüyorsunuz hocam ?

Ralph
29.Ekim.2012, 01:03
Sivok ve Fernandes ard arda kötü olmuş yerlerinde kimleri düşünüyorsunuz hocam ?

Hasan Türk & Zanetti ikilisi olabilir..

MeliksahAydogan
29.Ekim.2012, 01:05
Hasan Türk & Zanetti ikilisi olabilir..

Sivok'un yeri doldurulur da Fernandes baya kötü olmuş ya yeri dolmaz Beşiktaş'ta.

Ralph
29.Ekim.2012, 01:11

http://img846.imageshack.us/img846/2788/35015773.jpg (http://img846.imageshack.us/i/35015773.jpg/)

Ligin ikinci haftasında Beşiktaş kendi sahasında Elazığspor'u 1-0 malup etmeyi başardı. Gol 67. dakikada genç isim Hasan Türk'ten geldi.

Genelde kısır bir oyun izledik İnönü Stadı'nda. Zanetti maçta sakatlandı fakat önemli bir şeyinin olmadığı bildirildi. Beşiktaş teknik direktörü yaptığı açıklamada "İki haftadır kötü oynayıp puan alıyoruz. Önemli olan da kötü olan maçlardan bir şekilde puan çıkarmaktır, yavaş yavaş istediğimiz oyunu sahaya yansıtacağız. Biraz zaman lazım" şeklinde konuştu.

http://img208.imageshack.us/img208/2707/transfere.jpg (http://img208.imageshack.us/i/transfere.jpg/)

Ralph
29.Ekim.2012, 01:12
Maçlar çok kısır geçiyor. Hiç istediğim oyunu yansıtamıyorum. Hazırlık maçlarında, özellikle İnter maçında harika oynamıştık ama ligde aynı oyunu göremiyorum. Umarım puan kaybı yaşamadan bunu atlatırız.

Ralph
29.Ekim.2012, 01:17
FUTBOL ANALİZ

http://img31.imageshack.us/img31/8743/analizfarkibolbolfutbol.jpg (http://img31.imageshack.us/i/analizfarkibolbolfutbol.jpg/)

Süper Lig'de geride kalan 2 hafta sonunda oluşan puan durumu bu şekilde oldu. Beşiktaş 2'de 2 yaparak 6 puan topladı ve 4. sırada yer alıyor. Verilen milli maç arasında Kasımpaşa ile bir hazırlık maçı oynayacak olan Beşiktaş, İnönü stadında yedek oyuncularını deneyecek.

http://img19.imageshack.us/img19/9905/ekranalntszn.jpg (http://img19.imageshack.us/i/ekranalntszn.jpg/)

Mamadou
29.Ekim.2012, 01:30
Başlarda takım taktiğe alışırken kötü oyun, maç kaybetme oluyor. Sonraki maçlarda daha rahat maçlar çıkartacağını düşünüyorum. Kullandığın dizilişte oyuncu tercihlerin iyi. Sivok'u stoperde değilde ön liberoda kullanman akıllıca. Sivok oyunda ön liberoda daha faydalı oynuyor. Antalyaspor'da kimin oyununda görsem zirveye oynuyor. Senin oyununda da 2'de 2 yapmışlar. Sonuna kadar gidiyorlar.

Ralph
29.Ekim.2012, 01:34
Başlarda takım taktiğe alışırken kötü oyun, maç kaybetme oluyor. Sonraki maçlarda daha rahat maçlar çıkartacağını düşünüyorum. Kullandığın dizilişte oyuncu tercihlerin iyi. Sivok'u stoperde değilde ön liberoda kullanman akıllıca. Sivok oyunda ön liberoda daha faydalı oynuyor. Antalyaspor'da kimin oyununda görsem zirveye oynuyor. Senin oyununda da 2'de 2 yapmışlar. Sonuna kadar gidiyorlar.

Kesinlikle. Sivok'u ben geçen seneki seride hiç oynatmadım. Direk 7 milyona satıyordum para kazanmak için. O seride ön liberoda bile denemedim ama bu seride savunmada ve ön liberoda denedikten sonra gördüm ki liberoda daha iyi verim sağlıyor. Hemde ortalama bir oyun değil, ortalamanın çok üstünde verim sağlıyor. Sakatlanması çok etkiledi takımı.

Ralph
29.Ekim.2012, 01:45

http://img850.imageshack.us/img850/797/ekranalntsfc.jpg (http://img850.imageshack.us/i/ekranalntsfc.jpg/)

Beşiktaş ve Kasımpaşa, milli takım arasından faydalanarak karşı karşıya geldi. Bu dost maçından her iki takımda 1-1 ile dostça ayrıldı. Goller Adem Büyük ve Mustafa'dan geldi.

http://img189.imageshack.us/img189/9977/transferx.jpg (http://img189.imageshack.us/i/transferx.jpg/)

footballer33
29.Ekim.2012, 01:51
Lige skor açısından iyi, gol açısından kısır bir başlangıç yapmışız. Hazırlık maçlarındaki skorlardan sonra, etkili bir başlangıç beklerdim. İlerleyen dönemlerde, sakatların da iyileşmesiyle daha iyi sonuçlar gelecektir.

Ralph
29.Ekim.2012, 01:53

Beşiktaş'ta son dakika! Sakatlıktan yeni çıkan Sivok, milli takımda yine sakatlandı ve yaklaşık 1.5 hafta sahalardan uzak kalacak.

Milli takımda forma giyen Olcay Şahan'da yine aynı şekilde milli takımda sakatlandı. 5 gün takımdan ayrı çalışacak.

Sakatlar kervanına katılan bir diğer isim ise soğuk algınlığı bulunan Holosko. 2 hafta sahalardan uzak kalacak.

Ralph
29.Ekim.2012, 01:53
Lige skor açısından iyi, gol açısında kısır bir başlangıç yapmışız. Hazırlık maçlarındaki skorlardan sonra, etkili bir başlangıç beklerdim. İlerleyen dönemlerde, sakatlarında iyileşmesiyle daha iyi sonuçlar gelecektir.

