PDA

View Full Version : Ath. Bilbao : Şimdi İspanya da BASK'ıyı Kurma Zamanı

muzoadux
28.Ekim.2012, 21:11
http://g1210.hizliresim.com/12/w/fcvng.jpg

KADROMUZ

http://f1210.hizliresim.com/12/w/fcvuj.png

http://f1210.hizliresim.com/12/w/fcvvj.png

Öncelikle belirtmek isterim ki ; bu takıma sadece BASK bölgesi oyuncuları alınabiliyor.Bununla ilgili geçen sene çok soru aldığım için baştan cevaplayım.Sadece Bask bölgesinde yetişen ve İspanyol olup 16 yaşından küçük olan oyuncular ile masaya oturabiliyorsunuz.O yüzden lütfen transferler kötü demeden önce bu takımın alabilceği zaten 10-15 tane oyuncu olduğunu unutmayalım :) Buna rağmen kötü olduğunu düşünüyorsanız tabiki söyleyebilirsiniz her türlü eleştiriye açığım.

Yine geçen sene bilgi paylaşımlarında bulunuyordum.Bazı arkadaşlar sırf bunlar için kariyeri takip ettiğini söyüyordu.Bu senede devam edecem.Her sayfanın sonuna ulaştığımızda bende yeni bir bilgi paylaşacam oyunla ilgili.Tabi bu bilgiler bazen gözden kaçabilen ufak ayrıntıları içerecek ve ya bazen taktiksel bir kaç paylaşımda bulunurum.

Geçen sene hep birlikte güzel bir kariyer geçirmiştik.Sadece kariyerimi değil tamamen Fm 2012 yi bırakmama sebep bir gol yemiştim.Devam etmem için çok fazla özel msj aldım.Ben de cevap olarak 2013 de devam edeceğime söz vermiştim ve şimdi sözümü tutmak istiyorum.Umarım bu sefer yine oyundan soğumam ve geçen seneki oynadığım 6 sezondan daha ilerisini görürüz.

KADRO İNCELEMESİ

-Geçen sene ile hemen hemen aynı kadroya sahibiz.Ancak Avrupa liginde alınan başarılı sonuçlar oyuncuların özelliklerinin haklı olarak bir nebze artmasına sebep olmuş.
-En büyük kaybımız kuşkusuz Bayern e transfer olan Javi martinez.Belki ilerleyen yıllarda geri katarız takıma :)
-Takımın ciddi tek transferi ise Aritz Aduriz.Geçen sene bildiğiniz gibi Llorente sakatlanınca takım felç oluyordu.O yüzden bu transfer benim içinde iyi oldu .Başkana teşekkürler :)
-En büyük sıkıntımız ise sene başında Llorente sözleşmesini uzatmayacağını açıkladı.Bakalım bu oyuna ne kadar yansıyacak.Eğer uzatamazsak durum çok vahim :)

Şartları Her seneki gibi okudum ve kabul ediyorum.Tüm kariyerlerin takipçisiyim.Herkese başarılar ve bol fm li günler diliyorum.

sui generis
28.Ekim.2012, 21:17
Kariyeriniz onaylanmıştır , başarılar dilerim.

darkkobal123
28.Ekim.2012, 21:21
Efsane geri döndü. :) Başarılar hocam.

muzoadux
28.Ekim.2012, 21:31
Efsane geri döndü. :) Başarılar hocam.

Teşekkürler her daim takipçim :)

SacrificeGGTC
28.Ekim.2012, 21:39
Başarılar diliyorum...

Esssteban
28.Ekim.2012, 21:52
Başarılar.

muzoadux
28.Ekim.2012, 22:01
Başarılar diliyorum...

Teşekkürler ..

kasım akdemir
28.Ekim.2012, 22:05
Güzel ve başarılı bir kariyer olmasını dilerim. Transferlerini merakla bekliyorum. Malum Bask bölgesi...

