PDA

View Full Version : Mevkide Otomatik ve Destek komutlarının farkı nedir ?

RasAnt
31.Ekim.2012, 20:24
MC ye oyuncu koyacağım automatik mi support(destek) mu yapsam karar veremedim farkı ne bunların yardımcı olur musunuz ?

Newcastle kariyeri yaptım 1 tane mc ye defansif yapıp diğer 2 sini otomatik bıraktım ilk devre sonunda 5. sıradaydım.

Şimdi bir daha açacağım kariyer 2 sini support(destek) deneyeceğim önceden denemiş olanlar bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

martymcfly
31.Ekim.2012, 20:40
Takım taktiğin kontroldeyse destek, defansifse oyuncu da otomatik defansif oynuyor. Atak için de aynı şekilde. Ben böyle biliyorum.

Walter Sakana
31.Ekim.2012, 20:41
Eski serilere göre yazayım; "automatic" yaptığında oyuncunun hangi görevi alacağını oyun stratejin belirler. Yani contain (kapanma), defensive (defansif) veya counter (kontratak) stratejilerini seçersen oyuncunun görevi otomatikman "defend (savunma)" olur. Standard veya Control (kontrollü) seçersen "support (destek)" olur. Attacking (ofansif) veya Overload (yüklenme) seçersen "attack (hücum)" olur. Tabi orada yazan "automatic" ifadesi değişmez, komutlar yazdığım görevlere uygun olarak değişir.

Not: Counter stratejisinde nasıl olduğundan emin değilim oyunu açınca bakarım, "support" da olabilir.

Ben bek oyuncularının görevlerini "automatic" yaparım ama orta saha oyuncularının görevlerini oyun sistemime göre kendim belirlerim. Genelde 1'ini defend diğerini support yaparım (2 MC olduğunda). 3'lü orta saha olduğunda ise kanat ve forvet oyuncularının görev dağılımına göre karar veririm. Genelde ya 1 defend, 2 support ya da 1 defend, 1 support, 1 attack şeklinde yaparım.

RasAnt
31.Ekim.2012, 20:50
Anladım sistemim atak üzerine kurulu kanatlarım inside forvet atak o bakımdan support ile daha iyi sonuçlar elde edebilirim gibi gözüküyor birde böyle deneyeyim,yardımlarınız için teşekkürler