Ahh o sakatlar bir iyileşse neler olacakda... :(

Ralph
29.Ekim.2012, 02:14

http://img853.imageshack.us/img853/9673/transferww.jpg (http://img853.imageshack.us/i/transferww.jpg/)

Beşiktaş Ankara deplasmanında 3 puanı bırakıp İstanbul'a puansız döndü. Teknik direktörün yaptığı açıklama ise "Bugün takımda hiç bir istek, hiç bir gayret göremedim. Oyunu hakeden sonuna kadar Gençlerbirliği oldu, onları tebrik ediyorum" şeklinde oldu.

Gol ise Zanetti'nin yaptırdığı penaltıdan geldi.

hakankaraduman
29.Ekim.2012, 02:40
Hocam taktik ile ilgili daha detaylı bilgi alabilir miyiz? Takım komutları ve yaptıysanız ayrı ayrı oyuncu komutları ile ilgili.

24kobebryant
29.Ekim.2012, 03:50
Başarılar takip ettiğim edeceğim bir kariyer.

Namzet
29.Ekim.2012, 12:18
Sakatlıklar can sıkıcı

Ralph
29.Ekim.2012, 13:50
Hocam taktik ile ilgili daha detaylı bilgi alabilir miyiz? Takım komutları ve yaptıysanız ayrı ayrı oyuncu komutları ile ilgili.

Aslında henüz rayına oturmadı taktik. Memnun olmadığım şeyler var. Otursun, ondan sonra atarım.

Başarılar takip ettiğim edeceğim bir kariyer.

Teşekkürler.

Sakatlıklar can sıkıcı

Özellikle Sivok sakatlığı oyunumu çok etkiledi. Böyle tek oyuncunun sakatlanmasıyla oluşan kötü oyunu sevmiyorum. Zanetti'de tam alışamadı. Son maçta onun yaptığı saçma bi penaltıyla maçı verdik.

Ralph
29.Ekim.2012, 13:55
UFAK BİR BİLGİLENDİRME YAPMAK İSTİYORUM. DÜN ACELE ÇIKTIM VE SAVE ALMAYI UNUTMUŞUM. BU NEDENLE GENÇLERBİRLİĞİ MAÇINI KAYDETMEMİŞ. BAŞTAN OYNAYIP TEKRAR YENİLDİM BİLEREK AMA BU DEFA 3-0 OLDU.

Ralph
29.Ekim.2012, 14:09

http://img854.imageshack.us/img854/261/ekranalntsgn.jpg (http://img854.imageshack.us/i/ekranalntsgn.jpg/)

Beşiktaş, ligin 4. haftasında kendi sahasında Bursaspor'a 2-0 malup oldu. Maçın genelinde etkili olan Beşiktaş, kalesinde gördüğü iki pozisyonda da gole engel olamayınca sahadan 2-0 yenik ayrıldı. Maçtan sonra teknik direktör "Bursa karşısında tam istediğimiz oyunu oynadık. Kalelerine sürekli gidip net pozisyonlar bulduk ama bunlardan yararlanamadık. Kalecileri gerçekten net pozisyonlar çıkardı. Olmayınca olmuyor yapacak bir şey yok. Artık önümüzdeki haftayı düşünmemiz gerekiyor. Yarın takımla ufak çaplı bir toplantı yapacağız. Özellikle Fernandes inanılmaz etkisiz. Bize gelip devre arasında gitmek istediğini belirtti. Devre arasında onu satıp yerine bir takviye yapabilme durumu var." şeklinde konuştu.

Ralph
29.Ekim.2012, 14:37

BEŞİKTAŞ'TA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR!

http://img836.imageshack.us/img836/3138/ekranalntsff.jpg (http://img836.imageshack.us/i/ekranalntsff.jpg/)

Siyah Beyazlı ekipte büyük düşüş sürüyor. Haftalardır galibiyete hasret kalan Beşiktaş bu haftada golü son dakikada buldu ve Sivasspor ile deplasmanda 1-1 berabere kaldı. Toraman ise 62. dakikada kırmıızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Maçtan sonra teknik direktör, "Maçtan önce çok iyi hazırlandık. Sivok tam hazır olmasa da onu ilk 11'e aldık ama yine bizim açımızdan şanssız bir maçtı. Maçın üstün oynayan tarafı hep biz oluyoruz ama kalemize gelen ilk pozisyonda topu kalemizde görüyoruz. Bu da takımda bir düşüş yaratıyor maç esnasında. Buna bir çözüm bulmamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

Ralph
29.Ekim.2012, 15:00

http://img543.imageshack.us/img543/3145/ekranalntspg.jpg (http://img543.imageshack.us/i/ekranalntspg.jpg/)

Beşiktaş ligde uzun zaman sonra 3 puanı hanesine yazdırdı. Galibiyeti getiren gol 88. dakikada Holosko oldu. Zanetti'nin formsuzluğu üzerine ortasahada Hasan Türk ile başlayan teknik direktör, formsuz Fernandes'i de bu maçta yedek kulübesine oturttu. Maçtan sonra teknik direktör, "uzun zaman sonra istediğimiz 3 puanı aldık. Bundan sonra bunu devam ettirmemiz gerekiyor. İBB çok iyi mücadele etti ama biz daha iyi oynayan taraftık. Sonunda hakettiğimiz puanı aldık" dedi.

Basından kareler:

http://img198.imageshack.us/img198/3920/99733596.jpg (http://img198.imageshack.us/i/99733596.jpg/)

Oluşan puan durumu:

http://img4.imageshack.us/img4/6471/15963927.jpg (http://img4.imageshack.us/i/15963927.jpg/)

lionelforlan
29.Ekim.2012, 15:21
Senin 7. olman kötü ama Galarasaray ın zirvede olması sevindirici :D

dragunov78
29.Ekim.2012, 15:33
kaleyi Cenk'e emanet edeceksen,iskoçu gönder derim nacizane:D
başarılar tekrardan
takipteyiz:0:

Ralph
29.Ekim.2012, 18:27
Evet devam ediyoruz :) Şimdi sırada Fenerbahçe maçı var. Umarım yenerek çıkışı sürdürürüz. Yenilirsek çok kötü olacak.