SmtSvm
28.Ekim.2012, 22:08
Başarılar Dilerim
Seçenek Olarak Pek Fazla Seçeneğin Olmayacağı İçin Güzel Bir Kariyer Diliyorum Sana ..

zeck17
28.Ekim.2012, 22:09
Önceki sezon yine takipçinizdim hocam bu senede inşallah başarılı oluruz ve llorente gerçekteki gibi sözleşme yenilemiyor mu

muzoadux
28.Ekim.2012, 22:36
Teşekkürler ..

edit......

muzoadux
28.Ekim.2012, 22:37
Güzel ve başarılı bir kariyer olmasını dilerim. Transferlerini merakla bekliyorum. Malum Bask bölgesi...

O kadar seçenek arasından seçim yapmak zor olacak :)

Ama bu takımın yıllardır en büyük eksiği sol bek..Ve asier del horno boştayken onu kaçırmayız diye düşünüyorum..Bu da ilk transferin müjdesi olabilir :)

hakankaraduman
28.Ekim.2012, 22:56
Eski konunuza baktım çok zevkli olmuş. Bunda da takipçiyim artık. Başarılar.

muzoadux
29.Ekim.2012, 00:48
Başarılar.

teşekkürler kardeşim

pele96
29.Ekim.2012, 00:52
Basarilar benim bildigim kadariyla Bilbao milliyetci bir takim oldugu icin sadece Ispanyol oyunculari aliyor sende ayrintili olarak yazmissin.Oyunda mesela Turk biriyle anlastidiginda nasil bir hata aliyorsun ?

soules34
29.Ekim.2012, 01:27
Basarilar benim bildigim kadariyla Bilbao milliyetci bir takim oldugu icin sadece Ispanyol oyunculari aliyor sende ayrintili olarak yazmissin.Oyunda mesela Turk biriyle anlastidiginda nasil bir hata aliyorsun ?
İspanyolları değil Bask kökenlileri alıyorlar. Teklif vermeye tıkladığında Bilbao sadece Bask kökenli futbolcularla ilgilenebilir tarzında bir yazı çıkıyordu galiba.

pele96
29.Ekim.2012, 01:31
Tesekkurler bilgi icin.

muzoadux
29.Ekim.2012, 01:37
Başarılar Dilerim
Seçenek Olarak Pek Fazla Seçeneğin Olmayacağı İçin Güzel Bir Kariyer Diliyorum Sana ..

Teşekkürler :)

antiochia
29.Ekim.2012, 02:25
Başarılar.. Her zamanki gibi takipçinim kardeş...

Börk
29.Ekim.2012, 02:35
Başlık yaratıcı olmuş başarılar.

muzoadux
29.Ekim.2012, 05:23
Önceki sezon yine takipçinizdim hocam bu senede inşallah başarılı oluruz ve llorente gerçekteki gibi sözleşme yenilemiyor mu

Biliyorum kardeşim hoşgeldin..Oyuna girer girmez ilk yaptığım şey zaten Llorente yeni sözleşme imzalıyormu diye bakmak oldu ..Ama malesef yanaşmıyor :(

muzoadux
30.Ekim.2012, 00:04
Eski konunuza baktım çok zevkli olmuş. Bunda da takipçiyim artık. Başarılar.

Teşekkürler umarım bu sefer daha zevkli olur :)

Esssteban
30.Ekim.2012, 00:06
Hocam canlandır şu kariyeri ya :D Bilbao ya hayranım :D

muzoadux
30.Ekim.2012, 11:39

Arkadaş açıklama yapmış gerçi ama ..Bir kaç ek daha yapayım oyuna yeni katılan regen ispanyollarıda alabiliyorsun..Ama tabi 16 yaşını geçmemiş olması gerekiyor.Bazı arkadaşlarda bask bölgesi oyuncularını aramak zor olmuyormu diye sormuştu geçen sene..Oyun arama kısmında milliyetini filtreleyen kısımda sadece basklı oyuncuları göster seçeneği var böylece kolay oluyor..

osman erbil
30.Ekim.2012, 17:22
İlgiyle takip edeceğim bir kariyer olacak bir Bilbao taraftarı olarak. Bu kariyer ilerleyen günlerde açmayı düşündüğüm Bilbao kariyeri için ışık olacaktır eminim. Benim açtığım kariyerde de Lorente olmayınca zorlanıyordum onun için Aduritz'in gelmesi iyi olmuş. Ben şampiyon olamadım hiç Bilbao ile. Senden şampiyonluk bekliyoruz. Takipçinim. Başarılar

osman erbil
30.Ekim.2012, 17:42
Transfer edebileceğin oyuncuları- biliyorsundur ama yine de yardımcı olması için- hatırlatmak istedim:

