PDA

View Full Version : Takım Konuşması ve Taktik

berksus
27.Ekim.2012, 21:13
Oyunda hangi konuşmayı denersem deneyim oyuncuları etkileyemiyorum ve ya kötü etkiliyorum. Geçen sene oyuncuları kolay bir şekilde motive edebiliyordum. Hangi konuşmalar oyuncuları motive etmekte etkili?

Ayrıca Man City ve ya R.Madrid ile Çin takımlarını yenemiyorum ve ya berabere kalıyorum. Onlarca taktik denedim ama hiçbiri işe yaramıyor.

nessus
27.Ekim.2012, 21:33
Konuşma etkisi biraz da senin profesyonel geçmişinle ilgili. Uluslararası futbolcu seçersen daha etkili olur.

Bununla beraber takım konuşması etki etmediğinde her mevkinin oyuncularına (Def-Orta-Atak) "onlara inandığını" söyle. %50 oranında mutluluk geri dönüşümü alırsın.

berksus
27.Ekim.2012, 21:39
Yaratıcılık özgürlüğünü ne kadar düşürsemde oyuncular uzaktan şut çekmeye devam ediyorlar, bu sorunu nasıl çözücez?

berksus
27.Ekim.2012, 21:51
Konuşma etkisi biraz da senin profesyonel geçmişinle ilgili. Uluslararası futbolcu seçersen daha etkili olur.

Bununla beraber takım konuşması etki etmediğinde her mevkinin oyuncularına (Def-Orta-Atak) "onlara inandığını" söyle. %50 oranında mutluluk geri dönüşümü alırsın.

Hangi ses tonuyla söylemem lazım, çünkü hala bir işe yaramıyor.

Duka
27.Ekim.2012, 22:39
Yaratıcılık özgürlüğünü ne kadar düşürsemde oyuncular uzaktan şut çekmeye devam ediyorlar, bu sorunu nasıl çözücez?

Her mevkinin oyuncu komutlarında da şutları nadiren yap. Fakat oyun zihniyetinde şut çekme alışkanlığı olan futbolcu pozisyonun durumuna göre birincil seçenek olarak sut atmayı deneyecektir.

Şut çekmemesi için özel idman verdirttiğim şut çekme alışkanlığına sahip bir oyuncuma yine de vazgeçirtememiştim bu alışkanlığından.

Takım oyunu özelliğide çok önemli. Eğer düşükse bu özellik bir oyuncuda, oyun içinde fevri davranışlarda sık sık bulunacaktır.

Duka
27.Ekim.2012, 22:47
Hangi ses tonuyla söylemem lazım, çünkü hala bir işe yaramıyor.

Sadece bir maça göre değerlendirmek genelde istenmeyen şekilde sonuçlanıyor. Her ne kadar seçenekler kısıtlı ve her maç için aynı olsa da; takımın genel durumunu, futbolcunun hangi sıklıkta ilk 11 de yer bulduğuna, antreman programından memnun olup olmamasına, oynanacak olan maçın önemine, karşı takımın genel olarak senin takımından güçlü yada zayıf olması gibi etmenlerin hepsine yönelik konuşmanı belirlemelisin.

Kestiremediğin ve konuşma seçeneklerinin kısıtlı olduğu anlarda maç başlangıcında yardımcı teknikdirektöre yaptır konuşmayı. Devre arasında maçın gidişatına göre yaptığın konuşma daha etkili olacaktır.

Zaten oyuncular ve gazeteciler daha çok devre arası konuşmalarını dikkate almakta. Maç sonu konuşmalarıda oyuncu ve medya üzerinde etki oluşturmasına rağmen, maç öncesi konuşmalar havada kalıyor her zaman.

berksus
27.Ekim.2012, 23:13
Duka dostum çok sağol yorumların için. Ben sorunu sonunda çözebildim. Kariyere başlarken milli takım oyuncusunu seçince takım konuşmalarım çok etkili olmaya başladı ve bu sayede morallerde düzeldi. Uzun şut sorunu belirli oyuncularda devam ediyor ve onların da dediğin gibi uzut şuta eğilimleri var. Yaratıcılığı sonuna kadar kısmak şutlarını en aza indirgiyor.

kebogunduz92
11.Mart.2013, 03:49
http://www.haberbizle.com/teknoloji/football-manager-2013-takim-konusmalari-rehberi-h692.html şuradan detaylı bir anlatım görebilirsin hocam

Oghuse
11.Mart.2013, 12:48
Duka dostum çok sağol yorumların için. Ben sorunu sonunda çözebildim. Kariyere başlarken milli takım oyuncusunu seçince takım konuşmalarım çok etkili olmaya başladı ve bu sayede morallerde düzeldi. Uzun şut sorunu belirli oyuncularda devam ediyor ve onların da dediğin gibi uzut şuta eğilimleri var. Yaratıcılığı sonuna kadar kısmak şutlarını en aza indirgiyor.

Maça başladığın anda direktiflerden ceza alanına paslaşarak gir seçeneğini işaretlersen takım daha az şut çekecektir.

thsndrn
11.Mart.2013, 13:39
Şu çin takımlarını bende yenemedim arkadaş 3 maç yaptım hep kaybettim var bi hikmet.

Deus Dominus
12.Mart.2013, 00:57
Assertively - İddialı ses tonundan çok ekmek yedim, hala da yiyorum :)

bhll
13.Mart.2013, 13:12
Artık maç başı konuşması yapmıyorum:) Takım kötü oynarsa eğer devre arası agresif olarak bağırıp çağıyorum 2. devre tazı gibi koşturuyorlar valla:D