Ralph
29.Ekim.2012, 18:36
Çok kötü gidiyor Fener maçı. Şu an 43. dakika ve 9 kişi kaldım. 2-0 yenik durumdayım.

Ralph
29.Ekim.2012, 18:45

http://img26.imageshack.us/img26/9687/14430629.jpg (http://img26.imageshack.us/i/14430629.jpg/)

Beşiktaş konuk olduğu Şükrü Saraçoğlu deplasmanından 3-0 malup ayrıldı. Maça, çıkan iki adet kırmızı kart damga vurdu. Henüz 12. dakikada ikinci sarı karttan Sivok, ardından 36. dakikada yine ikinci karttan İbrahim Toraman oyundan atıldı. Maçtan sonra teknik direktör, "Gerçekten çok zor şartlar altında oynadık. Hem deplasmanda oynuyorsunuz, hem maçın henüz başında iki gol yiyor ve ardından iki kırmızı kart görüyorsunuz, kolay olmadı maçı bitirmek. Nasıl daha az gol yerim hesapları ile bitirdiğim zor bir maç oldu. Taktiki açıdan söyleyecek pek fazla bir şeyim yok bu sebeple. Tabi ki istediğimiz oyunu oynayamadık." şeklinde konuştu.

Basından kareler:

http://img543.imageshack.us/img543/3584/ekranalntsar.jpg (http://img543.imageshack.us/i/ekranalntsar.jpg/)

soules34
29.Ekim.2012, 18:49
Devre arasını görebilirsen iyi hocam. :icon_twisted:

Ralph
29.Ekim.2012, 18:56
Devre arasını görebilirsen iyi hocam. :icon_twisted:

Vallahi bende korkmaya başladım. Neyseki şimdi kayseri maçı iyi gidiyor.

berkay123456
29.Ekim.2012, 18:57
Görkem ateşli bi takım konuşması yapmalısın ve taktiğini kısa bi süre de olsa değiştirmelisin.Yoksa devam edecektir bu sonuçlar.Kendimden biliyorum harika devam ederken 6-7 maç art arda kazanamıyordum birden.

Biraz daha ofansif taktik kurabilirsin.4231 olabilir.

Ralph
29.Ekim.2012, 19:13
Görkem ateşli bi takım konuşması yapmalısın ve taktiğini kısa bi süre de olsa değiştirmelisin.Yoksa devam edecektir bu sonuçlar.Kendimden biliyorum harika devam ederken 6-7 maç art arda kazanamıyordum birden.

Biraz daha ofansif taktik kurabilirsin.4231 olabilir.

Yaptım onu fener maçından önce hatta oyuncular olumlu tepki verdi ama işte bu kırmızı kartlar mahvetti her şey Berkay. Ama dediğin gibi DMC'yi AMC'ye çekmeyi deneyebilirim. Çok tutarsız oynuyor takım.

soules34
29.Ekim.2012, 19:17
Kadronu, nasıl bir taktik istediğini yaz sen hocam, beraber oluşturalım takımı. :u:

Ralph
29.Ekim.2012, 19:26

http://img51.imageshack.us/img51/9434/85543362.jpg (http://img51.imageshack.us/i/85543362.jpg/)

Beşiktaş uzun zamanın ardından sonunda galibiyeti buldu. 4. sıradaki Kayserispor'a karşı İnönü Stadı'ndan 3-1'lik galibiyet ile ayrılmayı başardı. Maçın ardından teknik direktör, "Sonunda istediğimiz oyunu oynadık ve 3 puanı aldık. Bunu devam ettirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Basından kareler:

http://img525.imageshack.us/img525/4035/56140153.jpg (http://img525.imageshack.us/i/56140153.jpg/)

Puan Durumu:

http://img24.imageshack.us/img24/2994/ekranalntszo.jpg (http://img24.imageshack.us/i/ekranalntszo.jpg/)

Namzet
29.Ekim.2012, 19:27
Kritik bir galibiyet olmuş

Ralph
29.Ekim.2012, 19:27
Yönetim sağolsun inanılmaz destek oluyor. Sonuna kadar arkamızda :icon_biggrin:

http://img5.imageshack.us/img5/9202/ekranalntsm.jpg (http://img5.imageshack.us/i/ekranalntsm.jpg/)

Ralph
29.Ekim.2012, 19:28
Kadronu, nasıl bir taktik istediğini yaz sen hocam, beraber oluşturalım takımı. :u:

Taktik oturdu gibi. Şimdi ufak bir değişiklik yapmayı deneyeceğim okadar :)

soules34
29.Ekim.2012, 19:29
Taktik oturdu gibi. Şimdi ufak bir değişiklik yapmayı deneyeceğim okadar :)
Kayseri galibiyetine sevindim, kadronu koyabilir misin merak ettim.:icon_biggrin:

antiochia
29.Ekim.2012, 19:30
muhammet yerine daha sert bir oyuncu oynat istersen bir de kanatlara yakın markaj ver. Ben olsam öyle yapardım.Hatta beklere de sıkı markaj verirdim eğer adam kaçırıyorlarsa

Ralph
29.Ekim.2012, 19:33
Kayseri galibiyetine sevindim, kadronu koyabilir misin merak ettim.:icon_biggrin:

Belirgin bir kadrom olsa vereyimde her maç ayrı kadro çıkıyorum neredeyse. Ya sakatlık ya kart cezası falan.. Zaten en çok da ondan başarı gelmiyor.

muhammet yerine daha sert bir oyuncu oynat istersen bir de kanatlara yakın markaj ver. Ben olsam öyle yapardım.Hatta beklere de sıkı markaj verirdim eğer adam kaçırıyorlarsa

Muhammed'e çok fırsat veremedim henüz. Şu an ilk defa ilk 11 başlattım Eskişehir maçında. AMC yaptım taktiğime. Şu anlık iyi oynuyor bakalım maç sonunda ne olacak..

Ralph
29.Ekim.2012, 19:35
Muhammed harika pas dağıtıyor AMC'de. 1-0 öne geçtim şu an Eskişehir'e karşı.

Ralph
29.Ekim.2012, 19:36
2-0 oldu. Sonunda iyi oynuyoruz.