Stephane Ruffier- GK
Azipiceuta- DR
Monreal- DL
Benat- MC
Xabi Alonso- DMC/MC
Mikel Arteta- MC/AMC/MR
Antonie Griezmann- AML
Xabi Prieto- AMR
Diego Sola- ST

muzoadux
30.Ekim.2012, 22:08
Başarılar.. Her zamanki gibi takipçinim kardeş...

Biliyorum kardeşim hoşgeldin

Duka
31.Ekim.2012, 15:51
İlgi çekici..takibe alıyor ve başarılar diliyorum.

Abazhanzo
01.Kasım.2012, 00:12
başarılar dilerim.

muzoadux
01.Kasım.2012, 15:43
Hocam canlandır şu kariyeri ya :D Bilbao ya hayranım :D

şehir dışında olduğum için biraz gecikmeli başlyacak ama başlayınca çok deli başlayacak :)

sdevrim
02.Kasım.2012, 21:52
Başarılar...Tahminimce Fransanın Bask bölgesindeki oyuncuları da alabilirsin takıma, zamanında Bixente Lizarazu vardı Fransa milli takımında oynuyordu ama yarı bask olduğu için Atletic de oynamıştı sonra Javi martine gibi B.Münih'e gitmişti

Ronielfayed9
03.Kasım.2012, 05:09
Benden başka birinin Bilbao ile oynadığını ilk defa görüyorum.Başarılar dilerim herşeyden önce.
Bir diğer söyliyeceğim ; farklı bir takım olması hasebiyle Bilbao'ya çok yakışan 3'lü defans kurgusunu bozmassın umarım.. :)

ReaList
03.Kasım.2012, 16:53
Benden başka birinin Bilbao ile oynadığını ilk defa görüyorum.Başarılar dilerim herşeyden önce.

muzoadux Geçen seride de yanılmıyorsam A. Bilbao ile bir kariyer yapmıştı, başarılar iyi şanslar.

muzoadux
03.Kasım.2012, 20:44
İlgiyle takip edeceğim bir kariyer olacak bir Bilbao taraftarı olarak. Bu kariyer ilerleyen günlerde açmayı düşündüğüm Bilbao kariyeri için ışık olacaktır eminim. Benim açtığım kariyerde de Lorente olmayınca zorlanıyordum onun için Aduritz'in gelmesi iyi olmuş. Ben şampiyon olamadım hiç Bilbao ile. Senden şampiyonluk bekliyoruz. Takipçinim. Başarılar

Bilyiorum kardeşim geçen senede takip ediyordun..Sende kariyerini yaptıkça başka bir başlık açmaya üşenecek olursan burdan paylaşım yapabilirsin..Karşılaştırmalı gideriz güzel olur :)

muzoadux
04.Kasım.2012, 01:33
Transfer edebileceğin oyuncuları- biliyorsundur ama yine de yardımcı olması için- hatırlatmak istedim:

Stephane Ruffier- GK
Azipiceuta- DR
Monreal- DL
Benat- MC
Xabi Alonso- DMC/MC
Mikel Arteta- MC/AMC/MR
Antonie Griezmann- AML
Xabi Prieto- AMR
Diego Sola- ST

Azpi (Geçen sene kolaydı ama şimdi artık chelsea de ) , Xabi Alonso ve Prieto , Arteta bunları başta almak çok mümkün değil...Ruffier , monreal ve Benat tabiki ilk hedefler arasında olacak...

LeoN48
04.Kasım.2012, 01:43
Benim kariyerimde Bilbao, Benat'ı 25M $'a transfer etti.. Ben de ağzım açık izledim :) Zorlu kariyerinde başarılar..

muzoadux
04.Kasım.2012, 02:33
İlgi çekici..takibe alıyor ve başarılar diliyorum.

