PDA

View Full Version : Kapanan Takımlar

berksus
28.Ekim.2012, 18:53
Beyler bu kapanan takımları açamıyorum bir türlü. 3 Savunmaya dönüp yüklenmeme rağmen bir türlü gol bulamıyorum. Maçta %75 topla oynama 25 şutum var ama gol bulamıyorum. Örneğin bu takım 11 kişi ile savunma yapıyor bana karşı.

http://img821.imageshack.us/img821/9622/2012102700001g.jpg

mustangshelby
28.Ekim.2012, 18:59
e bırakta yapsın Münsingen nerenin kaçıncı lig takımı senle kafa kafaya oynicak hali yok :) O zaman ne anladık gerçekçilikten.

Deus Dominus
28.Ekim.2012, 19:07
Kanatları zorla, son çizgiden bol bol orta, beklerde erken ortalarla desteklesin. Rakibinin zayıf tarafını bul, oraya yüklen, o oyuncu üzerine oyna. Kazanmak için bazen etik olmayan şeylere de başvurmak gerekebiliyor, rakibi kart görmeye zorlamak, sakatlık yaşayan ya da kondüsyonu çok düşen oyuncuya karşı sertlikte bulunmak gibi :) Çok yaptım, hiç pişman değilim! Yine olsun yine yaparım!

hakankaraduman
28.Ekim.2012, 19:09
Kanatları zorla, son çizgiden bol bol orta, beklerde erken ortalarla desteklesin. Rakibinin zayıf tarafını bul, oraya yüklen, o oyuncu üzerine oyna. Kazanmak için bazen etik olmayan şeylere de başvurmak gerekebiliyor, rakibi kart görmeye zorlamak, sakatlık yaşayan ya da kondüsyonu çok düşen oyuncuya karşı sertlikte bulunmak gibi :) Çok yaptım, hiç pişman değilim! Yine olsun yine yaparım!

Hocam bu tarz şeyleri nasıl yaptırabiliyoruz? Taktik ayarlama ve maç içerisinde direktif verme anlamında, ders niteliğinde bir döküman var mı önerebileceğiniz?

berksus
28.Ekim.2012, 19:12
e bırakta yapsın Münsingen nerenin kaçıncı lig takımı senle kafa kafaya oynicak hali yok :) O zaman ne anladık gerçekçilikten.

Yok, yanlış anladın. Ben niye kapanıyorlar demiyorum, nasıl gol bulabiliriz diye soruyorum. Ayrıca bana kalırsa bu sene oyun çok daha zorlaşmış. E

martymcfly
28.Ekim.2012, 19:30
Maç sırasında yukardaki direktiflerden boş alanlara pas ver seçeneğini kullanıyorum ben kapanan takımlara karşı.
Bir kere de rakip ceza sahasına topu şişiri seçtim ama bu sefer takım heyecan yaptı 4-5 kez attılar ama Gs - Braga maçındaki gibi faydasını göremedim.