Ralph
29.Ekim.2012, 19:49

http://img854.imageshack.us/img854/8292/99263126.jpg (http://img854.imageshack.us/i/99263126.jpg/)

Beşiktaş Ligdeki yükselişine Eskişehir maçı ile devam ediyor. Son dakikalardan sıkıntıda çekse, siyah beyazlılar maçtan 2-1 galip gelmeyi bildi. Maç sonunda teknik direktör, "İlk yarı çok rahat bir oyun oynadık. Harika top çevirdik. İkinci yarı fark bire indikten sonra biraz geriye çekildik. Ama maçı 2-1 tamamlamayı başardık. Haftaya da bu çıkışı sürdürmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Haftanın kareleri:

http://img4.imageshack.us/img4/586/ekranalntssoc.jpg (http://img4.imageshack.us/i/ekranalntssoc.jpg/)

Puan Durumu:

http://img707.imageshack.us/img707/8559/73887080.jpg (http://img707.imageshack.us/i/73887080.jpg/)

Ralph
29.Ekim.2012, 20:01

http://img28.imageshack.us/img28/4425/93943640.jpg (http://img28.imageshack.us/i/93943640.jpg/)

Son dakika golüyle beraberliği yakaladılar ne yazık ki...

Ralph
29.Ekim.2012, 20:13

http://img846.imageshack.us/img846/7408/74049053.jpg (http://img846.imageshack.us/i/74049053.jpg/)

Biraz hızlandık arkadaşlar :) Tatil diye ayrıntısına çok giriyordum ama okul başlıyor yarın.

Akhisar karşısında iyi futbol oynadık ama bir gol bulabildik.

Namzet
29.Ekim.2012, 20:27
Hele şükür hızlandı,Burak gayet iyi gidiyor

Ralph
29.Ekim.2012, 20:40

http://img651.imageshack.us/img651/4135/92099260.jpg (http://img651.imageshack.us/i/92099260.jpg/)

GS maçı öncesinde moral verici bir galibiyet oldu. Muhammed forvet arkasında harika oynuyor. Mükemmel pas dağıtıyor gerçekten. Eğer derbiyi kazanırsam çok avantaj sağlayacağız

http://img534.imageshack.us/img534/4826/56455837.jpg (http://img534.imageshack.us/i/56455837.jpg/)

Ralph
29.Ekim.2012, 20:42
Çok iyi gitmeye başladık. GS maçıyla bunu pekiştirmem lazım

http://img600.imageshack.us/img600/2231/24658131.jpg (http://img600.imageshack.us/i/24658131.jpg/)

Ralph
29.Ekim.2012, 20:48
Bu Burak Kaplan forvette neler yapıyor böyle yahu :)

Ralph
29.Ekim.2012, 20:56

Açıkçası hiç ama hiç beklemiyordum böyle bir galibiyeti. Hatta sırf yenileceğim nasılsa diye Burak Kaplan'ı kaç maçtır forvette iyi diye tekrar deneyeyim dedim ve bu en doğru hamlem oldu. Çocuk gol kaçırmıyor karşı karşıya :)
En fazla Fener'e yarada bu iş.

http://img254.imageshack.us/img254/5606/49075218.jpg (http://img254.imageshack.us/i/49075218.jpg/)

http://img96.imageshack.us/img96/8020/76535113.jpg (http://img96.imageshack.us/i/76535113.jpg/)

Namzet
29.Ekim.2012, 20:59
harika bir sonuç,Burağın profilini ve Fenerbahçenin takım halinde oyuncu istatistiklerini paylaşabilir misin?

Ralph
29.Ekim.2012, 21:02
harika bir sonuç,Burağın profilini ve Fenerbahçenin takım halinde oyuncu istatistiklerini paylaşabilir misin?

http://img221.imageshack.us/img221/5662/burakx.jpg (http://img221.imageshack.us/i/burakx.jpg/)

http://img833.imageshack.us/img833/466/69717581.jpg (http://img833.imageshack.us/i/69717581.jpg/)

Ralph
29.Ekim.2012, 21:04
Şimdi lig sonuncusu Ordu ile oynayacağız. Onuda kazasız yenip çıkışa devam etmek gerekiyor.

Ralph
29.Ekim.2012, 21:12
Ersan Gülüm harika müdahalelerde bulunuyor. Beşiktaş yönetecek arkadaşlara tavsiyem, Ersan'ı kesinlikle oynatsınlar.

Ralph
29.Ekim.2012, 21:18

Galibiyet serimize devam ediyoruz. Sonunda istediğimiz oyunu sahaya yansıtıyorum. Devre arasında Fernandes'i satabildiğim en iyi fiyata satacağım.

http://img707.imageshack.us/img707/3232/12560606.jpg (http://img707.imageshack.us/i/12560606.jpg/)

hakankaraduman
29.Ekim.2012, 21:26
Fener farkı açtı ama iki maçı da kazanarak şampiyonluğa oynayabilirsin. İyi form devam eder umarım.

Namzet
29.Ekim.2012, 21:27
Holosko da fena gitmiyor hani:)

Ralph
29.Ekim.2012, 21:31
Bu yenilgi hiç hiç olmadı. Maçın başında bir frikik golüyle öne geçtiler ve başka da atakları olmadı. Haksız bir malubiyet olduj bizim adımıza.

http://img5.imageshack.us/img5/7300/72932252.jpg (http://img5.imageshack.us/i/72932252.jpg/)

emrkzl
29.Ekim.2012, 21:36
düzelirsin düzelirsin burası beşiktaş:icon_biggrin: gençler özellikleri dışında maçlarda nasıllar gelecekte büyük futbolcu olurlar mı takımı onların üstüne kurabilirmiyiz yani

Ralph
29.Ekim.2012, 21:38
düzelirsin düzelirsin burası beşiktaş:icon_biggrin: gençler özellikleri dışında maçlarda nasıllar gelecekte büyük futbolcu olurlar mı takımı onların üstüne kurabilirmiyiz yani

Burak'tan memnunum ama böyle bi devamlılık varmı dersen yok. Ersan kesinlikle oynatılmalı. Çok memnunum. Muhammed çok istikrarlı. Saçma sapan hatalar yaptığını hiç görmedim. Harika pas dağıtıyor.