Teşekkür ederim..

cilqin
04.Kasım.2012, 02:47
Başarılar dilerim kariyerinde Tam olarak ''BASK'' açabilir misin acaba ?

muzoadux
04.Kasım.2012, 03:04
Başarılar dilerim kariyerinde Tam olarak ''BASK'' açabilir misin acaba ?

İspanyanın kuzeyinde özerk bir bölge..Bir nevi devlet içinde devlet..Kendi polisi ,kendi başbakanı,kendi bayrağı vs herşeyi var..Bir ara terör olaylarıyla baya adından söz ettirmişti..Bir parça Barcelona , Real Sociedad ,Bilbao vs bu takımlar Bask bölgesi takımları..Real Sociedad da yıllarca Bilbao gibi sadece o bölge oyuncularıyla oynadı...Ama sonra bıraktılar bunu..Ama bilbao hala bu bölgeden doğup büyüyen oyunculardan kurulu bir takımla oynuyor..Hani örnek verelim ; Trabzonsporun sadece trabzonda doğup yetişen oyuncularla oynaması gibi...

cilqin
04.Kasım.2012, 11:30
İspanyanın kuzeyinde özerk bir bölge..Bir nevi devlet içinde devlet..Kendi polisi ,kendi başbakanı,kendi bayrağı vs herşeyi var..Bir ara terör olaylarıyla baya adından söz ettirmişti..Bir parça Barcelona , Real Sociedad ,Bilbao vs bu takımlar Bask bölgesi takımları..Real Sociedad da yıllarca Bilbao gibi sadece o bölge oyuncularıyla oynadı...Ama sonra bıraktılar bunu..Ama bilbao hala bu bölgeden doğup büyüyen oyunculardan kurulu bir takımla oynuyor..Hani örnek verelim ; Trabzonsporun sadece trabzonda doğup yetişen oyuncularla oynaması gibi...

Açıklaman için Teşekkür ederim başarılar...

muzoadux
04.Kasım.2012, 15:25
başarılar dilerim.

Teşekkürler

muzoadux
04.Kasım.2012, 17:07
Başarılar...Tahminimce Fransanın Bask bölgesindeki oyuncuları da alabilirsin takıma, zamanında Bixente Lizarazu vardı Fransa milli takımında oynuyordu ama yarı bask olduğu için Atletic de oynamıştı sonra Javi martine gibi B.Münih'e gitmişti

Evet kardeşim haklısın..Geçen seneki seride 6 sezon takip ettim ama hiç doğru düzgün oyuncu çıkmadı..Ama oyunun başında kaleci Ruffier var bu tanıma uyan..Fransa milli takımına kadar yükselmişti geçen sene benim kariyerimde..Yine onu almaya çabalayacam

muzoadux
04.Kasım.2012, 19:40
Bir diğer söyliyeceğim ; farklı bir takım olması hasebiyle Bilbao'ya çok yakışan 3'lü defans kurgusunu bozmassın umarım.. :)

Yıllardır Bilbao dan başka takımı çok az yönetmişimdir :D
3 lü defans konusuna gelecek olursak...Oyunda biraz bunu gerçekleştirmek zor oluyor..Ayrıca Amorobieta 5 ay sakat başlıyor biraz kasar yani 3 lü defans :D

muzoadux
04.Kasım.2012, 23:04
muzoadux Geçen seride de yanılmıyorsam A. Bilbao ile bir kariyer yapmıştı, başarılar iyi şanslar.

Evet doğru hatırlıyorsun :D Teşekkür ederim

muzoadux
05.Kasım.2012, 12:14
Benim kariyerimde Bilbao, Benat'ı 25M $'a transfer etti.. Ben de ağzım açık izledim :) Zorlu kariyerinde başarılar..

Transfer edecek adam pek olmadığı için , alınabilecek kalitede oyuncular sırf gelsin diye parayı basıyorsun mecburen..Buna pahalı dediler o zaman bende gidip şu alternatif oyuncuyu alayım şansı yok malesef..

osman erbil
06.Kasım.2012, 01:21
Artık başla kardeşim şu kariyere,, valla merakla bekliyoz,, şaka şaka işlerin var galiba,, ama herkes kariyerini bekliyo bilesin :)

Kaka Leite
06.Kasım.2012, 01:25
Vay arkadaş 45 mesaj olmuş.(Şuan 46 oldu.) başlamamış henüz kariyer :D

muzoadux
06.Kasım.2012, 02:28
Açıklaman için Teşekkür ederim başarılar...