Namzet
29.Ekim.2012, 21:43
Hava yakalamışken bu yenilgi olmadı,nazar boncuğu olsun:D

pele96
29.Ekim.2012, 21:52
Iyi gidiyorsun iyi .

Ralph
29.Ekim.2012, 21:53
Hakan Arıkan hayatında oynayabileceği en iyi oynadı sanırım :) 2-0 dan 2-2 verdik puanı.

http://img824.imageshack.us/img824/1833/38802068.jpg (http://img824.imageshack.us/i/38802068.jpg/)

SnickeedTR
29.Ekim.2012, 21:53
Başarılar. Şuanki kadroya göre iyi performans avrupaya gidersin büyük ihtimal eyer gidersen diğer sezon finans olarak rahatlarsın diye umuyorum.

Ralph
29.Ekim.2012, 21:56
Takımlar okadar puan kaybediyor ki benim de işim kolaylaşıyor. Demek ki bir form tutsam 15-20 puan fark atarım

http://img706.imageshack.us/img706/2504/90541888.jpg (http://img706.imageshack.us/i/90541888.jpg/)

Ralph
29.Ekim.2012, 21:57
Başarılar. Şuanki kadroya göre iyi performans avrupaya gidersin büyük ihtimal eyer gidersen diğer sezon finans olarak rahatlarsın diye umuyorum.

ECC'ye gitmem gerekiyor mutlaka. Oradan gelecek para bana öyle ilaç olacak ki...

SnickeedTR
29.Ekim.2012, 21:59
daha erken 16. hafta. 10 puan fark var fenerbahçe ile ama bir fenerbahçeli olarak üzülerek söylüyorum inşallah geçersin :)

Ralph
29.Ekim.2012, 22:01
Fenerbahçe ile ilk seneden ECC alırım ben. Öyle bir kadrosu var ki... Geçen sene Beşiktaş ile ilk yıl UEFA almıştım.

SnickeedTR
29.Ekim.2012, 22:02
Fenerbahçe ile ilk seneden ECC alırım ben. Öyle bir kadrosu var ki... Geçen sene Beşiktaş ile ilk yıl UEFA almıştım.

İyi bari :D . 2 kasım olsunda elimize bi fm13 geçsin ozaman gör sen :)

footballer33
29.Ekim.2012, 22:03
Şimdiye kadar çok kötü gitmiyoruz; fakat çok iç açıcı bir performans da yok ortada ne yazık ki. :) 2. devrede, takviyelerle birlikte düzeliriz inşallah. İlk sezonda takımı ilk 3'e sokabilirsen, önemli bir başarı sağlamış olursun. :)

Ralph
29.Ekim.2012, 22:04
Şimdiye kadar çok kötü gitmiyoruz; ama çok iç açıcı bir performans da yok ortada ne yazık ki. :) 2. devre, takviyelerle birlikte düzeliriz inşallah. İlk sezonda takımı ilk 3'e sokabilirsen, önemli bir başarı sağlamış olursun. :)

Öyle tutarsızız ki anlatamam. Önemli maçları alıyorum saçma maçları kaybediyorum falan... Tam form tuttum diyorum pat diye düşüş yaşıyorum. Fernandes'i gönderip güzel mücadeleci bir oyuncu almayı planlıyorum devre arası.

Ralph
29.Ekim.2012, 22:06
Muhammed çok iyi çok. Pişmanım ona karşı ön yargılı olduğum için şu ana kadar. Fernandes'in yapamadığı pasları o yapıyor.

Ralph
29.Ekim.2012, 22:11
Bu maçla birlikte Fernandes'in Beşiktaş kariyeri bitiyor. Kötü oynadığı yetmiyormuş gibi bir de penaltı kaçırdı. Bu nasıl iştir ben anlamıyorum. Fernandes böyle bir oyuncu mu gerçekten? Diyeceksiniz taktikten ötürü, ben hep bu taktik ile oynarım. Geçen sene de böyle oynardım. Değişik değişik yaptığım taktikler de oldu ama böyle köyü oynamazdı hiç. Beni çileden çıkarmazdı hiç değilse.

http://img525.imageshack.us/img525/4364/44455413.jpg (http://img525.imageshack.us/i/44455413.jpg/)

SnickeedTR
29.Ekim.2012, 22:17
son 2-3 maç formsusuz . fernandesin adı var ama kendisi ortada yok :)

Ralph
29.Ekim.2012, 22:19
Devre arasına girdik. Puan durumu şu şekilde:

http://img5.imageshack.us/img5/4108/73454210.jpg (http://img5.imageshack.us/i/73454210.jpg/)

Namzet
29.Ekim.2012, 22:21
Transfer yapacak mısın

SnickeedTR
29.Ekim.2012, 22:21
fernandesten gelecek parayla 2-3 transfer yapmalısın özellikle 10 numara bölgesine :) 2. devrede başarılar.

Ralph
29.Ekim.2012, 22:23
Öyle işime geldi ki şu transfer, harika oldu:

http://img822.imageshack.us/img822/613/12247249.jpg (http://img822.imageshack.us/i/12247249.jpg/)

http://img513.imageshack.us/img513/1125/37265462.jpg (http://img513.imageshack.us/i/37265462.jpg/)

Namzet
29.Ekim.2012, 22:23
Çok iyi para bırakmış,transfer bekliyoruz:)

Ralph
29.Ekim.2012, 22:24
Transfer yapacak mısın

Yapacağım yapacağım ama adam bütçe vermiyor. Taksitle almaya çalışacağım

http://img94.imageshack.us/img94/7753/99514732.jpg (http://img94.imageshack.us/i/99514732.jpg/)

SnickeedTR
29.Ekim.2012, 22:26
Öyle işime geldi ki şu transfer, harika oldu:

http://img822.imageshack.us/img822/613/12247249.jpg (http://img822.imageshack.us/i/12247249.jpg/)

http://img513.imageshack.us/img513/1125/37265462.jpg (http://img513.imageshack.us/i/37265462.jpg/)

Gerçentende süper para sağlamış. Hem kötü oynuyordu zaten bedavadan para gibi oldu :D

Ralph
29.Ekim.2012, 22:28
Ortasahaya mücadeleci bir ortasaha arıyorum

SnickeedTR
29.Ekim.2012, 22:30
Ruben suarezi öneririm. 32 yaşında ancak tam bir 10 numara skorada katkı sağlıyor. değeri 700-800 bin arası diye biliyorum.

Ralph
29.Ekim.2012, 22:30
Ruben suarezi öneririm. 32 yaşında ancak tam bir 10 numara skorada katkı sağlıyor. değeri 700-800 bin arası diye biliyorum.

10 numara değil bana MC/DMC lazım. Top kapacak ve olumlu paslar dağıtacak. Para artarsa Muhammed'in yerine alırım ama Muhammed'den de memnunum.

pele96
29.Ekim.2012, 22:32
Disariyada yaklasik 1M dagitmis Fernandes.Fernandes yerine Rasmus Elm veya Jiri Jarosiki onerebilirim.

SnickeedTR
29.Ekim.2012, 22:35
faty papy var 20 yaşında ve çok ekonomik öneririm.

Ralph
29.Ekim.2012, 22:36
İnceliyorum önerilerinizi şu an.

Ralph
29.Ekim.2012, 22:38
Rasmus Elm top kapabilen bir oyuncu değil. Jarosik çok yavaş. faty papy diye bir oyuncu da bulamadım henüz. Bana top kapması yüksek ve çalışkan bir oyuncu lazım

Ralph
29.Ekim.2012, 22:42
Tam istediğim gibi bir oyuncu buldum. Eminim çok şey katacak bize. Hem tecrübe hemde gereken özellikleri harika. Yaşına göre biraz fazla para verdik ama takımı dirilteceğine inanıyorum. En iyi özelliği de devamlılığı olan bir oyuncu. Ve Edinho Beşiktaş'ta!

Bonservisi için Kulübü Fluminense'ye 7.5 MN verildi.Yıllık 1.700.000 alacak. 2015'e kadar bizimle.

http://img818.imageshack.us/img818/6646/77499797.jpg (http://img818.imageshack.us/i/77499797.jpg/)

SnickeedTR
29.Ekim.2012, 22:47
Tam istediğim gibi bir oyuncu buldum. Eminim çok şey katacak bize. Hem tecrübe hemde gereken özellikleri harika. Yaşına göre biraz fazla para verdik ama takımı dirilteceğine inanıyorum. En iyi özelliği de devamlılığı olan bir oyuncu. Ve Edinho Beşiktaş'ta!

Bonservisi için Kulübü Fluminense'ye 7.5 MN verildi.Yıllık 1.700.000 alacak. 2015'e kadar bizimle.

http://img818.imageshack.us/img818/6646/77499797.jpg (http://img818.imageshack.us/i/77499797.jpg/)

Çok iyi transfer inş katkısını görürsün

Ralph
29.Ekim.2012, 22:49
Quaresma sezon sonu için Juve ile anlaştı. Bu sezon bi ikincilik bizi diriltecek. Hayal takımı kuracağım. Ama para lazım. Bunun için de ECC lazım.

hakankaraduman
29.Ekim.2012, 22:55
Transfer çok iyi olmuş. Vücut zindeliği de yüksek, sakatlanıp yarı yolda bırakmayacaktır. Ne kadar para ödeyecek acaba Juve Quaresma için?

Ralph
29.Ekim.2012, 23:00
Bu kaleciler benim maçlarda neden devleşiyor :) Necip öyle bir füze yolladı ki kalecinin karnı delindi vallahi :) Neyse devam...

http://img560.imageshack.us/img560/7070/73429319.jpg (http://img560.imageshack.us/i/73429319.jpg/)

Ralph
29.Ekim.2012, 23:00
Transfer çok iyi olmuş. Vücut zindeliği de yüksek, sakatlanıp yarı yolda bırakmayacaktır. Ne kadar para ödeyecek acaba Juve Quaresma için?

Ona bakmadım. Gidince söylerim. 3'den az değildir ama.

Ralph
29.Ekim.2012, 23:05
Bu kadar şans olur yahu! Edinho ayak bileği burkulması nedeni ile 5 hafta yok.

hakankaraduman
29.Ekim.2012, 23:09
Bu kadar şans olur yahu! Edinho ayak bileği burkulması nedeni ile 5 hafta yok.

Sakatlanmaz dedik nazar değdirdik.

Ralph
29.Ekim.2012, 23:19
Sakatlanmaz dedik nazar değdirdik.

Valla öyle oldu.

Yok yok bu sene yalan oldu. Umarım UEFA'ya gideriz.

http://img267.imageshack.us/img267/7320/72454418.jpg (http://img267.imageshack.us/i/72454418.jpg/)

Namzet
29.Ekim.2012, 23:24
Transfer güzel,sakatlığı kötü:(

Ralph
29.Ekim.2012, 23:26
Yahu ben sürekli hata alıyorum steam 'dan. oyundan atıyor sürekli. benden başka alan yok mu bu hataları? Crash dump sanırım ama bakmadım yazıya emin değilim. Elazığ maçı yalan oldu baştan oynayacağım

Ralph
29.Ekim.2012, 23:28
Dolayısıyla Edinho'nun sakatlığıda gitti.

Ralph
29.Ekim.2012, 23:29
ohh hiç değilse yine berabere kaldık da stresi kalktı üzerimden. 0-0 bitti

hakankaraduman
29.Ekim.2012, 23:32
5 hafta oynatma hocam Edinho'yu :D

Ralph
29.Ekim.2012, 23:33
5 hafta oynatma hocam Edinho'yu :D

Öyle de huzursuz olur şimdi :0:

Ralph
29.Ekim.2012, 23:40
Edinho ilaç geldi ilaç!