Rica ederim :)

osman erbil
06.Kasım.2012, 10:56
Azpi (Geçen sene kolaydı ama şimdi artık chelsea de ) , Xabi Alonso ve Prieto , Arteta bunları başta almak çok mümkün değil...Ruffier , monreal ve Benat tabiki ilk hedefler arasında olacak...

doğru Azpi ve Alonso zor gibi duruyor ama bazen serbest bırakılıyo yada transfer listesinde falan oluyor, senin kısa listende bulunsun yinede.

LeoN48
06.Kasım.2012, 11:03
Potansiyeli yüksek kariyer mesajlardan belli olurmuş :)

muzoadux
06.Kasım.2012, 19:56
Artık başla kardeşim şu kariyere,, valla merakla bekliyoz,, şaka şaka işlerin var galiba,, ama herkes kariyerini bekliyo bilesin :)

Çok yakında geliyor merak etmeyin :D

cabir48
06.Kasım.2012, 21:50
Geç olacak ama Başarılar :)

muzoadux
07.Kasım.2012, 00:16
Vay arkadaş 45 mesaj olmuş.(Şuan 46 oldu.) başlamamış henüz kariyer :D

Düşün birde başlasa ne olacak :D Burası Bilbaoseverlerin buluşma noktası olsun o kadar :)

cangulerdc
07.Kasım.2012, 01:10
Bu arada Fransız olup da, Fransa'nın Bask bölgesinden olan oyuncuları da alabiliyorsun. Biliyorsundur uzun bir kariyer yapmışsın FM 2012'de.. Bixente Lizarazu ilk örneğidir.

Edit: Daha sonra gördüm, zaten bu mevzuu konuşulmuş.. Kolay gelsin, başarılar..

muzoadux
07.Kasım.2012, 17:18
doğru Azpi ve Alonso zor gibi duruyor ama bazen serbest bırakılıyo yada transfer listesinde falan oluyor, senin kısa listende bulunsun yinede.

Iraola iyice yaşını almaya başladı ..Azpi nin transferi olmak zorunda gibi bir şey..Gerekirse futbolcuyu kaçırır yine alırız :D

2012 Alonso 35 yaşında dahi gelmek istemiyordu bakalım bu sefer ne olacak

muzoadux
08.Kasım.2012, 02:26
Potansiyeli yüksek kariyer mesajlardan belli olurmuş :)

PA yüksek evet :D Ama daha patlama yaşayamadık

Gncl1905
08.Kasım.2012, 10:50
Başarılar, Bibao'yu severim :)

muzoadux
09.Kasım.2012, 14:48
Geç olacak ama Başarılar :)

Teşekkürler

LeoN48
09.Kasım.2012, 16:41
BASK'ı başlat artık da taraftarlar baskıdan kurtulsun.

muzoadux
10.Kasım.2012, 02:50
Bu arada Fransız olup da, Fransa'nın Bask bölgesinden olan oyuncuları da alabiliyorsun. Biliyorsundur uzun bir kariyer yapmışsın FM 2012'de.. Bixente Lizarazu ilk örneğidir.

Edit: Daha sonra gördüm, zaten bu mevzuu konuşulmuş.. Kolay gelsin, başarılar..

Teşekkürler :) Bu sene fransa liginide açıp görülebilir yapmayı planlıyorum bakalım değişen bir şey olacak mı ..

muzoadux
12.Kasım.2012, 02:05
Başarılar, Bibao'yu severim :)

teşekkürler

muzoadux
15.Kasım.2012, 03:38
BASK'ı başlat artık da taraftarlar baskıdan kurtulsun.

az kaldı :D

samasti
15.Kasım.2012, 04:00
değişik bir kariyer olacak gibi başarılar

LeoN48
15.Kasım.2012, 11:21
Platini'yi araya sokucaz kariyerin başlaması için :D