Ralph
29.Ekim.2012, 23:47
Sonunda beraberlik kabusuna son verdik. Hemde 80. dakikada Edinho ile!

http://img809.imageshack.us/img809/4426/96695810.jpg (http://img809.imageshack.us/i/96695810.jpg/)

Ralph
29.Ekim.2012, 23:53
Sol kanada takviye yaptık. Satılık listesindeydi ve 325 bine aldım. Fiyata göre iyi bir transfer oldu kanaatindeyim :) Yıllık 210 bin alacak.

http://img802.imageshack.us/img802/2299/91067199.jpg (http://img802.imageshack.us/i/91067199.jpg/)

http://img705.imageshack.us/img705/7/92140919.jpg (http://img705.imageshack.us/i/92140919.jpg/)

SnickeedTR
30.Ekim.2012, 00:09
son maç iyi olmuş umarım seri yaparsın .

EndoplazmiK RetikuluM
30.Ekim.2012, 00:24
Fener uçmuş yahu :D

Ralph
30.Ekim.2012, 00:24
Yok yahu Bursaya şansım tutmuyor. Son dakikalarda gol yedim ve yenildim.

http://img706.imageshack.us/img706/27/55541674.jpg (http://img706.imageshack.us/i/55541674.jpg/)

Ralph
30.Ekim.2012, 00:26
Neyseki artık takım savaşıyor. Edinho çok şey kattı takıma.

http://img22.imageshack.us/img22/4007/60103562.jpg (http://img22.imageshack.us/i/60103562.jpg/)

ECC yalan oldu gibin bişey.

pele96
30.Ekim.2012, 00:31
Biraz zorlarsan olur onundeki takimlar potansiyel puan kaybedebilecek takimlar.Fenerbahce ile Galatasaray haric tabiki onlarda aralarinda oyniyacaklari mac + senle oynayacaklari maclar onemli olacak.

Ralph
30.Ekim.2012, 00:32
Muhammed 2 ay yok. Şimdi yandık.

pele96
30.Ekim.2012, 00:35
Veliyi koy oraya veya Burak Kaplanda AMCde birseyler yapabilir.

Ralph
30.Ekim.2012, 00:37
Burak'ı koyucam. Veli saçma sapan şutları ile deli ediyor beni

Ralph
30.Ekim.2012, 00:40
Takım dağılmaya başladı

http://img546.imageshack.us/img546/2558/10308093.jpg (http://img546.imageshack.us/i/10308093.jpg/)

Ralph
30.Ekim.2012, 00:41
Beşiktaş'taki geleceğim tartışılmaya başlandı :icon_biggrin:

Ralph
30.Ekim.2012, 00:48
Toparlanacağız inşallah. Çok güzel oynadık.

http://img843.imageshack.us/img843/4344/88342498.jpg (http://img843.imageshack.us/i/88342498.jpg/)

http://img846.imageshack.us/img846/1281/71821105.jpg (http://img846.imageshack.us/i/71821105.jpg/)

Ralph
30.Ekim.2012, 01:03
Puan kaybı sürüyor:

http://img803.imageshack.us/img803/7749/12780839.jpg (http://img803.imageshack.us/i/12780839.jpg/)

footballer33
İlk 3 dedim; fakat 4.lük bile zor görünüyor. En azından UEFA'ya götürürsün inşallah. :) Sezonu kovulmadan tamamlaman da önemli. Lig bittiğinde kovulmamış olursan, yeni sezona da seninle devam ederler. :icon_biggrin:

EndoplazmiK RetikuluM
Muhammed 2 ay yok. Şimdi yandık.

Hayırdır abi kurbanı çölde falan mı geçirdin yahu ard arda geliyor sakatlıklar :zuhaha

Ralph
30.Ekim.2012, 01:04
Sormayın yahu herşey üstüme üstüme geliyor :) 5. olsam UEFA'ya giderim ama büyük ihtimal kovulurum.

Ralph
30.Ekim.2012, 01:11
Benimde artık inancım kayboldu. Kovulmadan istifa etmeyi düşünüyorum :D

http://img853.imageshack.us/img853/3954/68503895.jpg (http://img853.imageshack.us/i/68503895.jpg/)

footballer33
30.Ekim.2012, 01:36
#direnveefsaneol :D

nessus
30.Ekim.2012, 02:11
hala 4-3-3 mü oynuyorsun bilmiyorum ama bu beraberliklerin müsebbibi odur. istifa etmek yerine radikal bişey yap, önerim 4-1-4-1 ya da 4-4-1-1 :)

ASLAN1905
30.Ekim.2012, 10:55
#direnveefsaneol :D
...

Bencede

SnickeedTR
30.Ekim.2012, 12:06
ümidini kaybetmemelisin :) ama geri kalan 13 maçtada galip gelmen gerekiyor. Ben 2 kasımda fenerbahçeli olmama rağmen beşiktaş ile kariyer açacağım zorlu olsun diye ozaman bakalım nasılmış beşiktaş :)

lakin1907
30.Ekim.2012, 17:32
Güzel bir kariyer oluyor, maç motorundan şikayetçi misin sen de herkes gibi?

Ralph
30.Ekim.2012, 18:13
Ufak tefek sıkıntıları var ama halledilir heralde.

Ralph
30.Ekim.2012, 21:50
Taraftarlar sokaklara döküldü, şampiyonluk şarkıları söyleniyor :D sonunda galibiyet aldık

http://img248.imageshack.us/img248/7811/93737510.jpg (http://img248.imageshack.us/i/93737510.jpg/)

http://img534.imageshack.us/img534/8108/32304743.jpg (http://img534.imageshack.us/i/32304743.jpg/)

Ralph
30.Ekim.2012, 21:53
Yönetim iki istediğimizi de kabul etti sağolsun. Kovulmazsam inşallah güzel şeyler olacak :)

http://img38.imageshack.us/img38/6659/17945840.jpg (http://img38.imageshack.us/i/17945840.jpg/)

pele96
30.Ekim.2012, 21:54
Uefadanda iyi para gelebilir en azindan bu sezonki gibi hic gelmemesinden iyidir.

Ralph
30.Ekim.2012, 21:58
Bundan sonraki maçları çok dikkatle oynayacağım. Bütün maçları alırsam çok şey değişebilir.

Ralph
30.Ekim.2012, 22:04
Çift forvetli ikinci taktiğim döndüm ama oda işe yaramadı. Bir maç daha kayıp verdik. Hayırlısı diyoruz ve önümüzdeki maça geçiyoruz :)

http://img823.imageshack.us/img823/305/95900830.jpg (http://img823.imageshack.us/i/95900830.jpg/)

Ralph
30.Ekim.2012, 22:15
Çıkıştayız :) En azından artık kaybetmiyoruz

http://img9.imageshack.us/img9/5359/82527550.jpg (http://img9.imageshack.us/i/82527550.jpg/)

http://img853.imageshack.us/img853/1681/59958515.jpg (http://img853.imageshack.us/i/59958515.jpg/)

Ralph
30.Ekim.2012, 22:21
Böyle fikstür mü olur ama :( Tam da kader haftaları ve çıkış yakalamışken..

http://img687.imageshack.us/img687/214/91203943.jpg (http://img687.imageshack.us/i/91203943.jpg/)

http://img41.imageshack.us/img41/1319/82646894.jpg (http://img41.imageshack.us/i/82646894.jpg/)

Ralph
30.Ekim.2012, 22:27
Direnemedik!

http://img521.imageshack.us/img521/6782/57042355.jpg (http://img521.imageshack.us/i/57042355.jpg/)

Ralph
30.Ekim.2012, 22:32
Bu edinho çok kart görüyor yahu

Ralph
30.Ekim.2012, 22:33
Maçı 10 kişi tamamladık. Edinho mutlaka her maç sarı kart görüyor. İlk defa kırmızı gördü bu maç. Bunun dışında memnunum ondan ama kart olayı ilerde beni zor durumda bırakabilir.

http://img641.imageshack.us/img641/919/86537888.jpg (http://img641.imageshack.us/i/86537888.jpg/)

son haftalara giriyoruz

http://img440.imageshack.us/img440/1074/99726578.jpg (http://img440.imageshack.us/i/99726578.jpg/)

10 maç berabere kalıyorum, 6 yneilgim var ve 5. sıradayım. İlginç bir lig :D

Ralph
30.Ekim.2012, 22:42
Ne kadar güzel :) Her maç dakikası dakikasına maçı bitiren hakem 4 dakika uzatma verip 5 dakika oynattı. 95 de gol yedim :)

GS şampiyon oldu bu arada.

http://img513.imageshack.us/img513/527/19343800.jpg (http://img513.imageshack.us/i/19343800.jpg/)

Ralph
30.Ekim.2012, 22:54
Son iki maçım ve puan durumu:

UEFA ön eleme maçlarına kalmayı başarabildik anca..

http://img72.imageshack.us/img72/6823/65707245.jpg (http://img72.imageshack.us/i/65707245.jpg/)

http://img571.imageshack.us/img571/7732/69972694.jpg (http://img571.imageshack.us/i/69972694.jpg/)

Ralph
30.Ekim.2012, 22:55
Onlar ermiş muradınaaa.... :D

http://img5.imageshack.us/img5/2363/39618684.jpg (http://img5.imageshack.us/i/39618684.jpg/)

hakankaraduman
30.Ekim.2012, 23:03
Geçmiş olsun hocam :D Takip etmesi zevkliydi, ne yapacaksın şimdi kariyer bitti mi yoksa yeni bir takımdan teklif mi bekleyeceksin?

Ralph
30.Ekim.2012, 23:05
Bilmiyorum valla aslında. Eğer devam et derse herkes yeni menajer ekleyip tekrar bjk alırım. Yoksa kapatıcam.

mustangshelby
30.Ekim.2012, 23:11
Bu bence büyük bir hata.beşiktaş'ta şampiyon olamayınca kovulma durumu heleki beşiktaş'ta şuanda öyle bir istek yokki bu dönemi en az kayıpsız nasıl atlatırız krizden nasıl çıkarıza bakıyorlar doğrumuyum yoksa çokmu iyimserim.

Ralph
30.Ekim.2012, 23:13
Bu bence büyük bir hata.beşiktaş'ta şampiyon olamayınca kovulma durumu heleki beşiktaş'ta şuanda öyle bir istek yokki bu dönemi en az kayıpsız nasıl atlatırız krizden nasıl çıkarıza bakıyorlar doğrumuyum yoksa çokmu iyimserim.

Aynı fikirdeyim ama şu ana kadar iki kere kariyer yaptım 1 yılı geçen. Ama ikisinde de 5. oldum ve kovuldum.

SnickeedTR
30.Ekim.2012, 23:13
çokk kötü oldu be abi :) bence kariyerin adını değiştirip teklif bekle.

goosfraba
30.Ekim.2012, 23:14
bence aynı oyundan başka bir takımla devam et.

hakankaraduman
30.Ekim.2012, 23:15
Yeni menajer ekleyip BJK ile devam derim, daha işin bitmedi, yapılacak çok şey var ;)

semih99999
30.Ekim.2012, 23:16
hocam pes etmek yok bence devam et hatta anadoludan bi takımı şampiyon yap sonrasını fikret orman düşünsün :D

Ralph
30.Ekim.2012, 23:19
Çoğunluğa göre hareket edeyim ozaman :) Boştaki takımlara başvuruyorum.

*Belirtmek istediğim bir durum var. Statümü oyun başında milli futbolcu yapmıştım. Buna rağmen kovuldum. Bu kovulma mevzusu benim canımı çok sıktı aslında.

pele96
30.Ekim.2012, 23:25
Bence Besiktasla devam hemde Avrupaya gitmisken birakma derim

Ralph
30.Ekim.2012, 23:27
Devam diyenler ve demeyenler söylesin ozaman oylama yapalım.

Dennis Bergkamp
30.Ekim.2012, 23:35
Bence Beşiktaş'la devam etmelisin.Bu seneki Beşiktaş kadrosuna göre yaptığın başarısızlık sayılmaz bu yüzden normalde kovulmaman lazım.

Ralph
30.Ekim.2012, 23:37
Kimseden ses çıkmayınca devam dedim baya zaman geçti. Bir sürü transfer yaptılar. Büyük ihtimal kapatırım kariyeri. Bi Dortmund kariyeri açmak istiyorum aslında.